De geluidsmuur Wat brengt de radio Chroesjtsjef brief aan Eisenhower Rechtszaken Kantongerecht Terneuzen AGENDA De busstaking in Londen nare dagen UIT DE PROVINCIE KERKDIENST „Wij zijn nog steeds niet ver der gekomen en in sommige kwesties zelfs achteruit gegaan" zo zegt de Russische premier Chroesjtsjef in een brief aan pre sident Eisenhower over een top conferentie, die door het Russi sche persbureau „Tass" is gepu bliceerd en enkele dagen geleden is overhandigd. „Onder deze omstandigheden", aldus Chroesjtsjef „vragen velen zich af, of de Westelijke voor stellen voor voorbereidende di plomatieke besprekingen niet ten doel hebben nog meer beletselen voor een bijeenkomst aan de top op te werpen". Chroesjtsjef zegt te geloven, dat de tijd gekomen is om open* hartig het standpunt van de par tijen aangaande de belangrijkste vraag: of allen een bijeenkomst aan de top wensen, te verduide lijken. Als de Westelijke mogendheden niet bereid zijn thans alle door de Sowjet-Unie ter bespreking voorgestelde vraagstukken op te lossen, zou het mogelijk zijn en kele ervan uit te kiezen en over eenstemming erover te bereiken, die verdere vooruitgang in het bestendigen van de vrede zou vergemakkelijken. Chroesjtsjef stelt met teleur stelling vast, dat in documenten van de Ver. Staten, Engeland en Frankrijk als antwoord op Rus sische voorstellen van 5 mei kwesties ter sprake worden ge bracht, „die de mogelijkheid van overeenstemming niet nader brengen maar integendeel uit sluiten". Één van deze kwesties is vol gens Chroesjtsjef de toestand in Oost-Europa. Bespreken van deze zaak zou inmenging beteke nen in de aangelegenheden van andere staten. Ook de Westelijke -pogingen om de hereniging van Duitsland op een topconferentie te laten behandelen ziet Chroes jtsjef als bewijs, dat de Weste lijke landen de topconferentie „in de kiem willen smoren". Duits- lands hereniging zou alleen tot stand gebracht kunnen worden door „de twee soevereine staten die thans op Duits gebied be staan". De Westelijke voorstellen ta.v. de Europese veiligheid, zo zegt Chroesjtsjef, „komen neer op een poging om geheel Duits land in hun militaire verbond op te nemen en de Europese volken raet garantie-aanbiedingen te sussen". Chroesjtsjef heeft een derge lijke brief ook aan premier Mac- Millan van Engeland en premier De Gaulle van Frankrijk gezon den. Volgens Chroesjtsjef is het zaak de veiligheid van alle Europese volken voor een nieuwe oorlog te verzekeren. Vraagstukken als het sluiten van een niet-aanvalsverdrag tus sen leden van het pact van War schau en de Navo-Ianden zijn naar Chroesjtsjef meent reeds lang rijp voor een oplossing. Een dergelijk verdrag zou het vereis te element van evenwichtigheid in de internationale situatie bren gen. Chroesjtsjef zegt verder, dat de Sowjet-Unie een radicale op lossing wenst van het ontwape- ningsvraagstuk. Maar de Weste lijke landen hadden geen enkel verlangen getoond om tot over eenstemming te komen over een alomvattend ontwapeningspro gram, dat o.m. een aanzienlijke vermindering van strijdkrachten en bewapening, een verbod op kernwapens en geschikte inter nationale controlemaatregelen behelst. De Sowjet-Unie stelt voor eerst de kwesties op te tossen die voor oplossing vatbaar zijn en dan verder te gaan met de oplossing van de ingewikkelder vraag stukken. Chroesjtsjef besluit zijn brief met te zeggen, dat de Sowjet- Unie thans precies zou willen weten of de Westelijke mogend heden ernstige bedoelingen heb ben t.a.v. een topconferentie, of dat zij slechts de indruk willen vestigen dat besprekingen wor den gevoerd, terwijl zij intussen vragen opwerpen, die een top conferentie dreigen te verhinde ren om later de Sowjet-Unie van „onhandelbaarheid" te kunnen beschuldigen. (Advertentie) Van Nelle bestellen! CHAUFFEUR ZONDER RIJBEWIJS VEROORZAAKTE TRIEST ONGEVAL De ernstige autobotsing, die zondagmiddag 9 februari van dit jaar op de rijksweg num mer 1 nabij de wegsplitsing naar Muiden het leven kostte aan een echtpaar en hun 3-ja- rig zoontje, is te wijten aan de schuld van de 34-jarige bloem- baas T. E. L. uit Amsterdam, die zonder een rijbewijs te be zitten een auto bereed. Dit oordeel heeft de Amsterdamse rechtbank gisterochtend ge veld: zij heeft de man een on voorwaardelijke gevangenisstraf van vier maanden opgelegd, be nevens ontzegging van diens rijbevoegdheid voor de tijd van vijf jaar. Op de bewuste zondagmiddag reden twee uit tegenovergestel de richting komende personen auto's op elkaar, waarbij het echtpaar en het jongetje uit de ene auto om het leven kwamen en de zes inzittenden van de andere wagen, bestuurd door L., allen ernstig werden ge wond. De verdachte zou bij het inhalen hebben getripleerd en daardoor op de linkerhelft van de weg zijn gekomen. De man zei voor de recht bank zich niets meer van het ongeluk te kunnen herinneren. Hij heeft tweemaal vergeefs rij-examen afgelegd en was de mening toegedaan dat hij mocht chaufferen, indien er maar personen met een rijbe wijs in zijn wagen zaten. De officier van Justitie had tegen L. zes maanden geëist en ontzegging van zijn rijbevoegd heid voor de tijd van vijf jaar. Zitting van 17 juni 'M.,. Bij .Ad.ertentie) 'fan. Nelle bestellen! Alarm in Amerikaanse atoomcentrale In een atoomcentrale in de Ame rikaanse stad Oak Ridge is maandag een automatisch alarm signaal gegaan ten teken das de hoeveelheid radio-actie ve straling was toegenomen. Als voorzorgsmaatregel werd een aantal gebouwen ont ruimd. Er wordt een onderzoek ihgesteld.. Zevert personen zullen worden onderzocht. Men wil nagaan of zij aan atoomstraling hebben blootgestaan. Er was een lek ontstaan, waardoor enige stra ling naar buiten trad. Er is echter geen gevaar voor de omgeving. Verenigde Staten en Rode Kruis in Proces-Nagy beschuldigd Volgens het Hongaarse com muniqué dat over het proces te gen fmre Nagy en zijn medewer kers is uitgegeven, hebben impe rialistische kringen onder Ame rikaanse leiding jarenlang hun propaganda-organen en geheime diensten ingesteld op steunverle- aing aan een „nationaal commu nisme" in Hongarije. Een Ame rikaanse geheime dienst, ge naamd „universiteit van Straats burg". had het program voor de apstand opgesteld, dat illegaal in Hongarije was verspreid. Tijdens de opstand waren in «schenkpaketten van het Rode Kruis aanzienlijke hoeveelheden Schte wapens het land binnenge- «nokkeld. Tegelijk waren de ïm- «erialistische pers en radio een propaganda-actïe ten gunste van Nagy begonnen onder het motto, dat de losmaking van Hongarije «rit het socialistische kamp beter «uitgevoerd kon worden door een groep zgn. communisten. de aanvang der openbare zitting deed de kantonrechter, mr Van den Belt, schriftelijk uit spraak in de zaak tegen C. R. te Terneuzen, die vorige zitting is behandeld. C. R. had in de Axel- sestraat te Terneuzen bij het in slaan van de Van Steenbergen laan het verkeer niet vrijgelaten, omdat hij te veel aandacht aan een op het rijwielpad fietsend meisje besteedde. De uitspraak luidde ƒ20 of 4 dagen. De eis, in vorige zitting, was 40 of 8 dagen. A. L. R., los-werkman te Koe wacht, heeft op 24 mei 1.1., met zijn brommer rijdend in de rich ting Zuiddorpe, de ter plaatse aanwezige bocht uiterst links ge reden. R. had tegen de politie gezegd, dat hij niet geloofde, dat hij fout reed. Hij zou het alleen geloven, als men dit op het kantongerecht als foutief oordeelde. De kantonrechter zeide het vertrouwen van R. zeer op prijs te stellen, „maar u moet hier voor toch maar niet meer ko men". Eis en uitspraak 1,boete of 1 dag. G. P. A. V., hoenderparkhou der en graanhandelaar te St Jan- bij een uitvoerige toelichting door de verbalisant werd gege ven, konden de verdachten dit toch moeilijk volhouden. Eis en uitspraak voor V. (om dat de hond van hem was) ƒ40 of 8 dagen, en voor G. 30 of 6 dagen. W. F. D, te Terneuzen was niet verschenen om aan zijn stem plicht tijdens de verkiezing voor de Prov. Staten te voldoen., D, had wél een oproep ontvangen, maar hij dacht dat dit op een ver gissing berustte, daar hem voor dien zijn stemrecht was ontno- men. Els en uitspraak: schuldigver klaring zonder oplegging van straf. E. de W., kantoorbediende te Hulst had op de voorrangsweg HulstPerkpolder als bestuur der van een auto niet op de juis te wijze voorgesorteerd. Hij kreeg hiervoor 25 boete of 5 dagen. De eis was 35 of 7 dagen. Stakingen in Portugal Een 800-tal vrouwen van ze ven fabrieken van visconserven te Parafita bij Oporto (Portu gal! hebb maandag het werk r neergelegd. Zij willen meer steen, heeft op 2 juni toen hij lnCTrt WOENSDAG 18 JUNI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: Monptl. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: In de greep der zonde. DONDERDAG 19 JUNI. TERNEUZEN: Café „Du Com merce", 2 uur: Openbare ver- 1 koping van het winkelpand Noordstraat 61. I Café „Du Commerce", 2 u.: Openbare verkoping van het huis met erfpachtsrecht van de grond aan de Dijkstraat 76. met zijn auto uit de Wilhelmina straat te St Jansteen kwam gere den bij het stopbord aan de hoofdverkeersweg niet gestopt. Hoewel de politie dit uitdruk kelijk geconstateerd heeft, zegt de 75-jarige V., dat hij wél heeft gestopt, maar slechts zeer kort. Daar V. dit tijdens het verhoor aan de politie wèl had toegege ven, werd zijn verkeersovertre ding als bewezen geacht en luid de de eis 15 of 3 dagen. Uit spraak 10 of 2 dagen. B. v. d. E., hotelhouder te Ter neuzen, werd ten laste gelegd, dat hij op 11 maart bij het weg rijden van de markt aldaar een andere automobilist had gehin derd. Eis en uitspraak 10 of 2 da gen. Mej. J. M, de S., procuratie houdster te Terneuzen, heeft als eigenaresse van een woning aan de Molengang te Terneuzen een muurtje vernieuwd, zonder ver gunning van B. en W. Hoewel deze vernieuwings drang op prijs werd gesteld, werd zij conform de eis veroor deeld tot 10 of 2 dagen. Tijdens de laatste verkiezings actie hadden D. de H. en C. J. S. te Terneuzen reclamebiljetten zonder verkregen toestemming op een perceel aangebracht. Tegen De H. werd geëist voor het vervoer en liet plakken 10 (2 x ƒ5) en tegen S. voor het vervoeren 5 boete. De uitspraak was conform. De reizende koopman P. V. te Breda werd ten laste gelegd, dat hij op 27 januari met zijn auto het verboden gedeelte van de Noordstraat te Terneuzen heeft bereden, hetgeen hij toegaf, doch hij was van dit verbod niet op de hoogte. Eis én uitspraak 8 of 2 da gen. Op 24 januari van dit jaar werd de rijkspolitie te Klooster- zande opgebeld dat 2 mannen met een hond in de Wilhelmus- poider aan het jagen waren. Een wachtmeester spoedde zich naar de plaats van overtre ding en zag inderdaad de 2 man nen langs de sloot bezijden de weg verdacht naar wild zoeken. De verdachte P. G. V., landar beider te Hontenisse, en de met selaar Th. A G., eveneens te Hontenisse, ontkenden ter zitting ten stelligste dat zij zich daar be vonden hadden. Bij het verdere verhoor, waar- Daar staken in Portugal on wettig is, gelastte de nationale gartte de vrouwen weer aan het werk te gaan. Dit is in vijf fa brieken gebeurd, maar de twee andere liggen stil. In een ervan hadden de vrouwen de machi nes onklaar gemaakt en in de andere is geen vis voorradig,. Vele vrouwen zijn aangehou den. Tweehonderd vissers uit Ma- tozinhos, ook in de buurt van Oporto, zijn maandag eveneens in staking gegaan. (Advertentie) Van Nelle bestellen! Persconferentie van Hammarskjoeld Hammarskjoeld, de secretaris generaal van de Verenigde Na ties, -heeft dinsdag, enkele uren voor zijn vertrek naar Beiroet gezegd, niets af te weten van be richten, dat de Libanese rege ring gevraagd zou hebben om 4.000 man troepen om de gren zen af te sluiten. Officiëel had hij niets van een dergelijk verzoek vernomen en kon de berichten niet bevestigen of er commentaar op geven. Hammarskjoeld zei de moge lijkheid niet uit te sluiten van een bezoek aan andere hoofdste den tijdens zijn verblijf in het Midden-Oosten. Maar hij zou „zeer weinig tijd" hebben en zou naar hij meende zo vlug moge lijk naar New York dienen terug te keren." Het zal allemaal van de gebeurtenissen afhangen", aldus Hammarskjoeld, die hoopte de volgende week in New York terug te zijn. Op het ogenblik had hij nog geen plannen om het Libanese grensgebied te bezoe ken maar zijn program zou be paald worden door de omstandig heden. Hammarskjoeld deelde tenslot te mee, dat de mannen die ont trokken zijn aan de (Palestijnse) wapenstilstandsorganisatie naar Jeruzalem teruggezonden en ver vangen zullen worden. Premiers van Griekenland en Turkije naar Londen uitgenodigd Van betrouwbare zijde wordt in Athene vernomen, dat de pre miers van Griekenland en Tur kije door hun Britse ambtgenoot MacMillan naar Londen zijn uit genodigd. Het Britse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft verklaard, niets van een uitnodiging te we ten. Van gewoonlijk welingelichte zijde in Londen verluidt, dat MacMillan dinsdagmiddag in het parlement slechts een voorlo pige verklaring over Cyprus zal afleggen. De volledige plannen zouden later worden bekendge maakt. Vliegtuig van Indonesische luchtmacht neergestort Een -vliegtuig van de Indone sische luchtmacht is nabij Me- nado in Noord-Celebes neerge stort. In een communiqué van de luchtmacht wordt gezegd, dat het toestel op weg was om een aanval te doen op militaire installaties op het vliegveld van Menado, toen de motor plotse ling uitviel. De piloot trachtte vergeefs een noodlanding te maken. Het toestel, 'n Mustang, stortte echter neer en de pi loot, Nsyarana Sdesilo, vond de dood. Het vliegveld van Menado en van het nabijgelegen Tondano is dé afgelopen week een dage lijks doelwit van dé luchtmacht geweest. Qe regeringstroepen hebben ïn. de loop van de vorige week. cte eilandjes tegenover de haven van Bit.ung bezet. Ook Russische ambassadeur in Denemarken naar Moskou De Russische ambassadeur in Denemarken, Nikolai Slavine, gaat woensdag naar Moskou voor een lange vakantie, zo heeft een woordvoerder van de Russische ambassade medegedeeld. De am bassadeur zou waarschijnlijk niet voor het begin van de herfst naar Kopenhagen terugkeren. Eerder is gemeld, dat ook de Russische ambassadeurs te Lon den, Parijs en Washington naar Moskou zijn ontboden. Naar de Engelse film „The Sound Barrier" door C. BAUER 25.) (Nadruk verboden.) „Ben je weer gekeurd?" vroeg ik. Wat ik als oppervlakkige ken nis daarmee te maken had, be greep ik nog niet. Hij pakte een klein ivoren doosje van de tafel en begon het nauwkeurig te be kijken. „Ja", zuchtte hij, „wil je wel geloven dat ik bijna zou ver geten hoe een Spit er uit ziet? Grappig doosje is dat, is het van jou?" „Ja, wat kom jij eigenlijk doen. De inventaris opnemen?" De gedachte aan de tijd die met ait vraag- en antwoordspelletje verloren ging, maakte me prik kelbaar. Hij hoorde de ongedul dige klank in mijn stem en keek me verontschuldigend aan: „Sor ry, ik ben eerst bij Jess geweest maar ze was niet thuis". „Jammer", vond ik dubbelzin nig, maar hij reageerde er niet op. Weer was het even stil. „Je ziet er niet uit of je juist de ge lukkigste dag van je leven ach ter de rug hebt", ging ik verder. Die opmerking scheen hem wat op weg te helpen. „Gek hè?" zei hij en keek mij aan alsof hij een verklarend antwoord verwachtte. „Ik voel me net als toen ik nog nooit gevlogen had en voor de eerste keer de lucht in zou gaan." „Dat gevoel ben jc gauw ge noeg kwijt", bemoedigde ik, iets meer geïmeresseerd nu. „Dat zegt de dokter ook", hij haalde zijn schouders op om te laten zien dat hij nog niet erg overtuigd was. Waarom komt hij daarmee bij mij? dacht ik weer. hij kent mij nauwelijks; En hard op: „Wat zeggen de andere jon gens er van, Tony bijvoorbeeld?" „Wat den',; jij dat Tonv zeggen zou, je kent hem beter dan ik." Hij keek me scherp aan. „Wel allemachtig,...", begon ik, maar opeens wist ik het. Ik wist waarom hij niet naar Tony en die anderen was gegaan, die toch veel beter dan ik konden beoordelen wat het was. Zij zou den hem waarschijnlijk niet of verkeerd begrepen hebben. Hij had te lang de zorgeloze durfal gespeeld. Wat men van hem ver wachtte was een luchthartige bravoure die geen plaats liet voor zorgen of angst. Hij moest met een bijna onbestuurbare Spitfire terugkomen uit Frank rijk en een landing maken, waar bij de brandweerwagens en de ambulance-auto in actie kwa men en dan nóg moest hij een smakelijk verhaal vertellen van een vleugel aio hij met zijn hand moest vasthouden. Zelfs als hij zou vertellen dat hij in doods angst gezeten had. dan nóg zou den ze om hem lachen. Ook al Stichting Waarborgfonds voor detailhandel ge-installeerd In het gebouw van het Waar borgfonds voor de Middenstand aan de Sarphatikade te Amster dam heeft de staatssecretaris van economische zaken dr. G. M. J Veldkamp vrijdagochtend na het uitspreken van een rede de stichting „Bijzonder Waarborg fonds voor de detailhandel" ge- installeerd, Vooraf had de voor zitter dezer stichting drs. K, A J. M. Samson de aanwezigen ver welkomd: o.a. de voorzitters van de vier middenstandsbonden, ver tegenwoordigers van de werk nemersbonden, de voorzitter van de raad voor het midden, en kleinbedrijf alsmede leden van de hoofddirectie van de Nederlandse Middenstandsbank. Na de installatie sprak de voor zitter van het hoofdbedrijfschap Detailhandel, de heer W. H, Neefjes een rede uit. De heer Samson zei na afloop dat beide sprekers „op overtui gende wijze de noodzaak van de kredietinstelling voor de detail handel hebben aangetoond. Zon der hulp van deze fondsen zijn tal van middenstanders niet in staat een zaak te beginnen of uit te breiden". Hij sprak er zijn vreugde over uit, dat de beoor delingscommissie voor dit fonds is samengesteld uit deskundigen die de middenstand een warm hart toedragen. Britse treiler vangt duikboot De Britse treiler St. Clair heeft de zwaarste vangst in de Brit se visserijgeschiedenis gedaan. Toen maandagochtend bij de Scilly-eilanden het treilernet werd opgehaald, kwam eerst een periscoop en daarna de to ren van een Britse duikboot boven water. Achteraf bleek, dat de comman dant van de ondergedoken duikboot de treiler wel had ho ren aankomen, doch dat hij verwacht had dat het schip hem zou passeren. Toen echter het treilernet over zijn commandotoren viel, besloot hij boven water te komen. De kapitein van de treiler heeft onmiddellijk mededeling van zijn vangst gedaan aan de ad miraliteit en aan zijn reder. Geen der schepen is bescha- schadigd. NOORD-CELEBES Radio-Djakarta heeft maandag medegedeeld, dat vijf plaatsen in handen van de Indonesische strijdkrachten waren gevallen bij de opmars door Noord-Celebes naar de hoofdstad van de' opstan delingen, Menado. De regerings troepen vorderen snel en werden door de bevolking verwelkomd, aldus de radio. Een hoeveelheid wapens was buitgemaakt en. een officier van de opstandelingen had een afdeling van dertig man overgebracht naar regerings zijde. Havenstaking in India in de zes grote havens van India is een staking uitgebro ken. Ongeveer 150.000 havenar beiders hebben het werk neer gelegd. De regering heeft troe pen naar de havens gestuurd en hier en daar is de noodtoe stand afgekondigd. In Bombay heeft het gemeentepersoneel zich bij de staking aangesloten. De bond van havenarbeiders wordt door de communisten beheerst. In Madras heeft de politie het vuur geopend op stakers die trachtten te verhinderen, dat een honderdtal pas aangenomen ar beidskrachten naar dé- haven werd vervoerd. Volgens vakver enigingskringen zijn zeven, men sen gedood en honderd gewond. (Advertentie) Van Nelle bestellen! (Advertentie) Van Nelle bestellen! kenden ze zelf stuk voor stuk die angst als hun onalscheidenlijke passagier op alle vluchten. Mis schien, bedacht ik me, had Tony hem toch wel begrepen. Maar Philip had het in ieder geval niet willen riskeren. Ik vergat de op drachten, waarvoor ik een ogen blik geleden nog bereid was ge weest Philip op een onhartelijke manier de deur uit te werken. „Ik ben één keer met Tony mee- geweest boven Duitsland", zei ik. Hij keek geïnteresseerd op. „Nooit meer", vervolgde ik. „Ik ben trouwens altijd bang in een vliegtuig. Ook als ik niet buiten de Engelse kust kom." Hij aarzelde een ogenblik, toen zei hij: „Dat zul je misschien niet geloven, maar ik óók. De eerste keer was een verschrikking, maar dat wil je dan niet toege ven. Later, ais je veel vliegt, wordt het minder, vooral boven Frankrijk heb je we] wat anders om aan te denken. Soms zijn er ogenblikken dat je denkt er he lemaal van af te zijn. Maar het komt toch altijd weer terug. Weet je, de jongens van Bomber Command, zoals Tony, zijn altijd nog met een man of zeven. Dat geeft je tenminste het gevoel niet zo alleen te zijn. Maar bij ons is dat anders. Als je je radio niet raag gebruiken en ie hoort niets anders dan je eigen motor, als je die nog hoort, en jc zit maar rond te kijken.of er niet ergens achter jc uit een wolk ineens een Messcrschmit op je staart zit dan zou je soms op staande voet bij een van die kleine Franse dorpjes willen landen en het eerste het beste huis binnenlo pen en zeggen„Beste mensen, De meerderheid van het Lon- dense buspersoneel, dat reeds zes weken staakt, heeft zich uit gesproken tegen hervatting van het werk. Het buspersoneel van 59 van de 114 garages heeft tegen ge stemd en het buspersoneel van 52 garages stemde voor. De uitslag van drie garages is nog niet bekend. Een conferentie van vertegen woordigers van het Londense bus personeel, die dinsdagmiddag ge houden zou worden, is voor onbe paalde tijd uitgesteld, hetgeen be tekent, dat de staking wordt voortgezet. Vandaag komen de leiders van de bond, waarbij de stakers zijn aangesloten, weer bijeen om zich te beraden over het verdere sta- kingsbeleid. De einduitslag van de stem ming is, dat zestig garages zich tegen en een vijftigtal zich voor hervatting van het werk hebben uitgesproken. Men had gehoopt, dat de 8.400 Londense bussen vandaag weer zouden rijden. (Advertentie) Van Nelle bestellen! OUD GEREF. GEMEENTE Donderdag 19 juni Terneuzen: 7.30 uur Ds A. de Reuver. Talrijke doden bij busongeluk in Nigeria Bij Absokoeta in Nigeria is een- volle autobus in een sterk ge zwollen rivier gereden, waardoor 33 personen om het leven kwa men en verscheidene mensen, onder wie de chauffeur, ernstig werden gewond. V.S. laten ruimtevaartuig ontwerpen De Amerikaanse luchtmacht heeft met de vliegtuigenfabrieken „Martin" en „Boeing" een con tract getekend voor de construc tie van een ruimtevaartuig dat een mens zal kunnen vervoeren. Dit vaartuig, dat de naam „Dy- na Boar" krijgt, zal als een raket worden gelanceerd, als 'n kunst maan om de aarde draaien en als vliegtuig op de aarde terugkeren. Het prototype zal ongeveer 150 miljoen dollar kosten. Nieuw bezoek van De Gaulle aan Algerië Generaal De Gaulle zal op 2, 3 en 4 juli opnieuw een bezoek aan Algerië brengen. Hij zal de reis maken in gezel schap van de socialistische mi nister van staat Mollet, de socia listische minister voor de Sahara Lejeune, de plaatsvervangende minister van Defensie Guillau- mat en de minister voor Oud strijders Michelet. Verder is meegedeeld, dat De Gaulle en 4 ministers van Staat diverse landen zullen bezoeken om de Franse plannen kenbaar te maken. Mollet, die leraar En gels is geweest, gaat naar eer. aantal Engelssprekende landen, Jaequinot gaat naar Zuid-Afrika en Zuid-Amerika, en Pflimlin er. Houphouet-Boigny gaan naar de Franse gebieden overzee, met in begrip van West-Afrika. In een communiqué is gezegd dat het hernieuwde bezoek van De Gaulle aan Algerië ten doel heeft „de situatie op definitieve wijze te normaliseren". DONDERDAG 19 JUNI. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed en lit. kal.; 8.00 Nws; 8.15- Gram.; 8.50 Voor de vrouw; 9.35 Waterstan den; 9.40 Schoolradio; 10.00 Gr.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gr.; 12.00 Mid dagklok; 12.03 Gram.; 12.25 Voor het platteland; 12.35 Land- en tuinbouwmeded.; 12.38 Ballroom- orkest; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nws en Kath. nws; 13.20 Piano recital; 13.40 Lichte muz.; 14.00 Kamerork.; 14.45 voor de vrouw; 15.15 Gram.; 15.45 Vocaal ens.; 16.00 Bijbellezing; 16.30 KTanrËnet- kwint.; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Beursber.; 17.45 Gr.; 17.55 Lichte muziek; 18.15 Fries progr.; 18.30 Gram.; 19.00- Nws; 19.10 Gram.; 19.20 Caus:; 19.30 Lichte muziek; 19.50 Pol', caus.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Spoorzoe ken door Europa; 21.30 Gram.; 22.00 Tijdschriftenki-oniëk;- 22.10 Orgelconcert; 22.40 Gram.; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nws; 23.15 Sportuitslagen; 23.20 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 7.50 Dagope ning; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.00 vervelendheid helpen direct let maar niet op mij, laat me al leen een poosje met jullie pra ten, het hindert niet waarover". En het is ook de doodgewone angst, die sommige mensen nooit kwijtraken als ze in een vlieg tuig zitten. Het gevoel ineens ge straft te zullen worden voor je tegennatuurlijke handeling. Een mens hoort niet in de lucht, daar is hij niet voor geschapen, hij hoort op de grond. Nou zul jij zeggen dat de mens wel dui zend dingen doet, waarvoor hij niet geschapen is; daar zou ik je niet eens een afdoend antwoord op kunnen geven. Ma-ar voor mijn gevoel aan dat allemaal anders". Hi.i keek me even hulpeloos aan alsof hij mij vroeg de hiaten in zijn betoog met begrip aan te vullen. Toen ging hij verder: „Wil je wel geloven, dat ik soms al bang ben als ik nauwelijks mijn wielen omhoog heb? En dat gaat dan niet over voor ik weer goed en wel op de grond sta. De jongens van E-omber Command hebben nóg een voordeel. Als er bij hén een motor uitvalt, hebben ze er altijd nog drie over. En als het moet, kun je met een Lan caster ook wel op twee motoren vliegen. Maar wij hebben maar één motor te verliezen. Als die het begeef, kun je alleen hopen dat er 'n mooi vlak stukje grond in de buurt is". (Wordt vervolgd.) (Advertentie) Van Nelle bestellen' Gym.; 9.10 Voor dé vrouw; 9.15 Gram.; 9.40 Morgen-wijding; 10.00 Gram.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Caus.; 11.15 Sopr. en piano; 11.45 Dialoog; 12.00 Lichte muz.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Dansmuz.; 12.50 Caus.; 13.00 Nws; 13.15 Meded. of gram.; 13.20 Dansmuz.; 13.55 Beursber.; 14.00 Twee violen en clavecimbei; 14.30 Voor de vrouw; 15.00 Lichte mu ziek; 15.45' Pianorecital; 16.15 Voordh; 16,35 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 17.45 Lichte- muz.; 18.00 Nws; 18.15 Metrapole ark.; 18.45 Sportpraatjè; 18.55 Gesproken brief uit Londen'; 19.00! Gevar. progr.; 19.55 Ronde van Neder land; 20.00 Nieuws; 20.05- Lichte muz.; 20.30 Wereldkam. voetbal; 20.45 Gram.; 21.00 Operaconc.; 22.00 Act.; 22'. 10 Viool en clave cimbei; 22.25 Sportact; 22.35 Gr.; 23.00 Nws; 3.15 Koersen v. New York; 23.16 Act. of gram.; 23.25 Gram BRUSSEL: 12.00 Amus. muz.; 12.30 Weerber.; 12.34 Gram.; 13.00 Nws; 13.11 Gram.; 14.00 Engelse les; 1'4.15 Gram.; 14.30 Franse les,; 14.45 Zangrecital; 15.00 Zang en piano; 15.20 en 15,35 Gram.; 15.45 Duitse- lés; 16.00 Koersen; 16.02, Gïam.; 16.45 Cello en pia no; 17.00 Nws; 17.10 Gram.; 17.15 Voor de kinderen; 18.15 Vlaamse leideren; 18:30- Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.30 Wereldtentoon stelling; 20.00 Symf.-ork. en ko ren; 21.00! Verzoekprogr.; 21.30 Jazzmuz..; 22.00 Nws; 22.15 Intern, radio, universiteit; 22.30 Gram.; 22.55", Nieuws. (Advertentie) Vzn Nelle bestellen! MOSSELVISSERS TERUG IN ZEELAND De Zeeuwse mossel-kwekers- vaartuigen zijn na een ongeveer zes weken durend verblijf op de Waddenzee waar naar mossel zaad werd gevist, thans alle weer in hun thuishavens teruggekeerd. Met de sluiting van het Gronin ger Wad is de zaadvisserij-cam pagne voorbij. Kon bij de visserij op het Frie se Wad (eind april tot midden mei) gesproken worden van een vangst die alle verwachtingen overtrof, de visserij op het Gro ninger Wad (eind mei tot half juni) heeft niet geheel aan de verwachtingen beantwoord. Gro te mosselen geschikt voor de consumptie, waren bijna niet te vinden. Een voorstel van de -mossel- handelaren, om de prijzen der mosselen met 1 per ton te ver lagen ten koste van de mossel kwekers heeft de goedkeuring van het bedrijfschap voor Visse- rijprodukten niet kunnen weg dragen. SLUIS Aanrijding. In de Meerminnestraat te Sluis vond een aanrijding plaats tus sen een Nederlandse Volkswagen en een Belgische autobus. De bus kwam van de Kade en de luxe auto van de Markt. De Volks wagen werd aan het linkerge deelte behoorlijk beschadigd. De rijkspolitie maakte van een en ander proces-verbaal op.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 2