Controleren en investeren KERKDIENSTEN Wat brengt de radio DE INGESNEEUWDE SLAAPWAGEN |n bïÜ verwacht ing De nieuwe Russische spoetnik Examen doen? Zaterdag 17 mei 1958 VRIJE ZEEUW 12e jaargang no. 4372 DE MOTIE-VERMEER SPAREN EN BETALEN HET WONINGBOUWBELEID DE AGENT-IN-BURGER DELTAWET EN BELASTINGRECHT Het is al weer ruim drie weken geleden, dat de heer Ritmeester (WD) in de Tweede Kamer een motie indiende, die bedoelde, een temmissie van deskundige buitenstaanders een onderzoek te doen instellen, naar de gang van zaken bij het Directoraat Materieel Landmacht, alles naar aanleiding van de z.g. helmen-kwestie. De heer Venneer kwam toen zijnerzijds met een motie, die de strek king had, het onderzoek te doen instellen door een speciale com missie uit de Kamer en dan niet alleen bij het DML, maar ook bij e inkoopdiensten van marine en luchtmacht. Vervolgens had het debat in de Kamer plaats, bij afwezigheid van staatssecretaris Kranenburg. Over deze afwezigheid bleek de Kamer zeer boos en beledigd te zijn. De staatssecretaris haastte ziflh daarop, na zijn terugkeer in het land, zijn excuses aan te bie den. Vervolgens trok de heer Vermeer zijn eerste motie in, maar kwam tegelijkertijd met een nieuwe op de proppen, die beoogde, het onderzoek te doen instellen door een speciale com missie uit de Kamer met behulp van deskundige buitenstaanders. College in staatsrecht Prof. Oud, de geharnaste VVD- er, beeft de Kamer een lesje in staatsrecht gegeven. De bedoe ling van de motie-Ritmeester was, kort gezegd: onderzoek door commissie van buitenstaanders, rapport aan minister Staf, rap port met opmerkingen van de minister in de Kamer, de Kamer controleert. „Op deze manier", zo betoogde de heer Oud, „wor den duidelijk de staatsrechtelijke ve»houdingen onderscheiden, volgens welke de regering re geert en de Kamer controleert. Maar als een commissie uit de Kamer een onderzoek gaat in stellen naar de gang van zaken bij de inkoopdiensten van het leger, zoals de heer Vermeer wil, dan gaat de Kamer op de stoel van de minister zitten". In de motie-Vermeer zag de heer Oud dan ook een volstrekt uiting van wantrouwen in het beleid van de minister. „Men vertrouwt de minister niet, men wil het zelf doen. Het zou daar om volkomen te begrijpen zijn zo vervolgde spreker onder uit bundig gelach uit de Kamer zijn betoog als minister Staf te genover de motie-Vermeer het „onaanvaardbaar" zou laten klinken". Ontslag gewenst? De heer Vermeer maakte een slechte beurt, toen hij in de dis cussie o.m. zei: „De heer Oud heeft voet gegeven aan de anti- pariementaire demagogie van sommige dagbladen." Dat noem de de aangevallene een hoogst onbehoorlijke uitlating tegen over hem, omdat hij altijd, zijn leven lang, is opgekomen voor de rechten van het parlement. tatussen verhinderde een en ander niet, dat de motie-Rit meester met overgrote meerder heid van stemmen werd ver worpen en de motie-Vermeer aangenomen, thans ook met de slem van de heer Oud v^oor, „om dat bij verwerping er' helemaal niets zou gebeuren". Prof. Oud betoogde ook nog, dat minister Staf zich maar eens meest afvragen, of een van zijn reerganisatiemaatregelen niet zou moeten zijn de bevordering van het ontslag van de staats secretaris, die sterker en direc ter dan de minister verantwoor delijk is voor het aankoopbeleid van het leger. Minister Staf zweeg. Onze economische politiek „Het jaar 1958 zal moeilijk zijn en het is nog niet te verwachten, lat de zeer gunstige ontwikke ling van 1953 tot 1955 zich bin nen afzienbare tijd zal herhalen." Aldus mr. F. H. A. de Graaff, voorzitter van het Centraal So ciaal Werkgeversverbond. Als een van de voornaamste doelstel lingen van onze huidige econo mische politiek zag de heer De Graaff een gunstige situatie van de betalingsbalans. Om dat te bereiken zal allereerst nodig zijn oen strenge bewaking van het produktiekostenniveau. „Door middel van nieuwe in vesteringen zullen voorts de be dreven zoveel mogelijk in staat «voeten worden gesteld in het belang van de werkgelegenheid bun bijdrage te leveren aan de voortgang van het industrialisa tieproces." Versterking van onze exportpositie is van het grootste belang. Vóór alles zullen wij op onze uitgaven moeten besparen. „Ben beleid gericht op een ver grote investeringsaktiviteit, met vermijding van hernieuwde in flatie, zal niet voldoende zijn. De jaarlijkse besparingen moeten daarom meer dan drie proeent van het nationale inkomen hoger worden." Huren en huizen Een wijziging van het huurbe leid zou volgens de heer De Graaff er veel toe kunnen bij dragen dat het woningbouwbe leid uit zijn impasse raakt. En daarmee roerde hij een punt aan, dat de laatste weken weer zeer aktueel is geworden. Er was na melijk enig „misverstand" ont staan rondom, bepaalde uitlatin gen van de ministers Hofstra en Witte. In antwoord op hem schrifte lijk uit de Eerste Kamer gestelde vragen heeft de minister-presi dent dr. Drees nu echter meege deeld, „dat het het standpunt van het kabinet is, dat het totale gesubsidieerde woningbouwpro gramma voor 1958 woning wetwoningen en premiewoningen niet kan gaan boven de 80.000 woningen". Wel blijft mogelijk een zekere verschuiving van pre- miebouw naar woningwetbouw, .onder bepaalde voorwaarden en omstandigheden' Mr. Burger, de fractieleider van de PvdA in de Tweede Ka mer, wilde echter meer weten van het standpunt der regering met betrekking tot de woning bouw en heeft nu op zijn beurt weer schriftelijk vragen gesteld aan de minister-president en daarbij aangedrongen „op meer gedetailleerde mededelingen". En de knipperbollen dan? Op de derde politie-verkeers- leergang, door de ANWB geor ganiseerd, gaf een forum zijn mening over maximumsnelheid, voetgangersbepalingen en ver- keerskontrole-in-burger. Het fo rum bestond uit drie commissa rissen van politie en de chef van de verkeersafdeling ANWB. Commissaris Pel was niet ge heel afkerig van politiekontrole- in-burger. „Als men met sympa thieke middelen niet tot een goed resultaat komt, dan zal het helaas met minder sympathieke maatregelen moeten gebeuren." Maar commissaris Vos was te gen. „Een zodanige maatregel prikkelt de bestuurder van een motorvoertuig, omdat het vol gens hem of haar onsportief is." En een politieambtenaar uit Deventer verklaarde tijdens de discussie, dat men in zijn woon plaats liever kontrole in burger dan in uniform heeft. En daar lachte dan tenslotte het gezel schap om. De voetgangersregeling met knipperbollen werd algemeen on voldoende geacht. Er werd b.v. gepleit voor meer van deze ap paraten. Maar wij vernamen niet, dat er op gewezen is, dat knip perbollen vooral bij zonnig weer levensgevaarlijk kunnen zijn, omdat niemand dan kan zien, of zij in werking zijn of niet. De Deltawet aangenomen Het ontwerp-Deltawet is thans door de Eerste Kamer, en dat nog wel zonder hoofdelijke stem ming, aangenomen. Voor minis ter Algera een felicitatie waard! De Tweede Kamer aanvaard de, eveneens zonder hoofdelijke stemming, het wetsontwerp tot vereenvoudiging van het belas tingrecht. De „Willem Ruys", die uit In donesië in Rotterdam aankwam, had niet minder dan veertien verstekelingen aan boord. In af wachting van de beslissing van de minister van Justitie zijn zij, tezamen met anderen, voorlopig overgebracht naar het rijksop voedingsgesticht De Kruisberg bij Doetinchem.. De K.L.M. blijkt in het kwar taal van 1958 een verlies van eventjes 17% miljoen te hebben geboekt, tegen 3% miljoen in de zelfde periode van het vorige jaar. En als opwekkend slot mogen wij vermelden, dat een bloemen corso van 33 praalwagens, afge wisseld door 19 muziekcorpsen, onder het motto „Lenteparade 1958", door de bollenstreek trok en dat de belangstelling uit het buitenland'bijna even groot bleek te zijn als die van Nederlandse zijde. (Nadruk verboden.) Zo Heet dit toelichtend en gerust stellend Doktersboek.dat gratis is ingesloten bij een Babyderm Set,waarin alles voor vorstelijke verzorging van Baby's tere huidje. Vancouverse kinderen konden Prins Bernhard niet goed zien Gemeente-autoriteiten van Van couver vinden dat de kinderen in deze Canadese stad niet vol doende gelegenheid hebben ge had Prins Bernhard te zien, toen deze er vorige week een bezoek bracht. De auto, waarin de Prins gezeten was, reed daarvoor na melijk te snel door de straten. Wethouder Anna Sprott zei: „Als onze koningin Nederland bezoekt wordt cr zo langzaam ge reden dat ze naar iedereen kan wuiven en iedereen haar kan zien". En haar collega Reg Ather- ton vertelde dat de auto van de Prins en de escorterende politie voertuigen zijn bureau op Broad way waren gepasseerd met een snelheid van naar schatting 80 km. Hij zei dat de politie te Van couver al te vaak op een derge lijke manier vooraanstaande be zoekers escorteerde. Door AGATHA CHRISTIE. 78) (Slot.) Toen zei mrs. Hubbard met een zachte, warme, dromerige stem, heel anders dan die, welke ze de hele reis had gehad: „Ik was altijd goed in blijspel- rollen." Ze ging door, nog dromerig: „Die flater met de sponsenzak was mal. Het bewijst dat je altijd behoorlijk moet repeteren. We probeerden het op de heenreis ik had toen zeker een even num mer. Ik heb er nooit aan gedacht, dat de grendels op verschillende plaatsen zaten." Ze ging wat verzitten en keek Poirot recht aan. „U weet er alles van, monsieur Poirot. U bent een heel bijzonder man. Maar zelfs u kunt zich niet helemaal voorstellen hoe het was die vreselijke dag in New York. Ik was krankzinnig van verdriet de bedienden ook en kolonel Arbuthnot was ook bij ons. Hij was Toby Armstrongs beste vriend." „Hij redde miin leven in de oorlog," zei kolonel Arbuthnot. „We besloten .op dat ogenblik misschien waren we gek ik weet het niet dat het dood vonnis, waaraan Cassetti was ontsnapt, zou worden voltrokken. We waren met zijn twaalven of liever elven - - Suzanna's vader was in Frankrijk natuur lijk. Eerst dachten we er om te loten, wie liet doen zou, maar ten slotte besloten we tot deze ma nier. Het was de chauffeur. An tonio, die het voorstelde. Mary werkte later alle details uit met Hector MacQueen. Hij had Sonja, mijn dochter, altijd aanbeden, en hij legde ons precies uit, hoe het aan Cassetti's geld te danken was, dat hij vrij kwam. „Het vereiste een hele tijd om ons plan te perfectioneren. We moesten eerst Ratehett op het spoor komen. Dat gelukte Hard- man ten slotte. Toen moesten we proberen, Masterman en Hec tor in zijn dienst te krijgen, of in ieder geval, een van hen. Wel daar slaagden we in. Toen had den we een bespreking met Su zanna's vader. Kolonel Arbuth not was er erg op gesteld, dat we met zijn twaalven waren. Hij dacht, geloof ik, dat het zo beter in orde was. Hij was niet erg voor het idee van steken, maar hij gaf toe, dat het de meeste moeilijkheden oploste. Nu, Su zanne's vader was er toe gene gen. Suzanne was zijn enig kind. We wisten van Hector, dat Rat ehett vroeg of laat uit Indië terug zou komen met de Oriënt Express. Daar Pierre Michel werkte op die trein, was de kans te mooi om te verspelen. Boven dien zou het de beste manier zijn om geen buitenstaanders onder verdenking te brengen. „De man van mijn dochter moest het weten, natuurlijk, en hij stond er op, met haar mee te gaan in de trein. Hector legde het zo aan, dat Ratehett de goede Engeland beperkt tijdelijk invoer van boter uit België De Britse autoriteiten hebben besloten tot tijdelijke beperking van de boterinvoer uit België. In de betreffende mededeling wordt gezegd, dat de Britse re gering mededeling had ontvan gen, dat 1000 ton boter afkom stig uit overschotvoorraden uit België op de Britse markt wordt aangeboden. België is geen nor male leverancier van boter op de Britse markt. In afwachting van besprekingen met de Belgi sche regering heeft de Britse regering als voorzorgsmaat regel de algemene invoerver gunning voor boter voor zover dit België betreft ingetrokken. Dit betekent, dat voortaan voor boter uit België een invoerlicen- tie zal zijn vereist. ZONDAG 18 MEI. HILVERSUM I: 8.00 Nws; 815 Gram.; 8.25 Hoogmis; 9.30 Nws; 9.45 Vocaal-ensemble; 10.00 Ge reformeerde Kerkdienst; 11.30 Gram.; 11.45 Tenor en orgel; 12.15 Gram. 12.20 Apologie; 12.40 Instr. octet; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.10 De Wadders; 13.30 Lichte muziek; 13.45 Boek- bespr.; 14.00 Oratorium; 15.05 Week van gebed en offer; 15.15 Meisjeskoor; 15.40 Muz. caus.; 16.10 Sport; 16.30 Vespers; 17.00 Kerkdienst; 17.15 Koorzang; 17.45 De Kerk aan het werk; 18.00 Het geladen schip; 18.30 De Kerk aan het werk; 18.40 God met ons; 19.00 Kerkelijk nieuws; 19.05 Samezang; 19.25 Volgens dr. Wernher von Braun, de leider van de groep die de eerste Amerikaanse kunst maan in de lucht heeft gebracht, zal het de Verenigde Staten minstens een jaar kosten om, een grote kunstmaan als de derde Spoetnik in een baan om de aar de te brengen. Premier Chroesjtsjef heeft een aantal opmerkingen over de nieuwe kunstmaan gemaakt, die door radio-Moskou zijn uitge zonden. Hij verwekte vooral veel hilariteit toen hij sprak over de Amerikaanse kunstmanen „ter grootte van 0en sinaasappel". „Je zou een heel grote mand vol sinaasappels nodig hebben om de grote van onze Spoetnik te eve naren", aldus de premier. POLEN en ZUID-SLAVIE De Zuidslavische regering juicht de Poolse verklaring dat ideologische verschillen tussen communistische landen de be trekkingen tussen deze staten niet in gevaar behoeven te bren gen, toe. De Poolse verklaring is deze week gepubliceerd nadat de Russische president Worosjilof een officieel bezoek aan Zuid- Slavië had „uitgesteld. Waarnemers merken op dat de Zuidslaven er gaarne de nadruk op leggen, dat de onenigheid tussen Zuid-Slavië en andere communistische landen de nor male betrekkingen niet behoeft aan te tasten. Zuidslavische functionarissen hebben verklaard, dat zij nu de volgende stap van Moskou af wachten. Zij hopen, dat Rusland de gevaren van een regelrechte campagne tegen Zuid-Slavië heeft ingezien. Moskou heeft ook nog geen wijziging gebracht in de economische betrekkingen met Zuid-Slavië. Bent U enige dagen voor die tijd reeds onrustig, neem dan Mijn- hardt's Zenuwtabletten, dan on dervindt U reeds van te voren hoe rustig, beheerst en heider- denkend U er door wordt en blijft. dag koos om te reizen: wanneer Miehei dienst had. We dachten iedere coupé van de Stamboel Calais wagen te bespreken, maar, ongelukkig, konden we één coupé niet krijgen. Hij was lang van te voren gereserveerd voor de direc teur van de maatschappij. Die meneer Harris was natuurlijk een verzinsel. Maar het zou las tig zijn geweest, een vreemde te hebben in Hector's coupé. En toen, op het laatste ogenblik, kwam u." Ze zweeg. „Wel," zei ze, „nu weet u alles, monsieur Poirot. Wat zult u nu doen? Als alles moet uitkomen, kunt u dan niet de schuld op mij werpen en op mij alleen? Ik zou die man destijds met plezier 12 maal doorstoken hebben, al denk ik, nu alles voorbij is, anders over wat wij gedaan hebben. De menselijke rechtvaardigheid had hem veroordeeld; wij voerden al leen het vonnis uit. Maar het is niet nodig, al die anderen er bij te halen. Al die goede, trouwe mensen en die arme Michel en Mary en kolonel Arbuthnot ze houden van elkaar." Haar stem was prachtig, vol klinkend door de ruimte, een diepe, emotionele, ontroerende stem, die zo menig publiek in vervoering had gebracht. Poirot staarde met bedenkelij- ken blik en vol zorg over haar hoofd heen voor zich uit. „Dat dit alles: deze met raffi nement opgezette daad," zei hij zacht, tot zichzelf, „dat eigen machtig voltrekken van een von nis, zonder meer te vergeven zou zijn, ik zal het niet graag beweren. Doch dat het, tot op zekere hoogte, te begrijpen is, dat er voor ieder der twaalf moordenaars bijzondere verzach tende omstandigheden gelden ja. Zij, die de gerechtigheid had- Het hoofd van het Sowjetor- gaan van kernonderzoek, prof. Toptsjief, verklaarde dat nu het ruimteschip dichter bij de wer kelijkheid is gebracht. Hij voor spelde dat er nieuwe ontdekkin gen ophanden zijn. In het Russische paviljoen op de wereldtentoonstelling zal bin nen twee weken een „zeer groot model van de derde Spoetnik" te zien zijn, zo is van officiële Russische zijde op de Expo mee gedeeld. Ook zullen er instru menten worden geplaatst, waar mee men de baan van deze kunstmaan zal kunnen waarne men. Volgens Russische geleerden is de derde Russische kunst maan wel groot genoeg om een mens te vervoeren, doch zij zou hiervoor een andere uitvoering moeten hebben. De batterijen van „Spoetnik 3", waarmede een voortdurende stroom van seinen naar waarne mingsstations op de aarde wor den gezonden, worden gevoed door zonne-energie. Tot ziens in Jeruzalem; 19.45 Nieuws; 20.00 Bonjour Caroline, blijspel; 20.30 Act.; 20.45 De ge wone man; 20.50 Cabaret; 21.20 U bent toch ook van de partij?; 21.30 En de muren vielen om, hoorspel; 22.30 Gram.; 22.35 Uit het boek der boeken; 22.45 Avondgebed; 23.00 Nieuws; 23.15 Laatste rondjes. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws: 8.18 Voor het platteland; 8.30 Weer of geen weer; 9.45 Geeste lijk leven; 10.00 Instr. octet; 10.30 Nieuws van de boekenmarkt; 10.40 Cabaret; 11.20 Gram.; 12.00 Gevar. muziek; 12.30 Sportspie- gel; 12.35 Gevar. muziek; 13.00 Nieuws; 13.07 Buitenl. overzicht; 13.17 Gram.; 13.20 Even bij draaien; 14.00 Boekbespr.; 14.20 Gitaarspel; 14.45 Toneelbeschou wing; 15.00 Radio Filharm. or kest; 16.00 Lichte muziek; 16.30 Sportrevue; 17.00 Gram.; 17.30 Voor de kinderen; 17.50 Nieuws; 18.00 Sportjournaal; 18.30 Kerk dienst; 19.00 Kerkdienst voor de jeugd; 19.30 De open deur; 20.00 Nieuws; 20.05 Bridgedrive; 20.10 Amus. muz.; 20.35 De Engel- steeg, hoorspel; 21.10 Der liebe Augustin, operettefragm.; 22.15 Journaal; 22.30 Gram. 23.00 Nws; 23.15 Bridgedrive; 23.30 Verleden en heden. BRUSSEL (VL.): 12.00 Gram., 12.15 Amus. ork.; 12.30 Weerbe richt; 12.34 Amus. orkest; 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de soldaten; 14.00 Gram.; 16.00 Sport; 16.45 Gram.; 17.00 Sport en nws; 17.30 Gram.; 17.45 Sport; 17.52 Ka mermuziek; 18.30 Godsd. halfuur; 19.00 Nws; 19.30 Wereldtentoon stelling; 20.00 Gevar. progr.; 21.30 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Gram.; 23.00 Nws; 23.05 Gram. MAANDAG 19 MEI. HILVERSUM I: 7.00 Nws; 7.10 Gewijde muziek; 7.50 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Sport; 8.25 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 OOST ZEEUWS-VLAANDEREN. ZONDAG 18 MEI. NED. HERV. KERK. Axel: 10 uur Vic. S. den Blaauwen; 2.30 uur Ds. P. J. Pennings. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 9.30 uur Ds. H. C. Pouw, van Nijmegen. (Bed. H. Doop. Hulst: 10.30 uur Ds. R. G. J. Tim- mers. Philippine: 2.30 uur Ds. E. Ed. Stern. Sas van Gent: 10 uur Ds. E. Ed. Stern. Sluiskil: 10 uur en 2.30 uur Ds. J. G. N. Cupédo. Terneuzen: 10 uur Vic. Joh. Bre- zet; 3 uur Ds. J. Scholten: 7 uur Ds. J. J. Hietkamp, van Rotter- dam-Delfshaven. (Jeugddienst.) Driewegen: 7 uur Ds. J. Scholten. Zaamslag: 9.30 uur Eerw. heer C. H. Heijboer; 2.30 uur Ds. Ph. M. Becht. GEREFORMEERDE KERK. Axel: 10 uur en 3 uur Ds. H. Pestman, van Terneuzen. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Cand. L. Weerman, van Emmen. Terneuzen: 10 uur en 3.30 uur Cand. Chr. W. van Ulden, van Den Haag. den moeten dienen, die aangewe zen waren om de schuldige te straffen, lieten zich omkopen door diens geld, lieten hem zon der enig verantwoordelijkheids gevoel opnieuw op de samen leving los... Ik sprak daarstraks van twaalf moordenaars. Zeker zijn allen schuldig door hun medewerking aan het moordplan doch wat de uitvoering be treft, er waren er zeker twee of drie, wier steken nauwelijks „licht lichamelijk letsel" te noe men zouden zijn. Wie waren zij en wie was degene of dege nen wiens stoot de onmidde-' lijke doodsoorzaak te noemen is? Wie moet er gestraft worden voor moord wie voor poging tot moord wie voor mishande ling? Zeker zijn allen niet in dezelfde mate schuldig noch moreel, noch feitelijk maar wie Hij keerde zich met een ruk naar zijn vriend. „U is directeur van de maat schappij, monsieur Bouc," zei hij. „Wat denkt u ervan?" Monsieur Bouc schraapte zijn keel. „Naar mijn mening, monsieur Poirot," zei hij, „was de dubbele oplossing, waarmee u voor de dag kwam, de allerbeste. Ik stel voor dat we ook de Joego-Slavi- sche Justitie de keuze laten tus sen uw beide hypothesen, wan neer ze komt. Is u het daarmee eens, dokter?" „Zeer zeker ben ik het daar mee eens," zei dr. Constantino. „Wat de medische verklaring be treft, heb ik, geloof ik... een paar gekke dingen gezegd." „Dames en heren," zei Poirot „nu ik u mijn oplossing heb voor gelegd, heb ik de eer mij uit de zaak terug te trekken." EINDE Zaamslag: 9.30 en 2.30 uur Ds. D. Middelkoop. GEREFORMEERDE KERK. (Onderh. Art. 31 D.K.O.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. v. d. Jagt. van Zoute Spui. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. E. Teunis, van Monster. CHR. GEREF. GEMEENTE. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. Zwier. GEREF GEMEENTE. (Vlooswijkstraat.) Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur leesdienst. Hoek9.30 uur en 2 uur leesdienst. GEREF. GEMEENTE. Axel: 10 uur, 2.30 uur en 7 uur Eerw. heer P. Blok, van Rotter dam. GEREF. GEMEENTE. (Gebouw „Pro Rege.") Terneuzen: 10 uur en 3 uur lees dienst. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. A. de Reuver. KOOMS-KATHOEIEKE KERK. Axel: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Ciinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7,45 uur, 9 uur en 10 uur H. H. Missen. Philippine: 7.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur, 10.15 uur H. H. Missen. Sluiskil: 6.45 uur, 8.30 uur, 10.15 uur en 17..00 uur H. H. Missen. Westdorpe: 7 uur. 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. DONDERDAG 22 MEI. NED. HERV. KERK. Hoek: 3 uur Huwelijksbevestiging. WEST ZEEUWSVLAANDEREN. ZONDAG 18 MEI. NED. HERV. KERK. Aardenburg10.30 uur Ds. S. Tijm. stra, van Retranehement. Biervliet: 9.30 uur Ds. W. S. Even huis Breskens: 10 uur Ds. J. H. van Beusekom. Cadzand: 10 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen, van Oostburg. Groede: 9.30 uur Ds. M. de Jong. Hoofdplaat: 10 uur Ds. J. Eijgen- daal. Nieuwvliet: 10 uur Ds. J. v. d. Graaff. Oostburg: 10 uur Ds. A. C. W. ten Cate, van Cadzand. Retranehement: 10 uur Eerw. heer I. Verduijn, van Breskens. Schoondijke: 9.30 uur Ds. P. A. L. Brinkman. Sluis: 9.30 uur Ds. L. P. W. Groen, veld. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. L. P. W. Groenveld. St. Kruis: 9 uur Ds. S. Tijmstra, van Retranehement. Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendijke: 9.30 uur Ds. C. van Evert. (Bed. H Doop.) Zuidzande: Geen opgave. WOENSDAG 21 MEI. Oosburg: 7 uur Lit. Avondgebed. Waterstanden; 9.40 Raak de roos, 10.20 Gram.; 10.30 Theologische etherleergang; 11.15 Gram.; Ge var. progr.; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Land- en tuin- bouwmed.; 12.33 Lichte muziek; 12.53 Gram. en act.; 13.00 Nws; 13.15 Mil. Kapel; 13.45 Gram.; 14.05 Schoolradio; 14.30 Grai 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Flu - kwintet; 15.35 Gram.; 16.00 E:j- bellezing; 16.30 Barok-ens.; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Beurs berichten; 17.45 Regeringsuitz.; 18.00 Orgelconcert; 18.30 Sport; 18.40 Engelse les; 19.00 Nieuws; 19.10 Op de man af; 19.15 School- zang; 19.35 Volk en Staat; 19.50 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Muz. vraaggesprek: 20.40 Vol tooide symfonie, hoorspel; 21.45 Koperensemble; 22.00 Boekbe spreking; 22.15 Lichte muziek; 22.45 Avondoverdenking23.00 Nieuws; 23.15 Gram.; 23.40 Evan- gelisatie-uitz. in de Poolse taal. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 9.05 Gym.; 9.15 Gram.; 10.00 Voor de oude dag; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de vrouw; 10.55 Promenade-or kest; 11.35 Bariton en piano; 12.00 Dansmuz.; 12.30 Land- en tuinbouwmed.12.33 Voor het platteland; 12.38 Hammondorgel spel; 13.00 Nieuws; 13.15 Voorde middenstand; 13.20 Pianotrio; 13.45 Voor de vrouw; 14.00 Viool en piano; 14.20 Als de dag be gint, hoorspel; 15.40 Zestig mi nuten voor boven de zestig; 16.40 Gram.; 17.15 Pianoduo; 17.35 Gram.; 17.50 Mil. comm.; 18.00 Nieuws en comm.; 18.20 Amus. muziek; 18.50 Openbaar kunstbe zit; 19.00 Pari. overzicht; 19.15 Lichte muziek; 19.45 Regerings uitzending; 20.00 Nieuws; 20.05 Promenade orkest; 20.45 Ether forum; 21.25 Lichte muziek; 21.40 Plantaardig en mineraal; 22.20 Hoe zit een politieke partij in elkaar; 22.35 Strijkorkest; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Voor de landbouwers; 12.42 Gram.; 12.55 Koersen; 13.00 Nws; 13.11 Gram. 14.00 Schoolradio; 15.45 Piano muziek; 16.00 Koersen; 16.02 Voor de zieken; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.45 Kinderliede ren; 18.00 Franse les; 18.15 Kinderlied; 18.20 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Wereldtentoonstelling; 20.00 Orkest; 21.00 Gram.; 21.30 Amus. orkest; 22.00 Nws; 22.15 Amus. orkest; 22.55 Nieuws. Russisch-Egyptisch communiqué President Nasser en premier Chroesjtsjef hebben donderdag aan het einde van de besprekin gen welke het egyptische staats hoofd te Moskou heeft gevoerd, een gemeenschappelijke verkla ring getekend, waarin zij „vol komen het recht van het Alge rijnse volk op zelfbeschikking en onafhankelijkheid onderschrij ven" en „de Algerijnse oorlog van Frankrijk tegen de Algèrii- nen veroordelen". Algerië wordt een „heldhaftig Arabisch land" genoemd. De twee regeringslei ders dringen aan op een vreed zame regeling van het conflict. Voorts steunen zij „de wettige strijd van de Arabieren in Pales tina" en zij veroordelen „de ko loniale agressie tegen Jemen", het bestaan van militaire bases op buitenlandse bodem, de bewa peningswedloop en het houden van proeven met kernwapens. Nasser en Chroesjtjsef spreken hun bezorgdheid uit over „de in menging van enige buitenlandse staten in de binnenlandse aange legenheden van Indonesië". Zij zijn het er over eens, dat de Verenigde Naties moeten worden versterkt en dat (communis tisch) China tot deze organisa tie moet worden toegelaten. Naar hun mening moet het beleggen van een topconferentie, waaraan de grote mogendheden „en enige andere staten" moeten deelne men, worden verhaast. President Worosjilof, premier Chroesjtsjef en andere Sowjet- leiders hebben een uitnodiging van Nasser om de Verenigde Arabische Republiek te bezoe ken, aanvaard. Arrestaties in Djakarta Het nationalistisch partij-or gaan „Suluh Indonesia" heeft vrijdag gemeld, dat aan mr. Ha- lim, die vroeger premier van de Indonesische regering is geweest, huisarrest is opgelegd. Mr. Sdarpo, voormalig adviseur van de Indonesische delegatie bij de Verenigde Naties, en lid van de Indonesische socialistische partij P.S.I., werd door de mili taire autoriteiten aangehouden. Voorts meldde het blad, dat de Indonesische regering het oog ge- vestigt houdt op enkele buiten landse correspondenten in Indo nesië, die „zich niet behoorlijk hebben gedragen".

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 5