Defensiebeleid in de Duitse Bondsdag Opstandelingen heroveren de haven van Padang De loongrens in werktijdenbesluiten Tu nesië en [-rankrijk RIBEEN5 Westelijke nota voor Gromyko De buitenlandsevvapenleveranties aan Indonesische opstandelingen De kwestie vari de schadeloosstelling van de aandeelhouders der Suezkanaalmaatschappij HANDELSONDERNEMING HET WEER WEEKBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswa] Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand 2,— per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. VRIJDAG 25 APRIL 1958 12e Jaargang Nr 4354 "'erscbijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande. Terneuzen EERSTE BLAB Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadyer- ten ties) 5 regels 1,Iedere regel meer 20 ct Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25. De Westduitse minister Defensie, Strauss, heeft donder dag op de tweede dag van het ütefensiedebat in de Duitse bonds dag over het besluit tot uitrus ting van de Navo-strijdkrachten met atoomwapens gezegd, dat in dien West-Duitsland zich van deze ontwikkeling zou uitsluiten, dit een stap zou betekenen in de richting van het verscheuren van de NAVO-verdragen. Hij zei nog niet te kunnen zeg gen of de vereiste wapens in de Verenigde Staten of in Europa zullen worden gemaakt. West-Duitsland zal niet over gaan tot een volledige produktie van alle voor haar strijdkrachten benodigde wapens. De Westduit se strijdkrachten zullen niet lan ger dan een week kunnen strij den van de produkten van de Westduitse wapenindustrie. Naar aanleiding van opmerkin gen van sociaal-democratische zijde dat Duitsland zou hebben toegezegd Frankrijk te helpen bij de produktie van atoomwapens zei Strauss, dat er geen Frans verzoek om Duitse hulp bij een eventuele produktie van kern wapens is ontvangen. De West duitse regering is niet ingelicht over de ontwikkeling in Frank- ïyk en heeft geen plan ingediend voor een gemeenschappelijke pro duktie van atoomwapens, aldus de minister. Hij wees erop, dat het W.E.U.- verdrag West-Duitsland verbiedt atoom-, bacteriologische en che mische wapens op zijn grondge bied te maken. Toen men. de mi nister vroeg of iiet toelaatbaar is, lat West-Duitsland deelneemt van-paan de ontwikkeling en de aan-T maak van atoomladingen elders, gaf hij geen onmiddellijk arjt- woord. De minister zei, dat het niet waar is, dat hij de Britse socia list Crossman heeft gezegd, dat de bondsrepubliek ook atoomwa pens zal moeten ontwikkelen als andere landen het doen. Dit zal tijdens de zittingsduur van de huidige bondsdag (tot 1961) niet gebeuren. Hij zei echter geen „morele verklaring'' voor de Duitse politiek daarna te kunnen geven. Een voorstel van de sociaal democraten volgens hetwelk de bondrepubliek Frankrijk raad moet geven over zijn „koloniale oorlog" in Noord-Afrika, werd door Strauss van de hand gewe zen. De Verenigde Staten en Groot-Brittannië hebben wel een zeker recht zoiets te doen, maar „wij hebben dat, om zeer betreu renswaardige redenen, niet", al dus Strauss. In het debat over een sociaal democratisch voorstel voor een referendum over de kwestie of de Westduitse strijdkrachten met atoomwapens moeten worden uit. gerust, heeft Menzel, die het voorstel toelichtte, gezegd, dat een dergelijk referendum het Duitse volk de kans zou geven te zeggen of liet eens is met het besluit van de Bondsdag van 25 maart, dat de strijdkrachten atoomwapens dienen te krijgen, indien er geen ontwapeningsover eenkomst tot stand komt. Volgens Menzei zijn de kiezers vóór de parlementsverkiezingen in september misleid, wat de kwestie van de -atoomwapens aanging. De regering heeft geen mandaat gekregen voor de uit rusting van de strijdkrachten met kernwapens. Egyptisch beslag op Britse boten Egypte heeft nabij de Libisch- Egyptische grens beslag laten leggen op twee Britse vaartuigen voor vervoer van drinkwater omdat zij binnen de Egyptische territoriale wateren zouden zijn gekomen. Ook de vijftien Britse soldaten, die de boten bemanden, zijn in verzekerde bewaring ge steld. Het Britse ministerie heeft zich via Zwitserland met Egypte over deze kwetsie in verbinding gesteld. GEEN BROOD OP KONINGINNEDAG Naar aanleiding van de desbe treffende bepalingen van de verbindend verklaarde collec tieve arbeidsovereenkomst voor het bakkersbedrijf vestigt het georganiseerd overleg van werkgevers- en werknemers organisaties in deze bedrijfstak er de aandacht van het publiek De opstandelingenradio heeft gemeld, dat troepen van de op standelingen Teluk Bayur, de haven van Padang weer in han- op, dat op Koninginnedag 30 J^en hebben. De aanval werd ge- april a.s., op welke dag tevens de nationale feestdag wordt gevierd, geen vers brood zal worden gebakken en bezorgd en dat ook de bakkerswinkels op deze dag gesloten zullen zijn. Vertegenwoordigers van de Amerikaanse, Britse en Franse ambassade in Moskou hebben tkmderdag op het Sowjet-minis- lerie van Buitenlandse Zaken eensluidende nota's overhandigd over de kwestie van de voorbe- rekling van een topconferentie. In de nota verklaren de Wes- lelijke grote drie, dat het diplo matieke vooroverleg in Moskou met de drie Westelijke ambassa deurs gezamenlijk moet worden gevoerd. Zij leggen er de nadruk •p, dat in de Sowjet-nota van 11 april, waarin het diplomatieke vooroverleg werd voorgesteld, niets er op wees, dat de Sowjet- Unie een andere procedure wenst. (Gebleken is dat Gromyko naet de ambassadeurs afzonder lek wil onderhandelen.) Voorts brengen de Westelijke Brote Drie in herinnering, dat in de eerste plaats de agenda voor een topconferentie moet worden vastgesteld en vervolgens de tatum en de plaats voor een conferentie van ministers van Buitenlandse Zaken, die aan de topconferentie moet voorafgaan. Bij het overleg op diplomatiek 'niveau dient men zich voorts te beperken tot de bestudering van de posities die de Sowjet-Unie en de Westelijke Grote Drie inne men ten aanzien van de belang rijke hangende kwesties. Het is niet de bedoeling dat men tot besluiten komt, doch dat de mo gelijkheden voor overeenstem ming door een algemene be spreking worden afgezonderd van de rest. De Westelijke nota besluit met het uitspreken van de hoop, dat de Sowjet-regering een gunstige houding ten aanzien van deze voorstellen zal aannemen. In de Westelijke nota wordt voorgesteld, dat de besprekingen tussen minister Gromyko en de drie Westelijke ambassadeurs onmiddellijk beginnen. S. E. R.-COMMISSIE ADVISEERT VERHOGING TOT 6900 De sociale commissie van de Sociaal-Economische Raad heeft de staatssecretaris van Sociale Zaken geadviseerd het jaarlijkse looninkomen ter afbakening van de werkingssfeer van de werk tijdenbesluiten voor kantoren, voor koffiehuis- en hotelperso neel en voor pakhuizen te ver hogen van 6000,tot 6900, Ook voor de onlangs afgekon digde werktijdenbesluiten voor bioscopen en voor bad- en zwem inrichtingen, alsmede voor het nog uit te vaardigen werktijden besluit voor de z.g. restgroepen heeft de sociale commissie een loongrens van 6900,— voorge steld. De loonsverhogingen welke, na de regeringsverklaring van 19 maart 1956 over de mogelijkheid van loonstijgingen tot ten hoog ste 6 in verreweg de meeste bedrijfstakken zijn toegepast, alsook de compensatie van de A. O. W.-premie en van de huur verhoging hebben het loonpeil in de laatste jaren doen stijgen. Dit betekent dat bij handhaving van de huidige loongrens enige groe pen werknemers, voor wie inder tijd de met de werktijdenbeslui ten beoogde bescherming mede noodzakelijk werd geacht, van deze bescherming nu verstoken zouden moeten blijven. AMERIKA EN DE KERNPROEVEN De voorzitter van de Ameri kaanse commissie voor atoom energie, Strauss, heeft gezegd dat Amerika zijn proeven met kernwapens moet voortzetten, omdat er voor de verdediging „geraffineerder" atoomwapens nodig zijn dan voor een aanval. Amerika staat volgens hem nog maar aan het begin wat de ont wikkeling van defensieve kern wapens betreft. Niet de atoom- proeven maar een atoomoorlog was een gevaar voor de mens heid. Dr. Seville Chapman, directeur van de afdeling natuurkunde van het aeronautische laboratorium aan de Cornell universiteit heeft medegedeeld, dat er door straling als gevolg van atoomproeven in de Verenigde Staten jaarlijks tot duizend mensen sterven. Vele slachtoffers bij parachutespringen Vijf Amerikaanse parachutis ten zijn woensdag om het leven gekomen en honderd gewond bij Manoeuvres te Fort Campbell in Kentucky. De slachtoffers maak- deel uit van een groep van 1300 •aan die allen tegelijk omlaag sprongen. De ongelukken zijn gebeurd bij de landing. Een krachtige wind sleurde de parachutisten over ruw terrein ver weg van de plaats waar zij terecht hadden moeten komen. Tunesië ziet af van zijn voor nemen een klacht tegen Frank rijk voor de Veiligheidsraad te „brengen. Dit heeft president Bourguiba donderdag meegedeeld. Hij zei dat dit besluit is veroorzaakt door de houding van Frankrijk, die volgens hem tegenover de Tunesische kwestie minder star is geworden. „Wij beschouwen de mislukte poging van Bidault die zoals bekend een krachtige politiek tegenover Tunesië voorstaat om een kabinet te vormen' als een bemoedigend teken voor ons", aldus Bourguiba. Op 17 april verklaarde Bour guiba dat hij president Coty van Frankrijk een week de tijd zou geven om' de regeringscrisis in Frankrijk op te lossen. Mocht Coty hierin niet slagen dan zou hij opnieuw een klacht bij de Veiligheidsraad indienen over de Franse agressie in Tunesië. Het mislukken van Bidaults poging om een regering te vor men, betekent volgens de Tune sische president, dat er nóch in het Franse parlement, nóch in de (RJK.) republikeinse volkspartij een meerderheid voor een extre mistische politiek te vinden is. Daarom is er geen enkele re den om de zaken te verhaasten, ongeacht of Plevèn er al dan niet in slaagt een kabinet te vor men „Wij hopen dat de crisis in Frankrijk spoedig zal zijn opge lost door de vorming van een re gering die een oplossing voer de I rans-Tunesische geschillen kan vinden en dat de opgeschorte ver lening van „goede diensten" spoedig kan worden voortgezet" aldus Bourguiba. Hij deelde mee, dat het Tune sisehe besluit om van Franse ken, te eisen dat zij een visum nn vragen, om veiligheidsrede nen was genomen. Als er weer een vriendschappelijke sfeer tus- (>;i de 1wee landen bestond, zou d.t besluit kunnen worden inge trokken. Reden voor het besluit was dat sommige Fransen „com mando's" wilden vormen om de Algerijnen in Tunesië te bestrij den, aldus de president. De onderhandelingen in Moskou De ambassadeurs van Frank rijk, Engeland en de Verenigde Staten hebben woensdagavond aan de Sowjet-minister van Bui tenlandse Zaken, Gromyko, een aide-mémoire overhandigd over de voorbereidingen van een top conferentie. Uit betrouwbare bron in Parijs wordt vernomen, dat in de nota wordt aangedrongen op een spoedig begin van het overleg. De Westelijke ambassadeurs houden echter vast aan de op vatting, dat het diplomatieke overleg tussen Gromyko en de drie Westelijke ambassadeurs gezamenlijk moet geschieden en niet afzonderlijk, zoals Gromyko wenst. In officiële kringen in Moskou verklaarde men donderdag, dat de Westelijke mogendheden wil len weten, of het de Russen ernst is met de onderhandelin gen, of dat zij alleen maar pro- Hoewel in het Horecabedrijf de vaste lonen en garantielonen na het regeringscommuniqué niet verhoogd zijn, ziet de sociale commissie geen genoegzame re denen om voor deze categorie een lagere loongrens aan te be velen. Naar haar mening zal voor verschillende werktijdenbe sluiten, waar enigszins mogelijk, een gelijke loongrens moeten gelden. De thans voorgestelde loon grens komt overeen met die van ^an" het* 133ste" bataljon de sociale verzekeringswetten. infanterie van majoor Shahlan na een uur strijd. Een grote hoe- daan toen de regeringseenheden zich opstelden voor een belang rijk offensief. Zij veroverden de plaats om 12.00 plaatselijke tijd en de troe pen van Soekarno werden daar na teruggedreven naar het strand van de westkust. Een bataljon regeringstroepen, die het vliegveld van Pinangsore, 25 km ten zuiden van de hoofd stad van Tapanuli, Sibolga, heeft bezet, stuitte, voor deze bezet ting in Batangtoru (zeven km ten zuiden van het vliegveld) op tegenstand van opstandelingen. De opstandelnigentroepen had den een deel van de belangrijke brug in Batangtoru vernield, maar de genie heeft de brug weer hersteld. REGERINGSTROEPEN VEROVERDEN SIBOL GA Radio-Djakarta heeft de val van Sibolga de hoofdstad van Tapanuli bekendgemaakt. De radio meldde, dat „de stad om 9.30 uur plaatselijke tijd in han- 'veelheid geweren, karabijnen, Volgens het hoofdkwartier van de Indonesische luchtmacht wer den behalve de vliegvelden van Morotai en Kuri Pasir op 22 april het vliegveld van Ternate pistolen en munitie werd buit- 1 aangevallen, zo heeft radio-Dja- gemaakt. Aan onze kant vielen karta gemeld geen slachtoffers." LUCHTAANVAL MORATAI. OP Twee onbekende vliegtuigen hebben volgens radio-Djakarta op 21 april een aanval op het eiland Morotai (Nooard-Moluk- ken) gedaan. De vliegtuigen de den een aanval op het vliegveld Kuripasai. De startbaan en de gebouwen van het vliegveld werden beschadigd, doch er vie len geen slachtoffers. De vlieg tuigen werden door ons geschut verdreven. Inmiddels heeft de chef-staf van het inter-regionale comman do Zuid-Oost-Celebes, luitenant kolonel Jonosewojo, berichten tegengesproken, dat Kendari en het vliegveld van deze plaats, op Zuid-Celebes door onbekende vliegtuigen werden aangevallen. Hij zei dat de luchtverbindin- gen tussen Makassar en Kenda ri tot heden normaal bleven. Volgens een officiële mededeling van majoor Jusuf is ontkend dat Palopo in Midden-Celebes door buitenlandse vliegtuigen is aan gevallen. Majoor Jusuf is maan dag uit zijn hoofdkwartier jn Palopo in Makassar aangeko men. Hij zei, dat de toestand er normaal was. Brand in Amerikaanse olie-opslagplaats In de olie-opslagplaats van de maatschappij Esso Standard te New Port News in de Ameri kaanse staat Virginia woedt een grote brand, welke woensdag avond iaat na een ontploffing uitbrak. Tweehonderd brandweerlieden bestrijden het vuur waardoor reeds elf van de 22 opslagtanks zijn verwoest. De schade be draagt reeds verscheidene mil joenen dollar. Er hebben zich tot dusver geen ongelukken voorgedaan. Advertentie) De kabinetscrisis in Suriname De waarnemend gouverneur van Suriname heeft donderdag de heren Biswamitre en Lach- mon, resp. fractieleider van het eenheidsfront en van de verenig de Hindostaanse partij ontvan gen. Prins Alexander op Nederlandse inzending in Brussel Prins Alexander van België heeft gistermorgen in gezelschap van enkele schoolvriendjes in cognito een langdurig bezoek ge bracht aan het Nederlandse pa viljoen op de wereldtentoonstel ling te Brussel. De prins werd rondgeleid door de Nederlandse adjunct-commissaris-generaal jhr ir F. E. C. Everts. De jonge prins, die goed Ne derlands spreekt, toonde vooral grote belangstelling voor de in zending van de Nederlandse wa terstaat. Voorzorgsmaatregelen in Jeruzalem Generaal Von Horn, het hoofd van de organisatie der Verenigde Naties voor toezicht op de nale ving van het bestand in Palesti na, heeft waarnemers van de Verenigde Naties naar strategi sche punten langs de demarca tielijn in Jeruzalem gezonden I met het oog op eventuele botsin- gen tussen Israëliërs en Jorda- niërs. Zoals bekend vieren de Israëliërs het tienjarig bestaan van hun staat. Radio-Cairo heeft dc verkla ring van de gouverneur van de nationale bank van Egypte. Abdel Guelil el Emary, dat er vrijwel overeenstemming is bereikt tus sen de vertegenwoordigers van de aandeelhouders der Suezkanaal maatschappij en de Egyptische regering, bevestigd. De drie voornaamste punten, waarover men het eens is gewor den. zijn volgens radio-Cairo: 1. Egypte zal de prijs van de aandelen aan toonder betalen op basis van de koers der aandelen, die op 25 juli 1956 op de beurs te Parijs gold. 2. De maatschappij zal al haar bezittingen in het buitenland aan de Egyptische regering overdra gen. 3. Er zal geen schadeloosstel ling worden betaald voor de 12 jaar van de Suezkanaalconcessie, die nog moeten verstrijken. Van officiële Egyptische zijde is te kennen gegeven, dat een ont beren de zaak te rekken en ver- j werp-akkoord over de schade- burgers die Tunesië willen bezoe-1 landen. deeldheid onder de Westelijke mogendheden te zaaien. Voorts werd verklaard, dat het Westelijke standpunt, als uiteengezet in de aide-mémoire, gesteund wordt door alle Navo- loesstelling van de aandeelhou ders der Suezkanaal-maatschap- oij wegens de naasting van het Suezkanaal, is voorgelegd aan William Iliff en George Woods, vpr+pgenwonrdigers van de We reldbank, tijdens het bezoek, dat 'dezen in het begin van deze werk aan Cairo heblpen gebracht. Van dezelfdy zijde werd voorts medegedeeld, dat de vertegen woordigers van de Wereldbank en van de Egyptische regering thans door een uitwisseling van telegrammen werken aan de defi nitieve redactie van het akkoord, dat volgens de Egyptische mede delingen zeer spoedig zal worden getekend. Prys baconvarkens verlaagd Teneinde de omvang van de baconproduktie in overeenstem ming te houden met de afzet mogelijkheden op de Engelse markt is door het Produktschap voor Vee en Vlees besloten de prijs voor baconvarkens waar van bij de berekening van de toeslag op uitgevoerde bacon wordt uitgegaan wederom met 5 cent per kg te verlagen. Derhalve zal met ingang van maandag 28 april a.s. de prijs voor baconvarkens van 63 t/m 70 kg in de kwaliteitsklasse 1 t/m 4 respectievelijk 2,22, 2,18, 2,14 en 2,10 per kg koud ge slacht gewicht bedragen. In een toespraak voor een bijeenkomst, die in Djakarta "werd gehouden ter herdenking van het feit, dat drie jaar ge leden in Bandung de A.A.-con- ferentie werd gehouden, heeft de chef-staf van het leger, ge neraal-majoor Nasution, ver klaard, dat de opstandelingen in Midden-Sumatra ongeveer 2.000 stuks wapens uit het bui tenland hebben gekregen. „Het buitenland voorzag de opstandelingen van moderne wapens", aldus Nasution in zijn rede, die door Radio-Djakarta werd uitgezonden. „Wij hebben dit twee jaar lang vergeefs ge tracht. Dit is een voorbeeld van koloniale invloed. En de Neder landers hebben van de huidige crisis in Indonesië gebruik ge maakt om hun koloniale heer schappij in West-Irian te ver stevigen", aldus de generaal. Ook president Soekarno voer de het woord. „De mensheid bevindt zich tussen twee werel den", aldus de president. „De eerste is een stervende wereld, en de tweede wacht op haar geboorte. De eerste is de wereld van het kolonialisme, en de twee is een wereld waarin geen kolonialisme meer bestaat". De president betoogde, dat de nieuwe wereld wordt geboren uit de strijd voor de beëindiging van het kolonialisme. „En het kolonialisme moet een einde nemen, als we blijven vechten om er een einde aan te maken Azië en Afrika verlangen onaf hankelijkheid, nationale vrij heid, en menselijke rechten. In donesië zal blijven strijden te gen het kolonialisme. Op het ogenblik strijden wij om West- Irian bij Indonesië terug te brengen. Tot de studenten en de jeugd van Indonesië verklaar ik, dat de regering uw diensten nodig zal hebben voor de verdediging van onze onafhankelijkheid Wij kennen de gevaren van het kolonialisme". President Soekarno vervolg de, dat er nog steeds mensen zijn die de voorkeur geven aan kolonialisme, die niet beseffen wat het werkelijk betekent en waar het toe leidt. Zij, die niet begrijpen wat onafhankelijkheid is, horen niet thuis in deze wereld. „Op deze dag herdenken wij de verjaardag van de Bandung- conferentie. Wij hopen, dat de landen van Azië en Afrika, die nog steeds onder het kolonia lisme staan, op zekere dag on afhankelijk zullen zijn". Volgens Radio-Djakarta werd de bijeenkomst door ongeveer 4.000 personen bijgewoond. Nasution zei nog, dat liet Ne derlandse kolonialisme nog zijn sporen achterlaat. Nederlandse kolinialen hadden de opstande lingen van de Darul Islam van wapens voqrzien en instructeurs gezonden. De strijd tegen de op standelingen op Sumatra en de Permesta in Noord-Celebes is in feite ook een anti-kolonialisti sche strijd, omdat de opstande lingen en de revolutionaire rege ring met buitenlandse steun de talionale revolutie van 1945 on dermijnen. Opstandelingen zoals de vroe gere kolonel Zulkifli Lubis had- len 2000 wapens en ander mate; riaal aan de Darul Islam gezon den. (Advertentie) Verpakking van 454 gram A I 1.20 ALABASTINE HOLLAND N.V. IEIDSEGAACHT AMSTERDAM VVestkolkstraat 40 TERNEUZEN Labour wijst regeringsvoorstel af Hugh Gaitskell, de leider der Britse labouroppositie, heeft een regeringsvoorstel van de hand gewezen, volgens hetwelk voor malige iabourministers regelma tig geheime inlichtingen over de defensie zouden ontvangen om beter op de hoogte te zijn wan neer zij aan de debatten over dit onderwerp deelnemen. Premier MacMillan deelde dit donderdag mee in het Lagerhuis. Hij zei, dat Gaitskell hem had gezegd een dergelijke regeling niet in overeenstemming te ach ten met de taak der oppositie, welke er uit bestaat kritiek te oefenen. MINDER ZACHT Ons land bevond zich donder dag aan de ilank van een hoge- drukgebied boven Scandinavië. De wind was daardoor zuidelijk en voerde zachte lucht aan, zodat de middagtemperatuur plaatselijk opliep tot 19 graden. In de loop van de dag dreven in de hogere luchtlagen wolken velden binnen, die de voorbode warén van een front dat lang zaam nadert over de Britse eilanden. Een hierbij behorende regen zone bereikte tegen de avond het westen van het land. Achter het front stroomt kou dere lucht naar onze omgeving. medegedeeld dcor het K. N. M. I. te De Bilt, geldig tot vrijdag avond. Lagere temperaturen. Vrij veel bewolking met plaat selijk wat regen. Matige zuid westelijke wind. Lagere tempera turen dan gisteren. ZATERDAG 26 APRIL v.m. n.m. Breskèns 6.18 6.46 Terneuzen 6.53 7.21 Hansweert 7.33 8.01 Walsoorden 7.43 8.11 ZON MAAN op onder op onder April. 25 5.24 19-53 10.01 0.54 26 5.22 19.55 11.09 1.33 27 5.20 19.56 12.21 2.08 28 5.18 19.58 13.37 2.39 29 5.16 20.00 14.55 3.07 30 5.14 20.02 16.16 3.34

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1