UIT DE PROVINCIE SP( Binnenlands nieuws Wal brengt d 'Zevlaz.e^els Iedereen DE INGESNEEUWDE SLAAPWAGEN TERNEUZEN OOSTBURG C-4ve,x*öl=. in SAS VAN GENT SLUISKIL VEERE. AGENDA heeft wel eens een ogenblik dat hij zich niet helemaal fit voelt. Dc °Pwehkende en ver kwikkende eigenschappen Van de natuurzuivere King pepermunt helpen u overheen er VOETt ZEEUWS-VLAAN'DKREN IN DE AETHER. In een uitzending van de A.V.R.O. op maandagavond 14 mei a.s. spreekt ir. C. A. L. Horstmann uit Sas van Gent, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuws-Vlaanderen en directeur van de Spiegelglas- en Fosfaatla- briek. over Zeeuws-Vlaamse pro blemen. Vergadering- Algemene Bond van Ambtenaren. Onder voorzitterschap van de heer J. van Wijck werd in café ..La Belle Vue" een drukbezochte vergadering van A.B.V.A.-leden gehouden. Hierop werden voor namelijk de jongste maatregelen op het gebied van het loonbeleid besproken. De voorzitter schetste in zijn openingswoord de loop der ge voerde besprekingen. Vervolgens reikte de voorzitter onderscheidingen uit voor 25 of meer jaren lidmaatschap van het N.V.V. Hiervoor kwamen in aan merking de heren N. Snap, J. Verschoor, K. Kotvis, C. L. Frankaart. en F. Kaijser. Zij ont vingen het zilveren N.V.V.-insig- ne. terwijl hun echtgenoten een geschenk werd aangeboden. Voor het a.s. oktobercongres werden voorstellen besproken. De vergadering verklaarde zich accoord dat de afdeling Ter- neuzen een voorstel zal indienen in verband met de huidige ge- meenteklassificatie. Tot afgevaardigden naar het in oktober te houden congres wer den benoemd de heren P. J. Huij- brecht en A. D. van Driel. Vergadering Algemene Neder landse Grafische Bond De A.N.G-B. vergaderde zater dagnamiddag in café ,,'s Lands Welvaren" onder voorzitterschap van de heer C. Frederiksen. De jaarverslagen werden goed gekeurd en er viel een lichte stij ging in het ledental te constate ren. Ook de financiële positie van de afdeling Terneuzen was gun stig. De voorzitter, de heer C. Frede riksen, de secretaris de heer A. de Zeeuw Pzn en de heer Harte, penningmeester, werden herko zen. In de plaats van de heren H. Hamelink en A. de Zeeuw Azn werden tot bestuurslid gekozen de heren A. Dijk te Biervliet en J. van Haver te Terneuzen. Besloten werd de Terneuzense Bestuurdersbond een jaarlijkse subsidie en een bijdrage te schen ken voor het te bouwen vereni gingslokaal. Tenslotte werden de functionarissendag en de kinder voorstelling besproken. K. A. B. O. huldigde drie jubilarissen. De afdeling Sluiskil (Terneu zen, Sluiskil, Sas van Gent) van de Katholieke Bond van Over heidspersoneel hield zaterdag middag in hotel „Des Pays-Bas" te Terneuzen een algemene ver gadering) onder voorzitterschap van de heer Fr. Lauret. In zijrr openingsgebed herdacht de voorzitter de overleden le den Selis uit Westdorpe en Van Grembergen uit Terneuzen. In zijn jaarverslag merkte de secretaris, de heer J- Eeckelaer op. dat het afgelopen jaar. al thans voor wat de afdeling Sluiskil betreft, zeer rustig is ge weest en dat een kleine vooruit gang in het ledental viel te con stateren. Voorts herinnerde de secretaris aan de kaderdag die op 10 april werd gehouden i.v.m. het salarisbeleid voor over heidsambtenaren en wees er ook op dat de K. A. B. O. thans weer is vertegenwoordigd in het G(e- meentelijk» O (verleg) te Ter neuzen. Hierna werd overgegaan tot huldiging van drie leden waar van twee (de heren C. Schalcken en Mannaart te Terneuzen) 40 jaren lid waren van de K. A. B. en daarvoor het gouden insigne en de heer P. Wijffels als 25-ja- rig K. A. B.-lid het zilveren in signe door de geestelijk adviseur kapelaan A. C. Jansen kregen opgespeld. Nadat de voorzitter woorden van dank en gelukwensen had gesproken, wees de geestelijk ad viseur op het belang van de ,K. A. B. en de vakbonden. Hij bracht dank aan de jubilarissen, «lie reeds zovele jaren geleden hiervan het belang hadden inge zien en hun bond. dikwijls onder moeilijke omstandigheden trouw waren gebleven. Ook rle districtsbestuurder, de heer E. van Hest, bood mede na mens het hoofdbestuur zijn har telijke gelukwensen aan. Daar landelijk bezien, de K. A. B. O. in 1957 in het teken van het loonbeleid stond, werd door de distrietsbestuurder dit onder werp uitvoerig besproken en, naar aanleiding van de volledige breuk tussen K. A. B. en A. R. K. A.. ook de verhouding K. A. B. K. A. B. O. A. R. K. A. Over het salarisbeleid memo reerde de heer Van Hest wat zich van te voren tijdens de on derhandelingen met het Rijk heeft afgespeeld. Voor wat betreft de houding en het gevoerde beleid van de A. R. K. A. tegenover de K. A. B. had spreker niet veel goede woorden. Met feiten toonde hij aan waarom de breuk was ont staan. Hij viel de A. R. K. A. daarbij als organisatie niet aan, maar kon zich met de daar ge volgde gedachtengang allerminst verenigen. De heer J. Koek gaf een finan cieel overzicht. Het jaar sloot met een batig saldo. De voorzitter wekte de leden op volgend jaar bij het gouden K A. B. O.-jubileum mee te gaan met de Rome-bedevaart. Daar de kosten voor deze reis nogal hoog zijn, stelde de voor zitter voor de contributie (vrij willig) met ongeveer vijf cent per week te verhogen. Ieder lid blijft dus vrij hieraan al of niet mee te doen. De opbrengst hier van, ongeveer 250 kan voor deze reis voor één lid worden ge reserveerd. Bij loting zal dan worden uitgemaakt wie de ge lukkige zal zijn. Dit voorstel werd zeer gunstig ontvangen en zal daarom verder worden uitge werkt. Opening gemeentehuis. Naar wij vernemen is men in Oostburg thans zo ver gevor derd met de werkzaamheden aan het nieuwe gemeentehuis, dat de openingsdatum op 4 juli gesteld kon worden. Vanuit de burgerij worden per woonwijk actie-comités gevormd om de opening van het nieuwe raadhuis, welke men algemeen ziet als de afsluiting van de we deropbouw van Oostburg, luister bij te zetten. Voorts is geruime tijd geleden al een commissie ingesteld, wel ke gelden heeft ingezameld om' een klok op de raadhuistoren te plaatsen. Oostburgs raad vergaderde se dert de bevrijding in 1944 op de zolder van de O. L.-School, het geen geen waardig onderkomen voor de vertegenwoordigers uit de burgerij kan genoemd wor den. Bijenhouders vergaderden In hotel „De Eenhoorn" kwam de afdeling Oostburg van de Ver eniging tot bevordering van de bijenteelt bijeen. De heer Hoolhorst wees er in zijn welkomstwoord op, dat het, indien het weer wat meewerkt, een goed bijenjaar kan worden. Er is vrij veel koolzaad uitge zaaid terwijl, in tegenstelling tot andere jaren, de bijen goed de winter doorkwamen. Een cursus voor gevorderden te Groede kon worden afgesloten, doch een cur sus voor beginners te Schoondij- ke was geen succes. Men zal trachten dit najaar alsnog te Schoondijke een cursus te krij gen. De heer Paridaen uit St Kruis bracht een uitgebreid verslag uit van zijn bezoek aan de te Utrecht gehouden algemene vergadering. Naar de algemene vergadering, welke op 31 mei a.s. zal worden gehouden, werd mevr. M. S. Dijk- Langstraat afgevaardigd. Naar aanleiding van de honig- prijs ontstond een uitvoerige dis cussie. De heer Manneke stelde voor de prijs bindend vast te stel len op 3,50 per kg. Over dit bindend voorschrijven ontstond een discussie, daar men meende, dat de vereniging geen rechtskracht heeft om dit voor te schrijven. Men kan alleen maar adviseren. Dit doet men thans ook, en over de te vragen prijs werd men het eens op 3,- per kg- De bijenhouders zijn gewend ieder jaar gezamenlijk te gaan zwermen. Ook dit jaar zal een interessante excursie worden ge maakt en wel naar een bijenbe drijf te Kortrijk. Hieraan zal ge koppeld worden een bezoek aan de Kluisberg en de Kemelerberg. Voor de bedrijfswedstrijd, wel ke deze zomer georganiseerd zal Over de week eindigende op zaterdag 26 april 1958 werden de meeste spaarkaarten ingeleverd door mej. A. Martens, Hoek, B 43, De door haar ingeleverde spaar kaarten werden met een toeslag van 100 °/o gehonoreerd. Vraagt uw winkelier. worden, gaf een vijftal imkers zich op. Op regelmatige tijden zullen de bijenstands clan gecon troleerd worden op moerecht heid, broed, honing, aanwezig voer, voorraad stuifmeel, sterkte enz. Ook thans vroeg het bestuur een aantal imkers hun bijenstand voor het bezichtigen beschikbaar te stellen opdat hieruit een keuze gedaan kan worden. De rondvraag leverde niets op, waarna de voorzitter de vergade ring sloot. Agenda raadsvergadering. Dinsdag a.s. komt de Sasse raad in vergadering bijeen ter behan deling van o.m. de volgende pun ten: Verzoek van Abraham van Da len tot ontslag als onderwijzer aan de o.l. school A op een nader door B. en W. te bepalen datum. Verzoekschrift van het bestuur van de St. Elisabethstichting R.K. ziekenhuis te Sluiskil om een ga rantie voor één of meer geld leningen tot een maximaal bedrag van ƒ3.000.000,ter financiering van de noodzakelijke uitbreiding en modernisering van voormeld ziekenhuis. Verzoekschriften om grond in erfpacht van W. Garskamp op de hoek van het Bolwerk en de Gla- cisstraat en W. van Hulle aan het Bolwerk. Voorstel tot uitgifte van ge meentegrond in erfpacht aan de Eikenstraat aan Gaston H. de Vos, Robert Ch. de Roo, Robert J. Col- paert en Willy F. A. van Dam. Verzoekschrift om gemeente grond in erfpacht van A. Kalle aan dc Plataanstraat en L. D. L. Vandevijver eveneens aan de Plataanstraat. Verzoekschrift van de firma ge broeders R. en A. Claeyssens te Sas van Gent om gemeentegrond in erfpacht aan de Beukenstraat en een gemeentelijke vergoeding in de te maken extra-funderings- kosten van 65 "/o van die kosten of 2145,—. Voorstel tot het aangaan van een geldlening met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten groot 16.000,met een looptijd van. 25 jaar tegen een rente van 5 li «Vo per jaar. Programma feestelijkheden op Koninginnedag. Ter viering van de jaardag van H. M. Koningin Juliana is het vol gende programma samengesteld: 9.30 uur: De kinderen van de kleuterscholen en lagere scho len, zoveel mogelijk getooid met oranje sjerpen en haar- strikken, gaan naar school voor het in ontvangst nemen van vlaggetjes; daarna opstel len in rijen van vier. 10.00 uur: De harmonie „De Verenigde Vrienden" haalt de kinderen van de school. 10.15 uur: Aubade door de ge zamenlijke schooljeugd vóór het stadhuis met medewerking van „De Verenigde Vrienden", gevolgd door een korte toe spraak van de burgemeester. 10.30 uur: Muzikale wandeling door de gemeente. 11.30 uur: De kinderen ontvan gen op school een tractatie. Tevens uitdelen van lampion netjes voor de lichtstoet des avonds. 14.00 uur: Poppenkastvoorstel ling in het Olympiatheater voor kinderen van de kleuter scholen en van de le en 2e klasse der lagere scholen.. 15.00 uur: Poppenkastvoorstel ling in het Olympiatheater voor kinderen der 3e, 4e, 5e 6e en 7e klasse der lagere scho len. 15.00 uur: Rijwiel-oriëntatierit over een afstand van 12 km in de gemeente en onmiddellijke omgeving. 19.30 uur: Concert op de kiosk in het Park door de harmonie „De Verenigde Vrienden". 20.30 uur: Lampion-optocht voor jong en oud. De café's mogen geopend zijn tot 01.00 uur met gelegenheid tot dansen. Jeugd van Sluiskil viert Koninginnedag In de geschiedenis van de Ter neuzense jeugdraad zal het dit jaar voor de eerste maal zijn dat de Sluiskilse jeugd op 30 april niet naar de vaderstad behoeft te gaan om deze dag feestelijk te herdenken. Zoveel mogelijk is het programma gelijk aan dat van Terneuzen. In de morgenuren vindt er een schoolvoetbalcompetitie plaats tussen de drie plaatselijke scho len. Voor de jeugd van 4 tot en met 7 jaar zal des v.m. om 10 uur een filmvoorstelling gegeven worden. Voor de jeugd van 8 tot en met 12 jaar begint om 2 uur op het terrein achter de Veldstraat het Lunaspel. Hiervoor kan men op de scholen een deelnemerskaart tegen de zeer geringe vergoeding van 10 cent in ontvangst nemen. Zonder deze kaart is deelname uitgesloten aan het spel, dat 12 wedstrijden omvat en men min stens aan 10 wedstrijden moet deelnemen om voor een prijs in aanmerking te komen. Hierna is dan het grote mo ment, waarop de beslissingswed strijd schoolvoetbal zal worden gespeeld. Lourdes-afgevaardigden bijeen. In de handwerkzaal van de St Antoniusschool kwamen de Lour- des-reisgangers met hun aalmoe zenier en de voltallige afdeling van de plaatselijke K.A.J.-leden bijeen, teneinde van gedachten te wisselen over hetgeen de afge vaardigde bedevaartgangers had den meegemaakt. De voorzitter, de heer H. van Kouteren, betuigde de heer A. Bleijenberg, die zo'n groot aan deel heeft gehad in een ophaal dienst van lompen en oud-papier, daarvoor zijn hartelijke dank. De heer Van Kouteren maakte te vens van de gelegenheid gebruik te attenderen op, het feit dat men nog steeds geen vice-voorzitter had gekozen en zeide dat de heer Bleijenberg hiervoor wel het aan gewezen lid zou zijn, hetgeen met algemene goedkeuring werd aan vaard. Als dank voor de ondervonden steun en medewerking tijdens de actie werden de uit Lourdes mee gebrachte medailles en souvenirs overhandigd. De verdere avond werd doorge bracht onder prettige pick-up klanken. Ook kwam de in 1960 te houden K.A.B. Rome-tocht ter sprake, waarbij de plaatselijke K.A.J.-aalmoezenier pater vicaris de mogelijkheid overwoog te trachten om heel de afdeling te Rome tijdens het K.A.B.-congres te doen afvaardigen. De zelf ontworpen K.A.J. afdelingsvlag, die naar Lourdes werd meegenomen, zal op ver zoek van het hoofdbestuur op de bijeenkomst van de K.A.J.-kring- besturen in Vught tentoon wor den gesteld. Erkentelijklieidsbal v.v. Sluiskil Als dank voor de ondervonden steun hebben bestuur en leden van v.v. Sluiskil aan hun dona teurs een dansavond aangeboden, welke zaterdag j.l. in hotel De Kroon plaats vond. Uit Ertvelde (B.) was een dans ensemble aanwezig, die de voet balsfeer erin wist te houden. Zonder twijfel heeft deze avond de band tussen de leden, dona teurs en supporters versterkt. Huldiging bemanning reddingboot. In de raadszaal van het mid deleeuwse stadhuis van Veere is zaterdag de bemanning van de reddingboot „Maria Carolina Blankenheym", die er in de nacht van 11 op 12 januari na een zeer gevaarvolle tocht in slaagde de volledige bemanning van de .JCbro" te redden, gehuldigd. De sleepboot was tijdens zwa re storm uitgevaren om de „Lin- dekerk", die ter hoogte van de Banjaard in moeilijkheden ver keerde, te helpen, doch de sleep boot strandde zelf op de beruchte en gevaarlijke zandplaat. De 19 opvarenden groepten sa men achter de half weggeslagen stuurhut en na enkele bange uren werden zij veilig overgeno men door de reddingboot, die daartoe vier maal, tijdens zware grondzeeën, langszij moest ko men. Bij deze huldigingsplechtigheid waren tal van autoriteiten aan wezig. Zeeuwse oud-redders en de direkteuren van de Kon. Zuid hollandse Maatschappij tot red ding van drenkelingen mr. J. Th. van Munster van Heuven, Jhr. T. M. van Suchtelen van de Haare, ir. D. T. Ruys, L. A. J. Schuurs en de inspecteur de heer A. J. Drenth. Mr. Van Munster van Heuven merkte in zijn huldigingstoe spraak op, dat het niet alleen een zeer belangrijke redding is ge- 'weest, doch tevens dat er nu voor de eerste maal sprake is geweest van een magnifieke red ding sinds de reddingboot „M. C. Blankenheym" in Veere is gesta tioneerd. Trots en dankbaar is men op de bemanning van de redding boot, die onder bijzonder gevaar volle omstandigheden de tocht volbracht. Ook bedankte hij de burgerij van Veere, die de schip breukelingen direct met alle zorg omringde. Schipper J. Minneboo werd on derscheiden met de grote zilve ren medaille, de stuurman J. L. F. Minneboo met de zilveren me daille evenals diens zoon H. Min. neboo en zijn schoonzoon J. v. d. Stel, beiden matroos, terwijl de machinist L. J. A. Huybrecht eveneens de zilveren medaille kreeg toegekend. Mr. Van Munster van Heuven spelde persoonlijk de onderschei dingen op en overhandigde de bijbehorende oorkonden. De burgemeester van Veere, jhr. I. F. den Beer Poortugaal, dankte namens de burgerij en als agent van de maatschappij de be manning van de „M. C. Blanken heym". „Het werd de dapperste en onversaagdste redding die ooit in Veere is gebeurd", aldus de burgemeester, die het voorts betreurde dat door de „ellendig stomme dijk (die Walcheren met Noord-Beveland gaat verbinden) ook de reddingboot weg moet". MAANDAG 28 APRIL. TERNEUZENLuxor-Thcater. 8 uur: „Droomeiland". Veilinggebouw, Kerkhof laan: 2-10 uur Land- en lucht- maeh(tentoonstelling .Paraat'. AXl Het Centrum, 8 uur: „cn veilig signaal". SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „Vóór zonson dergang". DINSDAG 29 APRIL. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Die drei von der Tank- stelle". Veilinggebouw, Kerkhof laan: 2-10 uur Land- en lucht machttentoonstelling .Paraat'. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: „Contrabande en moord." Door AGATHA CHRISTIE. 62) (Nadruk verboden.) Verloren in hun overpeinzingen schrokken beide mannen hevig op. „Ik heb er ook over nagedacht," zei monsieur Bouc, 'n tikje schul dig. „Maar ik ben tol geen con clusie gekomen. De opheldering van misdaad is jouw métier, niet het mijne, mon ami." „Ik heb ook heel ernstig nage dacht", zei de dokter zonder blik ken of blozen. „Ik heb gedacht aan vele mogelijke theorieën, maar geen enkele bevredigt me werkelijk". „Heel goed. Dat is het juiste om te zeggen. Dat is ook wat ik had verwacht." Hij ging «rechtop zitten, zette zijn borst uit, streelde langs zijn snor en sprak op de wijze van een geoefend spreker, dit 't woord richt tot het publiek: „Vrienden, ik heb de feiten in mijn geest overzien en eveneens de getuigenissen van de reizigers, met dit resultaat: „Ik zie, nevelig nog, een zekere verklaring, die de feiten zou dekken, zoals wij ze nu kennen. Het is een zeer eigenaar dige verklaring en ik ben niet zeker, dat het de juiste is. Om dat definitief uit te vinden, zal ik en kele steekproeven moeten nemen. Ik zou eerst enige punten wil len noemen, die me suggestiel schijnen." „Laten we beginnen met een opmerking die monsieur Bouc tegen me maakte, op dezelfde plaats, bij onze eerste lunch in de trein. Hij wees op het feit, dat we omgeven waren door mensen van alle standen, alle leeftijden, alle nationaliteiten. Dat is zeld zaam in deze tijd van het jaar. De AtheneParijs-wagen en die van BoekarestFarijs zijn bijna leeg. Dat is, dunkt me, veelzeg gend. Vc-rder zijn er een paar kleinere punten die me treffen als suggestief bijv. de plaats waar mrs. Hubbard's sponzezak gehan gen heeft, de naam van mrs. Armstrong's moeder, de detective methode van de heer Hardman, de veronderstelling van Mac- Queen, dat Ratchett zelf het ver koolde briefje, dat wc vonden, zou hebben vernietigd, prinses Dragiloff's voornaam en een vet vlek op het Hongaarse paspoort." De twee mannen staarden hem aan. „Suggereren ze u iets deze details?" vroeg Poirot. „Mij geen steek" zei monsieur Bouc ronduit. „En monsieur le docteur?" „Ik begrijp in het minst niet, waar u het over hebt." Monsieur Bouc, het enige tast bare aangrijpend dat zijn vriend genoemd had, doorzocht intussen de paspoorten- Met een gegrom rram hij dat van graaf en'gravin Andrcnyi cp en opende het. „Bedoel je dit? Eis vuile plek?" „Ja. Het is een iameli,verse vetvlek. Merk je op, waar ze zit?" „Bij het begin van de beschrij ving van de vrouw van de graaf haar voornaam om precies te zijn. Maar i' beken dat ik je be doeling nog niet zie." „Ik- zal aan de andere kant be ginnen. Laten we teruggaan tot de zakdoek, gevonden op het to neel van de misdaad. Zoals we niet lang geleden geconstateerd hebben* zijn er drie mensen met de letter IX.: mrs. Hubbard, miss Debenham en de kamenier Hilde- garde Schmidt. Laten we nu die zakdoek vanuit een ander ge zichtpunt beschouwen. Het is, vrienden, een buitengewoon dure zakdoek, een. luxe.voorwerp, met de hand gemaakt, geborduurd in Parijs. Wie van de reizigers, de letter buiten be: ehouv. ing latend, zou waarschijnlijk zo'n zakdoek bezitten? Niet mrs. Hubbard, een dame, zonder roekeloze extrava gance in kleding. Niet miss De benham dat soo t Engelsen heelt een keurige linnen zakdoek, maar geen' duur vodje batist, dat misschien twee-honderd Irancs kost. En zeker niet de kamenier. Maar er zijn twee vrouwen in de trein, die zo'n zakdoek zouden UITSPRAKEN RAAD VOOR DE SCHEEPVAART DE AANVARING VAN DE „PIETERS" Op 5 juli 1957 is het motorschip „Pieter-S" op de reis van Swan sea naar Rotterdam tijdens slecht zicht op de Noordzee in aanva ring gekomen met het Noorse m.s. „Fernvalley",, waarbij de „Pieter-S" ernstige schade heeft opgelopen. Naar het oordeel van de raad voor de scheepvaart zijn aan ■boord van. de „Fernvalley" vrij wel geen maatregelen genomen, toen het dik van de mist werd en heeft dit schip met zeer grote snelheid gevaren. „Xn belangrijke mate is de „Fernvalley" dan ook medeschuldig aan de aanvaring". De raad is echter ook van oor deel, dat kapitein M. J. T. uit Den Haag van de Pieter-S" door te lang volle kracht te blijven lopen mede-schuldig is en heeft zijn be voegdheid ingetrokken voor de tijd van 2 weken. kunnen hebben. Laten we zien of we hen in enig opzicht in verband kunnen brengen met de letter H. De twee vrouwen, die ik bedoel, zijn prinses Dragiloif Wier voornamen zijn Natasja Son.ia," zei monsieur Bouc iro nisch. „Juist. En haar voornaam is, zoals ik net ze:, beoaald sugges tief. De andere vrouw is gravin Andrevi. En dadelijk treft ons iets „Jou!" „Mij dan. Haar voornaam op haar pas is misvormd door een vetvlek. Alleen een ongeluk, zou ieder zeggen. Maar bekijk die voornaam eens, Elcna. Srel dat hc-t inplaats van Eiena, Helena was. Die hoofdletter H. kon ver anderd worden in een hoofdletter E "n de kleine e ernaast kan ge makkelijk overschreven worden. Daarna een vetvlek er op om de veranderin-r te bedekken „Helena!" liep monsieur Bouc. Dat is een idee." „Zeker is het een idee. Ik kijk rond, naar enige bevestiging, hor gering ook, voor mijn idee en ik vind die. Één van dc oonte hotei- élikctten o.> de bag" -a van de gravin is enigszins tig. Hc: is c een, dat toevallig ioopt over de eerste voorletter bovenop de suitcase. Die label is er afgeweekt en opgeplakt op 'n andere plaats." „Je begint me te overtuigen," zei monsieur Bouc. „Maar gravin Andreyi (Wordt vervolgd.) PLATINA HUWELIJKSFEEST. Het platina echtpaar J. v. Gen nep en M. C. v. GennepVermeu len heeft vrijdag onder hartelijke belangstelling van geheel Moor drecht en velen daarbuiten zijn 70-jarig huwelijksfeest gevierd. De dag werd kerkelijk ingezet met een mis van dankbaarheid in de parochiekerk te Moordrecht. Het kerkkoor bestond bij deze ge legenheid uit kleinkinderen, die werden gedirigeerd door een schoonzoon van het platina echt paar. Ook de organist was een kleinkind. In de namiddag was er van 2 tot 6 uur ten huize van het paar een druk bezochte receptie. On der de aanwezigen merkten wij o.a. op de burgemeester van Moordrecht, de heer PL C. Ver- maat, en de geestelijkheid van Moordrecht. Bij de vele bloemstukken be vond zich een fraai boeket van H.M. de Koningin, die het echt paar in een begeleidend schrijven een rijk en gezegende levens avond toewenste. Verder werden schriftelijke ge lukwensen ontvangen van de bis schop van Rotterdam, mgr. M. A. Jansen en van de bisschop van Haarlem, mgr. J. p. Huibers, die nog als jong kapelaan te Moor drecht het echtpaar heeft gekend. Het feest v/erd besloten met een klinkende serenade van de plaat selijke harmonie. ASPERGES ZIJN LAAT LIT SEIZOEN. Pas vrijdag zijn de eerste as perges van dit seizoen op de Ber gen op Zoomse veiling gekomen. De koude is oorzaak dat dit pro- dukt dit jaar bijna 2 weken later boven de grond is gekomen. Het waren nog slechts enkele bosjes, die 3,85 per kg opbrachten. Bij warmer weer kan thans wel spoe dig een ruimere aanvoer van dit Bergen op Zoomse produkt wor den verwacht.. AUTOBOTSING OORZAAK VAN GROTE RAVAGE. Een enorme ravage was vrij dagmiddag het gevolg van een aanrijding op de rijksweg Delden Goor, toen twee vrachtauto's met aanhangwagen met elkaar in botsing kwamen. Beide wagens reden in de richting Goor. De chauffeur van de voorste auto, de 40-jarige P. P. uit Zwolle wilde linksaf slaan om het toe gangshek van de N.V. Chemische 1 abriek „Servo" binnen te rijden. De achter hem rijdende 33-jarige F. H. uit Elft bemerkte dit te laat en om een botsing tussen beide wagens te vermijden hieid hij links aan. Niettemin raakten ze elkaar en drukte hij de afremmende auto van P. voor zich uit, verloor zelf de macal over het stuur, schoot door de botsing omhoog over een geparkeerd staande personenauto en dook door de muur van de rij wielstalling van de N.V. „Servo". In deze rijwielstalling werden on geveer dertig rijwielen, bromfiet sen en scooters vernield of be schadigd. Do auto bleef anderhal ve meter boven de grond hangen. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. LIJKJE VAN VERDRONKEN KNAAPJE GEVONDEN Te Lemmer werd donderdag- 1 avond het zevenjarig zoontje van de familie S. Bijlsma vermist. Met behulp van de politie ging men het knaapje zoeken, aanvan kelijk zonder resultaat. De gehele avond en nacht werd er in en rond Lemmer gedregd. Ten ein de raad belde men de helderzien de G. Croiset te Utrecht, die mee deelde, dat het jongetje verdron ken was en dat men moest gaan zoeken bij een oud gebouw, dat afgebroken en herbouwd was, vlak voor een huis met twee bo men en een nieuw muurtje. Dat oude gebouw kon slechts de oude gasfabriek zijn, die verbouwd is (ot aardgasstation. Voor het huis van de directeur staan twee bo men en een nieuw muurtje. Bij het dreggen op deze plaats vond men inderdaad het lijk van het jongetje. De groepscommandant van de rijkspolitie te Lemmer verklaar de desgevraagd, dat inderdaad de hulp van de heer Croiset is in geroepen, echter niet door de po litie doch van particuliere zijde. Naar wat de groepscommandant had gehoord kwam de beschrij ving van de heer Croiset goed overeen met de werkelijke om standigheden waarin het kind is gevonden. Hij achtte het echter achteraf niet mogelijk uit te ma ken, of het vinden nu ook inder daad is gebeurd op de aanwijzin gen van de heer Croiset. Van een vinden-op-aanwijzing zonder meer kon daarom naar zijn me ning in dit geval niet direct wor den gesproken. GOEDE VANGST VAN AMSTERDAMSE POLITIE De Amsterdamse politie heeft in de nacht van vrijdag op zater dag twee mannen aangehouden een 49-jarige los werkman en een 18-jarige kunstlederbewerker ,,die ervan verdacht werden 'n inbraak te willen plegen in een juwelierswinkel in de Sumatra- straat. Omdat het vermoeden bestond, dat er die nacht een poging tot inbraak zou worden gedaan, was de politie In de omgeving gaan posten. Tegen twee uur versche nen de twee mannen, verkenden de omgeving en bleven een ogen blik voor een juwelierszaak staan. Toen liepen zij weer dooi en werden even later aangehou den. De los werkman bleek in het bezit van een draadtang te zijn. Bij huiszoeking werd in de wo ning van de jongste een filmtoe stel gevonden, dat woensdag nacht uit een winkel aan de Transvaalkade was gestolen. De politie heeft de overtuiging een goede vangst te hebben gedaan. JEUGDIGE AUTODIEVEN Een aanrijding tussen twee auto's in de Van Woustraat te Amsterdam heeft in de nacht var. vrijdag op zaterdag klaarheid ge bracht in tenminste twee auto diefstallen in de hoofdstad. De aanrijding geschiedde door dat de bestuurder van één der auto's onvoldoende afstand had bewaard. Na de aanrijding was hij met een andere inzittende on middellijk verdwenen, maar kon later in de nacht in zijn woning worden aangehouden. Hij bleek toen onder de Invloed van sterke drank te zijn. De bestuurder, een 16-jarige autospuit er. bekende de auto te hebben gestolen van de Nieuwe Herengracht. Ook ver klaarde hij een week geleden een automobiel in Amsterdam te heb ben weggenomen. De politie heeft naderhand nog drie mede plichtigen aangehouden: een 16- iarige metaalgieter, een 19-jarige bankwerker en een 19-jarige varensgezel. VECHTPARTIJ IN AMSTERDAM EN IN DEN HAAG In de nacht van donderdag op vrijdag ver.voegde zich de 23- jarige instrumentenmaker A. J S. aan de deur van de 26-jarige bontwerker A. L. B., wonende in de Hendrik Zwaardecroon- straat. Bij B. en zijn echtgenote woont n.l. de vrouw van S. en haar dochtertje in. B. wenste zijn dochtertje te zien en maakte voorts aanspraak op een deel van het meubilair zij-1 ner echtgenote. Daar hij een I dreigende houding aannam, werd B. kwaad en sloeg hem met een blik op het hoofd. Me' niet-ernstige verwondingen werd S. naar het ziekenhui' Zuiawal overgebracht. B. door de politie aangehouden. Een 2e vechtpartij ontstono donderdag in de Kanneman- straat te Den Haag tussen de 42-jarige D. R. en de 43-jarige A. H. Toen de politie arriveerde en de mannen wilde meenemen, werd haar dat door de omstan- ders belet. Een 18-jarige jongen bedreigde een der agenten niet een mes. De politie heeft een waarschuwingsschot in de l.ucn' gelost. In de verwarring wisten beide mannen te ontkomen. uitslagen 2 ere-divi Rapid JC-Blauw ADO—Sparta 3—3, dt. GVAV3—2 PS AjaxBVV 3-?1' Amsterdam 2—1 •54 o1; MVVDO. eerste div1 Willem IIRBC schapVSV 24 HVC 20; Excelsior svv—DWS 3—1; maar 3—0; Helmor 1 0; VitesseAGO1 eerste div -jttardia—Wagemng Harlem—Limburgia Hermes DVS 3 VI.—De Volewijckei Eindhoven afg.; Rjgtersbleek 22 52. tweede div VVilhelmina—DOSi Baronie—EBOH 0 ONA 1—3. tweede divi He Quick—Veendan Ve-ndam; Oosterpai eleK 16; Velocitas- 2 -0; Zwolse Boys- 1—J; NEC—PEC 2—0 amateur) eerste klas •e SpechtenRoer Maurits—Vlissingen kenswaardHeer 0 - Alliance 1—2; Boxt afg. tweede kla InternosTSC RAC 4—4; SARTO 53; Middelburg- derde kl? RKFCGrenswachl Zeeland Sport—Bierv ZierikzeeZeelandia ne-zenODIO 9—1 vierde kla SluiskilSteen Ciinge 11 o.p.v. Cl burgYerseke 33 Oostburg afg.; Br A. endskerke 53. tweede kl Go< Soes heeft tegen diend gelijk spel kunt Voor de rust profitee: club van het windt wist in deze periode sprong te behalen. Ma de hervatting de meerderheid, doe winning verdiende Reeds na 5 mint kon de doelman van na een hard schot va stelijk spelende recht baut de bal niet volc controle krijgen, bregtse de score op DINSDAG 29 HILVERSUM I: 7.10 Gram.; 7.45 en lit. kal.; 8.00 N' penrally; 8.25 Grai c:e huisvrouw; 9.3E een; 9.40 Gram.; ken10.00 Voor de Gram.10.30 Schoo Gram.; 11.00 Voot 11.30 Schoolradio; 12.00 Middagklok; muz.12.30 Land- r.ieded.12.33 Licht Tulpenrally13.00 nws; 13.20 Gram.' rr.uz.14.00 Viool e Wij vrouwen v. Cievar. progr. ;16.00 ken16.30 Ziekenlc de jeugd; 17.40 Be Regeringsuitz.18 ziek; 18.20 Pol. eau te muz.; 18.50 Vi 19.00 Nws; 19.10 Lichte muz.; 19.35 Kateehismus; 20.3( Oratorium; 22.45A king en lit. kal.; 23.15 Nouveauté's. HILVERSUM II 7.10 Gym.; 7.20 Gr opening; 8.00 Nws 9.00 Gym. voor d oor de vrouw9.1 Morgenwijding; 1( Voor de kleuters; rombone; 11.30 en piano; 12.00 L -2-20 Regeringsuit en tuinbouwmedec muz.13.00 Nws1 êram.; 13.20 Dan -Beursber.14.00 14.10 Gram.; 14.40 :.00 Koperens.; 5.35 Voor de ziek c:e jeugd; 17.30 J; Nws; 18.15 Act.; 19.00 Paris vous Gram.; 19.45 Nieu opent de kluis20. 2:2.30 Tulpenrally; ".iuz.; 23.00 Nws; an New York; 21 calling; 23.21 Kan BRUSSEL: 12.0C Pianorecital; 12.30 12.34 Pianorecital; 13.15 Gram.; 14.00 15.45 Gr.; 16.00 I Gram.; 16.30 Vla: 17.10 Pianorecital bespr.: 18.00 Voor Voor de soldaten; 19.3 t Wereldtent -0.00 oyndikale kr 21.00 Idem; 21.30 22.00 Nws; 22.15 12.55 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 2