Rusland dient resolutie in bij de Veiligheidsraad Koninklijke onderscheidingen ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin Lancering van Vanguard mislukt Tweede boodschap van Dr. Schweitzer Toch afzonderlijk overleg in Moskou? Von Breniano over bezoek van Mikojan Opstandelingen bezetten het eiland Morota WEERBERICHT HET WEER HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswa] Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand 2,— per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. WOENSDAG 30 APRIL 1958 12e Jaargang Nr 4358 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadver tenties): 5 regels ƒ1,Iedere regel meer 20 et Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Do Sowjet-Unie heeft dinsdag een resolutie bij de Veiligheids raad ingediend, waarin de raad uiting geeft aan zijn hoop dat er „zo spoedig mogelijk" een top conferentie zal worden gehou den. In de resolutie wordt voorts de verleden week gestelde Russi sche eis herhaald, dat de Ver enigde Staten „zich zullen ont houden van het zenden van bom menwerpers, met atoom- en waterstofbommen aan boord, in de richting van de grenzen van andere landen". Ook in de nieuwe Russische resolutie wordt gesteld dat der gelijke vluchten een „bedreiging vormen van de veiligheid van andere landen, terwijl het tevens militaire demonstraties zijn". In de Amerikaanse resolutie die bij de raad is ingediend, wordt aangedrongen op hervat ting van het werk van de sub commissie voor ontwapening, GROMYKO BETREURT BRITSE KERNONTPLOFFING De Russische minister van Buitenlandse Zaken heeft dins dag op een persconferentie te Moskou verklaard, dat de Rus sische regering „de daad-van de Britse regering om een kernwa pen in de Stille Oceaan tot ont ploffing te brengen diep be- reurt en niet anders dan ver oordelen kan". Gevraagd of dit gebeuren de Sowjet-Unie van haar eenzijdi ge beslissing om de kernproeven stop te zetten zou doen terug komen, antwoordde Gromyko, dat hij op dit ogenblik niets aan zijn verklaring toe te voegen had. Gromyko las voorts een regeringsverklaring van zeven tien bladzijden voor, waarin de „vluchten van Amerikaanse kernbommenwerpers in de rich ting van Rusland" nog eens veroordeeld worden en aange drongen wordt om deze „uitda gende vluchten" te staken. „Wat zou er gebeuren wan neer ook wij hetzelfde deden en in de richting van Amerika vlo gen? Zoiets zou in de huidige omstandigheden volkomen nor maal zijn". DE STRIJD OP CUBA Bij gevechten nabij Songo in de Cubaanse provincie Oriënte zijn acht rebellen gesneuveld, zo heeft het Cubaanse leger maandagavond bekendgemaakt. Drie man van de regeringstroe pen liepen verwondingen op. De regeringstroepen maakten veel wapens en levensmiddelen buit. Voorts meldt het communi qué, dat honderden rebellen zich op de laatste dagen hebben over gegeven. Boven de gebieden waar opstandelingen verblijven hebben vliegtuigen pamfletten uitgeworpen, waarin gratie be loofd wordt aan allen die zich overgeven. waartoe de grote vier en Canada behoren. Voorgesteld wordt dat nu ook Denemarken en Noorwe gen, en mogelijk Finland en Zweden er zitting in nemen. De subcommissie zou zich moeten bezighouden met de technische voorbereiding van een inspectie stelsel in het Noordpoolgebied. Het was niet onmiddellijk dui delijk of het Russische voorstel ten doel heeft de bespreking van deze kwestie over te dragen aan een topconferentie, zonder voor afgaande bestudering door de door Amerika voorgestelde groep. De eerste officiële reactie van Amerikaanse zijde op het Rus sische voorstel was: „Wij geven de voorkeur aan ons ontwerp. Wij vinden dat opbouwender". De Russische afgevaardigde Sobolef vroeg op de bijeenkomst van de Veiligheidsraad van giste ren of het wel wenselijk was dat de Amerikaan Lodge het voor zitterschap zou blijven bekleden nu er een kwestie aan de orde was, waarbij Amerika recht streeks was betrokken (de Ame rikaanse resolutie). Toen de raad vorige week de Russische klacht over de Amerikanase vluchten in het Noordpoolgebied besprak, aldus de Russische afgevaardig de, was het moeilijk te ontdek ken, waar de verklaringen van de Amerikaanse afgevaardigde eindigden en die van de voorzit ter begonnen. Toen enkele andere afgevaar digden, o.a. die van Engeland, Frankrijk en Panama hun ver bazing over de suggestie van Sobolef te kennen gaven, ver klaarde deze laatste, dat hij geen officieel voorstel had willen doen maar slechts een vraag aan de voorzitter had gesteld.'Hij wist heel goed, zei hij, dat de voorzit ter op grond van het reglement zelf kon bepalen, of hij zijn voor zitterschap tijdet/.k zou opgeven of niet. Lodge zei, dat de vraag van Sobolef „volkomen gerechtvaar digd" was. Hij had de zaak zorg vuldig overwogen, maar omdat hier niet het belang van Ame rika alleen, maar dat van de ge hele wereld, op het spel stond, had hij besloten het voorzitter schap te blijven waarnemen. Lodge zei over het Amerikaan se voorstel: „Wij stellen voor dit voorstel tot een inspectiezone aan de Noordpool uit te werken zonder te wachten op overeen stemming over de ontwapening als geheel". Hij voegde hieraan toe, dat dit in overeenstemming is met president Eisenhowers plan van 1955 betreffende we derzijds luchtinspectie. Lodge legde er de nadruk op, dat Amerika niet probeert de gehele ontwapeningskwestie voor de raad te brengen. Het wilde slechts de vrees voor een ver storing van de vrede doen ver dwijnen. Het inspectiestelsel aan de Noordpool zou internationaal moeten zijn. Het moet middelen omvatten om van te voren ken nis te geven van vluchten en an dere bewegingen van militaire betekenis Lodge stelde voor te beginnen met een beperkte inspectie, die dan later zou kunnen worden uitgebreid als zij haar waarde zou hebben bewezen. Overeenkomst inzake schadeloosstelling van de aandeelhouders der Suezkanaalmaatschappij geparafeerd De Verenigde Arabische Repu bliek en de Suezkanaalmaat schappij hebben dinsdag te Ro me 'n overeenkomst geparafeerd inzake de schadeloosstelling, die aan de maatschappij zal worden betaald wegens de nationalisa tie van het Suezkanaal, die in 1956 plaats vond. Nadere bijzonderheden zullen later bekend worden gemaakt. Alleen gewonden bij ongeluk met Viscount van de BEA Een viermotorige „Viscount 800" van de British European Airways (B.E.A.) is maandag avond bij Tarbolton (Schotland) neergestort en in brand gevlo gen. Drie van de vijf beman ningsleden liepen verwondingen op,. Er waren geen passagiers aan boord. Hef toestel was op weg naar Prestwick om passagiers aan boord te nemen. Het verongeluk te toen de bemanning voorberei dingen trof voor de landing. Ter gelegenheid van de ver jaardag van H. SI. Koningin Juliana werd gisteren een bui tengewone Nederlandse Staats courant uitgegeven met de jaar lijkse lijst van koninklijke onder scheidingen. Deze lijst bevat in niet minder dan 25 vellen de namen van ge decoreerden uit alle lagen dei- Nederlandse bevolking, in totaal circa 2000, die variëren van offi cier in de orde van de Neder landse Leeuw tot de drager ener eremedaille in de orde van Oranje-Nassau. Tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: A. Schout, lid van Gedep. Sta ten van Zeeland, te Vlissingen. Een poging van de Amerikaan se marine om met behulp van een drietrapsraket van liet type Vanguard een volledig met in strumenten uitgeruste kunst maan van vijftig centimeter mid dellijn in een baan om de aarde te brengen, is mislukt. Nog geen half uur nadat de raket maandagavond om 21.52 uur plaatselijke tijd (3.52 uur Ned. tijd) van het proefterrein te Cape Canaveral in Florida was afgeschoten, maakte de ma rine te Washington bekend, dat de derde trap van de raket niet had gewerkt en dat daardoor niet de vereiste snelheid was be reikt om de kunstmaan in haar baan te brengen. In de officiële verklaring werd Na zijn boodschap aan een kleine honderd omroepstations waarin hij zich keerde tegen de kernproeven, heeft dr. Albert Schweitzer in een tweede ver klaring voor deze radiozenders gewaarschuwd, dat het gevaar dat de koude oorlog een oorlog met kernwapens wordt, als ge volg van de geleide projectielen groter is dan ooit tevoren. Het lot van de mensheid hangt nu af van elektronische machines en de fouten die deze wellicht kun nen maken, meent hij. Het Franse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft dinsdag middag bekendgemaakt dat de Amerikaanse, Britse en Franse regering overeen zijn gekomen op het Russische voorstel inzake „afzonderlijke besprekingen" tussen de onderscheidenen am bassadeurs in Moskou en de Rus sische minister van Buitenlandse Zaken, Gromyko, als voorberei dend overleg voor een eventuele topconferentie in te gaan. Dinsdagnacht of in de loop van vandaag zal het westelijke ant woord op de Russische voorstel ten worden verzonden. Dit was afhankelijk van het tijdstip, waarop men het over de tekst eens wordt. De Franse woordvoerder voeg de aan zijn bekendmaking toe dat „het wel duidelijk is dat we deze procedure niet zonder spijt aan vaarden. Deze gang van zaken zou wel eens langer kunnen duren dan het gezamenlijke over leg van de drie westelijke ambas sadeurs met Gromyko, zoals wij voorstelden. Maar als het inder daad langer duurt en trager gaat zal dat niet onze fout zijn". De woordvoerder zei dat de westelijke mogendheden niet op het idee tegen waren om Polen en Tsjecho-Slowakije deel te la ten nemen aan de voorbereiden de besprekingen, maar dat de westelijke houding meer voort kwam uit de Russische onverzet telijkheid inzake het beginsel van de gelijke vertegenwoordi ging tussen Oost en West, waar van het westen gezien het feit dat er toch niet gestemd wordt het belang niet kon inzien. Maar het Russische standpunt leek ge vaarlijk om zijn consequenties in de algemene politiek. Hoe zou het bijvoorbeeld worden in de Verenigde Naties, waar resolu ties met meerderheid van stem men worden aangenomen?, zo vroeg de woordvoerder. De woordvoerder verklaarde dat de westelijke mogendheden niet vijandig stonden tegenover andere landen, die aan de confe rentie van ministers van Buiten landse Zaken zouden deelnemen, maar naar zijn zeggen zal het Westen nimmer ingaan op het voorstel voor gelijke vertegen woordiging. In Londen vermoedt men dat de westelijke ambassadeurs met j Gromyko tijd, plaats en samsn- stelling van een conferentie van I ministers van Buitenlandse Zaken zullen trachten af te spre ken, welke conferentie aan een topbijeenkomst zou voorafgaan. Ook verwacht men dat de Rus sen tijdens de ambassadeursver gaderingen op hun eis voor ge lijkheid zullen terugkomen welk principe dan voor de ministers conferentie zou moeten gelden. - Een oorlog met kernwapens ter verdediging van de vrede kan zijn doel niet bereiken, aldus dr. Schweitzer. De theorie dat de wereldvrede door de afschrik kende werking der kernwapens gehandhaafd kan blijven, „kan niet meer worden aanvaard in een tijd, dat het oorlogsgevaar zo groot is". Schweitzer spreekt zich krach tig uit voor het Poolse plan voor een zone zonder kernwapens in Europa. Dat zou volgens hem de Russische vrees voor omsinge ling kunnen verminderen. Het besluit van de Verenigde Staten om aan hun bondgenoten kernwapens te leveren, noemde hij zowel begrijpelijk als „fataal". De Sowjet-Unie zou dit uitleggen als een nieuwe bedreiging van haar veiligheid. Het strategische Midden-Oos ten heeft volgens dr. Schweitzer de rol van de Balkan van voor de eerste wereldoorlog overge nomen. De Verenigde Staten en de Sowjet-Unie bevinden zich, openlijk of in het geheim, achter alle conflicten die zich daar voor doen. Incidenten in de landen van 't Midden-Oosten kunnen fataal voor de wereldvrede zijn, aldus dr. Albert Schweitzer. gezegd, dat men toch uit de lan cering gegevens heeft verkregen, welke nuttig kunnen zijn voor het afschieten van de kunst manen die de V. S. nog voor het einde van het geofysische jaar in de ruimte willen brengen. De eerste twee trappen van de bijna tien ton wegende raket hadden goed gefunctioneerd. De eerste trap had de raket tot zes tig km hoogte gebracht. De resten van de raket met de kunstmaan zijn, naar verluidt, ongeveer 2400 km ten Z.-O. van Cape Canaveral in de Atlantische Oceaan gevallen, waarschijnlijk ten oosten van de Antillen. Het is de derde maal dat een lancering van een kunstmaan met behulp van een Vanguard- raket is mislukt. De eerste po ging werd op 6 december gedaan. De raket verhief zich toen slechts enkele meters en zakte branden de terug op. de lanceerinstallatie. Het was de bedoeling geweest een satelliet van anderhalve kg in een baan om de aarde te bren gen. De tweede poging, op 5 februari, verliep nauwelijks ge lukkiger: 57 seconden na de start stortte de raket van 6000 meter hoogte in zee. Op 17 maart had de Amerikaanse marine uiteinde- lijk succes. Op die dag werd een kunstmaan ter grootte van een NEHROE WIL AFTREDEN Premier Nehroe van Indië heeft dinsdag op een bijeen komst van zijn congrespartij be kendgemaakt dat hij aan presi dent Prasat. voorgesteld heeft als minister-president af te tre den. Nehroe verzocht zijn partij om advies voor een definitieve beslissing. Nehroe was premier van In dia sedert de verdeling van Voor-Indië in Pakistan en In dia in 1947. Hij werd in 1889 ge boren. Nehroe verklaarde dinsdag te verlangen naar een ogenblik waarop hij zich van „deze dage lijkse last kan bevrijden" en ook aan zichzelf kan denken als burger van India en niet als premier. De congrespartij zal een apar te zitting houden om Nehroes voorstel te overwegen. grapefruit gelanceerd, die nog steeds om de aarde draait, even als de twee andere Amerikaanse kunstmanen, de „verkenner 1" en de „verkenner 2", welke bei de door het leger zijn gelanceerd. De lancering van de jongste Vanguard had de hekroning van het Amerikaanse kunstmaan project in het kader van het in ternationale geofysische jaar moeten zijn. De satelliet woog 9.750 gram en hij bevatte een loboratorium in het klein voor het opnemen van talrijke ge gevens betreffende kosmische straling e.d. De afgelopen zes weken was de lancering met de meeste zorg voorbereid. Vorige week had men twee minuten voor het tijdstip van afschieten de proef toch nog moeten uit stellen wegens technische moei lijkheden. Het Vanguard-project wordt geleid door prof. John Hagen. E. V. C. (Reuter) stuurt waarschuwingstelegram naar Moskou Het verbondsbestuur der Een heidsvakcentrale onder voorzit terschap van de heer F. Reuter heeft dinsdag een telegram ver zonden naar de centrale raad der vakbonden in de Sowjet- Unie, inverband met het ver trek naar Moskou van een aan tal personen, die zich volgens het verbondsbestuur ten onrech te voor E.V.C.-delegatie hebben uitgegeven. Dit telegram luidt „Waarschuwing. Delegatie onder leiding van Wessel Har- tog is geen delegatie van de Eenheidsvakcentrale E. V. C. Holland. Brief volgt". Het telegram is namens het verbondsbestuur van de Een heidsvakcentrale getekend door de» secretaris B. Brandsen. Tot officier in de orde van Oranje-Nassau: Ir. M. A. Geuze, voorzitter van de Zeeuwsche Landbouw Maat schappij en van de Verenigde Coöperatieve Suikerfabrieken, te Poortvliet; mr. B. Kolff. bur gemeester der gemeente Vlissin gen; C. A. Kammeraad, voorzit ter van de Algemene Nederland se Molenaarsbond, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse Eilanden, te Middelburg. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau Mevr. E. J. van den Broecke de Man, raadslid der gemeente Aardenburg en lid van Provin ciale Staten van Zeeland; A. M. den Boer, wethouder der ge meente Zierikzee; S. A. N. van Oeveren té Wolphaartsdijk; A. H. Vermeulen, burgemeester der gemeente Dreischor; mej. O. M. de Meester, directrice van de openbare leeszaal en bibliotheek te Middelburg; E. F, J. van den Bossche, ontvanger van 's Rijks belastingen, hoofd van het kan toor der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen te Vlis singen; J. J. Hellinga, ambtenaar A, voor hydrografische opne mingswerkzaamheden in vaste dienst bij het loodswezen, de be tonning, bebakening en verlich ting te Vlissingen; J. de Visser, oud-voorzitter van de midden standsvereniging „Gemeenschap pelijk Belang" te Vlissingen; P. Meliefste te Middelburg; J. W. van 't Hoff, penningmeester van de vereniging tot Christelijke verzorging van geestes- en ze nuwzieken in Zeeland, te St Lau rens; A. de Lange te Goes; Zeer- eerw. heer E. P. G. Burm, pastoor, te Biervliet. Eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau: in goud aan: L. Meertens, adjudant der rijks politie te Aardenburg; W. A. Kaan, gem.-ontvanger, tevens commies ter secretarie der ge meente Koudekerke; J. A. Sla ger, penningmeester van de ver eniging tot bevordering van Christelijk onderwijs te Vlissin gen; A. J. P. Romijn, algemeen procuratiehouder bij het kantoor Middelburg van de Rotterdam-" sche Bank N.V., te Middelburg; C. Braam, loodsschipper 1ste kl. ;n vaste dienst te Vlissingen; J. L. Cornelis, oud-kantoorhouder der P.T.T. te Philippine; J. Leune, voorzitter van de Aankoopver eniging „Algemeen Belang" te Stavenisse; mej. M. J. Blok, adj.- directrice van het Chr. zieken huis „Bethesda", te Vlissingen; mej. P. J. Kuijpers, wnd.-direc- trice van het Chr. ziekenhuis „Bethesda" te Vlissingen; C. A. Barbé, lid van het R.K, Armbe stuur te Philippine. in zilver aan: C. de Munck, huismeester bij het huis van bewaring te Mid delburg; C. Remeijnse, organist van de Geref. Kerk te Wol phaartsdijk; L. J. de Broek, on dercommandant van de vrijwil lige brandweer, te Sluis; J. F. De Westduitse minister van Buitenlandse Zaken, Von Bren- tano heeft maandag in Straats burg tegen een vertegenwoordi ger van het Westduitse pers bureau D.P.A. gezegd, dat de politieke resultaten van het be- Volgens een mededeling van de zijde der opstandelingen te Singapore hebben eenheden van de opstandelingen in Noord- Celebes een inval gedaan op het eiland Morotai, in de Molukken ten Noorden van Halmaheira. Volgens deze gewoonlijk be trouwbare zegslieden hebben vliegtuigen van de opstandelin gen in een luchtbombardement op de Molukken dat twee weken lang werd aangehouden, twee oorlogsvaartuigen van de cen trale regering tot zinken ge bracht, alsmede vrachtschepen en hebben zij de aanvoerwegen ter zee rond Morotai afgesloten. De regering te Djakarta heeft een aanval op Morotai toege geven. Volgens vorengenoemde zegs lieden zijn eenheden van de op standelingen maandag op Moro tai geland en bezetten na enige incidentele tegenstand, de be langrijkste plaatsen op het eiland alsmede een vliegveld. De ope ratie werd geleid door comman dant Muharto, voormalig lucht vaartattaché te Manilla. Volgens dezelfde woordvoer ders voeren vliegtuigen der op standelingen bijna voortdurend bombardementen uit op doelen in Borneo, zoals Balikpapan, op Ambon en op Ceram, dat onge veer 1000 km ver weg ligt. Zij zeiden dat deze aanvallen ge schieden van Menado uit. Te Djakarta kon de correspon dent van het ANP geen bevesti ging van de berichten uit Sin gapore krijgen omtrent de lan ding op Morotai en de bombar dementen van Ambon en Balik papan op Oost-Borneo. BPM-BEDRIJF TE BALIKPAPAN GESLOTEN De raffinaderij van de Bataaf- sche Petroleum Maatschappij in Balikpapan is tijdelijk gesloten, na de luchtaanval, welke maan dagmorgen op deze oliehaven werd uitgevoerd. Een woordvoer der der BPM deelde mede, dat ook de operaties te velde voor lopig zijn gestaakt. Volgens deze woordvoerder bleek uit de eerste berichten van de bedrijfsleiding te Balikpapan, welke dinsdag werden ontvan gen, dat de stad maandagmorgen vroeg door niet-geïdentificeerde vliegtuigen werd aangevallen. Hij bevestigde de aanval op de En gelse tankschepen „San Flavi- ano" en „Daronia". Ook onder de staf van het per soneel der maatschappij deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. De raffinaderij is in Balik papan gelegen, en de olieterrei nen in de omgeving van de stad. De Nederlandse, Engelse en an dere buitenlandse staf bestaat, met inbegrip van de gezinsleden, uit ongeveer 500 personen. Het gehele personeel in Oost-Borneo omvat 7.000 werknemers. zoek van Mikojan aan West- Duitsland „teleurstellend" zijn. Niettemin hoopte hij dat de Russische delegatie nu in staat is om een aantal onjuiste menin gen over de Westduitse politiek te herzien. Over het Russische aanbod geen aanval op West- Duitsland te ondernemen met atoomwapens als de bondsrepu bliek haar strijdkrachten niet met kernwapens uitrust, zei Von Brentano: „Dit voorstel kan niet ernstig worden opgevat". Hij twijfelde er aan of de Sow jet-Unie in staat zal zijn een der gelijke overeenkomst na te gaan, zelfs als ze dit zou willen. „Een overeenkomst op dit punt tussen de Sowjet-Unie en West-Duits- land kan niet tengevolge hebben dat men toezicht kan uitoefenen op de wind die radio-activiteit van het Westen naar het Oosten en vice versa brengen", aldus Von Brentano. Zijn totaalindruk van het be zoek van Mikojan vatte Von Brentano als volgt samen: „Ik heb de indruk dat er aan Rus sische zijde geen serieus voor nemen heeft bestaan om de vraagstukken te .bespreken die de Westduitse regering zeer ver ontrusten. En hierom ben ik sceptischer geworden met betrekking tot de mogelijkheden van een topcon ferentie, aldus Von Brentano. Steijaert, voorzitter van de hand boogmaatschappij „De Friezen", te Graauw en Langendam; Th. F. Kindt, bestuurslid van de mu ziekvereniging „Vrijheid Een dracht" te Lamswaarde; A. P. J. van der Poel, bestuurslid van de muziekvereniging „Vrijheid Een dracht" te Lamswaarde; W. M. Bruijnooge, onderdirigent van de muziekvereniging „Kon. Aar- denburgse Fanfaren" te Aarden burg; P. W. de Lange, kanton nier B van de Rijkswaterstaat en wethouder der gemeente Nieuw en St. Joosland; A. J. Wijnands, adjunct-commies bij de N.V. Nederlandsche Spoorwegen te Goes; J. Buijsrogge, voorzitter van de Coöp. Boerenleenbank, te Kloosterzande; J. M. de Gardeijn, voorman-landarbeider op het landbouwbedrijf van J. P. van Dijke, te Groede; C. Louwerse, secr.-penningm. van de afd. Dom burg der Z. L. M„ te Oostkapelle; P. E. Neve, penningmeester van de afd. Kloosterzande van de Kath. Èouwvakarbeidersbond. te Hontenisse. in brons aan: A. J. Visser, lid van de muziek vereniging „Uit het Volk, voor het Volk" te Breskens; P. Hoo- gerheide, oud-sluismeester B van de Rijkswatei-staat te Hansweert; L. Koppejan, oud-sluismeester- kantonnier bij de polder Wal cheren, te Ritthem; J. W. Buter, oud-besteller 1ste klasse der P.T.T. te Vlissingen; G. van de Voorde, besteller 1ste klasse der P.T.T. te Koudekerke; W. de Bruijne, voorman-landarbeider op het landbouwbedrijf van de wed. S. de Klerk van Hoeve, te Axel; H. Flipse, landarbeider op het landbouwbedrijf van S. Breure, te Wissenkerke; J. Joosen, landarbeider op het land bouwbedrijf van A. A. Visser, te Krabbendijke; M. de Laat, fruit kwekersknecht op het fruit- kwekersbedrijf van C. Trimpe- Burger, te Kloetinge; G. Loker- se, landarbeider op het land bouwbedrijf „De Wilhelmina- polder", te Wilhelminadorp; C. Maas, landbouwersknecht op het landbouwbedrijf van P. Voogd, te Kruiningen; J. C. van der Reest, voorman-tractor-chauf feur op. het landbouwbedrijf „Nicke", te St. Philipsland; H, Sonke, landarbeider op het land- bouwoedrijf „De Wilhelmina- polder", te Wilhelminadorp; A. Spruit, landarbeider op het land bouwbedrijf „De Wilhelminapol- der", te Wilhelminadorp; L. A. van Steene, landarbeider op het landbouwbedrijf van de wed. A. F. de KoekBogaert, te Honte nisse; A. B. van de Veire, land arbeider op het landbouwbedrijf van Th. C. Dierikx, te Oostburg; J. Verherbrugge, landarbeider op het landbouwbedi ijf van de fam. Verhage, te Schoondijke; P. Ver meulen, paardeknecht op het landbouwbedrijf van A. J. Goet- hals, te Sas van Gent; mevr. wed. R. RoegiersRiteco te Hoofdplaat; mej. J. P. de Vlieger, huishoudster bij J. Lokker, re Zierikzee. ZONNIGE PERIODEN Een over de Golf van Biskaje naderbij gekomen hogedrukge- bied bracht ons dinsdag droog weer met zonnige perioden. Bo vendien was de aangevoerde lucht opnieuw iets zachter. De maximumtemperaturen werden daarbij in het binnenland 16 tot 18 graden. Langs de kust kwam het kwik plaatselijk niet hoger dan 12 graden. Voor heden ver wachten we aanvankelijk mist of laaghangende bewolking, later echter overwegend zonnig weer met weinig wind en nog iets ho gere middagtemperaturen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van woensdag ochtend tot woensdagavond. Weinig wind Zonnige perioden, weinig wind en nog iets hogere middagtem peraturen dan gisteren. Onder Terneuzen DONDERDAG 1 MEI v.m. n.m. Breskens 11.38 12.05 Terneuzen 0.13 12.40 Hansweert 0.53 1.20 Walsoorden 1.03 1.30 ZON MAAN op onder op onder Mei. 1 5.12 20.03 17.38 4.02 2 5.10 20.05 19.00 4.33 3 5.08 20.06 20.20 5.07

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1