igen TEN r Sowjet regering verwerpt voorstel der Westerse ambassadeurs Minister Luns over Topconferentie de Eindverslag over de Deltawet in de Eerste Kamer Spoorwegionen vast gesteld Weeroverzicht or en re er alux Beroep van Opperste Sowjet op Amerikaanse Congres Vier doden en twee gewonden bij auto-ongeiuk ZON- en MAANSTANDEN WEERBERICHT HOOGWATER emoet fijne HULST Tel. 12 er3ag 23 aprü T9JS H '4# nodellen 'den wandel- stoelen rkiezen klediDg »- en LAKVERF men en buiten. l goedkoop. Tatenhove Jiepslraal 108 1 :en. ;wis lers )SS arcl Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswai Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ6, d f O nor tiroolr IQ nnnt T ACjgp flTS 9 Ct 'j=. i u.— per kwartaal; per maand 2,— per week 48 cent. Losse MAANDAG 28 APRIL 1958 12e Jaargang Nr 4356 "erschijnt dagelijks Uitgeefster N.V v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties géén handelsadver tenties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Rureau van dit Blad. 20 cent meer Advertentiepriis ner mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft zaterdag medegedeeld dat de Sowjet-russLsche regering het voorstel, dat haar 24 dezer door de ambassadeurs te Moskou van de Verenigde Staten, Groot-Brit- tannië en Frankrijk is gedaan en dat betrekking had op de voort zetting der inleidende besprekin gen voor een eventuele topcon ferentie, heeft verworpen. Rusland ontkent aanleg raketbasis in Polen. De Russische eerste onder minister van Buitenlandse Za ken, Patolisjef, heeft te War schau tegengesproken dat er in Polen, Tsjecho-Slowakije en Oost-Duitsland raketbases zijn gebouwd, zoals de Noorse mi nister van Buitenlandse Zaken had gezegd. Russisch antwoord aan Japan. De Russische regering heeft er :n een gepubliceerde nota bij Japan op aangedrongen, Enge land en de Verenigde Staten ertoe te bewegen het Russische voorbeeld te volgen door de proeven met kernwapens te staken, aldus meldt het Russi sche persbureau Tass. De nota is het antwoord op een Japanse boodschap van 4 april waarin een beroep op de Sowjet-Unie wordt gedaan, te blijven bij haar besluit om geen kernproeven meer te nemen, zelfs als de andere landen er mee verder zouden gaan. De Sowjet-Unie zegt dat sta king van de kernproeven in de gehele wereld niet tot stand gebracht kan worden doorstap pen van de Sowjet-Unie alleen. Om dit doel te bereiken moet het Russische voorbeeld door Engeland en de Verenigde Sta ten gevolgd worden. Toespraak van Chroesjtsjef. De Sowjetrussische premier Nikita Chroesjtsjef, heeft in een toespraak tot een openbare bijeenkomst te Koerks, onge veer 480 km ten zuiden van Moskou, verklaard dat de Sow jet-Unie haar produktie nog wil opvoeren, teneinde de Ver enigde Staten in dit opzicht' voorbij te kunnen streven. „De regering is bezig plannen I nn voor uitbreiding der chemische ve!>len °P industrie op te stellen, zodat in nieuwe, in de nabije toekomst te bouwen fabrieken, duurzame en goedkope verbruiksgoederen zullen worden vervaardigd. Wij menen dat wij in een niet zover verwijderde toekomst in staat zullen zijn van een gehele reeks goederen meer te kunnen vervaardigen dan de Verenigde Staten aldus Chroesjtsjef. „Tass" meldt, dat Chroesjt sjef. sjef ook weer verklaarde dat er „geen twijfel" aan bestaat, dat de Sowjet-Unie in de toekomst per hoofd der bevolking meer landbouwgoederen zal voort - JrJngen dan de Vereni§de sta Het Westerse voorstel hield onverwijld hervatting der te Mos kou gevoerde besprekingen in, die van Westerse zijde door de ambassadeurs van de Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Frankrijk gezamenlijk moesten worden gevoerd. Het Westen wilde hierop spre ken over de standpunten, die de voor een topconferentie in aan merking komende staten t.a.v. de grote onopgeloste internatio nale vraagstukken innemen, en over plaats, datum en samenstel ling van een bijeenkomst der ministers van Buitenlandse Za ken, die aan de eigenlijke top conferentie waarop de deelne mende mogendheden door hun regeringsleiders zouden worden vertegenwoordigd vooraf zou moeten gaan. Het Kremlin zegt in aan de 3 Westerse ambassadeurs over handigde nota's dat de „Wester se Grote Drie" pogen een toe stand te doen ontstaan, die het bijeenroepen van een topconfe rentie voor onbepaalde tijd zou vertragen". Het acht besprekingen tussen een Russische functionaris en de drie Westerse ambassadeurs ge zamenlijk onaanvaardbaar, „daar dit in feite kou neerkomen op vier-mogendhedenbesprekingen waaraan drie Navo-staten zou den deelnemen, tegen één bij de Warschause verdragsorganisatie aangesloten land. Bovendien zou het Westerse voorstel de onderhandelingen in gewikkelder maken, en dat dient voorkomen te worden". De Sowjet-nota vervolgt: „Doch indien de Westerse mo gendheden van mening blijven dat zij slechts gezamenlijk met de Russische regering kunnen onderhandelen, dan moet ook het beginsel van gelijke vertegen woordiging in acht vorden geno men. De Sowjet-n gering stelt voor dat in dat gtvai ook de am bassadeurs te Moskou van Po len en Tsjecho-Slowakije in het vooroverleg over een topconfe rentie worden betrokken". In de Russische nota's wordt voorts gezegd dat „meer dan vier maanden zijn verstreken, sinds de openbaarmaking van het Sowjet-voorstel voor een topcon ferentie, doch de Westerse rege ringen hebben nog steeds niets medegedeeld over tijd en plaats van een dergelijke bijeenkomst, noch over de vraag, welke staten eraan zouden moeten deelne- Ook is „evenmin geble Het Kremlin is van mening dat op een bijeenkomst der ministers van Buitenlandse Zaken „uit sluitend over tijd, plaats en sa menstelling van een topconferen- tien dient te worden gesproken", waaraan echter wordt toege voegd: „Het is niet uitgesloten dat tijdens de besprekingen der ambassadeurs en op de bijeen komst van ministers van Buiten landse Zaken, met gemeenschap pelijke instemming zal worden gesproken over bepaalde vraag stukken, die de betrokken mo gendheden op een bijeenkomst van de regeringsleiders bespro ken zouden willen zien. Dit zou verhelderend kunnen werken en"- de mogelijkheid bestaat, dat der gelijke beraadslagingen tot we derzijds aanvaardbare beslissin gen over deze problemen zouden leiden", aldus de zaterdag aan de ambassadeurs te Moskou der Verenigde Staten, Groot-Brittan- nië en Frankrijk overhandigde Russische nota's, die vrijwel ge lijkluidend van inhoud waren. salons j-obènt' de kappeeaiel tiet opcrt» cadte? markt [6 twoKwenjstraaf 9 Ureeuzen kapsels met „sfeer" in een salon met „sfeer" SJAFRUDDIN AAN GEVAN GENNEMING ONTSNAPT. Radio-Djakarta meldde zater dag, dat regeringstroepen woens dag jongstleden bijna de premier der revolutionaire regering, Sja- fruddin Prawiranegara, hadden gevangen genomen, toen deze Alahan Panjang binnenreed, één der sleutelposities voor de ver dediging van Solok. Bij een vuurwisseling tussen de regeringstroepen en een con- vooi van vier auto's waarin zich ook Sjafruddin bevond, werden drie opstandelingen, waaronder een kapitein gedood. Drie ande ren werden gewond, doch kon den ontsnappen. Voorts werden er drie gevangen genomen. Sjafruddin en de overigen ont. snapten. I men". pten, welke vraagstukken het Weste De commissie van voorberei ding- uit de Eerste Kamer be perkt zich in haar eindverslag over de ontwerp-Deltawet tot het aanbieden van een van de mi nisters Algera, Hofstra en Von deling ontvangen Memorie van Antwoord. Zeer uitvoerig wordt in deze memorie ingegaan op staatsrech telijke en juridische aspecten van de plannen. Vooral de vraag of het overnemen door het rijk van bü een waterschap berustend beheer of onderhoud van een waterkering wijziging in de „inrichting" van dat waterschap brengti wordt uitvoerig beasnt- woord. Gesteld wordt o.m., dat van strijdigheid van artikel 4 van de Deltawet, houdende bevoegd heden van de rijksoverheid over genoemd beheer of onderhoud met de grondwet, geen sprake is. Er is geen bewijs, dat de grond wetgever de in beginsel onbe perkte bevoegdheid van de wet gever ten aanzien van de inrich ting van waterschappen wil uit sluiten. Anderzijds kan de vraag rijzen of het in het licht van het op Schouwen-Duiveland, Tholen en Noord-Beveland is bevorderd, omdat met de staten nog overleg wordt gepleegd over de status van de calamiteuze polders in deze, concentraties met het oog op hun recht op subsidie krach tens de wet van 1870. Over de financiële aspecten van de plannen wordt o.m. ge zegd, dat het niet de bedoeling van een bijdragenwet Deltawer ken zal zijn om een gebied, dat door gunstige ligging achter de afsluitingen niet of weinig aan de versterking van de zeewering hoeft te doen, te bevoordelen bo ven een gebied, dat veel van dit werk moet doen. Voorstellen tot een algemene bijdragenregeling voor zee- en rivierwaterkeringen zijn gereed en zullen tegelijk met de bijdragenwet Deltawerken worden aangeboden. Bij deze bijdragenregeling zal worden uitgegaan van de draag kracht der contribuanten. Gaan de lasten op grond van de komende wet de draagkracht der beheerders te boven, dan worden ze opgevangen door de algemene bijdrageregeling. Een wettelijke regeling van het „De Amerikaanse regering streeft er ernstig naar om te ko men tot een topconferentie tus sen Oost en West, die kans van slagen heeft. Dit verklaarde de Nederlandse minister van Bui tenlandse Zaken m.r. J. M. A. H. Luns gistermiddag bij zijn aan komst uit New York te Schiphol. „Maar er is twijfel geconsta teerd over de vraag, of de hou ding van Rusland nog dezelfde is als die van enige tijd geleden. Er zijn symptomen aan te wijzen, welke er op duiden, dat Rusland bezig is terug te krabbelen. Als voorbeeld kunnen worden genoemd de plotselinge Russi sche klacht over de vluchten van de Amerikaanse bommenwerpers met atoomlading en de weigering van de Russische regering om met de drie Westelijke ambassa deurs in Moskou overleg te ple gen inzake de voorbereiding. De Nederlandse regering deelt de inzichten van de Amerikaan se, dat een topconferentie nuttig kan zijn, indien althans bij de voorbereiding blijkt, dat deze bij eenkomst kans van slagen heeft. Het is teleurstellend te moeten een topconferentie I constateren, dat Rusland over wenst te bespreken". I het constructieve aanbod van de Engeland blijft l-bomproeven nemen verklaring van MacMillan De Britse minister-president, MacMillan, heeft vrijdag meege- "eeld, dat hij vastbesloten is met proeven met waterstofbommen «■oor te gaan, omdat Britse ge-1 'eerden nog lang niet ailes weten/ Wat zij willen weten. McMillan sprak tot de jaarver gadering van de „Primrose Lea- £ue", een conservatieve organi. satie. „Zonder verdere kennis kun- Ho? er niet zeker van zijn, «at de theoretische bereikingen van onze geleerden op bepaalde wetenschappelijke punten juist tujn aldus de premier, die de socialistische oppositie aanviel, omdat zij beëindiging van de proeven wenst. De te vergaren gegevens zijn an wezenlijk belang voor het wapenprogram van Groot-Brit- annie in de toekomst, bijv. om mt te maken of waterstofbom men met raketten of bombarde mentsvliegtuigen naar hun doel m°fte?.worden gebracht. McMillan vergeleek de Russen, die na het nemen van een belang- njke reeks proeven hebben mee- gedeeld geen atoomwapen meer te zullen doen ontploffen, met een voetbalploeg, die twee' doel punten heeft gemaakt en vlak voor het einde van de wedstrijd de tegenpartij verzoekt niet meer te spelen. De voorzitters van de beide Kamers van de opperste Sow jet, Lobanof en Peiwe, hebben een boodschap gezonden aan de voorzitter van de Amerikaanse Senaat, Nixon, en de voorzitter van het Amerikaanse Huis van afgevaardigden, Rayburn. Hierin doen zij een beroep op het Amerikaanse congres „de inspanning van het Russische en het Amerikaanse volk te bun delen teneinde te voorkomen dat de Westduitse strijdkrach ten worden uitgerust met atoomwapens en raketten". Door toe te staan dat het West duitse leger wordt uitgerust met atoomwapens en raketten hebben de V. S. de verantwoordelijkheid op zich genomen voor alle gevol gen hiervan, aldus Tass, dat meldt dat deze boodschap volle dig in de „Izvestia" is gepubli ceerd. Voorts wordt in de boodschap gezegd dat aanvaarding van het plan-Rapaeki tot instelling van een atoomwapenvrije zone in Po len, Tsjecho-Slowakije en de bei de Duitslanden, naar de me ning van de opperste Sowjet de eerste stap zou kunnen zijn naar de vestiging van een systeem van collectieve veiligheid in Europa. Bases voor atoomwapens en ra ketten in West-Duitsland zouden kunnen leiden tot een toestand in Europa, die voor een groot deel gelijk is aan die, welke ontstond toen het Duitsland van Hitier voorbereidingen had getroffen voor de tweede wereldoorlog, al dus dc boodschap. De Russische regering heeft het Westen herhaaldelijk gewaar schuwd voor het gevaar dat een politiek van herleving van het militarisme in West-Duitsland met zich mee brengt. Op het ogenblik is dit gevaar sterk toe genomen omdat de NAVO-bond- genoten van West-Duitsland de vooimalige generaals van Hitier, die wraak koesteren, wapens van een weergaloze vernietigings kracht ter beschikking hebben gesteld, zo besluit de boodschap. Het besluit van de bondsdag om de Westduitse strijdkrachten met atoomwapens uit te rusten betekent een ernstige bedreiging van de vrede en kan niet anders beschouwd worden als een po ging om het vruchtdragende werk van een eventuele topcon ferentie te belemmeren, aldus de boodschap. Verenigde Staten om tot een praktische regeling te komen van een stopzetting c.q. een ver bod van atoomwapens, niet wil spreken. Van Russische zijde schijnt men zich te blijven base ren op een rauwelings afzien van atoomproeven zonder begin van controle". In de vele gesprekken, die mi nister Luns tijdens zijn bezoek aan Amerika heeft gebracht en in het bijzonder gedurende de 2 ontmoetingen i&t minister Fos ter Dulles, zijn de betrekkingen tussen Nederland en de Verenig de Staten aan de orde gesteld, waarbij op verscheidene vraag stukken diep werd ingegaan. Defensieproblemen zijn voorts behandeld tijdens een lunch op het Pentagon. De minister van Defensie Neil McElroy was er bij aanwezig. Op het „Witte Huis" hebben o.a. Adams, de voornaamse me dewerker van president Eisen hower, en de Amerikaanse am bassadeur in Nederland Philip Young aan de besprekingen deel genomen. Voorts heeft minister Luns tal rijke vooraanstaande figuren uit de financiële wereld ontmoet, o.a. Eugene Black, de president van de Wereldbank; de heer Martin van de Federal Bank en prof. Lieftinck. „Een expert op dit gebied ben ik niet", aldus minister Luns, „maar uit de gesprekken met de financiële deskundigen in New York en Washington heb ik toch wel de indruk gekregen, dat de toestand bezig is zich te stabili seren. Misschien is het diepte punt van de recessie bereikt". Mr. Luns gaf toe, dat Indone sië en ook andere vraagstukken betrekking hebbende op het Ver re-Oosten tijdens de ontmoetin gen met Dulles ter sprake zijn gekomen, maar de minister wei gerde zich hierover nader uit te laten. decentralisatievraagstuk wense-oppertoezicht op waterstaats- lijk is, dat de wetgever van deze werken zal binnenkort de Staten bevoegdheid gebruik maakt. Minister Algera acht in ons staatsbestel de Provinciale Sta ten de meest geëigende wetge vers der waterschappen, hetgeen z.i. ook in de grondwet tot uit drukking is gebracht. Ingrijpen door hogere organen in de huis houding der lagere zal tot ge vallen van duidelijk gebleken noodzakelijkheid moeten worden beperkt. Gestreefd moet worden naar overleg om het gewenste doel te bereiken. Medegedeeld wordt, dat nog geen koninklijke goedkeuring op de Zeeuwse statenbesluiten in zake concentratie van dijkbeheer Generaal bereiken. Medegedeeld wordt, dat de versterking van zwakke plaatsen dit jaar nagenoeg gereed zal zijn. Gewaagd wordt van nauwe samenwerking tussen de provin cies Zeeland, Noord-Brabant en Zuid-Holland om de streekplan nen te harmoniseren teneinde tot een gave ontwikkeling van het Deltagebied te komen.Industriële en havenproblemen van Noord- Brabant en Zeeland worden in speciale werkgroepen onderzocht. Voor de ontwikkeling en finan ciering van recreatiegebieden denkt de regering in de richting van stichtingen of schappen naar Naar het A.N.P. van niet-offi- ciële zijde verneemt heeft de mi nisterraad vrijdagavond uitvoe rig beraadslaagd over het advies dat de looneommissie van de Stichting van d Arbeid via het college van rijksbemiddelaars heeft uitgebracht over de loon- voorstellen van het spoorweg personeel. delaars bijzonder ontstemd. In een spoed-circulaire aan de le den hebben zij meegedeeld, dat de beschikking van het college van rijksbemiddelaars in tegen stelling is tot het advies dat dit I héj Deltagëthed^nièt1 mogelijk. voorbeeld van de Brielse Maas en Loosdrecht. De vraag of een sociaal-cultureel ontwikkelings fonds voor de Delta nodig is, kan non niet beantwoord worden. Over proeven met schelpdie rencultuur in het Veerse meer is nog overleg gaande nopens fi nancieel en economisch verant woorde mogelijkheden. Het lijkt zeer waarschijnlijk, dat met een voudige voorzieningen de verwa tering van mosselen in het vol tooide Deltagebied mogelijk zal blijven. De mogelijkheden van 'n garnalenvissershaven te Colijns- plaat zijn nog in onderzoek. Tech nisch en financieel acht de rege ring het niet verantwoord voor groepen van garnalenvissers overgang op de kleine zeevisserij te bevorderen. Steun aan een op te richten visserijschool ligt niet in het voornemen. Voorlopige resultaten van bo demonderzoek maken landaan winning- op grote schaal in het verdronken land van Zuid-Beve land niet aantrekkelijk. De technische en economische ontwikkeling van de landbouw zal in de toekomst de betekenis hiervoor van het zoete Zeeuwse meer bepalen. De mogelijkheden van een vaste oeververbinding met Zeeuws-Vlaanderen worden als questieus genoemd. Een onder zoek is nog niet opportuun en ook het opstellen van een plan voor een dam door de Ooster- schelde tussen Zierikzee en Colijnsplaat is nog niet aan de orde. Over een tweede veerboot over de Westerschelde is nog overleg met de Zeeuwse gede puteerden gaande. Een voorprojekt voor 'n haven plan in het Zuid-Sloe is gereed. Het beoogt het grotendeels af sluiten van het Zuid-Sloe en mo gelijkheid van het buitendijks vestigen van enige grote bedrij ven aan dien vaarwater. De N.V „De Schelde" wil er een grote scheepswerf stichten, waarvoor in beginsel medewerking is toe gezegd. Binnendijks zou via sen grote zeesluis een zeehavancom- plex gemaakt kunnen worden, dat via een door Zuid- en Noord- Sloe te graven kanaal en de Zandkreek verbinding met het achterland zou hebben. Het plan omvat 700 hectare haventerrein met 400 en 600 hectare uitbrei dingsmogelijkheid in de Quarles- polder en het Noord-Sloe. Elek trische getijdecentrales zijn in van Verkeer en Waterstaat en Sociale Zaken heeft verstrekt en Inzake het overleg met België wordt tenslotte gezegd, dat even- dat overeenkwam met het advies tue)e vraa„stukken, gezien de van de looneommissie van de j goede verhoudingen tussen beide Stichting van de Arbeid. Met dit ian(]en ;n de geest van goede advies konden de vervoersbon-nabuurschap onder ogen zullen den zich in het algemeen wel moeten w(£dl3n gezieen Nerlpi, e *en' land zal zoveel mogelijk reke ning moeten houden met gé- t J" de "acfh/ vr'JdatS °P za" rechtvaardigde Belgische wensen HriaZ heeft voor-zh er van en belangen, 0ok wanneer het Vrijdganacht heeft de regering j het college van rijksbemiddelaars daartoe njp, op grond van ui(_ 1 1 Bij bet uitgaan van de Gere formeerde Kerk te Nieuw Bui- nen omstreeks kwart over vier gistermiddag stak een 14-jarig meisje, Margien B., plotseling de weg over met het gevolg, dat zij werd gegrepen door een passe rende auto uit Stadskanaal met vijf inzittenden, leden van een tennisclub, die in Stadskanaal 'n tenniswedstrijd hadden gespeeld. Het meisje werd door de auto geschept en kwam om het leven. De auto is daarna tegen een boom gevlogen en totaal ver nield. Van de vijf inzittenden werden een dame en een heer op slag gedood De drie andere inzit tenden zijn zwaar gewond naar het Academisch ziekenhuis in Groningen vervoerd. De auto is geheel vernield. De vijf inzittenden, drie jon gens en twee meisjes, waren al len H.B.S-ers uit Meppel en le den van de tennisclub „Meppel", waarvan zij het tweede team vormden. Zij hadden een wed strijd gespeeid tegen de tennis club „Stadskanaal". Van hen zijn om het leven ge komen: de 16-jarige F. D. en mej. J. van der W„ 17 jaar. Zeer ernstig gewond werden mej. L. de J„ 18 jaar, de bestuurder T. I„ 20 jaar en de 18-jarige R. D„ een broer van de om het leven geko men F. D. De gewonden zijn in zorgwek kende toestand naar het zieken huis vervoerd. Mej. L. de J. is later in het zie kenhuis overleden. Zij had een schedelbasisfractuur en een dub bele bekkenbreuk. De heer I. heeft een schedel basisfractuur en een kniebreuk, en de heer D. heeft een zware hersenschudding. haar visie op dit advies weder om ter kennis gebracht van het college van rijksfoemiddelaars. Dit college heeft direct daarop zijn beschikking inzake de spoor wegionen mondeling medege deeld aan de directie van de Ne derlandse Spoorwegen en de sa menwerkende vakorganisaties. Deze beschikking volgt het ad vies van de looneommissie voor wat betreft de lonen voor het spoorwegpersoneel dat lager onderwijs-, en een lagere tech nische opleiding genoten heeft. Het college wil het spoorweg personeel met een U.L.O.-, mid delbaar onderwijs-, en een mid delbaar technische opleiding een salarisverhoging van drie pro cent toekennen. Rijksbemiddelaars laat daarbij de mogelijkheid open om, indien aan een aantal voorwaarden is voldaan, boven deze drie procent nog een toeslag van anderhalve procent te verstrekken, deze anderhalve procent zal dan nog overleg moeten plaats vin den. de samenwerkende vervoersbon- drukkelijke verdragbepalingen den mondeling met de inhoud verpIicht' zou ziin België zal oog 'S r,? de„hoof-moeten hebben van de noodzaak f nn i lei? /lerult bleek d&t de der voorgenomen werken ter be- aanzienlijk achter blijft bij het geen door de bonden is voorge steld. In de circulaire aan de leden zeggen de samenwerkende bon den, dat de bedrijfsleiding en de personeelsraad van de spoorwe gen „met verbijstering en ver ontwaardiging kennis genomen hebben van de verminking van adviezen van organen van de ge leide loonpolitiek en dit krach tig onder woorden hebben ge bracht". MAN IN KALKMOLEN GEVALLEN Bij het schoonmaken van een kalkmolen op een bouwplaats aan de Albert Verweystraat te Voorburg (Z.-H.) is de opper man W. S. uit 's-Gravenhage in deze machine gevallen. De ma chine draaide nog, waardoor de man zeer ernstig werd gewond. Het slachtoffer is opgenomen in het ziekenhuis Sint Antonius- hove te Voorburg. De looneommissie van de Stich ting van de Arbeid had voorts ge adviseerd om een overbruggings uitkering toe te kennen van twee a drie procent. Het college van rijksbemiddelaars heeft nu be schikt dat deze uitkering, die conform het advies van de loon eommissie van de Stichting van de Arbeid voor het gehele spoor wegpersoneel geldt, twee procent zal bedragen. Deze twee procent-uitkering moet gezien worden als compen satie voor het feit, dat de nieuwe spoorwegionen niet, zoals was overeengekomen tussen directie en personeelraad van de spoor wegen, ingaan on 1 november 1957 doch op 1 juli 1958. De samenwerkende vervoers- bonden zijn over de beslissing van het college van rijksbemid- Een boven de Noordzee ont stane depressie bracht ons zon- Over i da& veeI wind en op de meeste plaatsen buien. De regenhoeveel- heden waren in het midden en noorden van het land het grootst en bedroegen op enkele plaatsen 8 millimeter. De temperaturen liepen tot 8 a 10 graden. De Noordzee-de- pressie trok zondagavond snel naar het oosten weg. Over En geland was toen een rug van hoge druk in aantocht, die ech ter op de Oceaan alweer door een volgende storing wprdt ge volgd. Verwacht wordt, dat vandaag in de loop van de dag de met deze storing samengaande regen- ZON MAAN op onder op April. 28 5.18 19.58 13.37 29 5.16 20.00 14.55 30 5.14 20.02 16.16 onder 2.39 3.07 zóne over ons land zal trekken. De westelijke wind neemt daar bij weer in kracht toe. De mid- dagtemperaturen zullen dezelfde zijn als die van zondag of iets hoger. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van maandagoch tend tot maandagavond. Westelijke wind Toenemende bewolking met in de loop van de dag van het wes ten uit enige regen of motregen. Matige tot krachtige wind uit westelijke richtingen. Dezelfde middagtemperaturen als gisteren of iets hogere. DINSDAG 29 APRIL Breskens Terneuzen Hansweert 3.34 Walsoorden v.m. 10.05 10.40 11.20 11.30 n.m. 10.38 11.13 11.53 12.03

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1