Amerika maakt zich zorgen Sjaffruddin c.s. in Singapore? Pijpleiding van Rotterdam naap Rijnland ZIE hoe iDictori) VOERMAN de PAUW De Franse kabinetscrisis Zondag nieuwe regelingen voor boter, kaas, koffiemelk en room De komende Britse waterstofbomproefnemingen op de Stille Oceaan HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Over twee jaar: vraag Veeklefs rranferlng b!J aSoïmëiïrërf! Temewsen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie adres: Noordstraat 55—57 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Ni 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; maand 2,per week 48 cent. Losse nrs DE VRIJ per nrs 9 ct. ZATERDAG 26 APRIL 1958 12e Jaargang Nr 4355 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties '1 géén handelsadrer- tenties): 5 regels 1,—- Iedere regel meer 20 et. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25. WEKELIJKSE WERELDSCHOVW FRANKRIJK DE ZWAKKE PLEK IN HET WESTEN Noch Chroesjtsjef noch de Russen kunnen zich verbazen, dat men hun verlangen naar een topconferentie met enig wantrouwen be groet. Plotseling kwam, te midden van brieven van Russische zijde over de stopzetting van atoom- en andere proeven, de wens naar vo ren, dat de ambassadeurs der Grote Drie met de Russische minister Gromyko alvast zouden beraadslagen over procedure-zaken, b.v. de data der conferentie, de onderwerpen, de deel nemers. Deze besprekingen werden op zó korte termijn voorgesteld, dat er veel welwillend heid van de Westelijken nodig was om hun ambassadeurs behoorlijke instructies te geven. Maar instede van het gezamenlijk overleg, kwam nu de uitnodiging van Gromyko aan ieder der drie om achtereenvolgens alleen bij hem te komen, hetgeen niet alleen de zaak een ander karakter gaf, maar vanzelfsprekend technisch onnodig compliceerde. Dit gaf reeds de eerste ontstemming, die niet tot ontspan ning meewerkte. In zijn onderhoud met de Amerikaanse am bassadeur heeft Gromyko kepnis gegeven van zijn opdracht aan de Russische ambassadeur te Washington, een spoedzitting aan te vragen van de Veiligheidsraad op grond van de ge vaarlijke Amerikaanse vliegtuigen met H-bom- men aan boord, die voor de veiligheid tegen een onverwachte poging tot aanval waken. De Amerikaanse hulp aan het buitenland De commissie voor buiten landse zaken van het Amerikaan se Huis van Afgevaardigden heeft donderdag met 18 tegen 5 stemmen het door president Eisenhower voorgestelde bedrag van 3.942.000.000 dollar voor hulp aan 't buitenland met 339.000.000 dollar besnoeid. De zitting van de Veiligheids raad heeft plaats gehad: Gro myko heeft, aan de hand van de reeds toegezonden nota, zijn ver langen toegelicht. Maar hij heeft de kous op de kop gekregen; zelfs tegen de door hem uitge sproken wens, dat de volgende dag het overleg zou worden voortgezet, stemden praktisch alle andere leden van de Raad. Dit is begrijpelijk, want de Rus sische klachten zijn dusdanig on gegrond, dat er eenvoudig niet meer over te praten valt. De Russen hebben er natuurlijk van alles bijgehaald, óók het overleg dat zo juist in de NATO-Raad is geëindigd, óók de opmerkingen van Norstadt, die op zijn oude eis van tenminste 30 divisies zijn uitgelopen. Chroesjtsjef is de politici in Rusland hebben het bemerkt een stoutmoedig man. maar of hij hier niet de grenzen der stoutmoedigheid, ook tegenover Eisenhower, heeft overschreden, is nauwelijks meer een vraag. De internationale toestand is er in elk geval niet beter op gewor den, zeker ook, nu Rusland, het Joegoslavisch congres heeft ge boycot, en dus ook Tito weer niet weet in welke verhouding hij zich tot Moskou bevindt. FRANKRIJK EEN ZWAKKE PLEK. Amerika toont, gelijk te ver wachten was, zijn ongenoegen en bezorgdheid over de val van de regering Gaillard. Over de val zelf èn over het feit, dat daardoor de Tunesische moeilijk heden nog niet zijn opgelost. Vergeefs heeft Gaillard op de rechtse partijen, in wier handen eigenlijk de beslissing lag, een beroep gedaan om mede te wer ken tot een ontspanning der Tu nesische moeilijkheden. De con servatieven stelden zich op het standpunt, dat toegeven aan Tu nis met zich zou brengen, dat de volkomen vrijheid van Algiers ook eerlang in het geding komt. Nu heeft Amerika wel duide lijk gezegd, dat het niet van hou ding is veranderd, maar men kan nooit weten! Het zal uiter mate moeilijk voor president Coty zijn om een nieuwe kabi netsformateur te vinden. Hij is met spoed aan het werk gegaan en heeft Bidault, als vertegen woordiger der volksrepublikei nen, de voorkeur gegeven. Maar het is nu eenmaal zó met het Franse stelsel bij de aanwijzing van een nieuwe regeringsleider, dat er eerst een paar moeten mislukken, voordat, op hoop van zegen, de 3de of 4de aan de beurt komt. Voor de Franse eco nomie betekent dit natuurlijk grote schade; voor de Franse politieke positie ernstige achter uitgang. ENGELAND EN DUITSLAND. Inmiddels was Adenauer in En geland en hij heeft daar zeer vruchtbare besprekingen gehad met MacMillan, die, zoals men «eet, in juni naar Washington gaat. Daarbij zullen natuurlijk ook vraagstukken, die buiten het eigenlijke ressort van beide mi nisters liggen, gelijk b.v. de hou ding van Marokko en het con tract van Akra met de uitspraak der Afrikaanse staten, in het ge ding zijn gekomen. Ér is gelukkig overeenstem ming bereikt, bekrachtigd tij dens de NATO-overeenknmst te Parijs, inzake het aandeel, dat Duitsland draagt in het onder houd der Engelse bezettings troepen. De Engelse begroting ziet er beter uit dan het vorig jaar het geval was, en het surplus over het op 30 april a.s. af te sluiten jaar is meegevallen. De positie van het pondsterling, waarvan voor Engeland zoveel afhangt, is ook rijzende. Bijna tegelijkertijd is de Duit se begroting ingediend, die te zien geeft dat Duitsland, ook al zijn daar tekenen van zekere recessie, er niet slecht voor staat. Dit maakt de positie van Frank rijk te midden van de overige grote mogendheden niet aange namer. In Zuid-Afrika h idden verkie zingen plaats, die de positie van de apartheids-minister Strijdom hebben versterkt; de oppositie partij kwam met een veel kleiner aantal zetels uit de bus dan te voren. Te Genève, ter Zeerechtconfe rentie, is een voorlopige beslis sing gevallen over de afstand van de territoriale wateren uit de kust. De oude drie-mijlen-zone is opgegeven, terwille van een zes-mijlen-zone, waarvoor ook Nederland gestemd heeft, al is daarmede menig economisch be lang van Nederland niet gediend. DJAKARTA VIEL AAN. In Indonesië heeft de regering te Djakarta in aanzien gewon nen, doordat de aanval op Pa- dang nu is doorgegaan en heeft geleid tot een vrijwel volledig resultaat. Wel werd er in de dagen na de aanval nog in de omgeving van Padang ernstig verzet door de Poepen der op standelingen geboden, maar men kon toch de weg inslaan naar de verblijfplaats van de regering van Sjafroeddin. Het eigenaar dige is nu slechts dat, terwijl het deze regering militair niet goed gaat, het aantal Indonesiërs van gezag, dat zich bij haar aansluit, vermeerdert. Dit is al dadelijk het geval met de populaire over ste Kaliwaran, hetgeen gevolgen met zich kan brengen voor de door hem gecommandeerde en ook door de Nederlanders uitste kend bevonden divisie. Maar het overlopen van vele diploma tieke vertegenwoordigers zal toch niet nalaten in het buiten land effect te maken. Bovendien wordt de strijd op Celebes nog geenszins gestaakt, en is het in Sumatra nog voor lange tijd te verwachten, onrus tig. Maar of dit ertoe kan leiden, dat de klacht, door Sjaffroeddin bij de Veiligheidsraad aanhangig gemaakt over het feit, dat de Russen daadwerkelijke hulp in zake vliegtuigen en bemanning tegenover de opstandelingen heb. ben verleend, zal worden behan deld, is, minstens genomen, on zeker. Padang is zelfs de facto door geen enkele mogendheid van betekenis erkend. VAN DER MANDERE. (Nadruk verboden.) In Den Haag is dezer dagen de N.V. Rotterdam-Rijn Pijplei ding Maatschappij opgericht. Deze maatschappij heeft tot doel de aanleg en de exploitatie van een pijpleiding voor liet vervoer van ruwe olie tussen het Rotter damse havengebied en het Duit se Rijnland. Drie maatschappijen houden ■de aandelen van de N.V. Rotter dam-Rijn Pijpleiding Maatschap pij, namelijk: li N.V. de Bataafse Petroleum Maatschappij (Koninklijke Shell groep) te 's-Gravenha- ge. 2. Gelsenberg en Mobil Oil Han dels- und Transportgesell- schaft M.B.H., te Hamburg. 3. California Texas Corporation (Caltex) te New York. Het aandelenkapitaal van de vennootschap bedraagt 35 mil joen gulden. De ruwe olie die in raffinade rijen in Duitsland zal worden verwerkt, zal per tanker naar Rotterdam worden aangevoerd en aldaar in tanks worden opge- I slagen. Van daaruit zal de olie door dé pijpleiding naar Duits land worden gepompt, waardoor het transport onafhankelijk wordt gemaakt van weersinvloe den. De begincapaciteit van de pijp leiding is ongeveer 7,5 miljoen ton per jaar; deze capaciteit kan, door het vergroten van "het aan tal pompstations, tot meer dan het dubbele worden opgevoerd. De route loopt over praktisch gelijke afstanden door Neder lands en Duits grondgebied. Het eerste gedeelte loopt van Rotter dam tot een punt nabij Venlo. Daar splitst zich de pijpleiding in een aftakking naar Godorf en Wesseling, beide gelegen ten zuiden van Keulen en een noord oostelijke aftakking naar Wesel, welke aldaar zal worden aange sloten op een bestaande pijplei ding naar Gelsenkirchen. Volgens het huidige bouwpro gramma zal het hele systeem waarvan de lengte ongeveer 300 kilometer zal bedragen in on geveer 2 jaar tijd voor gebruik gereed komen. Mocht in een later stadium een trans-Europees pijpleiding- net tot stand komen, dan zou het desgewenst praktisch uitvoer baar zijn, de Rotterdam-Rijn pijpleiding een deel van een zo danig systeem te doen uitmaken. Bij de aanleg van de pijplei ding zal voorzover mogelijk ge bruik worden gemaakt van de diensten van Nederlandse aan nemers voor de aanleg in Ne derland en van Duitse aanne mers voor de aanleg in Duits land. Een Amerikaanse maat schappij die grote ervaring op dit gebied heeft opgedaan in vele landen, zal belast worden m,et het ontwerp, het voorberei dende werk en het toezicht op de aanleg van de pijpleiding. De benodigde hoeveelheden gespecialiseerd pijpmateriaal zullen worden geleverd door Duitse fabrieken. De pijpleiding, die een diameter van 600 mm zal hebben, wordt over de gehe le lengte onder de grond gelegd. De rivierkruisingen, Hollands Diep, Maas en Rijn zullen echter moeilijke technische objecten vormen. Altijd gaaf huidje POEDER - ZALF-OLIE-ZEEP De „Straits Times" heeft vrij dag gemeld, dat de premier der revolutionaire regering, Sja- fruddin Prawianegara en drie andere leiders der opstandelin gen in Singapore zijn aangeko men, op weg naar Menado, in het eveneens opstandige Noord- Celebes. Deze drie anderen zou den zijn luitenant-kolonel Ach- mad Hussein, de chef-staf van het opstandelingenleger, de mi nister van Defensie, Burhanud- din Harahap, en de minister van Voorlichting, kolonel Dach- lan Djambek. Voorshands zal voor het pu bliek nog geen goedkope boter en voordeliger kaas te krijgen zijn. Oude voorraden moeten eerst worden geruimd. Op zondag 27 april echter gaan de nieuwe inleveringsregelingen van minister Vondeling in. Van die dag af geproduceerde zuivel- produkten zullen onder de ver laagde prijzen vallen. Voor Z.K.B.-exportboter geldt tot en met vandaag dus de oude regeling. Op Z.K.B.-bo- ter, die niet in „inleverings verpakking" zit en die van daag bij fabrikanten en han- Advertentie kleding meters boven alle confectie uitsteekt en de „Victory"-klanten naar hun oordeel: „Gelijk aan het duurste maatwerk." Moderne JASSEN vanaf 59,50 „Victory" COSTUUMS vanaf 145, „Victory" ook voor z.g. „lastige gevallen", buiten alle confectie-maten. Geen risico. (Niet passen, niet nemen.) Aan huis te ontbieden door heel Zeeuws-Vlaanderen. NOORDSTRAAT 51-53 Terneuzen tel. 2257 (Alleenverkoop) De Franse politicus Pléven heeft bij zijn onderzoek naar de mogelijkheid tot het vormen van een Frans kabinet vrijdag de hoogste militaire leiders ge vraagd hoeveel versterkingen zij nodig hebben om „het werk in Algerië af te maken". Péven, één van de figuren van het centrum, had een gesprek met de chef van de generale staf, generaal Ely, de opperbevelheb ber in Algerië; generaal Salan, de opperbevelhebber van de luchtmacht in Algerië; generaal Jouhaud, en de chef van de ma rinestaf, admiraal Nomy. Medewerkers van Pléven deel den mee, dat Plévens program voor Algerië gebaseerd zal zijn op drie punten: ten eerste, geen afstand; ten tweede, geen bui tenlandse inmenging en ten der de, geen internationalisering. Volgens senator Plaisant zal Pléven de Amerikaanse en de Britse regering op hoffelijke wijze de gelegenheid bieden een einde te maken aan de werk zaamheden in het kader van hun aanbod tot goede diensten in het Frans-Tunesische geschil, in plaats daarvan zal Pléven direct contact met president Bourguiba van Tunesië trachten op te nemen. Pléven heeft later nog onge veer een uur met Juin gespro ken. De maarschalk zei later tot verslaggevers, dat Pléven een achtenswaardige poging doet eenstemmigheid te krijgen voor een beleid in de Algerijnse kwes tie. Robert Lacoste, de socialisti sche minister voor Algerië in de aftredende regering, heeft vrij dag verklaard Pléven een „be moedigend" rapport verstrekt te hebben over de toestand in Alge rië en er bij hem op aangedron gen te hebben „onze politiek in Algerië zonder aarzeling voort te zetten". delaren aanwezig is of naar hen onderweg is, zal bij uit voer na zaterdag 26 april een vergoeding van 1,18 per kilo worden gegeven. Voor in het groot verpakte „Groenmerk"-boter, die niet voor uitvoer is vrijgegeven en vandaag bij handel en fabri kanten aanwezig is. zal een vergoeding van 50 cent per kg worden gegeven. Na ontvangst van een voorraad-opgave zal van dit bedrag 75 percent di- rekt worden betaald en de rest na controle. Voor kaas, die tot en met heden wordt geproduceerd, is een re geling in voorbereiding, waar door de verschillen tussen de oude en nieuwe inleverings- prijzen voor handel en indu strie worden overbrugd. Deze regeling wordt door het in- en verkoopbureau zuivel i.v.z. uitgewerkt. Indien deze kaas later toch bij het i.v.z. wordt ingeleverd, wordt die over brugging weggeheven. Voor volle condens, vol melkpoe der en koffiemelk in flessen, die tot en met heden geprodu ceerd worden of bij fabrikan ten in voorraad zijn of op weg naar hen toe zijn, alsmede voor de hoeveelheden, die van 21 tot en met 26 april zijn uitge voerd, zullen toeslagen worden gegeven. Koffiemelk en alle soorten room zullen voortaan onder het stel sel van heffingen en toeslagen van de consumptiemelk vallen. Alleen op consumptiemelk met 2,5 percent vet, doch niet op koffiemelk, room en volle con sumptiemelk met 3,75 percent vet, wordt subsidie verleend. De „Straits Times" zou haar-r200 speciaal daarvoor opgeleid# inlichtingen hebben gekregen van een adjudant van kolonel Hussein, luitenant-kolonel Be- risa Hutagalung. Het hoofd van de immigratie dienst in Singapore zeide even wel niets over de aankomst van de rebellenleiders in Singapore te hebben gehoord. „Ik zou er zeker van hebben gehoord, als zij op de gebruikelijke weg wa ren gekomen". Volgens de „Straits Times" had overste Sjafruddin en zijn collega's bij rijke zakenlieden in Singapore gelogeerd. Overste Hutagalung zou verder hebben verklaard, dat de revolutionaire regering naar Celebes wordt overgeplaatst, omdat de Indone sische regering het net rondom de nog resterende opstandige gebieden in Midden-Sumatra steeds nauwer aanhaalt. Ook zouden een aantal documenten en wapens worden overgebracht. Hutagalung kon niet zeggen hoe lang de leiders in Singapore blijven. Reuter meldt nader, dat vol gens de „Straits Times" de pre mier der revolutionaire regering en zes andere leiders der op standelingen in Singapore zijn aangekomen. De drie overigen zouden zijn de ministers van Buitenlandse Zaken der tegen regering, Simbolon, en zijn col lega van Handel, Soemitro en de Masjoemileider Moh. Natsir. De „Straits Times" schreef voorts, dat men meende dat de zeven leiders met 'n snelle boot over de Straat Malakka waren gebracht, in Kukop Beach bij Pontianak in Johore (Zuid-Ma- lakka) aan land waren gegaan en oer auto naar Singapore wa ren gebracht. De „Times" ver nam dat zij in de zeer nabije toekomst met een watervlieg tuig naar Menado zouden gaan. Lot van tegenregering hangt af van strijd bij Solok De minister van Voorlichting en Verbindingen van de tegen regering op Sumatra, Djambek, heeft verklaard, dat het lot. van de revolutionaire beweging op het spel zal staan bij de strijd, die zich zal gaan afspelen bij Solok, ongeveer 60 km ten zuid westen van Boekittinggi. De minister, die dit zeide in een gesprek met een correspon dent van Agence France Presse, voordat deze het opstandige ge bied verliet, deelde mede, dat guerilla's strategische posities hebben ingenomen in de bergen en dat verder 2.000 man troepen de opmars van de regerings- strijdkrachten naar Boekittinggi zullen trachten te verhinderen. De plannen voor de slag bij Solok zijn volgens Djambek op gesteld door kolonel Hussein, kolonel Simbolon en premier Sjafruddin. die zich in de nabij heid van Solok bevindt. De op standige troepen beschikken over artillerie, automatische wa penen en bazooka's, aldus Djam bek. f Advertentie Staking in Uruguay Bijkans het gehele Uruguayse bedrijfsleven heeft donderdag als gevolg van een 24-uur sta king van 100.000 werknemers in industrie en handel stil gelegen. Het was een sympathiek gebaar voor de stakende arbeiders in de vleesconserven-industrie. Ook de gasbedrijven en dagbladon dernemingen lagen stil. De wetenschappelijke mede werker van de „News Chronicle" meldt dat een zeegebied van 37.000 vierkante mijl rondom het in de Stille Oceaan gelegen Christmas-eiland met ingang van vandaag door de Britse ma rineleiding en het ministerie van Buitenlandse Zaken tot „ge- vaarsgebied" is verklaard, zulks in verband met de proefnemin gen met waterstofbommen, die daar volgende week zullen be ginnen. De wetenschappelijke mede werker van de „News Chronicle" meldt voorts dat het Britse pro gramma van waterstofbom proef nemingen „het grootste is, dat tot nu toe in de Grote Oceaan werd uitgevoerd". Volgens de medewerker zullen er drie waterstofbommen tot ont ploffing worden gebracht. Een hiervan zou bestemd zijn om te worden aangebracht in de kop van een raket met een reikwijdte van ongeveer vierduizend kilo meter, die thans in Engeland wordt vervaardigd. De wetenschappelijke mede werker meldt verder dat de wa terstofbommen op een hoogte van ongeveer 9.500 meter zullen worden uitgeworpen door „Va- liar,t"-bommenwerpers en dat zij op ongeveer 3.2 kilometer bo ven de zee tot ontploffing zullen komen. Hij verklaarde dat het onge veer tien jaar zal duren, voordat de neerslag ervan de aarde zal hebben bereikt. Bij de proefnemingen zullen ongeveer drieduizend Britse mi litairen worden ingeschakeld. Sir William Penney, de leider van het Britse atoomwapenpro ject, zal de proeven echter niet bijwonen. Engeland heeft verleden jaar vier proefnemingen met water stofbommen in het gebied van Christmas-eiland genomen. De Britse autoriteiten hebben vrijdag bekendgemaakt, dat van 26 april tot nader order een ge bied in het midden van de Stille Oceaan, ten zuid-westen van Christmas-eiland, gevaarlijk voor scheep- en luchtvaart is wegens Britse kernproeven. De Japanse raad voor de visse rij heeft vrijdag alle Japanse vissers gewaarschuwd de ge vaarlijke zone van 37.000 vier kante mijl te verlaten. In Japanse kringen is men verbaasd over het feit, dat de waarschuwing op zo korte ter mijn is uitgegeven. Bij Christ mas-eiland opereren op dit ogenblik circa 200 Japanse vis sersschepen. Het gebied is voor de Japanse visserij zeer belang rijk en de proeven betekenen dan ook een ernstig verlies voor de vissers. Engeland. Amerika en de Sow- jet-Unie hebben sinds 1945 reeds minstens 159 atoom- en water stofbommen tot ontploffing ge bracht. Brits jacht in moeilijkheden op de Atlantische Oceaan Het Britse jacht „Warrior Ge- raint" seinde vrijdagmorgen, dat het op ongeveer 140 mijl ten zuidwesten van Brest in moei lijkheden verkeerde. Er stond veel water in het jacht en het achterschip was beschadigd. Het voer met een snelheid van vier knopen in noordoostelijke richting, aldus seinde de „War rior Geraint". Later is gemeld, dat de opva renden het jacht hebben ver laten. Er waren twaalf personen aan boord. Japanse Kamer ontbonden Premier Noboesoeke Kisji heeft het Japanse Huis van Af gevaardigden ontbonden en voor 22 mei algemene verkiezingen uitgeschreven. Tot de ontbinding was besloten door de conserva tieve (regerings)partij die haar positie zo denkt te kunnen ver sterken. BINNENVERINGBED hei besie bed ooit gemaaki ^|i' Op 1 mei zal de nieuwe pachtwet in werking treden Staatsblad nr. 199 meldt, dat de nieuwe pachtwet (Staatsblad ql958 no. 37) ten volle in wer king zal treden op 1 mei a.s. Tegelijk zijn thans verschenen een reglement voor de pachtka- mers (Staatsblad 198), een ta- riefbesluit pachtwet (Staatsblad 190) en een algemene maatregel van bestuur ter uitvoering van de artikelen 124 en 125, vijfde lid, van de pachtwet. Majoor Koopmann bij de generale staf benoemd Majoor Koopmann is, naar de legervoorlichtingsdienst mede deelt, met ingang van vrijdag benoemd in een functie bij de sectie G4, van het hoofdkwar tier van de generale staf. Deze sectie heeft tot taak de planning van de materiële ver zorging voor de Nederlandse landmacht. TIJDELIJK REGEN Bij de Azoren bevindt zich een hogedrukgebied, terwijl de lucht druk bij IJsland laag is. Tussen deze beide luchtdruksystemen wordt een krachtige westelijke luchtstroming in stand gehouden, waarmee polaire lucht naar het Europese continent wordt ge transporteerd. Het binnendrin gen van de koude lucht ging ge paard met vrij langdurige regen val. De neerslaghoeveelheden varieerden van 2 tot 7 mm. In verband met de genoemde ont wikkeling waren de middagtem- peraturen omstreeks 5 graden lager dan donderdag. Een volgen de frontale storing, die vrijdag middag Ierland bereikte, zal op nieuw regen brengen, terwijl de wind in kracht toeneemt, In het lemperatuursverloop komt wei nig verandering. medegedeeld dogr het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van zaterdagoch tend tot zaterdagavond. Tijdelijk regen Veel bewolking en tijdelijk re-c gen. Matige tot krachtige zuid westelijke wind. Ongeveer dezelf de temperaturen als gisteren. ZONDAG 27 APRIL v.m. n.m. Breskens 7.26 7.55 Terneuzen 8.01 8.30 Hanswee rt 8.41 9.10 Walsoorden 8.51 9.20 MAANDAG 28 APRIL v.m. n.m. Breskens 8.45 9.19 Terneuzen 9.20 9.54 Hansweert 10.00 10.34 Walsoorden 10.10 10.44 ZON MAAN op onder op onder April. 26 5.22 19.55 11.09 1.33 27 5.20 19.56 12.21 2.08 28 5.18 19.58 13.37 2.3» 29 5.16 20.00 14.55 3.07 30 5.14 20.02 16.16 3.34

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1