De kabinetscrisis in Frankrijk Koningin legde krans bij Nationaal monument op de Dam Westers Moskou antwoord te overhandigd Overval op bankloper te Groningen HET WEER WEERBERICHT ZON- en MAANSTANDEN HOOGWATER Overlevenden van de „San Flavianoin Singapore salons j'obèrt Buitenlandse pers over Indonesië Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaalper maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. MAANDAG 5 MEI 1958 12e Jaargang Nr 4362 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v, lt Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties géén handelsadver tenties)5 regels ƒ1,—- Iedere regel meer 2# ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. René Pléven heeft definitief afgezien van zijn poging een nieuwe Franse regering te vor men. Zijn poging strandde op de weigering van de socialisten aan de regering deel te nemen. Presi dent Coty had Pléven aanvanke lijk verzocht zijn beslissing 24 uur uit te stellen. Ben woordvoerder van Coty verklaarde dat de president hoop te de radicalen, de volksrepubli keinen en zo mogelijk de conser vatieven te bewegen tot deelne ming aan de regering, die Pléven •vilde vormen. De woordvoerder voegde hieraan toe dat Coty in de hwdige impasse een gevaar ziet .'oor het voortbestaan van het parlementaire bewind in Frank- r*k. Socialistenleider Mollet ver klaarde dat hij niet zal terugko men van het besluit van de socia listische regering om niet aan de volgende regering deel te nemen „selfs als de politieke crisis acht weken mocht duren". MOLLET DOET AANVAL OP RECHTERVLEUGEL Mollet, oud-premier van Frank rijk, heeft zaterdag op een bijeen komst van socialisten in Parijs, een aanval gedaan op de rechter vleugel in Frankrijk. Hij zei dat deze vleugel bezig is de deur voor het bolsjewisme in Frank rijk te openen. Mollet zette uiteen waarom de socialistische partij besloten had Britse soldaten op Cyprus doodgeschoten. Twee Britse soldaten zijn zon- dagochtend in de Griekse wijk va» de Cyprische stad Famagusta doodgeschoten. Het is niet bekend wia de dader.-, zijn. Dit is zondag officieel te Famagusta bekend ge maakt. De Grieks-Cyprische verzetsbe weging Eoka had eerder bekend gemaakt, dat zij haar vergeldings maatregelen zou hervatten, tenzij de Britten een einde zouden ma ken aan de „onmenselijke maat regelen" in de Britse gevangenen kampen. Dit ulimatum is op 28 april jl. afgelopen. WEER WARMER. Zondag trok een hogedrukge- bied over ons land. Het gevolg was dat de zon flink de gelegen heid kreeg tot schijnen. De tem peratuur liep echter nog niet hoog op. De hoogste tempera tuur in Nederland gemeten be droeg 17 graden, op het vlieg veld Woensdrecht. We bevon den ons namelijk nog in de kou de polaire lucht, die zaterdag o«s land bereikte. Het hogedruk- gebied, ciat over ons land trok, aal heden, in ons land zuidelijke 1ot zuidoostelijke winden ver oorzaken. Daarmee wordt dan nog wel steeds polaire lucht aan gevoerd, maar die in zuidelijke streken reeds verwarmd is Een storing boven de Britse eilanden vertoont uitermate wei nig activiteit en de bewolking, die over ons land drijft is aan oplossing onderhevig. Wind en zon beide zullen dus heden samenwerken het weer warmer te maken. Neerslag uit <fe oplossende bewolking kan van geen betekenis genoemd worden. medegedeeld door het K. N. M. I., geldig tot maandagavond. WARMER. Veranderlijke bewolking, maar overwegend droog weer. Zwak ke tot matige wind tussen zuid en zuidoost. Iets hogere tempe raturen. ZON MAAN op onder op onder Mei. 6 5.02 20.12 23.36 7.28 7 5.01 20.13 8.29 4.59 20.15 0.21 9.34 9 4.57 20.16 0.58 10.40 1» 4.56 20.18 1.29 11.46 11 4.54 20.20 1.54 -12.51 >2 4.52 20.21 2.18 13.55 DINSDAG 6 MEI niet deel te nemen aan de rege ring die Pléven wilde vormen. Hij verklaarde dat 150 rechtse afgevaardigden in de nationale vergadering met de communisten hebben samengespannen „om te beletten dat de grondwet ten uit voer wordt gebracht". In dit stadium kan de socialis tische partij de leiding van het land niet op zich nemen, aldus Mollet. En het gaat er hier niet om dat wij onze verantwoorde lijkheid uit de weg gaan, maar wij zullen die nooit aanvaarden als men ons de middelen onthoudt om haar te kunnen dragen, zo be sloot hij. Breskens Terneuzen Walsoorden Hans weert v.m. n.m. 3.28 3.59 4.03 4.34 4.53 5.24 4.43 5.14 4» kapaw mul W ops .-f» j MGzfo [6 brcjwfjsfroci 9 I leraaiaet) kapseis met „sfeer" in een salon met „sfeer" Staat van beleg op Haiti afgekondigd In de negerrepubüiek Haiti (Gro te Antillen, West-Indië) is vrij dagavond de staat van beleg afge kondigd. Dit geschiedde nadat be togingen waren gehouden, waar bij in een voorstad van de hoofd stad Port au Prince een zelf ver vaardigde bom tot ontploffing was gebracht. De Haitiaanse regering heeft in een bekendmaking verklaard dat de oppositieleider Louis Dejoie, voormalig kand'-latt voor het presidentschap van Haiti, vogel vrij is verklaard. Een beloning van vijfduizend dollar is uitge loofd voor het verstrekken van in lichtingen, die tot de arrestatie van Dejoie leiden. Degenen, die hem onderdak zouden verlenen, zullen worden beschouwd als „medeplichtigen aan een poging, om het gezag omver te werpen". Er zijn verscheidene arrestaties verricht. Voorts is een uitgaans verbod afgekondigd, dat geldt van acht uur 's avonds tot vijf uur 's morgens. In de regeringsbekendmaking wordt voorts gezegd, dat Dejoie en zijn volgelingen een „golf van terroristische aanslagen hebben uitgevoerd op een tijdstip, waar op de Haitiaanse regering econo mische vraagstukken met Ameri kaanse autoriteiten bespreekt". De nieuwe regeringscrisis op Haiti gaat gepaard met een golf van propaganda, afkomstig van in het geheim werkende radiosta tions buiten het eiland, waarin wordt verzekerd dat de commu nisten erin geslaagd zijn cellen in de Haitiaanse regering te vor men. Raadgevende vergadering wenst Europees-Afrikaanse conferentie De raadgevende vergadering van de Raad van Europa heeft zich vrijdagochtend uitgesproken voor een conferentie van Euro pese en Afrikaanse landen over Europese economische hulp aan Afrika. Met overweldigende meerderheid werd een aanbeve ling aan het comité van minis ters aangenomen, om een derge lijke conferentie te laten organi seren onder auspiciën van de Raad van Europa en de commis sie voor technische samenwer king in Afrika ten zuiden van de Sahara. De conferentie zou o.a. een re- geiing voor investeringen moe ten opstellen, een garantiefonds en een fonds voor financiële hulp moeten inrichten en een organi satie voor samenwerking op gang moeten brengen. Voorts heeft de raadgevende vergadering haar politieke com missie opgedragen dit jaar nog een gedetailleerd plan op te stel len voor een studieconferentie over hulp aan minder ontwikkel de gebieden in de wereld. H. M. de Koningin heeft zater dagmorgen om half twaalf een grote krans van wittte tulpen, met twee linten in de nationale kleuren met daarop de gekroonde initialen J en B, aan de voet van het Nationaal Monument op de Dam gelegd. De vorstin was ver gezeld van Prinses Beatrix. Namens de raad van ministers legden de minister-president dr W. Drees en de minister van De fensie, ir C. Staf, een krans van lila tulpen en aronskelken aan de voet van de pyloon neder. Een paar honderd Amsterdammers stonden rond het monument op gesteld, waaromheen de elf pro- vincievlaggen en de drie nationa le vlaggen aan de masten half stok waren gehesen. Ondanks de milde zonnestralen was het nog tamelijk guur door de schrale wind in dit morgenuur van de nationale rouwdag. Op de rijweg voor het monument ston- De ambassadeurs te Moskou van de Verenigde Staten, Groot- Brittannië en Frankrijk hebben de antwoorden hunner regerin gen op de jongste Russische nota over de inleidende besprekingen voor een eventuele topconferentie overhandigd. Vernomen wordt, dat de „Westerse grote drie" hier in instemmen met afzonderlijke besprekingen van hun ambassa deurs met de Sowjet-minister van Buitenlandse Zaken Gromyko. In de drie Westerse antwoord nota's wordt verklaard, dat de Verenigde Staten, Groot-Bi-ittan- nië en Frankrijk de voorkeur had den gegeven aan gezamenlijke be raadslagingen, onder meer omdat deze een snellere werkwijze zou den hebben verzekerd. Er wordt in de nota's op gewe zen dat aanvaarding van het Rus sische voorstel in geen enkel op zicht als een precedent kan wor- De Belgische min.-president over afschietbanen voor raketten Do Belgische minister-presi dent, Van Acker, heeft donderdag op een 1 mei-bijeenkomst van de socialistische partij te Brugge meegedeeld, dat België tegen de aanleg van raketbases van de N.A.V.O. in België is. Dit is de eerste maal, dat een lid van dc socialistisch-liberale regeringscoalitie in België onom wonden heeft gezegd, dat België geen afschietbanen voor raketten zal aanvaarden. Zaterdagmorgen omstreeks II uur is in Groningen een overval gepleegd op een bankloper, waarbij een tas met 60.000 werd buitgemaakt. Doch de overvaller moest de tas weer laten vallen toen hij door twee scholieren werd achtervolgd. In de loop van de middag heeft de Groningse po litie een 36-jarige werkman aan gehouden, op verdenking de over val te hebben gepleegd. Aan de Ubo Emmiussingel te Groningen reed de 61-jarige bank loper de heer S. van der Vries van een filiaal van de Rotterdam se Bank op zijn fiets met een tas met geld, inhoudende 60.000. Aan de kant van de weg stond een man aan zijn bromfiets te prutsen. Plotseling smeet deze man de bankloper tabaksstof in de ogen en ontrukte hem de tas. Daarop reed hij snel weg op de bromfiets. De onthutste bankloper maakte onmiddellijk alarm waarop twee scholieren de achtervolging in zetten. In de Hattingerstraat re den de jongelui de bromfietser klem, zodat de overvaller niet gauw genoeg langs een auto kon komen. Hij smeet dé bromfiets aan de kant en nam de benen. Verderop in een dwarsstraatje bleef sinds kort in Groningen en wierp hij, in het nauw gedreven, staat als zwervend bekend. Hij ook de tas met geld weg. De tas zou al eerder met de justitie in werd door een echtpaar gevonden aanraking zijn geweest. Een be en naar de recherche gebracht, kentenis is in deze zaak nog niet De bankloper had zich inmid- afgelegd. dels op het politiebureau aan de Ubo Emmiusstraat vervoegd om aangifte te doen van de overval. De Groningse politie begon di rect met een diepgaand onder zoek. In de loop van de middag werd in een logement in de stad Gro ningen een 36-jarige werkman aangehouden, verdacht van deze overval. De man werd ingeslo ten. De bankloper S. de Vries werkt al ruim dertig jaar in dienst van de Rotterdamse Bank en heeft in die tijd nog nooit een dergelijke affaire meegemaakt. Hij was za terdag onderweg naar het bijkan toor van de Nederlandse Bank, 'n tocht, die hij dikwijls te voet maakt, maar zaterdag, wegens de zaterdagse drukte, per fiets. De zwarte leren tas, met zestigdui zend gulden, hield hij in de linker hand, zonder dat de tas een extra bevestiging met een veiligheids kettinkje aan de pols van de heer Do Vries had. Het tabaksstof heeft de ogen van de bankloper nagenoeg niet getroffen, omdat hij een bril draagt. Hij was dus zeer snel van de schrik bijgekomen en heeft on middellijk alarm kunnen slaan. De gearresteerde werkman ver den beschouwd voor de wijze waarop toekomstige beraadsla gingen zullen worden gehouden. De „Westerse grote drie" heb ben er kennis van genomen dat de Sowjet-regering bereid is in het vooroverleg belangrijke pun ten te behandelen. Verklaard wordt, dat deze in de eerste plaats betrekking hebben op de samenstelling van een agenda voor een topconferentie en de da tum, plaats van samenkomst en samenstelling van een daaraan voorafgaande bijeenkomst der be trokken ministens van Buiten landse Zaken. Besloten wordt: „De drie Wes terse ambassadeurs zijn gereed om hierover met de Sowjet-minis ter van Buitenlandse Zaken te overleggen". den een compagnie van het regi ment intendancetroepen uit Am sterdam en het trompetterkorps der cavalerie aangetreden. Tegen half twaalf zwenkten de hofauto's de Dam op, waar het verkeer stil was gelegd. De vor stin, gekleed in de en zij met bijpassend hoedje met zwar te rand en witte bol en de Prin ses, die een parelgrijs mantelpak je droeg, werden bij het monu ment begroet door de Commissa ris der Koningin in de provincie Noord-Holland, mr Van Hall en de ministers Drees en Staf. De vorstin en de kroonprinses wer den vergezeld door een klein ge volg. Het werd stil op het grote Dam plein toen de landsvrouwe en haar dochter onder de tonen van het „Wilt heden nu treden" naar de pyloon schreden, gevolgd door de beide ministers. Koningin Ju liana legde de grote krans, waar van de witte tulpen afkomstig waren uit de tuin van paleis Soestdijk, aan de voet van de py loon neer. Daarna traden dr Drees en ir Staf naar voren om de krans van de ministerraad er naast te plaatsen. Een wijle stonden vorstin, Prin ses Beatrix en de autoriteiten roerloos bij het monument voor hen, die hun leven gaven voor het vaderland. Enkele ogenblikken la ter zette de kapel het volkslied in, waarmede deze korte plechtig heid werd afgesloten. Koningin Juliana en Prinses Beatrix bega ven zich voor een korte informele ontvangst naar de ambtswoning van de burgemeester aan de He rengracht, waar zij door de heer en mevr. Van Hall werden ont vangen. Ind. consul-generaal in Saigon loopt over naar de opstandelingen. De Indonesische consul-gene raal in Saigon, Wilhelm J. E. Pesix, heeft zaterdag tijdens een persconferentie medegedeeld, zich aan de zijde der Indonesi sche revolutionaire regering te hebben geschaard. Hij heeft zijn post onmiddellijk verlaten. Bij zijn aankomst te Singapore heeft Pesik in een verklaring aan de pers o.a. gezegd, dat be paalde ministers van de Suma- tiaanse tegenregering zich thans te Menado bevinden. Over de bombardementen op schepen in Oost-Indonesië zeide hij, dat deze ten doel hebben, de aanvoer van versterkingen door de Indonesische regering naar streken die zich in handen der opstandelingen bevinden, te ver hinderen. PRIJSVERLAGING AARDOLIE- PRODUKTEN Met ingang van maandag vandaag zijn de prijzen voor enkele aardolieprodukten opnieuw verlaagd. Autobenzine is 0,3 cent per liter, lichtpetroleum 0,25 cent per liter goedkoper. De prijzen voor huisbrandolie, autogasolie en andere gas- olieën zijn met 50 cent per 100 liter verlaagd. Deze wijzigingen houden verband met recente dalin gen van de wereldmarkt noteringen. Amerika verwerpt Plan-Rapacki. Amerika heeft het pian-Ra- packi voor een kernwapenvrije zone in centraal-Europa verwor pen, zo is door het departement van Buitenlandse Zaken meege deeld. Het plan is te beperkt om het gevaar voor een atoomoorlog te verminderen, zo werd gezegd. burgeroorlog eindigt met een ineenstorting van de opstande lingen op Sumatra. „Wat de fou ten van de Indonesische rege ring ook zijn, de opstand kan al leen tot een verbetering leiden als hij eindigt", zo meent het on afhankelijke blad. De „Scotman" voegt hieraan toe dat het gevolg van een anti communistische interventie al De „Washington Post" zegt in een commentaar op de toestand in Indonesië, dat president Soe- karno „steeds meer laat blijken dat de communisten zijn wijze van denken bepalen. Zijn verklaringen in het open baar komen overeen met het standpunt van de Indonesische leen maar een versterking van communistische partij, die zijn de positie van de communisten luidruchtigste aanhanger, is' Hoever deze ontwikkeling zich voortzet zal men, volgens het Amerikaanse blad, kunnen zien aan zijn politiek tegenover de opstandelingenleiders, nu de op stand op Sumatra verloopt of hij op de traditionele Indonesi sche manier tot een compromis met de groepen, die meer auto nomie wensen, komt of tot het uiterste de actie voortzet. Indien Soekarno tot het laatste besluit, zal dit ongetwijfeld een ieder, wie het lot van de meerderheid van het Indonesische volk die uitgesproken geen sympathie voor het communisme heeft, ter harte gaat met zorg vervullen, aldus de „Washington Post". De „Scotsman" betreurt het sterk dat er een poging wordt gedaan om de koude oorlog naar Indonesië over te brengen, juist nu het er naar uitziet, dat de kan zijn, waardoor Soekarno „nog meer dan nu hun gevange ne wordt". „De Amerikaanse re gering heeft alle verantwoorde lijkheid voor de activiteit van vrijbuiters afgewezen, maar er zijn middelen om aan hun actie een einde te maken", aldus de „Scotsman". Bezoek van Eisenhower aan Canada President Eisenhower zal van 8 tot 10 juli in gezelschap van zijn echtgenote, minister Dulles en diens echtgenote een onofficieel bezoek aan Ottawa brengen, op uitnodiging van premier Diefen- baker. De president zal onder meer een gemeenschappelijke vergade ring van beide huizen van het Canadese parlement toespreken. Dit is door het Witte Huis mee gedeeld. Eisenhower wil internationale conferentie over het Zuidpoolgebied. De Amerikaanse regering heeft zaterdag nota's gezonden aan de regeringen der elf lan den, die deel nemen aan het in ternationale geofysische jaar, nl. Argentinië, Australië, België, Chili, Frankrijk, Japan, Nieuw- Zeeland, Noorwegen, Zuid-Afri- ka, de Sowjet-Unie en Engeland, waarin zij de wens uitdrukt dat deze staten zullen deelnemen aan een internationale conferen tie, die het sluiten van een ver drag zou moeten bestuderen, waardoor het elk land vrij staat louter wetenschappelijke onder zoekingen in het Zuidpoolgebied te verrichten. De Amerikaanse regering wil vermijden, dat het Zuidpoolge bied 'n,politiek twistpunt wordt. Tenslotte wordt in de nota's gesteld dat het Amerikaanse voorstel „in geen enkel opzicht afbreuk doet aan reeds in het Zuidpoolgebied verworven rech ten, noch aan de aanspraken, die bepaalde staten op zekere delen van dit gebied doen gelden". Pakistaans protest bij de Veiligheidsraad. De Pakistaanse regering heeft haar delegatie bij de Ver. Na ties opdracht gegeven bij de voorzitter van de veiligheids raad een protest in te dienen tegen „de schending van de rechten van de mens in het door India bezette deel van Kasjmier". In de protesbrief wordt de aandacht van de raad gevestigd op een eerder Pakistaans pro fest van 11 april en gezegd, dat het feit, ciat sjeik Abdoellah, de voo'mali ae premier van Kasjmier opnieuw door de In diërs is gearresteerd na op 8 ja nuari op vrije voeten gesteld te zijn, een nieuw bewijs is van de schending van de rechten van de mens. De enige misdaad van sjeik Abdoellah, aldus het protest is dat hij voorstander is van een volksstemming in Kasjmier. Twintig overlevenden van het door bommen tot zinken ge brachte Britse tankschip San Flaviano zijn vrijdag met de Britse tanker Daronia in Singa pore aangekomen. De San Fla viano van 12.278 ton werd op 28 april door een niet-geïdentifi- ceerd vliegtuig in de haven van Balikpapan (Borneo) in brand gebombardeerd. De overlevenden deelden aan verslaggevers mede, dat hun schip in vier en een halve mi nuut tijd door een Mitcheli- bommenwerper, waarvan de kentekens waren uitgewist, werd vernietigd. Dit gebeurde maan dagmogen vroeg. De gehele, 51 koppen - tellende bemanning, kwam er met wat schrammen en builen goed af. Enkele liepen een lichte shock" op. De bommenwerper kwam om tien voor half acht 's morgens boven Balikpapan aanvliegen, juist op het moment van aflos sing van de wacht aan boord. Het vliegtuig wierp twee bom men uit één aan elke kant van het midden van de „San Fla viano". Zij kwamen onder wa ter tot ontploffing en een enor me vuurzee schoot door de ven tilators naar buiten. Wij verlie ten het schip onmiddellijk en roeiden naar dé kust, aldus één der bemanningsleden. Vervolgens vloog het toestel op een hoogte van ongeveer 30 meter naar de „Daronia", die een tweetal kilometers verder op lag. Eén bom trof een ven tilator van de pompkamer en kwam daarna in zee terecht, zonder te exploderen. Andere bommen misten,. Vervolgens wijdde de Mitchell zijn aandacht aan een Indone sisch korvet, dat stoom op had en naar open zee trachtte weg te komen. Volgens een lid van het dekpersoneel scheen een hele lading bommen op 't schip te zijn gevallen. „Het zonk on middellijk, en we hoorden dat van de bemanning van honderd er slechts twintig werden ge red." Nadat de bemanning de bran dende en slagzij makende „San Flaviano" had verlaten, keerde de bommenwerper terug, om vervolgens het dek te mitrail leren. Het was voornamelijk aan het feit dat de wacht juist werd af gelost en de meeste bemannings leden nog in hun kooien in het achterdeel van het schip waren, te danken dat iedereen zonder ernstig letsel ontsnapte. Zou al les een uur later zijn gebeurd. Incident in zone van het Panamakanaal. Panamese studenten hebben 50 Panamese vlaggen geplant; in de door de Verenigde Staten beheerde zóne van het Pana makanaal. Met deze „operatie- soevereiniteit" wilden de stu-< denten de Panamese soeverei niteit over de zóne vaststellen. (De Panamezen hebben nim mer erkend dat welk bedrag ook tussen de V.S. en Panama fundamentele soevereiniteit over de 16 km brede strook toe kent). Het Panamese ministerie van Buitenlandse Zaken „bestudeert de netelige kwestie" die door het optreden van de studenten is geschapen, ofschoon functio narissen van de Kanaalzone hebben gezegd, dat het incident belachelijk geen officiële aan dacht waard is. Amerikaanse plannen voor raket naar de maan. De V.S. zijn van plan voor het einde van dit jaar een kunstmaan te lanceren, die rondom de maan zal draaien, zo heeft schout-bij-nacht John Clark, plaatsvervangend hoofd van de speurafdeling van' het ministerie van Defensie meege deeld. De satelliet zal worden afgeschoten met behulp van een Juno-raket, een combinatie van de Redstone-raket van het le ger en andere krachtige raket ten. Volgens Clark zal de lance ring een onderdeel vormen van het plan der regering om vijf pogingen te doen voor het zen den van onbemande projectie len naar de maan. „Aquila" weer gebombardeerd. Het Italiaanse schip „Aquila", dat zich in de Indonesische wate ren bevindt, is voor de tweede maal gebombardeerd en door dit tweede bombardement bijna vol ledig vernield. Dit hebben de eigenaars van 't schip, de gebr. Grimaldi, zater dag in Genua meegedeeld. Zij hadden het nieuws via de radio gehoord van de Italiaanse ambas sadeur in Djakarta. Het 5.300 metende vrachtschip werd op 29 april voor de eerste keer gebombardeerd door 'n niet geïdentificeerd vliegtuig, toen het in Ambon lag te wachten op een lading kopra. Volgens het door de gebr. Gri maldi ontvangen bericht is de „Aquila" echter nog steeds niet gezonken. Eerder is gemeld dat het schip bij het eerste bombardement op 29 april gezonken was. De gebr. Grimaldi meldden dat het schip op 1 mei voor de twee de keer is gebombardeerd. De „Aquila" ligt voor anker in de haven van Ambon. Bij het tweede bombardement werd niemand ge wond, omdat de tien achtergeble ven bemanningsleden aan wal waren. Zoals bekend waren de overige 21 leden van de beman ning al eerder overgenomen door het Griekse schip „Armonia". Dit schip zou daarna door vlieg tuigen zijn gemitrailleerd en is nu op militair bevel op weg naar Djakarta. dan zouden de meesten wellicht zijn gedood. De geredden verklaarden nog, dat de luchtaanval met grote deskundigheid werd uitgevoerd. „Wie de vlieger ook was, hij ken de zijn werk." Alle twintig aangekomenen waaronder de vrouw van de 1ste officier zagen er gezond en opgewekt uit, hoewel sommigen nog steeds geschokt waren door hun ervaring. De overige opvarenden wor den maandag met de tanker „Dromus" in Singapore ver wacht, op zeven na, die in Ba likpapan de komst van een in specteur van Lloyds blijven af wachten.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1