Uiï DE PROVINCIE ZWARE SHAG S een nieuwe van Douwe Egberts Vergadering Zeeuws-Vlaams Protest-Comité te Sluiskil De geluidsmuur B Wat brengt di in handige plastic tabakszak! bijzonder van kwaliteit in nieuwe verpakking innen lands nieuws TERNEUZEN BELGIE—NEDERLAND ZEEVISSEN Terneuzemaar in Nederlandse ploeg SAS VAN GENT SLUISKIL AGENDA Nü extra lekker roken van de pittigste Zware Shag, altijd soepel en vers tot de laatste draad. ST. ANNALAND. ZAAMSLAG i' Verfraaiing- stadsbeeld. De dienst van gemeentewer ken plaatste op enkele punten van de stad, n.l. voor het gemeen tehuis in de Noordstraat, nabij de AxelsestraatLeeuwenlaan Tramstraat, één of meerdere grote bloembakken met bloeien de geraniums. Het is de bedoeling in meerde re stadsgedeelten een dergelijke versiering aan te brengen. Oriëntatie-rit. Door de Terneuzense politie- sportvereniging werd zaterdag 'n oriëntatie-rit per fiets over 15 km georganiseeerd, waaraan dooi twintig paren van de ge meentepolitie. koninklijke mare- chaussée en P.T.T. werd deel ge nomen. Er waren deze maal twee startpunten, nl. voor hotel „Cen traal" en voor het politiebureau. Na afloop der rit werden door de inspecteur van politie, de heer K. Reinders, die zijn dank be tuigde voor de organisatie en prettige samenwerking, de prij zen uitgereikt. De eerste vijf paren hadden allen 25 punten, en werd de rangorde door middel van strik vragen vastgesteld. 1. M. ThaelenK. Agena (reser- ve-politie)2. J. MaatJ. Hame link (gemeente-politie)3. J. A. JanseM. van Driel (P.T.T.)4. W. de BesteM. Maas(gemeen- le-politie); 5. P. BaartA de Feijter (gemeente-politie) 6. J. Mosterdv. Waart (kon. mare- chaussée)7. G. SprangersJ. de Blok (P.T.T.); 8. A. BreepoelA. Vermeire gemeente-politie)9. J. M. VermeireSchalken (P.T. T.) en 10. R. J. Scheele—S. C. Scheele (kon. marechaussée). Tegen afsluitboom gereden Zaterdagavond te 8 uur be merkte de heer J. R. v. d. B., wo- nencle alhier, die op zijn brom fiets vanaf de Herengracht de Axelsebrug wilde overrijden, te iaat dat door de dienstdoende sluisknecht de bomen van de brug reeds waren neergelaten. Het gevolg hiervan was, dat de heer v. d. B. met zijn borst tegen ie afsluitboom terecht kwam en op de grond werd geworpen. Dokter Van Zanten, die de eer ste hulp verleende, liet de heer v. d. B., die over pijnen in de borst klaagde, naar het Juliana ziekenhuis vervoeren. Hengelconcours op ile Leiding. Niet minder dan 83 leden van de hengelaarsvereniging „Ont spanning Na Inspanning" heb ben zaterdagavond meegedaan aan de eerste van de drie wed strijden, die door het bestuur zijn aitgeschreven. Deze eerste wedstrijd had plaats in de Oostelijke waterlei ding nabij het „Essenbruggetje". Hoewel er vrij veel wind stond, sverd deze wedstrijd door vele be- Sangstellenden gadegeslagen. De paling-, want daar werd zo ■ongeveer uitsluitend op gevist, tiet zijn aanwezigheid slechts .sporadisch bemerken. In het be gin van her seizoen laat die zich met zo maar verschalken. Een Zoals gemeld wordt zondag 22 juniiop het strand van Heist fle eerster officiële BelgiëNei deriand-wedstrijd in zeevissen gehouden. Uitdager is België middels de Belgische federatie van de zeewerphengelsport. Or ganisator is de zeehengelaars- club de Oostkustvissers in Heist. Er zijn speciale ere-prij- zen voor deze landenwedstrijd beschikbaar gesteld door het Expo-comité jn Brussel. Er wordt van 10 tot 13 uur gevist met opkomend tij. Leider van de Nederlandse ;iioea: is Sjaak Jurgers, voorzit ter van de Strijen-vissers uit Bergen op Zoom. Het is een sterke ploeg van zeevissers die allen ervaring op de stranden hebben. De meesten gooien 80 m en verder; noodzakelijk om 1»ij zwakke wind achter de 'branding van Heist te komen... De ploeg is als volgt samen gesteld: J. Cleypool, Rotter dam; J. Flipse, Middelburg; J. Har tag sr, Strijen Ham; C. van 'Heugten, Eindhoven; F. Ha mer linck, Terneuzen; J. Hoo- ïerland, Sluis; J. Jurgers, Ber gen op Zoom, ploegleider; J. de Koning. Bergen op Zoom; W. wan Leeuwen, VlaardingenR. Mijdema, Amsterdam, tech- aisch adviseur;; W. de Meijer, Sas van Gent; P. Ooms, Am stelveen G. Polderman, Sint Maartensdijk; R. van Rutten, Delft; J. Roelfs, Amsterdam; G. Ravenstein, Den Haag; H. sran Seyen, IJzendijke; H. Sip- man, Eindhoven; K. van Ta- tenhove, Vlissingen; L. Ver- ztraete, Hoofdplaatreserve A. Jurgers, Bergen op Zoom. De technisch adviseur van de „Club van 100" Rein Mijdema aal fungeren als technisch ad viseur. Kort voor de wedstrijd aai aan de hand van wind, wa terstand en temperatuur de tactiek van het vissen worden bepaald. De Eindhovense hen- gelspecialist Van Rooy heeft het afgelopen jaar een reukolie ontwikkeld, die de vis lokt. Be sloten is deze reukstof in Heist niet te gebruiken. De ploeg wil niet de naam hebben door een technisch foefje een voordeel te hebben. Met deze reukolie zou den de laatste maanden prach tige vangsten zijn gemaakt. Zij is echter niet in de handel. beetje aan de worm trekken; de man aan de kant wat voor de mal houden, dat allemaal wel, maar een serieuze „beet" was er praktisch niet bij. Tenslotte was het J. Rinkhout die met 103 punten de wisselbe ker en een fraaie prijs in de wacht sleepte; 2. R. Harms, 90 pnt; 3. D. Ollebek 73 pnt; 4. Jac. Verhage 45 punten; 5. A. de Feijter 43 pnt; 6. C. de Ruijter 43 pnt; 7. L. van Eek 42 pnt; 8. H. Dallinga 42 pnt; 9. D. v. d. Ber ge en 10. J. Federman 40 pnt. Er waren voor deze wedstrijd 19 prijzen beschikbaar gesteld. Beet! Gisteren namen 7 leden van de hengelaarsvereniging O.N.I. deel aan het grote internationale hen gelconcours te Tilburg ten bate van het R.K. blindeninstituut St Henricus te Grave. Van de 1150 deelnemers behaalde het O.N.I.- lid K. Donze uit Terneuzen de eerste prijs, een bromfiets. Te vens wonnen de Terneuzense hengelaars de eerste korpsprijs in de vorm van een grote beker. Succesvol slot van de Rode Kruis-actie. Tot besluit van de jaarlijkse 14- daagse Rode Kruis-actie werd door de Terneuzense colonne, za terdagmiddag per geluidswagen een loten-verkoop gehouden en in de Noordstraat werd ieder vriendelijk gevraagd één of meer loten te kopen. De 5000 loten gingen zeer vlug van de hand. De trekking vond 's avonds plaats op de kiosk op de Markt, waarbij de prijswinnende nummers werden bekend gemaakt door de 2e luite nante van de Terneuzense Rode Kruis-colonne, mevr. Verlinde Maandag. Zij, die niet tot de prijswinnaars behoorden, mogen het zich tot een voldoening rekenen, dat zi.i door het kopen van een of meer loten een bijzonder mooi doel heb ben gesteund, want zonder de al gemene steun der bevolking is het voor het Rode Kruis onmoge lijk haar menslievend en zegen rijk werk op velerlei gebied voort te zetten. Propaganda-avond „Scania Vabis"-vrachtwagens. Door de heer S. Dieleman, de dealer voor Zeeuws-Vlaanderen van de „Scania Vabis" vrachtwa gens, werd in de bovenzaal van hotel „Centraal" een propagan da-avond van deze Zweedse vrachtwagens georganiseerd. Vooral vervoerders op de weg bleken hiervoor veel belangstel ling te hebben.. Op de Markt stonden vrijdagavond enige mo dellen tentoongesteld en gedu rende de avond konden zij ken nis nemen van de bouw en con structie van dit Zweedse pro duct, dat geschikt is ladingen van welk soort ook, van 6 tot 24 ton te vervoeren. Er werden, nadat de heer Die leman met een kort welkomst woord de avond had geopend, enige zeer interessante films ver toond. Tijdens de pauze werd nog een gratis-verloting gehouden. „Klimop"-actie loopt uit stekend. Sedert woensdag dwaalt door Terneuzen de „Expo"-man en hij heeft al heel wat personen ge lukkig gemaakt met twee gratis reisbiljetten naar de „Expo '58". Sommigen hebben onze raad, wanneer U gevraagd wordt of U bij een „Expo"-winkelier hebt ge kocht, niet met een onverschillig schouderophalen door te lopen, of te zeggen: „Dat gaat U niet aan," in de wind geslagen. Er zijn inderdaad dames ge weest, die meenden, toen hen die vraag werd gesteld, met een flau we grappenmaker te doen te heb ben. Zij kunnen zich thans be klagen, want zij hebben twee gra tis uitstapjes naar de wereldten toonstelling te Brussel gemist. Het aantrekkelijke van deze actie is, dat men niet voor een bepaald bedrag moet kopen om voor zo'n uitstapje in aanmerking te komen. Er zijn biljetten uitge reikt aan een dame, die slechts voor 20 cent had gekocht en ook aan een dame, die voor 28 cent had gekocht. Een dame uit Bier vliet ondervond de vreugde, dat haar aankoop van 1,20 haar 2 reisjes naar de tentoonstelling te Brussel opleverde. Men moet er wel aan denken, dat de „Expo"-man zich snel ver plaatst, want het ene ogenblik zal hij b.v. in de omgeving van het postkantoor vertoeven en het andere ogenblik zal hij in de Axelsestraat wandelen. Waarmee wij willen zeggen, dat het geluk overal te vinden is. Jaarverg'. R.K. Vrouwengilde Onder voorzitterschap van mevr. Diköttervan Esch hield de afd. Terneuzen van het R.K. Vrouwengilde haar jaarvergade ring. In een kort openingswoord wees de presidente o.a. op het doel van de vereniging, n.l. vor ming en ontwikkeling in katho lieke geest met als devies: „Lief de en dienstbaarheid". In haar jaarverslag gaf mevr. Hamann—Andriessen een over zicht van de vele activiteiten in het afgelopen jaar. Uit het financieel jaaroverzicht van de pennmgmeesteresse mevr. De Meijervan Haelst bleek, dat de afdeling Terneuzen thans 140 leden telt en de kas met een klein batig saldo sluit. Het programma voor het vol gend seizoen werd besproken. Door de geestelijk adviseur, pastoor J. van Campen, werd In een korte toespraak het doel van de vereniging nog eens nader uit eengezet. De directrice van de R.K. Huis- houdsehool „Maria Ancilla" te IJzendijke, mej. A. Hiel, gaf een uiteenzetting over de vormings klas aan haar school verbonden en die kan worden bezocht door leerlingen met diploma ULO, HBS of MMS. Er werd een comité benoemd dat zich het volgend seizoen zal belasten met de organisatie van opera-bezoeken. Hiervoor werden aangewezen de dames Van Al phen, Heeffer en Wijne. Tenslotte werden twee fraaie films van de Franse ambassade vertoond over de fabricage van parfums en over de schilderijen van Vincent van Gogh. V erkeersongeval. Vrijdagochtend omstreeks 5 uur had ongeveer ter hoogte van de lagere school in de Zandstraat een verkeersonge val plaats. De heer de N. uit Sas van Gent kwam met zijn auto uit de richting Philippine naar Driekwart gereden toen deze door een of andere oor zaak, zeer waarschijnlijk een defect in de stuurinrichting, plot seling de macht over zijn stuur verloor en dwars door de heg tegen een boom opreed. Door deze botsing werd de voorzijde van de auto ernstig beschadigd; de bestuurder kwam met de schrik vrij. Bij het zwemmen verdronken Zaterdagmiddag om drie uur is alhier in het kanaal Terneuzen Gent de 16-jarige jongeman Terry Fripp door verdrinking om het leven gekomen. Met een vriend en een neef aan de oostzijde van het kanaal zwemmend, verdween hij onver wachts in de diepte. In leven dikwijls klagend over maagstoornissen is het vermoe den dat hij door maagkrampen werd overvallen. Zijn vriend F. Hallegraeff, hoe wel, evenals de drenkeling, de zwemkunst zeer matig meester zijnde, deed een poging tot red den. Hij werd daarbij door de drenkeling bij het hoofd gegre pen. Verdwijnende in de diepte zag de te hulp gesnelde jongeman kans zich vrij te maken, doch verloor hierdoor het slachtoffer. Inmiddels gealarmeerde politie uit Sluiskil en Terneuzen gingen met medewerking van brugper- soneel in een roeiboot aan het dreggen. Evenzo begaven zich twee jon gemannen te water en hebben getracht door telkenmale te dui ken de onheilsplek te vinden; helaas zonder resultaat. Ir. V. Villa, bedrijfs-directeur van de Compagnie Néerlandaise de l'Azote, op wien men als erva ren kikvorsman in de gehele kanaalzonestreek steeds een be roep mag doen, werd helaas te laat gewaarschuwd. Vertoevende te Sas van Gent spoedde hij zich onmiddellijk naar Sluiskil. Am per zes minuten nadat ir. Villa onder de wateroppervlakte was verdwenen, wist hij de drenke ling op te halen. Ir. Villa zeide dat de drenke- MAANDAG 9 JUNI. TERNEUZENLuxor-Theater, S uur: „Duel op de Atlantic". AXEL: Het Centrum, 8 uur: „Tot de laatste man". SAS VAN GENT: Olyrropia- Theater, 8 uur: „De ontem- baren". DINSDAG 10 JUNI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Stopover Tokio". Lokaal Bethel, 7.30 uur: Evangelisatie-samenkomst. AXEL: Landbouwhuishoud- school 24.30 en 78.30 uur: Openbare les en tentoonstel ling. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „Blake helpt een handje". ling in de taludhoek op de bo dem van het kanaal lag, op een diepte naar schatting van SVz a 9 meter. Hij betreurde het, dat men hem niet onmiddellijk na 't ongeval te hulp had geroepen. Deze prominente figuur beoe fent reeds tal van jaren deze tak van sport en reist wekelijks naar Brussel om aldaar door training in conditie te blijven. Dr. Hofstee uit Hoek kon niets anders dan de dood constateren, waarna het slachtoffer per am bulance naar het Elisabeth-zie- kenhuis werd vervoerd, waar de rector van het ziekenhuis de ge bruikelijke ceremoniën verricht- Het aanleggen van een haven te Sint Annaland is gegund aan het aannemersbedrijf S. A. San ders N. V. te Delft. Dit bedrijf had ingeschreven voor een be drag van ƒ880.004, Lezing over tafelzuren Vrijdagavond werd in de boven zaal bij de heer Van de Veke door de firma H. de Vos Lem- mens voor de afd. Zaamslag van de Bond van Plattelandsvrouwen en de Hervormde Vrouwenver eniging alhier^ een causerie ge houden over dé bereiding en het gebruik van thfelzuren. Mevr. Dekker-Vare 1 verwel komde de bezoeksters, waarbij zij haar voldoening uitsprak dat zo- velen aanwezig waren. Hierna gaf zij het woord aan de heer Olst, vertegenwoordiger van de firma De Vos Lemmens, die in een gezellige causerie een uiteenzetting gaf over het berei den en het gebruik van diverse tafelzuren, waarbij hij de dames liet proeven van met deze ingre diënten samengestelde lekkere hapjes, terwijl in de pauze een verversing, werd aangeboden. Aan het slot van zijn causerie reikte de heer Olst aan alle da mes een flesje mayonnaise uit, waarna mevr. Dekker de heer Olst dank betuigde. Vergadering ouden van dagen Teneinde een bespreking te hebben over het bezoeken van de in septemher a.s. te Domburg te houden landdag van de bejaar den-sociëteiten werd j.l. vrijdag avond door de leden van de be jaarden-sociëteit alhier een ver gadering gehouden onder voorzit terschap van de heer H. Overbee- ke. Daar de kas van de plaatselij ke afdeling niet toelaat om aan hen, die deze landdag zouden willen bijwonen, een tegemoetko ming in de reiskosten te verle nen, zal getracht worden deze te verkrijgen van het rayon- of hoofdbestuur, waarna de verga dering werd gesloten. Onder voorzitterschap van de algemeen voorzitter van het Vrije Veren-comité, de heer H. J. Col- sen, werd zaterdag in de zaal van de heer Meert een vergadering gehouden ter voorbereiding van de a.s. protestrit naar Den Haag. In zijn openingswoord zeide de voorzitter zeer verheugd te zijn over de door de leden van het co mité aan de dag gelegde activi teiten en hij hoopte, dat binnen een achttal dagen de vele reeds gebrachte offers met succes be kroond zullen zijn. Hij was reeds met verschillende instanties in contact -getreden en deed mede deling van de bereikte resultaten. Tot zijn spijt had de hoofdcom missaris van politie te Delft be richt, dat de voorgenomen rit langs net pension, waar de Zeeuw-e studenten aan de gevel -i opschrift hadden doen aan- .jiengen, geen doorgang kon vin den tiaar deze straat te smal was voor een dergelijke massale op tocht. Tenslotte werd er door de voor- zitter met nadruk op gewezen, dat deze protestrit een waardig verloop moet hebben, daar dit al leen indruk zal maken. Het resul taat van de audiëntie bij de minis ter zal de verdere te voeren ac ties bepalen. Nadat de door de secretaris, de heer N. de Kunder, voorgelezen notulen van de oprichtingsverga dering waren goedgekeurd, gal de vice-voorzitter, de heer F. A. Kolijn uit Oostburg, een toelich ting op het van de heer Drost ontvangen schrijven, waarin me dedeling werd gedaan van de door de Eigen Vervoers Organi satie aangevraagde audiëntie bij minister Algera. Hij betreurde de ze afzonderlijke actie ten zeerste en verzocht de nodige stappen te doen om te trachten de E.V.O. van haar voornemen te doen af zien. Tot colonne-rijder werd be noemd de heer F. L Schijf van 't Beroepsvervoer te Terneuzen. De definitieve richtlijnen die tij dens de rit in acht zullen moeten waren het hiermede niet eens en wensten tijdens de rit de Belgi sche vlag te doen wapperen. Hierover ontstond een felle discussie tussen de voorzitter en de heer De Schepper, die niets liever wenste dan dat de Belgi sche vlag in de residentie van de aan de rit deelnemende wagens zou wapperen. Hoewel de heer P. Stevens het in grote trekken met de heer De Schepper eens was, verzocht de ze de Belgische vlag tijdens de rit op Nederlands grondgebied niet te vertonen, teneinde geen aanstoot te verwekken. Wat er later zal gebeuren zal van het ministerieel besluit afhangen, al dus de heer Stevens. Over de diverse leuzen op de wagens bleek geen verschil van mening te bestaan. Als voorbeeld hiervan noemde de heer Stevens de slagzin: De Friezen vochten voor hun [taal en eer Zeeuws-Vlaand'ren volgt hen na [voor 't vrije veer De heer Schijf wenste nog on derstreept te zien, dat deze pro testrit niet mag ontaarden in een rebellerende actie, die het doel van de tocht slechts kan schaden. Besloten werd dat zij, die even tueel de Belgische vlag zullen meevoeren,; deze niet op Neder lands grondgebied zullen ont plooien, zodat men deze eventu eel als de thuisrit via België plaats vindt, kan doen wapperen. De bespreking over de aanbie ding van de petitie en het onder houd met de minister leverde geen moeilijkheden op, daar het voltallig bestuur, bestaande uit de voorzitter de heer Colsen en de heren P. Stevens uit St Jan steen, N. de Kunder en P. Diele man uit Axel, F. J. Schijf uit Ter neuzen, R. Rademakers uit Kloosterzande, F. Kolijn en J. Oosterbaan uit Oostburg en A. Roest uit Breskens door de mi nister zal worden ontvangen. Medegedeeld werd dat maan dagmorgen (hedenochtend dus) te Sas van Gent een onderhoud worden genomen zullen bij het formeren van de stoet over de 'f' plaats hebben met de voorzit Moerdijkhxug aan de deelnemers j *ei; van de Kamer van Koophan- v" I Hol «ranrhn won hof onmiro aan. bekend worden gemaakt. Met de heer Schijf zal ook de heer P. Die leman uit Axel heden een bespre king hebben met de hoofdcom missaris van politie te Den Haag over de in Den Haag te volgen route. De Belgische vlag Door de heer Colsen werd na drukkelijk verzocht de Belgische driekleur niet mee te nemen op deze protestrit, doch vele Oost Zeeuws-Vlaamse afgevaardigden del, waarbij van het comité aan wezig zullen zijn de heren Col sen, Stevens, De Kunder en Roest. De burgemeester van Axel, de heer P. L. D. J. van Oeveren, sprak aan het eind der vergade ring nog een vermanend woord waarbij hij er op wees, dat om het gestelde doel te kunnen he reiken, men rekening zal dienen te houden met het standpunt van de minister. Door de vice-voorzitter, de heer door C. BAUER Naar de Engelse film „The Sound Barrier" 17) Nadruk verboden. Ik ontmoette hem in de crew room. Voor het eerst van mijn leven zag ik hem stom ver baasd. Zonder iets te zeggen keek hij van onder tot boven langs mijn keurige nieuwe uni form. Ik grinnikte wat verle gen, omdat ik me tegenover de anderen voelde als een jongen die met zijn beste kleren voor het eerst in een nieuwe klas komt. Tenslotte zag hij toch kans wat te zeggen: Kom nou, wat kom jij hier doen?" „Aardige manier om visite te ontvangen hebben jullie hier", zei ik. „Ik kom eindelijk dat beloofde vliegtochtje eens ha len". VII Volgens de meteo zullen er boven Holland misschien een paar wolkenvelden voorko men, maar boven het doel zal het zicht onbeperkt zijn. Jullie gaan van 7000 meter in de aan valDe woorden bereikten mijn oren zuiver als kianken; mijn hersenen zagen echter geen kans ze om te zetten tot een begrijpelijk totaalbeeld, ook al omdat ik verschillende uit drukkingen niet geheel begreep. De man op de verhoging, vóór in de kleine zaal, sprak rustig verder. Over de hoofden van de vliegers en de bommenrichters en de navigators, die in de be trekkelijk kleine ruimte uijeen gepakt stonden of zaten, keek ik strak naar één punt op de grote kaart achter de rug van de spreker. Ik zat hier nu al een kwartier en ik had het ge voel dat ik het geen vijf minu ten langer zou volhouden. Ik had een zenuwachtige cnrust in mijn benen, waardoor ik on ophoudelijk mijn tenen in mijn schoenen op en neer bewoog. Met inspanning van al mijn krachten was ik nog niet in staat die dwaze beweging tegen te gaan. Mijn vingertoppen be tastten snel een kleine opper vlakte van de ruwe wand waar tegen ik geleund stond. Het waren onwillekeurige refiexen van mijn gespannen zenuwen, maar het was alsof ik mij be wust wilde vastklemmen aan de veilige Engelse bodem waarop ik stond. Er was geen terug meer. En kele uren geleden had men mij verteld dat er deze nacht een grote aanval op Duitsland zou plaats vinden en dat ik mee zou gaan. Misschien had ik toen kunnen zeggen„Ik durf niet" in plaats van onverschil lig: „Dat zou tijd worden". Mis schien had ik dat ook nog kun nen zeggen daar in de briefing room waar de bemanningen van dé bommenwerpers de ge detailleerde instructies krijgen voor de aanval. Maar sterker nog dan de angst was de vrees om die angst te tonen. Dus bleef ik staan met een verveeld gezicht, alsof ik dit toneel al nonderden malen had bijge woond. Maar zonder ophouden kromden mijn tenen zich tot ze pijn deden in mijn schoenen en klemden mijn handen zich krampachtig tegen de wand achter mijn rug. Ergens midden tussen al die naar cle spreker opgeheven hoofden zag ik Tony's licht blonde, golvende haar glanzen onder net licht van de nuchte re witte ballonlampen. Meer dan ooit besefte ik dat ik niets van hem wist, evenmin als van al die anderen, al zou ik hen ook allemaal van hun vijfde jaar af gekend hebben. Zoals ze nu hier zaten, hadden ze al tientallen keren gezeten. Ook Tony. Voer hem was elk woord, dat de squadronieider daar vóór Kolijn, werd er nog op gewezen, dat het comité ondanks haar noeste vlijt, niet zoveel zou be reikt hebben zonder de medewer king van de pers. Hierna werd de vergadering door de voorzitter, na dank te hebben betuigd aan het werkco mité, gesloten. Aanvankelijk zou men te twee uur 's middags door minister Al gera worden ontvangen, doch dit werd uitgesteld tot half drie, daar de minister eerst een delegatie van de E.V.O. te woord zal staan. Of er inderdaad een aantal van 600 auto's aan de proteststoet zal deelnemen, moet worden afge wacht. Het heeft wel telefonisch aanmeldingen bij'de comitéleden geregend, doch men heeft geen enkele naam genoteerd, zodat het aantal slechts bij raming is vast te stellen. Proviand, dat Zeeuws- Vlaamse middenstanders tegen gereduceerde prijs beschikbaar hebben gesteld, zal in grote hoe veelheden worden meegevoerd. Na afloop van de proteststoet, ongeveer te half negen 's avonds, wordt in Hulst een grote open luchtbijeenkomst belegd, waar de heer Colsen een uiteenzetting zal geven van hetgeen bij de minis ter is bereikt. in de zaal zei, een realiteit. Het had voor hem niets fascine rends of beangstigends, als voor de fotograaf, die naast mij stond, en mij. Alle gegevens waren voor hem als de aanwij zingen voor elke vakman, zon der welke hij zijn werk niet zou kunnen volbrengen. Als wij in de jaren vóór dit ogenblik met elkaar spraken, had Tony mij nooit verteld dat dit bestond een kleine zaal met een grote kaart en een zwart schoolbord en een man op een verhoging, die zei„Jullie vliegen zó hoog, en jullie nemen zóveel gewicht aan bommen mee, en jullie gaan met zoveel vliegtuigen, en pre cies om zó laat gaan jullie in de aanval en denk er om, geen halve minuut later want dan wordt het een gedrang boven het doel- en er staan geen ver keersagenten om botsingen te voorkomen". Dat van die man en al die jongens in deze zaal, uat had Tony me nooit verteld. Misschien omdat hij niet wis^ dat er iets van te vertellen viel. Misschien ook omdat je het niet vertellen kunt. Zou ik hem ooit omstandig het nuchtere, zich tientallen malen herhalen de feit vertellen dat er iemand is die tegen je zegt: ,.Er is een brand in de Woodstock Road. En denk er om ik wil het nog in de posteditie meenemen!" (Wordt vervolgd.) INBRAKEN TE VEEN ENDAAL Zaterdagmorgen om zes uur kwam de chef van een filiaal te Veenendaal van de firma Albert Heijn, de heer Van M. tot de on aangename ontdekking, dat het geldkistje in zijn slaapkamer, dat onder zijn bed stond was verdwe nen. In het kistje bevond zich de omzet van enige dagen dat een inhoud had van ten bedrage van enkele duizenden guldens. Bij de hologier B. werd even eens een poging gedaan de wo ning binnen te dringen, doch dit mislukte. Bij de drogisterij van de firma J. echter werd in de winkel de kassa gelicht en de on genode gasten verdwenen met medeneming van enige honder den guldens. ZEVENJARIG JONGETJE 'KREEG STEEN IN' HET OOG. Het 7-jarig jongetje P. J. de B. kreeg toen het donderdamiddag in een zandbak in een tuin achter de Maartensdijklaan te Den Haag speelde plotseling een steen in het oog. Het werd daardoor zó ernstig gewond dat het mogelijk aan één oog blind zal worden. Het jongetje is opgenomen in het Ooglijdersgesticht aan de Tas manstraat in Den Haag. De steen bleek door een auto matische grasmachine te zijn weggeslagen. TWEE KINDEREN GEDOOD OP ONBEWAAKTE OVERWEG Zondagmiddag om 1 uur is op een onwaakte overweg bij Wezep een wielrijdster met een zusje aangereden. Zij werden bei den door de sneltrein Zwolle— Amersfoort gegrepen en onmid dellijk gedood. Het waren twee zusters uit Hattemerbroek. De beide kinderen waren Ger- rigje Wolf, in 1940 gqboren, fa brieksarbeidster te Oldebroek en haar 5-jarig zusje Willempje. DODELIJK AUTO-ONGELUK- Zaterdagavond omstreeks half acht is een auto in Someren ge slipt en tegen een boom terecht gekomen. De 26-jarige P. S., die naast de bestuurder zat, werd op slag gedood. De bestuurder zelf- de 23-jarige F. N. uit Helmond, werd uit de huurauto geslingerd en botste tegen een wielrijdster op, met wie hij in een sloot te recht kwam. Beiden liepen ver-1 wondingen op. De derde inzittende van de auto, de 24-jarige bakker F. V. te Someren werd met ernstige ver wondingen naar het ziekenhuis van Helmond vervoerd. Ook de overledene is naar het ziekenhuis overgebracht. De auto is zwaar beschadigd- UITSLAGEN 6 EERSTE Dl Roda Sport—E G raaf schap—SVV II—DFC 3—1 W pioen en promoveei divisie. TWEEDE Dl ONAEmma 2 Longa 11; Zeist- TWEEDE Dl Go AheadZwai VeendamPEC 2- Ensch. Boys 0 öidenzaal 3—0; 03. OM DE K.NV VolendamExc 't GooiSparta 1 RCH 3—3; Waj 3—3; Velocitas- V itesseAGOVV WVV 1—2. OM HET KAM PI VAN NEDE VeloxAlliance EERSTE KL Spel. EmmaRc PROMOTIE TVVE Spel. IreneHo< S( hijndel—TSC 2- del. TWEEDE KL WVO—Rood Wit PROMOTIE DERI DongenBSV '29 zen—WSC 1—0. PROMOTIE VIE SteenbergenRh Yerseke—RKVVU ONDERAFDELING PROMOTIE TWEE! 's Heer Hendr Kapelle 13; Hoek 51 Hoek en Ser moveren. FINALE B^. Ai nemuidenWeme PROMOTIE DERD1 Terneuzen Een wedstrijd .-(billende speelhelftt rust een vrij lustelo Terneuzen, waaraan iaa>, dat ze voor anmerking wenst de rust een enthoi elftal, dat wel niet maar dat toch doo volhouden en doors te de overwinning bet voorgaande v< WSC vóór de rust ban Terneuzen; WSC zagen elkaar de achterhoede v; k wam toen meet zware druk te sts vormde echter het ie Terneuzen-ploeg DINSDAG 10 HILVERSUM I: 7.10 Gram.; 7.45 Mo liturg. kal.; 8.00 Nws 8.50 Voor de vrouw standen; 9.40 Gram 3-0.00 Voor de kir Gram.; 10.30 Schoo Gr.; 11.00 Voor de Suhoolradio; 11.50 Middagklok; 12.03 Land- en tuinbouwn Gram.; 12.55 Zonne Nws en Kath. nws 13.30 Dansmuz.; 14. 14.30 Voor de vrouwi teland; 14.40 Chansoi 3 5.25 Viool en piano de zieken; 16.30 Zie Voor de jeugd; 17.40 ten; 17.45 Regering Lichte muz.; 18.20 Po Lozing; 19.00 Nws; op het nws; 19.15 L 3 9.35 Gram.; 20.20 20.30 Act.; 20.45 De 20.50 Pianorecital; 21 Cnncertgebouwork. i koor; 22.45 Avondgefc J:aL; 23.00 Nieuws; HILVERSUM II: 7.10 Gym.; 7.20 Grar opening; 8.00 Nws; Gym. voor de vroi groenteman; 9.15 G: genwijding; 10.00 Gi de kleuters; 11.00 Gram.; 12.20 Regerii Land- en tuinbouw] Lichte muz.; 13.00 Meded. of gram.; 13 de orkest; 13.55 Be 34.00 Hoorspel; 14.40 3 5.00 Sopr. en pian< beschrijving; 15.45 Voor de jeugd; 17.3( 3 8.00 Nws; 18.15 PI; .Lansmuz.; 18.55 Par 3 9.00 Gram.; 19.45 T< wing; 20.00 Nws; 2C Hoorspel; 21.45 Act muziek met comm.; visaties aan de pian te muz.; 23.00 Nws l>er. te New York; 2! calling; 23.21 Gram. BRUSSEL: 12.00 Pianospel; 12.30 W Pianospel; 13.00 Nv 14.00 Schoolradio; 1! Koersen; 16.02 Gran 17.10 Diederik en late; '7.45 Boekbesi Jeugdeonc.; 18.30 V ten; 1.9.00 Nws; 19.ó toonr -Hing; 20.00 S niek; 21.10 Operette 22.00 Nws; 22.15 Or] Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 2