Nü HERCULES Uw zware shag 1 22 20 25 Delbecque over de Algerijnse comité's van openbaar welzijn De begrafenis van Ome Jan van Zutphen Bombardementen door Indonesische luchtmacht op Celebes HET WEER De gebeurtenissen op Cyprus 7/t, ,SKAAS te iadesiroop andarijk DONDERDAG 12 JUNI 1958 12e Jaargang Nr 4393 VersehJJnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen VRIJDAGAVOND REDE VAN DE GAULLE CORSICAANS COMITÉ ACHTER DE GAULLE MAANDAG EINDE DER LONDENSE HAVENSTAKING VEILIGHEIDSRAAD ZENDT WAARNEMERS NAAR LIBANON volop cadeaux voor Vader TELEGRAM VAN DE GAULLE AAN SALAN VERKLARING VAN SOUSTELLE DE HITTEGOLF IN INDIA Eisenhower naar Engeland uitgenodigd De beschuldigingen van generaal Delgado Politieke en militaire besprekingen in Djakarta BENDE-ACTIVITEIT IN WEST-JAVA Bandieten moorden en plunderen er op los SPAAK: „COMMUNISME BEZIG DE NAVO TE OMSINGELEN" DE STRIJD IN LIBANjON STRAALVLIEGTUIGEN voor MIDDEN-OOSTEN WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN h' trek-tap« J ft I Icoop 100 gram 100 gram >rten) in 38 voor frank whig 14 abonnement; Terneuzen Dfcwcteur-Hoofclredaeteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 N& 5 nor uitsluitend 2078 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. DE VRIJE ZEEUW Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsaiiver- tentjes)5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Premier De Gaulle zal zich vrijdagavond om acht uur in een rede via radio en televisie tot het Franse volk richten, zo is door het kabinet van de eerste minis ter bekendgemaakt. Het comité voor openbaar wel- fcijn voor geheel Corsica staat ge heel achter premier De Gaulle, zo heeft de voorzitter, Maillot, woensdag verklaard. In commen taar op de «notie welke het Alge rijnse comité de dag tevoren de premier had doen toekomen, zei Maillot o.a.: „Wij hebben De Gaulle niet aan de macht ge bracht om hem in de uitvoering van zijn taak te hinderen. Het is onze taak de Corsicanen aan de zijde van De Gaulle te brengen voor de komende volksstem ming". De twintigduizend stakende ha- Venarbeiders in Londen hebben op 3.500 man na besloten, op maandag het werk te hervatten, op voorwaarde dat er geen onge organiseerd personeel in dienst wordt gehandhaafd. De groep arbeiders die de aan beveling van de vakorganisatie om weer aan het werk te gaan, afwees heeft voornamelijk 1e maken met het lossen van kleine voedselschepen van het vaste land. De leiders van de stakende chauffeurs van de vleesmarkt Smithfield, wier actie een maand geleden leidde tot de staking in de havens, trachten ook tot een regeling van hun loongeschil te komen. Tenslotte worden ook pogingen gedaan om aan de staking van het vijftuigduizend man tellende Londense tauspersoneel, dat 38 dagen geleden in staking ging om aan looneisen kracht bij te zetten, een einde te maken. De Veiligheidsraad heeft gis teren besloten een groep waar nemers naar Libanon te zenden. Een Zweedse resolutie van deze strekking is met tien stemmen vóór en één onthouding (de Sow- jet-Unie) aangenomen. Hammarskjoeld heeft meege deeld dat er vandaag waarne mers van de bestandsorganisatie te Jeruzalem in Libanon kunnen zijn. De Russische afgevaardigde Soboief zei, dat hij het optreden van de raad niet nodig achtte. Hij verweet het Westen dat het zich met de zaken van Libanon bemoeide. Hij kritiseerde wat hij noemde het besluit van Eisen hower en MacMillan om straal vliegtuigen naar Irak, Jordanië en Libanon te zenden, welke te gen het Libanese volk zouden worden gebruikt. Soboief zei dat de Sowjet-Unie president Nasser van de Ver. Arabische republiek ais een nationale vrijheidsheld beschouwt. Omar Loutfi van de V. A. R. verweet Amerika en Engeland hun steun aan Libanon, maar zei dat de Zweedse resolutie aan vaardbaar voor de V. A. R. was. ..De dinsdag j.l. door het co mité van openbaar welzijn voor geheel Algerië aanvaarde motie was bedoeld om de zustercomité's in Algerië te kalmeren", aldus heeft de vice-voorzitter van het Algerijnse comité Leon Delbec que woensdag te Parijs in een onderhoud met een vertegen woordiger van het onafhanke lijke Parijse avondblad „Paris Presse" verklaard. Delbecque verklaarde dat de motie, waarin een oproep werd gedaan voor de vorming van een „wezenlijke regering van open baar welzijn", niet voor Parijs was bedoeld. „Het Franse moe derland moet de positie van Al gerië begrijpen", verklaarde hij. Volgens Delbecque willen de Algerijnse comité's van openbaar welzijn een stootblok zijn tussen de Algerijnen en de bewoners van het Franse moederland. „Het zou m.i. een ernstige fout zijn de Algerijnse comité's van openbaar welzijn te ontbinden", verklaarde hij. Delbecque zei voorts dat hij de in Frankrijk gevormde comité's van openbaar welzijn had ver zocht in de openbaarheid te tre den, omdat er dan z.i. veel min der gevaar zou bestaan voor ver storing van de openbare orde. „Zodra ik in Algerië terug ben, zal ik het comité van openbaar welzijn voor geheel Algerië ver zoeken een noodzakelijk besluit m.b.t. de in Frankrijk gevormde comité's te nemen, daar deze thans een remmende uitwerking kunnen hebben op de totstand koming ener nationale eenheid" aldus Delbecque. (Adv.) ZONDAG" 15 JUNI VISSER—KOOLE brengt FABLO OVERHEMDEN en SPORTSHIRTS v.a. 10.90 CRèPE NYLON ANKLETS O Moderne ZELFSTRIKKERS MANCHETKNOPEN SWAN ZAKDOEKEN PULLOVERS en VESTEN O HANDSCHOENEN 0 PYAMA'S 0 KAMERJASSEN 0 BADJASSEN axel. Onder belangstelling van vele duizenden mensen, die zich langs de oprijlaan van de begraafplaats Zorgvlied te Amsterdam hadden opgesteld hield even voor twee Uur de lijkauto met het stoffelijk overschot van Jan van Zutphen stil voor de aula. De heer J. Landman, voor zitter van „Zonnestraal" als eer ste van een lange rij sprekers schetste bij de baar Ome Jan als een rffan van grote daadkracht, die niet alleen de strijd tegen de t-b.c. maar ook tegen andere volksziekten aanbond en daarbij vooral dacht aan de sociale ge volgen voor de gezinnen der pa tiënten. De directeur-generaal voor de volksgezondheid, prof. dr. P. Muntendam, zei o.m. dat de naam van Jan van Zutphen in de historie zal blijven voortleven naast die van grote geleerden. Ziekten bestrijdt men niet alleen met de wetenschap maar ook met het opheffen van de maat schappelijke misstanden. Vervolgens spraken nog mevr. H. Straalman-Kremer, wethoud- ster van Hilversum, de woon plaats van de heer Van Zutphen, en de heer Evert Kupe.s sr., na mens het Roode Kruis. Beiden I schetsten het onblusbaar idealis me van de overledene. Namens de Koninklijke Neder landse centrale vereniging ter bestrijding van de t.b.c. sprak dr. M. R. Heynsius van den Berg. Hij noemde de heer Van Zutphen een edelmens, die met onbaat zuchtige liefde alles in het werk had gesteld om de loenmalige volksvijand nummer één terug te dringen. Dr. J. A. W. Berghauser-Pont van de Nederlandse vereniging van artsen voor longziekten en t.b.c. bracht Ome Jan dank na mens de lange rij patiënten. Tot slot spraken nog dokter A. Bier horst, namens de directie en het personeel van „Zonnestraal", de heer B. ter Smitten, namens de Zonnestraalcomité's, de heer B. J. Hinnen van het wijkcentrum van de Amsterdamse eilanden Kattenburg en Wittenburg, en de heer Harmsen namens de alge mene bond van ouden van dagen. Onder de orgeltonen van het lied „Morgenrood" begaf de lange stoet zich naar de groeve, waar de oudste nog in leven zijnde zoon van de overledene, de heer H. van Zutphen. bedankte voor de overweldigende belangstelling Delbecque verklaarde dat nie mand moet zeggen, dat er een breuk bestaat tussen de comité's van openbaar welzijn en generaal De Gaulle, „want dat is niet zo". Sprekend over het begrip „inte- gratie" verklaarde Delbecque: „Het is duidelijk, dat dit gelijk heid van rechten en verplichtin gen betekent. Het houdt niet noodwendig in dat er 150 Alge rijnse afgevaardigden in de na tionale vergadering moeten ko men." Hij besloot: „Eén ding staat vast: het comité van openbaar welzijn voor geheel Algerië stelt volledig vertrouwen in generaal De Gaulle. Het weet, dat de premier niet zal toestaan, dat de door hem aan de comité's van openbaar welzijn toevertrouwde taak zal worden gesaboteerd. En deze taak is: éénwording van alle in woners van Algerië en herstel van de vrede aldaar." „In Algerië geloofden de Mo hammedanen dat alles van de ene dag op de andere zou veran deren; wij hebben hen moeten uitleggen, dat generaal (De Gaulle) rekening moet houden met de regels van het parlemen taire spel", vervolgde Delbecque. Hij voegde hieraan toe: „De Fransen in Frankrijk moeten beseffen hoe moeilijk de taak was der Algerijnse comité's van openbaar welzijn. Ik zal u één voorbeeld noemen: op het ogen blik doet in Algerië een lijst de ronde, met de namen van 400 leden van de nationale vergade ring, die hebben gestemd voor het verlenen van noodbevoegd- heden aan de regering-Pflimlirr, de Algerijnen willen hun namen niet meer horen". In antwoord op de vraag, of er een „fascistisch gevaar" bestaat, antwoordde Delbecque: „Ik kan deze vraag helaas niet volkomen ontkennend beantwoorden. Sou- stelle, de generaals Salan en Mas, su en ikzelf worden elke dag op twee fronten aangevallen, name lijk door hen in het Franse moe derland, die ons van fascisme be schuldigen en door de uiterst rechtsen in Algerië, die niet ge voelen voor een FransAlgerijn se verbroedering." Premier De Gaulle heeft gene raal Salan, zijn gevolmachtigde in Algerië, een telegram gezon den dat betrekking heeft op de toestand in Algerië, aldus heeft een woordvoerder van de rege ring woensdagochtend meege deeld. In zijn in de nacht gezonden telegram herinnert de premier Salan eraan, dat het comité voor openbaar welzijn voor geheel Al gerië geen ander recht en andere rol heeft dan uiting te geven aan de mening van zijn leden. De tekst van het telegram luidt: Naar aanleiding van het pijn lijke en ongelegen incident dat veroorzaakt is door de gebieden de motie van het comité voor openbaar welzijn voor Algerië, herinner ik u eraan, dat dit co mité geen ander recht en andere rol heeft dan onder uw controle uiting te geven aan de mening van zijn leden. De wettige autoriteiten en in de eerste plaats gijzelt behoren geen partij te kiezen in hetgeen dit comité of enige andere poli tieke organisatie verklaart of eist. Bovendien moet de betrokken personen duidelijk worden ge maakt/dat de nationale taak, die ik met mijn regering op mij heb genomen, kalmte van geest ver eist en de oprechte en redelijke steun van alleen die mij willen helpen de nationale eenheid, on deelbaarheid en onafhankelijk heid te bewaren. Het verzenden, van het tele gram werd bekendgemaakt na een kabinetsvergadering onder leiding van de premier, waarop de minister van Buitenlandse Zaken, Couvé de Murville, onder meer verslag uitbracht over de internationale toestand, waar onder de betrekkingen van Tu nesië met Frankrijk. De rege ringswoordvoerder zei, dat de spanning in de betrekkingen met Tunesië duidelijk was afgeno men. De Franse ambassadeur, Georges Gorse, zal spoedig naar Tunis terugkeren. De woordvoerder bevestigde, dat in de nabije toekomst in Al gerië gemeenteraadsverkiezin gen zullen worden gehouden. De ministerraad zal nog een datum vaststellen en uitmaken, of zij voor of na het nationale referen dum in oktober worden gehou den. Op de vergadering van het ka binet werd ook de houding van Frankrijk op een eventuele ont- w apeni K .s. onferentie besproken. Frankrijk wenst een werkelijke, volledige en gecontroleerde ont wapening, aldus de woordvoer der. Het kabinet zal donderdag de grondwetswijziging bespreken. Jacques Soustelle, de voorma lige gouverneur-generaal die een belangrijke rol in de Algerijnse beweging speelt, heeft in een ar tikel in het blad „Carréfour" ver klaard, dat De Gaulle door zijn beroep op broederschap van de „tien miljoen volwaardige Fran sen" in Algerië als staatshoofd de zegen van Frankrijk aan de revolutie in Algerië heeft ge geven. Er is een nieuwe bladzijde in het boek der Frans-Algerijnse ge schiedenis opgeslagen, aldus Soustelle, doch er is grote een heid en waakzaamheid van allen nodig, opdat wat nu op de blad zijde geschreven zal worden, be antwoordt aan de gespannen ver wachtingen van alle Fransen aan beide zijden van de Middellandse Zee, die beseffen dat Frankrijk op een beslissend punt in zijn geschiedenis staat. Delbecque, vjee-voorzitter van het comité voor openbaar welzijn, in geheel Algerië, verklaarde in hetzelfde nummer van „Carre- four" dat ontbinding van de co mité's in Algerië zou betekenen dat de Mohammedanen terugge worpen worden jn twijfel en ver zet. De vroegere M.R.P.-minister van buitenlandse zaken Bidault riep op tot „vertrouwen in De Gaulle". Vliegtuigen van de Indonesi sche luchtmacht hebben geduren de drie dagen verscheidene steun punten van de opstandelingen in Noord-Celebes, waaronder Me- nado en het gebied van Djailolo op het eiland Halmaheira aange vallen en gebombardeerd. De hittegolf waardoor India sinds drie weken wordt geteis terd, heeftt ot dusver aan onge veer 240 personen het leven ge kost. In Noord-India wordt de oogst door de droogte bedreigd. In het zuiden van het land is er nog geen druppel regen ge vallen, hoewel de natte moesson vorige week al had moeten begin nen. Premier MacMillan van Enge land heeft president Eisenhower uitgenodigd in november een be zoek aan Londen te brengen. Het Witte Huis heeft meege deeld, dat deze uitnodiging ook al eerder gedaan is, maar dat nog niet kan worden gezegd of de president haar kan aannemen. Het Portugese ministerie van Binnenlandse Zaken heeft woens. dag de beschuldigingen van de verslagen kandidaat der opposi tie bij de presidentsverkiezingen, generaal Delgado. dat hem bij de verkiezingscampagne moeilijk heden in de weg waren gelegd als ongegrond van de hand ge wezen. Volgens het ministerie hebben de maatregelen zich beperkt tot het verijdelen van pogingen om „een sociale omwenteling teweeg te brengen". Dit is woensdagavond in een communiqué van de Indonesische luchtmacht bekendgemaakt. Een aantal belangrijke militaire objec ten en installaties in het aange vallen gebied werden vernield. Gedurende de eerste aanval op 8 juni werden twee schepen en een motor-prauw van de opstan delingen in de Oceaan-haven Bi- tung op Noord-Celebes vernield; op 9 juni werd de plaats Air Ma- didih ten zuiden van Menado, de plaats Tondano en het vliegveld Tasuk gebombardeerd. Geduren de de aanval werd de krachtcen trale van Tandango vernietigd. Op dezelfde dag deden vliegtui gen van de luchtmacht aanvallen op versterkingen van de opstan delingen in de omgeving van Me nado en Djailolo. Op 10 juni werd de haven Bi- tung opnieuw aangevallen. Bij deze aanval werd een aantal op slagplaatsen en werkplaatsen in de haven vernield. Op 10 juni werden voorts twee barakken van de opstandelingenstrijdkrach ten in Air Madidih en het vlieg veld van Menado, Mapanget, het vliegveld van de plaats Tondano en de haven Kema gebombar deerd. Alle regeringsvliegtuigen keerden veilig op hun bases terug, aldus het communiqué. President Soekarno heeft woensdag de laatste ontwikke lingen op politiek en militair gebied besproken met premier Djuanda Kartawidjaja, de mi nister van Buitenlandse Zaken, dr. Subandrio en de chef-staf van het leger, generaal-majoor A. H. Nasution. Minister Subandrio deelde mede naar het paleis te zijn ontboden om verslag uit te brengen over de aspecten van de buitenlandse inmenging in Indonesië. De minister ver klaarde, dat er tekenen zijn, die erop wijzen dat deze inmen ging de laatste tijd in grote mate is afgenomen. Hij gaf uitdrukking aan de vurige hoop, dat „dit hachelijke probleem van buitenlandse inmenging in de Indonesische binnenlandse inmenging in de Indonesische binnenlandse aangelegenheden geheel en al zal verdwijnen". Premier Djuanda ontving voor zijn bezoek aan de presi dent, vertegenwoordigers van de nationalistische partij, die de vorige week de communisti sche partij heeft aangevallen. De laatste paar dagen werden in West-Java achttien personen gedood, toen moordende en plun derende benden aanvallen deden op 'n aantal desa's ten noorden en ten zuiden van Bandoeng. De twee desa's in het regent schap Soemedang werden der tien dorpelingen gedood en vier ernstig gewond. In een desa nabij Garoet, ten zuiden van Bandoeng, kwamen vijf mensen om het leven, toen zij trachtten te ont snappen uit door bandieten in brand gestoken woningen. In het regentschap Bandoeng oefenden benden een terreur uit in zeven desa's, waar zij 140 hui zen in brand staken. Nabij het vakantie-oord Lembang, ten noorden van Bandoeng, werd een autobus aangehouden. Van de passagiers werden er twee ont voerd, terwijl de bus in brand werd gestoken. Tijdens een vuurgevecht in het district Malangbong werden twee bendeleden door een legerpa trouille gedood en een derde ge vangen genomen. Paul Henri Spaak, de se "e- taris-generaal van de NAVO, heeft op de jaarlijkse lunch van het Britse persbureau Press As sociation verklaard, dat het com munisme bezig is de NAVO te omsingelen. In 1958. zei hij, ligt het arbeids terrein van het communisme in hoofdzaak in Azië en Afrika, en het werk is waarschijnlijk meer economisch en sociaal dan mili tair. „Men behoeft slechts een atlas te raadplegen en de kran ten te lezen om te beseffen, dat de NAVO omsingeld wordt. De verdedigingspositie van de westelijke wereld wordt volgens Spaak nu van achteren bedreigd en voor liet ogenblik heeft het westen daar nog geen antwoord op gevonden, collectief noch in dividueel. Naar zijn mening is het enige doeltreffende antwoord een col lectief. Dit houdt in dat de stra tegie van de NAVO, zoals die tien jaar geleden werd opgezet, te eng en onvoldoende is gewor den. Het in hoofdzaak militaire karakter van de NAVO is ver ouderd. aldus Spaak. De allian tie moet volgens Spaak beslist militair blijven, maar zij moet politieke en economische eenheid hebben. Economisch vooral, niet alleen opdat alle leden van het bondgenootschap sociale vooruit gang kunnen maken, maar ook opdat de minder ontwikkelde landen die nog niet tegen het Westen zijn opgezet, van het Westen de hulp kunnen krijgen die zij nodig hebben. Als het tot een topconferentie komt aldus Spaak, moet het Westen twee dingen niet aan vaarden, namelijk de terugtrek king van de Amerikaanse troe pen uit Europa en de neutralisa tie van Duitsland. Een neutrali satie van Duitsland zal volgons Spaak leiden tot de neutralisatie van geheel Europa en een herle ving van het Amerikaanse isola tionisme. Van het standpunt van ontwa pening uit bezien, vindt Spaak het staken van de kernproeven zinloos. In Beiroet is woensdag officieel bekendgemaakt dat het. leger dinsdag de gehele dag gevechten met opstandelingen heeft gele verd in Midden- en Noord-Liba- non. Er werd gevochten in het ge bied van Sjoef in Ïvlidden-Liba- non, waar de Druzenleider Ka- mal Joemblat een krachtige po sitie bezit, en bij Halba en Tri poli in het noorden van het land. De luchtmacht ondersteunde de acties van het leger, aldus het communiqué, dat geen melding maakt van doden of gewonden. Naar te Washington verluidt zijn Amerika en Engeland over eengekomen een vijftigtal straal vliegtuigen aran Irak, Jordanië en Libanon te leveren. Officieel werd echter ontkend dat deze leverantie iets van doen zou heb ben met de huidige crisis in Li banon of besproken zou zijn tij dens de jongste bijeenkomsten van Eisenhower en MacMillan. Warm zomerweer treffen we momenteel vrijwel nergens in Europa aan. Middagtemperatu- ren van meer dan 20 graden kwamen zelfs woensdag in Zuid- Frankrijk slechts sporadisch voor. In ons land werden de hoogste thermometerstanden uit Brabant gemeld waar het 18 gra den werd. In het noorden, waar langdurige wolkenvelden aanwe zig waren, kwamen de maxima plaatselijk niet boven 11 graden. De luchtdrukverdeling is nu boven West-Europa maar zeer vlak waardoor er niet veel wind is. Het belangrijkste systeem voor het weer in ons land is een hogedrukgebied bij het noorden van Schotland dat een uitloper In de Turkse wijk van Nicosia is gisteren een Griek doodge schoten en bij gevechten tussen Grieken en Turken in Limas sol zijn minstens vijftien mensen gewond geraakt. In de Turkse wijk van Nicosia zijn verscheidene gebouwen, waaronder een oude kerk cn winkels van Grieken, in brand gestoken. De brandweerlieden werden door Turken bij hun werkzaamheden gehinderd. Bisschop Anthinos van Kitium, het waarnemende hoofd van de Griekse orthodoxe kerk op Cyprus, heeft de algemene secre taris van de V. N„ Hammars kjoeld, telegrafisch om interven tie verzocht. Hij noemde de toe stand op het eiland ondraaglijk en een gevaar voor de vrede in het oostelijk deel van de Middel landse Zee. Hij klaagt over „voortdurend vandalisme van de Turken" en „onverschilligheid van de veiligheidstroepen". De bisschop heeft soortgelijke telegrammen gezonden aan de commissie voor de mensenrech ten van de Raad van Europa en aan het Griekse parlement. Uit Lefka zijn vijftien Griekse gezinnen geëvacueerd. Vandaag zullen ook de overige vijftien naar het naburige Morphou ver trekken. Op het ogenblik patrouilleren tienduizend man Britse troepen over het eiland, vooral in de dor pen en steden. Volgens een ver klaring van het regeringsge bouw in Nicosia zullen de vei ligheidsmaatregelen nog ver scherpt worden en de avondklok ken als beschermingsmaatregel voorlopig gehandhaafd blijven. heeft tot over de Noordzee. De invloed hiervan zal vandaag waarschijnlijk bepalend zijn, zo dat, ondanks de aanwezigheid van een kleine storing die over Zuid-Engeland naar het Oosten trekt, de neerslagkansen niet groot zijn. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van donderdagoch. tend tot donderdagavond. Weinig wind Op de meeste plaatsen droog weer met zonnige perioden maar ook overdrijvende wolkenvelden. Zwakke tot matige wind uit uit eenlopende richtingen. Dezelfde middagtemperaturen als gisteren of iets hogere. VRIJDAG 13 JUNI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.25 12.00 0.40 0.50 n.m. 11.25 12.40 12.50 ZON MAAN op onder op onder Juni 12 4.20 20.59 1.50 15.5S 13 4.20 21.00 2.15 17.00 14 4.20 21.01 2.44 18.02 15 4.19 21.01 3.18 19.02

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1