De burgeroorlog in Indonesië Geen raketbases in Oost-Europa De presidentswisseling in Argentinië Pr ins Bernhard naar Canada Britse precisieraketten Wetenschappelijke ontdekking van Amerikaanse kunstmanen Vele buitenlandse touristen in ons land HET WEER WEEMRICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN VRIJDAG 2 MEI 1958 12e Jaargang Nr 4360 HET VRIJGEVEN VAN EGYPTISCHE SALDI VOOR WESTELIJKE LANDEN OOSTENRIJKS VOORSTEL VOOR DUITSE VERKIEZINGEN DE TOESTAND OP MALTA VEEL SLACHTOFFERS NA AANVAL OP PANAMEES SCHIP BIJ AMBON Djakarta: Vliegtuigen der opstandelingen hebben hun basis in het buitenland De toestand in Zuid-Sumatra De strijd in Midden-Sumatra MAATREGELEN VAN REDERS NA DE BOMBARDEMENTEN OP SCHEPEN IN INDONESISCHE WATEREN DE TOESTAND IN SPANJE Beroep op arbeiders om maandag te staken SPOORWEGEN HERDENKEN GEVALLENEN CONSTELLATION „UTRECHT" MOEST NAAR KARACHI TERUGKEREN RELLETJES IN NAZARETH 800 personen bespraken nachtkwartier in -Middelburg en omgeving Invasie van Belgen en Duitsers in Maastricht Ook druk bezoek in Arnhem Horecabedrijven op de avond van de dodenherdenking GROTE DRUKTE IN DE BOLLENSTREEK Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. "erschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadver tenties): 5 regels ƒ1,Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. De Britse regering is naar van welingelichte zijde wordt vernomen, niet beerid het voor beeld van de Amerikaanse rege ring te volgen wat betreft het vrijgeven van Egyptische activa zo lang er geen regeling is tot stand gekomen, voor de weder zijdse eisen inzake schadever goeding van Engeland en Egyp te. De Egyptische saldi in Enge land bedragen nog ongeveer 85 miljoen sterling waarvan 45 miljoen sterling op de Egypti sche rekening welke in theorie vrij is en 40 miljoen sterling op hekening no. 1 welke geblok keerd is. De te Rome gesloten overeen komst inzake de schadevergoe ding voor aandeelhouders der Suezkanaalmaatschappij voor ziet in bepaalde stortingen af komstig uit Egyptische fondsen te Londen, maar er wordt te Londen op gewezen, dat de be treffende bepaling slechts zal worden toegepast in het raam van een algemene Brits-Egypti sche overeenkomst. De Britse regering wacht thans een me dedeling uit Cairo af inzake de hervatting van de Brits-Egyp tische onderhandelingen te Rome. Volgens Weense bladen heeft de Oostenrijkse kanselier, Raab, pogingen gedaan om de Duitse kwestie een stap nader tot een oplossing te brengen. Hij heeft volgens deze berich ten onlangs aan bondskanselier Adenauer van West-Duitsland en aan de Amerikaanse en de Russische ambassadeur in We nen voorgesteld, dat op een topconferentie een commissie wordt ingesteld die verkiezingen in gaheel Duitsland moet voor bereiden als inleiding van een hereniging. Raab zou dit zelf hebben meegedeeld aan de Weense correspondent van de West- duitse ..Industrie Kurier", een blad uit Düsseldorf, met de op merking, dat na de regeling van de kwestie-Oostenrijk en de kwestie-Triest een „Duits won der" niet uitgesloten is. De verleden week afgetreden Maltese premier, Dom Mintoff, heeft donderdag op een grote bij eenkomst van zijn aanhangers te La Valetta als zijn mening te kennen gegeven, dat Malta bij Engeland geïntegreerd moet worden en dat de Maltezers vol komen dezelfde rechten moeten genieten als de Engelsen in hun eigen land ,,en niets minder". „Als ons dit niet gelukt, zullen we voor de toekomst onafhanke lijkheid proberen te verwerven." Mintoff zei voorts „wij zullen nooit de Britse gouverneur als hoofd van hef Maltezer volk er kennen Voor ons zal hij altijd een Brits soldaat blijven, die voor de Britse belangen opkomt". Mintoff noemde de politiecom missaris „de grootste verrader die we ooit gekend hebben", welke opmerking met gejuich door de menigte begroet werd. Ondanks het verbod op het houden van bijeenkomsten had Dom Mintoff toch vergunning voor deze vergadering verkre gen. Volgens uit Singapore en Hongkong ontvangen berichten zijn bij een aanval op het onder Panamese vlag varende schip „Flying Lark" in de haven van Ambon door onbekende vlieg tuigen, veel slachtoffers geval len onder de bemanning. Volgens een woordvoerder van de maatschappij te Singapore, welke de „Flying Lark" had ge charterd, werden bij de aanval op dit schip twaalf opvarenden gedood. De woordvoerder verklaarde dat de „Flying Lark" een be manning heeft van 26 koppen, allen Chinezen uit Hongkong. Het bericht over de aanval en de slachtoffers werd donderdag van de eerste stuurman in Sin gapore ontvangen. Het schip was verhuurd aan een Indonesische firma door de „New Rubber Compagny of Sin gapore". Het was ingezet voor de interinsulaire verbindingen in Indonesië. Op 8 april was het schip uit Soerabaja naar Am- bon vertrokken. In Singapore zeide een woord voerder van de Indonesische op standelingen, dab vliegtuigen de laatste veertien dagen Ambon van Noord-Celebes uit hebben aangevallen. Een woordvoerder van de In donesische regering heeft giste ren verkla'ard, dat de vliegtui gen der opstandelingen, die in Ocst-Indonesië buitenlandse schepen bombarderen, dit doen vanuit bases buLen het grond gebied van de republiek Indone sië. Deze woordvoerder, de heer Ganis Harsono van het Indone sische ministerie van Buiten landse Zaken, gaf als zijn me ning te kennen, dat de opstan delingen met hun aanvallen trachten, een buitenlandse in terventie te forceren. De op standelingen weten, dat hun toestand hopeloos is en zij heb ben niets te verliezen. Daarom trachten zij de gehele wereld in de strijd te betrekken. Zij we ten zeer goed dat de schepen, waarop zij hun aanvallen rich ten, geen Indonesische schepen zijn, maar zij hebben ze niette min aangevallen, omdat zij daarvan eerst klachten, vervol gens diplomatieke stappen en daarna een rechtstreekse actie verwachten van de zijde van Engeland. Hij voegde hieraan toe. dat er te Menado geen mogelijkheid van aanvoer van benzine en an dere brandstoffen voor vliegtui gen bestaat. Daarom hebben de opstandelingen hun toevlucht genomen tot vliegtuigen, die opereren vanuit de naastbijzijn- de bases. „Ik zou niet met zeker heid kunnen zeggen, waar deze bases zich bevinden, maar zij zijn stellig buiten Indonesië ge legen", aldus de heer Harsono. Volgens de mededeling van radio-Palembang is de verte genwoordiger in Zuid-Sumatra van het Indonesische ministerie van Handel, Hussein Aminud- „Tass" heeft woensdag een verklaring gepubliceerd waarin wordt gezegd dat de Russen geen raketbases hebben in Oost- Duitsland, Polen en Tsjecho- Slowakije. Zoals bekend heeft de Noorse minister van Buitenlandse Za ken, Lange, op 24 april in het Noorse parlement verklaard dat er in die landen Russische ra ketbases zijn. „Tass" zei dat het gemachtigd was te verklaren, dat deze mededeling van Lange van het begin tot het eind ver zonnen is en slechts verbazing kan wekken. „Tass" zegt dat het niet moei lijk is te raden waarom juist nu deze verzinsels in omloop wor den gebracht. De volkeren, waaronder het Noorse volk, heb ben met kracht geprotesteerd tegen het plan van de Navo om din, naar elders uitgeweken met medeneming' van bijna 20 mil joen gulden. Woensdag was be richt, dat majoor Nawawi, die zoals gemeld, eveneens gevlucht is, ook 20 miljoen gulden heeft meegenomen. Via radio-Palembang werd aan alle zakenlieden, die in re latie staan tot het bureau te Pa- lembang van het ministerie van Handel, het verzoek gedaan, zo spoedig mogelijk aan het mili taire bestuur een opgave in te dienen van hun financiële transacties met genoemd bu reau. Volgens een mededeling van radio-Medan van donderdag hebben opstandelingen een he vige guerilla-aanval gedaan te Lubuk Ambatan in West-Su matra. De opstandelingen, 30 in getal, waren bewapend met ge weren en lichte automatische wapens. Aan de zijde der rege ringstroepen werden twee man licht gewond, 4 der opstandelin gen liepen verwondingen op. De radio deelde verder mee, dat in het westelijke deel van Midden-Sumatra de regerings troepen nog steeds oprukken. Bukit Tinggi werd donderdag beschoten door artillerie van cle regeringstroepen. Volgens een mededeling van reders te Singapore hebben zij, na de bombardementen door vliegtuigen van de opstandelin gen op Celebes, van koopvaardij schepen in de omgeving van dit eiland, hun gezagvoerders op dracht gegeven, de Indonesische wateren te verlaten. Verschillende gezagvoerders kregen opdracht, onmiddellijk naar Singapore terug te keren. Andere reders hebben de gezag voerders opgedragen, zich naar de naastbijzijnde haven te bege ven en daar verdere opdrachten af te wachten, dan wel Straat Makassar te vermijden in af wachting van verdere ontwikke lingen. INVLOED OP DE BEURS De „Straits Times" meldde, dat door de bombardementen op de rubbermarkt te Singapore een herstel is opgetreden. Na het bombardement op het Panamese schip in de haven van Ambon trok de prijs van de rubber meer dan een halve cent per pond op. Een andere prijsverhogende fac tor was de verwachting van ver dere onlusten in Sumatra, aldus het blad. De markt sloot op 71% dollarcent per pound, de laagste prijs sedert 1 oktober 1954, maar bij de onofficiële sluiting een half uur later was de prijs 717/s. In Madrid zijnwoensdag vlug schriften verspreid waarin een beroep gedaan wordt op de ar beiders om maandag te staken. Maandag wordt n.l. in Spanje een „dag van verzoening" ge houden. De bedoeling1 hiervan is de tegenstanders van het regime van Franco, zowel van de rech ter- als van de linkervleugel, er toe te brengen dat zij hun ge schillen uit de burgeroorlog „be graven" en zich verenigen. Al enkele maanden lang wordt er met dit doel een heftige cam pagne in Spanje gevoerd, in het bijzonder door de buiten de wet gestelde Spaanse communisti sche partij. Men is van mening dat de jongste voorstellen van Franco aan don Juan van Bourbon, de voornaamste Spaanse troonpre tendent, gericht zijn tegen deze .verzoeningsbe weging". Kortgeleden heeft de verban nen Spaanse socialistenleider, Indalecio Prieto, de Spaanse so cialistische partij gewaarschuwd dat zij de pogingen om tot her stel van de monarchie in Span je te komen, niet moet steunen. President Aramburu van Argen tinië heeft woensdagavond in een afscheidsrede voor de radio de Aigentijnen gewaarschuwd, dat de nieuwe regering de zaken over neemt in een economisch moei lijke tijd. Hij verzocht het volk de nieuwe president, dr. Arturo Frondizi, te steunen. Het land zou gered kun nen worden als de nieuwe rege ring de volledige termijn van zes jaar aan het bewind blijft, de strijdkrachten zich buiten de po litiek houden, de vrijheid van meningsuiting nauwgezet wordt gehandhaafd, de politieke opposi tie opbouwend wordt gevoerd en de partijen zich met jong bloed verrijken en tenslotte het volk waakzaam is en met verstand en niet impulsief zijn stem uitbrengt. Het voorlichtingsbureau van president Frondizi heeft bekend gemaakt, dat vijf wetsontwerpen bij het parlement zullen worden ingediend, 't Belangrijkste houdt een amnestieregeling in. Andere behelzen voorstellen tot promotie van hoge militairen. Het „Peronistische tactische commando" in Buenos Aires, dat Hedenavond om 22.55 uur zal Z. K. H. Prins Bernhard per K. L. M.-vliegtuig van Schiphol naar Canada vertrekken. Hij zal worden vergezeld door de ambassadeur van Canada te 's-Gravenhage, de heer Thomas A. Stone. Voorts zullen zijn particulier secretaris, dr. F. A. de Graaff, en hoofdcommissaris C. Sesink de reis meemaken. De Prins zal negen dagen in Canada verblijven en daar de gast zijn vah gouverneur-gene raal Vincent Massey. In diens residentie „Rideau Hall" is het zelfde appartement voor hem in gericht, waar in de vorige herfst het Britse koningspaar verblijf heeft gehouden. De Prins zal gelegenheid heb ben de Canadese eerste minister, John Diefenbaker, te ontmoeten. Op de nationale herdenkings avond op zaterdag 3 mei a.s. zullen de Nederlandse Spoor wegen hun bedrijf van 20.00 uur tot 20.02 volkomen stil leggen. Alle treinen zullen gedurende deze twee minuten stilstaan. Op dezelfde avond zal om 18.00 uur bij het monument voor het hoofdgebouw van de spoor wegen te Utrecht door de direc tie en de personeelraad een krans worden gelegd. raketbases in West-Europa aan te leggen en de strijdkrachten van West-Duitsland met atoom wapens uit te rusten. De verklaring van Lange isboven de aarde, heeft men afgelegd aan de vooravond van j °?k ontdekt, dat de temperatuur de zitting van de Navo-raad in binnen De Amerikaanse wetenschap pelijke academie heeft donder dag de ontdekkingen gepubli- ceeid die men tot op heden door middel van de drie Amerikaanse kunstmanen heeft gedaan. Ver scheidene ontdekkingen zijn zeer belangrijk - zoals het bestaan van nog niet geïdentificeerde straling in de ionosfeer en zullen worden meegedeeld aan de 68 landen die deelnemen aan het internationale geofysische jaar. Behalve tot op heden onbeken de straling, die dodelijk is voor mensen als zij er onbeschermd enige uren aan bloot staan, en die zich voordoet op een hoogte variërend van enige honderden tot enige duizenden kilometers o.a. Kopenhagen, waarop het plan van de Navo zal worden bespro ken. De Westerse pers heeft zich onmiddellijk op de verklaring van Lange geworpen, aldus „Tass". De bedoeling van een en an der is duidelijkmen wil de aandacht van de volkeren af leiden van de militaire voorbe reidingen van de Ver. Staten en hun bondgenoten en de weg be reiden voor de Amerikaanse eis, dat er raketbases worden aan gelegd in de Westeuropese lan den, zo besloot „Tass". de Amerikaanse kunst manen varieert van nul tot 40 graden Celcius. De uitwendige temperatuur schommelt tussen 25 graden onder nul en 75 gra den Celcius. Deskundigen die deze kwestie hebben bestudeerd geloven, dat het vrij gemakke lijk zal zijn om de temperatuur in een grotere kunstmaan of een ruimteschip te regelen. Voorts is bekend geworden, dat de kans dat een ruimteschip door kleine meteorstenen wordt getroffen, uiterst klein is. Het rapport merkt hierbij evenwel op, dat de Amerikaanse kunst manen nog niet door zwermen meteoorstenen, zoals die in de maanden augustus en november bestaan is gevlogen. Tenslotte wordt nog vermeld, dat de luchtdichtheid op grote hoogte veel groter is dan men tot op heden dacht. Op 370 km hoogte is de luchtdichtheid bij voorbeeld veertien maal zo groot als men aannam. Dit kan van groot belang zijn voor de toe komstige ruimtevaart. Van de zijde van de K.L.M. deelt men ons mede, dat de Lockheed Constellation PH-L de „Utrecht" onder gezagvoer der West dinsdagavond op weg van Karachi naar Beiroet mo torstoring kreeg en gedwongen was terug te keren. In motor no. 1 was brand uitgebroken, maar de bemanning slaagde erin met eigen blusmiddelen het vuur te doven. Op drie mo toren is de „Utrecht" vervolgens naar Karachi terug gevlogen. Ter plaatse zal de motor wor den vervangen, waarna de Con stellation, met dezelfde passa giers aan boord, via Beiroet, Boedapest en München naar Nederland zal vertrekken. Het toestel wordt vandaag op Schiphol verwacht. de thans buiten de wet gestelde Peronistische beweging zegt te vertegenwoordigen, heeft woens dagavond, enkele uren voor de machtsaanvaarding van president Frondizi een manifest uitgegeven. Hierin wordt het voorlopige be wind van generaal Aramburu be schuldigd van „schandelijke tiran nie" en verder gezegd, dat de Pe ronistische beweging, „die door haar verzet heeft kunnen bewer ken dat dit tegen het volk ge richte bewind werd opgeheven", thans haar „wettige rechten" op eist. Xe Nazareth in het noorden van Israël, zijn donderdag bij de 1 mei-viering relletjes ontstaan. Bij gevechten tussen communis ten, politie en mensen die aan een 1-mei-optocht deelnamen, zijn verscheidene mensen ge wond. Er werd militaire politie naar de stad gezonden om de plaatselijke politie te helpen bij het herstellen van de orde. De politiemannen moesten met hun gummistokken voor zichzelf en de deelnemers aan de optocht de weg vrij maken. Er werden verscheidene waar schuwingsschoten in de lucht gelost. De Britse raket die het uitein delijke defensiemiddel van Enge land in het atoomtijdperk moet worden, zal met een waterstof bom als lading uiterst nauwkeu rig een doel op een afstand van enige duizenden kilometers kun nen treffen. (Advertentie k?eeé (rtw Hij zal aan de universiteiten van Montreal en Vancouver eredocto raten ontvangen. In Vancouver zal de Prins de viering van het eeuwfeest van de staat Brits- Columbia bijwonen. Nabij deze stad zal hij ook een Nederlandse nederzetting bezoeken. Voorts ligt het in de bedoeling van de Prins om de kanalisatie werkzaamheden van de St. Lau- rent-rivier in ogenschouw te nemen. Doel van deze kanalisa tie is het gebied der grote meren bereikbaar te maken voor zee schepen. Op 11 mei zal Prins Bernhard naar de Verenigde Staten gaan. Hij zal in San Francisco een bij eenkomst van de „Netherlands Benevolent Society of Califor nia" bijwonen. Van gistermorgen zes uur af stroomde een file autobussen, auto's, motorrijwielen en brom fietsen via de doorlaatpost Elten- Èmmerik ons land binnen. Van opstoppingen als gevolg van de controle aan de grens is, in tegenstelling tot hoogtijdagen in voorgaande jaren, thans geen sprake meer, doordat het stem pelen van reisdocumenten en triptieken is vervallen. De grens- autoriteiten beperken de con trole op de aanwezigheid van de noodzakelijke reispapieren dan ook tot het nemen van steek proeven, aangezien anders grote opstoppingen gevreesd dienden te worden. Veie reizigers benutten de Duit se nationale feestdag om een be zoek te brengen aan de Neder landse bloembollenvelden en heb ben de resterende dagen van deze week bestemd om. de we reldtentoonstelling te Brussel te bezichtigen. Zo kwam onder andere een gezelschap van 800 personen per autobus de grens over, waarvoor nachtkwartier is be sproken in Middelburg en om geving. Van daaruit zal in Brussel de „Expo" bezocht worden. Maastricht onderging gisteren een invasie van duizenden Bel gen, die in hun land de dag van de arbeid vieren met een vrije dag. Maar ook uit de streek van Aken zijn enkele duizenden de grens overgewipt tot Maastricht, om in deze verder verwijderde grensplaats inkopen te doen. s-Morgens begon in het stralen- gemeentepolitie van Maastricht werkte met versterkte posten om in de drukte enige ordening te brengen. De Arnhemse straten en sin gels leken donderdag, de eerste mei, wel een groot Duits par- keerpark, aldus deelt de V.V.V. Arnhem mede. Op doorreis naar het westen van ons land hebben een wel zeer groot aantal Duit se bezoekers de Gelderse hoofd stad als pleisterplaats uitgeko zen en, voorzover zij niet door gingen, ook als inkoopcentrum. Het gevolg v/as dat een Arn hemse groothandelaar 's mid dags om één uur tot de ontdek king kwam, dat er geen pondje boter meer in de stad te krijgen was. Eerst 's middags om half vijf kon hij zijn koopgrage klan ten weer bedienen. De belang-, stelling ging vooral uit naar koffie, thee en levensmiddelen, terwijl er ook veel snuisterijen werden verkocht. In de bekende Arnhemse at tractie.' voor toeristen, zoals het openluchtmuseum, dierenpark, was het gisteren een stroom van Duitse bezoekers. Ofschoon er De raket wordt vanaf de grond gelanceerd. Zij zal op het proef- terrein te Woomera in Australië, dat voor deze gelegenheid wordt uitgebreid, worden beproefd, zo hebben de voornaamste firma's die bij de vervaardiging van de raket betrokken zijn, vrijdag in Londen bekendgemaakt. Deze firma's zijn de Havilland Propellors Limited, Rollsroyce Limited, de Havilland Aircraft Limited en de Sperry Gyroscope Company. Zij maakten niet be kend, wanneer de proeven met de raket zullen worden genomen. Men meent te weten, dat bij de huidige serie Britse kernproeven bij Christmas Island in cle Stille Oceaan een kernlading voor dit soort raketten zal worden be proefd. Overeenkomstig de richtlijn van de commissie Nationale Her denking hebben de ondernemers organisaties in het Horecabedrijf hun leden geadviseerd om op za terdagavond 3 mei a.s. (herden king der gevallenenvan 19.00 tot 21.00 uur vooral het café bedrijf op de café-afdeling tot de kleinst mogelijke omvang te be perken. Voorts is geadviseerd van 19.00 uur tot 21.00 uur de buitenverlichting, zoals neoris en lichtbakken te doven en tot 21.00 uur in de inrichting geen andere muziek ten gehore te brengen dan die van de Nederlandse ra dioprogramma's. De richtlijn is destijds, als ge bruikelijk, aan de gemeentebe sturen ter kennis gebracht. Het weer in West- en Midden- Europa wordt geheel beheerst door een hogedrukgebied. De' wind is over het algemeen zwak en de bewolking die vooral over dag verschijnt, laat de zon toch ook nog ds gelegenheid 't kwik tot oihstreeks 20 graden te doen oplopen. Alleen aan de kust verhindert het koude Noordzeewater bij wind van zee zoals die overdag optreedt, een belangrijke stij ging. In Den Helder bijv. werd het donderdag niet warmer dan 14 graden. Op de weerkaarten ziet men dat het hogedrukge bied omgeven wordt door enke le, niet bijzonder actieve depres sies, die echter op erg grote af stand van ons land zijn en blij ven. Met andere woorden, het hogedrukgebied handhaaft zich, zij het niets aan kracht inboe tend, boven onze omgeving. De mistvelden die boven zee aan wezig zijn en het land binnen kunnen komen, of die boven land kunnen ontstaan door nachtelijke afkoeling, zullen weer spoedig in de voormiddag verdwijnen: de overwegena Duitsers naar Arn-! kust Jbieden v=ooral langs de hem kwamen, werd de stad ook Wadsden Daarna zal het weer bezocht door Amerikanen van het bezettingsleger, Belgen en P'ransen. Het mooie weer heeft blijkbaar vele uitgestelde plannen om een dag de vrije natuur in te trekken plotseling tot leven gebracht. Het was gisteren in de bollen streek bijzonder druk, zodat het verkeer vooral in het middaguur stapvoets moest rijden. Verwacht kon wel worden, dat de lenteweer van deze dag de ve!? Belgen op hun nationale toeloop in autobussen en auto's met motoren, per bromfiets of fiets uit alle windstreken. Alle parkeerplaatsen in de stad wa ren stampvol. De cafélerrassen waren vol bezet en in de winkel straten bewogen zich duizenden vrije dag naar Nederland zouden trekken, maar zij zijn toch nog „verslagen" door het Duitse be zoek, dat massaal kwam opzet ten. Het is voor het eerst in de ge schiedenis van het Keukenhof, koopgrage mensen om aan de dat op een gewone door-de-week Maastrichtse winkelstand een se dag 30.000 bezoekers de hek goede dag te bezorgen. ken passeerden. Veertig procent In de binnenstad konden de daarvan was Duits, 3a procent nauwe straten en de Maasbrug-Nederlands en 25 procent Bel- gen de drukte niet aan, 's Mid- gisch en Frans. Op het par- dags waren er opstoppingenkeerterrein stonden ongeveer van wel een kilometer lang. De 250 buitenlandse autobussen. als donderdag zijn; vrij warm. vooral in het binnenland, over wegend zonnig met een zwakke wind. medegedeeld door het K. N. M. I., geldig tot vrijdagavond. Vrij warm. Overwegend zonnig, maar in de ochtend plaatselijk mist. Vrij warm, vooral in het bin nenland. Overwegend zwakke wind. ZATERDAG 3 MEI v.m. n.m. Breskens 1.13 1.40 Terneuzen 1.48 2.15 I-Iansweert 2.28 2.55 Walsoorden 2.38 3.05 ZON op onder Mei. 2 5.10 20.05 3 5.08 20.06 MAAN op onder 19.00 2020 4.33 5.07 S

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1