Zware straatgevechten in Beiroet De kwestie-Cyprus I De Gauiie problemen sprak over de geweldige waarvoor Frankrijk zich geplaatst ziet Persconferentie van Pinay HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN DE STRIJD IN LIBANON salons sobhrt" De samenstelling van de commissie ontwikkeling nationale economie Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— pet kwartaal; per maand ƒ2,—; per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. MAANDAG 16 JUNI 1958 12e Jaargang Nr 4396 verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/'h Firma P J. van de Sande. Terneuzen Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25 Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsaóver- tenties)5 regels 1,- Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad. 20 cent meer Vampire-straaljagers van de Libanese regering zijn zaterdag in actie gekomen tegen sluip schutters van de opstandelingen, die zich in Beiroet op daken had den verschanst. In vele delen van de hoofdstad woedden zware straatgevechten. Volgens onbevestigde persberich ten zou er ook in Tripoli en el ders ir. het land hevig worden ge vochten. Toen de gevechten in Beiroet begonnen, ontstond er een pa niek op straat, die een geweldige verkeersopstopping tengevolge had. In de buurt van het paleis van de president werd hevig ge vochten en er ontplofte een aan tal bommen, waarvan één bij het huis van premier Sami el Solh. Met het oog op de verheviging van de strijd in Libanon bekort te minister Dulles zaterdag een bezoek aan de Princeton-univer- siteit. Radio-Cairo liet weten dat „de revolutie van het Libanese volk niet tegen de Ver. Staten, en En geland is gericht maar alleen tegen (president) Sjamoen. Premier Sami el Solh beschul digde zaterdagavond in 'n radio rede Egypte en Syrië ervan, dat de tegenstanders van het huidi ge bewind in Libanon in hun dienst staan. De Verenigde Repu bliek wil, zo zei hij, Libanon een buitenlandse politiek opleggen, waartegen het volk en het parle ment zich al hebben uitgespro ken. Hij riep zijn landgenoten op, het werk te hervatten, de barri cades af te breken en hun wa pens bij het leger in te leveren. Minister Dulles noemde later, nadat hij een telefonisch onder houd met de Amerikaanse am bassadeur te Beiroet liad gehad, de toestand in Libanon „ernstig maar niet alarmerend". Kort na zonsopgang zijn er zondag in Beiroet straatgevech ten uitgebroken tussen rebellen en regeringsstrijdkrachten. De opstandelingen gebruikten bazooka's en handgranaten in hun strijd tegen de tanks en pantserwagens, die de stellingen van de rebellen in het centrum en zuidwesten van Beiroet om singeld hadden. Er zijn geen be trouwbare cijfers over het aan tal doden en gewonden beschik baar. De ziekenhuizen hebben opdracht geen verliescijfers be kend te maken. In politieke kringen is men van mening dat de oppositie zaterdag in Beiroet een demonstratie heeft willen geven van haar macht i.v.m. de aanwezieheid van de waarnemers der Verenigde Naties. Bij het vallen van de duisternis hield het schieten in de Libanese hoofdstad op. De omvang van de schietpartijen was zondag niet zo groot als zaterdag. Volgens waarnemers was het in 't groot ste deel van Beiroet betrekkelijk rustig. De Amerikaanse ambassade in Beiroet heeft meegedeeld, dat ambassadeur Robert McClintock het State Department heeft ver zocht Libanon als in „alarmtoe stand" te beschouwen. Dit bete kent, aldus de mededeling, dat alie regeringsemployé's die hun gezinsleden wensen te evacueren, dit op kosten van de regering kunnen doen. De ambassadeur legde er de nadruk op, dat het hier louter 'n voorzorgsmaatregel betreft met het oog op de ontwikkeling van Medewerker van president Eisenhower in moeilijkheden. De democraten en ook invloed rijke leden van zijn eigen repu blikeinse partij eisen het aftre den van Sherman Adams, de naaste medewerker van presi dent Eisenhower, omdat hij ho telrekeningen tot een bedrag van 2.000 dollar heeft laten betalen door zijn vriend, de industrieel en miljoenair Bernard Goldfine. De president staat volkomen achter Adams, maar het is de vraag of hij weerstand kan bie den aan de stroom van protesten. Men zegt al. dat de kansen van de republikeinse partij bij de Congresverkiezingen in novem ber ernstig zijn benadeeld. Het Witte Huis wil bevestigen noch ontkennen het bericht, dat Adams ook een dure overjas en een Oosters kleed van Goldfine heeft gekregen. Adams heeft het geval met de hotelrekeningen toegegeven. Hij ontkend echter, dat Goldfine ooit en voorkeursbehandeling door de regering genoten heeft. de toestand in de afgelopen 4S uur en de mogelijkheid, dat de situatie erger wordt. Amerikanen die bij de woelige gedeelten van Beiroet wonen, zal de gelegenheid worden gegeven naar veiliger delen van de stad te gaan. Overleg over Libanon in Washington. Amerikaanse en Britse func tionarissen hebben zondag te Washington overleg gepleegd over de toestand in Libanon, in het bijzonder over de vraag of de pro-Westelijke regering de op standelingen in Beiroet de baas kan. Functionarissen te Washington zijn van mening, dat de nieuwe aanvallen van de opstandelingen een poging zijn om hun onder handelingspositie, in het vooruit zicht van een eventuele door de V. N. bewerkstelligde vrede, te verbeteren. De toestand, zo ver klaarde men, lijkt thans niet zo gevaarlijk voor de Libanese rege ring als zaterdag. Interview met de opstande lingenleider. Drie Britse journalisten heb ben een bezoek gebracht aan liet hoofdkwartier van de rebellen leider Saeb Salam in Beiroet. Het is gevestigd in een met zakken met zand versterkt huis van Turkse stijl in de wijk Basta. Terwijl binnen een kanarie zat te zingen en buiten ■(de mitrail leurs ratelden, vertelde Salam dat president Sjamoen geen en kele kans heeft de strijd te win nen. De gevechten van zaterdag, zei hij, waren begonnen nadat aan hangers van de regering overal in de stad de versterkingen van de opstandelingen hadden be schoten. Hij toonde hier en daar in het huis de kogelgaten. Bij de voordeur was een granaat ont ploft, die verscheidene mensen verwondde. De totale verliezen van de op standelingen in de gevechten van zaterdag schatte Salam op 7a 8 doden en meer dan honderd ge wonden. De verliezen van de te genstander kon hij niet schatten. Maar hij dacht dat ze aanzienlijk waren. De opstandelingen beschikken volgens de leider over voldoende voedsel en medische hulp. Deser teurs van de regeringsstrijd krachten worden niet aanvaard. „Wat wij willen is ons land be vrijden van corruptie, moord, ti rannie en de kleine dictator Sja moen. Wij willen het Westen niet bevechten, maar als zij ons wil len bestrijden, moeten zij dat we ten", aldus de opstandelingenlei der Saeb Salam. Hij voegde hieraan toe dat de mensen van Sjamoen nog steeds wapens en munitie aan de op standelingen verkopen. De prijs was zelfs de laatste tijd niet ge stegen. Wat hem zorgen baarde was de steeds slechter wordende economische toestand van het land. President Sjamoen trekt zich daar volgens hem niets van aan. Hij zou uiteindelijk wel naar Zwitserland of zo gaan. Volgens Radio-Beiroet heeft de regering van Libanon drie partijen ontbonden, n.l. de pro gressieve socialistische partij van Kamal Jumblat, leider van de Druzen, de nationalistische partij van Rafiq Maja en de nationale conferentiepartij van ex-premier Hoessein Al Oeway- ni. Radio-Beiroet meldde, dat de drie partijen de openbare vei ligheid in gevaar hadden ge bracht. De socialistische partij had een vertegenwoordiger in de Kamer van afgevaardigden, de twee andere partijen geen. Koninklijk bezoek aan Limburg. Zaterdag heeft H. M. Koningin Juliana een bezoek aan Limburg gebracht, waar zij na een triomf tocht door de Maasdorpen en een bezoek aan het historische kas teel Hoensbroek in de mijnstreek Geleen des middags het monu ment voor haar moeder, Prinses Wilhelmina, onthulde. Deense vertegenwoordiger bij de I.L.O. wijst op gevaren van de tractor De vertegenwoordiger der Deense regeriqg, Erik Dreyer heeft in de bijeenkomst van de internationale oirbeids organisa tie (I.L.O.) te G^nève gewezen op de noodzakelijkheid van voldoen de veiligheidsmaatregelen bij de bouw van liandbouwtractors. Door de omvangrijke en snelle mechanisatie van het landbouw- werk na de oorlog in vele landen zijn vooral tractors in de land bouw ingevoerd. „Een tractor is een zeer ge vaarlijke machine, wanneer deze niet van veiligheidsstandpunt be zien op de beste wijze wordt ge bouwd, of door de eigenaar of zijn arbeiders niet op de juiste wijze wordt gebruikt. Het toege nomen gebruik van tractors is oorzaak dat veel te veel onge lukken met dodelijke afloop of van zeer ernstige aard met de gebruikers der tractoren plaats vinden", aldus Dreyer. De vijf Noordse landen hebben in 1957 gezamenlijk reeds de aandacht van de I.L.O. hierop gevestigd. (Advertentie). kapp+rmit Hff aporfa cocM fenwiuen kapsels rnet „sfeer" in een salon met „sfeer" De Gaulle heeft in een door radio- en televisiestations uit gezonden rede gesproken over „de geweldige problemen", waar voor zijn regering en het Fran se volk zich tezamen zien ge plaatst. Als zodanig noemde hij ..het pacificeren van Algerië op een wijze dat het voor altijd met lichaam en ziel met Frank rijk verhonden blijft, het orga niseren op een federale wijze van de banden tussen het moe derland en de verbonden volke ren van Afrika en Madagascar en het vestigen van onze be trekkingen met Marokko en Tu nesië en de staten van Indo- China op basis van samenwer king. Een ander probleem voor Frankrijk noemde de premier het om „in de westelijke wereld, waartoe wij behoren zonder dat wij ons hiertoe behoeven te be perken, een plaats in te nemen die geschikt voor ons is, en een actie te voeren welke onze eigen actie is en die zowel ons land als de veiligheid dient". Op binnen lands gebied moest men „de zeer moeilijke maar absoluut nood zakelijke taal uitvoeren om onze financiën en economie weer in evenwicht te brengen". „Ziet hier, hetgeen wij het allereerste moeten doen", aldus De Gaulle tot zijn toehoorders. Hij was zijn rede begonnen met een schildering van de toestand, zoals deze was toen hij aan de macht kwam. „De Franse een heid werd verbroken. De burger oorlog stond op het punt uit te breken. In de ogen van de we reld scheen Frankrijk op het punt uiteen te vallen. Opdat ogenblik heb ik de taak op mij genomen om dit land te regeren", zo zei de premier. Als „het drama van Algerië" de crisis heeft doen ontstaan, dan zou zij toch in eik geval moeten zijn gekomen, meende De Gaulle. „Sinds twaalf jaar toonde het partijbewind, drijvende op een sterk verdeeld volk temidden van een uiterst gevaarlijke wereld, zich niet in staat de zaken te leiden". Hij weet dit niet aan de onbe kwaamheid ot de onwaardigheid van de politici, maar doordat de ministers alleen maar fracties vertegenwoordigden, ijverden de regeringen niet uitsluitend voor het algemeen belang. Door het partijstelsel en de werkwijze van he parlement waren de regerin gen veroordeeld slechts enkele manden of enkele weken aan het bewind te blijven, waardoor liet cnmogelijk was de geweldige vraagstukken waarvoor zij zich zagen geplaatst, op te lossen. Wat de financiën betreft vroeg De Gaulle de staatslening van 17 juni tot een „triomfaal suc- ces" te maken. Deze lening noemde hij „het eerste stadium van ons herstel en het eerste bewijs van het vertrouwen dei- natie". Als factoren die tot dit her stel meewerken noemde De Gaullede toeneming van de bevolking, „een economie die eens en vooral de kaap van de routine is gepasseerd"; de tech nische vorderingen, „de Sahara die voor ons en voor de gebie den die er ten noorden en zui den aan grenzen, rijkdommen bevat", „een zeer mooi en zeer goed leger" en „tenslotte de we reld die, ook al wendt zij vaak het tegendeel voor, ons de rol zien spelen welke ons toekomt, omdat zij voelt dat dit alle tnensen tot voordee zal zijn". Als voorwaarde voor alle her stel achtte de premier een staat noodzakelijk die Frankrijk kan leiden. „De waarheid hier van hebben wij pas nog op de rand van de afgrond kunnen vaststellen", zo riep hij uit. „Ik VLIEGTUIG ONGELUKKEN IN ENGELAND Bijn Huntington in Oost-Enge- land zijn vrijdagmorgen vroeg 3 straalvliegtuigen neergestort. Hierbij kwamen minstens vier mensen om het leven. Een Canberra-bommenwerper van de Britse luchtmacht kwam in botsing met een opleidings- toestel van de Amerikaanse luchtmacht. De twee bemannings leden van het opleidingstoestel en twee inzittenden van de Canber ra vonden hierbij de dood. Enige minuten later stortte een Amerikaans toestel neer op de grote spoorlijn die Noord-Enge. !and met Londen verbindt. Het laatstgenoemde Ameri kaanse vliegtuig was een B45 Tornado, die bijna dadelijk na de start neerstortte. De enige inzit tende, een monteur zonder vlieg- opleiding, is omgekomen. Het is niet bekend waarom hij is opge stegen. De twee ongelukken houden geen verband met elkaar. heb, met mijn regering, tot taak ons volk nieuwe instellingen voor te stellen van zodanige aard dat de republiek regerin gen krijgt die krachtig en doel treffend stabiel genoeg zijn om aan haar bestemming te beant woorden. In het begin van de herfst zal ik de voorstellen doen. Franse vrouwen en man nen. het is aan u om dan door uw stem over deze zeer belang rijke hervorming te beslissen en daardoor over het lot van Frankrijk", aldus besloot De Gaulle zijn rede. Van de vliegvelden Lyneham en Abingdon in Zuid-Engeland zijn zaterdagochtend vroeg 23 vliegtuigen met 500 Britse pa rachutisten naar Cyprus ver trokken. In totaal zullen duizend pa rachutisten naar Cyprus vlie gen om de Britse troepen daar te versterken. Geallieerden doen „vriend schappelijke stappen" bij Griekenland. Naar van betrouwbare zijde te Athene wordt vernomen, hebben de Verenigde Staten en zekere geallieerde regeringen dezer da gen bij de Griekse regering „vriendschappelijke stappen" ge daan om haar te bewegen het Britse plan voor een regeling van de kwestie Cyprus te aanvaar den. De betrokken regeringen zou den er op hebben gewezen, dat deze kwestie tot een steeds gro tere crisis in het Atlantische bondgenootschap leidt en dat zelfs een plan dat in een beperk te autonomie voor de Cyprioten voorziet, de voorkeur verdient boven de huidige toestand. Turkije verwerpt Brits plan voor Cyprus. Turkije heeft zaterdag Enge land laten weten, dat het het Britse plan voor een oplossing van de kwestie-Cyprus afwijst en vasthoudt aan zijn eis tot ver deling van het eiland tussen de Griekse en de Turkse bevol kingsgroep. Dit stond in een nota van pre mier Mendérès, welke een ant woord vormde op een persoon lijke boodschap van premier MacMillan. Mendérès had zaterdag ge sprekken met de ambassadeurs Westduitse wet op volksstemming verworpen De Westduitse Bondsdag (de Tweede Kamer) heeft vrijdag na een debat van zes uren het so cialistische wetsontwerp voor een nationale volksstemming over de vraag of West-Duitsland al dan niet over atoomwapens moet be schikken in tweede lezing ver worpen. De stemverhouding was 215 tegen 123 met twee onthou dingen. In het begin van het debat ont stond er een incident toen de so ciaal-democraten de zaal verlie ten omdat minister Schroder van Binnenlandse Zaken weigerde op te houden met zijn overzicht over communistische infiltratie in West-Duitsland, dat hij op ver zoek van een afgevaardigde gaf. Met deze verwerping in tweede lezing is het ontwerp nu defini tief van de baan. Alleen de so ciaal-democraten hadden voor hun ontwerp gestemd. Tegelij kertijd gaf de Bondsdag te ken nen het ongenoegen van de rege ring over de acties voor 'n volks stemming in de landen Ham burg, en Hessen te delen. van de Verenigde Staten, Sowjet-Unie en Frankrijk. de De Franse minister van Finan ciën, Antoine Pinay, heeft op een persconferentie medegedeeld, dat zijn economische politiek gericht zal zijn op stabilisatie van de economie met vrije inwisselbaar heid van de frank als uiteindelijk doel. Hij noemde echter geen streefdatum voor het inwissel baar maken van de frank. Bij de beantwoording van vra gen na de aankondiging van de nieuwe staatslening zei Pinay, dat Frankrijk zijn eerbied voor de munt moet herkrijgen, dat prijzen en lonen het koste wat het wil stalbiel gehouden moeten worden an dat door verhoging van de lonen zonder stabilisatie van de prijzen de arbeider bedro gen zou worden. Belastingverhogingen zullen vermeden worden, behalve wan neer zij absoluut noodzakelijk zijn. Hogere belastingen beteke nen hogere produktiekosten, het geen Frankrijk minder concurre rend zou maken. Pinay deelde verder mede, dat Frankrijk voor nemens is, zowel de letter als de geest van de gemeenschappelijke markt te eerbiedigen. Wij zullen alles doen wat in ons vermogen ligt, om deze ver plichtingen na te komen, ook al zullen wij ons in het begin op bepaalde ontsnappingsclausules moeten beroepen. Hoelang wij gedwongen zullen zijn van deze uitzonderingen gebruik te maken zal er van afhangen hoelang het zal duren voor wij ons huis op orde zullen hebben en van de oorlog in Algerije. Deze zelfde factoren, de oorlog in Algerije en de snelheid van ons herstel, zul len bepalen, hoe spoedig wij de beperkingen op onze invoer kun nen opheffen en kunnen terug keren tot liberalisatie van de handel binnen de organisatie voor Eufopese economische sa menwerking, aldus Pinay. In antwoord op een vraag, ot hij voornemens was de invoer sterk te verminderen als bijdra ge tot de overbrugging van het tekort op de buitenlandse handel, verklaarde Pinay, dat de betalin gen in evenwicht gebracht moe ten worden, doch dat alle maat regelen vermeden zullen worden, die de industriële produktie van het land zouden kunnen belem meren en tot een recessie leiden. De kwestie van zelfbestuur voor Schotland De leider der Schotse Labour partij hebben zich uitgesproken voor een zo groot mogelijke mate van zelfbestuur voor Schotland, met vertegenwoordiging in het Britse parlement. Zij menen ech ter, dat Schotland economisch niet van de rest van het Verenig de Koninkrijk gescheiden mag worden. Deze zienswijze is neergelegd in een specnaal rapport van het partijbestuur, dat in september op een partijcongres zal worden besproken. De treugtrekking van het Griekse Navo-personee.l uit Turkije. De Griekse militaire leiders hebben zondag onverwacht in Athene vergaderd. Men neemt aan, dat zij gesproken hebben over de veiligheid aan de grens met Turkije. Griekenland heeft zaterdag zijn personeel van het Navo-hoofd- kwartier in de Turkse stad Is- mir met vliegtuigen naar liet eigen land vervoerd. Minister van Buitenlandse Zaken Averoff will geen reden voor deze maat regel opgeven. De Navo-autoriteiten in Ismir hebben verklaard niet in de Griekse actie te zijn gekend. Van officiële Griekse zijde verluidt, dat het om, 200 personen ging, of ficieren met hun gezinnen. Men neemt aan, dat Grieken land het personeel heeft willen beveiligen tegen mogelijke anti- Griekse demonstraties naar aan leiding van de kwestie-Cyprus of te kennen heeft willen geven, dat het na de actie van de Turken tegen de Grieken op Cyprus niet langer bereid is in de Navo met Turkije samen te werken. Zuidslavische officieren uitgeweken naar Hongarije? Volgens onbevestigde geruch ten in Boedapest zijn er dertig tot veertig Zuidslavische officie ren naar Hongarije uitgeweken naar aanleiding van de arresta ties van aanhangers van de com- inform. Zij zouden de Szeged asiel hebben gekregen. DAADWERKELIJKE GERECHTIGHEID. Het secretariaat van de actie „Daadwerkelijke gerechtigheid" deelt mede, dat tot dusverre 2500 man deelnemen aan de „één pro cent actie". Zij hebben zich be reid verklaard jaarlijks één pro cent van hun inkomen af te staan voor de onderontwikkelde gebieden. Zij brengen per jaar anderhalve ton bijeen. De actie wil ter gelegenheid van haar tweede verjaardag op 26 juni haar campagne versterken. Zij hoopt in enkele maanden haar beweging in kracht en getal te verdubbelen. De deelnemers willen door hun offer te kennen geven dat Nederland 1 procent van zijn nationaal inkomen 300 miljoen) beschikbaar moet stel len in het kader van een groots opgezette hulpverlening door de Verenigde Naties. MIDDENSTANDS BONDEN UITEN HUN TELEURSTELLING De in de commissie van over leg samenwerkende centrale middenstandsbonden de Christelijke Middenstandsbond, de Kon. Ned. Middenstands bond en de Ned. Kath. Midden standsbond zijn teleurgesteld over de samenstelling van de commissie ontwikkeling natio nale economie, zoals deze is ge publiceerd in het mededelingen blad bedrijfsorganisatie van 10 juni 1958. Deze. door de raad, op 11 april 1958 ingestelde commissie, het midden- en kleinbedrijf slechts met één lid is vertegen woordigt, terwijl de commissie zelve uit 22 leden bestaat. De samenwerkende centrale middenstandsbonden begrijpen niet, welke beweegredenen de S.E.R. geleid hebben tot het zo drastisch beperken van de mid denstandsvertegenwoordiging. Zij wijzen op de laatst be kende cijfers over het midden- en kleinbedrijf, dat 400.000 on dernemingen omvat, waarin rond 1 miljoen personen werk zaam zijn. Deze 400.000 midden- standsbedrijven maken tezamen rond 14 procent van ons na- Studenten uit Frans-Afrika tegen De Gaulle De organisatie van negerstu denten in Frankrijk heeft een oproep tot alle Afrikanen gericht om te protesteren tegen het aan de macht komen van De Gaulle „gesteund door de waanzinnige kolonialisten die hun handen wil len leggen op de rijkdommen van de Sahara en Afrika, en zich te gen de dictatuur en het federa lisme van terreur en ellende te verzetten". ZONNIG EN WARM. Dank zij de aanwezigheid van een krachtig hogedrukgebied, dat zich van het Engelse Kanaal naar de Oostzee verplaatste, beleefde een groot deel van Europa een vrij warm en zonnig weekeinde, waarbij de temperaturen zondag enkele graden hoger werden dan zaterdag. Het kwik steeg in ons land tot omstreeks 24 graden, evenals in de omringende landen. Tempera turen van 28 tot 30 graden wer den bereikt in de omgeving van Bordeaux. De depressie-activiteit op de Oceaan is geleidelijk verder af genomen. Het restant van een lagedrukgebied bevindt zich vlak ten zuiden van IJsland. Koelere Oceaanlucht, welke hieromheen naar het oosten stroomt, is Ier land en Schotland binnengedron gen. Het koufront echter, dat de voorste begrenzing ervan vormt, verplaatst zich maar heel lang zaam over Engeland naar het oosten, en zal ons land vandaag zeker nog niet bereiken. Er staat ons dan ook weer zonnig, droog en warm weer te wachten. tionaal inkomen uit. Een verge lijking trekkend met de land bouw, levert hier een cijfer van 11,3 procent van het nationaal inkomen. Desondanks is de landbouw in deze commissie door twee leden met een spe cialist gepresenteerd, zo wordt vastgesteld. „De drie samen werkende middenstandsvakcen- tralen verzoeken uw raad een waardiger vertegenwoordiging van het midden- en kleinbe drijf in deze commissie, waarin nationale vraagstukken zullen worden behandeld, waarbij de middenstand nauw betrokken is De samenwerkende organi saties achten dit verlangen ge rechtvaardigd, temeer ook, om dat rond 2/3 van de kosten van uw apparaat door de midden stand wordt opgebracht", al dus het .schrijven van de mid denstandsbonden. Regeringstroepen ten N. van Menado geland. Stoottroepen van het com mandoregiment en troepen van de „Brawidjaja'-divisie uit Oost- Java zijn vrijdag ten noorden van Menado op Noord-Celebes geland. Op 9 juni landde eenheden re geringstroepen in de haven Bi- tung, zo werd in de bekendma king nog toegevoegd. Franse helikopter steeg ruim elfduizend meter Een „Alouette"-helikopter van de Franse vliegtuigenfabriek „Sud Aviation" is in vijf en der tig minuten naar elfduizend elf honderd meter geklommen. Een grotere hoogte is nog door geen helikopter bereikt. Aldus een woordvoerder van de fabriek. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van maandagoch tend tot maandagavond. Zonnig en warm Droog, zonnig en warm weer met een overwegend zwakke wind tussen oost en zuid, maar in de middag aan de kust zee wind. DINSDAG 17 JUNI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 1.41 2.16 2.56 3.06 n.m. 2.09 2.44 3.24 3.34 ZON MAAN op onder op onder Juni 16 4.19 21.02 3.59 19.59 17 4.19 21.02 4.48 20.50 18 4.19 21.03 5.45 21.35 19 4.19 21.03 6.50 22.13 20 4.19 21.03 8.00 22.47

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1