\j<m de [Jcouw enu VERLINDE Grote Doorgebrande elementen kunnen we zelf vervangen Krijgt moeder ook nog vakantie? Modieus gekleed Als ze groot worden vast de week Of huren we zo maar een zomerhuisje? Voer zon- en strandkleding U kunt niet alles weten Iets toe in Nederland HANDIGE HANDEN Wij maakten het onlangs mee, dat een straalkachelbezitter de gloeispiraal, die (wegens de slechte kwaliteiteen stuk te lang was geworden, inkortte. Deze handige" huisvader haalde de spiraal er af en maakte hem korter. Inderdaad plaatste hij hem weer netjes in het ap paraat en toen hij de stekker in het stopcontact stak, brandde het straalkacheltje als nimmer te voren. Hij sloeg zich met een veelzeggend gebaar op de borst; hij had het immers prachtig opgeknapt! Inderdaad, zoals gezegd, het kacheltje brandde uitstekend, maar toen hij 's avonds het ding gebruikte sloeg op zeker mo ment de zekering door en moest de electricileitsmaatschappij er aan te pas komen om de doorgeslagen hoofdzekering te veriuis- selen. LENGTE IS WEEK- STAND! Onze vriend vergat helemaal, dat de gloeidraad precies bere kend is op lengte, geschikt (in dit geval) voor 220 volt. Hoe korter de draad, hoe minder weerstand, dus hoe meer stroom. Nu hij de draad had inge kort, ongeveer 10 cm, was deze te kort geworden en kon hij de hitte, die er op kwam te staan, niet verdragen en brandde hij stuk. Is het element in een straal kacheltje doorgebrand, dan dient men deze te verwisselen, waarvoor nodig is, dat u het ele ment meeneemt naar de elec- triciën, waar u een nieuw kunt krijgen. Zorg er dan voor, dat het geschikt is voor de span ning, gebruikt in uw woning, anders komen er ongelukken. Het werk dat een leek op deze wijze er aan doet is niet onge vaarlijk HET DEFECTE STRIJK IJZER. Er kunnen zich verschillende defecten voordoen. Op een ge geven ogenblik wordt het strijk ijzer niet meer warm of, wat nog onplezieriger is, er ontstaat kortsluiting, waardoor een ze kering in het meterbord door slaat. Bij niet warm worden is het eerste werk de contactstop (stekker) uit het stopcontact nemen. Vervolgens gaat men onderzoeken. Bij kortsluiting neemt men eveneens de stekker cyn Zo langzamerhand beginnen de aardappelen slechter te worden en daar de nieuwe nog erg prijzig zijn, zullen velen nu naar een goed vervangingsmid del uitzien. De peulvruchten ra ken ook op hun eind, zodat we 't zeer zeker in een andere rich ting zullen moeten zoeken. Ge lukkig zitten er voldoende va riatiemogelijkheden in macaro ni en rijst. We moeten daarbij echter wel bedenken dat maca roni, spaghetti en rijst welis waar icoolhydraatrijke levens middelen Ajn, maar beslist niet de nodige vitamine C bevatten, die we in de aardappelen (al is dat in het voorjaar minder!) wèl aantreffen. We zullen daar om voor extra vitamine C moe ten zorgen, b.v. in de vorm van rauwe groenten, sinaasappelen, citroenen of grapefruit. Zondag: Toast met verse ha ring, lamscoteletten wat extra nemen voor maan dag), aardappelen, grape fruit. Maandag: Ragout van rest lamsvlees, aardappelpuree, sla, turfjes met bessensap- saus. Dinsdag: Aspergesoep met kaas en broodcroutons, appelpan- nekoeken. 'oensdag: Eierragout, rijst, sla van komkommer, kropsla en bietjes, caramelpudding. rderdag: Verse worst, bloem kool, aardappelen, citroen- 'ijst. Vrijoag: Bloemkoolsoep, gebak ken schol, worteltjes, ge bakken aardappelen. Zaterdag: Spaghettischoiel met tomatensla, rabarber-com- póte. RECEPT: SPAGHETTI- SC HOTEL. 400 gr. spaghetti, 200 gr. ge hakt, 1 blikje tomatenpurée, ui, peper zout paprikapoeder, 50 gr. geraspte kaas, 50 gr. roomboter. De spaghetti in 15 min. gaar koken in ruim water met wat zout; uit laten lekken en op een zeef boven heet water warm houden. Het uitje snippe ren en in wat boter fruiten. Het paprikapoeder en gehakt erbij doen en met de vork fijn maken zodat het gehakt uiteen valt en gaar kan worden. Daar na de saus met tomatenpurée, peper en zout verder op smaak afmaken. Op het laatst de ge raspte kaas erdoor doen (niet meer laten koken!) De rest van de boter door de spaghetti roe ren, opdoen en de saus er apart bij presenteren. Er kan extra nog een schaaltje ge raspte kaas op tafel worden gezet. uit het stopcontact en ver nieuwt men deze zekering. Dan kan men beginnen met het on derzoek. In beide gevallen on derzoekt men eerst de delen buiten het apparaat, dus stek kers en snoer. Zijn de contac ten goed, dan begint men aan het onderzoek van het snoer. Men begint hiervoor het snoer te gebruiken op een ander toe stel, b.v. een schemerlamp. Denkt u er hierbij om, dat de stekker van een snoer aan een strijkijzer (straalkacheltje) gro ter is dan die van een sche merlamp, dus moet men stek ker en contrastekker zo goed mogelijk aan elkaar vastbinden. Brandt de lamp, dan is het snoer goed, brandt hij niet, dan moet het snoer stukje voor stukje onderzocht worden. Dit kan men doen door over de ge hele lengte het snoer heen en weer te buigen, dan zal men op zekere plaats constateren waar de breuk zit. Op deze plaats moet het snoer worden idoor- gesneden. Plaatst aan het einde de stekker. Het kan zijn, dat het snoer daardoor te kort geworden is voor het beoogde doel, maar wees dan verstandig en zet de einden niet aan elkaar met be hulp van wat isolatieband, dat is niet deugdelijk. Is het snoer te kort geworden, dan moet men een nieuw aanschaffen of gebruikt men een goed tussen- snoer. DE REPARATIE. Indien de fout in het strijk ijzer ligt, dan moet het verwar mingselement onderzocht wor den. De beugel moet daartoe gedemonteerd worden, door de zich onder de handgreep be vindende bout of bouten los te schroeven. De kap van het strijkijzer komt nu los te liggen en kan worden OPgenomen (niet AF- nemen) want het verwarmings element zit nog verbonden met geïsoleerde draadjes. Bekijk het element dan eens goed, hoogstwaarschijnlijk zult u constateren, dat het «doorge brand is en moet er een nieuw ingezet worden. Het verwar mingselement is niet meer dan een plaatje mica in de vorm van een bout, dat omwikkeld is door een plat draadje, dat aan de stroom een zodanige weer stand biedt, dat het bij aanslui ting gaat gloeien, waardoor het ijzer warm wordt. Dit element mag natuurlijk niet zo maar op de grondplaat van het ijzer worden gelegd, want de draad mag niet in aan raking komen met die grond- plaat. Daarom ligt onder dit element een tweede micaplaat je, er overheen nog een en soms nog een plaatje asbest daar bovenop. Alle micaplaatjes hebben een gat waardoor de schroef gaat die de verzwa ring-plaat op de grondplaat vastschroeft. Als nu deze wik keldraad stuk is, kan de stroom zijn weg niet vervolgen en het ijzer dus niet warm worden. VERVANGING. Dit defecte element moet dan weer vervangen worden, waar bij het nodig is dat de juiste eenheid opgenomen wordt b.v. 220 volt 500 watt. Als men nu goed gekeken heeft hoe alles er uitgenomen is, kan de handige huisvader het nieuwe er ook weer inzetten, maar pas op dat de gloeidraad de bout waar mede de verzwaringsplaat wordt vastgeschroefd, niet raakt want dan is het weer mis. Goed vast schroeven is mede noodzakelijk. De kap er weer op, nadat de draadjes van het element op de contactpunten zijn vastge schroefd. Men ziet ze zo, het zijn twee boutjes met moertjes er op. Door twee porceleinen ringen worden de boutjes door gelaten, waardoor de boutjes van de metalen kap geïsoleerd blijven. Een goede raad willen wij u nog gevenvoelt ge u niet hele maal zeker van dit werkje, laat het dan liever doen door de vakman, neem dus het zekere voor het onzekere. Dat is altijd verstandig, want vergeet niet: alles wat met electrische stroom te maken heeft kan gevaarlijk zijn of al thans hinderlijk voor een an der, wellicht een televisiebezit- ter, uw buren wellicht. Gebruikt ge een apparaat terwijl de te levisie aanstaat en dit appa raat is niet volgens de regel der kunst in elkaar gezet, dan kan het vrijwel niet uitblijven of de televisieuitzending heeft er door te lijden. Alle gerammel aan contactpunten heeft invloed op de uitzending, dus ook een wat loszittend boutje. (Nadruk verboden.) Vakantie voor de huisvrouw gereedschap, kranten, speel- ran niet van overheidswege worden geregeld. Slechts door onderling overleg binnen het kader van het gezin en door het vooropstellen van de nood zakelijkheid hiervan bij het be spreken van de vakantie kan hier iets worden bereikt. Is er geen geld genoeg onr\ ,,met volledig pension" te hu ren, dan dient men met ver eende krachten toch een va kantie voor moeder te maken. Er zouden zeven achtereen volgende dagen gevonden kun nen worden en dat kan zelfs thuis! waarop moeder zich nergens mee behoeft te bemoei en en waarop al het werk door de anderen voor haar wordt gedaan. Medische rubriek Maaltijden. Om te beginnen „het koken". Dat wil zeggen, er moet tijdig over gedacht worden, wat er vandaag, morgen en overmor gen zal worden gegeten, er moe ten (verstandige) inkopen wor den gedaan, groenten worden schoongemaakt, aardappelen worden geschild. Daarna volgt het eigenlijke koken en het tafel dekken, eten binnenbrengen, tafel afruimen, afwassen en opbergen. De werkzaamheden voor ontbijt en koffiemaaltijd horen hier eigenlijk nog bij en ook het koffie en theezetten, het kopjes inschenken en ook dat allemaal weer afwassen en wegzetten. Overal rommel. Ja mensen, er is in zo'n huis houden heel wat te doen, want dit ging nu alleen nog maar over het eten en het drinken. Verder moeten er nog bedden worden opgemaakt, wastafels schoongemaakt, vloeren ge zwabberd en stof afgenomen. En dan is er nog een bezig heid waar moeder het meestal heel druk mee heeft en dat is het voortdurend opruimen van al datgene, wat iedereen overal achter zich laat slingeren pyama's, pantoffels, asbakjes, (Advertentie) naar NIEUWEDIEPSTRAAT 15. VOOR BE DAMES: Leuke Truitjes met boothals voor 3,95 en mooie gestreepte Korte Broekjes. VOOR BE HEEREN: Korte en Lange Khakibroeken en wit en grijze Folohemden met korte mouw en Ruithemden. VOOR BE MEISJES: Kuitbroekjes, Korte Broekjes, Shirtjes en Sokjes. Beleefd aanbevelend. Tevens de grootste sorteering in Overhemden o zowel in katoen, poplin en in no iron. ZIET ÉTALAGE. ,.LA LIGNE SAC" is bij haar verschijnen met gemengde gevoelens ontvangen. Da mes zowel als heren waren verdeeld in pro en contra en dit is verklaarbaar. De zaklijn is beslist niet voor iedereen geschikt ook al heeft men ons dat in aanvang willen suggeiercn. Men beweer de dat deze lijn door veel gezette Pa- rijse dames met enthousiasme was be groet, maar het wil er bij ons niet in, dat goed gevulde vrouwen zich prettig voelen in een dergelijke japon. Neen, zij is veel meer geschikt voor de slanke vrouw, die een dergelijk kledingstuk met zwier kan dragen. Zij die tegen deze nieuwe vorm waren, hadden daar hun redenen voor. Veelal waren het dames die aanvoelden dat de ze nieuwe modelijn hen niet zou staan en zo was het ook bij de heren, die meenden dat hun echtgenote of verloofde er in een dergelijk kledingstuk bespotte lijk zouden uitzien. Zij vormden groten deels de niet enthousiasten. Dit neemt echter niet weg, dat de zak lijn toch een interessant en aardig mo deverschijnsel is, waarin veel dames charmant en elegant gekleed kunnen gaan. Onze illustratie geeft hiervan een voor beeld. De japon is vervaardigd van een dunne wollen geribde stof, valt soepel en prettig en de lijn wordt geaccentu eerd door de lange, veelkleurige ketting. Het korte jasje is van dezelfde stof ver vaardigd en kan over de japon gedragen worden. De dame op onze illustratie is inderdaad modieus gekleed en het staat haar! (Nadruk verboden). goed etc. Als nu de zorg voor alle kle ren eens van moeder zou kun nen worden afgenomen, komen we al een aardig eind op streek. Wie meldt zich aan voor de was? Wie zorgt er eens een hele week lang voor alle verstel werk? Als ieder ander. Het is voor iedereen toch prettig als moeder door alle jaargetijden heen steeds vrolijk en opgewekt blijft. Vakantie af en toe kan dit bevorderen. Be langrijker nog dan dit opgewek te humeur is het behoud van de gezondheid der huisvrouw! Vader en de kinderen kunnen af en toe één of meer weken ziek zijn, zonder dat er dadelijk chaotische toestanden ont staan. Als moeder ziek wordt heeft dat meestal spoedig ca tastrofale gevolgen. In enkele dagen staat het hele huishou den op z'n kop. Wanneer een vrouw bij al haar drukke bezigheden in het huishouden gezond wil blijven, heeft ze net als ieder ander op gezette tijden vakantie nodig. Oud en vermoeid. Men dient deze kwestie daar naast ook nog op langere ter mijn te bezien. Het is beslist verkeerd als een jonge vrouw, terwijl de kinderen nog klein zijn, zich alsmaar loopt af te sloven, zonder enige mogelijk heid om even op haar verhaal te komen. Na verloop van weinige jaren is ze dan, terwijl allen nog steeds op haar zorgen zijn aan gewezen, een oude, vermoeide en afgetobde vrouw. Het is een verkeerde gezins politiek roofbouw te plegen op de energie en de goede wil van de jonge vrouw, omdat een der gelijk handelen zich vroeg of laat op de alleronaangenaamste manier gaat wreken. Mannenpraat. Kent u ook zoveel huisva ders, die opgetogen en trots vertellen, dat zij in een mooie omgeving een zomerhuisje heb ben gehuurd? Deze heren den ken, dat het probleem van „de vakantie" daarmee voortreffe lijk is opgelost. Jazeker, door kundig finan cieren wordt de hele familie daarmee in de gelegenheid ge steld een poosje in de bossen of aan zee door te brengen. Voor de huisvrouw betekent dat zo merhuisje in die aardige om geving meestal alleen maar, dat al het huishoudelijk werk nu elders moet worden ver richt enmet minder hulp middelen. dr. H. W. SCALONGNE. 9 Hebt u last van loswringen van uw snijbonenmolen, leg dan een vochtige doek tussen molen en tafel en het euvel is verholpen. 9 Groen uitgeslagen klinker paadjes maakt men schoon met een kokendhete soda- oplossing. Naspoelen met schoon water. Jurken van tule stijft men met edelstfjfscl. Behandeling volgens gebruiksaanwijzing op het pakje. Direct na de on derdompeling opstrijken. Een spons van nylon of schuimplastic kan gereinigd worden in huishoudzeep. Goed uitspoelen en laten drogen. 9 Een echte spons moet na ge bruik steeds goed worden uit gespoeld, uitgeknepen en ge droogd. Om slijmerig worden te voorkomen moet deze spons af en toe met warm water worden overgoten. Een slij merig geworden spons moet eerst worden uitgespoeld tot alle zeepresten verdwenen zijn, vervolgens worden uit geknepen en daarna een paar uur geweekt worden in water, waaraan azijn is toegevoegd. Tenslotte goed uitspoelen, uit knijpen en buiten laten dro gen. 0 Gips wordt langzaam hard, indien men er wat spiritus aan toevoegt. 0 Keukenkruiden moeten niet in de zon, maar in de schaduw gedroogd worden. Het water waarin eieren zijn gekookt, is zeer geschikt voor ■het schoonmaken van zilveren lepels en vorken. De voorwer pen afwrijven met een zachte doek. 0 Spinnen in de tuin zijn nuttig, men vernietige deze dus niet Aardbeienvlekken verwijdert men met boraxoplossing. 9 Een mottenverdelgingsmiddel houdt haar beschermende kracht, zolang het gepoederde weefsel niet wordt geklopt, gewassen enz. 4 Komkommers kan men tame lijk lang bewaren, indien men deze in koud water zet, met de kop naar beneden, zodat tweederde boven water uit steekt. Het water dagelijks verversen. Q Gebruikt men nog oude aard appelen, dan kan men de smaak verbeteren en de kleur eveneens beter houden indien men een beetje melk aan het kookwater toevoegt. Een paraplu kan men water dicht maken door haar te was sen met een spons, gedrenkt in een oplossing van 3 eet lepels aluin op 1 liter water. De paraplu open laten drogen. Badpakken, die in zee ge bruikt zijn, moeten eerst goed gespoeld worden in schoon water, alvorens ze in sop te wassen, aangezien het zout het sop neerslaat. (Nadruk verboden.) Kind en ka rakier Kleine kinderen Zijn han- denbindertjes. Alle moeders van kleintjes kunnen daar van meepraten, denk ik, hoeveel beslag er op hun tijd gelegd wordt; hoe alle uren van de dag bezet zijn met de zorg voor deze we zentjes, die nog geheel op hen zijn aangewezen, die met allerlei dingen gehol pen moeten worden en met wie gespeeld en gewandeld moet worden. Met wie het vaste programma afgewerkt moet worden vóór ze einde lijk in bed liggen en wier kleertjes en kousjes dan weer liggen te wachten, om versteld te worden. Geen ogenblik laten ze je met rust. Zelfs als ze buiten spelen, moet je elk ogenblik van je werk, om je ervan te overtuigen, dat ze geen kwaad kunnen. Als ze eenmaal naar school gaan brengt dat wel wat opluchting maar toch is er altijd nog genoeg voor hen op te knappen. De vraagmondjes staan nooit stil. Voor hun klein-kinder- problemen is moeder de enige uitkomst. Geen wonder, dat menige moeder wel eens de ver zuchting slaakt: „Als ze maar eerst mat groter zijn, dan krijg ik weer eens wat meer tijd. Dan kom ik weer eens aan mezelf toe". 0 En zo kijken ze uit naar die dag, dat de kinderen groter zullen zijn. Groot ge noeg althans, om voor zich zelf te kunnen zorgen en zichzelf bezig te houden. En hun tijd gevuld zal zijn met studie en eigen liefheb berijen, zodat moeder er niet aldoor aan te pas hoeft te komen en zij, zoals ze het noemt, „weer eens aan zichzelf toe zal komen". Maar wie onder u grotere kinderen heeft, zal weten, dat de echte problemen dan pas komen. En meer dan eens zult u in stilte gedacht hebben: „Waren ze nog maar klein! Had ik ze nog maar helemaal onder mijn hoede! Hoe rustig was het, toen ik nog alles van hen wist en hen in het oog kon houden". Ach ja, toen ze in het straatje speelden, kon u ze in het oog houden, al vond u het in die tijd ook wel eens lastig, dat u telkens van uw werk af moest lo pen, om het grut in de ga ten te houden. 0 Nu zijn ze het straatje ontgroeid. Nu zoeken ze hun weg in een wijdere wereld. Ze vertellen u niet altijd meer, waar ze heen gaan en met wie. Ze willen naar fuifjes, waarheen u ze niet kunt vergezellen. Slapeloos ligt u in bed te wachten, en rust vindt u pas als u ze hebt horen thuis komen. Als het eens erg laat wordt, ligt u zich mateloos op te winden. U kent al hun vrienden en vriendinnen niet meer en maakt zich be zorgd, dat er wellicht ver keerde invloeden bij zijn. Ze beleven hun eerste prille liefde en moeder houdt haar vast. In dit sta dium voelt bijna iedere moeder zich als een kloek, wier kuikens onder haar beschuttende vleugels uitge kropen zijn. Ze zou alle kanten tegelijk uit willen dribbelen, om ze bij elkaar te houden, maar dat lukt natuurlijk niet. Moeders, dit zal overge geven moeten worden. We künnen onze kinderen niet altijd bij het handje blijven houden. Laat iedere moeder dit trachten te beseffen het is haar taak, de kinde ren tot zelfstandige mensen op te voeden en hun verantwoordelijkheidsbesef steeds aan te wakkeren. Hiermee moet al heel jong begonnen worden. Daarop moet eigenlijk de hele op voeding gericht zijn. Hoe beter men daarin slaagt, wanneer men de kinderen nog geheel onder toezicht heeft, hoe geruster men zich zal kunnen voelen, wanneer zij het nest begin nen uit te vliegen. MARCELLE. (Nadruk verboden.) (Advertentie) Het verpleeghuis „Ter Hca ge" bij Middelburg vraagt A. EEN ADJUNCT DIRECTRICE rret diploma A en'of B, aanstelling in de rang van hoofdverplegende. B. VERPLEEGHULPEN, leeftijd vanaf 17 jaar, salaris 90,- per maand kost en inw., (tijdens proeftijd van 2 maanden 84,—. Aanm. Stichting Verpleeg- en Rusthuizen „Midden- Zeeland", Dam 73, Middel burg. In november 1954 werd in opdracht van Boekweitgrutten en Meelfabrikanten te 's Gra- venhage door de Nederlandse Stichting voor Statistiek o.a. een onderzoek ingesteld naar het gebruik en de bereiding van nagerechten in Nederland. Ge durende 14 dagen werden in lichtingen ingewonnen van ruim 2000 huisvrouwen. Daar wij menen, dat een en ander wel interessant is, ontlenen wij het volgende aan dit rapport. ^T86 Pet. van de gezinnen wordt door de week een naee- recht opgediend, hetzij fruit hetzij een melkgerecht, gebak ken nagerecht of een andere toespijs. Melkgerechten pud- ding of vla, pap, yoghurt ne men een belangrijke plaats in; zij kwamen gedurende de pe- node van het onderzoek in on- geveer de helft der gevallen op tafel. Dan volgt fruit, dat door ruim een kwart der huisvrou wen wordt opgegeven. Volgens de enquête worden droge rijst of macaroni en gebakken nage rechten slechts een enkele maal genoemd. Voor de zondag doet men meer moeite dan door de weekmeer huisvrouwen 44 pet.) maken dan zelf de toe spijs klaar. Voor zondag wordt veelal pudding of vla gekookt, terwijl voor de weekdagen er vrijwel evenveel huisvrouwen zijn, die opgeven, dat zij pap koken als die pudding of vla klaarmaken. De keuze van de nagerechten. De huisvrouwen werd onder meer gevraagd naar de lieve- liftgsgerechten van de gezinsle- den en naar de gerechten die zij beslist niet lusten De lievelingsgerechten van de echtgenoten waren in volgorde pudding (33 pet., w.v. chocolar depudding li Pct), fruit (15 pet.), pap (12 pct.), yoghurt (7 pct.); bij de vrouwen zelf is fruit meer geliefd (29 pct.) en komt pudding op de tweede plaats (24 pct.). De voorkeur van de kinderen komt sterk overeen met die van de vaders, evenals de afkeer. Bijna de helft van de onder vraagden verkeert in de plezie rige omstandigheid een echtge noot te bezitten, die van geen één nagerecht zegt dat hij er beslist niet van houdt. Zoete pap, pudding en panne koeken worden in meer dan driekwart der gezinnen wel klaargemaakt. Flensjes daaren tegen worden in ongeveer de helft der gezinnen nooit gege ten meer dan een kwart der huisvrouwen kent dit gerecht ook helemaal niet uit ervaring Pannekoeken zijn wel bekend en worden in evenveel gezinnen als hoofd- en als nagerecht ge geten. Bij het gebruik van zure pap treden regionale verschillen naar voren. Wordt in 83 pct. van de gezinnen in de drie noordelijke provincies deze soort toespijs genoemd, voor de rest van het land is het per centage 6468, voor de drie grote steden 49. Bij andere na gerechten speelt de landstreek geen rol. Met uitzondering van de flen sjes, die veel minder in de laagste dan in de overige inko mensklassen worden opgediend, worden ook bij de diverse wel- standsgroepen geen duidelijke verschillen in de keuze van na gerechten geconstateerd. Het is dus b.v. niet zo, dat karnemelk- sepap overwegend bij de een voudige gezinnen op tafel komt. Het al of niet zelf bereiden van de toespijs. Laten wij fruit en yoghurt buiten beschouwing, dan blijkt, dat men veel minder vaak een toespijs kant en klaar koopt dan zelf bereidt. Het gebruik van pap en vla in flessen wordt door resp. 6—8 pct. en 2—4 pct. der huisvrouwen opgegeven. Door 11—15 pct. resp. 14—23 pct. der huisvrouwen worden deze soorten nagerechten thuis klaargemaakt. In tegenstelling tot zoete pap wordt karnemelk- sepap aanzienlijk vaker gekocht dan thuis gekookt, n.l. door ruim driekwart van de gezin nen. Maakt men de zure pap zelf klaar, dan wordt even vaak gort als bloem genomen voor het binden. De gekochte zure pap staat met havermout bo venaan, gevolgd door griesmeel en in mindere mate custard- poeder, maizena en andere gladde bindmiddelen. Frankerlng bij aborj Dlrecteur-Hoofdreda Redactie-adres Administratie- Telefoon 2073 Né 5 uur uitsl Gironummer 38150 Abonnementsprijs: maand 2,per vJ Zaterdagmiddag uur zijn te Hoek var de Nieuwe Waterw< neden de Berghaven pen met elkaar in b men, n.l. het binnenk l,rt metende m.s. „Lu de Fjell-line uit Oslc aande 10.945 brt m schip Artemis" vai Joergen Bang uit Kr ®e botsing was zó 1 „Artemis," die met van naar schatting 14 zine van Pernis on naar Donges (het de Franse havenstad in brand vloog. „Het schip vloog in een aansteker aanga; de de Nederlandse r Geheel Indonesi actieradius van op genvliegtui] Kringen van het tier der Indonesische in Djakarta hebben z kladrd berichten te vangen, die er op w opstandelingenregeri do B's '29 hebben ge van deze toestellen zi echtsklaar, aldus d( die tevens mededeel de vliegbasis op Mor regeringstroepen is deae bommenwerpers vanaf buiten Indone vliegvelden zullen ku ten. Als de opstandel borfflmen werpers in ■mochten brengen, is kek) plaats in Indone doar hen kan worden deerd. In verband hiern hoofdkwartier der luc alle eventualiteiten en daarom zullen c week gedurende drie de hoofdstd luchtbes oefeningen worden g BRITS SCHI AANVARINC HÖOGTE VAN GEZONK1 Het Britse schip „I is zaterdagochtend o ten zuidwesten van E Nauw van Calais in geweest met het 7.4! temde Britse schip ..Lady Stella" maakte venocht om sleepboo Verder seinde Stella", dat het do varing ontstane le risch is gedicht e sahip langzaam in van Dover opste JPardo", die niet i Reden is, bleef in d< De „Lady Stella" zonken, maar de zijn aan boord var boot „Dominant" g etjn naar Dover gei •pvolger van S President Eisenhow zakonman John. A. 1 Los Angeles benoemd ger van Lewis L. Str; van de Amerikaanse voor atoomenergie, niet bekend, of de pr< plan is McCone of e. dere vier leden van c sie tot voorzitter te Straus zal, zoals f 30 juni a.s. aftreden ter en als lid van de Minder werkeloz Verenigde Sta Het aantal werklo Ver. Staten is in mei gedaald tot 4.904.000, de. laagste stand sed werd bereikt, zo is va: zijde te Washington maakt. Het aantal arbeids; de Vel. Staten steeg M54.000 tot 64.061.000 ging van de werk gel een seizoenverschijnse deze tijd van het jaar in de landbouw en in verïeningsbedrijven. Een aanzienlijke da! werkloosheid werd vo teniet gedaan door een van het aantal stu< werk zoekt voor de z den. In juni of juli za ming van het aantal werkzoekenden waa: leiden tot een stijgir aantal werklozen tot vijf miljoen. De werkgelegenheid rikaanse fabrieken da; iets meer dan ande: maand van het jaar. arbeidsplaatsen in de daalde met 67.000 tot

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 6