PHILIPS TELEVISIE- Vluchtelingenstroom naar West-Duitsland houdt aan Binnenlands nieuws Ik zie „Hommeles" PHILIPS TELEVISIE RADIO? DE INGESNEEUWDE SLAAPWAGEN Woensdag 23 april 1958 Opnieuw kinderen naar Nederlandse pleeggezinnen *A Televisie-uitzending van PENSION HOMMELES" Zie 't op zijn best met Wat brengt de 12e jaargang na. 1544 Er komen thans wekelijks nog vele honderden vluchtelingen West-Duitsland binnen. De stroom mannen, vrouwen en kinderen, die van have en goed beroofd, hun heil komen zoeken aan deze zijde van de zónegrens, is sedert de jaren vlak na de oorlog nau welijks afgenomen. Slechts met dit verschil, dat de oorlogsvluch telingen van 1945 en de daarna bekend geworden z.g. displaced persons alsmede de later min of meer legaal uit Oost-Duitsland overgekonr.cnen zo langzamerhand in de talrijke Westduitse kam pen hebben plaatsgemaakt voor de uit de vooimalige Duitse delen van Polen verdrevenen, die geregeld in lange rijen wagens van de officiële Poolse staatsspoorwegen (met de witte adelaar), over de grens komen. Daardoor zijn de kampen nog steeds propvol, ondanks de tien duizenden die in de afgelopen ja ren aan werk en woonruimte in de Bondsrepubliek konden wor den geholpen. De lichamelijk, geestelijk of sociaal economisch zwakkeren blijven achter. En de nood, vooral de geestelijk-zedelij ke nood, neemt eer toe dan af. Van deze nood gewagen ook de functionarissen van de „Heimat- losen-Lagerdienst", de vluchte lingenhulporganisatie van 't Duit se Christelijk Jonge Mannen Ver bond C.J.M.J. „Miljoenen vluchte lingen een statistiek, één vluch teling een menselijke tragedie" zo zei het hoofd van deze dienst, de heer Heinz Schlicht. De helft van de kinderen der vluchtelin gen komt uit tengevolge van de oorlog gestoorde gezinnen. Daar om is het van zo groot belang, dat deze jongeren eens enige tijd doorbrengen in een gezond gezin, zo meent de heer Schlicht. Van deze nood in de kampen weet ook 't Nederlandse C.J.M.V., dat reeds negen maal aantallen kinderen van vluchtelingengezin nen uit het grauwe kampleven voor enige weken overbrengt naar Nederlandse pleeggezinnen. Dit jaar begint het C.J.M.V. zijn 10de actie. Voor het onderbrengen van deze jongens en meisjes in de leef tijd van 8 tot 16 jaar heeft men pleeggezinnen en geld nodig. Van 11 juli tot 22 augustus hoopt de C.J.M.V.-secretaris de heer Ver haar onder de jongens bekend als ..Oom Hein" enige honder den kinderen uit kampen van Hamburg en Stuttgart in ons land te kunnen onderbrengen. Het C.J.M.V. vraagt daartoe de mede werking van het gehele volk. IE AANKOMST: ROUTINE KWESTIE. De aankomst van een vluchte- lingentrein is voor het personeel van het kleine, onaanzienlijke sta tion Büchen, gelegen aan de zó negrens tussen Oost- en West- Duitsland op de lijn Stettin Hamburg, haast een routinezaak geworden. In het holst van de nacht is er geen muziekkorps om de Duitsers te verwelkomen. Wel zijn er ijverige vrijwillige krach ten van het Rode Kruis en de geestelijken van de Rooms-Katho- lieke en de Evangelische kerken, die de „broeders en zusters na hun zware tijd in de Poolse delen Pommeren, Silezië en Oost-Prui sen, kracht toebidden voor hun moeilijke tijd in het Westen". „Jarenlang hebt U op dit uur gewacht, het uur, waarop U de Westduitse bodem zou betreden" zo schalde de stem van de Rode Kruisman door de luidsprekers van het station in een welkomst boodschap van de voorzitter van het Duitse Rode Kruis. De bood schap staat keurig getypt cp een papiertje. „De achter U liggende tijd is niet gemakkelijk geweest. U hebt deze jaren kunnen door staan, omdat Uw sterk geloof en Uw vertrouwen U de kracht daartoe gaf. Thans bent U op vrije Duitse bodem. U zult hier door ons worden geholpen, maar de zorgen zullen hier ook zijn. Wij zullen alles in het werk stel len om te trachten deze zorgen te verminderen", aldus de bood schap. De talrijke mannen en vrouwen die uit de coupévensters hangen, luisteren gelaten naar deze woor den. Ze nemen de versnaperingen van de Rode Kruismensen zonder veel enthousiasme in ontvangst. Ze moeten aan alles nog wennen, zoals ze al aan zoveel gewend zijn geraakt. De trein gaal voort naar Eriedland, waar alle ruim 500 vluchtelingen worden geregis treerd. Na de dagenlange reis ko men ze in een kamp. Als ze geluk en familie hebben, kunnen ze het kamp spoedig verlaten. Hebben ze geen geluk, dan moeten ze op werk wachten. Want de beste vakmensen en landarbeiders mo gen Polen niet verlaten, zo ver telde men. Degenen, die wel mo gen, moeten soms worden her schoold. En dan is het wachten op een woning. Een oud gerimpeld vrouwtje zegt door het geopende treinven- ster met tranen in de ogen, dat ze zo verheugt is, in haar vrije vaderland te kunnen sterven. Ze heeft alles moeten achterlaten, maar zegt ze, liever hier in vrij- "s .held dan^jdaar in onvrijheid. Ze was nog nooit in een vluchtelin genkamp geweest.vertelde ze. EEN „VLUCHTELINGEN STAD MET 8500 INWONERS". De kampleider van het uitge strekte kamp Wentorf bij Ham burg, de heer K. Heering spreekt graag over „zijn stad". Er huizen op dit moment dan ook niet min der dan 8500 mensen in de 16 ka zerne-gebouwen. Alle mensen moeten materiële, geestelijke en lichamelijke verzorging hebben, waarvoor een staf van mensen nodig is. Voor de kampleider geldt: „Miljoenen vluchtelingen een statistiek". Hij wijst op droge cijfers en vertelt dat gedu rende de vijf en een half jaar niet minder dan 113.348 vluchtelingen het kamp zijn gepasseerd op weg naar een meer normale samen leving in de Westduitse maat schappij. De Oostduitsers verble ven gemiddeld 6 a 8 maanden, de niet-Duitsers gemiddeld twee jaar in het kamp. Sedert begin vorig jaar bestaat de kampbevolking voornamelijk uit de uit Polen verdreven Duit sers. Circa 60 pet. van de huidige bewoners behoort tot de Evange lische Kirche, 35 tot 38 pet. is Rooms-Katholiek. Ook de heer Heering zegt het van groot belang te vinden, dat de kinderen uit deze z.g. door gangskampen (waarvan er circa 90 in dc Bondsrepubliek zijn) tij delijk in een andere omgeving worden gebracht. Vooral voor hen is de kampsfeer soms funest. Daarover kan ook meepraten de 66-jarige predikant, ds. Carl Schmidt, die een tot kerk omge bouwde garage deelt met enkele Roomskatholieke geestelijke als centrum voor zijn activiteiten on der deze fluctuerende bevolking. Hij vertelde, tijdens zijn arbeid onder de vluchtelingen een sterke weerstand te hebben geconsta teerd, die naar zijn oordeel veel wordt gevonden bij mensen, die geruime tijd onder druk hebben geleefd. Deze weerstand houdt ook in het kamp vele mensen staande, ondanks hun moeilijkhe den van het samenwonen met an dere gezinnen in veel te kleine ruimten en het gebrek aan vele elementaire gebruiksgoederen. Ds. Schmidt zei voorts dank baar te zijn voor de hulp die Ne derland bood met het opnemen van kinderen in gezonde gezin nen. Hij acht dit eigenlijk voor alle kinderen noodzakelijk, omdat zij opgroeien onder omstandighe den, waarvan zij langzamerhand aannemen, dat zij normaal zijn. „Het kost al moeite genoeg de volwassenen ervan te overtuigen, dat deze kampperiode tijdelijk is en dat alles in het werk wordt gesteld de mensen snel in woon huizen onder te brengen", aldus ds. Schmidt. „TE WEINIG WONINGEN". In de komende jaren worden 6500 nieuwe woningen in Ham burg beschikbaar gesteld voor de vluchtelingen, zo vertelde één der Hamburgse senatoren dr. Weiss, voorzitter van sociale zaken. Maar- hij gaf toe dat dit in feite veel te weinig is. De bevolking van Ham burg (thans 1.8 miljoen inwoners) nam in de afgelopen jaren toe door het opnemen van vluchte- lnigen met 350.000 personen. Zo lang dc hoogconjunctuur voort duurt. is het plaatsen van ar beidskrachten in het bedrijfs leven niet moeilijk. Komt er even wel een recessie, dan zal Ham burg grote en kleine projecten voor stad en haven laten uitvoe ren, waarbij ook de vluchtelin gen worden ingeschakeld. Voor lopig wordt de woningbouw pri mair gesteld. Vanwege al deze trieste feiten zal het C. J. M. V. in Nederland, waarvan vertegenwoordigers der Nederlandse pers dezer dagen de hebben een gezondheidsverklaring en een beschrijving van hun afkomst mee. De Heimatlosen-Lagerdienst van het C. J. M. V. in Hamburg zorgt voor de selectie aldaar, de „Ubernationale Bund van C. J. M. V.'s voor die in de andere Duitse kampen. Japan en de kernwapenproeven. De Japanse Eerste Kamer heeft maandag een resolutie goedge keurd waarin er bij de Ver. Sta ten. Groot-Brittanriië en de Sow- jet-Unie op wordt aangedrongen onderhandelingen te beginnen om te komen tot een „onmiddellijke en onvoorwaardelijke" stopzet ting van de kernwapenproeven. De resolutie, die ook aandringt op een overeenkomst, waarbij de produktic, het aanleggen van voorraden en het gebruik van kernwapens wordt verboden, is vrijdag j.l. door de Tweede Ka mer van Japan, aanvaard". CHINA Mussenjacht in Peking. Meer dan 50.000 militairen, studenten en kinderen uit Pe king hebben zaterdag aan een door de regering van commu nistisch China gepropageerde actie tot verdelging van mussen deelgenomen. Binnen drie uur waren er 15.000 van deze vogels gesneuveld. Tijdens de jacht kwam een kind bij een ver keersongeval om het leven. De jagers waren uitgerust met 5.000 vuurwapens, 2Vs ton muni tie, vergif en talloze katapulten. De campagne was bedoeld om het pas gezaaide zaad te be schermen. De autoriteiten had den de deelnemers aan de campagne op het hart gedrukt, niet de nationale vlag voor het opjagen van de vogels te ge bruiken, ruimten en oude ge bouwen te sparen en geen la waai te maken in de omgeving van ziekenhuizen. Als gevolg van het enthousiasme van de jeugdige deelnemers aan de ac tie kwam er van het laatste verzoek niet veel terecht. SOWJET-UNIE Waarom de Russen wodka drinken. In de kapitalistische landen drinken de mensen alcohol om dat zij worden onderdrukt, de Russen doen hetzelfde echter uit onverstand. Dit ideologische onderscheid is dezer dagen ge maakt door een commentator van Radio-Moskou. „Wrede uitbuiting, moeilijke levensomstandigheden en het voortdurende gevaar van werk loosheid dat zijn er de oor zaken van dat de mensen onder het kapitalisme hun leed trach ten te verzachten door in de al cohol te vluchten. In de Sow- jet-Unie bestaan de sociale oor zaken die in de kapitalistische landen tot het drinken van veel alcohol drijven, echter niet. Daar heeft de bevolking even- De komende zaterdagavond verschijnt „Pension Hommeles" weer op het beeldscherm, gezellige musical, waarvan honderdduizenden eens in de maand genieten Geniet mee, neem ook televisie. En natuurlijk Philips televisie Philips televisie is méér waard, omdat u kunt rekenen op een helder, scherp, stabiel beeld - op een betrouw bare werking van het toestel, zelfs onder de ongunstigste omstan digheden - op dubbele service: de directe service van uw handelaar en de landelijke, unieke Philips service. Philips geeft u gulden voor gulden meer techniek, meer service en bovenal meer betrouw baarheid. Zaterdagavond 26 april: U kunt kiezen uit 4 UNIVERSELE ONTVANGERS met beeldbuis-dia- meters van 36 tot 53 cm, in prijzen vanaf f 825.- 17 TX 170A f 1195.- 43 cm beeldbuis wel niet overal besef van de -fr Bij Luik is een Belgisch jacht- kwade gevolgen van het drin- j vliegtuig op een huis gevallen, ken. Zo bestaat er nog steeds,Twee burgers zijn om het leven de verkeerde opvatting, dat wijn J gekomen, een werd zwaar en ze en wodka goed zijn voor het op wekken van de eetlust en het genezen van ziekten. VERTEGENWOORDIGER PLEEGDE VOOR f 90.000,— OPLICHTING. De 32-jarige vertegenwoordiger H. J. van B„ die vorige week is aangehouden omdat hij werd ver dacht van oplichting tot nu toe meer dan 90.000 met zijn prak tijken te hebben binnengehaald. Hij leende van relaties geld met de belofte een hoge rente te zul len betalen. De oplichtingen pleeg de hij in de jaren 1953 tot 1958. ZEVEN GEWONDEN BIJ GEVECHT TUSSEN WOONWAGENBEWONERS. In het woonwagenkamp even buiten Hengelo (O.) is een ernsti ge vechtpartij tussen een familie, bewoners van het woonwagen kamp in Borne en bewoners van het kamp te Hengelo ontbrand, waarbij tenminste zeven mensen zijn gewond. Na zich eerst de nodige moed te hebben ingedronken, arriveer den tien leden van de familie Van E. uit Borne in Hengelo, gewa pend met klewangs, knipscharen. broodmessen, drietanden en an dere slag- en steekwapens. De Hcngeloërs verweerden zich uit alle macht. Er ontstond een gevecht, waarbij het bloed rijke lijk vloeide. Vóór de politie op volle sterkte zich in de strijd kwam mengen vielen er reeds 7 gewonden. Vijf familieleden van Van E. waren op dat moment reeds gevlucht. Waarheen is niet bekend, evenmin de lichamelijke toestand, waarin zij verkeerden. Op het slagveld zelf had het Rode Kruis overigens al werk ge noeg. Twee aanvallers, de 70-ja- rige J. W. van E. en de eveneens bejaarde A. van E. bleken ernstig gewond. De laatste zelfs levens gevaarlijk. Hij had ernstige hoofd wonden. Zijn metgezel had een gebroken arm, een hoofdwonde en snijwonden in de handen. En kele aangevallenen liepen steek wonden in de rug, borst of zij op. De vrouw J. R. uit het kamp te Hengelo verloor het eerste lid van haar duim, J. H. R. raakte het grootste deel van een vinger kwijt. Alle zeven gewonden wer den naar het R.K. ziekenhuis in Hengelo overgebracht, twee moes ten worden opgenomen. De politie heeft een dubbele wacht bij het kamp geplaatst. De achtergrond van de vete is het feit, dat de familie Van E. het gezag van het kamphoofd te Hengelo niet wilde erkennen en daarom onlangs naar Borne werd verbannen. DRIE GOUDEN ECHTPAREN TE GENEMUIDEN. Op 23 april 1903 beklommen drie jonge paartjes de stoep van het Genemuider stadhuis om in de echt te worden verbonden. Sindsdien leefden en werkten ze in dezelfde gemeente. Nu vieren ze vandaag, woensdag 23 april, hun gouden bruiloft. Twee van de drie gouden pa ren wonen naast elkaar aan de Blokhuisweg. Het zijn de echtpa ren KolkBonthuis en Tuinman- Bruintjes. Het derde span, Tim mermanBonthuis woont in de omgeving van de binnenhaven aan de Oosterkade. OUDHEIDKUNDIGE VONDST IN EMMEN. In Emmen zijn door medewer king van het archeologisch geolo gisch instituut in Groningen bij het in aanbouw zijnde bejaarden ven licht gewond. De vlieger had I centrum „Heidehiem" vijf urnen zich met zijn schiettoestel kun- I gevonden, welke vermoedelijk uit nen redden. de tijd zijn van 400 jaar vóór Christus. Op het terrein werden vorig jaar, eveneens bij de graafwerk zaamheden voor het gebouw, eni ge urnen gevonden, zodat bij het graafwerk voor de aanleg van de riolering de uiterste nauwkeurig heid in acht werd genomen. De urnen, drie grote en twee kleine, zijn volkomen gaaf. De conferentie van Afrikaanse staten De conferentie van onafhanke lijke Afrikaanse staten heeft een resolutie aangenomen, waarin een beroep op Frankrijk wordt ge daan onderhandelingen met het nationale bevrijdingsfront in Al- gerië te beginnen. Andere resoluties betreffen maatregelen ter waarborging van de rechten der onafhankelijke staten in Afrika, een verklaring van trouw aan het handvest van de Ver. Naties en de beginselen van Bandung, en een veroorde ling van de rassendiscriminatie in al haar vormen. Dinsdag werd de laatste bij eenkomst gehouden. De confe rentie eindigde een dag eerder dan voorzien was, aangezien de afgevaardigden verlangend waren naar huis terug te keren. Presi dent Tubman van Liberia is maandag al vertrokken. Verkorting van werktijden in de Sowjet-Unie. In de voornaamste takken van de zware industrie in de Sowjet- Unie wordt de duur van de werk dag teruggebracht tot zeven urn en "in de mijnen tot zes uur, aldus meldt het Russische persbureau Tass. Hiertoe hebben het cen trale comité van de communis tische partij, de ministerraad en het centrale comité van het vak verbond gezamenlijk besloten. De maatregel wordt dit jaar reeds van kracht. De betaling zal op zijn minst gelijk blijven. In 1958 en 1959 zal de arbeids dag in de gehele zware industrie en andere takken van de econo mie tot zeven uur worden terug gebracht. De verkorting der werktijden is mogelijk geworden door de vor deringen van de Sowjet-eeonomie en de gestadige vergroting van de produktiviteit, aldus een offi ciële mededeling. Door AGATHA CHRISTIE. 58) „Ja," zei monsieur Bouc, ver legen „wat zegt het horloge jou dan?" „Als de wijzers verzet zijn ik zeg „als" dan moet de tijd die ze nu wijzen, een betekenis hebben. De natuurlijke reactie zou zijn, ieder te verdenken die een betrouwbaar alibi had vóór de aangegeven tijd in dit geval 1.15." „Ja, ja," zei de dokter, „die re denering is goed." „Wij moeten ook wat aandacht wijden aan de tijd, waarop de in dringer de coupé binnenkwam. Wanneer had hij gelegenheid dat te doen? Tenzij we de medeplich tigheid van de echte conducteur aannemen, was er maar één tijd stip, waarep hij dat gedaan kan gasten zijn geweest, voor de tien de maal kinderen van allerlei na tionaliteiten (Oostduitsers, Polen, Letten, Esten, Oekrainers, Tsje chen, enz.) en van uiteenlopende godsdiensten (Evangelisch, Grieks Orthodox, Mohammedanen en en kele Roomskatholieken) naar Ne derland brengen. Van 11 tot 19 juli brengen ze eerst een week door in het C. J. M. V.-jongens- kamp te Leusden, daarna worden ze tot 22 augustus geplaatst in gezinnen. De kinderen brengen de tijd dat de trein stopte in. Vinkovci. Nadat de trein uit Vinkovci vertrokken was zat de rondurteur met zijn ge zicht naar de gang en terwijl een reiziger weinig aandacht zou wij den aan dc slaapwagen-conduc teur, zou de enige die een bedrie ger zou opmerken, de werkelijke conducteur zijn. Maar tijdens het oponthoud in Vinkovci is de con ducteur op het perron. De kust is dus vrij." „En volgens onze forige rede nering moet het één Jvan de rei- ■v (Nadruk verboden.) zigers zijn," zei monsieur Buóc. „Wc komen terug waar wij wa- ner. Wie van hen?" Poirot glimlachte. „Ik heb een lijstje gemaakt," zei hij. „Als je dat zien wilt, zal het misschien je geheugen op frissen." De dokter en monsieur Bouc verdiepten zich beiden in de lijst. Ze was netjes geschreven op een methodische manier, in de volg orde waarin de reizigers waren verhoord: HECTOR MACQUEEN Ame rikaans onderdaan. Bed No. 6. Tweede klas. Motief: Misschien voortkomend uit re latie met overledene. Alibi. Van middernacht tot 2 uur. (Middernacht tot 1.30 gegaran deerd door kolonel Arbuthnot en 1.15 tot 2 door de conducteur.) Getuigenis tegen hem: Geen. Verdachte omstandigheden. Geen. Conducteur PIERRE MICHEL Frans onderdaan. Motief: Geen. AHbi: '- ■•-•ï.. ..- ..v:: Vanmiddernacht tot 2 uur. (Ge zien door H. P. in de gang toen stem :prak uit Ratchett's coupé om 12.37. Van 1 uur tot 1.16 gega randeerd door twee andere con ducteur). Getuigenis tegen hem: Geen. Vc-rdachte omstandigheden: De gevonden wagon-lit-uniform is in zijn voordeel, daar dit be doeld schijnt te zijn, om verden king op hem te werpen. EDWARD MASTERMAN En gels onderdaan. Bed No. 4. Twee de klas. Motief: Misschien voortkomend uit con nectie met overledene, wiens be diende hij was. Alibi: Van middernacht tot 2 uur. (Ge garandeerd door Antonio Fosca- relli). Getuigenis tegen hem of ver dachte omstandigheden: Geen, behalve dat hij de enige man is van de goede lengte en breedte, om de wagon-lit-uniform te kunnen dragen. Aan de andere kant is het onwaarschijnlijk, dat hij goed Frans spreekt. Mrs. HUBBARD Amerikaans- onderdaan. Coupé No. 3. Eerste klas. Motief: Geen. Alibi: Van middernacht tot 2 uur: Geen.tf Getuigenis tegen haar of ver dachte^ omstandigheden: Verbaal van man in haar cou- I 'vi.T--v pé wordt waarschijnlijk gemaakt door getuigenis van Hardman en juffrouw Schmidt. GRETA OHLSSON Zweeds onderdaan. Bod No. 10. Tweede klas. Motief: Geen. Alibi: Van middernacht tot 2 uur. (Gegarandeerd door Mary Deben- ham.) Notitie: Was laatste die Rat- chett levend zag. Prinses DRAGILOFF Gena turaliseerd Frans onderdaan. Cou pé No. 14. Eerste klas. Motief: Was intiem bekend met familie Armstrong en peetmoeder van Sonja Armstrong. Alibi: Van middernacht tot 2 uur. (Gerandeerd door conducteur en kamenier.) Getuigenis tegen haar of ver dachte omstandigheden: Geen. Graaf ANDRENTY Hongaars onderdaan. Diplomatisch paspoort. Coupé No. 13. Eerste klas. Motief: Geen. Alibi: Van middernacht tot 2 uur. (Gegarandeerd- door conducteur dit dekt de periode van 1 tot 1.15 niet.) (Wordt vervolgd). DONDERDAG 24 APRIL. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed en liturg, kal.; 8.00 Nws: 8.15 Gram.; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.35 Wa terstanden; 9.40 Schoolradio: 10.00 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gr.; 12.00 Middagklok; 12.03 Gram.; 12.25 Wij van het land: 12.38 Dansmu ziek;- 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nws en Kath. nws; 13.20 Sopraan en piano: 13.40 Lichte muziek; 14.00 Gram.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Mctropole ork.; 15.45 Gram.. 16.00 Bijbellezing; 16.30 Kamermuziek; 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Beursber.; 17.45 Gram.: 17.55 De koorzang onder dc loep: 10.15 Israëlische muz.; 19.00 Nws; 19.10 Caus.; 19.15 Gram.; 19.20 Sociaal perspectief; 19.30 Lichte muziek; 19.50 Pol. caus.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Gevar. progr.; 21.45 Gram.: 22.00 Periodieken parade; 22.10 Orgelconc.; 22.40 Gr.; 22.45 Avond overdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Zaalsportuitsl.; 23.20 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.;'7.20 Gram.; 7.50 Dag opening; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Voor de vrouw; 9.15 Gram.; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gram.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Kook- praatje; 11.15 Twee piano's; 11.45 Caus.; 12.00 Lichte muz.; 12.15 Gram.; 12.30 Land- en tuinbouw- meded.; 12.33 Pianosp.; 12.50 Cau serie; 13.00 Nws; 13.15 Meded. en gram.; 13.20 Militaire kapel; 13.55 Beursber.; 14.00 Viool en piano; 14.30 Voor de vrouw; 15.00 Gram.; 15.45 Voordr.; 16.00 Gram.; 16.30 Amus. muz.; 17.00 Voor de jeugd; 17.45 Orgelspel; 18.00 Nws; 18.15 Amus. muz.; 18.45 Sportproble- men; 18.55 Gesproken brief uit Londen; 19.00 Voor de kinderen; 19.05 Wie opent de kluis?; 20.00 Nieuws; 20.05 Pianorecital; 20.50 Hoorspel; 22.00 Pianorecital; 22.30 Act.; 22.40 Gram.; 22.50 Sportact.; 23.00 Nws; 23.15 Koersen v. New York; 23.1C Act. of gram.: 23.25 Discotaria. BRUSSEL: 12.00 Amïti muz.; 12.30 Wccrber.; 12.34 Gram.; 13.00 Nws; 13.11 Gram.; 14.00 ^Engelse les; 14.15 Gram.; 14.30 Franse les, 14.45 Gram.; 15.00 Schöclradio; 15.30 Gr.: 15^45 Duitse j^s; 16.00 Koersen; 13.02 Volksmüz.; 16.30 Gram.; 17.00 Nws; 17.10 Gr.; 17.15 Voor de kinderen; 18.15 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; ljLOO Nws; 19.30 Wereldtentoonstelling; 20.00 Voordr.; 20.10 Gram.; 2i0<20 Mis sie-montage; 20.50 Haiiiprecital; 21.30 Jazzmuz.; 22.00 Nws; 22.15 Intern. Radio Üniversit» Orgelconc.; 22.55 Nieuw! It; 22.30 •Si -w. - -J,

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 5