De spanning tussen Frankrijk en Noord-Afrika YISSER-K00LE! 1ViAM/l-KooU Nog altijd onrust in Libanon Anti-kolonialistisch beelden stormpje w m overhemden Volop keuze en kwaliteit Weero verzicht HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN WEERBERICHT Pinay confereert met De Gaulle ma Indonesië Dictori) w VOERMAN-de PAUW Franfcering UI abormementi Tewwmcg Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Nft 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand 2,— per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. DE VRIJE ZEEUW I VRIJDAG 23 MEI 1958 12e Jaargang Nr 4377 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties Tg'ttn tiawdelsaSver- tenties)5 regels 1,Iedere regel meer 20 et. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 nar Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. De Franse regering-Pflimlin, die openlijk en achter de scher men poogt de normale betrek kingen niet Algiers te herstel len, 7,iet zich geplaatst voor nieuwe moeilijkheden als gevolg van incidenten aan de grenzen tussen Algerië en Tunesië en Marokko. Met het oog hierop heeft Parijs zijn diplomatieke vertegenwoordigers te Tunis en Rabat voor overleg ontboden. Hoezeer de spanning aan ge noemde grenzen is toegenomen blijkt uit een radiorede van pre sident Bourguiba, waarin deze verklaarde „De kwestie is te weten of wij wat het Algerijnse vraagstuk betreft op weg zijn naar redelijkheid in Frankrijk... anders zijn wij op weg naar een oorlog". Volgens de Franse legerleiding in Algiers heeft zich o.a. een in cident voorgedaan nabij Sakiet Sadi Joessef, waar Algerijnse opstandelingen aan de Tunesi sche kant van de grens op Fran se posten zouden hebben ge schoten. Zoals bekend heeft een soort gelijk incident in februari jl. een Frans bombardement van Sakiet Sidi Joessef tot gevolg; gehad, dat veel slachtoffers eiste. De sindsdien gespannen toestand tussen Frankrijk en Tunesië is gedeeltelijk geregeld dankzij „goede diensten" van de Ver enigde Staten en Engeland. De burgerlijke en militaire leiders, die het thans in Algerië voor het zeggen hebben, voelen niets voor dergelijke „goede diensten". Op een massabijeen komst te Oren verklaarde oud gouverneur generaal Jacques Soustelle donderdag: „Er zullen geen onderhandelingen met de vijanden van vrede en eenheid in Algerië zijn en geen buiten landse inmenging en geen goede diensten". Intussen poogt de Franse con servatieve leider oud-premier Antoine Pinay generaal De Gaul le er toe te bewegen, zijn „per soonlijk gezag" aan te wenden om tot herstel van de normale betrekkingen tussen Parijs en Algiers te komen. OPPERSTE-SOWJET RICHT ZICH TOT KAMERS DER STATEN-GENERAAL. De voorzitters van de Unie raad van de Opperste Sowjet van de U.S.S.R. en van de Raad der Nationaliteiten van de Opperste Sowjet van de U.S.S.R. hebben zich tot beide Kamers der Staten- Generaal in Nederland gewend met een oproep tot verenigde krachtsinspanning om te voor komen, dat de Duitse Bondsrepu bliek met atoom- en raketwa pens wordt uitgerust. Deze op roep is vervat in een schrijven van 20 mei aan de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer, dat is overhandigd via de Russi sche ambassade in Den Haag. Het schrijven, dat uitgaat van de verantwoordelijkheid der par lementen voor het behoud van de vrede, haakt in op het besluit van 25 maart "van het Westduitse parlement, waarbij de regering van de Bondsrepubliek wordt ge machtigd het Westduitse leger met atoom- en raketwapens uit te rusten. Gewezen wordt voorts op de kort tevoren tussen de Westduitse en Amerikaanse re gering gesloten overeenkomst betreffende de levering van Amerikaanse raketwapens, die van atoomladnigen kunnen wor den voorzien. President Kekkonen te Moskou President Kekkonen van Fin land is donderdag te Moskou aangekomen voor een officiéél bezoek van tien dagen aan de Sowjet-Unie, aldus een te Lon den opgevangen radioverslag van de aankomst op het vlieg veld Wnoekowo bij Moskou. Hij werd welkom geheten door president Worosjilof, minister president Chroesjtsjef en de eerste plaatsvervangende minis ter-president Mikojan. Worosjilof zei in een wel komsttoespraak, dat dit bezoek zal bijdragen tot verbetering van de betrekkingen tussen de Sow- jet-Unie en Finland. (In kringen te Helsinki wordt vermoed, dat de Sowjet-Unie Finland een le ning zal aanbieden voor ontwik keling van de industrie in Lap land.) Kekkonen wordt vergezeld door drie ministers en de chef van de generale staf. Donderdag bracht Pinay de generaal een bezoek in diens landhuis te Colombey-les-deux- Eglises. Volgens het bureau van de premier handelt Pinay op eigen initiatief. Woensdagavond had Pinay echter een onderhoud met Pflimlin en president Coty gehad. Na zijn terugkeer in Parijs had Pinay weer een gesprek met pre mier Pflimlin. Naar verluidt zou de premier graag zien dat generaal De Gaul le zijn invloed op de militaire leiders in Algiers aanwendt, op dat men in Algerië het huidige kabinet aanvaardt als de ver langde „regering voor nationaal welzijn". Op de massabijeenkomst te Oran, welke door meer dan hon derdduizend mensen werd bijge woond, verklaarde Soustelle evenwel dat generaal De Gaulle de eenheid van het Franse volk symboliseert. Volgens hem was in Algerië de vrijheid niet in ge vaar maar dit was in Frankrijk, waar de communisten aan het werk rijn, wel het geval. In Parijs werd donderdag een communiqué verspreid, dat af komstig heette te zijn van de „comité voor openbaar welzijn in het gebied van Parijs". „Wij zul len nog een paar dagen onze discipline en kalmte bewaren, maar langer niet", zo werd hier in gezegd. Er werd aangedron gen op de terugkeer van gene raal De Gaulle. Het comité voor openbaar welzijn voor geheel Algerië komt hedenochtend voor het eerst bij een. Een woordvoerder, lt. Neu- wirth, zei: „Wij hebben het werk in Algerië vrijwel voltooid. Wij richten nu onze blik en onze hoop op Frankrijk". Het comité van Algiers heeft een beroep op de Franse parle mentsleden gedaan om in Frank rijk te blijven teneinde „ter plaatse de noodzakelijke strijd te strijden". „Hun taak is nu duide lijk. Er rijn slechts twee moge lijkheden: een regering voor openbaar welzijn onder generaal De Gaulle of een bewind van sa menwerking met het communis tische komplot". De parlementsleden wordt ge vraagd „de weg van eer en natio nale wederopstanding te kiezen". (Verscheidene parlementeleden van rechtse partijen waren al naar Algiers gegaan.) Het kabinet-Pflimlin heeft donderdagavond zijn goedkeuring gehecht aan een wetsvoorstel tot grondwetswijziging, dat ten doel heeft „de stabiliteit en het gezag van het uitvoerend gezag te ver zekeren". Volgens dit ontwerp, dat de re gering in tien dagen tijd door het parlement wil laten afhandelen, zal de nationale vergadering be voegdheden aan de regering kun nen delegeren, hetgeen nu ver boden is. Om voortaan een kabi net ten val te brengen zal aan vaarding nodig zijn van een con structieve motie van afkeuring, waarin een nieuwe premier wordt genoemd. Voorts krijgt het ka binet het recht van veto otfer par lementaire beslissingen betref fende kwesties, die aan de rege ring zijn gedelegeerd. Het kabinet besloot voorts de uitreisvisa voor Fransen die het land willen verlaten, af te schaf fen als de toestand rustig blijft. De regering zal vandaag in de nationale vergadering en de Se naat een motie indienen, waarin wordt gevraagd, in beginsel met de grondwetswijziging in te stem men. Pflimlin is gemachtigd, aan het voorstel de vertrouwenskwes tie te verbinden. Volgende week zal er over de voorstellen zelf kunnen worden gestemd. Volgens het wetsontwerp zou de duur van de zittingen van het parlement van zeven tot vijf maanden moeten worden be perkt. De ministers waren het er over eens, dat er na aanvaarding van de grondwetswijziging onmiddel lijk besprekingen met de Franse overzeese gebiedsdelen zullen worden geopend, met het oog op een wijziging van de constitutie betreffende de status van de Franse unie. Fransen onderscheppen wapenschip Van militaire zijde wordt in Algiers vernomen, dat de Fran se marine voor de Tunesische kust een Italiaans scjiip heeft onderschept, dat negen ton wa pens uit Zuid-Slavië aan boord had. Een woordvoerder van het Franse leger heeft meegedeeld, dat het schip in de richting van Tunis vg^er toen het werd aan- gehoude% De militaire lading was van Am^ikaanse oorsprong en bestemd voor de Algerijnse rebellen, zei hij. De naam van het schip wordt opgegeven als „Mina". Het is naar Philippeville gebracht in Oost-Algerië, hangende een be slissing van generaal Salan. In latere berichten wordt ge zegd dat het onderschept is voor de Algerijnse kust. Laatste Japanse oorlogsmisdadigers in Japan vrijgelaten De laatste 18 Japanse oor logsmisdadigers die nog in Ja pan gevangen werden gehou den, zijn donderdag op ere woord vrijgelaten uit de Soe- gamo-gevangenis te Tokio. Studentenrelletjes in Leuven Op talrijke plaatsen in Leuven hebben studenten woensdag avond straten opgebroken en op enkele pleinen lantaarns ver nield en het gas ontstoken. Te gen middernacht was de rijks wacht nog in de weer om studen ten uiteen te jagen. Een lid van de rijkswacht werd door een zware steen aan het hoofd ge wond. (Advertentie). kortom HEREN- en JONGENSCOSTUUMS in de nieuwste Italiaanse en Engelse dessins en tinten. Vlotte BLAZERS en SPORTCOLBERTS Nieuwste HEREN- en JONGENSPANTALONS o.a. Terlenka 32.50 - 42.50 TERLENKA JONGENPANTALONS v.a. 19.75 FALCON REGENJASSEN in alle variaties Sportieve JACKETS om zó aan te trekken NOEMT U MAAR OP WAT U GRAAG DRAAGT: U VINDT HET BIJ VISSER—KOOLE EN DE PRIJZEN VALLEN ALTIJD MEE. AXEL. Woordvoerders van de oppo sitie in Libanon hebben don derdag gezegd, dat de algemene staking zal voortduren totdat Sjamoen zal zijn afgetreden. Zij deelden dit mee, nadat bemiddelingspogingen in de crisis mislukt waren en minis ter-president Sami el Solh had meegedeeld, dat hij niet zal af treden. Naar te Beiroet verluidde, zal Libanon, indien de Sowjet-Unie bij de stemming over een Li banese klacht in de veiligheids raad van haar vetorecht ge bruikt maakt, zijn zaak waar schijnlijk bij de algemene ver gadering van de Verenigde Na ties aanhangig maken. Libanese strijdkrachten heb ben in de nacht van woensdag op donderdag een cordon ge legd rondom de stad Baalbek, nadat opstandelingen woensdag tweemaal een aanval op de stad hadden ondernomen, al dus is van bevoegde zijde te Beiroet vernomen. Baalbek ligt ongeveer 50 km ten zuidoosten van Tripoli. In het noorden van het land zijn woensdag naar schatting 500 opstandelingen uit Syrië Libanon binnengekomen. In het gebied van Halba werden zij opgevangen en verspreid na zware verliezen te hebben ge leden. Uit de overige delen van het land zijn geen gevechten of andere incidenten gemeld. Er zijn donderdagochtend in een voorname winkelstraat te Beiroet enkele personen ge wond door het ontploffen van een tijdbom. In Soek Taoeil, een belangrij ke handelswijk van de Libane se hoofdstad Beiroet, heeft zich een ontploffing voorgedaan, waardoor acht personen zijn gewond. De toestand van en kele gewonden is ernstig. Later is een der gewonden in een ziekenhuis overleden. De Libanese veiligheidsdienst heeft onlangs instructies onder schept, die afkomstig zouden zijn uit Syrië en bestemd voor geheime agenten in Libanon. Daarin werd geadviseerd bom aanslagen in drukke winkelwij ken te plegen. De Libanese regering ver klaarde donderdag naar aanlei ding van berichten over olie- schaarste in Syrië, dat Libanese chauffeurs van tankauto's niet naa#r Syrië willen rijden, omdat op 13 mei vijf chauffeurs rijn dood toen een convooi tankauto's bij de Libanees-Syrische grens door Syriërs werd beschoten. De Libanese regering had de Syri sche autoriteiten aangeraden Syrische tankauto's met chauf feurs te sturen, doch die waren niet gekomen. Als gevolg van de olieschaar- ste in Syrië hebben reeds ver scheidene lijnvliegtuigen, op weg naar Syrië, Beiroet aangedaan om benzine in te nemen. Ook in Jordanië zouden de olievoorraden als gevolg van de toestand in Libanon snel verwij deren. Irak levert nu, zolang Jordaanse tankschepen Beiroet niet kunnen aandoen, olie aan Jordanië. Libanese minister van Defensie afgetreden De Libanese minister van Landsverdediging, Rasjid Bei- doen, is afgetreden. Minister Beidoen schrijft in de brief aan premier Samie el Solh, waarin hij zijn ontslag vraagt, onder meer: ,,De veilig heid in het land is niet verze kerd. De troepen hebben zich uit bepaalde gebieden geheel teruggetrokken. Dit heeft er toe bijgedragen de persoonlijke tegenstellingen te verscherpen en het heeft het zich voordoen van wanordelijk heden en incidenten bevor derd". Libanese klacht bij de Veiligheidsraad De Libanese regering heeft be sloten een klacht bij de Veilig heidsraad in te dienen tegen „be moeiing door de Verenigde Ara bische Republiek (van Egypte en Syrië) met de binnenlandse aan gelegenheden van Libanon". Al dus is donderdagavond te Beiroet van kabinetszijde vernomen. Aan de permanente Libanese vertegenwoordiger bij de Ver enigde Naties, dr. Karim Azkoel, is telegrafisch opgedragen de klacht in te dienen. Prins Philip niet naar Frankrijk Prins Philip van Engeland heeft een voorgenomen bezoek aan Cherbourg op 2 juni a.s. uitge steld wegens de politieke toestand in Frankrijk. Hij zou in Cher bourg een nieuwe jachtclub ope nen. Volgens uit Medan in Dja karta ontvangen berichten, werden op het voornaamste plein van de hoofdstad van Noord-Sumatra twee monu menten, die destijds door de Nederlanders waren opgericht en thans als „reliquien van het kolonialisme" worden be schouwd, in de loop van deze week verwoest. Het waren het Atjeh-monument, ter herinne ring aan de strijd in Atjeh van een halve eeuw geleden, en een fontein voor hotel ,.De Boer" in Medan met een beeld van de Nederlandse pionieir Nienhuis, die de oerwouden rondom Medan had ontgonnen tot de rijkste ondernemingsgronden in Indonesië. Beide monumenten werden vernield op de dinsdag gehou den „dag van het nationaal ontwaken", omdat zij „het ko lonialisme en imperialisme symboliseerden". In Bogor, 60 km ten zuiden van Djakarta, nam de legerof ficier majoor Firman een hou weel ter hand om daarmede het voetstuk van een 24 m hoog monument, dat op 1 km afstand van het presidentieel paleis op een belangrijke wegsplitsing stond, aan brokken te hakken. Ook dit monument werd be schouwd als een symbool van het Nederlandse kolonialisme. De gemeenteraad van Bogor, het voormalige Buitenzorg, had tot afbraak van dit monument besloten en president Soekarno had er zijn goedkeuring aan gehecht. De onafhankelijke „Times of Indonesia" in Djakarta, die een loftuiting publiceerde voor ma joor Ong en Guan in Singapo re, die een campagne heeft aan gekondigd voor het geven van nieuwe namen aan elke straat, welke aan het koloniale regiem herinnert, bracht het afbreken, nu acht jaar geleden, van het Van Heutz-monument in Dja karta in herinnering. „Niets is zo uitgesproken belachelijk als Aziatische steden met straat namen en monumenten, die herinneren aan koloniale uit buiting", aldus de „Times of In donesia", dige elementen. Radio-Djakarta over de acties tegen opstandelingen Radio-Djakarta heeft gemeld, dat Pajakumbuh, de laatste stad die de opstandelingen in West-Sumatra nog in handen hadden, donderdag is gevallen. Onze troepen hebben thans geheel West-Sumatra onder controle, aldus de radio. In berichten uit andere ge bieden werd gemeld dat de be manning van een vli'egtuig der opstandelingen, dat tijdens de invasie door de marine op Mo- rotai werd neergeschoten, was gered. Onder de bemanning bevond zich een buitenlander, zo werd gezegd. Indonesische troepen hadden een aantal personen in Makas sar gearresteerd. Bij de bevol king van Makassar werd erop aangedrongen zich niet te la ten beïnvloeden door opstan- Legerbericht van opstandelingen In een legerbericht heeft een zender van de opstandelingen gezegd, dat guerillabenden wa ren doorgedrongen in Bukit- tinggi. In Oost-Indonesië gaan de acties in de lucht voort. Gezegd werd dat de oliehaven Balikpapan was aangevallen, omdat de troepen van de cen trale regering zich daar verza melden om gebied van de op standelingen aan te vallen. Er werd niet gezegd wanneer deze aanval geschiedde. De regering had twee schepen in Oost-In donesië verloren, aldus de ra dio, en vier waren ernstig be schadigd. Voorts werd gezegd dat bo ven de haven van Ambon woensdag actie was onderno men. De vliegtuigen van de op standelingen hadden successen zo werd gezegd. Sjaffruddin Prawiranegara sprak voor opstandelingen radio Voor het eerst sedert de val van Bukittinggi is de stem van de premier van de revolutionaire regering, Sjafruddin Prawirane gara, gehoord. Hij sprak voor een onbekend radiostation van de opstandelingen. Hij zei, dat de revolutionaire regering haar strijd zal voort zetten tot de overwinning is be reikt. Ik vraag alle troepen van de revolutionaire regering stand te houden. Wij hebben de steun van het grootste deel van het Indonesische volk, dat wordt uit gebuit door de Indonesische re gering. Soekarno heeft thans het toppunt van zijn macht bereikt, maar tenslotte zal hij vallen, al dus Sjafruddin Prawiranegara. Djakarta verwerpt openen van onderhandelingen met opstandelingen. De regering te Djakarta heeft donderdag een aanbod tot het openen van onderhandelingen, dat door de opstandelingen op Celebes zou zijn gedaan, van de hand gewezen. De woordvoerder van het Indo nesische ministerie van Buiten landse Zaken, Ganis Harsono, heeft op de vraag om commen taar op berichten dat Noord- Celebes bereid zou zijn onderhan delingen met Djakarta te begin nen, gezegd, dat hiervan niets kan komen. Hij herinnerde aan ver klaringen van president Soekar no en premier Djuanda die erop neerkomen, dat op het ogenblik geen sprake kan zijn van een po litieke schikking. Drie linkse hoofdredacteuren in Djakarta aangehouden De last van de militaire com mandant van Djakarta zijn de hoofdredacteuren van drie linkse publiciteitsorganen in Djakarta aangehouden. Zij zijn respectie velijk van „Berita Minggu", „Bitang Minggu" en „Waspada.' De woordvoerder van het plaatselijk militair commando deelde mede. dat de aanhouding verband houdt met de publikatie van berichten, welke verwarring zouden kunnen stichten. Indonesische firma overweegt aankoop van K.P.M.-schepen Een Indonesische 'firma in Surabaja heeft donderdag be kend gemaakt dat zij de aan koop overweegt van schepen van de Koninklijke Paketvaart Maatschappij. De directeur van de N.V. „Harta Pusaka" in Surabaja. de heer Sutrisno, deelde aan de pers in Surabaja mede, dat zijn firma hierover reeds contact heeft opgenomen met de direc tie van de K.P.M. In Djakarta is intussen de naam „Koninklijke Paketvaart Maatschappij" van het hoofd kantoor der K.P.M. verwijderd (Advertentie). Beeldig-mooie JAPONNEN voor de dames costuums v/d Heren Temeuzen en vervangen door „ministerie van Scheepvaart". Zoals reeds gemeld, heeft dit ministerie de vorige week zijn intrek in het gebouw genomen, terwijl de nog aanwezige kernstaf van de K.P.M. en het meubilair uit dit gebouw naar het vroegere ge bouw van het ministerie van Scheepvaart in Djakarta wer den verhuisd. De Russische kernwapens en Japan De Russische minister-presi dent, Chroetsjtsjef, heeft Ja panse vakbondsleiders meege deeld, dat Japan een doelwit voor kernwapens kan worden zolang er buitenlandse militai re bases op zijn grondgebied zijn, aldus is donderdag te To kio meegedeeld. De voorzitter van de algeme ne raad van Japanse vakbon den, Haragoetsji, zei een brief van Chroetsjtsjef te hebben ontvangen in antwoord op een vraag over de Russische poli tiek jegens Japan, indien dit niet beschikt over kernwapens. Chroetsjtsjef beloofde, dat Japan in het geval van oorlog niet met kernwapens zal wor den aangevallen als er geen buitenlandse bases in Japan meer zijn. Meer s,takers in de Londense haven De staking in de Londense ha ven is donderdagochtend uitge breid tot 7.000 arbeiders. Op ongeveer dertig schepen, waarvan vele met levensmidde len zijn geladen, werd niet meer gewerkt. Honderden arbeiders legden liet werk neer, toen zij hoorden, dat in de Londense haven niet ingeschreven arbeiders zijn te werkgesteld ais tegenmaatregel tegen een staking van 3.500 ha venarbeiders en koelhuisperso- neel. Volgens latere berichten zijn er meer dan 8.500 stakers en ligt het werk op 38 schepen stil. Op zeven andere scheper, wordt met verzwakte bezetting gewerkt. Bezoek van Tito aan Warschau uitgesteld Van welingelichte zijde in Bel grado is vernomen dat het offi ciële bezoek, dat maarschalk Tito eind mei aan Warschau zou brengen, definitief is uitge steld. In Belgrado meent men dat Tito, nadat de Sowjet-Russische president Worsjilof zijn eerder aangekondigde bezoek aan Zuid- Slavië heeft afgezegd, niet naar Warschau zou kunnen gaan zon der de Poolse regering in een precaire situatie te brengen, ge zien de moeite die de Polen reeds hebben om althans een gedeelle van de vruchten der „emancipa tie van 1956" te bewaren. De po pulariteit die Tito in Polen ge niet zou, zo meent men, die moei lijkheden vergroten. Diplomatieke waarnemers in Belgrado zijn verder van mening, dat de op het ogenblik te Mos kou vergaderde leiders van de landen van het communistische blok misschien een plan voor het toepassen van sancties op Zuid- Slavië opstellen. Boks- en bas- ketballwedstrijc'en van Bulgaren en Russen met Zuidslaven zijn reeds op het laatste ogenblik af gezegd. Dergelijke sancties zou den ook van economische aard kunnen zijn. Ongeveer een derde van de Zuidslavische buitenland se handel wordt met de Oostelij ke landen gedreven. Boven de Golf van Biscaye en Ierland bevond zich gisteravond een gecompliceerd depressie systeem, dat nog in betekenis toe neemt en langzaam in oostelijke richting trekt. Dit depressiegebied gaat verge zeld van enkele regengebieden, waarvan er donderdag een boven Engeland was gelegen. Het bracht daar flinke hoeveelheden neer slag, plaatselijk zelfs 12 milli meter. Het zeit er naar uit dat dit storingsgebied zich verder in ZATERDAG 24 MEI. v.m. n.m. Breskens 5.19 5.41 Terneuzen 5.54 6.16 Hanswee rt 6.34 6.56 Walsoorden 6.44 7.06 ZON MAAN op onder op onder Mei. 23 4.36 20.38 9.00 24 4.35 20.39 10.10 0.11 oostelijke richting zal uitbreiden, waardoor de regenkansen in Ne derland vandaag verder zullen toenemen. Aangezien de wind uit zuidelijke richtingen zal waaien mag worden verwacht dat de tem peraturen plaatselijk tot iets hogere waarden zullen oplopen. Reeds donderdag was de be wolking 's avonds snel toegeno men doordat zich boven ons land een kleine storing ontwikkelde, die plaatselijk tot wat regen aan leiding gaf. Het voorkomen van dergelijk» storingen, die zich, meestal boven land in een vlak luchtdrukveld ontwikkelen, is in de zomer een verschijnsel dat zich vrij geregeld voordoet. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van vrijdagoch tend tot vrijdagavond. Dezelfde temperaturen. Over het algemeen zwaar be wolkt met op de meeste plaatsen tijdelijk regen, matige tot krach tige wind voornamelijk tussen zuid en zuidoost. Ongeveer de zelfde temperaturen.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1