IMVERK Zuidslavische kritiek op Sowjet-Unie De Gaulle in Oran SMIDT-P0TH0VEN SMIDT-P0TH0VEN van "f Hof f de7fetf& 6Har les óe Saulle: reêóer van frankrijk!? J. Dr. Mansholt over de Euromarkt HET WEER WEERBERICHT kennis Generaal Massu berispt HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN n met kaas ren loskloppen, peper en even met peterse ri wat zout. l pels melk en ram geraspte erdoor men- Een klontje smelten in pannetje de rassa toevoe- >n onder voort- nd roeren op zacht vuur la- itollen De ge- e massa steeds de bodem ppen. Zodra de sa niet meer tig is, de roer- ;n opdienen. mlicatie van het Zulvclbureau jswljk iZ.-H.) VRIJDAG en ZATERDAG bijzonder voordelig Malse magere RUNDERLAP 500 gram voor 12,50 SOEPCOMPLET 1,15 PO U LET. GEHAKT en SOEPSTAAP Lekkere blanke GESMOLTEN REUZEL 50 cent per pondspak RUNDVET 35 cent per pondspak Heerlijke kersverse GEK. WORST 250 gram voor 78 cent Lekkere BOTERHAMWORST nu zeer voordelig 100 gram voor 25 cent BRUNSWIJKER METWORST 68 cent per stuk Verder grote sortering pracht kwaliteit vers vlees en lekkere vlees waren. SLAGERIJ IXELSESTRAAT - TElEf. 253C ïkwerk iskaarten str. 55-57, Teraeuzea orxi/i) i.i )i >r»A Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. ZATERDAG 7 JUNI 1958. 12e Jaargang Nr 4389 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen EERSTE BLAD Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 Rubriek Kleine Advertenties géén handelsadver tenties): 5 regels ƒ1,—. Iedere regei meer 20 ct Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer WEKELIJKSE WERELDSCHOUW ER is in Frankrijk, al thans voorlopig, een zekere rust weerge keerd. Sommigen, Frank rijk goed kennende, had den ook niet gevreesd, dat deze onstuimig zou wor den verbroken. Toch zag het er, in het begin van de week die achter ons ligt, niet onbedenkelijk uit. Er bleek bij de zo juist ge-investeerde minister president Pflimlin en bij het parlement, dat hem met onverwachte meer derheid had gekozen, een grote mate van standvas tigheid te bestaan. Al thans uiterlijk. Want in feite is de ommezwaai reeds gekomen in de nacht van de investituur, toen velen het hoofd schudden over de mogelijkheid van burgeroorlog, indien de nieuwe ministers tegen de militairen in Algiers te streng wilden optreden. Daarbij voegde zich de gezaghebbende stem van generaal De Gaulle, se- DE GRONDWETSHERZIENING Toen echter kwam het verzet in Corsica, aangestoken door bood schappers van generaal Salan en zijn militairen, die intussen niet geheel zonder voorkennis van Parijs tot de uitroeping van hun •omité voor openbare veiligheid waren overgegaan. De Gaulle liet zich nu op een persconferentie zien en wat hij zeide, maar wellicht riog meer wat hij niet zeide, deed de schaal overslaan. Pflimlin nam geen genoegen -net de meerderheid, die de grondwetsherziening aanvaard de, omdat hij, de communisten buiten het nationale Frankrijk rekenende, de 296 stemmen niet had gehaald. Toen heeft presi dent Coty, die zich onvermoeid met de crisis had bezig gehouden, doorgetast. Aan de ene zijde aan vaardde Pflimlin de verantwoor delijkheid voor het beleid, zolang De Gaulle nog niet langs legale weg aan de macht was gekomen; anderzijds riep Coty De Gaulle tot zich en richtte een bewogen boodschap tot de Nationale Ver gadering, waarin hij met aftre den dreigde, als deze vergadering zijn keuze van De Gaulle als mi nister-president niet goedkeurde. De Gaulle had, gelijk te verwach ten viel, zijn eisen gesteld, vol machten en reces van het parle ment, volksstemmingen over een grondwet verlangd. De vrijdag en zaterdag zijn met onderhandelingen, de zondag en maandag met de zittingen van de Nationale Vergadering voor bijgegaan. De Gaulle heeft ge kregen wat hij wenste; zijn meerderheid bij de investituur was niet zo groot als hij aanvan kelijk verlangde; hij naim genoe gen met volmachten voor zes maanden, in plaats van het aan vankelijk geëiste volledige jaar, en hij kreeg, toen hij ten laatste nog eens na de investituur in de Nationale Vergadering was ver schenen, zijn zin. Hij heeft zijn regering niet aan het parlement voorgesteld; hij heeft die naar eigen inzicht benoemd en hij is onmiddellijk naar Algiers ver trokken om daar orde op de za ken te stellen. Wie is De Gauile Er zijn twee opvallende dingen in deze dagen geschied. De kri tiek, die over de benoeming van De Gaulle losbarstte, en door Mendès France werd geopend, is bedaard nadat hij zijn program ma had bekendgemaakt. Aan de andere kant heeft hij inderdaad de duur van zijn volmachten ge minderd, en geen onmiddellijke beslissing over die volmachten gevraagd. Zelfs heeft het lang durig stemmen-motiveren van de afgevaardigden veel geleken op een debat, waarop hij tevoren met onmiskenbare minachting neerzag. Men krijgt na deze paar dagen reeds de indruk, dat iets van de drift, die De Gaulle in 1946 tot heengaan noopte en in 1955 hen: ertoe bracht om zijn R-P.F. te ontbinden, voor andere, kalmere, gevoelens heeft plaats gemaakt. De persoonlijkheid van De Gaulle heeft deze crisis beheerst. Men is niet vergeten, dat hij door zijn uitwijking naar Engeland Frankrijk als grote mogendheid in de moeilijkste omstandigheden heeft laten voortbestaan. Men is ook niet vergeten, hoe moeilijk reeds Churchill en Roosevelt hem vonden in zijn dictatoriaal en niets ontziend optreden. Bovenal is men niet vergeten, dat hij standvastig is gebleken tegen elke uitnodiging om een gedeel telijk door hem beheerste rege ring binnen te gaan. Hoe in Algiers Wat hij ten opzichte van Al giers zal doen en latan, zal na zijn bezoek blijken. De over dreven nationalisten in Algiers, afstammend van de oude kolonis ten na de verovering in 1830, zul len hun zin niet krijgen. Er zul len ontevredenen zijn, óók onder de militairen. Maar er zal wel licht een federatie komen, die Algiers een zekere mate van on afhankelijkheid geeft, tezamen met Marokko en Tunis, en in nauw verband met Frankrijk. De benoeming van de oude di plomaat De Curville tot minister van Buitenlandse Zaken doet wel zien, dat Frankrijk zijn verbin dingen met de NATO behoudt en zijn verplichtingen inzake de Europese samenwerking in grote lijnen zal nakomen, al zal Frank rijk daarbij een andere toon aan slaan dan tot nu toe het geval was. Het is die-toon, die Eisen hower, op grond van zijn herin neringen, niet vreest, maar waar Engeland en Duitsland wel enigs zins ongerust over zijn. De Vierde Republiek Te veel is in deze dagen gezegd en geschreven, dat de Vierde Re publiek door de komst van De Gaulle is beëindigd en de demo cratie heeft afgedaan. Wij dienen in elk geval af te wachten. Het is maar de vraag, of men onder democratie verstaat de wanorde, die op politiek gebied in Frank rijk gebruikelijk was geworden. Aan die wanorde zal De Gaulle een einde trachten te maken. De grondwetsherziening, door hem voorbereid, zal met zich meebrengen, dat het staatshoofd, wanneer hij dit nodig acht, een beroep kan doen op het volk door nieuwe verkiezingen. De parle mentsleden zullen dan niet meer zijn wat zij tot nu toe waren: de gevangenen van hun eigen kie zers of van een partij. Misschien worden de partijen in het parle ment gerangschikt met betere en meer met de werkelijkheid overeenkomende namen dan zij nu dragen! Rusland en de topconferentie Intussen is de aandacht enigs zins afgeleid van wat in Rusland is geschied. Daar zijn de grote bonzen, ook uit de satelliet-sta- ten, samengekomen, en het con vent, waar het nogal onrustig in is toegegaan, heeft Chroes.itsjef in zijn macht bevestigd. Dit heeft ertoe geleid, dat tegelijk tegen over Joegoslavië een vriende lijker toon is aangeslagen, maar op minder vriendelijke wijze kre dieten zijn ingetrokken. De topconferentie wordt op nieuw besproken; zelfs gaat Rus land in op Eisenhowers voorstel om deskundigen te doen beraad slagen over de mogelijkheid van het stopzetten van proefnemin gen, waarbij nu weer het Russi sche verlangen om te Moskou samen te komen en er anderen dan de Grote Vier bij te trekken, moeilijkheden kan opleveren. Voorstellen zijn door Rusland te berde gebracht om een pact te sluiten tussen de NATO en 't oostelijk Pact van Warschau, waar een terugtrekken van Rus sische troepen uit satellietstaten aan is verbonden, betgeen echter gezien de nabuurschap van Rus land, in werkelijkheid weinig heeft te betekenen. De rest van Europa Er is ook tussen Engeland en Duitsland overeenstemming be reikt over de kosten, die Duits land heeft bij te dragen in het Engelse leger op Duitse bodem. Men beseft in Bonn wel, dat zo doende op Duitsland nogal een dert 1956. na de ontbin ding van zijn R. P. F., een kluizenaar in ruste in het vrij ver van Parijs verwij derde dorpje, dat plotse ling aan hem bekendheid dankt. Pflimlin toonde vastberadenheid door op onmiddellijke aanneming van een grondwetsherzie ning aan te dringen, die voor hem en zijn nieuwe regering een ruggesteun ware geweest óók tegen extremisme van het le ger. zware last is gelegd en men vreest nieuwe vorderingen van Frankrijk, zo niet van Amerika. Bonn overweegt nieuwe voor stellen inzake Oost-Duitsland, die betrekking hebben op een volks stemming, welke over de aanslui ting van Oost- bij West-Duits- land zou moeten beslissen. Engeland blijft ten dele het oude standpunt innemen, toont zich anderdeels krachtiger, on danks het feit dat de nog steeds voortdurende Londense bussta king tot een algemeen conflict met de transportarbeiders dreigt te worden. In de Libanon vlamt de onrust nog enigszins op; uit Cyprus zijn de berichten niet on verdeeld gunstig. In Italië hebben de verkiezin gen geleid tot een meerderheid van de christen-democraten, die in de Senaat wel volkomen, maar in de Kamer niet geheel zo is, dat zij het buiten bondgenoten kun nen stellen. In Zweden, waar het parle ment werd ontbonden, omdat de socialistische regering het pen sioen wilde doorzetten, zijn de socialisten in de Kamer wel in aantal verminderd, maar ze be houden de meerderheid. En in België is er door de Rooms-Ka- tholieke volkspartij zoveel zetel winst behaald, dat de liberaal- socialistische samenwerking niet meer kan regeren en dus nieuwe partij-verbintenissen moeten worden gezocht. VAN DER MANDERE. (Adv:) DE LONDENSE STAKINGEN De hoop op een spoedige be ëindiging van de staking van de Londense havenarbeiders werd vrijdag de bodem ingeslagen ten gevolge van een meningsverschil tussen de stakers. Hierdoor is het gevaar, dat grote hoeveelhe den aan bederf onderhevige goe deren ais verloren moeten wor den beschouwd, toegenomen. Bij na 20.000 havenarbeiders hebben nu het werk neergelegd. Een woordvoerder van de Zuidslavische regering heeft vrij dag de Sowjet-premier, Nikita Chroesjtsjef, beschuldigd van „gebrek aan beginselen", en ver klaard, dat het Sow jet-blok be zig is „meedogenloze druk" op Zuid-Slavië uit te oefenen. Chroesjtsjefs scherpe aanval op Zuid-Slavië in een rede tij dens het congres van de Bul gaarse communistische partij, dinsdag jl., vormde een grote te genstelling met de vroegere ver klaring van de Sowjet-leider, al dus zei de woordvoerder op een persconferentie. Voorts was er een tegenstelling tussen Chroesjtsjefs jongste brief aan president Eisenhower, waarin hij nieuwe Amerikaans- Russische contacten voorstelde, en de Russische economische po litiek ten aanzien, van Zuid-Sla vië. Volgens waarnemers toont de ze verklaring van de woordvoer der aan, dat de Zuidslaven een nieuwe houding in het huidige geschil met het Sowjet-blok heb ben aangenomen. Dit is de eerste maal sedert de dood van Stalin, dat een, regeringswoordvoerder openlijk uiting heeft gegeven aan twijfel aan de oprechtheid van de Russische buitenlandse politiek. De veroordeling van Chroesjtsjef is voorts de eerste persoonlijke aanval van de zijde der Zuidslavische regering. De woordvoerder, Petric, zei, dat de economische betrekkingen van Zuid-Slavië met de Verenig de Staten uitgebreid moeten worden:. De aanvallen van de Chinese communisten op Zuid- Slavië hebben volgens hem „ern stige bezorgdheid" doen rijzen over de algemene oriëntatie van de Chinese politiek. Toen journalisten Petric om commentaar vroegen op de re cente brief van de Sowjet-pre mier, Chroesjtsjef, aan president Eisenhower waarin werd gepleit voor meer handel en Amerikaan se kredieten, voor de Sowjet- Unie, verklaarde hij, dat de Sow jet-Unie kennelijk wel zichzelf toestaat economische betrekkin gen met kapitalistische landen aan te knopen, maar uiterst felle kritiek heeft als Zuid-Slavië dat doet. Volgens waarnemers bereiden de Zuid-Slaven zich op het erg ste voor wat politieke, economi sche en: andere druk vanuit com munistische hoofdsteden betreft. Men acht het mogelijk, dat de handel tussen Zuid-Slavië en de (Adv.) Generaal De Gaulle heeft vrij dag Oran in het westen van Al- gerië bezocht en daar voor het eerst gereageerd op het groeien de verzet van de rechterzijde in Algerië tege*-, „vertegenwoordi gers van het oude stelsel" in zijn regering. De Gaulle waarschuwde, eerst in het openbaar en later op een besloten bijeenkomst met meer nadruk nog, dat de eomité's voor openbaar welzijn weliswaar een belangrijke rol hebben te vervul len, doch dat zij zich niet met het werk der gevestigde gedragsdra gers mogen bemoeien. Adv. n'i»i'iVH'iïu'ivf .»iy wywy wyn'iywyn'tjfwijt[M'iy1 j**? w U kunt er om wedden heeft de mooiste bedden. MATRASSEN EPEDA, NORMA en HAZET Prijzen vanaf f 32,- Noordstraat - TERNEUZEN - Telefoon 2356 M f s*J Mevrouw Pope mag echtgenoot niet bezoeken Het persbureau Antara heeft gemeld, dat mevr. Pope, de echt genote van de gevangen geno men Amerikaanse vlieger Allan Lawrence Pope, geen toestem ming zal krijgen haar man te be zoeken, zolang tegen hem nog geen vonnis is gewezen. Antara had vernomen, dat mevr. Pope, die op het ogenblik in Hongkong zou verblijven, een visum voor Indonesië had aangevraagd. Inmiddels heeft het „nationale front voor de bevrijding van West-Irian" de doodstraf tegen, Pope geëist. Algerië en de Veiligheidsraad De Algerijnse nationalistische beweging in New York zal de uit 28 landen bestaande Afrikaans- Aziatische groep bij de Verenigde Naties vragen er voor te zorgen dat de Algerijnse kwestie op de agenda van de volgende algeme ne vergadering wordt geplaatst, zo is in New York medegedeeld. Een woordvoerder van de be weging heeft gezegd dat gene raal De Gaulle een fundamentele kwestie in Algerië heeft gene geerd, namelijk de strijd om de onafhankelijkheid. Bij aankomst in Oran was de premier door een menigte van 200-000 mensen begroet. Tijdens zijn rede sprak hij met meer gezag dan anders en sloeg van tijd tot tijd met zijn vuist op de rand van het podium om zijn woorden meer kracht bij te zet ten. „Dit is Franse bodem,, nu en voor altijd", zo zei hij. Zijn laatste woorden in deze toespraak waren: „Volg mij zon der terughoudendheid". Na zijn toespraak wendde De Gaulle zich tot Soustelle, die naast hem stond. Hij scheen hem te vragen het woord te voeren, doch Soustelle, die de Fransen in Algerië graag in het kabinet op genomen zouden zien, haalde zijn schouders op. De vice-voorzitter van het Al gerijnse comité voor openbaar welzijn, Delbecque, zal naar ver luidt naar Parijs gaan om daar een nationaal comité voor open baar welzijn op te richten. De kranten in Algiers publi ceerden vrijdag een redevoering van Delbecque, waarin deze zei dat de eomité's voor openbaar welzijn „de manoeuvres van het ten dode gedoemde stelsel tegen de nationale eenheid te slim af moeten zijn". „Wij zijn de Rubicon niet over getrokken om te gaan vissen. Wij zullen voortgaan tot het einde van wat wij op 13 mei zijn be gonnen", zei hij. Ook verklaarde hij, dat de eomité's „eenheid rond generaal De Gaulle willen schep pen, in een regering van open baar welzijn, doch niet tot elke prijs". Deze rede zou in Algiers zijn opgenomen, met de bedoeling haar door de radio te laten uit zenden. Doch generaal Salan zou de uitzending verboden hebben. In kringen van het Algerijnse comité voor openbaar welzijn is vrijdag gezegd, dat de meerder heid van de comité-leden de me ning van Delbecque ten aanzien van de parlementariërs in de De Gaulle's regering delen, doch dat velen het nog te vroeg achten om te proberen deze vertegenwoordi gers van „het oude stelsel" opzij te schuiven. Uit gewoonlijk goedinlichte bron is vernomen, dat generaal De Gaulle de legerofficieren in het gebied van Constantine zou hebben meegedeeld, dat zij zich weer alleen met militaire zaken moeten bezig houden en zich niet met de politiek moeten bemoei en. Voorts zou De Gaulle volgens geruchten generaal Massu, de voorzitter van het Algerijnse co mité voor openbaar welzijn, be rispt hebben wegens te veel po litieke activiteit in de afgelopen weken. Een woordvoerder van het Al gerijnse comité voor openbaar welzijn verklaarde vrijdagavond, nadat generaal De Gaulle naar Parijs was vertrokken, dat het comité de generaal onvoorwaar delijk en zonder terughoudend heid steunt. biWnjnveringbed het heste bed communistische landen lang zaam zal afnemen, dat de com munistische pers en woordvoer ders Zuid-Slavië zullen hekelen en proberen dat land van alle an dere communistische staten te isoleren, dat er in geheel Oost- Europa een algemene campagne tegen „liberalen" zal worden ge voerd en dat het zelfs tot inci denten van beperkte omvang aan de grenzen van Zuid-Slavië met Albanië, Bulgarije en Roemenië zal kunnen komen. Arrestaties in Zuid-Slavië De Zuidslavische veiligheidspo litie heeft woensdag- en donder dagnacht een veertigtal personen gearresteerd die bekend staan om hun sympathie voor de Sow jet-Unie, zo wordt in goedinge- lichte kringen in Belgrado ver nomen. Voorts zou een aantal Russisch- gezinde Zuidslavische communis ten over de grens naar andere communistische landen zijn uitge weken. Belgisch informateur benoemd Koning Boudewijn heeft vrij dagochtend de Belgische oud vice-premier en minister van Staat Auguste de Schrijver (CVP) tot kabinetsformateur be noemd. De aanwijzing van een informa teur (die de mogelijkheid van de vorming van een kabinet zal on derzoeken) inplaats van een for mateur, wordt beschouwd als een aanduiding van de moeilijkheden om een nieuwe regering te vin den. De Katholieke christelijke volks partij heeft in de Tweede Kamer van volksvertegenwoordigers de meeste zetels, maar zij heeft geen meerderheid. Een zegsman van de liberale partij die bij de algemene ver kiezingen van zondag jl. de voor naamste verliezer was ver klaarde, dat de partij in de oppo sitie wil gaan om haar positie te heroveren. „Maar wij willen de activiteit van een geheel Katho lieke regering niet stelselmatig saboteren en deze naar haar da den beoordelen". Op de gisteren in Utrecht ge houden voorjaars vergadering van de Nederlandse bond van plattelandsvrouwen was als gast oud-minister Mansholt aanwezig. Hij hield voor de talrijk opge komen leden een korte inleiding over de Euromarkt. Hij betoogde, dat men de economische gemeen schap niet imoet zien als een einddoel. Want dit einddoel is te komen tot een politiek eenheid: het grote Europa. De gedachte aan die gemeen schap leefde al lang, maar is vooral na de tweede wereldoor log concreet geworden, aldus dr. Mansholt, om de tegenstellingen te overbruggen en: een integra tieproces in te leiden. Dit proces is begonnen met de Gemeenschap voor Kolen en Staal. Dit was het eerste supra nationaal orgaan, die bevoegdheden kreeg, die vroeger in handen lagen van de verschil lende landen. Dezelfde gedachten zijn in de E.E.G. uitgewerkt op meer uit gebreid terrein, met een ander uitvoerig orgaan bestaande uit drie bestuursorganen op het ge bied van energie, atoomontwik keling en economie. Het is de bedoeling, dat de voorgenomen integratie in twaaif jaar tot stand komt, aldus dr. Mansholt, die deel uitmaakt van de commissie die het stand ko men van een gemeenschappelijk Europees landbouw beleid tot taak heeft. Het is volgens dr. Mansholt duidelijk, dat dit een beleid is op lang zicht. Onze landbouw zal. naar zijn mening, snel moeten rationaliseren: en de produktie moeten opvoeren om zijn plaats te kunnen innemen tussen de snelle industriële ontwikkeling. Vooral voor de plattelandsvrou wen ligt hier een belangrijke taak. Het gaat niet alleen om economische vraagstukken maar ook vraagstukken van culturele zorg, aldus dr. Mansholt. ZONDAG 8 JUNI v.m. n.m. Breskens 6.24 6.42 Terneuzen 6.59 7.17 Hansweert 7.39 7.57 Walsoorden 7.49 8.07 MAANDAG 9 JUNI. v.m. n.m. Breskens 7.15 7.32 Terneuzen 7.50 8.07 Hansweert 8.30 8.47 Walsoorden 8.40 8.57 ZON MAAN op onder op onder Juni. 7 4.22 20.55 10.36 8 4.22 20.56 0.22 11.42 9 4.21 20.57 0.44 12.46 10 4.21 20.58 1.06 13.50 De zetelverdeling in de Italiaanse Senaat De thans bekendgemaakte of ficiële cijfers van de herverde ling der 246 zetels der Italiaanse Senaat, zoals die op 25 en 26 mei jl. werd gekozen, geven enkele verschillen te zien met de aan vankelijk gepubliceerde uitsla gen. Zo kregen de christen-demo craten 123 in plaats van 122 ze tels, de communisten 57 i.p.v. 60 zetels, de linkse onafhankelijken 5 i.p.v. 3 zetels. KANS OP ONWEER Een hogedrukgebied dat over Zuid-Scandinavië en het zuidelijk deel van de Oostzee naar het zui den trok veroorzaakte in ons land een oostelijke stroming. In het noorden van het land werd daardoor koudere lucht aange voerd waarin de maximumtempe ratuur omstreeks 16 graden was. In het zuiden en midden van het land werd het in de middag rond 21 graden. In Frankrijk steeg op verscheidene plaatsen de tempe ratuur tot boven 25 graden. In het westen volgde daar echter reeds snel een afkoeling bij het binnendringen van een onweers- storing van de oceaan, die lang zaam in noordoostelijke richting trok. De wolken in de hogere ni veaus die vrijdagmiddag en -avond ook reeds over ons land trokken hingen met deze storing samen. Ze kan vandaag dicht bij ons land komen, waardoor de kans op plaatselijk onweer vrij groot wordt. De wind zal daarbij zuidoost tot oost en zwak tot ma tig zijn. De temperatuur zal op de meeste plaatsen weer iets ho ger worden dan vrijdag, i Adv.) medegedeeld door het K.N.M.I. ie De Bilt, geldig van zaterdagoch tend tot zaterdagavond. Iets warmer met onweerskansen Perioden met zonneschijn maar ook een kans op een regen, of onweersbui. Overwegend matige wind uit oostelijke richtingen. Iets hogere temperaturen.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1