Vliegtuig van de „SABhNA" bij Casablanca neergestort De verhouding tussen Frankrijk en Algerië Nog steeds onrustig in Padang De toestand in Libanon Bouwactiviteit in 1957 Haringvloot uitgevaren 65 doden Stafchef Eli ontslagen Weeroverzicht HOOGWATER ZON en MAANSTANDEN WEERBERICHT Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. DE VRUE ZEEUW MAANDAG 19 MEI 1958 12e Jaargang Nr 4373 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadver tenties) 5 regels 1,- Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25. Een vliegtuig van de Bel gische luchtvaartmaatschap pij Sabena, een DC-7 is zon dagochtend bij een landings poging te Casablanca in N. Afrika op 500 meter van het vliegveld Cazes neergestort, waardoor 65 mensen het le ven hebben verloren. Er bevonden zich 60 pas sagiers en 9 bemanningsle den aan boord van het toe stel, dat zaterdagavond te Brussel was opgestegen en op weg was naar Leopoldvil- le in de Belgische Congo. Vier personen hebben de ramp overleefd, een Belgi sche employé van de Sabe na was ongedeerd, twee Bel gen werden licht gewond en een Zwitserse passagier vrij zwaar. „Redstone"-raket gelanceerd Amerikaanse militairen heb ben vrijdagavond te Cape Cana veral voor de eerste maal de grote ,,Redstone"-raket van het leger gelanceerd. De „Redstone" kan worden voorzien van een conventionele of een kernlading. Het wapen is bedoeld om van de grond te wor den afgeschoten op doelen op de grond. Militaire eenheden over zee zullen met deze raket worden uitgerust. De „Verkenner drie" Te Washington is vernomen dat een der zenders van de Ame rikaanse kunstmaan „Verkenner drie" niet meer uitzendt, terwijl de andere onregelmatig werkt. Men acht het mogelijk, dat de zenders door een meteorietregen zijn beschadigd. Verwacht wordt, dat de „Ver kenner drie" midden juli a.s. in de dampkring zal terugkeren en uiteenvallen. Koning Saoed naar ziekenhuis. Koning Saoed van Saoedi-Ara- bië is zaterdag op advies van zijn artsen uit zijn hoofdstad Riad naar het ziekenhuis van de Ame rikaanse luchtmacht in Dahran overgebracht. De artsen en de medici van het ziekenhuis, die eveneens geraadpleegd waren, oordeelden dat de koning voor behandeling van zijn „lichte aan doening" beter in het ziekenhuis opgenomen kon worden. Nasser kreeg vliegtuig cadeau. Volgens het Egyptische blad „Al Ahram" heeft premier Chroesjtsjef de Egyptische pre sident, Nasser, bij diens bezoek aan de Sowjet-Unie een Iljoesjin 14 cadeau gedaan. De regering van de Verenigde Arabische republiek werd met 'n volledig uitgerust laboratorium voor katoenonderzoek bedacht. De laatste boodschap van de piloot meldde, dat een motor niet werkte en dat hij zou trachten een noodlanding te maken op het vliegveld van Casablanca. Het toestel miste de eerste maad de landingsbaan. De piloot wilde opnieuw stijgen, maar het toestel stortte toen neer doordat het te weinig snelheid had. Het vloog in brand toen het de grond raakte en werd volkomen ver nield. Een woordvoerder van de Sa bena heeft verklaard, dat de meeste slachtoffers Belgen zijn Voorts waren er een paar Portu gezen aan boord van het toestel, een Brits echtpaar en een Neder lander. De reddingsploegen hebben zondag de hele dag in de bran dende zon gewerkt om de lijken uit de wrakstukken te bergen. Over de oorzaak van de ramp tast men nog in het duister. De piloot moet door het ongeluk ver rast zijn. Zijn laatste woorden, door de radio van de verkeersto ren opgevangen, luidden: „Wij gaan landen". Men vermoedt, dat de piloot, toen hij zag dat hij te ver op de landingsbaan zou neerkomen, weer heeft willen opstijgen. Eén der vier motoren werkte evenwel niet, zodat het toestel mogelijk, toen de piloot weer vol gas gaf, uit zijn evenwicht geraakte. Daar door kwam de linkervleugel in aanraking met een loods die aan het einde van het veld op enige honderden meters van de lan dingsbaan stond. Het toestel stortte neer op een tweede loods en brak in tweeën. In de loodsen, waar blusmateriaal van de Fran se luchtmacht stond opgeslagen, bevond zich een wachtpost, die ongedeerd bleef. De vier overlevenden bevonden zich achter in het toestel en kon den het brandende wrak door de nooddeur verlaten. Het vliegtuig 'was op de reis naar het zuiden van de gewone route afgeweken, om in Lissabon zes passagiers (vijf Portugezen en een Zwitser) op te halen. Deze passagiers zouden de reis aan vankelijk met een ander vliegtuig maken, doch de vlucht van hun toestel was op het laatste ogen blik afgelast. De ramp is de zwaarste die ooit de Belgische luchtvaart heeft ge troffen. De twee laatste Belgische vliegrampen waren die van Frankfort op 14 oktober 1953, waarbij 40 mensen om het leven kwamen, en het ongeluk bij Rieti nabij Rome, waarop 13 februari 1955 21 mensen verongelukten. Onder de slachtoffers bevinden zich verscheidene echtparen met kinderen, o.a. de Britse heer en mevrouw Wilsdon, die de reis met hun drie kinderen meemaak ten, en het Belgische echtpaar Goemans, eveneens met drie kin dei en. KONINGIN JULIANA BEZOCHT VOORJAARSMARKT Zaterdagmiddag heeft Konin gin Juliana een bezoek gebracht aan een voorjaarsmarkt in Baarn, die 300 leerlingen van de nieuwe Baarnse school ten bate van de uit Indonesië gerepatrieer- den op de terreinen van hun school hebben gehouden. Prinses Marijke, die ook aan wezig was, is de hele middag voor het goede doel als ballerina en bloemenmeisje in touw geweest. Later voegde zij zich bij haar moeder. De Koningin die ongeveer om drie uur arriveerde, is tot zes uur op deze voorjaarsmarkt ge bleven. Syrische kranten hebben ge meld dat 1.200 Syriërs die in Li banon woonden, vrijdagavond uit Libanon verdreven zijn via de Sy rische grens. Jacques Soustelle, de 46- jarige Franse afgevaardigde en vroegere medewerker van generaal De Gaulle, en generaal Raoul Salan, de Franse opperbevelhebber in Algiers die volledige bur gerlijke en militaire be voegdheden heeft, hebben zondag in Algiers verklaard dat Algerië Frankrijk moet redden. Indonesië; Volgens in Djakarta ontvangen berichten is tot dusver, een maand na de invasie der rege ringstroepen op de westkust van Midden-Sumatra, de helft der 200.000 zielen tellende bevolking van Padang weer naar deze pro vinciale hoofdplaats terugge keerd. Amerikanen en Canadezen zoeken naar duikboten. Amerikaanse en Canadese vliegtuigen en schepen hebben zaterdag gezocht naar niet-ge- ïdentificeerde duikboten, die ter hoogte van het noordelijk deel van het eiland Vancouver zouden opereren. De onderzeeboten zijn het laatst gezien door dorpelingen. Zij ver klaarden dat zij zeelieden op het dek van een duikboot hadden ge zien, die voor de kust kruiste. De Sowjet-Unie heeft het Wes-1 vreemde mogendheid werd be ten zondag in een officiële ver-j schuldigd van „massale interven klaring van het officiële persbu reau Tass gewaarschuwd, dat el ke poging om de huidige binnen landse crisis in Libanon uit te buiten voor buitenlandse inmen ging „ernstige gevolgen" zou kunnen hebben, niet alleen voor de toekomst van Libanon en zijn onafhankelijkheid, maar ook voor de vrede en veiligheid in het ge hele Midden-Oosten. De Verenigde Staten en andere mogendheden maken gebruik van de gebeurtenissen in Libanon om „een nieuw complot in het Mid den-Oosten voor te bereiden". Het Britse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft zondag middag onmiddellijk met een of ficiële verklaring op de publika tie van Tass gereageerd. Het ministerie noemde de Rus sische beschuldigingen „een ver zameling onwaarheden". Het is opvallend dat Tass geen melding maakte van de verklaring van dr Malik, de Libanese minister van Buitenlandse Zaken, van 13 mei, waarin in het openbaar een tie" in de Libanese binnenlandse aangelegenheden, aldus het „Fo reign office". In Tripoli zlijn wanordelijk heden uitgebroken. Veiligheids strijdkrachten trachtten het cen trum van de stad te heroveren, maar moesten deze poging opge ven, doordat opstandelingen op daken en achter barricades het vuur openden. Er zouden aan beide zijden talrijke slachtoffers gevallen zijn. De Indonesische journalisten, die met de door de regering naar Midden-Sumatra afgevaardigde missie Padang hebben bezocht, meldden echter, dat daar in de nachtelijke uren nog steeds ge weerschoten en ontploffingen van handgranaten worden ge hoord. De schoten worden soms gelost door kleine groepen op standelingen, die de stad trachten binnen te sluipen. Voor een an der deel is dit geweervuur af komstig van de regeringstroepen die in het district Kurandji. nabij Padang, waar de opstandelingen nog steeds standhouden, oprui mingsoperaties uitvoeren. Overigens wordt het leven in Padang geleidelijk aan weer nor maal. Vele winkels zijn weer open en het spoorwegverkeer tussen Padang en Bukkittinggi werd in loop van vorige week hervat. DJAKARTA BESCHULDIGT NATIONALISTISCH CHINA. Het legerhoofdkwartier in Dja karta heeft zaterdag verklaard, dat nationalistisch-Chinese troe pen de opstandelingen in Noord- Celebes helpen. Djakarta bevestigt luchtaanval op Ambon Het legerhoofdkwartier in Djakarta heeft zaterdag bekend gemaakt, dat vliegtuigen van de opstandelingen donderdag een aanval hebben gedaan op de stad Ambon, De marktplaats en ande re centra van de stad werden met mitrailleurs beschoten, waardoor „vele slachtoffers" zijn te betreuren, aldus het commu niqué. Nadere bijzonderheden werden niet verstrekt. Blijkens de zojuist verschenen driemaandelijkse publikatie van het ministerie van Volkshuisves ting en Bouwnijverheid over de bouwactiviteit in 1957 werd in 1957 aan bouwwerken 2595 mil joen verwerkt, ongeacht de wer ken door rijkswaterstaat uitge voerd, de militaire werken, klei ne werkjes met een bouwsom van 2000,en minder, enz. De ra ming op het bouwprogramma yoor 1957 werd met 303 mil joen, zijnde 13 procent, over schreden. Uitsluitend aan gebouwen werd 2.326 miljoen verwerkt. De raming van 2.000 miljoen werd aldus met ruim 16 procent over schreden. In de woningbouw u'erd het programma van 1.100 miljoen met ruim 27 procent overschreden, doordat er in wer kelijkheid voor ruim 300 mil-, joen meer werd geproduceerd. Hieruit blijkt volgens het ver slag dat de bouwbedrijvigheid zich in het verslagjaar meer op de woningbouw heeft geconcen treerd. Immers slechts rond 25 miljoen van de totale overschrij ding van het gebouwenprogram ma (nieuwbouw) komt voor rekening van alle andere secto ren tezamen. De produktie was in 1957 bij zonder hoog, vooral in de woning bouw. Bij de bedrijfsgebouwen voor de industrie was een uit breiding ten opzichte van het vorig jaar geen sprake. De sec tor scholen toonde ditmaal een belangrijke uitbreiding verge leken bij vorige jaren. Ook bij ziekenhuizen was de produktie hoger dan 1956. Wordt verbouwd uitgezonderd, in welke sector ten opzichte van 1956 belangrijk meer werd verwerkt, dan bleef de produktie in alle overige sec toren beneden die van 1956, al zijn de verschillen relatief niet groot. Veertig visserschepen hebben zaterdagmiddag in een kleurrijke optocht de Scheveningse havens verlaten voor het begin van het haringseizoen. In de havens en buiten op het havenhoofd dat aan de Scheveningse boulevard grenst, hebben duizenden de trawlerbemanningen vaarwel ge wuifd. die tot september buiten gaats zullen blijven. Er stond een vrije harde, koude wind die een hoge deining veroor zaakte. Eenmaal buitengaats, gin gen de vissersboten uit formatie. Ook de Vlaardingse vissers vloot is de race naar de visgron den begonnen. Voorafgegaan door het motorloggerschip VI. 153 „Liesje en Rutger" met aan boord een groot aantal genodigden, ver- sHct nieuwe Griekse kabinet. De voornaamste leden van het nieuwe Griekse kabinet o.l.v. Ka- ramankis zijn: Protopapadakis, minister van Economische Za ken; Papaconstantinou, minister van Financiën; Makris, minister van Binnenlandse Zaken, Kallias minister van Justitie, Averoff, minister van Buitenlandse Za ken. Premier Karamanlis is te vens minister van Defensie. Versterkingen naar Cyprus Verscheidene honderden man schappen van de Britse lucht macht zijn in de afgelopen twee dagen per vliegtuig naar Nicosia overgebracht, aldus is door amb tenaren op het vliegveld van de stad meegedeeld. Er zijn grote Beverley "-transport vliegtuigen van de Britse luchtmacht op het vliegveld van Nicosia geland, zo werd te Beiroet vernomen van aldaar van Cyprus aangekomen reizigers. Het werd mogelijk ge acht dat deze toestellen klaar zullen staan om zodanig de Brit se burgers uit Libanon te eva cueren. Te Nicosia werd gezegd dat het vliegveld Tymbou tien kilo meter van Nicosia, geschikt wordt gemaakt voor de aankomst van Amerikaanse vliegtuigen, die daar in de komende dagen zouden landen. De komst van deze toestellen wordt ook in ver band gebracht met de gebeurte nissen in Libanon. lieten om precies twee uur de schepen de Koningin Wilhelmina- haven te Vlaardingen. Tussen twee uur en half zeven zijn de 32 eerstelingen van de Katwijkse vloot, die om Holland se nieuwe het ruime sop hebben gekozen, de IJmuidense pieren uitgevaren. Verkiezingsrumoer in Portugal De verkiezingscampagne van de onafhankelijke oppositiekan didaat in Portugal, generaal Humberto Delgado, verloopt ru moerig en er zijn als gevolg van het .enthousiasme van zijn aan hangers de afgelopen dagen reeds verscheidene gewonden gevallen. Toen de generaal van 'n bezoek aan Oporto in Lissabon terug keerde, verzamelden duizenden zich, ondanks een demonstratie verbod dat was uitgevaardigd, aan het station en langs de route die hij zou volgen. Op het Rossio- plein bestookte een menigte de politie met stenen, toen deze de mensen uiteen wilde jagen. De politiemannen maakten van hun vuurwapens gebruik. Vijftien mensen werden gewond. Er wer den voorts enige arrestaties ver richt. Spoorwegongeluk in Turkije Er zijn vrijdagochtend tussen Afyon en Konya in centraal Anatolië (Turkije) twee treinen met elkaar in botsing gekomen, waarbij volgens de eerste offi ciële berichten twaalf personen om het leven zijn gekomen en vier zwaar gewond. Djakarta over de luchtmacht der opstandelingen Radio-Djakarta heeft zaterdag medegedeeld, dat de regerings troepen op Celebes documenten hebben buitgemaakt, waaruit blijkt dat de luchtmacht der op standelingen gebruik maakt van buitenlandse vliegtuigen, die door buitenlandse vliegers wor den gevlogen. Bij hun aanvallen gebruikten deze vliegers Engels en Chinese code-woorden, aldus radio-Djakarta, die daar nog aan toevoegde, dat in de steden in Oost-Indonesië, die door de op standelingen /werden aangeval len, bij de bevolking kwaad bloed begint te ontstaan.. AMBONEZEN VAN DE P.N.M.S. WILLEN TERUG NAAR INDONESIË. De aanhangers van de onge veer 200 leden tellende Ambone- se organisatie „Partij Nasional Malaku Selatan" hebben in een brief aan minister-president Djuanda van Indonesië verzocht als Indonesische staatsburgers naar Indonesië te mogen terug keren. In de brief zegt het bestuur van deze partij, dat de leden „zich geroepen voelen met hun landgenoten in Indonesië de ele menten te bestrijden, die er op uit zijn Indonesië op te offeren aan het kapitalisme en kolonia lisme". salons j'obèrt" WaporfrcocW marit 16 brouwtrijslroaf 9 Unwuzen i i kapsels met „sfeer" in een salon met „sfeer" Wereldsnelheidsrecord voor vliegtuigen verbeterd Een Lockheed „Starfighter" van de Amerikaanse luchtmacht, bestuurd door kapitein Walter Wayne Irwin, heeft het wereld snelheidsrecord voor vliegtuigen op 2.321 kilometer per uur ge bracht. Het vorige record, 1.943 kilometer per uur, was geves tigd met een „Voodoo"-jacht- bommenwerper. Negen dagen eerder is met een „Starfighter" het wereld- hoogterecord voor vliegtuigen verbeterd. Britse versterkingen naar Kenia De volgende maand zullen 1.600 man Britse troepen uit En geland naar Kenia gaan. Zij zul len daar, naar verluidt, in reser ve gehouden worden met het oog op eventuele moeilijkheden in Aden en op het Arabische schier eiland. De troepenverplaatsing zou dus geen verband houden met de moeilijkheden in Libanon. Vliegtuigbotsing in de V.S. Een Amerikaanse bommen werper van het type B-25 met acht personen aan boord is vrij dag in de omgeving van Jackson ville in de lucht in botsing geko men met een straaljager. De in zittenden van de B-25 kwamen allen om het leven. De piloot van het jachtvliegtuig wist zich ech ter met zijn valscherm in veilig heid te stellen. Later is gebleken, dat het grootste vliegtuig een verkenner van de marine met vier inzitten den was, die allen zijn omgeko men. Soustelle, die kans heeft gezien om te ontsnappen aan de politie bewaking waaraan hij in Parijs was onderworpen, en die zater dag enthousiast in Algiers is be groet toen hij daar met een Zwitsers vliegtuig arriveerde, deelde zondag een juichende menigte Fransen en Mohamme danen mede, dat de beweging in Algiers niet gericht is tegen de vrijheden van de Franse repubiek en ook niet tegen de banden die Algerië met Frankrijk verbinden. Algerië is een Franse provincie, zo zei hij, „laat de geschiedenis verklaren dat Algerië op zekere dag Frankrijk gered heeft". Generaal Salan verklaarde, dat men zal slagen als Fransen en Franse mohammedanen in Alge rië zich verenigen. Hoewel het zondag in Algiers kalmer was dan verscheidene da gen het geval is geweest, acht men de toestand toch explosief. Soustelle, die gouverneur-ge neraal van Algerië is geweest en die bij de Franse kolonisten in hoog aanzien staat, verklaarde Zaterdag, dat hij naar Algiers was gekomen omdat hij in Pa rijs niet zijn plicht ten aanzien 'van Algerië kon doen. In legerkringen is verklaard, dat men Soustelle kan beschou wen als een technische en poli tieke raadsman van generaal Salan. Het gehele leger in Alge rië staat achter de generaal, al dus deze kringen. De militairen wensen alleen maar een krachti ge regering in Parijs, die de strijd tegen de opstandelingen voorgezet. --*t Volgens een in Algiers verschij nend blad heeft Soustelle een ultimatum gezonden aan premier Pflimlin, waarin hij diens aftre den eiste. Pflimlin had echter ge weigerd, aldus dit blad. In gewoonlijk goedingelichte kringen in Algiers acht men de mogelijkheid niet uitgesloten, dat Soustelle met stilzwijgende goed keuring van de regering naar Al giers is gekomen. Het is nu een maal niet gemakkelijk om aan het toezicht van de Franse politie te ontsnappen, zo voegde men hieraan toe. Het Algerijnse blad „Echo d'Alger" wist zondag even wel te melden, dat Soustelle, ver borgen onder de achterbank van een auto, uit Parijs was gesmok keld. Een woordvoerder van gene raal Salans hoofdkwartier heeft zondag berichten tegengespro ken, volgens welke de generaal zijn ontslag als opperbevelhebber had gevraagd. Tevoren waren er nog speculaties geweest, dat de generaal mogelijk aan Soustelle uitgebreide burgerlijke bevoegd heden zou geven. Soustelle zelf deelde zaterdag mede, dat hij niet het voorzitter schap van het „comité voor het openbaar welzijn" van geheel Al gerië wenst.'Dat was een functie die men beter aan een persoon lijkheid uit Algerië kon geven, meende hij. De man die men de meest waarschijnlijke kandidaat voor die post acht, is dr Sid Cara, een voormalige Mohammedaanse staatssecretaris voor Algerië, en die zondag uit Oran in Algiers is aangekomen. Generaal Salan heeft zondag Soustelle vergezeld toen deze tweemaal in het openbaar ver scheen. Soustelle legde zondag ochtend allereerst een krans op het oorlogsmonument bij het re geringsgebouw in Algiers. Onder de aanwezigen bevond zich Serge Baret, de super-prefect van Algiers, die inmiddels door de regering in Parijs is ontslagen wegens de enthousiaste ont vangst van Soustelle op zaterdag door een honderdduizend men sen. Na de kranslegging begaf Sou stelle zich naar het regeringsge bouw, waar hij een menigte van circa 100.00 mensen vanaf het balkon toesprak. Evenals op za terdag eindigde hij ook nu zijn rede met de kreet „Leve de repu bliek, leve Frankrijk, leve Frans- Algerië, leve De Gaulle". Generaal De Gaulle, naar wie velen in deze spannende dagen uitzien, zal hedenmiddag in Parijs op een persconferentie spreken. Het Franse kabinet heeft zaterdagavond het ontslag van generaal Paul Ely aan vaard als stafchef van de strijdkrachten. Hij wordt opgevolgd door de huidige stafchef van het leger, gene raal Lorillot. Verder heeft het kabinet zaterdagavond bekend ge maakt, dat de dienstplichti gen 27 maanden onder de wapenen zullen blijven. (De officiële diensttijd is ander half jaar, maar met het oog op de toestand in Algerië was de diensttijd reeds tot twee jaar ver lengd.) De Franse regering heeft zon dag de mobilisatie van „bepaalde categoriëen" van de reserve der Franse gendarmerie gelast. De leiders van de drie grote vakbonden in Frankrijk hebben met ingangvan vandaag een toe stand van paraatheid afgekon digd. Zij hebben zich bereid ver klaard een algemene staking uit te roepen „voor de vedediging van de democratische vrijheden". Franse senaat spreekt zich uit voor afkondiging van noodtoestand De Franse senaat heeft zich om twee uur in de nacht van vrijdag op zaterdag uitgesproken voor het wetsontwerp van de rege ring tot afkondiging van de noodtoestand. Het ontwerp werd aangenomen met 211 tegen 94 stemmen. Hiermee is de parlementaire behandeling van het ontwerp vol tooid. Minister-president Pflimlin had vrijdagavond bij de behande ling van het ontwerp in de senaat gezegd, dat degenen die menen, dat het desbetreffende ontwerp ten doel heeft generaal De Gaulle naar voren te schuiven, het bij het verkeerde eind heb ben. Pflimlin zei niet te geloven, dat generaal De Gaulle van plan is een aanval op de republikein se instellingen te doen, maar de generaal zou Frankrijk een gro te dienst bewijzen door dit duide lijk uit te spreken. Westelijke winden voerden zachte en vochtige Oceaanlucht naar ons land. De voorste be grenzing hiervan passeerde ons in de nacht van zaterdag op zon dag. Hoewel in sommige delen van het land veel bewolking is blijven hangen, kwamen er met name in het zuiden en noorden, ook enkele flinke opklaringen voor, waarbij in Brabant de tem peratuur tot 18 a 19 graden is op gelopen. Kleine storingen die met de DINSDAG 20 MEI v.m. n.m. Breskens 2.40 3.08 Terneuzen 3.15 3.43 Hansweert 3.55 4.23 Walsoorden 4.05 4.33 ZON MAAN op onder op onder Mei. 18 4.43 20.31 4.44 20.13 19 4.41 20.32 5.20 21.12 20 4.40 20.34 6.04 22.06 21 4.39 20.35 6.56 22.53 westelijke stroming meetrokken, gaven zondagmiddag op enkele plaatsen aanleiding tot wat re gen. Van de waarnemingssta tions meldden De Bilt, Soester- berg en Twente des avonds om 7 uur met 2 mm de meeste neer slag. Een nieuwe actieve Oceaande pressie koerst in noordoostelijke richting naar Schotland en het noordelijk deel van de Noordzee. Daar de luchtdruk boven de Golf van Biscaje en Frankrijk betrek kelijk hoog zal blijven, zal in ons land de luchtaanvoer vanuit het zuidwesten voortduren, zodat het zachte weer aanhoudt. In de hogere niveaus voert een westelijke stroming lucht aan waarin vrij veel bewolking voor komt, waardoor de kans op op klaringen niet groot is. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Blit, geldig van maandag ochtend tot maandagavond. Zacht weer. Overwegend droog weer met plaatselijk enkele opklaringen. Matige tot krachtige zuidweste lijke wind. Dezelfde temperatu ren als gisteren of iets hogere.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1