VenkcJc {neuzen - vvd - kneuzen - vvd - urg ;htszaken Moord te Amsterdam Ongeluk op Amerikaanse raketbasis Nieuwe Amerikaanse wapens in ontwikkeling De aanstaande Belgische verkiezingen BEURSOVERZICHT Onder de Blauwe Vaan van Lotharingen SPORT »Mij spreekt de Victor van Turenne' 'rijdag 23 me! 1958 ES G. A. r M. H. e rondvraag wees de >ekker er op, dat de opgeslagen bij de hinderlijk is voor de s, doordat spelende erop veel leven ma tter zegde toe de tent •wijderen. Oudendijk bracht de rlichting in diverse maals onder de aan- itter zei het hiermee i, maar wegens ge- liddelen, op korte ter verbetering te kun- stelligen. Met de ver iet, aldus de voorzit- stere zaak. W. C. F. Coene wees igplaats van de aan- ■straeten achter de t. Het is aldaar een >or ongedierte, heer Luteijn van de trectie uit Den Haag /en heeft gehad, dat bouwen op het per van de erven Massu ontstond een leven- ssei, aan het einde en besloot de moge- onderzoeken, dat Lu- aatse toch kan bou- 'dt kort dag voor heeft nog tijd tot 1 .s., nadien krijgt hij meer te bouwen met wplicht. rtentie) Nelle bestellen! iING BEWEZEN :n veroordeling t betrokken 20-jarige meisje inmiddels is geworden en intussen bovendien '-jarige winkelier M. nsterdam in het hu- reden, heeft de Haar- bank beslist, dat de- r op grond van de a van art. 281 (scha kan worden veroor- alinea staat nl. ver- ;n de schaker met de een huwelijk heeft eft geen veroordeling nauat de nietigheid uwelijk is uitgespro- aatste is echter niet tentie) lelie bestellen! •gboeren in nood .roming, die de irri- vernielde, dreigt ren in Queyras, een Franse hoge Alpen, worden. Worden deze geholpen, dan is er Ie hooi komende win. n zij hun vee verko- geboortedorp verla ad in Briacon heeft beroep gedaan op de d International", de vestigde internatio- ist en werkkampor- n 1 juni of organi- enst in Queyras een 1 werkkamp. Neder- en zich hiervoor op- lederlandse afdeling nationale vrijwillige lieuwe Inslag 16 te tulp aan de boeren kan ook geschieden of overschrijving op m name van I.V.H., net passagiers uit Rome geland. gveld van Rome is onder toestemming teiten, een vliegtuig nerikaanse, Britse, aliaanse passagiers eland, aangehouden, doch konden na contro- paspoorten verder een DC-7 is eigen- Air Algerië". xssagieis, een Lon- tman, verklaarde pers, dat in Algiers ning tussen Fran- rmmedanen als bij erdwenen. De stem- 13 mei zó goed, dat in vijf dagen even- ui kunnen deen als c W' Vrijdag 23 mei 1958 DE VRIJE ZEEUWI In de nacht van woensdag op donderdag is in de Olofsteeg 3 te Amsterdam, gelegen tussen de Warmoesstraat en Zeedijk, een vrouw dood aangetroffen Vermoed wordt, dat zij is ver moord. Het slachtoffer zou uit Fin land afkomstig en ongeveer 30 jaar oud zijn. De recherche van het bureau Warmoesstraat, die omstreeks middernacht gewaarschuwd werd, heeft de zaak in onder zoek. Van de chef van het bureau Warmoesstraat, commissaris P. D, N. Bijlsma, verneemt het A. N. P., dat het slachtoffer met een Nederlander gehuwd is ge weest en. later van hem is ge scheiden. Het is de 30-jartge, uit Finland afkomstige H. H. Zij is vermoedelijk met een mes gedood. In borst en hals vertoonde ze zware verwondin gen toen omwonenden haar tot hun ontzetting op een stei- gpj-jjg aan de achterkant van haar woning, boven het water van de Oudezijdse kolk, aan troffen. De woensdagnacht nog onbe kende moordenaar moet na het plegen van zijn daad het raam 'van de kamer op de tweede ver dieping, waarin de vrouw woon de, geopend hebben en gepro beerd hebben het lijk van twee Ihoog in het water van de Oude zijdse kolk te werpen. Het kwam echter op het steigertje terecht. De vrouw woonde in een uit toeristisch oogpunt bezien zeer bekend en fraai huis, dat op het kolkje uitziet en duizenden malen is gefotografeerd, gete kend of geschilderd. De moord verwekte in deze „warme" buurt van Amsterdam groot opzien. Terstond gonsde het van de geruchten. Volgens één ervan zou de vrouw woens dagavond in het gezelschap 'zijn geweest van een Noorse zeeman, die echter volgens de recherche, zo het bericht waar mocht blijken te zijn, nog niet de moordenaar behoeft te zijn. Tunesische en Franse troepen wisselen schoten Tunesische en Franse troepen waren donderdagavond bij Gafsa, 320 km ten zuiden van Tunis, be zig elkaar met mortieren te be schieten, zo wordt uit de omge ving van de Franse ambassade in Tunis vernomen. De Tunesische regering heeft verklaard dat Tunesische en Franse troepen elkaar gisteren verscheidene keren te Gafsa met mortieren en automatische wa pens beschoten hebben. De toestand in Gafsa werd 6lechter. De Franse troepen be zetten Yftlj&ens het Tunesische re- geringscommuniqué in het gebied van. jteroada in Zuid-Tunesië kruispunten en hoogten, dat liet projectiel dat Nederlandse textielindustrie ondervindt grote belangstelling op wereldtentoonstelling De collectieve inzending van de Nederlandse textielindustrie op de wereldtentoonstelling te Brussel ondervindt grote be langstelling. Volgens de direc teur van de Nederlandse tex- tieljaarbeurs, de heer A. G. Biemond, die belast werd met de organisatie van deze collec tieve inzending, is deze'presen tatie niet in de eerste plaats georganiseerd met het doel za ken te doen. Toch blijkt er ook zoveel zakelijke belangstelling te bestaan, dat reeds enige ma len contacten tussen fabrikant en afnemer tot stand konden worden gebracht. Reeds twee jaar voor de aan vang van de Expo zegde de Ne derlandse textielnijverheid als eerste industrietak haar de fi- 'nitieve deelneming toe in het kader van de Nederlandse af deling. In deze deelneming zijn alle groeperingen van de textielin dustrie in de meest uitgebreide zin des woords vertegenwoor digd, terwijl een groep van 20 kledingfabrikanten eveneens deel uitmaakt van deze presen tatie. In de hal van 50 m lengte en 15 m breedte kan niet alles getoond worden wat in Neder land op het gebied van textiel- en kledingindustrie wordt ge fabriceerd. Dit is ook nimmer de bedoeling geweest. Uitgangs punt was, zo deelde de heer Biemond ons mede, de wereld en de bezoekers ervan te over tuigen dat Nederland een ge zonde en sterke textielindustrie heeft, die veelzijdig is en die op de wereldmarkt goed kan meekomen. Er wordt geëxposeerd in een hoge hal met aan beide zijden glaswanden. Van het begin al aan is naar een vorm gezocht, die naar buiten, zowel als naar binnen, als tentoonstelling werkte. De Utrechtse architect Rietved heeft een element ge vonden dat met dit aspect re kening hield. Hij ontwierp een plastiek van steengaas, die in grillige vormen als het ware door de hal slingerde, die de verschillende podiums op ver antwoorde wijze verbond, en die door de ruwheid van het materiaal een uitstekende ach tergrond vormde voor textiel. De verlichting werd zeer summier gehouden en er wordt vrijwel alleen met enkele spot lights gewerkt. In het midden van de hal idnden de geïnteresseerde za kelijke bezoekers een goed ge outilleerd en permanent bezet '"^-mtvtÉnifrirUonf Het hoofd van het arron dissementsparket te Amster dam, mr. W. P. Bakhoven, was woensdagnacht bij het onder zoek in de Sint Oloffsteeg aan wezig In de vroege ochtend uren arriveerde dr. J. Zelden- rust van het gerechtelijk labo ratorium te Leiden voor het verrichten van de sectie. Volgens een nader bericht heeft de recherche in een loge ment aan de Gelderse Kade de pleger van de moord gearres teerd. Het bleek inderdaad een Noorse zeeman te zijn, de 36- jarige F. E. Opnieuw ongeregeldheden in Portugal. Woensdagavond zijn in Opor to bij botsingen tussen de poli tie en aanhangers van generaal Umberto Delgado, een onaf hankelijke kandidaat van de oppositie voor de presidents verkiezingen, 20 mensen gewond en enkele gearresteerd. Generaal Delgado was per vliegtuig uit Lissabon in Oporto aangekomen en werd op het vliegveld en op zijn weg naar de stad door aanhangers toe gejuicht. De politie greep toen niet in maar wel toen een me nigte zich buiten het hotel ver zamelde, waarin de generaal zijn intrek heeft genomen. De politie maakte gebruik van gummiknuppels om de beto gers te verspreiden. Er werden stenen naar de agenten gewor pen. Makarios zal Londen bezoeken De van Cyprus verbannen Grieks-Orthodoxe aartsbisschop Makarios zal de volgende maand in Londen een conferentie van Anglicaanse bisschoppen en aarts- bisschoppen bijwonen, zo wordt uit gewoonlijk goedingelichte bron in Londen vernomen. Makarios, die leider is van de beweging voor aansluiting van Cyprus bij Griekenland, zou de gast zijn van de aartsbisschop van Canterbury, dr. Geoffry Fisher. Dr. Fisher zou ook een aantal an dere hoogwaardigheidsbekleders van Oosterse kerken hebben uit genodigd. De Britse minister van Kolo niën, Lennox Boyd, deelde deze week in het Lagerhuis mede, dat hij vóór 18 juni een belangrijke verklaring over Cyprus in het Lagerhuis zal afleggen. Waarne mers verwachten bij gevolge niet, dat aartsbisschop Makarios voor af nog contact met Britse func tionarissen over de komende ver klaring kan hebben. ONDER VOORTDURENDE CONTROLE VAN HET LABORATORIUM Dr HAMEL ROOS AMSTERDAM (Adv.) Een militaire woordvoerder heeft meegedeeld, dat er op de raketbasis van het Amerikaanse leger te Middletown in New Jer sey zeven raketten van het type „Nike" in een kettingreactie zijn ontploft. Zeker zeven mensen, militairen en burgers zijn bij het ongeluk om het leven gekomen. Drie mensen worden vermist. Vijf stukken van een raket zijn op een naburige boerderij terecht MAN SCHOOT ECHTGENOTE DOOD EN DAARNA ZICHZELF. In een woning aan de Troelstra- laan te Amersfoort heeft, naar eerst thans bekend werd, de 68- jarige oud-bankdirecteur A. S. dinsdagmiddag zijn 64-jarige vrouw doodgeschoten en daarna zichzelf met een pistoolschot van het leven beroofd. De man leed al geruime tijd aan een ongenees lijke zeikte. Men veronderstelt, dat zijn ziekte aanleiding is ge weest tot het drama. Het echtpaar was kinderloos. Neil McelRoy, de Amerikaan se minister van Defensie, heeft verklaard dat Amerika bezig is met de ontwikkeling van een nieuw wapen voor de verdedi ging tegen raketten. Hij heeft dit op 29 april gezegd in de commissie voor de toewijzingen van het Huis van afgevaardig den. Hij uitte zijn twijfel aan (Adv.) de doeltreffendheid van het antiraketwapen van het type Nike-Zeus, waar het leger thans aan werkt en welk project hon derden miljoenen dollars zal vergen. „Er zijn andere manieren om tot hetzelfde doel te komen, die veel doeltreffender lijken", zei hij. Verder denkt men bij het de partement van Defensie aan een .dodende straal", die van 800 km hoogte op de vijand zou moeten worden gericht. Roy Johnston, directeur van de af deling' nieuwe wapens van het departement van Defensie, heeft in de genoemde commissie ver klaard: „Ik weet genoeg over wat er gaande is in de wereld van de natuurkunde om te kun nen zeggen, dat er misschien wapens zijn die met veel meer nut in de ruimte kunnen wor den gebruikt dan op aarde". Koning Saoed van Saoedi-Ara- bië, die vorige week in het zie kenhuis van de Amerikaanse luchtmacht te Dhahran in Saoe- di-Arabië werd opgenomen, was oververmoeid en had rust nodig, aldus een uitgegeven medisch communiqué. De koning is nu geheel hersteld en heeft een uit stekende gezondheid. gekomen. Eén stuk had 'n groot te van een autowiel. Iemand van de basis heeft mee gedeeld, dat er burgers bezig waren iets aan een raket te ver anderen op de lanceerplaats, toen het projectiel ontplofte en zes andere eveneens tot ontploffing bracht. Deze zes ontploften bijna gelijktijdig. Van de basis heeft men de men sen in de buurt herhaaldelijk ver zekerd, dat de „Nike-Ajax" alleen in tijd van oorlog zou worden af geschoten en volkomen veilig was. De legerwoordvoerder zei, dat de raketten geen atoomkop pen hadden en dat er geen gevaar van straling bestond. De ontploffing was op 15 km afstand te horen. In een groot gebied zijn de rui ten gesprongen. Na de ontplof fing was er een dichte rookont wikkeling. De basis ligt 70 km ten zuiden van de stad New York en is er één van de tien in het noorden van New Jersey, die bestemd zijn voor de bescherming van New York. HET VERZET TEGEN KERNBEWAPENING. De organisaties in West-Duits- land, Engeland, Frankrijk en Zwitserland, die zich verzetten tegen de bewapening met kern wapens, zijn van plan een Euro pees comité tegen kernbewape ning te vormen. Volgens Hans Werner Richte, een vooraan staand lid van de Westduitse be weging, zal dit waarschijnlijk volgende week op een bijeen komst te Zurich geschieden. De Britse filosoof Bertrnd Russell zou zich bereid hebben verklaard, in de leiding van het comité zit ting te nemen. Met prof. Albert Schweitzer en Francois Mauriac waren nog onderhandelingen gaande. Het Europese comité zou vermoedelijk in juli te Bazel een groot congres organiseren. Richter deelde mee, dat de or ganisatie, die vooral zal steunen op de Europese intelleetuëlen, zal verhinderen dat de communisten zich in het comité dringen. Voor de verkiezingen die op 1 juni in België zullen worden ge houden voor de Kamer van Volkstegenwoordigers en de Se naat, hebben vijf partijen lijsten ingediend, nl. de sociaal-democra ten, de christelijke volkspartij, de liberalen, de Vlaamse unie en de communisten. Alleen de eerste drie partijen hebben overal kandidaten ge steld. De communistische partij heeft haar leden en aanhangers in provincies waar zij geen lijst heeft ingediend, aanbevolen op de socialisten te stemmen. Zij heeft wel lijsten in de provincies Brabant, Henegouwen en Luik. De socialisten en liberalen, de huidige regeringscoalitie, komen in de provincies Limburg en Lu xemburg met een gemeenschap pelijke lijst uit. Volgens de Belgische grondwet wordt de Kamer van volksverte genwoordigers om de vier jaar in haar geheel direct door het volk gekozen. De leden van de Senaat worden deels indirect en deels in getrapte verkiezingen geko zen. Er zijn 5.954.858 kiesgerechtig den, onder wie 3.122.289 vrouwen en 2.83.569 mannen. De Kamer van Volksvertegen woordigers bestaat thans uit 96 christen-democraten, 86 socialis ten, 25 liberalen, 4 communisten en 1 lid van de Vlaamse unie. De christen-democraten hebben in hun verkiezingsprogram de volgende punten opgenomen: kosteloos onderwijs tot 18 jaar, studiebeurzen voor toelating tot de universiteiten, gelijkheid van onderwijs op alle gebied, een mi litaire diensttijd van 12 maanden inplaats van 15 in een gemoder niseerd leger en belastingherzie ning. De socialisten hebben als leuze: geen atomische aanvalswapens, geen lanceerbases in België. Ver der wensen zij versterking van de De Japanse verkiezingen De onvolledige uitslagen van de donderdag in Japan gehouden parlementsverkiezingen doen ver moeden, dat de liberaal-democra tische regeringspartij van pre mier Kisji over een grotere meer derheid in de Kamer zal gaan be schikken. Volgens de jongste cij fers heeft de regeringspartij reeds 155 zetels veroverd tegen de socia listische oppositie 68. De minister van Justitie, Karasawa, heeft evenwel zijn zetel verloren. De zetelverdeling in het oude parlement was: liberaal-demo craten 293, socialisten 158. Er waren op dat ogenblik nog geen communisten gekozen. Wel waren acht onafhankelijke zeker van een zetel. KRITIEK VAN TRUMAN Oud-president Harry Truman heeft donderdag in Chicago ver klaard, dat de Verenigde Staten wellicht op de rand van een der grootste rampen op het gebied der buitenlandse politiek staan. „Het beangstigendste resultaat van vijf jaar niets doen is, dat de Sowjet-Unie de leiding heeft ge nomen en dat wij relatief wat sterkte betreft, achteruit zijn ge gaan," zo zei hij in een rede op een bijeenkomst der democrati sche partij. Voorts gaf Truman de regering- Eisenhower er de schuld van dat de werkloosheid met meer dan honderd procent is toegenomen, dat de inkomsten der boeren zijn verminderd en "de kosten van levensonderhoud een recordhoog te hebben bereikt. (Adv.) HET IS lioihuSt KWAUttlT I Mokka Sticks NIEUW: Croquante wafel, staafjes met een pittige crèmevulling,in een char mante verpakking. Prijs 85 cent. VERPAKTE BISCUITS... die zijn heerlijk! organisatie van de economie en bevordering van grondbezit van degenen die het land bebouwen. De liberalen wensen democra tisering van het onderwijs en een krachtige houding tegen pogin gen tot naasting. 9 Donderdag zijn bij gevechten in het gebied van Constatine 34 Algerijnse opstandelingen ge sneuveld, zo heeft het legerhoofd- kwartier in Algiers bekend ge maakt. (Adv.) Bijzonderheden over het Amerikaanse strategische legercorps Generaal-majoor Robert Sink heeft bijzonderheden bekendge maakt over het tot dusver ge heime strategische legercorps, dat altijd paraat is om ingeval van nood ergens in de wereld te kunnen optreden. De generaal, die bevelhebber is van het corps, deelde mee, dat dit meer dan 125.000 uitgelezen militairen telt, georganiseerd in vier divisies. De vijfhonderd man die de vorige week in verband met de demonstraties tegen vice- president Nixon in Venezuela naar het Caraibische gebied wer den overgebracht, maakten er deel van uit. Het corps bestaat reeds ver scheidene jaren en is gedeelte lijk als gevolg van de ervaringen in Korea opgericht. De bedoeling van de oprichting was zeer goed opgeleide eenheden ter beschik king te hebben die snel een einde kunnen maken aan kleine moei lijkheden, voordat zij tot grote uitgroeien. Tactische atoomwa pens maken deel uit van de be wapening. Russische verwerping van Westelijke protesten De Russische zaakgelastigde in Oost-Berlijn, Astavin, heeft don-/ derdag de geallieerde protesten tegen de nieuwe tolheffing door Oost-Duitsland op de scheepvaart van West-Duitsland naar West- Berlijn verworpen. In gelijkluidende brieven aan de Westelijke ambassadeurs in Bonn verklaart Astavin „ver baasd te zijn" over de protsten. De kwestie gaat alleen Oost- en West-Duitsland aan. Er worden op het ogenblik reeds besprekin gen over de tolheffing gevoerd tussen Oost- en Westduitse func tionarissen, aldus zijn schrijven. Charmante teenager uit berkenwit gram - modieuze pinethak. Boven Japan zijn drie Ame. rikaanse straaljagers veronge lukt. Twee toestellen kwamen bij de kust van Midden-Japan met elkaar in botsing, waarna zij in zee stortten. De piloot van één1 der toestellen is verdwenen, de andere kon zich met zijn parachu te redden. Een derde toestel stortte neer bij Tjajiri. De piloot kwam om het leven. mod. 63 m. 35-40 16." Er is een Bata filiaal vlakbij t Hogere markt op disconto verlaging in Londen. De discostoverlaging in Enge land van 6 procent tot 5Vs pro cent, werd in Amsterdam gis termiddag gunstig ontvangen. Hierdoor lagen de koersen op de aandelenmarkt over vrijwel de gehele linie wederom aan de vaste kant. Aanvankelijk lagen de noteringen op de niet-offi- ciële ochtendbeurs iets beneden de slotkoers van woensdag, ten gevolge van het tegenvallend slot uit Wallstreet. De arbitra ge voelde niets voor uitbreiding van de posities, doch toen de discontoverlaging in Engeland ter beurze bekend werd, kwa men kooporders los, waardoor de koersen opliepen en boven het niveau van woensdag uit kwamen. Aandelen Kon. Olie schommelden rond de 166.30, vrijwel onveranderd t.o-v. de slotkoers van woensdag. In de morgenuren was de laagste prijs 165,De handel was kleiner dan de vorige dag. In de Phiiipshoek bestond bij opening grote nieuwsgierigheid t.a.v. de eerste koers, mede in verband met feit, dat de aandelen van dit concern giste ren voor het eerst officieel op de belangrijkste Westduitse beurzen waren genoteerd en wei op een prijs, die uitkwam op 286 tot 286'A Amsterdamse usance. Het Damrak opende dan ook op hetzelfde niveau en slechts doordat er middenkoers wat aanbod aanwezig was, werd een lage koers van 284 geforceerd, doch tegen het slui ten van de beurs bedroeg de prijs circa 285, tegen woensdag 28473. Unilevers liepen op van 328 naar 329, bleven verder kalm en verbeterden zodoende circa 1 punt. A.K.U.'s eveneens rustig en een half procent ho ger. Aandelen K.L.M. werden op 100.50 geadviseerd, tegen de vorige prijs 100. «node! 69 Een leufc zomer-'' model uit fijn vanille leder ranke silhouet- hakmodieus. rrC35-42 21.9° Dulles over de communisten De Amerikaanse minister vaq Buitenlandse Zaken Dulles heef) in een Senaatscommissie gezegtj, dat de Russen een meer vooruit ziende blik tonen dan de Ameri kanen wat betreft het beïnvloe den van de jeugd in het buitep- laud, waaruit over een jaar of 20, 30 de politieke leiders voortko men. „In dat opzicht zijn zij naar mijn mening verstandiger dan wij", aldus de minister. Hij noemde het van het groot ste belang, dat Amerika zijn ac tiviteit in Afrika, „waar de com munisten enorme sommen uit geven", uitbreidt. Hetzelfde gold voor de activiteit in Europa, het Verre-Oosten, het Midden-Oosten Latijns-Amerika 23. Uit een lange en diepe slaap wordt Victor eindelijk wak ker. Ondanks de pijn, die zijn ge wonde arm hem doet, voelt hij zich uitgerust. Het zonlicht valt door de opening In de grot, en Robert ligt nog in diepe slaap naast hem. Victor besluit Robert niet wak ker te maken. Hij kruipt voor. zichtig naar buiten. Er is nie mand in de omgeving te zien. Wel ziet tui in da verte enkele herders met hun schapen. Dichtbij stroomt een beekje. Daar verfrist de jonge man zich en dan keert hij terug naar de grot. Hij wekt Robert en verbindt diens wonden. Gelukkig valt het met beiden nogal mee. Ook Ro bert verkwikt zich aan het wa ter van de beek en dan houden ze krijgsraad. „Wij zijn lies kwijt", zegt Vic tor, „allereerst zullen we aan voedsel moeten zien te komen. Gelukkig hebben we ons geld in onze zakken en zullen we niet behoeven te verhongeren, ten minste als we mensen ontmoeten. Laat ons het er op wagen, en gindse herders om voedsel vx-a- gen. Bovendien kunnen zij ons de weg wijzen". „Dat is inderdaad het enige, wat wij thans kunnen doen", vindt Robert. Zij maken 'zich zo goed moge lijk gereed en gaan dan op weg naar de herders. Deze zijn ver rast hier vreemdelingen aan te treffen, maar het zijn vriendelij ke mensen. De beide Lotharin- gers krijgen voor geld en wat goede woorden wat voedsel en bovendien wijst men hen de weg naar het dichtsbijzijnde gehucnt. Daar zullen zij misschien aan paarden kunnen komen. Van de scheepvaarten onder gingen aandelen Van Omme ren een lichte reactie op de grote koersstijgingen van de laatste dagen. De aandelen la gen circa 3 procent beneden de vorige slotprijs. De K.P.M.-pa- pieren daarentegen liepen op van 106' z naar de 108 op het bericht, over verkoop van vele verouderde schepen, die thans in Singapore liggen. Overigens viel er op de scheepvaartmarkt weinig te beleven. Van de cul tures bestond er wederom vraag voor Verenigde Deli's. De aan geboden 10.000 pakken Suma- tra-tabak 1957 waren aan deze vraag o.a. niet vreemd. De koerswinst bedroeg ruim 3 pro cent. Amsterdam Rubbers en H.V.A.'s verbeterden circa één punt. De Staatsfondsen trokken zich van de Engelse disconto- verlaging weinig aan en bleven in een zeer kalme handel nau welijks prijshoudend. Voor het eerst werden de 5 procent obligaties van de Bank voor Nederlandsche Gemeenten, groot 100 miljoen, genoteerd en vernomen op 101 procent. De inschrijving op deze obliga ties vond plaats tegen 99', a procent. Verder werden nog vernomen aandelen Koninklij ke fabrieken Diepenbrock en Reigers (D.R.U.) op 68 bieden, tegen een laatstgedane prijs van 70 bieden. Prolongatie 4 procent. BEURS INDICES. 2R5 21/5 22/5 Int. concerns 271.29 275.86 274.34 Industrie Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen 135.92 136.16 135.66 126.11 128.25 127.39 113.74 113-74 113.74 71.95 72.60 73.34 18867 189.54 190.32 NABELRSKOERSEN. Kon. Olie: 167.00-169.00 (165.95 Unilever: 327-328 327), Philips: 284%-286 gedaan en laten (284%), A.K.U.: 166% (166%). DeliMij: 83% gedaan en bieden .(83%). OM DE K.N.V.B. BEKER. (Derde ronde.) Voor de deide ronde van het toernooi om de Nederlandse voet balbeker werden donderdagavond weer enkele wedstrijden gespeeld. De uitslagen waren: ZeistFeijenoord 2—2 TubantiaVitesse 02 Feijenoord en Vitesse gaan dus over naar de vierde ronde. PORTUGAL—BEEGIE (militair) 2—0 Het Portugees militair elftal heeft woensdagavond in Lissabon met 20 gewonnen van de Belgi sche militiare ploeg. De stand was reeds bij rust vei kregen. ARGENTINIË—MILAAN 2—0. Het nationale elftal van Ar gentinië speelde woensdagavond in Milaan een wedstrijd tegen FC Milaan. De Argentijnen wonnen met 20, welke stad al bij de rust was verkregen.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 3