Uit de Provincie Geslaagde eerste internationale zeehengelwedstrijd te Terneuzen 8EÜRSO VERZICHT Onder de Blauwe Vaan van Lotharingen VOETBAL De Nederiands-Belgische besprekingen over het kanaa! Gent-Terneuzen Victor van Turenne' Mat RAWt-Schlar^fi a en ftAW'-Sifper lalex matrassen geven de y\art;k slaapkamermeubelen u een volmaufeu nachtrust. De weloverwogen vQf|ri||f or. kleuren geven een stijlvolle slaapOmec. RAWi-ScMarailia ijixap üJ^Ltfé N.V. r.AWI-fabrieVen Winschoten Showroom Groenestraat, Utrecht eenvoudig doelmatig geriefelijk bekoorlijk TERNEUZEN. .Meiviering vrouwengroepen P. v. d. A. en Vrouwenbond X. V. V. Onder een stralende mei-zon vertrokken gistermorgen 2 bus sen met de resp. vrouwengroe pen uit de P. v. d. A. en de Vrou wenbond N. V. V. voor de geza menlijke meiviering in 't reerea- tie-oord van de Braakman. Daar aangekomen vonden al len een zitplaats aan de nog wei nig begroeide grasberm, wat ech ter aan de goede stemming niets afdeed. Na een welkomstwoord door mevr. De Vos, werd een lied ge zongen, waarna mevr. Dierx het woord verkreeg om iets te ver tellen over de meiviering. Zij wees erop, dat, hoewel belang rijke sociale winst is geboekt-, het nog nodig is het meifeest te vie ren, in het geloof, dat over de ganse aarde miljoenen mensen de hoop op een toekomst van vrede en welvaart in zich dra gen. Na nog een lied te hebben ge zongen werd ochtendgymnastiek beoefend onder de kundige lei ding van mevr. VerhageMul ler, hetgeen nog al aanleiding gaf tot hilariteit. Mevr. Slock las vervolgens een meiverhaal, dat met grote aandacht werd ge volgd. Na nog enkele spelletjes te lebben gedaan, werd er weer in gestapt met als tweede doel ge zamenlijk koffiedrinken in een eafé te Biervliet. Hier was het dat de voorzitster van de vrou wengroep van de P. v. d. A. mevr. DoornsOrtelee een sluitings woord sprak en allen die hadden meegewerkt tot het welslagen van deze meimorgen, dank be tuigde. Rond half twaalf waren allen weer thuis, hoogst voldaan over de georganiseerde herdenkings morgen. (Advertentie) Van Nelle bestellen! AXEL Koninginnedag. De verjaardag van de Konin gin is in Axel zonder bijzonder feestvertoon gevierd. De traditie getrouw werd er zeer druk gevlagd, vooral in de hoofdstraten. De kleuterscholen maakten zoals altijd in de ochtenduren •?en wandeling door een gedeelte der gemeente en hadden de kleu ters natuurlijk weer veel bekijks. Het was dan ook prettig "te zien hoe de keurig geklede en met ■oranje getooide kindertjes met hun vlaggetjes zwaaiden en on der het zingen van „Oranje boven Leve de Koningin", door de zon-overgoten straten trokken. 's Avonds was er concert op de markt door de harmonie „Con cordia", dat voor het eerst in het openbaar optrad onder leiding van haar nieuwe dirigent, de 'heer C. de Ridder. Er werd met succes een populair programma uitgevoerd. Ook de drumband van „Con cordia" kwam voor de eerste spaal op de kiosk. Het is een trisse ploeg in de hagelwitte ïostuums en zij verhogen, wan neer zij door de straten marche ren, het cachet van de Harmonie niet weinig. Aan alles kon men zien (en horen i dat voor dit nieuwe veel .ïmbitie bestaat en dat er flink gerepeteerd is. Het concert op de Markt werd ïjset het „Wilhelmus" besloten. BRESKENS Overval. Gisteravond te 11 uur werden de heren B. en W. die op hun rijwiel naar Breskens reden, ter hoogte van het voetbalveld, ge legen aan de weg Breskens Schoondijke, door een achterop ■komende auto de weg versperd, waarna twee inzittenden uit de auto sprongen en B. en W. met een st.uk ijzer te lijf gingen. Bij de worsteling werd de jas van de heer B. van het lichaam getrokken, waarop de beide kerels in de auto sprongen en in de richting Schoondijke weg reden. Direct werd door B. en W. de politie van het gebeurde in ken nis gesteld, die onmiddellijk met liet onderzoek aanving. Ter hoogte van de Kruisdijk werd de jas van B. op, de weg gevonden, doch de daarin zich ijevonden hebbende portefeuille met f 120 was verdwenen. In de loop van de nacht van woensdag op donderdag werden de gebroeders P. uit Schoondijke foor de politie van hun bed ge licht en in verzekerde bewaring gesteld. PHILIPPINE Koninklijke onderscheidingen. Ter gelegenheid van de ver- Jaardag van H. M. de Koningin werden alhier twee ere-medailles verbonden aan de orde van Oranje Nassau, in goud ver leend. Door de burgemeester en wet houders werd een onderscheiding uitgereikt aan de heer C. A. Barbé wegens zijn verdienstelijke werkzaamheden in het bestuur van Burgerlijk en R. K. armbe stuur en als gewezen dijkgraaf van versahillende polders. De tweede ere-medaille in goud werd door de heer Bier- hoff, directeur van het postkan toor te Terneuzen in aanwezig heid van burgemeester Van Hoek en wethouder Barbé, op de borst gespeld van de heer J. L. Cor nells, oud-kantoorhouder der P. T. T., die onlangs zijn veertig jarig ambtsjubilé herdacht en zich op cultureel terrein ver dienstelijk maakt. De heer Waale, directeur van het postdistrict kwam ook de heer Cornells gelukwensen met deze onderscheiding. De fanfare bracht 's avonds aan beide heren een serenade, waarna in verband met Konin- ginnefeest op de kiosk een con cert werd gegeven. SLUIS Huldiging onder-comman dant Sluisse Brandweer. Op het gemeentehuis te Sluis vond een bijeenkomst plaats van gemeenteraad, plaatselijke brand weer en gemeente-personeel, zulks in verband met het 35-jarig jubileum van de heer L. de Broek als onder-commandant van de vrijwillige brandweer. In ver band hiermee werd hij door H. M. de Koningin onderschei dén met de zilveren medaille ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau. Burgemeester P. F. van Hoote- gem feliciteerde namens de ge meente en hij roemde de pret tige sfeer in het corps, een sfeer die voor een groot deel door de heer De Broek gekweekt was. Tevens overhandigde hij hem de medaille, uitgereikt door de Kon. Nederlandse Vereniging van Brandweercommandanten. De heer De Broek dankte daar na allen voor de betoonde belang stelling. Als jeugdvriend en lid van de gemeenteraad van Sluis sprak de heer Fl. Dusarduijn. Deze wees hierbij op het moedige ge drag van de heer De Brock in de oorlogsjaren, toen de brand weer een zeer moeilijke opdracht had te vervullen. De heer H. F. Bogaard, plaat selijk commandant, sprak in de zelfde geest en raadslid S. A. van Hal zei o.m. dat de houding van de heer De Broek de jongeren tot voorbeeld kan strekken. Viering Koninginnedag. De viering van de verjaardag van H. M. de Koningin werd in de ochtenduren door de kinderen van de lagere scholen gevierd op het gemeentelijk sportveld. Daar werden allerlei wedstrijden ge houden onder leiding van het onderwijzend personeel en deel de de burgemeester de hieraan verbonden prijzen uit. Na een algemene tractatie ging de schooljeugd huiswaarts. In de avonduren trad „Apollo" op met een concert op de Markt en een rondgang door de ge meente, vergezeld van de jeugd drumband „De Jantjes". Nummering kandidaten lijsten gemeenteraad. Door het stembureau te Sluis werd de nummering van de kan didatenlijsten voor de gemeente raad als volgt vastgesteld: Lijst 1: Katholieke lijst J. Ge- vaert; lijst 2: Partij van de Ar beid; lijst 3: Combinatie Prot.- Chr. groepering met V.V.D.; lijst 4: Onafhankelijke lijst F. Smoo renburg; lijst 5: Vrije Katholieke lijst C. Dekker. Vergadering gemeenteraad. De gemeenteraad kwam in vol tallige zitting bijeen onder lei ding van burgemeester P. P. van Hootegem. Bij de ingekomen stukken bevond zich een schrij ven van de plaatselijke R.K. Jeugdraad, waarin een over zicht gegeven wordt van de werkzaamheden van deze raad over het afgelopen jaar. De heer G. de Meijer werd met ingang van 1 juni als ge meente-arts aangesteld. Inge willigd werd een verzoek van de heer J. P. A. Catz te Sluis om premie voor woningverbetering en woningsplitsing. Een verzoek van de Christelij ke Kleuterschool werd ingewil ligd voor medewerking tot in richting van het gebouw, gele gen in de Sint Jacobstraat voor een bedrag van 1130,35. Door het college van B. en W. was een bespreking gehouden met belanghebbenden van de Rijksweg naar Draaibrug, de Ronduite en de Kruisschans over de elektrificatie van deze wijken. Uit de gebleken belang stelling volgde een voorstel van het college tot deze elektrifica tie. De totale kosten belopen 16.355,waarvan de P.Z.E.M. 6084,bijdraagt, de gemeente gedurende 15 achtereenvolgende jaren 627,en de belangheb benden ƒ4188, Vastgesteld werd een nieuwe destructieverordening. Het par keerterrein aan de Sint Anna- straat wordt geasfalteerd. Dit kost de gemeente dit jaar ƒ8000 en het volgend jaar ƒ2800 voor het aanbrengen van een nieuwe slijtlaag. Een rechtsvordering zal wor den ingesteld tegen de heren Iz. Cappon en gebr. Louwagie we gens het weigeren te betalen van schadevergoeding voor de gemeentelijke gewassen aan de wallen. De bedragen voor de bijzon dere lagere scholen werden vastgesteld op ƒ3635,38 voor de R.K. jongensschool, ƒ4017,41 voor de R.K. meisjesschool en 2612,55 voor de Christelijke school. In verband met het invoeren van o.a. de toeristenkaart moest de legesverordening gewijzigd worden. De heer M. de Guies- guière kreeg vergunning om de puinstort aan de Nieuwstraat te beweiden. SLUISKIL Bestelwagen uitgebrand. Al was in 't Sluiskilse oranje programma hoegenaamd geen 'vuurwerkfestijn ingelast, toch hebben velen, al was het op het door de zon overgoten middag uur, kunnen aanschouwen dat een bestelwagen tengevolge van kortsluiting volkomen is uitge brand. Een buurtbewoonster uit de Middenstraat zag rook en walm uit het interieur van een bestel wagen opstijgen en waarschuw de niet alleen onmiddellijk de tegenover haar wonende eige naar de heer H. de B„ doch ver wittigde eveneens de brandweer, die, evenals de plaatselijke poli tie, in record-tempo arriveerde. De eigenaar liet onmiddellijk zijn maaltijd in de steek, overzag wat het beste te doen was en wel dra werd een tuinslang uitgerold waarna het blussingswerk aan ving. Toen de brandweer arri veerde werd er met de tuinslang nog wat nageblust. Niets van het interieur der Ifa-bestelwagen bleek nog in normale staat, to taal alles, uitgezonderd enig meegevoerd bedrijfs-instrumen- tarium, was verkoold, de ramen totaal verpulverd en het dash board een blakende massa. Een zich in de wagen bevindende gas fles heeft zich wonderlijk goed gehouden. De auto is verzekerd. Algemene Bedrijfsgroepen Cen trale huldigde jubilarissen. De plaatselijke afdeling van de Algemene Bedrijfsgroepen Cen trale hield in de zaal Beaart een algemene vergadering, welke dit maal in verband met het 25-jarig lidmaatschap van enige leden een bijzonder karakter droeg. In zijn openingswoord richtte de voorzitter, de heer Dra'obe, zich speciaal tot de jubilarissen en verwelkomde tevens de aan wezige districtsbestuurder, de heer Schepers. Namens het hoofdbestuur com plimenteerde de heer Schepers de jubilarissen, die gedurende 25 jaar in trouw lidmaatschap hun vakorganisatie op voorbeeldige wijze hadden gediend, waarna hij hen de jubileumspeld opspelde en de daarbij behorende oorkonde overhandigde. Hierna werd onder presidium van de heer Drabbe aangevangen met de behandeling van de agen da der vergadering. Met grote belangstelling werd door de aanwezigen de door de voorzitter onder de loupe geno men collectieve arbeidsovereen komst gevolgd, en werd na af loop hiervan een druk gebruik gemaakt van de gelegenheid tot het stellen van vragen. Zowel de voorzitter als de districtsbestuurder beantwoord den de vragenstellers op uitvoe rige wijze. Na bespreking van enkele huishoudelijke aangelegenheden werd de vergadering door de voorzitter gesloten. VOGELWAARDE. Nummering kandidatenlijsten. Tijdens een daartoe belegde zitting van het centraal stem bureau voor de verkiezing van de gemeenteraad vond de numme ring plaats van de ingeleverde geldige kandidatenlijsten. Slechts één fractie uit de thans zitting hebbende raad had gebruik ge maakt van de gelegenheid een kandidatenlijst aan te bevelen voor een voorkeursnummer. Deze lijst, met als eerste kandi daat de heer F. A. de Bakker, kreeg dus automatisch lijstnum- mer één toegekend. Aan de overige drie lijsten werd bij lo ting een nummer toegekend. De lijst Van Hove kreeg hierbij num mer twee, de lijst De Poorter nummer drie en de lijst Serra- rens nummer vier. Principiële bereikt. overeenstemming Blijkens mededelingen in de Bel gische pers heeft het Belgische kabinet in zijn vrijdag j.l. gehou den bijeenkomst zich akkoord verklaard met het resultaat van de bespreking tussen de Belgi sche ministers Lievens en Van- audenhove en hun Nederlandse coliega's Hofstra en Algera, welke verleden week in Den Haag heeft plaats gehad over het kanaal Gent—Terneuzen. De N. R. Crt. voegt hieraan toe, dat tussen Belgische en Neder landse deskundigen tevoren al volkomen overeenstemming was bereikt omtrent de te onderne men werken in verband met de verbetering van het kanaal Gent Terneuzen en het bouwen van een derde sluis te Terneuzen en dat de ministers het bij hun overleg ook eens zijn geworden over de financiële regeling van een en ander. (Over een volko men gelijkschakeling van de spe ciale spoorwegtarieven wordt in dit bericht geen melding ge maakt. Red. De Vrije Zeeuw.) De overeenkomst wordt nu op papier gezet en hiermee zal ver moedelijk niet veel meer dan een (Ad\ ertentie) Van Nelle bestellen! maand zijn gemoeid. Nadat de beide regeringen zich met het opgestelde zullen hebben ver enigd, zal dit als grondslag die nen voor een door Buitenlandse Zaken ten slotte in te dienen ontwerp van verdrag. (Advertentie) Van Nelle bestellen! ZUIDZANDE Beis ouden van dagen. In een vergadering van het oranje-comité, dat ook de ont spanning van bejaarden ver zorgd, is besloten de reis voor de oudjes dit jaar in begin juni a.s. te houden met als doel Brus sel. ZAAMSLAG Herdenkingsdag. Zaterdag 3 mei a.s. zal alhier, evenals in voorgaande jaren, de herdenking van de oorlogsslacht offers plaats vinden. Ook dit jaar zal geen „stille tocht" worden georganiseerd, doch het ligt in de bedoeling in de avonduren een bezoek te bren gen aan de algemene begraaf plaats om bloemen te leggen op de graven van de gevallenen. In verband hiermede zal de algemene begraafplaats geopend zijn van 19.30 uur tot 20.30 uur. Vanzelfsprekend is er geen enkel bezwaar tegen, dat een groep wordt gevormd en dat zulk een groep b.v. van school kinderen in georganiseerd verband de begraafplaats be zoekt en bloemen op, de graven legt. Wordt dit gedaan, dan ga ..men twee aan twee en in vol- De eerste internationale zee hengelwedstrijd die gisteren van 11.00 uur tot 2.00 uur, vanaf de Wate rtoren richting Griete, in de Schelde werd gehouden is, dank zij het enorm vele werk dat door het bestuur van de Terneuzense sportvissersvereniging „Ontspan ning na inspanning" reeds maan den tevoren werd verzet, een groot succes geworden. Daarvan getuigde bij de prijs uitreiking in het R. K. Parochie huis burgemeester mr. P. Telle- gen die verder zeer tevreden was over dit initiatief van „O. N. I." en de hoop uitsprak dat de Ne derlandse, Belgische en Franse (Advertentie) Van Nelle bestellen! sportvrienden volgend jaar, en dan liefst in nog veel grotere ge tale, naar Terneuzen zouden ko men om aan onze prachtige Schelde de vreedzame hengel sport te beoefenen. Ook de jury, bestaande uit de heren J. Oly- slager (voorzitter), A. Thomaes (die mede aanwezig was namens het Belgische en Franse consu laat te Terneuzen), A. IJsebaert, J. de Waal en But, had veel waar dering voor hetgeen door het be stuur van „O. N. I." is gedaan om dit feest te doen slagen en ten slotte waren de vissers bijzonder te spreken over de prima organi satie en de vele prachtige prijzen die waren beschikbaar gesteld. Dit laatste is zeker te danken aan de medewerking door de Terneuzense middenstand. Tenslotte sprak de heer v. d. Broek, de voorzitter van „O. N. I." hartelijke woorden van dank aan de burgemeester, jury en allen KONINKLIJKE OLIES UITERMATE WILLIG De twee beursdagen in New York, die aan de beursdag te Amsterdam van gistermiddag waren voorafgegaan, doordat het Damrak woensdag gesloten was wegens Koninginnedag', hebben een zeer gunstig' effect gesorteerd voor de gehele markt, doch in het bijzonder voor de aandelen Kon. Olie. De belangstelling voor deze aan delen was groot en de koersvor- ming duidde een willige stem ming aan. Direkt bij de opening werd een notering op tafel ge- i'r.d v;.n 174.80. De vraag voor buitenlandse rekening, speciaal Zwitserland, bleef aanhouden en bij gebrek aan materiaal, was men alleen maar bereid stukken af te geven tegen ho gere koersen. Dientengevolge liep de prijs op tot 176.80 waarna een reactie intrad en verder gehandeld werd rond ƒ175.80, tegen een slotkoersvan (Advertentie) Van Nelle bestellen' komen stilzwijgen naar de be graafplaats. De klok wordt geluid van 19.45 af. Te 20.00 uur wordt met lui den gestopt ten teken dat een korte tijd volkomen stilte in acht wordt genomen. Na deze stille tijd wordt de klok nog geduren de vijf minuten geluid. Verzocht wordt op de herden kingsdag vanaf 18.00 uur half stok te vlaggen en de vlaggen bij zonsondergang in te halen. Tevens wordt verzocht op maandag 5 mei a.s. de vlaggen op de gewone wijze uit te steken. Nummering kandidatenlijst gemeenteraad. Daar voor de C. H. U., A. R. en P. v. d. A. voorkeur-nummering van de door genoemde partijen ingediende kandidatenlijsten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing was aangevraagd, werd de num mering als volgt vastgesteld: 1. C. H. U.2. A. R.3. P. v. d. A. en bij loting 4. G. P. V. en 5. S. G. P. Badinrichting. Gedurende de maand april werd de gemeentelijke badin richting door 1047 personen be zocht. Gevonden voorwerpen. Aan het bureau van de post- commandant der rijkspolitie zijn als gevonden aangegeven de vol gende voorwerpen welke zijn terug te bekomen aan de daar achter vermelde adressen: Kinderportemonnaie, Polder straat 35; motorbril. Noordstraat 8 en damesschoen, Terneuzense- straat D158. dinsdag' van 165.30. De koers winst bedroeg derhalve bijna ƒ11,— ofwel 55 punten oude omrekening. Hiermede werd weer eens duidelijk aangetoond dat het fonds een zeer groot speculatief karakter draagt. De willige stemming voor de aan delen Kon. Olies werd mede veroorzaakt doordat Amerika toenadering zoekt tot Egypte door het vrijgeven van 28 mil joen pond Egyptische activa in Amerika. Hierdoor wordt ge tracht een betere politieke sfeer te scheppen t.a.v het .olierijke Midden-Oosten. De overige markt profiteerde van de willige stemming in de oliehoek en zo waren aandelen Philips op 279 ruim 4 punten hoger. Unilevers mochten er ook wezen met een avance van ruim 5 punten en A.K.U.'s lie-- ten zich niet onbetuigd en voegde een drietal punten aan de vorige slotkoers toe. K.L.M. wilde niet achterblijven en ver handel was in al deze fondsen beterden ruim een gulden. De vergeleken bij vorige dagen vrij aktief. De scheepvaarten zetten bij gebrek aan orders aarzelend in op iets lagere koersen. Gedu rende het verdere beursverloop ontwikkelde zich opnieuw al lengs een vastere tendentie en kwamen de koersen, zij het in geringe mate, boven die van dinsdag uit. In H.V.A.'s was even wat beweging en het fonds noteerde bijna 2 punten hoger. Amsterdam Rubbers en Ver. Deli's waren goed prijshou dend. Staatsfondsen lagen we derom vast in de markt, mede vanwege de gepubliceerde gun stige weekstaat van de Neder- landsche Bank. Voor de eerste verhandeldag van de 6 procent obligaties Vromen papierfabrieken werd een koers vernomen van 105. Aandelen kunstspinnerij Nij- roan werden geadviseerd op 80 (90) op het passeren van het dividend, vorig jaar 5 procent. Prolongatie 4 procent. Intern, conc. Industrie Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen Beursindices 28/4 29/4 1/5 271.29 270.44 281.78 .35.09 135.37 135.82 125.47 123.34 124.19 115.38 114.89 114.56 71.86 71.68 71.68 188.54 187.97 193.45 N abeurskoersen Kon. Olie: Philips: 174—178.30 278—280 (175.65) (279 (Advertentie) Van Nelle bestellen! 6. En dan doemt na enkele dagen de beroemde stad Venetië voor hen op. Bij een van de stadspoorten riadert hen een offi cier van. de stadswacht. „Ik verzoek U om Uw papie ren," zegt deze, waarop Victor hertogelijke opdracht officier buigt nu en leidt hen naar een kanseli^y- van de raad van de Doge. Deze, een vriendelijke oudere' heer, ont vangt beide reizigers gastvrij. ,,U kunt gedurende Uw ver blijf te Venetië bij mij wonen", zegt hij en weest ervan over tuigd, dat het een eer voor mij is, om afgezanten van hertog Godfried te mogen ontvangen. In zijn paleis, dat aan een van de mooie Venetiaanse kanalen is gelegen, krijgen de beide Lotha- ringers een ruim vertrek toege wezen. (Advertentie) Van Nelle bestellen! die op een of andere wijze bij de organisatie hebben geholpen. Al had het bestuur van „O. N. I." zeker meer dan de nu op gekomen 191 sportvissers ver wacht, de wedstrijd is in de beste orde verlopen. Er zijn verschil lende oorzaken te noemen waar om het aantal niet groter is ge weest. Het Belgische strand zal zeker ook wel een grote drukte hebben gekend; de Expo '58 trekt op dergelijke dagen veel bezoe kers en te Gent werden voetbal wedstrijden gespeeld waarin de topploegen van Europa tegen el kaar uitkwamen. Over de vangst (hoofdzakelijk bot en paling in deze tijd van het jaar) was én bestuur èn jury zeer tevreden. In totaal werd er 17 kg vis gevangen. Dat er in het vervolg zeker meer sport- hengelaars zullen komen is wei te verwachten. Bij Terneuzen is de Westerschelde een ideaal oord voor de zeehengelaar. Burgemeester Teilegen reikte de korpsprijzen uit. Zij ontvin gen allen een fraaie beker. Ook de eerste prijs van de individuele wedstrijd werd door de burge meester uitgereikt. Uitslag.der korpsen: 1. Nieuwpoort (B) 2. Westdorpe 3. Hoek 4. Vlaardingen 5. Hoek 6. Hulst 7. Nieuwpoort (B) 8. Vlissingen 9. Vlaardingen 10. Goes 11. Hulst 12. Westdorpe Uitslag individuele 1. J. van Drongelen 748 gram 687 507 499 415 407 360 198 134 115 85 wedstrijd te Sluiskil 1059 gram 2. W. de Cuyper te Terneuzen 848 gram 3. A. van Dijk te Blankenberghe 807 gram 4. C. Schoof te Terneuzen 615 gram 5. R. de Wispelaere te Blankenberghe (B) 517 gram 6. J. Laikens te Driewegen (Zuid-Beveland) 515 gram 7. H. Desaever te Nieuwpoort (B) 474 gram 8. P. Hubrechtse te 's-Gravenpoider 422 gram 9. P. Verhelst te Hoek 415 gram 10. P. v. Remortel te St. Jansteen 407 gram 11. F. Koole te Terneuzen 375 gram 12. M. de Feijter te Terneuzen 344 gram 13. J. B. Heynink te Boom (B) 342 gram 14. J. de Braai te Terneuzen 340 gram 15. M. Trevisan te Sluiskil 332 gram Aan mevr. Rinkhout uit Ter neuzen werd, als enige aan de wedstrijd deelnemende dame, eer. medaille uitgereikt. (Advertentie) Van Nelle bestellen! Argentinië won voetbalgevecht van van Uruguay met 20 Het Argentijnse voetbalelftal heeft woensdag te Buenos Aires een 20 zege behaald op de ploeg van Uruguay. Bij de rust was de stand 0—0. De wedstrijd is een waar voet balgevecht in 'n „typisch" Zuid- Amerikaanse sfeer geworden: vol hartstocht en incidenten. Vier spelers werden uit 't veld gestuurd, eenmaal rende de po litie eigenmachtig het terrein op om de spil van Uruguay, Car- ballo, naar de kleedkamers te sleuren, toen deze de scheids rechter er op zelfs voor Zuid amerikaans voetbal ontoelaat bare wijze van wilde overtuigen dat hij een Argentijns doelpunt ten onrechte had toegekend. Argentinië beëindigde de wed strijd met negen spelers, Uru guay slechts met acht De moeilijkheden begonnen halverwege de eerste helft. De Argentijn Zarate en Nunez van Uruguay vonden het toen ken nelijk niet zo leuk meer om al leen maar tegen een bal te trap pen zij mikten nu bij voor keur op elkaar en konden het veld verlaten. Kort na de rust kregen ook Rojas (Argentinië) en Rodriguez (Uruguay) het met elkaar aan de stok. En ten slotte was het gezag van de ar biter zo miniem geworden, dat de politie ingreep toen Carballo zijn nerveusiteit op de arbiter wilde afreageren. Tussen al deze opwindende momenten door scoorde Argen tinië nog twee doelpunten. Het eerste via Lombarda beide teams hadden toen nog negen spelers, het tweede dank zij Infante. De Argentijnen hadden toen reeds een kwantitatieve voorsprong van 98 spelers.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 2