Binnenlands nieuws Uit de Provincie De arbeidsmarkt in mei Onder de Blauwe Vaan van Lotharingen BURGERLIJKE STAND Hoewel dalend aanial werklozen nog geen reden tot optimisme ,,Victor van Turenne" Het ministerie van Sociale Za ken en Volksgezondheid lieeft een analyse gegeven van de ge registreerde arbeidsreserve van mannen per 31 mei jl. De totale geregistreerde ar beidsreserve was, in ronde ge tallen, in mei 1958 81.000; in april 1958 100.000; in mei 1957 34.000 er» in april 1957 39.000. De daling van de geregistreer de arbeidsreserve in de verslag- maand is, aldus het ministerie, voornamelijk het gevolg van het aantrekken van het seizoen in verschillende bedrijfsklassen. Daarnaast viel met name in de bouwnijverheid een zekere ople ving te bespeuren, waardoor het werkloosheidsniveau (d.i. de ge registreerde arbeidsreserve) ge corrigeerd voor normale seizoen fluctuaties, een daling te zien gaf van 99.000 tot 96.000. Hoewel dit een indicatie zou kunen zijn voor een kentering in de minder gun stige ontwikkeling van de werk gelegenheid gedurende het laat ste jaar in de bouw, dient men zich te hoeden voor voorbarige conclusies, aldus het ministerie van Sociale Zaken en Volksge zondheid. Van een verbetering in de al gemene werkgelegenheidssitua tie kan niet worden gesproken, zodat in de komende maanden een stijging van het werkloos heidsniveau geenszins uitgeslo ten moet worden geacht. Met de toeneming van de werkgelegenheid in de vrije sec tor daalde uiteraard de A W.-be- zetting. De bouwnijverheid gaf in de verslagperiode een opleving te zien, welke voor het grootste deel voortkwam in de sector burgerlijke- en utiliteitsbouw. De geregistreerde arbeidsreserve daalde in deze sector van 10.500 tot 7.500. In de water-, spoor- en wegenbouw trad een daling op van 8.500 tot 6.500, mede als ge volg van het feit, dat rond 600 mannen werk vonden op objec ten, welke worden uitgevoerd in het kader van het extra pro gramma ter bestrijding van de werkloosheid. De opleving in de bouwnijverheid vond haar weer slag op de werkgelegenheid in de transportbedrijven en in de toeleveringsbedrijven uit de hout- en metaalnijverheid. Door de grote voorraden werkte de opleving in de bouwnijverheid slechts op zeer beperkte schaal door in de werkgelegenheid in de steenindustrie. De daling van de werkloosheid in de textiel is, volgens het mi nisterie, toe te schrijven aan eni ge seizoenopleving in de wolin dustrie en het afvloeien van vlas sers naar de landbouw. Van een wezenlijke verbetering in de tex tielindustrie kan echter niet wor den gesproken. Door de verplegingswerkzaam" heden en de aanvang van de hoogtijd was er een aanzienlijke daling van de seizoenswerkloos heid onder de landarbeiders. Het gunstige weer had tot gevolg, dat er in zeer ruime mate wied- werk viel te verrichten, terwijl ook door uitbreiding van het bie- ïenareaal de omvang van de ver- iplegingswerkzaamheden belang rijk groter was dan het vorig jaar. Van Nelle bestellen! (Advertentie) De werkzaamheden van de Tweede Kamer. De Tweede Kamer heeft woens dag haar agenda van deze week afgewerkt. De Kamer komt nu weer bijeen op woensdag 11 juni a.s. De agenda vermeldt o.a. behan deling van het ontwerp van rijks wet tot goedkeuring van de op 27 februari 1953 te Londen gesloten overkomst nopens Duitse buiten landse schulden. Verder wordt de jeugdspaarwet behandeld, zomede bet wetsontwerp tot wijziging van de winkelsluitingswet 1951. De wijzigingen, welke in laatstge noemd ontwerp worden voorge steld, zijn deels van materiële, deels van technische aard. De ma teriële wijzigingen betreffen in tussen geen principiële punten, doch beogen, evenals de techni sche wijzigingen, slechts een te gemoetkoming aan behoeften, die in de praktijk zijn gebleken. IN DE WERKLOOSHEID ENGELAND. De werkloosheid in Engeland heeft, naar uit donderdag door de regering gepubliceerde cijfers blijkt, de grootste omvang sedert bijna 5% jaar bereikt. Het ministerie van Arbeid deel de mede, dat er op 12 mei, de laatste contröle-datum, 448.000 personen als werkeloos stonden ingeschreven. Dit is het hoog ste cijfer sedert Januari 1953, het hoogtepunt van de textielcrisis, toen het totaal 452.000 bedroeg. Van de op de contröle-datum ge registreerde werklozen waren er 389.000 geheel werkloos en 59.000 tijdelijk. Ongeveer de helft dei- geheel werklozen, 50,4 was sedert meer dan 8 weken zonder werk. De werkloosheid onder het kantoorpersoneel nam nog toe, voornamelijk als gevolg van de inschrijving van gepatrieerden. Het totaal aantal werkzoekende gerepatrieerdien steeg tot 3304 mannen en 529 vrouwen, hetgeen een toeneming met 223 mannen en 31 vrouwen betekent. Ondanks de toegenomen vraag naar arbeidskrachten daalde de wrijvingswerkloosheid. Deze ogenschijnlijke tegenstrijdigheid houdt verband met het feit, dat de vraag, anticiperende op het aanbod dat aan het einde van het schooljaar beschikbaar komt, voor een belangrijk deel uitgaat naar jeugdig personeel. De daling van de conjunctuur werkloosheid is deels toe te schrijven aan een verbetering in de bouwnijverheid, deels aan de ruimere werkgelegenheid in de landbouw, welke eveneens de structuurwerkloosheid vermin derde. Bourguiba over De Gaulle. Het linkse Parijse blad l'Ex- press heeft een vraaggesprek ge publiceerd, dat zijn correspon dent in Tunis dezer dagen (vóór De Gaulle's redevoering van woensdag) met president Bour guiba van Tunesië heeft gehou den. Bourguiba verklaarde bij die gelegenheid: „Ik was de eerste staatsman in Afrika die een be roep op generaal De Gaulle deed Ik geloof dat hij in Frankrijk misschien de enige was op wiens woord wij ons konden en kunnen verlaten. Als hij ja of neen zegt wil dat zeggen dat de Franse po litiek in deze of gene richting ge stuwd wordt. Dat op zichzelf is al heel wat: te weten met wie De komende besprekingen tussen Eisenhower en MacMillan Donderdag is te Londen van welingelichte zijde vernomen dat president Eisenhower en de Brit se premier MacMillan die bin nenkort te Washington bespre kingen zullen houden, naar ver wachting onder meer zullen be raadslagen over de Westerse be trekkingen met de Sowjet-Unie en internationale ontwapening onder toezicht. Ook de crisis in Frankrijk en Libanon en de onderlinge afhan kelijkheid der Westerse landen zullen ter sprake komen. MacMillan, die vrijdagavond naar Washington vliegt, zal zon- men te doen heeft en waarmeedag a.s. in de Pauw-universiteit men rekening moet houden. In dien zijn politiek de totale oorlog in Noord-Afrika is, wel, dan weet men dat en kan men zich er bij aanpassen. Het zal dan zo zijn en blijven." Van Nelle bestellen! (Advertentie) De Amerikaanse legersterkte Het Amerikaanse Huis van Af gevaardigden heeft met 108 te gen 79 stemmen een voorstel van Eisenhower verworpen om de legersterkte in de komende twaalf maanden met 30.000 man te verminderen. Van Nelle bestellen! (Advertentie) JONGETJES ONDER LEEM BEDOLVEN. In de vroege middag van don derdag zijn twee kinderen aan een wisse dood ontsnapt. Twee knaapjes van een jaar of 12 wa ren namelijk aan het spelen in le leemgroeve van de steenbikkerij Bosserveld onder Cauberg te Maastricht. Zij groeven kuilen in de leemwand van een leemberg met het gevolg dat op. een gege ven moment een massa van tien tot veertien kubieke meter leem instortte en op hen terecht, kwam. Gelukkig hadden werklieden van de bouwmaatschappijen, die in de nabijheid werkzaam waren, het ongeluk zien gebeuren en op deskundige wijze hebben zij op de snelste manier de kinderen kun nen bevrijden. De knaapjes hadden vrijwel geen letsel opgelopen, maar wer den met een auto van de genees kundige dienst, die gewaar schuwd was, naar huis overge bracht. AUTODIEFSTALEEN IN ROTTERDAMSE BINNENSTAD. De Rotterdamse politie raadt een leder, die zijn auto in de bin nenstad parkeert, ahh, de a.uto goed af te sluiten. De laatste da gen dwalen er n.l. weer dieven in het centrum rond, die het spe ciaal voorzien hebben op pakjes e.d. in geparkeerde auto's. Zo verdwenen uit de auto's pa pieren, brochures, een zonnebril en gereedschap ter waarde van 60. Een typtiste, die haar fiets er gens neerzette, miste nadien een vestje, dat in de fietstas had ge zeten. SCOOTERRIJDER OMGEKOMEN. De waarnemend brigade-com mandant der kon. marechaussee te Breda heeft meegedeeld, dat gisteren in 'n sloot langs de rijks weg BredaEtten een scooter- bestuurder is gevonden, die ken nelijk een aanrijding heeft gehad en aan zijn verwondingen is over leden. Het polshorloge van het slachtoffer stond stil om 07.12 uur. ZESTIG JAAR GETROUWD. Op 9 juni zal het echtpaar H. GoutSchoeman, wonend in het zendingsdiakonessenhuis te Amerongen zestig jaar getrouwd zijn. De heer Gout is 93 jaar oud en zijn echtgenote 83. Het echtpaar heeft geen kinderen. De heer Gout is oud-hoofd van de afdeling personeel der P.T.T. Van Nelle bestellen! (Advertentie) MEISJE OVERREDEN EN GEDOOD. In de Burgemeester Knap- pertlaan te Schiedam is woens dag de 15-jarige M. L. Heins- broek van het Rozenburger plein, toen zij daar met een groep meisjes de rijweg over stak, aangereden door een vrachtauto, bestuurd door F. D. uit Maassluis. Zij kwam te val len en raakte onder een achter wiel, waardoor zij een schedel- basisfractuur en inwendige kneuzingen opliep. Het meisje is later in de Dr. Noletstichting overleden. KWAKZALFSTER KREEG VOOR VIJFDE MAAL PROCES-VERBAAL. Voor de vijfde maal heeft de politie van Rotterdam proces verbaal opgemaakt tegen de 62-jarige mevrouw A. A.van W., aldaar, wegens onbevoegd uitoefenen van de geneeskunst. Dagelijks behandelde zij vol gens de politie tientallen pa tiënten aan haar woning en er waren dagen dat haar dit wel honderd gulden opbracht. Zij hield de handen van de patiën ten vast en ging in trance. Als zij weer was ontwaakt stelde zij haar diagnose. Zij rekende twee gulden of een rijksdaal der per consult. Zij schreef dan geneesmiddelen voor, die gele verd werden door een bepaalde apotheek. De patiënten moes ten dan naar een bepaald num mer vragen uit de catalogus van een, naar de politie mede deelt, kwakzalversbedrijf in het oosten van het land. Volgens de politie gebeurde het wel, dat een patiënt, die naar het zeg gen van mevr. A. A.van W. aan galstenen leed, een genees middel kreeg, dat eigenlijk voor lijders aan aderverkalking was bestemd. Van deze geneesmid delen kreeg ze provisie, en het gebeurde wel, dat dit opliep tot een bedrag van 50,per maand. ERFENIS TERECHT. De Amsterdamse rechercne heeft de verhuizer H. gearre steerd in wiens huis een bedrag van 87.000,— werd gevonden, afkomstig van de erfenis van de 69-jarige leraar Frans A. R. De leraar, die aan het Ooster park woonde, overleed vorig jaar op Tweede Kerstdag. Bij een onderzoek van een notaris kwam aan het licht dat 90.000 die A. R. bezat, niet meer te vinden was. Wel werd er in het huis een lijstje gevonden met de nummers van de bankbiljet ten. Een dezer dagen kwam de zoon van de verhuizer in op dracht van zijn vader op het postkantoor in de Borgerstraat een briefje van duizend gulden in de staat Indiana een toespraak over laatstgenoemd onderwerp houden. Sterke stijging van de goudprijs te Parijs. Donderdag is de goudprijs na drie kalme dagen sterk gestegen, nadat de markt kennis had geno men van de gemengde buiten landse reacties op. het aanbod van generaal De Gaulle van volledi ge politieke gelijkheid voor Mo hammedanen en Europeanen in Algerije. Volgens handelaren droegen de geruchten, dat de nieuwe minis ter van Financiën, Antoine Pinay, strenge soberheidsmaatregelen wil nemen, eveneens bij tot de stijging van 7.000 frank van de prijs van baar goud, waarvan de notering donderdag 521.0000 frank was. Nederlander maakte „visgeschiedenis" in Noorwegen. Een Nederlander heeft woens dag, op de eerste dag van zijn vakantie in Noorwegen, „visge schiedenis" gemaakt. Nadat hij zonder succes alle gebruikelijke vismethoden had geprobeerd, dook hij in zee en haalde met zijn blote handen een koolvis van 112 cm aan land. De 36-jarige David Snelleman, vertegenwoordiger van een Noorse scheepsbevoorrader in Rotterdam, bezocht vrienden in Stavanger aan de westkust van Noorwegen. Hij stond rustig te hengelen aan een baai in de buurt van de stad, toen zijn vrienden een grote koolvis zagen zwemmen in de richting van de rots waarop de heer Snelleman stond. Het dier had echter geen trek in het aas van de Nederlander en zwom weer weg. Toen enige tijd later de vis weer verscheen, dook Snelleman met kleren en al in zee om te pro beren het dier te grijpen. Het lukte niet en onder grote hilari teit van zijn vriendpn zocht de heer Snelleman de vaste wal weer op. Hij was nog bezig zich te ver kleden toen de koolvis zich voor de derde maal liet zien. De heer Snelleman bedacht zich geen moment, dook opnieuw te water, kreeg de vis te pakken en wierp hem op het droge. Het bleek een knaap van tien kilo te zijn. De Noorse vrienden van de heer Snelleman hebben de ge beurtenis gefilmd. wisselen, dat afkomstig bleek uit de bewuste nalatenschap. De verhuizer zou vorige maand bij het ontruimen van het huis van A. R. in diens bu reau het bedrag hebben gevon den. De man is opgesloten in het bureau Linnaeusstraat. DELFT: VOORPOST VOOR ZEELAND. Dc Zeeuwen, die momenteel actie voeren voor vrije veren, staan in hun provincie niet meer alleen. De twaalf bewoners van het Delftse studententehuis aan de Spoorsingel No. 61, waaronder zich twee Zeeuwen bevinden, sta ken de hoofden bijeen en ver vaardigden een groot bord met de leuze: „Vrije veren voor Zee land", voorzien van het Zeeuwse wapen, waarop een bouwkundig student zijn talenten had aange wend. Donderdagmiddag werd het bord, dat de gehele gevel be slaat, officieel onthuld. Onder he vig belgerinkel klom de beheer der van het tehuis, de heer J. Rijk, op het trottoir op een stoel en riep uit: „Hier spreekt de stem van Zeeland". Daverend gejuich van de ver zamelde studenten vormde de reactie. 'De heer Rijk bracht vervolgens met nadruk de leuze op het bord onder de aandacht en besloot met luidkeels: „Luctor et emergo". De onthulling werd verricht door een Oostenrijkse ingezetene van het tehuis, de heer E. Eder, die vervolgens een uiteenzetting wilde geven over het verschil tussen Stiermarken en Zeeland, toen de onvermijdelijke politie agent op het toneel verscheen. Deze gezagsdrager, geen Zeeuw, en met meer vrees voor verkeers opstoppingen dan besef voor het grootse gebeuren, vond het zo blijkbaar welletjes. Daarom bleef ook het Zeeuws-Vlaamse volkslied de studenten min of meer in de keel steken. Maar het bord hangt er en dat is het voor naamste. ONGEDEKTE CHEQUES De 25-jarige veehandelaar J. P. M. uit Kerkwerve op Schou- wen-Duiveland, die enkele dagen geleden door de rijkspolitie van Brouwershaven werd gearres teerd in verband met het afge ven van ongedekte ehèques, blijkt nog meer cheques te hebben af gegeven. Zoals bekend had M. vier on gedekte cheques afgegeven, die aan zijn overleden vader hadden toebehoord en die op naam ston den van de Rotterdamsche Bank. Het ging om een bedrag van in totaal 3500. De ehèques zouden kegin mei zijn afgegeven op de veemarkt in Den Bosch. Thans zijn nog twee aangiften bij de politie binnengekomen, namelijk uit Reewijk en Lopik. Zes ehè ques belopen samen een bedrag van ongeveer ƒ5.000. AARDENBURG. Landelijke vlasopmaak wedstrijd. De landelijke vlascpmaakwed strijd, die dit jaar voor de vierde maal wordt gehouden, is op 10 juni a.s. in Eede. Aan deze wed strijd, waarbij het gaat o.m het verkrijgen van het best afgewerk te vlaslint, kan alleen worden deelgenomen door de best ge plaatsten van de streek wedstrij den, die in de diverse vlasstre ken van ons land werden gehou den. Aan de wedstrijd zal o.m. worden deelgenomen door 25 a 30 deelnemers uit West-Brabant, 25 deelnemers uit Oost Zeeuws- Vlaanderen, 10 deelnemers uit West Zeeuws-Vlaanderen en ver der door candidaten van de Zuid hollandse eilanden. In totaal verwacht men onge veer 100 deelnemers. Een merk waardigheid van deze wedstrij den is, dat hier zowel werkgever als arbeider strijden om de beste (Adv.) Inz. Hr. A. S., Dcetinch. ontv. 1 fl. TIP 1 Lfl. Bootz' Oude Genever 33. Al spoedjg blijkt echter, dat zij niet de enige zijn, die deze zij weg gekozen hebben. Van de an dere kant nadert een groep rui ters, die achter zich een man te voet meeslepen. Het is een arme in lompen gehulde gestalte. Vra gend zien Victor en Robert Jo hannes aan. „Eén van de slachtoffers van de Moorse lijfwacht" zegt deze. „Waarschijnlijk is het een boer, die zijn goed niet goedschiks heeft willen afstaan en die nu als slaaf, zonder enige vorm van recht, zal worden verkocht". „Maar dat is mensenroof", roept Victor verontwaardigd uit. Als de stoet vlakbij is, heft de boer smekend zijn handen naar Van Nelle bestellen! (Advertentie) hen op en roept: „Help mij, mijn vrouw en kinderen zullen van honger sterven!" Het is voor Victor voldoende om handelend op te treden. Snel zegt hij tegen Johannes: „Rijdt gij met uw bedienden door, Ro bert en ik zullen hier optreden". „Maar dat is waanzin", roept Johannes uit, doch ook Robert volgt Victor, die op de soldaten toerijdt. „Halt", roept Victor de solda ten toe. Deze kijken hem verbaasd aan, doch als de aanvoerder ziet, dat onze beide vrienden hun wape nen gereed hebben, gebiedt hij zijn mannen om halt te houden. afwerking van het vlas te leve ren. De organisatie is in handen van de bond van oud-leerlingen der R.K: vlassersschool te Eede. RETRANCHEMENT. Collecte. De collecte voor het Roode Kruis bracht alhier 148,50 op. SCHOONDIJKE Raadsvergadering', In de woensdagavond gehou den vergadering van de gemeen teraad was de heer R. de Badts wegens ziekte afwezig. De bur gemeester sprak de wens uit, dat de heer De Badts spoedig hersteld zal zijn. Na vaststelling der notulen werd uitvoerig gesproken over de adressen inzake de verhoging van de veertarieven, welke door de gemeente Terneuzen en de E.V.O. waren binnengekomen. B. en W. stelden voor hieraan adhesie te betuigen, doch hier tegen kwam de heer J. Dekker In het geweer. Hij vond tarie ven billijk. De veren zijn niet vrij meer, aldus was zijn com mentaar, en bovendien moet de overtocht niet gratis zijn. Als er geen water was, dus een weg zou het aantal kilometers ge reden moeten worden. Hij vond het alleszins billijk, dat de tarieven in overeenstemming zouden zijn met de kosten van deze kilometers. De burgemeester wees de heer Bij de rondvraag bracht de heer Nele de leegstaande zo ning aan de Dorpsstraat ter sprake. Daar er erg veel wo ningnood is, stelde hij B. ea W. voor eens met de eigenaar te overleggen wat deze van plan is met de woning te gaan doen Wordt ze nu niet spoedig ver huurd, dan zal de gemeente als uiterste maatregel moeten over wegen de woning te vorderen. Getracht zal worden een min nelijke oplossing te verkrijgen. Van Nelle bestellen! (Ad.ertentie) Nieuwe president voor Libanon? De voorzitter van het Libanese parlement heeft donderdag alle afgevaardigden aangezegd op 24 juli bijeen te komen voor de ver kiezing van een nieuwe president. De oppositie heeft voortdurend aangedrongen op net heengaan van de huidige president, Camil- le Sjamoen, die Westers gezind is en van wie men dacht dat hij een nieuwe ambtstermijn ambieerde Minister-president Sami El Solh heeft kortgeleden uitdrukkelijk ontkend dat de regering van plan was de grondwet te doen veran deren om een tweede ambtster mijn voor Sjamoen mogelijk te maken. Volgens de bepalingen van dc Libanese grondwet moet 'n nieu we president gekozen worden twee volle maanden voor het af lopen van de ambtstermijn van de in functie zijnde president. De termijn zou Sjamoen dus, na óe Dekker er od dat niet eevraafrd verkiezing van zijn opvolger, tot om vrfje genoemde datum Zljn volledigp Van Nelle bestellen' (Advertentie) wordt in de veren, doch dat er tegen de voorgestelde verhogingen wordt geprotesteerd. De heer Dekker bleef bij zijn standpunt, en was van oordeel, dat als de veren vrij zijn, er nog een grotere stroom toeristen zal komen, en de Zeeuws-Vla ming zelf naar elders zal trek ken voor zijn aankopen. Wethouder Toussaint repli ceerde hierop, dat de toeristen- stroom beslist niet afgeremd mag worden, omdat dit een le vensbelang' is geworden voor vele inwoners van Westelijk Zeeuws-Vlaanderen. Toen de veren vrij waren was er een grote doorstroming van Vlis- singen en Middelburg naar hier, terwijl het ook andersom het geval was. We zijn alleen maar gediend met een drukke uitwisseling'. Het toerisme, zo- wel uit België als uit overig Zeeland en Nederland mag be slist niet afgeschrikt worden door hoge tarieven. Wanneer het Deltaplan verwezenlijkt is, zal het isolement van Zeeuws- Vlaanderen na opvoering van de tarieven nog schrijnender zijn. Het kan en mag nooit de bedoeling zijn Zeeuws-Vlaande ren in een dergelijke geïsoleer de positie te dwingen, met alle nare en nog niet te overziëne gevolgen daarvan. De raad betuigde adhesie aan genoemde adressen, met de heer Dekker tegen. Een adres van de gemeente raad van Finsterwolde werd voor kennisgeving aangenomen. Het adres handelde over het vervaardigen en gebruiken van atoomwapens en werd voor kennisgeving aangenomen. Tijdens de vorige raadsverga dering had de heer De Badts gewezen op de onhoudbare toe stand voor het verkeer in de Prinses Beatrixstraat. Hij ver zocht B. en W. toen te overwe gen parkeerplaatsen aan te leggen. B. en W. hebben de situatie ter plaatse opgenomen en stel den de raad voor een goedko pere oplossing te zoeken. Deze zou er uit kunnen bestaan, dat aan de linkerzijde der weg een parkeerverbod wordt ingesteld, aldus besloot de raad. Naar aanleiding van een brief van de heer Offerman, waarin deze zich beklaagt over de slechte toestand van de brug leuning aan de Tragel en het enorme slechte wegdek, deelde de burgemeester mee dat de brug leuning inmiddels hersteld is, en dat G.S. het Vrije van Sluis hebben gevraagd het slechte stukje weg te verbeteren. Het Vrije van Sluis vroeg hierna aan het gemeentebestuur, of het bereid was hierin mee te betalen. De raad voelde er weinig voor het Vrije van Sluis hierin tege moet te komen. Op voorstel van B. en W. werd met de N.V. Bank voor Nederlandse gemeenten een geldlening groot ƒ20.000,aan gegaan voor de tijd van 30 ja ren met een rente van 5 °'o. Voorts deed de burgemeester de verheugende mededeling dat voor de bouw van de kleine be jaardenwoning bouwvolume was verstrekt. Daar zich echter in middels een koper hiervoor had gemeld vroegen B. en W. zich af, of men deze woning niet in de particuliere sector zou laten bouwen, en dus bestek en teke ningen alsmede de grond etc. over te dragen aan een even tuele koper, en voor het be schikbare bouwvolume een vol waardige woningwetwoning te bouwen. De raad ging hiermede ak koord. Er zal toestemming ge vraagd worden aan G.S. om al dus te handelen. De gemeenterekening 1954 sloot, met een batig' saldo van 3649.92. De kapitaaldienst heeft een nadelig slot groot 313.963,08. De begroting 1957 werd gewij zigd. Het punt vaststelling van de instructie voor de gemeentege neesheer werd aangehouden tot de volgende vergadering. bevoegdheid behouden. Er zijn tot nog toe geen bepaal de kandidaten voor de opvolging van Sjamoen genoemd. Volgens de grondwet moet de president in elk geval tot de Maronieten (met Rome verbonden Christenen) be horen. DE UITBETALING VAN DE ACHTERSTALLIGE CENT PER KG MELK. Minister Vondeling heeft op dit moment niets nieuws toe te voe gen aan hetgeen hij in de Eerste Kamer op 29 april heeft medege deeld en door middel van eer, persbericht van gelijke datum heeft bekend gemaakt over de uitbetaling van de achterstallige cent per kg> melk over het garan tieprijsjaar 1956/1957. De minister deelt dit meè in antwoord op schriftelijke vragen, die het Tweede Kamerlid, de heer Borst, hem gesteld had. Van Nelle bestellen! (Advertentie) NIEUWS IN HET KORT Finse weerkundigen hebben donderdag, na terugkeer van eer, bezoek aan de Sowjet-Unie, te Helsinki verklaard dat Sowjet Russische meteorologen het weer in het Noordpoolgebied 6 maan den van tevoren kunnen vooi spellen. Dit geschiedt aan de hand van een door prof. Wangen- heim van het Sowjet-Russische Noordpoolinstituut ontworpen stelsel en met gebruikmaking van de waarnemingen der kring lopen van zonnevlekken, die wor den uitgevoerd door weerkundi gen van het meteorologisch in stituut te Leningrad. In noord-west-India zijn reeds meer dan 100 personen als ge volg van een hittegolf om het leven gekomen. In Bihar zoeken van dorst bijna dol geworden beren zelfs overdag in de buurt van dorpen naar water. Eén van deze beren heeft neger, dorpelingen verwond. In oost- en midden Japan heerst buitengewone droogte, waardoor de rijstoogst gedeeltelijk verloren is gegaan, terwijl ook voor de rest van de oogst wordt gevreesd. Het hoofdbureau der Wereld- gezondheidsorganisatiete Genève heeft medegedeeld deze week 2 miljoen doses entstof tegen pok ken naar Pakistan te hebben ge zonden. Volgens voorlopige cij fers hebben zich in Pakistan meer dan 35.000 gevallen van pokken voorgedaan, die aan bijna 16.000 personen het leven hebben ge kost. HOEK. Huwelijks-aangiften. 1 mei. Jo hannes M. Walhout (won. te Ter- neuzen) 23 j. jm. en Levina F- Pladdet, 21 j. jd. 8 mei. Benjamin P. Kousemaker (won. te Hulst). 26 j. jm. en Janna M. Bosman, 24 j. jd. 29 mei. Jacobus de Kraker (won. te Zaamslag), 27 j. jm. en Johanna Dieleman, 23 j. jd. Iïuwelijks-voltr. 8 mei. Leen- dert Deij (won. te Schoondijke) 25 j. jm. en Adriana Verhelst, 24 j. jd. 22 mei. Johannes M. Wal hout (won. te Terneuzen), 23 j jm. en Levina P. Pladdet, 21 j. jd Benjamin P. Kousemaker (won te Hulst), 26 j. jm. en Janna M- Bosman, 24 j. jd. Geboren: 2 mei. Willem Pieter Andries, z. van Cornells J. Vinke en Jolina C. Hoogstraate. 6 mei Leendert Christiaan, z. van Jan Bakker en Maaike K. Harms. 23 mei. Christiaan, z. van Christiaan Vergouwe en Anna van Es. Overleden: 26 mei. Jan A. Meer- tens, 84 j„ weduwn. van Sara J- C. Wolfert.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 2