Buitenlands nieuws BINNENLANDS NIEUWS Eric de Noorman - De ontembare RADIO? (LAME JONTE TELLE Eerste Kamer behandelt Begroting van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening Vrijdag 25 april 1958 IEUZEN 12e jaarfHmg no. 1546 Wat brengt de gramma s ederland ennis hoeft de is in de J vraagt Ball" en keurig in leer dan productie land! Waar- met kaas it maakt inch veel de rauwe 100 gram orroeren. ine knap- ,tic van het jivclbureau k (Z.-H.) JES voor 65 et. voor 86 et. iJES voor 65 et. en fabrikaat) voor 80 «rt. anvang 8 uur licolors HNEIDER een moedige eleefde zowe'. ende en won-' svreugde met .11e leeftijden anvang 8 uur E DAMAR ilt genieten: benzinepomp die u beslist oenzinestation jong en oud. OT". 14 jaar tUe leeftijden ZEEUW Ir. M. A. Geuze constateerde um het begin van de debatten over de begroting van Landbouw, VisHerji en Voedselvoorziening in de Eerste Kamer, dat in drie-en- een halve maand van het bewind van de nieuwe minister duistere nlekken aan de hemel zijn ver schenen. Be landbouw is een zorgenkind geworden. Dit is geaccentueerd loor de maatregelen der inleve- ingsprijzen, die op advies van net Produktschap voor Zuivel zijn genomen; de Russische dum ping op het vlas; de verliesge- ende afzet van aardappelmeel ïaar Hongarije; de overschotten, ok internationaal. Gevoelens van onrust worden versterkt tot een psychose van risis indien gesproken wordt .;u» rampen en rampzalig. Er moest ingegrepen worden. Het aangewezen middel van ver- noging van het melkvetpercenta ge, nagelaten jn tijden van hoog- L-onjunctuur, evenals het verdrij ven van het consumentensubsi die, is thans ook niet toegepast. Een beroep op voedings-techni- sche aspecten inzake het verho gen van het melkvetpercentage acht spr. op grond van statisti sche cijfers onjuist. Een melkvet verhoging tot drie procent zou 700 gram vet per hoofd van de oevolking per jaar extra zijn op een totaal hoofdelijk verbruik van 40 kilogram per jaar. Het begrip produktiebeperking benadert, zeide ir. Geuze, dat het nuldige doel is een globale ver mindering door het niet garan deren van een uitloop boven 5,18 miljard kg. Hierdoor wordt echter de gemiddelde opbrengst an de melk verlaagd. Bovendien worden de goedkoopst werken den afgestraft. Het garantie-prin- •e Dockers uit Monaco ea Rivièra verbannen Monaco en de Franse Rivièra «parlementen Alpes Maritimes, Var en Basses-Alpes, hebben woensdagavond oficiëel de Brit se industrieel sir Bernard Doc ker en lady Docker de toegang tot deze gebieden zonder nadere verklaring ontzegd. ■De verbanning is geschied op grond van het verzoek van prins Rainier van Monaco en een uit 1951 daterende Monegaskisch- Franse overeenkomst om ver banningen uit Monaco voor het gehele Rivièragebied te doen gelden. Steden als Cannes, Nice, Menton, Juan les Pins en andere zullen voortaan voor het echt paar, dat veelvuldig aan de Ri vièra placht te verblijven, geslo ten zijn. Twee Franse recher cheurs kwamen lady Docker, die momenteel in een hotel te Can nes vertoeft, aanzeggen dat zij vóór zaterdagochtend de stad en het departement had te verlaten. Dady Docker noemde de haar aangedane behandeling „onver geeflijk"; zij wil de zaak voor eet» rechter brengen. Reden voor de uitwijzing door prins Rainier was het feit dat lady Docker een Monegaskische vlag had ver scheurd uit woede dat haar zoon niet voor de doopplechtigheid van prins Albert van Monaco was uitgenodigd. Volgens regeringsfunctiona rissen in Parijs bestaat er geen nogelijkheid tot beroep in een geval als dit; het enige beroep zou bij de regering van Monaco z»n. DE BLOEMBOLLEN Hoewel men in het afgelopen weekend nog niet kon spreken van een „echte bollenzondag", hebben toch reeds velen, aan gelokt door het mooie lente weer, een bezoek aan de bol lenstreek gebracht. Het waren toen alleen nog maar de nar issen die acte de présenee gaven, maar de hyacinten en vroege tulpen stonden reeds *k in de knop. Door het zachtere weer zijn nu overal in ds bollenstreek de hyacin ten in bloei gekomen. doordat men vreesde deze week niet over voldoende hyacin- tenbloemen in de benodigde kleuren te kunnen beschik ken, hebben de organisatoren het grote bloemencorso moe ten uitstellen. Wegens de do denherdenking kan het corso ook niet op 3 mei worden ge houden, zodat men noodge dwongen dit evenement moest uitstellen tot 10 mei. Exposi tie van corsowagens wordt gehouden op vrijdagmiddag mei van 13.00—24.00 uur in het H.B.G.-gebouw te Lisse. Het kindercorso te Lisse zal op woensdagmiddag 7 mei rond trekken. Start: 3 uur vanaf het terrein van het Hollands bloembol 1 enhuis. eipe wordt uitgehold, aangezien dit berust op een inkomenspoli tiek voor de boer En kan het niet zo zijn, dat de veehouder thans zoveel mogelijk gaat pro duceren om zijn kosten over een hoog kwantum uit te smeren? Uiterst noodzakelijk acht ir. Geuze overheidsvoorlichting over verantwoorde produktiebeper king naast de voorlichting tot produktieverbetering. We zitten eerder met een afzet-, dan met een produktie-probleem. Zal het mogelijk zijn een betere produk- tie en afzet van rundvlees te be werkstelligen? In zijn beschouwing over de uitvoer vestigde spreker de aan dacht op de Deense winst op de Westduitse kaasmarkt met vier kante kaas, die weinig afval bij uitsnijden geef. Hij spoorde aan tot marktonderzoek en markt analyse om dergelijke terugdrin ging voortaan te voorkomen. Ir. Geuze bleek tegenstander van het overbrengen van het landbouwonderwijs naar het mi nisterie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. T.a.v. een opmerking in de me morie van antwoord, dat de land bouwvoorlichting zal worden in gekrompen, zeide spreker, er op te vertrouwen, dat dit niet zal leiden tot minder of minder dege lijke voorlichting zal zijn. Voor lichting en onderwijs zijn inte grerende delen van het ministe rie van Landbouw. Ir. Geuze keerde zich met klem tegen opheffing van de afdeling grond- en pachtzaken van het de partement op argumenten, zoals die bij de motie-Koersen in de Tweede Kamer werden gehan teerd. Dinsdag a.s. wordt de behande ling van de begroting voortgezet. ALGERIË Executies in Algiers In de gevangenis van Algiers zijn donderdagochtend 3 Mo hammedaanse Algerijnen te rechtgesteld. Eén van hen, Ta- leb Ad Berrahman, was drie maal ter dood veroordeeld we gens medeplichtigheid aan bomaanslagen. Woensdag waren in de gevan genis ook reeds drie ter dood veroordeelden terechtgesteld. Het vonnis werd met de guillo tine voltrokken. SOWJET-UNIE Verklaring van Gromyko en Vaclav David De Russische minister van Buitenlandse Zaken Gromyko en zijn Tsjechoslowaakse ambtge noot Vaclav David hebben woensdag te Moskou in een com muniqué gezegd, dat de weste lijke pogingen om de toestand in Oost-Europa op de agenda van een topconferentie te plaatsen „een rechtstreekse en duidelijke inmenging zijn in de binnenland se aangelegenheden van soeve reine en onafhankelijke landen". De twee ministers betreuren „de weigering van de westelijke mogendheden, maatregelen te nemen ter vermindering van de internationale spanning en voor het wegnemen van het oorlogs gevaar". Zij achten zowel het be sluit van de Westduitse regering om het Westduitse leger met kern- en raketwapens uit te rus ten als de vluchten van Ameri kaanse vliegtuigen met water stofbommen in de richting van de Sowjet-Unie ernstige bedrei gingen van de vrede en veilig heid, aldus meldt het Russische persbureau Tass. VER. STATEN Eis tot schadevergoeding tegen Turner ingediend De voogd van John, de tien ja- rige zoon van Johnny Stom- panatg, die begin april werd doodgestoken in de woning van de filmster Lana Turner, heeft een eis tot schadevergoeding voor een bedrag van 750.000 dollar in gediend tegen de filmster en haar voormalige echtgenoot Stephen Crane. Volgens de eis zijn Crane en Lana Turner schromelijk tekort geschoten bij het geven van lei ding aan hun 14-jarige dochter Cheryl, die Stompanato gestoken had toen hij op zijn rug lag. Lana Turner heeft getuigd, dat Stompanato gestoken werd toen hij op Cheryl toeliep. Lana Tur ner wordt er verder van beschul digd haar dochter tot haar daad te hebben aangezet. Turner en Crane hadden nagelaten onmid dellijk medische hulp in te roe pen om "te trachten het leven van Stompanato te redden. Raket gelanceerd De Amerikaanse luchtmacht heelt woensdag een raket gelan ceerd om een geheime neusconus te beproeven, die moet voor komen dat intercontinentale bal listische projectielen ontploffen als zij op weg naar het doel voor de tweede maal de atmosfeer be reiken. De raket was een com binatie van de Vanguard en de Thor. Amerikaanse vliegtuigen en schepen zoeken op het ogenblik (donderdagmorgen) naar de neuskogel van de raket in het zuiden van de Atlantische Oce aan. Men had aangenomen dat de kogel op circa 1.000 mijl van de Afrikaanse kust in zee te recht zou komen. De kogel moet volgens plan aan een parachute neerkomen. Hiermee wil men voorkomen dat hij vernietigd wordt. Van onofficiële zijde werd voorts meegedeeld, dat het lan ceren van deze raket beschouwd moet worden als een proef, voor afgaand aan de eerste poging van de luchtmacht om een ruim tevaartuig naar de maan te zen den. De Amerikaanse luchtmacht heeft meegedeeld, dat de raket met goed gevolg is gelanceerd. Generaal majoor Schriever, hoofd van de rakettenafdeling van de Amerikaanse luchtmacht, heeft donderdag voor de com missie voor de ruimte van het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden verklaard dat de neuskegel niet is teruggevonden. Later is offieiëel meegedeeld dat het zoeken is gestaakt. Taalkwestie in Kongo Voor- en tegenstanders van de Nederlandse afdeling van de staatsuniversiteit van Elisabeth- stad in Belgisch Kongo voeren sedert enige tijd een polemiek. Er zijn in Kongo twee universi teiten, het Lovanium te Leopold- stad, stichting van de Katholieke universiteit van Leuven, waar alleen in het Frans wordt gedo ceerd, en de staatsuniversiteit van Elisabethstad. Deze laatste is in theorie tweetalig maar de Nederlandse afdeling telt tot nog toe slechts twee studenten. Er zijn nog geen professoren voor aangewezen. Van bepaalde zijde heeft men zelfs voorgesteld de twee studenten een beurs voor studie in het moederland te ver lenen, hetgeen veel minder kost baar zou zijn. De kwestie heeft zich toege spitst doordat de voorstanders van de Nederlandse afdeling om benoeming van een Nederlandse conrector hebben verzocht. De regering scheen hierop in te wil len gaan. Op de door de universiteit in gediende lijst van kandidaten kwam echter geen Nederlands-, talige voor weshalve de regering om een nieuwe voordracht vol gens bepaalde richtlijnen ver zocht. De academische raad van de universiteit noemde deze han delwijze van de regering niet aca demisch gegrond en een „betreu renswaardige inmenging in de academische vrijheid". De raad heeft daarom oprichting van nog een universiteit, een Nederland se, met eigen bestuur en admini stratie, voorgesteld. ZEEPOST Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de corresponden tie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië s.s. „Libertad", 27 april. Brazilië s.s. „Libertad", 27 april. Canada s.s „Maasdam", 28 april, m.s. „Pr. Willem v. Oranje", 3 mei. Chili: via New York, 29 april. Indonesië s.s. „Drenthe", 1 mei. Ned. Antillen: m.s. „Daphnis", 28 april. Nieuw Zeeland: via Engeland, 26 april, via Engeland, 3 mei. Suriname m.s. „Norinda", 29 april. Unie van Zuid-Afrika en Zuid West-Afrika m.s. „Jagersfontein", 29 april. Brits-Oost-Afrika s.s. „Pierre Loti", 26 april. Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van postpak ketten geven de postkantoren. De commissie voor buitenland se zaken van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft zich woensdag uitgesproken voor besnoeiing met 160 miljoen dol lar van het programma van pre sident Eisenhower voor militaire hulp aan het buitenland ten be drage van 1,8 miljard dollar voor het begrotingsjaar dat in juli be gint. DODELIJK ARBEIDSONGEVAL De 43-jarige bedrijfsleider van een landbouwbedrijf aan de Vlieg- tuigweg bij Nagele in de Noord oostpolder, de heer J. M. is woensdagavond bij werkzaamhe den op het land dodelijk veron gelukt. V. was aan het eggen. Daarbij is de door hem bestuurde trek ker achterover geslagen. V. kwam er onder en moet onmid dellijk dood zijn geweest. Het ongeluk werd kort daarna ontdekt door een zoontje dat zijn vader koffie kwam brengen. Het slachtoffer laat een vrouw en 3 kinderen achter. HONDERDJARIGE KREEG TAART VAN GEMEENTE. De wethouder voor sociale za ken van Amsterdam, de heer W. Steinmetz, heeft donderdagoch tend namens het gemeentebe stuur met diens felicitaties een verjaardagstaart met honderd kaarsjes overhandigd aan de weduwe A. Aal-Borggreve, woon achtig aan de Borneostraat 21, derde étage, te Amsterdam. Mevr. Aal vierde gisteren haar honderdste verjaardag temidden van vele bekenden en buurtbe woners. DIAMANTEN HUWELIJKSFEEST. Gisteren heeft het echtpaar A. Huisman-v. d. Velde in het pand Brinklaan 183 te Apeldoorn, waar het zijn gehele huwelijk heeft ge-" woond, zijn diamanten huwelijks feest gevierd. De belangstelling was bijzon der groot. De burgemeester van Apeldoorn, mr. A, L. des Tombe, kwam zijn gelukwensen aanbie den en bood namens het gemeen tebestuur een mand met fruit aan. Het echtpaar heeft 13 kinderen gehad, waarvan er drie op vrij jeugdige leeftijd stierven. Er zijn nu nog zeven dochters en drie zoons. Het paar heeft 19 klein kinderen en vier achterkleinkin deren. DEKKNECHT VERDRONKEN. Tegen het middaguur is dins dag in het losingskanaal bij de Mauritskade te Amsterdam, vlak voor de brug bij de Zeeburger straat, de 23-jarige dekkneeht D. F. uit Amsterdam-Noord van een vlet gevallen, die door een mo tordekschuit van de Amstelbrou- werij gesleept werd, en verdron ken. Vermoedelijk raakte de niet be stuurde vlet een dukdalf en ver loor de dekkneeht door de schok zijn evenwicht. Hij verdween vrijwel onmiddellijk onder water en eerst na een kwartier dreg gen slaagde men er in hem op te halen. Zijn stoffelijk overschot is door een ambulancewagen van de G. G. en G. D. naar het Wil- helminagasthuis gebracht. DODELIJK VERKEERSONGEVAL. Te Sneek is de 65-jarige D. K„ die met zijn bromfiets op de rijks weg SneekHeerenveen reed, aangereden door een personen auto. De man werd ernstig ge wond in het ziekenhuis te Sneek opgenomen, waar later is overle den. OVERVALLERS GEARRESTEERD. De rijkspolitie heeft in samen werking met de gemeente politie van Hoensbroek en Heerlen drie mannen gearresteerd, die er van verdacht worden op zaterdag 29 maart een overval te hebben ge pleegd op het bejaarde echtpaar Verheggen in het Zuidlimburgse dorp Voerendaal, waarbij de buil bestond uit een bedrag van circa drieduizend gulden. Het zijn de 62-jarige J. van de V. uit Heerlen, de 40-jarige A. T. uit Hoensbroek en de 36-jarige Heerlenaar L. G. De twee laatstgenoemden heb ben tegenover de rijkspolitie be kend de overval te hebben ge pleegd. De Heerlense groenten- handelaar Van der V., een zaken relatie van het echtpaar, zou het tweetal op de hoogte hebben ge steld van de situatie ter plaatse. De Hoensbroekenaar is reeds meermalen met de justitie in aanraking geweest. Destijds werd hij wegens doodslag tot een' langdurige gevangenisstraf ver oordeeld. Het drietal zal dezer dagen aan de officier van Justitie te Maas tricht worden voorgeleid. De overval op de beide echte lieden heeft destijds grote op schudding verwekt in het anders zo rustige kastelendorpje Voe rendaal. In de avond van 29 maart tegen negen uur vervoegden zich twee mannen, de Hoensbroekenaar T. en de Heerlenaar G. bij de wo ning van het echtpaar Verheg gen. Toen zij op de vraag of de knecht thuis was, een ontken nend antwoord kregen, verklaar de één van hen: „We komen van de recherche en moeten hier huiszoeking doen". Hun optreden was zó zelfver zekerd, dat het echtpaar 't twee tal binnenliet. Zij doorzochten de gehele benedenwoning, doch schenen niets van hun gading te vinden. Eén van hen had het echtpaar gesommeerd voor te gaan naar de bovenverdieping. Pas toen hadden de cehtelieden argwaan gekregen. Hier vonden de twee overval lers een kist, waarin zich een bedrag van ongeveer drie dui zend gulden bevond. Met mede neming hiervan zijn zij verdwe nen. De oudjes, die zeer overstuur waren, hadden niet de moed de politie te waarschuwen. Het echt paar Verheggen had de politie slechts een vaag signalement van de overvallers kunnen verstrek ken. ONTSLAG AANGEVRAAGD. De directie van de Nederlands- Amerikaanse fittingfabriek te Deventer wil 110 werknemers, al len werkzaam in directe of indi recte produktie-afdelingen ont slaan. De fabriek, die sedert fe bruari een vergunning heeft Er is geen Aspirin zonder BAYERKRUIS 145. Trouw terzijde gestaan door Erwin, Svein Langtand, Thorwald en zijn legeraanvoerders brengt Eric orde in de verwarde toestan den die ontstaan zijn door de ver nietiging van Bohuslan's macht. Tot in de uithoeken van Bohus lan's rijk gaan Eric's vredesbood schappers; maar klaarblijkelijk was de vorst van Bohuslan weinig geliefd, want nergens bezorgen de stamhoofden moeilijkheden. In tegendeel, velen gaan uit vrije ver kiezing mee, om Eric hun hulde te betonen Het merendeel van Bohuslan's krijgers wordt zonder meer vrijge laten; slechts de verstokte aan hangers blijven in gevangenschap. Een vloot van zeven schepen wordt uitgerust en bemand met uitgelezen krijgers, om koningin Winonah, die zich nog met Hrulf, de toekomstige vorst van Bohus lan, op de Hebriden bevindt terug te voeren naar Noorwegen. Een leger werklieden is dag en nacht in de weer om de grote nieuwe koningsburcht, die Eric aan de „VIK", (de hedendaagse Oslofjord) iaat bouwen, voor haar komst gereed te hebben. De .'kalde is inmiddels geheel ge nezen van zijn hachelijk avontuur in Bohuslan's folterkamers en wan neer alles definitief geregeld is, treedt Eric op de kleine man toe. „Wel, beste vriend", zegt de Noorman, „wat zijn uw plannen, nu ge weer gaan en staan kunt waar ge wilt?" De skalde haalt de schouders op en gluurt Eric nieuwsgierig aan. „Ik kan beter vragen, wat Uw plannen zijn, heer Koning," zegt hij fijntjes. „Die zijn U bekend", antwoordt Eric omzichtig. „Wij keren terug naar Noorwegen de jonge Hrulf komt hier op de troon. Dat is allemaal heel eenvoudigal leen Hrulf is nog te jong om zelf te regeren. Hij dient een raadsman te hebben; een wijs scherpzinnig man, die hem zonder eigenbelang dienen kan. Ik weet er maar één, die voor deze taak geschikt is „Zo?" zegt de skalde lijzig, „dan moet ge die man ogenblikkelijk ontbieden." ..Hü is niet te ontbieden", ver zucht Eric, „hü zit namelijk vlak naast mij". De skalde vertrekt geen spier. Hij staart bedachtzaam voor zich uit en mompelt: „Ben ik wijs? Ben ik scherpzinnig? Tja inder daad zou ik dan de enige juiste persoon zijn voor dit nare baantje. Maar ik ben niet zonder eigenbe langde eerlijkheid eist dat ik dit beken. Het bloed kruipt waar het niet gaan kan nietwaar zelfs als raadsman van een koning blijft men skalde, iemand die de hele geschiedenis aan elkaar pro beert te rijmen En terwijl Eric ijlings de benen neemt klinkt hem de stem van de skalde plagerig na: Heer Eric is een dapper man, hij voerde krijg met Bohuslan, de vijand kreeg voorgoed zijn straf en daarmee is dit verhaaltje af, maar Eric stort zich meteen vol [vuur, in een nieuw edelmoedig [avontuur CORRESPONDENTIE. Wegens ziekte van de auteur van onze strip „Eric, de Noor man", zal dit vervolgverhaal wor den onderbroken door plaatsing van de spannende strip: „Onder de blauwe vaan van Lotharin gen", waarmede in ons volgend nummer een aanvang wordt ge maakt. RED. voor een 28-urige werkweek zal na het ontslaan weer 48 uur per week draaien. De vergunning tot korter werken werd verleend om een aanpassing van de produktie aan de afzet mogelijk te maken. De ontslagen zijn respectievelijk aangevraagd of aangezegd. MONTEUR STORTTE VAN KERKDAKTORENTJE IN PASTORIETUIN Struiken braken de val Gistermorgen is bij de Heilig Hart kerk te Bussum een ernstig ongeval gebeurd, dat nog betrek kelijk goed is afgelopen. De 25-ja- rige Amsterdamse bliksemaflei dermonteur H. Zwiebel, bevond zich op de nok van het dak en moest zich van daar langs een touw omhoog werken tegen een klein daktorentje van de kerk op, om op het torentje een vernieu wing aan te brengen aan de blik semafleider. Het torentje heeft geen klimhaken en men had daarom een touw met behulp van een lange staaf aan een haak vlak onder het kruis moeten be vestigen. Toen de monteur tot vlak onder het kruis was geklom men, kon hij zich niet langer hou den. Hij stortte van 35 meter om laag in de pastorietuin, eerst bui telend en glijdend langs het kerk. dak en daarna van ongeveer 10 m hoogte de tuin in. Gelukkig kwam hij juist naast een stenen kapel in de struiken terecht. Hierdoor werd zijn val gebroken en daaraan heeft hij ongetwijfeld zijn leven te danken. Met twee gebroken benen, een hoofdwonde en vermoedelijk in wendige kwetsuren is hij naai het St Gerardus Majellazieken- huis overgebracht. De werkzaamheden aan de bliksemafleider moesten verricht worden, omdat de verzekering een nieuw systeem had geëist. Enkele weken geleden had men het werk onderbroken in verband met de sterke wind. Voordien is reeds tweemaal iemand van het dak der kerk ge vallen; bij de bouw ruim 25 jaar geleden en later bij herstelwerk zaamheden aan het dak. Beide werkmensen kwamen toen om het leven. ZATERDAG 26 APRIL HILVERSUM I; 7.00 Nws; 7.10 Gram.; 7.15 De zingende kerk; 7.45 Morgengebed en lit. kal.; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 850 Voor de huisvrouw10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 1030 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 12.00 Mid dagklok; 12.03 Metropoleork. en sol. (12.3012.33 Land- en tuin- bouwmeded.); 12.55 Zonnewij zer; 13.00 Nws en Kath. nws; 13.20 Gram.; 13.30 Dansmuz.; 14.00 K.V.P., pol. caus.; 35.00 Amateurprogr.; 15.20 Eng. les; 15.40 Amateurprogr.; 16.00 Voor de jeugd; 16.50 De schoenheid v. h. Gregoriaans; 17.20 Sport - praatje; 17.30 Dansmuz.; 17.45 Pianospel18.00 Journalistiek overz.; 18.10 Gram.; 18.15 Van het Binnenhof; 18.25 Lichte muziek18.45 Regeringsuitzen ding; 19.00 Nws; 19.10 Comm.; 19.15 Gram. (19.25—19.30 Sport); 20.10 Lichtbaken; 2025 Act.; 20.40 Gevar. progr.; 22.10 Lichte muz.; 22.35 Wij luiden de zon dag in; 23.00 Nws; 23.15 Nws in Esperanto23.2524.00 Nou-i veauté's. HILVERSUM II: 7.00 Nws; 7.10 Gym.; 7.23 Gr.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 10.00 Caus.10.05 Morgenwij ding; 10.20 Oude en nieuwe dansen; 10.55 Buitenl. overz.; 11.10 De Familie Doorsnee; 11.40 Viool en piano; 12.00 Prome- nadeork.; 12.30 Land- en tuinb. meded.; 12.33 Orgel en zang; 13.00 Nws; 13.15 VARA-Varia; 13.20 Politiekapel13.45 Sport- praatje; 14.00 Voor de jeugd; 14.35 Vers van de pers; 15.40 Boekbespr.15.20 Koorzang 15.40 Caus.; 15.55 Concertge- bouwork. en soliste; 16.57 Caus.; 17.12 Lichte muz.; 17.30 Week- journ.; 18.00 Nieuws en comm.; 18.20 Kamerork. en sol.; 19.00 Artistieke staalkaart19.30 Caus.; 19.40 Dag Hammars- kjöld; 19.55 Caus.; 20.00 Nws; 20.05 Waar gaan wij heen....?; 20.13 Gevar. progr.; 21.45 Socia listisch comm.; 22.00 Roemeens ork.22.30 Hoorspel23.00 Nws 23.15—24.00 Gram. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerber.; 12.34 Caus.; 12.45 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Muz. kaleidoscoop14.30 Gr.; 15.00 Idem; 15.15.Lichte muz.; 15.45 Gram.; 16.00 Lichte muz.; 16.45 Engelse les; 17.00 Nieuws; 17.10 Dagklapper; 17.20 Liturg, ge zangen; 17.30 Gram.; 18.00 We reldtentoonstelling; 18.30 Voor de sold.; 19.00 Nws; 19.30 We reldtentoonstelling 20.00 Ge var. muz.; 22.00 Nieuws; 22.15 Dansmuz.; 22.45 Gram.; 23.00 Nws; 23.0524.00 Gram.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 7