in prijs verlaagd Belgische zenders televisie neemt sterkere in gebruik Rechtszaken Binnenlands nieuws Wat brengt de radio DE INGESNEEUWDE SLAAPWAGEN Vrijdag 2 mei 1958 ct Buitenlands nieuws AGENDA 12e jaargang 4360 De Belgische televisie neemt vandaag vier nieuwe, sterke zen ders in dienst, waardoor het to tale zendvermogen van 16 kw tot 400 kw wordt verhoogd. Door deze nieuwe zenders en door verplaat sing van de beide Brusselse zen ders naar Waver-Overijse en het in gebruik nemen van een zender te Ruislede zal het aantal Belgen dat de uitzendingen zal kunnen volgen, met circa vier miljoen kunnen stijgen. De zender voor de Vlaamse pro gramma's is van Brussel overge bracht naar Waver-Overijse, waar de zendantenne is geplaatst op een reeds beslaande 245 meter hoge zendmast van de radio-om roep. Het vermogen van de BRITSE GELEERDEN EISEN ONMIDDELLIJKE STAKING VAN BRITSE KERNPROEVEN Een petitie voor onmiddellijke staking van de Britse proeven met kernwapens is donderdag uit naam van 618 Britse geleer den, onder wie 69 leden van de Royal Society (academie van wetenschappen) en 93 hooglera ren in de medische wetenschap pen, aan de Britse eerste minis ter gezonden. In een begeleidende brief zegt de Britse filosoof Lord Russel, dat het „onduldbaar" is, dat En geland zijn proeven voortzet „in weerwil van het besluit van de Russische regering haar proe ven te staken". Er is nu, aldus Russel, een unieke gelegenheid om het kern gevaar, dat ons allen bedreigt, te beperken. Ik hoop, dat onze re gering rekening zal houden niet alleen met de mening van tal rijke vooraanstaande geleerden maar ook met die van miljoenen gewone mensen en de huidige reeks proeven op het eiland Christmas onmiddellijk zal stop zetten. In hun petitie zeggen de ge leerden o.m., dat zolang de kern wapens zich nog slechts in han den van drie grote mogendheden bevinden een overeenkomst over het toezicht erop mogelijk is. Maar als de proeven doorgaan en als andere regeringen eveneens in het bezit komen van deze wa pens zal het gevaar van een ramp veel groter worden. De ge leerden achten het geboden, dat onmiddellijk gepoogd wordt een internationaal akkoord tot stand te 'brengen voor het stopzetten van alle proeven met kernwa pens. Vlaamse zender is van 2 kw op 100 kw gebracht. De nieuwe zender te Ruislede is bestemd voor kanaal 2 en heeft eveneens een vermogen van 100 kw. De antenne is aangebracht op een 150 meter hoge stalen mast. De zender van Antwerpen blijft ook in kanaal 2 uitzenden, doch het vermogen wordt in oostelijke richting uitgestraald om interfe rentie tussen de zenders Ruislede en Antwerpen tot een minimum te beperken. Daarom is ook de «polarisatie van de antenne te Ant werpen veranderd van horizon taal in vertikaal. Ook de zender die in kanaal 2 het Franse pro gramma uitzendt, is naar Waver- Overijse overgebracht. Het vermogen van de Luikse T.V.-zender is opgevoerd van 6 kw tot meer dan 100 kw in de richtingen Namen en Bastenaken. In noordelijke richting is het ver mogen verhoogd tot 30 kw. De zendantenne is geplaatst op een 150 meter hoge stalen mast die te Ougree bij Luik is gebouwd. Door deze wijzigingen zal men in de provincies Antwerpen, Bel gisch Limburg en een deel van Oost-Vlaanderen en in de provin cie Henegouwen en een groot deel van de provincies Namen en Luik zowel de Vlaamse als de Franse uitzendingen van het N.I.R. kun nen ontvangen. De vijf zenders krijgen het uit te zenden programma via straal verbindingen toegezonden van uit het paleis van justitie te Brussel, waar de centrale gevestigd blijft. Deze centrale ontvangt de pro gramma's normaal van de studio's in Brussel of elders. - De ontvangstmogelijkheid voor buitenlandse zenders (Rijsel, Lo- pik, Langenberg) blijft ongewij zigd. Jemen licht de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties in Jemen heeft besloten de Vei ligheidsraad van de Verenigde Naties in te lichten over de toe stand die is ontstaan „door de Britse bezetting van Lahedj", een sultanaat in het westen van het protectoraat Aden, aldus is maandagavond te Cairo bekend gemaakt. Ongeveer tien dagen geleden hebben Britse autoriteiten de arrestatie gelast van drie voor aanstaande Arabieren in La hedj, dpt nabij Dhala in Aden ligt. Er zijn troepen naar het desbetreffende gebied gezonden om het hoofd te kunnen bieden aan eventuele wanordelijkheden. (Advertentie) Manchester Guardian over Eisenhowers verklaring inzake Indonesië De verklaring van president Eisenhower, dat hij niet gelooft dat er met uitzondering van even tuele avonturiers ook maar één Amerikaan in het conflict in In donesië betrokken is, was niet ge ruststellend, zo meent de liberale „Manchester Guardian". „Hij had er aan toe kunnen voe gen dat dergelijke avonturiers zijn ernstig misnoegen opwekken, doordat zij een gevaar voor de vrede vormen. Het onderscheid tussen „avonturiers" en commu nistische „vrijwilligers" mag even groot zijn als het verschil tussen staatscontrole en particulier ini tiatief, doch men is in Azië licht geneigd dit over het hoofd te zien. De oefeningen van de Zoavo, die donderdag zijn begonnen, worden dicht genoeg bij Indonesië gehou den om verdere gelegenheden tot gevaarlijke „incidenten" te bie den. Een krachtig woord van Washington is noodzakelijk. Het behoeft niet luid te worden ge zegd, zolang het maar op de juis te plaatsen wordt gehoord", al dus de „Manchester Guardian". Saoedi-Arabië Het Egyptische blad „Rose El Joessef" meldt, dat de premier van Saoedi-Arabië, kroonprins Faisal, een geheime instructie heeft uitgevaardigd voor de te rugtrekking van Saoedische troepen uit Jordanië met ingang van 5 mei. Volgens het blad heeft de voormalige Saoedische vertegen woordiger in Londen, sjeik Ha- fez Wahba, gezegd, dat zijn re gering besloten had de diploma tieke betrekkingen niet te her vatten alvorens Engeland be trekkingen aanknoopt met de verenigde Arabische republiek. Wahba zei, dat Faisal na juni Cairo zal bezoeken en dat de definitieve houding van Saoedi- Arabië tegenover de republiek binnen een jaar zal worden be paald, aldus het Egyptische Wad, Kantonrechter veroordeelt KNVB-toto De kantonrechter te Den Haag, mr. G. J. M. van Dun- gen, heeft gistermorgen de se cretaris van de Kon. Ned. Voet bal Bond, de heer L. Brunt, ver oordeeld tot een boete van elf gulden subs, vijf dagen hechte nis wegens het houden van de K.N.V.B.-toto. Deze toto wordt door de kantonrechter dus als een verboden loterij beschouwd. De uitspraak is in overeen stemming met de opvatting van de officier van Justitie. Deze bleek van mening, dat de KNVB-toto een niet vol doende opzet vertoont en dat de deelnemers een onvoldoende nauw verband met de houders van de „pool" hebben. Over het beroep aantekenen van de KNVB zal de heer Brunt eerst overleg plegen met de rechtsgeleerde raadsman in deze zaak, mr. C. R. C. Wijc- kerheld Bisdom Twee jaar voor roofoverval op benzinestation De rechtbank te 's Graven- hage heeft gisteren twee jaar gevangenisstraf met aftrek op gelegd aan de 34-jarige Rotter damse koopman B. V. wegens diens aandeel in het overvallen in de nacht van 6 op 1 januari j.l. van de pompbediende van het benzinestation aan de rijksweg bij Hoofddorp in de Haarlemmermeer. De officier van Justitie had een jaar en negen maanden ge- eist. De zaak tegen de hoofddader «n deze overval, de 21-jarige werkloze De Z., die nog een lange reeks van andere misdrij ven op zijn kerfstok heeft, werd aangehouden voor het uitbren gen van een psychiatrisch rap port, evenals de zaak tegen de 20-jarige Haagse kok S., die zich in de nacht van 3 op 4 januari j.l. samen met de 21-jarige los- werkman W. J. van K. had schuldig gemaakt aan het ple gen van een uiterst brutale in braak in de R.K. kerk aan de Wenckebachstraat te Den Haag. Van K. werd conform de eis veroordeeld tot een gevange nisstraf van een jaar en drie maanden met aftrek. De 32-jarige Rotterdamse koopman B. A. V., die samen met zijn 34-jarige stadgenoot V. getracht had lood te stelen te Schipluiden, werd tot vier maanden met aftrek veroor deeld. De officier had tien maanden, waarvan drie voor waardelijk geëist. Vier jaar geëist tegen directeur, verdacht van fraude De officier van justitie bij de Haarlemse rechtbank mr. dr. W. M. H. Pitlo, heeft donderdag middag een gevangenisstraf van 4 jaar geëist tegen de 40-jarige assurandeur A. J. v. H. uit Be verwijk die zich moest verant woorden wegens valsheid in ge schrifte waarmee een bedrag van ƒ25.000 gemoeid zou zijn, wegens oplichting van een be drag van ƒ32.000 en verduiste ring van 70.000. De officier merkte daarbij op, dat hij verdachte drie feiten ten laste heeft gelegd, hoewel het aantal op ruim 30 geschat kan worden. Verdachte was direc teur van een assurantiebedrijf (Hofgeest) dat gelden beschik baar stelt Bij de aankoop van auto's. Tussen november '55 en ook Rama nu 48 PER PAKJE VER. STATEN. Haagse financieringsmaatschap pij 175.000 hebben ontvangen. Door het zetten van valse hand tekeningen en het doen van val se boekingen zou hij in het be zit zijn gekomen van grote be dragen en met dit geld finan cierde hij de auto's, die zijn klan ten kochten. In korte tijd verkreeg de assu radeur een omzet van twee mil joen gulden. De directeur van de Haagse financieringsmaat schappij die als getuige werd ge hoord, zei geen wantrouwen tegen verdachte te hebben ge koesterd. In zijn requisitoir oefende de officier van justitie kritiek uit op het systeem van de auto financiering waarvan thans de verdachte de dupe is geworden. De officier zag in de Beverwijker geen oplichter of iemand die zich wilde verrijken. Er moesten wel door zijn geknoei moeilijk heden ontstaan en het ene gat is met het andere gestopt. Mr. Fr. Pauwels merkte als verdediger op dat er de laatste tijd dikwijls op, grote schaal wordt verduisterd en geknoeid, zelfs bij de staat. Bij dergelijke zaken dient men niet alleen een verdachte aan te pakken, maar ook het systeem dat zich daarbij voordoet. Mr. Pauwels pleitte voor een voorwaardelijke straf. Uitspraak 14 mei. De moordzaak te Anjum De rechtbank te Leeuwarden heeft donderdagmiddag de 20- jarige landarbeider Johannes D. te Anjum wegens doodslag van de slikwerker Pieter Steegstra veroordeeld tot een gevangenis straf van 4 jaar met terbeschik kingstelling van de regering. De mededader, de 26-jarige timmer man Alle S„ eveneens te Anjum, werd veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf en terbeschik- kingstelling van de regering. Van beide straffen wordt de tijd in voorlopige hechtenis doorge bracht (bijna 20 maanden) afge trokken. De officier had tegen deze ver dachten resp. 7 en 5 jaar met aftrek en terbeschikkingsstelling geëist. De moeder van Johannes D„ de 38-jarige Folkje D.D., werd veroordeeld tot een gevangenis straf van 6 jaar met aftrek van eveneens 20 maanden preven- Aziatische griep was niet nieuw Op een medisch congres te Atlantic City heeft dr. Fred Da venport van de universiteit van Michigan verklaard dat de Aziatische griep, in tegenstel ling tot de eerste hypothesen, niet in 1957 maar in 1889 voor het eerst is opgetreden. Onder zoekingen in Nederland en de Ver. Staten hadden aangetoond dat talrijke bejaarden in hun bloed afweerstoffen tegen de A- griep hadden. Hieruit kon men concluderen dat zij de ziekte al eens hadden gehad, waarschijn lijk tijdens de griepepedemie van 1889. Volgens dr. Davenport zal de mensheid nog wel tien tot vijf tien jaar met het virus van de A-griep leven. Hij voegde hier aan toe, dat hij bezig was met proeven met een vaccin tegen verschillende soorten griep. (Advertentie) Verpakking van 454 gram f 1.20 ALABASTINE HOLLAND N.1. LEIMESAKV" AMSTERDAM tief. Tegen haar had de officier 5 jaar met aftrek geëist. De vader van Johannes D., tegen wie in laatste instantie twee en een halfjaar met aftrek was ge- eist, werd vrijgesproken. Naar wij vernemen gaf Folkje D. reeds het voornemen teken- nen appèl te zullen aantekenen tegen het vonnis. De beide hoofd verdachten wensten zich over een eventueel hoger beroep nog te beraden. Door AGATHA CHRISTIE. 66) „U hebt, monsieur ie comte, de handigheid van een beroepsmis dadiger," merkte Poirot droog op. „Een grote natuurlijke vinding rijkheid en een olijkbaar meedo genloze vastbeslotenheid om de justitie te misleiden." „O neen, neen." Het vrouwtje boog zich naar voren. „Monsieur Poirot, hij heeft u uitgelegd hoe het zat." Ze ging van het Frans over in het Engels: ..Ik was bang absoluut doodsbang begrijpt u. Het was zo'n tragedie geweest indertijd en om dat alles weer opgerakeld te krijgen. En ver dacht te worden en misschien in de gevangenis gezet! Ik was vre selijk bang, monsieur Poirot. Kunt u het niet begrijpen?" Haar stem was mooi diep, warm, pleitend de stem van de dochter van Lida Arden, de grote tragedienne. Poirot zag haar ernstig aan. „Als ik u geloven zal, madame, februari '57 zou hij van een en ik zeg niet, dat ik u niet wil Nadruk verboden. geloven dan moet u me hel pen." ,,U helpen?" „Ja. De reden voor de moord ligt in het verleden in die tra gedie, die uw huiselijk leven ver woestte en uw jeugd verduister de. Neem me mee terug in het verleden, madame, dat ik* daar de sleutel moge vinden, die de hele zaak verklaart." „Wat zou ik u kunnen vertel len? Ze zijn allemaal dood." Ze herhaalde droevig: „Allemaal allemaal dood Toby, Sonja, die schattige Daisy. Ze was zo lier, zo zonnig. „Er was nóg een slachtoffer, madame. Een indirect slachtoffer, om zo te zeggen." „Die arme Suzanna? Ja daar had ik niet aan gedacht. De poli tie ondervroeg haar. Ze waren overtuigd, dat zij er iets mee te maken had. Misschien was dat zo, maar zo ja, alleen buiten haar schuld. Ze had, geloof ik, een KIND VAN AMERIKAANS ECHTPAAR UIT HOTELRAAM GEVALLEN. Het vierjarig dochtertje Carlin van een Amerikaans echtpaar is woensdagavond te Rotterdam uit een hotelraam gevallen en levens gevaarlijk gewond. Om zes uur was de 37-jarige Amerikaanse militair Carlton We ber uit Niles (Mich.) met vrouw en drie kinderen uit Wiesbaden, waar zij tijdelijk verblijven, in het hotel „Flegma" te Rotterdam aangekomen. Een uur later begaf het echtipaar zich naar de badka mer en liet de drie kinderen op de achtergelegen hotelkamer, 2de étage, enige tijd alleen. Vermoe delijk zijn de kinderen over de bedden aai\ het spelen gegaan en heeft Carlin, bij 't raam gekomen het evenwicht verloren en is zij voorover uit het raam naar bene den gevallen en in de tuin terecht gekomen. Met een schedelbasis- fractuur moest het meisje naar het Westerziekenhuis worden vervoerd, waar haar toestand levensgevaarlijk wordt geacht. SCOOTERRIJDER VERONGELUKT Op de rijksweg Sneek-Joure is woensdagavond de 44-jarige J. Cnossen uit Sneek met zijn scooter geslipt en over de kop geslagen. Het slachtoffer werd met een schedelbasisfractuur naar het ziekenhuis te Sneek vervoerd, waar hij in de loop van de avond is overleden. INBREKERS OP HETERDAAD BETRAPT Het is de politie dinsdagnacht gelukt twee 18-jarige jongens, die een ongewenst bezoek brachten aan een fruithandel in de Schoterbosstraat te Rot terdam, op heterdaad te be trappen en te arresteren. In het kantoor van de fruithandel hebben zij geprobeerd de brandkast te forceren. Ook heb ben zij een geldkistje openge broken, maar dat leverde niets op, omdat het leeg was. SCHAAK- EN DAMSPELEN r*. P. J. VAN DE BANDE beetje gebabbeld met iemand, had inlichtingen gegeven over de tijd dat Daisy uitging. De stakker raakte vreselijk overspannen; ze dacht dat men haar verantwoor delijk zou stellen." Ze begroef haar gezicht in haar handen. „Van welke nationaliteit was zij madame?" „Ze was een Franse. „Wat was haar achternaam?" Het is gek, maar ik kan het me niet herinneren we noemden haar Suzanne. Een knap, vrolijk ding. Ze was dol op Daisy." „Zij was de kindermeid, niet?" „Ja." „Wie was de kinderjuffrouw?" „Een gediplomeerd verpleeg ster. Stengelberg heette ze. Zij was ook zeer gehecht aan Daisy en aan mijn zuster." „Nu, madame, moet u goed na denken voor u mijn vraag beant woord: hebt u sinds u in deze ■trein' bent iemand gezien, die u herkende?" Ze staarde hem aan. „Ik? Neen, niemand." „En prinses Dragiloff?" „O, zij? Ik ken haar, natuurlijk Ik dacht, dat u iemnad bedoel de.iemand uit.uit die tijd." „Dat bedoel ik ook, madame. Denk nu eens goed. Er zijn enige Op hun surveillance hoorden twee politieagenten in de fruit handel van de Gebr. W. enig gerucht. Zij stelden een onder zoek in en toen zij aan de deur rammelden, viel het paneel eruit, dat de jongelui eruit ge nomen hadden en er weer los ingezet hadden. Daarop hoorde men snelle voetstappen van personen, die naar de achter zijde van het pand liepen. Eén der agenten liep snel naar de achterkant, die in de Almonde- straat uitmondt. Hij kwam juist op tijd om te zien. dat op drie meter hoogte een ruit werd in getrapt. De eerste, die naar be neden sprong, werd door deze agent in zijn kraag gegrepen, nummer twee door zijn collega, die inmiddels ook was komen aanrennen. Zij werden naar het bureau Bergsingel overge bracht. Opnieuw tegenvaller voor Lady Docker Het loopt lady Docker de laat ste tijd niet mee. Dezer dagen werd zij „verbannen" uit Mona co en de drie departementen van de Franse Rivièra, omdat zij de vlag en de regering van het vorstendom had beledigd. Maan dagavond ondervond zij een nieuwe tegenslag. Een Britse televisiemaatschappij had haar n.l. de gelegenheid geboden om haar visie op het gebeurde te geven. Voorwaarde was echter, dat het gesprek volgens een te voren opgesteld schema van vraag en antwoord zou verlopen. Lady Docker stelde evenwel de eis dat zij volkomen vrij zou zijn in haar antwoorden. Toen bleek dat de maatschappij onwrikbaar op haar standpunt bleef staan en de uitzending werd afgelast, ver klaarde lady Docker zich bereid alsnog met het scenario akkoord te gaan, doch toen was het te laat. Er bleef haar en sir Ber nard Docker niets anders over dan onverrichterzake de studio te verlaten. ZATERDAG 3 MEI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gr.; 7.15 De zingende kerk; 7.45 Morgengebed en liturg, kal.; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 8.50 Voor de huisvrouw; 10.00 V. d. kleu ters; 10.15 Gram.; 10.30 Ben je zestig?; 11.00 Voor de zieken: 11.45 Gram.; 12.00 Middagklok; 12.03 Promenade ork. (12.3012.33 Land- en tuinbouwmeded.); 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nws en Kath. nws; 13.20 Gram.; 13.30 Dansmu ziek; 14.00 Voor de jeugd; 14.20 Engelse les; 14.40 Voor de jeugd; 15.25 Harmonie ork.; 15.45 Gram.: 16.00 Voetbalreport.; 16.45 Sport of gram.; 17.15 De schoonheid v. h. Gregoriaans; 17.45 Lichte mu ziek; 18.00 Journalistiek overz.; 18.10 Koorzang; 18.15 Van het Binnenhof; 18.25 Strijkork.; 18.45 En nu mijn geval; 19.00 Nieuws; 19.10 Comm.; 19.15 Gram. Natio naal progr.; 19.30 Omroeporkest; 19.50 Klein mannenkoor; 20.00 Stilte; 20.02 Wilhelmus; 20.04 Or- gelconc.; 20.13 Omroeporkest en groot koor; 20.30 Gram.; 21.00 Hoorspel; 22.00 Tenor en piano; 22.35 Wij luiden de zondag in, avondgebed en liturg, kal.; 23.00 Nieuws; 23.15 Nws in Esperanto; 23.22 Nouveauté's. jaren voorbij gegaan, denk daar aan. De persoon kan wat veran derd zijn." Helena dacht lang voor ze ant woordde. „Neen, ik ben zeker dat er nie mand is." „Uzelf u was een jong meis je in die tijd, had u niemand die toezicht hield op uw studies of voor u zorgde?" „O ja, ik had een soort gou vernante voor mij en secretaresse vor Sonja gecombineerd. Het was een Engelse of liever een Schotse een grote vrouw met rood haar." „Hoe heette ze?" „Miss Freebody.' „Jong of oud?" „Ze leek mij vreselijk oud. Maar ik denk, dat ze niet ouder dan veertig was. Suzanne zorgd- de natuurlijk voor mijn kleren en was mijn kamenier." „En waren er geen andere in woners van het huis?" „Alleen bedienden." „En weet u zeker, heel zeker, madame dat u niemand in de trein herkend hebt?" Ze antwoordde ernstig: „Niemand monsieur. Volstrekt niemand." (Wordt vervolgd.) HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.23 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 10.00 Caus.; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Amus. muz.; 10.50 Euitenl. weekoverz.; 11.05 Annemarieke; 11.35 Viool en elavecimbel; 12.00 Dansmuz.; 12.30 Land- en tuin bouwmeded.; 12.33 Orgel en zang; 13.00 Nws: 13.15 Vara-varia; 13.20 Promenade orkest; 13.45 Sport- praatje; 14.00 Voor de jeugd; 14.35 Lichte muz.; 15.00 Boekbe;«3r.; 15.25 Lichte muz.; 15.45 Betuws progr.; 16.10 Radio Philh. ork.; 16.45 Caus.; 17.00 Ballroomorkest; 17.30 Weekjourn.; 18.00 Nws en comm.; 18.20 Orgelspel: 18.45 Gr.; 19.00 Artistieke staalkaart. Na tionaal programma: 19.30 Zie Hil versum I. 20.30 Nws; 20.35 Gram.; 21.15 Socialistisch comm.; 21.30 Mezzo-sopr., altviool en piano; 21.50 Hoorspel; 23.00 Nws; 23.15 Gram. BRUSSEL: 12.00 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.34 Caus.; 12.45 Gr.; 13.00 Nws; 13.15 Muz. kaleidosc.; 14.30, 14.35 en 14.45 Gram!; 14.55 Voetbalreportage; 17.00 Nieuws; 17.10 Dagklapper en lit. kal.: 17.20 Liturg, gezangen; 17.30 Gr.; 18.00 Lichte muz.; 18.30 Voor de solda ten; 19.00 Nws; 19.30 Wereldten toonstelling te Brussel; 20.00 Ca baret; 21.00 Gram.; 21.15 Amus. muz.; 22.00 Nws; 22.15 Dansmuz.; 22.45 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.05 Dansmuziek. VRIJDAG 2 MEI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „De laatsten zullen de eersten zijn". Veilinggebouw, Kerkhof laan: 2-10 uur Land- en lucht machttentoonstelling Paraat'. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „Salzburger Geschichten". ZATERDAG 3 MEI. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 9 uur: „De laatsten zullen de eersten zijn". Concertgebouw, 9 uur: „Pa rachutisten vallen aan. Veilinggebouw, Kerkhof laan: 2-10 uur Land- en lucht machttentoonstelling .Paraat'. AXEL: Het Centrum, 9 uur: „Inspecteur Gallaghan en de l geheime code". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 u.: „Als Parijs ont- waakt. l

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 5