Uit de Provincie Reisde AGENDA Antwoord van Chroesjtsjef aan Eisenhower Diploma-uitreiking schoolverkeersexamen BEURSBERICHTE Binnenla HET RAPPORT „RANDSTAD EN DELTA" De nieuwe regering van Marokko TERNEUZEN RETRANCHEMENT. SLUISKIL SLUIS ZIERIKZEE Wat voor weer zal het zijn Schermutselingen tussen Indonesische en Nederlandse jongelui Zorin over topconferentie AANDELEN K. L. M. EN VAN NIEVELT i GOUDRIAAN FLAUW Fuchs t ADVIE Vot Mr. K. P. van der Mandele heeft als voorzitter der Kamer van Koophandel te Rotterdam maandagmiddag in de openbare vergadering enkele opmerkingen gemaakt over 't rapport „Rand stad en Delta", uitgebracht door Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland. De Kamer, zo zeide hij, heeft er goede nota van genomen dat het hiei' slechts een voorstudie be treft en dat de concrete sugges ties uit het rapport moeten wor den beschouwd als een illustra tie van de wijze, waarop de grondgedachte, n.l. een juiste spreiding van industrieën en ste den in het zeehavengebied, ge stalte zou kunnen krijgen, een grondgedachte die de Kamer een zeer groot goed acht. Het zal vol gens de Kamer niet alleen gaan om een afweging van de plano logische merites van verschillen de plannen, maar ook om een af weging van de daaraan verbon den kosten van uitvoering. Toe gejuicht wordt, dat in het rap port de volledige inschakeling van Rozenburg en een tweede havenmond worden veronder steld. De gedachte aan een zee sluis in het zeekanaal op Rozen burg ter hoogte van Maassluis wordt door de Kamer niet ver worpen. In de gedachtengang van het rapport zal het gebied bewesten die sluis in eerste aan leg bestemd zijn voor zeer grote zeeschepen, doch mr. Van der Mandele wees er namens de Kamer op. dat de mogelijkheid open moet blijven de terreinen ten westen van deze sluis ook voor de ontwikkeling van de ..normale" zeehavenbedrijvigheid te gebruiken, als een snelle ont wikkeling van de bedrijven voor superschepen mocht uitblijven. De Kamer beseft voorts, zo vervolgde de voorzitter, dat het oriënteren van de ontwikkeling op het Haringvliet kostbare kunstwerken met zich mede brengt. Hij doelde daarbij op het •driewegkanaal, op bruggen en tunnels. Hij wees er echter op, dat de gedachte ontwikkeling illusoir zou worden, indien de benodigde kunstwerken niet in een voldoende hoog tempo zou den worden uitgevoerd. Ten slotte gaf mr. Van der Mandele als zijn oordeel te ken nen, dat in elk geval, zolang de •definitieve vormgeving van de plannen in dit gedeelte van het Deltagebied niet vaststaat, daar z.i. niets mag worden onderno men, wat de verwezenlijking van de genoemde grondgedachte van de decentralisatie van wonen en werken zou kunnen belemmeren af moeilijker maken. DINSDAG 13 MEI. TERNEUZEN: Luxor-Thea- ter, 8 uur: „Storm over Per- zië". Lokaal Bethel, 7.30 uur: Evangelisatie-samenkomst. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, S "uur: „Bloedige vergelding". WOENSDAG 14 MEI. TERNEUZENLuxor Thea ter 8 uur: Storm over Perzië. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 4.20, 6.30, 7.45 en 9 uur: Bezoek Kroonprinses Bea trix aan de West. In de nieuwe Marokkaanse regering hebben negen minis ters, die lid zijn van de Isti- qlalpartij zitting en een onaf hankelijke minister. Premier Ahmed Balafrej be houdt de portefeuille van Bui tenlandse Zaken. Abderrahim Bocabid, die vice-premier is geworden, blijft minister van Économische Zaken en is te vens minister van Landbouw geworden. "Binnenlandse Zaken komt in handen van Messaoed Chiguer en Defensie blijft in handen van Mohammed Lyazi- di. De samenstelling van de kroonraad blijft hetzelfde. VERKOOP BIJ EXECUTIE. Geen premie 'betaald voor bedrijfspensioenfonds. Deurwaarder S. Stoelenga uit Zwolle heeft maandagmiddag in Oldebroek een executoriale ver koop gehouden ten laste van de smid M. Companjen aldaar, die zijn premies voor de Stichting Bedrijfspensioenfonds voor de kleine Metaalnijverheid niet had betaald Deswege had de smid .een schuld van ƒ436.59 (premie 3,15 per week Verkocht zouden worden haar den, kachels, keukenfornuizen, 'n roodkoperen aker enz. Er werd slechts één stuk verkocht, n.l. de roodkoperen aker, die niet min der dan 625,50 opbracht. C. had deze aker zelf gekocht voor 25. Op een stuk ijzer bij de sme derij waar de verkoping werd ge houden, had men geschreven: -.Wij leven met U mee." Vóór de verkoping begon, zon gen de aanwezigen: „Alle man van Neerlands stam." Na de verkoping werd een pro testvergadering gehouden van smeden, die door ongeveer 300 personen werd bijgewoond. Tijdens deze bijeenkomst werd het woord gevoerd door de voor zitter van 't comité „Eigen mees ter, niemands knecht", de heer Grünbauer uit Amsterdam. Spr. noemde 't bedrijfspensioenfonds een „gelegaliseerd onteigenings instituut en een dwangpensioen- fonds". Diamanten huwelijksfeest. In het rusthuis „Scheldeoord" vierde gisteren het echtpaar F. G. de Bokx-de Smit zijn zestig jarig huwelijksfeest. De heer De Bokx (84), geboren te Zaamslag, werkte in zijn jonge tijd als voermansknecht te Terneuzen en leerde toen zijn vrouw Jan- neke de Smit (83) kennen. Hij vestigde zich na zijn hu welijk op de Reuzenhoek (ge meente Zaamslag) en trok da gelijks met de „mallejan" gela den met bomen door Zeeuws- Vlaanderen en naar België. Dit hield hij vol tot 1914. Omdat vele jonge mannen in de eerste wereldoorlog onder dienst moesten, zette de heer De Bokx zijn bedrijf aan de kant en werd veekoopman. In 1921 trokken zij samen naar Goes waar hij gedurende 5 jaar het landbouwbedrijf uitoefende. Zeeuws-Vlaanderen trok te sterk en in 1928 verhuisde hij naar Sluiskil waar hij zes jaar lang een melkerij had. In 1934 bouwde hij een huis aan de Leliestraat, woonde er 12 jaren en nam tenslotte zijn intrek in „Scheldeoord", waar zij nu reeds 13 jaren lang met de beste zorgen worden omringd. Zij zijn nog buitengewoon kras, al heb ben beiden op latere leeftijd wel eens een operatie moeten onder gaan. In het rusthuis was het na tuurlijk feest. In de gemeen schapszaal werd des voormid dags om 10 uur receptie gehou den en natuurlijk was daar ieder aanwezig, die er maar enigszins zijn kon. Familie en vrienden gaven eveneens door persoonlijk be zoek of schriftelijke felicitaties (dikwijls vergezeld met bloemen) van hun beangstelling blijk. Mogen zij hun verdere levens dagen in goede gezondheid in het rusthuis doorbrengen. Overgeplaatst. De tijdelijke hulpkomies F. de Vries te IJzendijke wordt met ingang van 16 mëi a.s. overge plaatst naar Retranchement. Plantjes uitgereikt. Alle leerlingen van de open bare lagere school ontvingen dezer dagen van de oudercom missie 3 plantjes. Het ligt in de bedoeling van deze en andere planten in september een plaat selijke tentoonstelling te hou den. Gouden Huwelijksfeest. Gisteren was het vijftig jaar geleden, dat het bruidspaar H, J. Colsende Caluwé in het huwe lijksbootje was gestapt. Waar dit voorrecht slechts weinige echtparen is gegeven en de heer Colsen in de geschiedenis van Sluiskil een zeer belangrijke rol heeft gespeeld en, ondanks zijn hoge leeftijd nog de vitaliteit be zit om aan het gemeenschaps leven deel te nemen, daarin nog een vooraanstaande plaats in neemt en geen moeite ontziet waar het de belangen van Sluis kil betreft, zo mag het geen ver wondering wekken, dat zeer velen op deze feestdag het gouden echtpaar op de receptie zijn ko men gelukwensen of op andere wijze uiting hebben gegeven van belangstelling en sympathie. Nadat des voormiddags in de R. K. kerk de gouden huwelijks mis uit dankbaarheid was opge dragen, werd in hotel Meert deze feestdag in intieme kring door gebracht. Voetbalclub S.L.U.U.S. Op het gemeentelijk sportter rein te Sluis werd, een openings wedstrijd gespeeld van de on langs opgerichte jeugdvoetbal club tegen een Sluis' veteranen- elftal. De nieuwe jeugdclub kreeg de naam S.L.U.U.S. „Schep Levensvreugd Uit Uw Spel". Burgemeester P. F. van Hoo- tegem was bij de eerste wed strijd aanwezig. Hij sprak tot de nieuwe club een woord van aan moediging. Hij sprak hierbij o.m. de hoop uit;, dat binnen kort weer een levendige belang stelling in de gemeente zal be staan voor het voetbalspel. De voorbereidingen zijn thans zo ver gevorderd, dat men hoopt om het nieuwe seizoen met een senioren- en een juniorenelftal in de competitie uit te komen. Rallye van S. A. M. Zaterdagmiddag vond de jaar lijkse bevrijdingsrallye van de Sluisse Auto- en Motorclub plaats. De rit was een routebe schrijving die verreden werd op Belgisch grondgebied volgens de reglementen der C.R.A.C. en Verenigde Arabische republiek steunt Indonesische centrale regering Radio-Caïro meldt, dat een woordvoerder van de regering der Verenigde (Egyptisch-Syri- sche) Arabische Republiek heeft medegedeeld dat deze „geheel achter de Indonesische centrale regering staat, die strijdt voor de onafhankelijkheid van haar land". „De regering der Verenigde Arabische Republiek is tegen elke buitenlandse inmenging in de Indonesische binnenlandse aangelegenheden en zij veroor deelt de agressieve handelingen der imperialisten in Indonesië, die de internationale spanning vergroten en een bedreiging zijn voor de wereld", aldus de woordvoerder. waaraan door rijders uit Neder land en België werd deelgeno men. Reeds bij het rustpunt in Lissewege bleek dat de rijders zoveel moeilijkheden hadden moeten overwinnen dat de rust een half uur werd verlengd. Ook het tweede gedeelte leverde de nodige moeilijkheden op, zodat er geen enkele deelnemer in slaagde de rit zonder strafpun- ten te beëindigen. De uitslag luidt: 1. J. Feijen te Gent, 41 straf- punten; 2. G. Pieters te Brugge, 48 str.3. G. Stapelaere te Ant werpen, 4. J. Dronkelaar te Zuidzande, 140 str.5. D. Meeuw- sen te Terneuzen, 164 str.; 6 en 7. F. Visser en G. de Bruijn te Sluis, beiden 189 str.; 8. Ver- straete te IJzendijke, 208 str.; 9. Buize te Zuidzande, 215 str.; 10. F. Risseeuw te Zuidzande. 11. Kemperman te Oostburg, 230 str.; 12. H. F. Bogaard te Sluis, 13. A. Schijve te Nieuwvliet; 14. J. Smoorenburg te Sluis; i5. P. van de Velde te Zuidzande; 're. P. de Bruijne te Sluis; 17. Dees te Terneuzen18. Haak te Sou burg; 19. Drenth te Oostburg 20. Loukens te HouthaVe (B.). Concert en muzikale wandeling. Zondagavond gaf de muziek vereniging Apollo" uit Sluis een concert op de Markt en daarbij een muzikale wandeling door de gemeente Sluis en de omgeving van Sint Anna ter Muiden. De muziekvereniging werd in zijn optreden begeleid door de plaatselijke jeugddrum band „De Jantjes". Koninklqke onderscheiding. Bij K. B. is verleend de ere medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, in goud, aan mej. A. J. Joppe, organiste van de Gereformeerde Kerk te Zie- rikzee. De Sowjet-premier, Nikite i wapeningsovereenkomst", aldus Chroesjtsjef heeft Eisenhower"] c'e Amerikaa.se regering. I Het Witte Huis zegt voorts dat mo Chroesjtsjefs brief „zorgvuldig zal worden bestudeerd" en dat hij het „onderwerp zal zijn van spoedig overleg tussen de Ver enigde Staten en hun bondge noten". meegedeeld, dat de Sowjet-Unle ermee instemt, dat deskundigen de technische bijzonderheden be studeren van controle op de na leving van een overeenkomst over stopzetting der kernproe ven. Zij is hiertoe bereid, omdat de president groot belang hecht aan een dergelijke bestudering en ondanks het feit, dat de Sowjet- Unie zelf ernstig twijfelt aan het nut ervan. Dit staat in het antwoord van de premier op de brief van presi dent Ëtéetthower van 28 april j.l. HerwS-'d katerdag door de Sow- jet-ambassadeur te Washington op het ministerie van Buiten landse Zaken overhandigd en zondag door het Sowjet-pers- bureau Tass gepubliceerd. Chroesjtsjef dringt erop aan, dat zo spoedig mogelijk deskun digen worden aangewezen, die in zo kort mogelijke tijd en binnen een vooraf vastgestelde termijn hun werk dienen te voltooien. Chroesjtsjef betreurt, dat de boodschap van Eisenhower geen antwoord bevatte op het Russi sche voorstel om de kernproeven te staken en dat de Verenigde Staten en Groot-Brittannië in tegendeel tot nieuwe proeven zijn overgegaan. Hij dringt erop aan, dat de Verenigde Staten alsnog met het voorstel instem men. De Sowjet-leider legt de na druk erop, dat het Noordpoolge bied een strategisch belangrijke zone is en dat de vluchten van Amerikaanse vliegtuigen met kernwapens in dit gebied der halve moeten worden beëindigd. „Het is daarvoor voldoende, dat de Amerikaanse regering de no dige orders geeft". In dit verband merkt hij op, dat het Amerikaanse voorstel om een inspectiezone in het Noord poolgebied in te stellen, „niet is ingegeven door het verlangen om een algemene vrede te verzeke ren, maar om eenzijdige voorde len te verkrijgen". De Sowjet-premier stemt ten slotte in met Eisenhowers woor den, dat voor versterking van de vrede daden nodig zijn, en hij spreekt de hoop uit, dat de Ver enigde Staten in die geest het vraagstuk van de staking der kernproeven zullen aanpakken. Volgens Chroesjtsjef kunnen de jongste, door Westerse mo gendheden genomen proefnemin gen met kernwapens tot een „kettingreactie van dergelijke proeven" leiden. De Sowjet-premier had ook kritiek op de Veiligheidsraad, omdat deze zich achter het Ame rikaanse voorstel had geschaard om. een luchtinspectiezone in het Noordpoolgebied in te stellen (de Sowjet-Unie heeft van haar veto recht gebruik gemaakt, om deze goedkeuring door de Veiligheids raad teniet te doen). Volgens Chroesjtsjef waren de meeste landen, die het Ameri kaanse voorstel hadden gesteund, „in de een of andere vorm af hankelijk van de Verenigde Sta ten", hetgeen volgens hem voor al in economisch opzicht het ge val was. „De Veiligheidsraad kan in zijn huidige vorm niet als een onafhankelijk scheidsgerecht worden beschouwd. „Daarom kan dit orgaan niet langer een be langrijke rol vervullen bij het handhaven van de internationale vrede en veiligheid", aldus de Sowjet-premier. Amerikaanse reactie Het Witte Huis heeft zondag avond in een commentaar op Chroesjtsjefs jongste brief ver klaard te hopen dat de Sowjet- Unie ook bereid zal zijn een tech nische bestudering te beginnen van andere ontwapeningsvraag stukken, dan alleen van de kwes tie van het eventueel stop zetten der proefnemingen met kernwa pens. „Het komt ons voor dat de brief van de Sowjet-premier de geldigheid erkent van het stand punt, dat zo spoedig mogelijk een aanvang dient te worden ge maakt met de bestudering van ontwapeningsmaatregelen, het geen kan leiden tot het ontstaan van een basis, die als uitgangs punt zou kunnen dienen voor het maken van vorderingen in de richting ener internationale ont- De Britse regering begroet met voldoening, maar ook met een zeker voorbehoud, het be sluit van de Sowjet-Unie om deel te nemen aan het tech nisch onderzoek naar de ma nier waarop men het beste toe zicht kan uitoefenen op het besluit geen kernwapenproeven meer te doen, aldus een woord voerder van het Britse mini sterie van Buitenlandse Zaken. De woordvoerder verklaarde dat de Britse regering de vol ledige tekst van Chroesjtsjefs brief nog niet heeft ontvangen. Als de brief van Chroesjtsjef betekent dat de Sowjet-Unie nu bereid is om zonder voorwaar den aan dit onderzoek deel te nemen, begroeten wij het Rus sische besluit met voldoening, zo besloot de woordvoerder. Het Centraal Brouwerij Kantoor te Amsterdam gaat er deze week toe over in alle Nederlandse bladen een weersvoorspelling voor het komende weekeinde te pu bliceren, die 't kantoor ont vangt van een Engels me teorologisch instituut uit Londen. Deze voorspellin gen, die tot 28 augustus a.s. wekelijks gedaan zullen wor den, zullen worden gepubli ceerd in de avondbladen van donderdag en de ochtend bladen van vrijdag en zijn gebaseerd op een systeem, dat de Ver. Staten tijdens de oorlog hebben ontworpen en toegepast, voorspellingen dus op langere termijn, dan men van de officiële meteo rologische instituten, zoals o.a. het K.N.M.I. in De Bilt, krijgt. De heer David Hibbert, directeur van Imcos Ltd. International Meteorologi cal Consultant Services te Londen, die maandag in Am sterdam is geweest, zette in 't Centraal Brouwerij Kan toor uiteen, dat deze voor spellingen uiteraard niet on feilbaar zijn, dat zij over het algemeen beperkt worden tot het geven van een indicatie of het weer beter of slech ter zal worden, maar dat men daarin een accuratesse van ruim 80 procent heeft bereikt wanneer het een voorspelling betreft, die drie dagen van te voren wordt verstrekt. Dat cijfer loopt geleidelijk terug tot 75 pro cent ten aanzien van een voorspelling' van het weer over een maand. Het bureau maakt gebruik van kaarten, in de oorlog samengesteld door de Ame rikanen, waarop dag voor dag het weer in de gehele wereld nauwkeurig staat ver meld. Eerst ontvangt het dan nauwkeurig zijn inlichtin gen over de weerssituatie van het moment en wel van de officiële meteorologische instituten, die gaarne hun medewerking geven. Vervol gens zoekt men aan de hand van een vernuftig systeem en met behulp van één der opgestelde 22 standaardty pen in de vele kaartenboe- ken waar en wanneer in het verleden de weersomstandig heden hetzelfde zijn geweest ais die van het moment, waarop nu de voorspelling moet worden verstrekt. Wordt een voorspelling van het weer over 3 dagen gevraagd, dan slaat men in het kaartenboek op hoe het weer destijds na 3 dagen veranderd is. Datzelfde re sultaat kan ook nu over 3 dagen worden verwacht en de enige moeilijkheid is, dat twee situaties zelden of nooit precies gelijk zijn. Allerlei zakenlieden beho ren tot de vaste cliëntèle, van Imcols Ltd, 'n commer ciële onderneming die door voormalige R.A.F.-weerkun digen wordt geleid en haar voorspellingen zoveel moge lijk aanpast aan de behoef ten van haar cliënten. Zo is een transportfirma er vooral in geïnteresseerd te weten of in de winter in koude streken, waar zij haar vrachtwagens op de weg heeft, ijzel zal voorkomen, terwijl de windkracht voor haar onbelangrijk is. Maar een grote ijsfabriek (en in Engeland b.v. is een hele grote) heeft er veel belang bij te wéten of het over een week op een feestdag erg warm zal zijn of niet. In het eerste geval zal zij naar alle hoeken van het land waar zij filialen heeft, flinke hoe veelheden consumptie-ijs sturen. Omgekeerd zal zij die zendingen van deze aan bederf onderhevige waar be perken als zij op slecht weer kan rekenen. Het brouwerijkantoor ver bindt aan deze publikaties nog 'n wekelijkse wedstrijd: Iedereen mag t/m vrijdag op een briefkaart zelf voor spellen hoeveel mm neer slag en hoeveel uur zon hij voor de komende zondag in De Bilt verwacht. Wie het dichtst bij de officiële me ting' komt, die het K.N.M.I. in De Bilt op die zondag verricht, wint een reis van 1000 gulden. Voorts zijn er nog 100 kleine troostprijzen. Aan de leerlingen der hoogste klassen der lagere scholen uit Terneuzen, Sluiskil, Driewegen, Hóek en De Knol die geslaagd waren voor het schoolverkeers- èïi&men dat onder leiding en toe zicht van „de Vereniging voor Veilig Verkéer Terneuzen en Omstreken" werd afgenomen, werd gisternamiddag in het Jeugdgebouw aan de Kerkhof laan de diploma's uitgereikt. Degenen die met lof •■waren ge slaagd (eindcijfer 9V2 of 10) ont vingen behalve het diploma het Veïligverkeersinsigne. Zij die een volle 10 kregen, ontvingen te vens een boek. Door de Christelijke School te Driewegen werd dit jaar de ver- keerszuil gewonnen die het hoofd der school, de heer P. Kaan, uit de handen van politie-inspecteur de heer K. Reinders in ontvangst mocht nemen. Burgemeester A. F. Hanssens van Hoek reikte de diploma's uit aan de „met lof" geslaagden van zijn gemeente. Burgemeester mr. P. Teliegen was verhinderd, zo dat de heer K. Reinders de hon neurs voor Terneuzen waarnam. De uitslag was als volgt: Chr. School Jozinastraat Jacoba A. de Blaey, Leendert M. Maas (met lof), Maria A. Klaassen, Jan J. M. Straub (met lof), D. L. van Blooislmet lof ■Mai'inus J. Vermeulen (met lof), .Rokus A. J. Dieleman (met lof), Daniel J. JusTïy, Arie J. Voogt, Adriaan J. Mol, Arie W. E. A. Kruysse, Francois J. Lavooy (met lof), Caria J. Vis (met lof), Hendrik Bouman, Pieter J. Oost- dijk, Daniël de Braai, Janny A. P. de Feijter, Levina D. Scheele, Kees Leenhouts, Pieter C. Diele man, Brosina Exalto, Jan de Jonge, Neeltje M. Meijler, Neel- tje E. C. de Putter, M. R. van Kerkvoorde, Willem A. de Bokx, C. J. van Langevelde. Chr. School op Geref. gronds.: C. P. Klaassen (met lof), Jo hannes G. Simons (met lof), Pie ter M. Hamelink, Jacobus Pijpe- link, Michiel de Pooter, Goovert J. de Ruijter (met lof), Jacoba J. de Feijter, W. H. L. v. d. Hooft, Pieter de Zeeuw, Janna E. 't Gilde, Johanna van Driel, Ja cobus G. de Ruijter, P. M. Plad- det, Cornelia A. M. Klaassen, Jacomina Pladdet, Hebrina Buij- ze, P. M. Pladdet, Maria Diele man, Fijgtje 't Gilde, Jozias A. Wisse, Joris Kolijn, Jan van de Velde, Pieter Walhout, Jan A. Bolleman, C. P. van de Velde, Jacobus de Braai, A. W. Zegers, Alida C. Riemens, Cornelia M. Pijpelink. R.K. Jongensschool: Rudi Clemminck, Paul Pieterz, Eugène Lauret, Piet Paulusse, Miel Hamann, Tim Maas, Paul de Coninck, Omer Calte,) Gustaaf Abbink, Sjors de Schepper, Tom Remery, Aqdré den Exter, Har- rie van Tiel,-Johnny Kegels, Ab- don Willems, Eddy de Bock, Levien Calle, Nico du Bois, Wil lie Huijssen, Rudy van Duyse, Hennie Claessens, Luc Verstrae- ten, For. v. d. Kraay, Kees Ver- straeten, Eddy Gruisen, Bram Naeije, Edmond P. Meijers, Jo hannes van Tiel. B, L. O.-school C. den Engelsman, Cornelia den Engelsman, Caria Brugge- man, Ko Ghijsels, Nico Camp- hens, Geertruida van Doorn, Pie ter van Fraaijenhove, Jaspert Dieleman, Simon de Blaaije, Adri Huijssen, Jacobus Buijze, Jaco mina Wisse, Ina de Doelder, L. den Deurwaarder, Jopie Zegers. Openbare School Sluiskil: P. F. Destombes, Ch. J. Bak ker, Servaas Meeusen, Freddy K. J. Hofman, Thea Wechgelaar, Marinus Jacob de Blaay, J. J. J. Bonnewei, Magda Corrie Hame link, Ko Hofman, J. J. J. Jansen, J. H. Helmendach, L. L. P. Klaas sen, Grietje Dallinga. Christelijke School Sluiskil: Jacomina Ramondt, Willem Jansen, A. J. Dieleman, Catha- rina de Feijter, J. M. Starren- burg, W. van Drongelen, Saartje Snap, Goitzen Meindertsma. C. L. Dubbeldam, Levinus de Put ter, Jacob van Minnen, Andries de Visser, Joh. Jansen. R.K. Meisjesschool: Diane Thomaes, Lilian van Cleemputte, Thérèse Adriaan- sens, Meggy Hofman, Elly Duu- rinck, Pauline Timmerman, Riet van Waes, Thea Tukker, Johan na Audenaerd, Thea Engels, Mimi de Bakker, Roke van Dries- sen, Ria van Schilt, Loes Bil- derbeek, Iréne van Kouteren, Cary Spaas, Margriet Gelderland, Fien de Bruijn, Corrie Kaan, Dorothea M. Neve, Magdalena M, E Mullaert. School A: J. E. Boers, L. R. J. v. d. Graaf, Robert A. Vermeu len, Johanna M. E. Will, Mary C. E. v. Breda Vriesman (met lof), Dirk R. Bliek (met lof), Peter J. van Wijck (met lof), Jan Ph. Maat (met lof), A. J. v. d. Linde (met lof), M. C. A. van Os, M. M. Borghstijn (met lof), Eliza beth Udo (met lof), Jentje P. Bosscher, Donald E. de Braai, Alfons IJsebaert, Johannes E. N. Visser (met lof), F. I. Ch. van Poelje, Johanna J. v. d. Kooij, W. G. de Ridder, Louisa I. Elve, L. G. Rijnberg, Janny Riemens, Ma rijke T. Lokerse (met lof), A. W. K. Verschelling, Lambertus Stsn- vert (met lof), Louisa C. Doorns, Hendrik R. Vrieling, Maatje H. Krombeen, Katelien A. Schrijver, M. P. N. M. de Kunder, Stientje Ch. C. Loof, Antonius Vermast, Levines J. Dekker, Pieter Oppen neer, M. N. Heijnsdijk, Dinie Guequierre, Elly de Regt. Hervormde school I.: Thon Dorrepaal (met lof), Catharina C. Bareman (met lof), Augusta C. Boland (m.et lof), Wimmie Scholten (met lof), Luisza S. Hupkens, Marion J. v. d. Hagen, Jelte Hoving, Sandor I. Hupkens, J. A. M. E. Heidekamp, Jacobus J. Dooms, Johannes C. de Man, Margriet P. E. v. Houcke, Levina van Pienbroek, Cornelia A. de Hol, Hester Kruseman, Gijs'oert Gietelink, Rosalie M. Harms, Le vina J. den Exter. Hervormde school II.: P. H. Schalk, Johanna Schoonakker (met lof), Levinus M. Michielsen (met lof), Adriana N. Wilhelm (met lof), Rinie Wieland, Corne lia M. Schutte, Maria J. M. v. d. Winckel, M. C. J. Verberkmoes (met lof), Thomas P. Klaassen, Michiel L: A. Lensen, Dina J. de Bokx, C. W. van den Berge, Jo hanna H. C. Buijze, Levinus Meeusen, Maria J. E. de Jonge, Levinus Bolleman, Wilhelmina Steketee, Janna E. Rouw, Jacoba M. van Es, G. L. J. Michielsen, G. W. de Bokx, Jacob P. van Es, J. M. in den Bosch, E. M. van der Hooft, Maria M. S. Bolier, Geer truida Klaassen, Pieter Wieland, Cornells J. de Bree, Lodewijk J. Stolk, Jan J. v. Dixhoorn, Chris- tiaan 't Gilde, Janneke S. Ber- wald, Pim van Meir, Adriaan Pij pelink, Theo Jan Bakker. Zuidlaiidschool: Willem J. Ha melink (met lof), Pieter Faas, Cornelis Harte, L. F. van der Hooft, Johan Willem. Prinse, J. C. van Wieringen, Machiei M. Guérand, Niklaas L. Zwikker, P. J. de Fouw, Hennie Rouw, Marie A. Visser, J. A. J. Dingemanse, Geertruida Riemens, Caria J. Ha melink, Inskje E. Moes, C. E. M. de Cooker, Jean C. van Eek, Ma thijs J. de Waard, Bianca Clem minck, Michiel H. v. Gelderen, Jan C. Verhelst, Anneke M. de Ridder, Arie M. Vroegop, C. J. van de Akker, Suzanna Anna Hol, Abraham C. de Zeeuw, Maaike K. de Lijzer, Ch. W. Frederiksen, Ina H. Dees, Louise M. Eijke. Chr. School Driewegen: Jan Hamelink, Jan de Kubber, Fran- cina de Kraker met lofHelena C. Zegers, Sara Janna de Jonge. St. Antoniussehool Sluiskil: Josephus Pouwels (met lof), M. A. C. v. d. Calseyde, Frida W. Mariman, Rosa Obrie, Romanus J. de Waal, W. M. I. A. de Winne (met lof), M. Th. Th. van Pame- len, Marleen J. C. Dieleman, Pieter L. A. van Alem, Petrus J. de Waal, Jeane I. de Co ninck, Karei D. E. Colsen, P- C. R. Schobben, Bernardus F. Harms, Arthur C. L. Wouters, Jenny L. de Rijk, José A. C. Gij- sel, Godelieve E. Lippens, Lidy L. Ranschaert, Alice R. H. H. Jacobs, W. J. J. van der Veer, Li lian C. M. Giele. Benny B. de Koyer, Alfonso M. Tacq, I. A. A. Cortvriendt, Ineke N. M. d. Wijn, W. P. de Feber, Beatrix D. Ver- meire. Petrus J. Riddering, Re- gina E. Cortvriendt, Th. P. M. Bracke. A. J. M. de Rooy. Rena M. M. Vermeire. Met lof slaagden van de Chr. Nat. school te „De Knol": Cornelia Broekhoven, Catharina N. P. de Kraker, Suzanna C. de Jonge. Chr. Nat. school te Hoek: Ca tharina Bakker. Openbare Lagere school: Adri aan J. Stof fijn, Harmen J. Otter- loo. Zaterdagavond en zondagavond is het hier ter stede rumoerig geweest door schermutselingen tussen Indonesische en Neder landse jongelui. Zaterdagavond in de omgeving van de Weiraai straat, do Koningin Emmakade en het Koningsplein; zondag avond op de hoek van de Laan van Meerdervoort en de Gouden regenstraat. Zondagavond waren op de hoek van de Goudenregen straat naar schatting een 80 In donesische jongelui bijeen, die het de voorbijgangers lastig maakten en hen aanvielen met stukken ijzer, bierflessen en zelfs met messen. Drie personen, die toevallig passeerden en er niets mee te maken hadden, werden gewond, namelijk de 18-jarige scholier E. van O., de 18-jarigë militair B. K. en de 16-jarige scholier J. P. De laatste kreeg 'n messteek in het hoofd en moest in het ziekenhuis Zuidwal worden opgenomen. De militair kreeg een hoofdwond en een messteek in de handpalm er. E. van O. verwondingen aan de benen. Toen de politie arriveer de, namen de jongelui de benen. Landen die buiten het Ooste lijke en het Westelijke blok staan, zoals India, Afghanistan en Egypte, zouden uitgenodigd moeten worden aan een topcon ferentie deel te nemen, aldus heeft volgens radio Moskou de Sowjet-Russische plaatsvervan gende minister van Buitenland se Zaken Valerian Zorin zondag verklaard. Hij zei dit tot Arabi sche journalisten die president Nasser op zijn reis door de Sow jet-Unie vergezellen. Int. concerns Industrie Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen Beursindices 8/5 9/ö 12/5 278.06 278.23 277.J' 136.16 136.00 136.S 122.91 123.55 122.70 115.21 114.72 11521 72.51 72.60 72.60 191.84 191.91 191.62 Tengevolge van alle mogelijke tegenvallers, leed de Koninklij ke Luchtvaart Maatschappij over het eerste kwartaal var. 1958 een verlies van 6.8 mil joen. Het bedrijf is zeer con junctuurgevoelig en daardoor erg kwetsbaar t.a.v. risico's. De beurs had wel rekening gehou den met een nadelig saldo van de maatschappij voor het eer ste kwartaal, doch dat dit der gelijke vormen zou aannemen, viel eerlijk gezegd tegen. Deze tegenvaller lokte aanbod var. publieke zijde uit, waardoor de prijs van de aandelen daalde van 108.50 vrijdag j.l. tot 101.50 gisteren ex 4 slotdi- vidend. De handel was zeer rustig en het aanbod kwam in een vrijwel lege en ongeïnte resseerde markt, waardoor het verlies zich gemakkelijk laat verklaren. Op de overige inter nationale markt viel heel wei nig te beleven. Het enige licht punt was hier de koersstijginig van aandelen Philip?. Op circa 28312 bedroeg de winst 3 pro cent. Er bestond weer wat be langstelling voor de aandelen van buitenlandse zijde in ver band met de aanstaande intro ductie van het fonds op de lei dende beurzen in West-Duits- land. Aandelen Kon. Olie ble ven op 172 een gulden onder de slotkoers van vrijdag jd- Ue handel was zeer kalm. Unilevers lichtelijk aangeboden, verloren 1 punt, terwijl A.K.U.'s prijs houdend bleven. Het jaarverslag van Van Nie- velt Goudriaan, met sombere uitlatingen van de directie, werd ter beurze ongunstig ont vangen. De aandelen van deze maatschappij openden op 128 ruim 7 punten lager dan de vo rige slotprijs. In hét verdere beursverloop kon de koers zich herstellen tot 130. De vreugde over de eventuele verkoop var. 18 schepen door de directie var. de K.P.M., was gisteren ver dwenen. De overgebleven winst van 4 unten van j.l. vrijdag ver minderde gisteren nog eens met drie punten. Ook aandelen Scheepvaart Unie verloren dientengevolge 2 punten. In de overige fondsen gebeurde niets bijzonders. De aanstaande veiling ir. Milaan van 2500 pakken prima tabak van de Deli maatschap pij, maakte een gunstige indruk ter beurze. De koers van de aandelen Verenigde Deli trok circa 2 punten aan tot 78. De overige fondsen in deze sector ondergingen weinig wijzigingen Staatsfondsen kalm en prijs houdend. Verder werden nog vernomen aandelen machinefabriek Hen- sen op 130 bieden (135) ingevol ge een opdracht uit Stavanger Verenigde machinefabrieken herstelden zich en werden op 133 geadviseerd (130 laten) Aandelen Hoogovens, vandaag exdividend 16 procent, werden geadviseerd op 298 a 300 295). Aandelen Etcomayer werden op 55 vernomen tegen een laatst- gedane koers van 48, op de mo gelijkheid van een interimdivi dend in de loop van 1958. Prolongatie 4%. Nabeurskoersen Kon. Olie: 172.00-170.20 172.05) Unilever: 325.00324.00 325 -) Philips: 284.00—283.00 283%) DOI>E EN TI BIJ VERKE Op de rijksv naar Zevenber teravond een v beurd, waarbij gedood en tien meer ernstige liepen. Een autobus ming uit Ooste nis onderweg vrouwen, die a in Pernis wer geven ogenblik uvergestelde rii auto, die door m oorzaak plotse] weghelft kwair door deze tege De bestelauto ven, de bestuun slag gedood. I de naast de w tere;ht en 10 v den liepen ver' De bestelaut van een vleesce dam. De iden stuurder kon n vastgesteld. FIETSER VI Omstreeks 1 avond is de Ven uit Berke hij met zijn ver terugkeerde taptoe, in de I Tilburg bij het andere wielrijdi len. Dit juist op hij aan de ande gehaald door ee achterste wielt wagen gingen waarna de dooi delbjk intrad. IN DELFT BAARDEh De commissie rijteesten heeft van de komendi 22ste lustrum studenten cor] aroe:wedstrijd c lijke inwoners ganiseert. Deze De deelnemers derdag- en vr charmante joni worden gekeurc van hun gelaat scheermes of -: meer aan te p; 11 juli zal wor wie -n acht wek ste baard heef JEUGDIGE TE DEN HA Zaterdagavom nenden hoe een kei aan het Text geslagen. Zij w politie, die een perceel ging W.C. trof men lier aan. Hij maal tevoren ir ben gepleegd, om geld te doen eehmaal een bec Puchs en z zoals bekend geweest die Zuidpoolgebied ziin maandag Southampton werden met mu loei van scheep komd. Menigeen zal trokken en in vakantiespreidin; zijn die in de me grens over gaar nog steeds papie zijn de grensfi stuk eenvoudiger is het verstandij opdat men aan d de, niet onverrid moet. "Wjj zijn ons er voor tal van lanc maliteiten vrijwt anderen, zodat voorkomt even nog enige nade: te winnen, 't zij tehuis (afdeling zij bij een reisb een onzer toer hun uiterste blijven". Bezitters va kunnen natu worden in die geen visum vra visum is nog twee landen nl. Slavië. Sedert kort t oeristenkaarf deze kaart kunr gang verkrijgen xemburg, Fra Duitsland, Zwits tenrijk. Deze toeristenl aanvragen op de tarie en| is inge' die niet het dut willen of kunnen twee pasfoto's Bi i.infietsbezitt reisje naar het len maken, dien< mede te houden het bezit moeten kende groene

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 2