ER VenhoJk De geluidsmuur VOS De «gekke Griek» had gelijk Moeilijkheden van Nederlandse bedrijven in Indonesië RADIO? an Lijst 1 Commissie onderzoek militair aankoopbeleid Eisenhower over de economische recessie in Invoer van boter zal Engeland verminderd worden tiuoorde leentepolitiek Arbeid Geniale knutselaar nu leider van groep beroemde geleerden BISCUITS die zijn heerlijk Wat brengt de derdag 22 mei 1938 ■■■Hl r .Cv; ile Cftte d'Aznr voelt u zich leze japon van veelkleurige «creendruk struetuurstaJ) "en 38144 7& - in shirts 1 die een ge- ndig maken, in van een het na 6 uur Lirlijk - beid* .S. voor zéér ed, hetwitt* e boord cn >R T VRIJE ZEEUW 12e jaargang ne. 4376 De wegen van het atoomtijd perk zijn wonderlijk zelfs voor de geleerden. De geschiedenis van de „gekke Griek", die nu ten slotte toch een „happy end" blijkt te hebben gevonden, is er een voorbeeld van. Nicholas Christofilos werd in Boston geboren, maar zijn ouders keerden naar Griekenland terug toen hij vijf jaar oud was. Ge durende zijn schooljaren knutsel de hij aan radiotoestellen en bouwde, nog voor hij veertien jaar werd, een zendertje, door middel waarvan hij kontakt met andere radioknutselaars onder hield. Negentien jaar was hij, toen hij eindexamen deed aan 'n middelbare technische school in Athene. Toen kwam de oorlog en de be zetting door de nazi's. Christofi- los was in die tijd opzichter in 'n werkplaats, maar bij gebrek aan materialen was er weinig te doen en hij kreeg daardoor volop ge legenheid zich te verdiepen in na tuurkundige boeken. In het bij zonder interesseerde hij zich voor de kernfysica en hij bezon zich op allerlei uitvindingen, die deze tak van wetenschap vooruit zouden kunnen helpen. Met één van die uitvindingen trok hij na de oorlog naar Washington, maar daar kreeg hij te horen, dat hij te laat kwam: de synchrotron, want daar ging het om, was reeds ont wikkeld door de Amerikaan Ed win McMillan en de Rus W. Wechler. McMillan had daarvoor de Nobelprijs gekregen. 250 MILJOEN TEVEEL BETAALD. Christofilos stichtte in Ameri ka een liftenfabriekje, maar in zijn vrije tijd knutselde hij lustig verder. Toen hij in de bladen las, dat de 'universiteit van Californië van de Commissie voor Atoom energie opdracht had gekregen tot de bouw van een synchroton, die kernsplitsingen met een kracht van 30 miljard volt zou kunnen uitvoeren, schreef hij de professoren van de universiteit een brief, waarin hij hen op de hoogte bracht van één van zijn nieuwe uitvindingen, die de kost bare reuzemagneet overbodig zou maken. Hij kreeg een hoffelijk antwoord: er scholen in zijn bere keningen fouten, die zijn uitvin ding waardeloos maakten. Hij corrigeerde zijn fouten en was er zeker yan, dat hij nu alle moeilijkheden had overwonnen. Hij vroeg in Washington patent aan en schreef een tweede brief naar Californië. Hij kreeg echter geen antwoord. Pas drie jaar la ter las hij in een vaktijdschrift, dat een natuurkundige in Brook- haven „zijn" uitvinding had ge daan. Hij pakte zijn koffer en reisde naar het laboratorium van Brookhaven. Daar kwam hij op een gunstig ogenblik aan. Het Amerikaanse Congres interesseerde er zich juist voor, of de miljoenen, die voor het kernonderzoek ter be schikking waren gesteld, ook op Onregelmatigheden in de staalhandel in de E.G.K.S. De hoge autoriteit van de E.G.K.S. heeft er de staalprodu centen op attent gemaakt, dat er zekere onregelmatigheden in de staalhandel plaatsvinden, met na me te Antwerpen. Handelaars te Antwerpen en elders hebben vol gens de hoge autoriteit staal, dat verkocht was voor levering aan afnemers in landen buiten de E.G.K.S., doorverkocht aan ver bruikers binnen de gemeenschap, hetgeen o.a. in Duitsland ernstige storingen in de staalhandel heeft veroorzaakt. Deze transacties hebben hoofd zakelijk betrekking op betonsta- ven, waarvan de minimumprijs voor de uitvoer naar derde lan den 76 dollar bedraagt, terwijl de verkoopprijs in de gemeenschap ruim 86 dollar is. De handelaars, die zich daaraan schuldig hebben gemaakt, hebben op deze wijze „super-winsten" behaald en tevens de gehele ijzer- en staal- markt van de E.G.K.S. verstoord, aldus de hoge autoriteit. waren gebruikt. Men hoorde, dat Christofilos een uitvinding had gedaan, waardoor bij de bouw van de grote synchrotron 250 min gulden bespaard had kunnen worden. Dr. George Green, lei der van de natuurkundige afde ling van Brookhaven, bevestigde dit en gaf eerlijk toe, dat Christo filos zijn vinding reeds drie jaren geleden had gemeld. ZEEWATER WORDT KOSTBAAR. De professoren in Californië herinnerden zich nu ook de twee de brief, die zij van Christofilos hadden gekregen. Hij lag nog in het archief. Daar zijn eerste brief ietwat verward was geweest en de berekeningen niet geheel juist, had men niet de moeite genomen het tweede epistel van de „gekke Griek" te lezen. Dat verzuim maakte men thans snel goed en kwam daarbij tot de slot som, dat Christofilos gelijk had en een natuurkundig genie was. Zij boden hem een leidende be trekking aan in het Livermore i Radiation Laboratory. Christofilos was niet haatdra gend. „Misschien was mijn En gels inderdaad niet goed genoeg", verklaarde hij. „Ik heb mij waar schijnlijk niet duidelijk genoeg kunnen uitdrukken". Hij deed zijn fabriekje van de hand en trok met vrouw en kind naar Califor nië. Men ontving hem met eer bewijzen. „De gekke Griek is zo gek als Socrates", zeiden zij en gaven hem een team van natuur kundigen, met wie hij het nog door vele geheimen omgeven probleem der gecontroleerde atoomfusie te lijf moet gaan; zo als bekend zal de oplossing van dit vraagstuk de mensheid voor zien van een ontzaglijke hoeveel heid energie, die eenvoudig uit het zeewater kan worden gewon nen. Christofilos echter droomt nog van iets anders. „Eens", zo ver klaarde hij onlangs, „wanneer ik genoeg tijd heb, ga ik aan een universiteit natuurkunde stude ren". Maar voorlopig heeft hij de tijd niet daarvoor. De „gekke Griek" heeft het er te druk mee, de leider te zijn van een groep natuurkundigen, die stuk voor stuk ellenlange doctorstitels be zitten (Nadruk verboden.) Minister Staf: Indonesische aktie tegen Nieuw-Guinea niet te verwachten De minister voor Defensie, ir. C. Staf, heeft gisteren in de Eerste Kamer verklaard, dat hij geen Indonesische actie te gen Nederlands Nieuw-Guinea verwacht, zolang de gewapende opstand in Indonesië voort duurt. Wij zijn er echter op be dacht, dat deze situatie geheel kan veranderen, als deze pe riode is afgesloten, voegde hij hieraan toe. Ir. Staf zeide voorts, dat de moderne bewapening, die aan Indonesië wordt geleverd, een extra bedreiging kan gaan worden. De minister antwoordde op vragen, die hem zijn gesteld tijdens de behandeling van zijn begrotingen in de Eerste Ka mer. Passagier van vissersvaartuig verdronken In de nacht van dinsdag op woensdag is tijdens de uitoefe ning van de haringvisserij op de Noordzee een passagier (dus geen bemanningslid) van het motorlogerschip VI. 110, „Mi- chiel Jan", van de visserijmaat schappij Holland te Vlaardin- gen overboord geslagen en ver dronken. Het was de 51-jarige gehuwde J. van S. uit 's Herto genbosch. Hij was vader van vijf kinderen. „Door de gebeurtenissen, die zich in december j.l. in Indonesië hebben afgespeeld, ziet een aan tal Nederlandse ondernemingen, welker arbeidssfeer tot dusverre in hoofdzaak in de gebieden over zee lag en die in zeer belangrijke mate hebben bijgedragen tot de welvaart van ons land, zich voor bijkans onoverkomelijke moei lijkheden geplaatst". Zo luidt de aanhef van een adres, dat de Ka mers van Koophandel en Fabrie- De volksstemming in Bremen De regering van Bremen heeft in strijd met de wens van de bondsregering een wetsontwerp goedgekeurd voor het houden van een volksstem ming over de atoombewapening op 22 juni. De Tweede Kamer heeft op 8 mei j".l. een commissie uit haar midden benoemd teneinde een onderzoek naar het mili tair aankoopbeleid in te stellen. De commisie heeft op dinsdag 13 mei j.l. haar werkzaamheden aangevangen. De commissie, die zich ter zijde zal doen staan door des kundige buitenstaanders, zal een onderzoek instellen naar taak, organisatie en werkwijze, meer in het bijzonder naar het aankoopbeleid, de efficiëncy en de verhouding tot de particu liere industrie bij het directo raat materieel landmacht, zulks mede in vergelijking tot het geen terzake gebruikelijk is bij het directoraat materieel lucht macht en de hoofdafdeling ma terieel van het ministerie van Marine. De Amerikaanse financiële hulp voor de bouw van atoomcentrales in Europa De raad van ministers van Euratom heeft dinsdag zijn goedkeuring gehecht aan een overeenkomst met de Verenigde Staten inzake de financiering van de bouw van atoomcentra les in Euratom door middel van een langlopend krediet van 135 miljoen dollar. Dit krediet, dat tegen lage rente zal worden verstrekt, zal worden gebruikt voor de bouw van centrales met en gezamenlijke capaciteit van 1.000 megawatt. De plannen van Euratom voorzien in de bouw van centrales met een totale capaciteit van 10.000 a 15.000 megawatt. „il een bijeenkomst van ruim -000 toonaangevende persoon lijkheden uit het Amerikaanse bedrijfsleven heeft president Eisenhower verklaard, dat Amerika nu al zijn krachten moet verzamelen voor een nieuw offensief ter bevordering van een spoedige opleving en een hernieuwde economische groei, die krachtig en gezond is. Er zullen spoedig bepaalde beslissingen worden genomen ten aanzien van de kwestie der belastingen, die vele toonaan gevende zakenlieden en politici in de Verenigde Staten verlaagd wensen te zien, zo deelde de president mede in zijn rede, die door radio en televisie werd uitgezonden. Deze beslissingen, aldus Eisenhower, zullen wor den genomen in het licht van de jongste gegevens inzake de economische toestand en hier bij zal ten volle rekening wor den gehouden met de gevolgen, die zij vermoedelijk op korte en lange termijn zullen hebben. De commissie stelt zich voor door middel van schriftelijke stukken en een aantal infor matieve besprekingen met bur gers en militairen de benodigde gegevens te verkrijgen. Zij nodigt een ieder uit, die meent haar in het belang van het onderzoek informaties of gegevens te kunnen verstrek ken, zich tot haar te wenden. Alle informaties en gegevens van persoonlijke en zakelijke aard worden vertrouwelijk be handeld. Het adres van de commissie isGebouw Tweede Kamer, Binnenhof la, 's Gravenhage. ken voor Amsterdam, 's-Graven- hage en Rotterdam tot de minis ter van Financiën hebben ge richt. Indien het, zo gaat het adres verder, voor deze onder nemingen onmogelijk mocht wor den haar werkzaamheid in Indo nesië voort te zetten, moet wor den gevreesd dat althans een aan tal van hen zich wellicht cp kor te termijn genoodzaakt zal zien het bedrijf te liquideren. Er is, naar de mening van de Kamers, alle aanleiding speciale voorzieningen in overweging te nemen teneinde een adempauze te scheppen, die de betrokken on dernemingen de gelegenheid biedt alle mogelijkheden van een voort bestaan op gewijzigde grondslag' naar behortn te bezien. De Ka mers geven vervolgens een rege ling van fiscale aard aan, die voor de getroffen ondernemingen een dergelijke adempauze zou kun. nen bewerkstelligen. Uitgangs punt is daarbij de overweging, dat in de grote verliezen, die na de in december 1957 veranderde situatie in Indonesië aan de dag treden, zich het eindpunt open baart van een proces, dat zich reeds sedert 1950 cp geleidelijke wijze heeft voltrokken. Het moet redelijk worden geacht, dat de belastingplichtigen de gelegen heid krijgen de waardering over de jaren 1950 en volgende in over eenstemming te brengen met de in wezen reeds in die jaren ge leidelijk ontstane verliezen. Een waarderings-herziening jaar voor jaar achten de Kamers van Koop handel derhalve vereist, hetgeen zou neerkomen op een doorbre king van het stelsel van waar dering, dat tussen de belasting plichtigen en de Nederlandse fis cus is overeengekomen. In ver band hiermee worden in 't adres enige gevallen opgesomd, waarin deze doorbreking zou moeten worden toegestaan. De Duitse socialisten en de hereniging Het Westduitse socialistische partij-congres, dat op het ogen blik in Stuttgart bijeen is, heeft verklaard, dat het voor de her eniging van Duitsland nodig is, dat men begint met Oost- en Westduitsers aan dezelfde tafel te laten plaatsnemen, zoals de Oosteuropese leiders wensen. Men zou kunnen beginnen met het ver minderen van de spanning door verruiming van de economische en politieke betrekkingen en de uitwisseling van personen. De vroegere communist Her- bert Wehner, kandidaat voor het vice-presidentschap van de socia listische partij, verklaarde, dat men geen echte internationale ontspanning kan wensen en tege lijk een ontspanning in Duitsland weigeren. Als de individuele vrij heid en de vrije regeringskeuze gehandhaafd blijft, behoeft co- existentie van twee delen van eenzelfde land die onder verschil lende stelsels leven niet absoluut onmogelijk te zijn. Over de an dere kwesties kan men dan pra ten, aldus Wehner. Boodschap van Russische Kamervoorzitters De voorzitters van de beide Kamers van het Russische par lement hebben de parlementen van Italië, Luxemburg en Ne derland verzocht steun te ver lenen aan de „verenigde po gingen" om te voorkomen, dat het Westduitse leger met atoomwapens wordt uitgerust, zo meldt Radio-Moskou. het is VenkoSc kwaliteit De invoer van boter in Enge land zal verminderd worden, zo werd door de minister van Han del, sir David Eccles, in het En gelse Lagerhuis medegedeeld. De minister zei, dat de regering tot de slotsom is gekomen, dat in voer van gesubsidieerde boter ersntige schade voor de Nieuw- zeelandse zuivelindustrie heeft veroorzaakt. Zuidslavisch antwoord op Chroesjtsjefs ultimatum Volgens gewoonlijk welinge lichte Zuidslavische kringen heb ben de Zuidslavische leiders een antwoord opgesteld op de brief van het centrale comité der Rus sische communistische partij van 10 mei j.l., waarin Zuidslavië met economische sancties werd be dreigd. De Zuidslaven zouden in hun antwoord te kennen geven niet voor dit ultimatum te willen wij ken. Zij zouden het Kremlin erop wijzen dat elke druk op Zuidsla vië als gevolg van ideologische geschillen ernstig invloed zou kunnen hebben cp de buitenland se politiek van de Sowjet-Unie. Het is nog niet bekend wanneer het antwoord aan Moskou «ge stuurd zal worden. Aan de regeringen van Zweden en Finland is verzocht een einde te maken aan de praktijken waar over geklaagd wordt, of hun in voer in Engeland binnen over eengekomen grenzen te houden. Wanneer deze regeringen niet be reid zijn daaraan te voldoen, zal de Engelse regering tegen rechten gaan heffen. De Engelse regering heeft ver der aan de republiek Ierland verzocht besprekingen op soort gelijke basis te openen en zij on derzoekt de positie voor Argen tijnse boter. Ook de invoer van Poolse boter zal beperkt worden en de open invoervergunning voor boter uit Oost-Europa in het al gemeen wordt ingetrokken, zo deelde sir David mede. De minister schat dat de boter- levenranties uit de genoemde lan den met ongeveer 10 procent van de totale leveranties van 1957, ongeveer 40.000 ton vermin derd zullen worden. Iemand trok ons uit elkaar. Een stem zei: „Dat is Tony, de zoon van Garthwaite, de bakker". Maar juist voordat hij door grote-mensenhanden werd opge pakt en meegenomen, deed hij nog even zijn mond open. Hij keek me recht aan, toen hij zei: „Wed den dat 't een tweedekker was?" Toen werd ik naar huis ge bracht. Hoe ik er gekomen ben, weet ik niet meer. Ik weet alleen, dat mijn moeder gilde, toen zij mij zag en verschillende stemmen door elkaar riepen: „Maakt U zich maar niet ongerust, mevr. Burn- side, hij mankeert niets. Het is een flinke jongen, hij heeft zijn vriendje uit het water gehaald". Ik krijg nu nog een onrustig gevoel van schaamte als ik aan dat ogenblik en de daarop vol gende dagen terugdenk. Ik werd op bescheiden wijze overigens, waarschijnlijk om paedagogische redenen gevier€ als een kleine held. Er waren zelfs ogenblikken dat ik mij ook als zodanig be schouwde; maar als ik mij dan weer bedacht hoe broos mijn roem was, hoe makkelijk het kon uit komen dat ik Tony er zelf inge gooid had, voelde ik mij de ellen door C BAUER Naar de Engelse film „The Sound Barrier" 3.) (Nadruk verboden.) de zelf. Ten eerste de schaamte als ik van mijn hoge voetstuk zo« vallen en verder de heilige over tuiging dat Tony's vader op staan de voet naar de politie zou gaan. Ik heb serieuze plannen gehad van huis weg te lopen, als ik maar geweten had waarheen. Vooral toen mijn moeder me na een paar dagen zei, dat 's avonds Tony met zijn vader en moeder zouden ko men om me te bedanken. Die me dedeling klonk als een doodvon nis. Het was me trouwens toch al een raadsel dat de waarheid nog niet te voorschijn was geko men door de verhalen van de an dere jongens, want ik had geen enkele reden te veronderstellen dat ze hun mond zouden houden. Tot op de dag van vandaag ge loof ik, dat ze er allemaal thuis een beetje geheimzinnig mee zijn geweest uit vrees zelf voor de da der te worden aangezien. Toen Tony's bezoek werd aan gekondigd, heb ik op het punt ge staan alles op te biechten, want ik verwachtte niet anders dan dat hij in zijn vreselijke wraak het heel handig zó had weten te rege len dat hij persoonlijk het grote bedrog zou ontmaskeren. Op het moment dat hij mij zou moeten bedanken voor de redding, zou hij natuurlijk alles vertellen. En ik kon mij precies voorstellen welk gezicht hij daarbij zou trekken. De rest van die dag bracht ik door met het wanhopig zoeken naar een uitweg die mij aan dit oordeel zou doen ontsnappen. Weglopen leek me aanvankelijk toch maar het beste; cp het laat ste moment schoot me te binnen dat het avond zou worden en don ker, en ik had in een boek uit de schoolbibliotheek eens iets gele zen over een jongen die 's nachts verdwaald was in het bos. Zijn ervaringen zou ik voor alle ver nedering van de hele wereld niet willen ruilen. Ik overwoog een vrijwillige sprong in hetzelfde water bij wijze van boetedoening, wat me wel aanlokte omdat ik begreep dat het algemeen mede lijden meer nog dan het sepect voor mijn daad me wel zou red den. Mijn wanhoop steeg met het uur en toen ik in mijn beste kle ren opgeprikt zat te wachten op het fatale bezoek was de enige geestelijke winst dat ik iets be gon te begrijpen van het schaap en de slachtbank waarover ik de juffrouw op de zondagsschool kort daarvoor had horen spreken. De deurbel deed me van schrik haast van mijn stoel rollen, en ik hoorde mijn moeder tegen mijn vader zeggen: „De jongen is er helemaal zenuwachtig van!" De begroeting tussen onze ouders ging aan me voorbij. Ik staarde alleen maar naar Tony. En hij naar mij. Hij trok niet bepaald Militairen gearresteerd De koninklijke marechaussee heeft vier militairen van de op de vliegbasis Twenthe gelegerde luchtdoelartillerie gearresteerd, op vermoeden van diefstal van 13.000 kg stalen rijplaten, waar van landingsbanen worden ge maakt. Zij zouden deze rijplaten als schroot hebben verkocht aan een opkoper in Almelo. De vier militairen zijn in ver zekerde bewaring gesteld en zul len te zijner tijd terecht moeten staan voor de krijgsraad te velde Oost. het gezicht van de dankbare drenkeling, die zijn redder komt bedanken. En mijn figuur als de jonge held is waarschijnlijk ook niet volgens de voorschriften ge weest. Zo stonden we tegenover elkaar. Het was doodstil. Die kwelling duurde maar even, want toen hoorde ik Tony's moeder fluisteren (ik stond strak naar de' grond te kijken): „Toe nou, Tony, wat zou je nou ook weer tegen David zeggen?" Tohy kuchte, wat ik beschouw de als een „let op, daar komt-ie!" Toen zei hij: „En toch was 't een tweedekker, ik zal het je laten zien in 't boek waar hij in staat". Iedereen begon te lachen. De stem van de dikke bakker Garth waite bulderde boven alles uit: „Die jongens, ze kunnen alleen maar aan vliegtuigen denken". En mijn moeder streek Tony over zijn blonde haar en zei: „Het is goed hoor Tony, we begrijpen je wel!" Van het verdere verloop van die avond weet ik alleen nog, dat onze vaders steeds vrolijker wer den en dat onze moeders steeds zeiden dat het nou op was en dat het ook tijd werd om die jongens naar bed te doen, want dat het toch al veel te laat voor hen was. Eb de vaders lachten dan maar weer en bakker Garthwaite riep: „Ben je besuikerd, het zijn jonge kerels die elkaar redden, die kun nen er wel tegen, je moet ze niet altijd en eeuwig als kinderen blij ven behandelen". (Wordt vervolgd.) Britten vallen stad in Oman aan Vijfhonderd Britse soldaten uit Boeraimi hebben met gebruikma king van tanks een aanval ge daan op de stad Kartsja in Oman, aldus een bericht dat is ontvan gen op het bureau van de Imam van Omann in Damascus. Het ge vecht had zeven uur geduurd. Aan Britse kant waren 50 en aan aan de kant van Oman 15 men sen gesneuveld. VRIJDAG 23 MEI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gew. muz.; 7.50 Een woord voor de dag; 8.00 Nws; 8.15 Gr.; 8.25 Idem; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Water standen; 9.40 Omroepork.; 10.10 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.30 Hoorspel; 12.00 Zang en piano; 12.30 Land- en tuin- bouwmeded.; 12.33 Lichte muz.; 12.53 Gram. en act.; 13.00 Nieuws; 13.15 Lichte muz.; 13.45 Gr.; 14.05 Schoolradio; 14.25 Kamerorkest; 14.55 Kamerkoor; 15.15 Voordr.; 15.35 Strijkork.; 16.00 Caus.; 16.15 Gram.; 16.30 Altviool en piano; 17.00 Voordr.; 17.20 Vocaal ens.; 17.40 Beursber.; 17.45 Gr.; 18.00 Koorzang; 18.20 Stemmen van overzee; 18.35 Voor de jeugd; 19.00 Nws; 19.10 Op de man af; 19.15 Regeringsuitzending; 19.25 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Muzikaal rendez-vous!; 21.00 De jeugd op eigen wieken, hoorspel; 21.30 Muzikaal rendez-vous (ver volg); 22.30 Pianorecital; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Langs wegen van kunst en schoonheid; 23.40 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 9.05 Gym.; 9.15 en 9.40 Gr.; 10.00 Caus.; 10.05 Mor genwijding; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Voor de kleuters; 11.15 Voor de zieken; 12.00 Koorklanken; 12.20 Regeringsuitzending; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Sport en prognose; 12.50 Accor- deonspel; 13.00 Nws; 13.15 Meded. en gram.; 13.25 Lichte muz.; 13.55 Beursber.; 14.00 Orgelconc.; 14.20 Literair progr.; 14.40 Sopraan en piano; 15.00 Gram.; 15.10 Gevar. progr.; 16.00 Muz. discussie; 16.40 Voor de jeugd; 17.10 Lichte muz.: 17.30 Orgel en zang; 17.55 Act.: 18.00 Nws; 18.15 Pol. caus.; 18.25 Amus. muziek; 18.50 Caus.; 19.00 Voor de kinderen; 19.10 Musette ork.; 19.30 Vrede of atoomoorlog van dr. Albert Schweitzer; 19.5 VPRO-nws; 20.00 Nws; 20.05 Cau serie; 20.10 Fianorecital; 20.1. Filmrubr.; 20.50 Voordr.; m. mu ziek; 20.40 Caus.; 21.00 Gr.; 21.1 Pol. cabaret; 21.55 Buitenl. overz 22.10 Jazzmuz.; 22.40 Caus.; 23.C Nws; 23.15 Dansmuz.; 23.45 Grar. BRUSSEL: 12.00 Gram.; 12.3' Weerber.; 12.34 Gram.; 13.00 Nw 13.11 Orgelspel en gram.; 141 Schoolradio; 15.45 Gram.; 16.0 Koersen; 16.02 Orkestconc.; 171 Nws; 17.10 Gram.; 17.15 Boekb spreking; 17.30 Vocaal trio; 17. Duitse les; 18.00 Vocaal trio; 18.1.) Voordr.; 18.20 Vocaal trio; 18 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19 Wereldtentoonstelling; 20.00 Sy fonie-orkest; 21.30 Kamermuzic 22.00 Nws; 22.15 Jazzmuz.; 22 Gram.; 22.55 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 5