AMSTLEVEN levensverzekering radio? Oud-vice-president Hatta in het gedrang De strijd op Sumatra Stakingsgolf in Italië Tekort op zuivelproduktie stijgt tot f475 miljoen Buitenlands nieuws Radio-activiteit van de atmosfeer anta 1 fa i Vliegramp in Amerika Boter 30 cent per pakje goedkoper, ook daling kaasprijzen verwacht Vragen van de heer F. J. Goedhart aan Westeuropese ministerraad HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN JM II: 7.00 Nws; 7.10 Gram.; 7.50 Dagope- ws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.15 Morgenwijding; 9.55 ing; 10.00 Gram.; e kleuters; 11.00 Or- Sopraan en piano; 12.00 Lichte muziek; lbouwkroniek; 12.30 tuinbouwmed.; 12.33 )bo; 13.00 Nws; 13 15 Orkest; 13.55 Beursbe- 0 Gram.; 14.40 School- Instr. kwintet; 15.30 16.30 v. d. jeugd; 17 20 .'ereld en wij; 17.30 18.00 Nws; 18.15 Act. ursorogr.; 18.55 Paris 19.00 Voor de kinde- Viool en piano; 19.45 jgd; 20.00 Nws; 20.05 r.; 22.15 Carillonmuz.; 22.35 Strijkkwartet; 'S; 23.15 Koersen van 23.16 New York cal- Gram. (VL.): 12.00 Gram.; ospel; 12.30 Weeróe- Pianospel; 13.00 Nws; n.; 14.00 Schoolradio; 16.00 Koersen; 16.02 30 Gram.; 17.00 Nws; en piano; 17.45 Boek- 18.00 Voor de jeugd; ie soldaten; 19.00 Nws; dtentoonstelling; 20.00 0.10 Gram.; 20.15 Voor 21.10 Omroeporkest: vs; 22.15 Orkest; 22.45 >5 Nieuws. Planta alleen enten. De mo- Ook gezonde e voeding om iragen zij na renten, vruch- anta! Planta, te voedings aak Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres; Smidswaï Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand 2,— per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. VRIJE ZEE DINSDAG 22 APRIL 1958. 12e Jaargang Nr 4351 ''erschöm dagelijks Uitgeefster N.V. v h Firma P. J. van de Sande. Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadvw- tenties): 5 regels 1,—. Iedere regel meer 20 ct. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Vermelding; Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent_ meer Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. Ben Goerion wil volledige ontwapening van Midden-Oosten Ben Goerion, de premier van Israën, heeft in een vraagge sprek, dat door de Amerikaanse •elevisie is uitgezonden, gezegd, -tappen te doen naar „volledige ontwapening van alle volken in het Midden-Oosten". Ben Goerion zei, een brief te zullen zenden aan „een leider van een grote staat" waarin ge sproken wordt over ontwape ning. Hij hoopte dat deze stap zou leiden tot „uiteindelijke vre de, niet slechts voor ons maar voor de wereld". In het vraaggesprek, dat dins- lag jl. werd gevoerd, weidde Ben Goerion niet verder over de kwestie uit. Hij zei evenmin aan wie hij de briei stuurt. Volgens Ben Goerion is een van de belemmeringen voor de vrede het geloof van vele Ara bische leiders, dat zij Israël nog kunnen, vernietigen. De vrede zou naar Ben Goerion meende veel dichter bij gebracht kunnen worden als de Verenigde Staten hetzelfde zouden doen ten aan zien van Israël als zij ten op zichte van Turkije hadden ge daan toen het bedreigd word. Zij zeiden toen, dat een aanval op Turkije een aanval op de Ver. Staten betekende. Een poiitiegeJeide was maan dag nodig om oud-vice-president Hatta in veiligheid te brengen, toen honderden mensen hem een voorspoedig nieuwjaar wilden toewensen, aldus een bericht van P.I.A. Dit incident had plaats even voor de aanvang van een massale bijeenkomst voor de viering van het einde van de vastenmaand, welke op het Ban- tengplein in Djakarta werd ge houden. Dr. Hatta werd letter lijk bestormd door mensen, die hem de hand wilden drukken. De bijeenkomst werd mede bijgewoond door premier Djuan- da en andere leden van het ka binet. Toen, tijdens de bijeenkomst, een der sprekers aan het woord was, deed zich een incident voor. Vanuit de luisterende menigte werd geroepen, dat sabotage P.adio-Djakai ta heeft maandag gemeld, dat het in Padang rustig is. De haven zou spoedig voor buitenlandse schepen open zijn. De „bevrijde" inwoners van Pa dang vierden Mohammedaans nieuwjaar en de bevolking in de districten rond de stad verklaar den hun trouw aan de centrale regering, aldus de radio. Bij de acties tegen de opstandelingen bij Padang kort geleden was een zekere kapitein Zainal, comman dant van de opstandelingentroe pen van Tapanuli, gedood. Radio-Bukittinggi deelde mede, dat drie bommenwerpers van de Indonesische luchtmacht maan dag Solok, 64 km van Padang, hadden aangevallen Verscheide ne gebouwen in de stad werden beschadigd. De opstandelingenradio zond ook een boodschap van de „lei der van de Javaanse jeugd op Sumatra" uit, waarin de spreker zei: „Wij Javaanse jongeren in Midden-Sumatra blijven trouw aan de revolutionaire regering en steunen geheel de inspanningen van de revolutionaire raad om de grondwet en de republiek te red den." De zuiveringsacties in het noor den van het district Tapanuli gaan voort. Volgens radio-Medan hebben de regeringstroepen de plaatsen Gclok Sangol en Per- borlohan in het gebied van het Tobameer bezet. De opstandelin gen vluchtten Drie van hen wer den gewond, aldus de radio. Tegenregering zal bij V.N. protesteren tegen gebruik Russische schepen Premier Sjafruddin Prawira- negara, de premier van de Mid- den-Sumatraanse revolutionaire regering, heeft maandag voor radio-Bukittinggi verklaard, dat zijn regering bij de Verenigde De verhouding tussen Goa en India Het „nationale congres van Goa", de voornaamste organi satie van bewoners van deze Portugese kolonie die naar op neming van dit gebied bij India streeft, heeft besloten, zijn ac tie van passief verzet tegen de Portugese regering te staken. De organisatie zegt te hopen, dat zij hierdoor de Portugezen over reedt om met de Indiase rege ring onderhandelingen voor een vreedzame regeling" te be ginnen. Motie van Marokkaans parlement Het Marokkaanse parlement heeft een motie goedgekeurd, die zich uitspreekt voor het vertrek van alle buitenlandse troepen in Marokko, „herstel van de Marok kaanse historische grenzen" en „versterking der banden van broederschap met de andere Noordafrikaanse landen". In de motie wordt ook aange drongen op „voortgezette steun aan het Algerijnse volk, welks strijd die van alle voor hun vrij heid vechtende Afrikaanse vol ken is". De in de oppositie zijnde Ma rokkaanse democratische partij heeft de vergadering niet bijge woond als protest tegen het feit dat „de partij haar mening niet meer kan uiten, nu haar dag bladen zijn verboden". Naties zal protesteren tegen het gebruik door president Soekar- no van Russische schepen bij de jongste landingen bij Padang. De premier deelde mede, dat 't protest zal worden ingediend door Sutan Mohammad Rasjid, de kortgeleden door de centrale regering wegens onvoldoende loyaliteit uit zijn functie onthe ven ambassadeur van Indonesië in Rome. Sjafruddin zeide: „Onder de vaartuigen die nabij Padang voor anker waren gegaan, be vonden zich schepen, die uitge rust waren met lange afstands- geschut." „Deze schepen heeft de Djakarta-regering van Rusland gekregen." Vervolgens verklaarde Sja fruddin Mohammad Sutan Tas- jid, de „co-ordinator van de re volutionaire regering in West- Europa", te hebben opgedragen bij de Verenigde Naties te pro testeren tegen het gebruik door Djakarta van Russische oorlogs schepen en andere militaire hulp". was gepleegd met de geluidsin stallatie, waarop een aantal men sen het spreekgestoelte bestorm de, dat onder de last van het zware gewicht bezweek. Nadat de menigte door de po litie was verspreid, werden en kele leden van het organisatie comité van de bijeenkomst, naar het nabijgelegen plaatselijk mili tair commando overgebracht, voor een ondervraging. Ook hier verzamelde zich aanvankelijk een grote mensenmassa die later echter- weer kalm uiteen ging. Persoonlijke ongevallen heb ben zich tijdens het incident niet voorgedaan. Volgens P.I.A. weigerde ook in de kortgeleden geopende nieuwe moskee in Kebajoran, de satel lietstad van Djakarta, de geluids installatie maandag naar beho ren te functioneren tijdens de gebeden ter gelegenheid van het einde van de vastenmaand, en ook hier gingen uit het gehoor stemmen op over sabotage. Centrale leger bezette nog twee plaatsen Radio-Djakarta heeft maan- .dag medegedeeld, dat de rege ringstroepen bij hun opmars naar Bukittinggi nog twee plaatsen op de opstandelingen hebben veroverd. Deze laatsten zijn, na enige bruggen te heb ben vernield, op de vlucht ge slagen, aldus Radio-Djakarta. Volgens berichten van het centrale leger, zou het zich thans op nog 70 km afstand van Bukittinggi bevinden. Koningin Elizabeth naar West-Duitsland? Volgens het Britse blad „Sunday Express" is koningin Elizabeth tijdens het bezoek van de Duitse bondskanselier, dr. Adenauer, aan Groot-Brit- tannië uitgenodigd voor een of ficieel bezoek aan de bondsre publiek. Het blad schrijft, dat een dergelijk bezoek politiek van veel grotere betekenis zal zijn dan in de laatste tijd afgelegde staatsiebezoeken aan Frankrijk, Portugal, Denemarken en Ne derland. Het kabinet heeft de uitno diging in studie genomen, aldus de „Sunday Express". Er heerst een stakingsgolf in Italië, waardoor verschillende sectoren van het economische leven worden getroffen. Maandag hebben in Italië on geveer twee miljoen landarbei ders gestaakt voor verhoging van de gezinstoelagen. Deze sta king is uitgegaan van het com munistische vakverbond. Op advies van het communis tische, het sociaal-democratische en het christen-democratische vakverbond hebben maandag 100.000 mijnwerkers gestaakt. De mijnwerkers eisen een nieuw Pokken- en choleraepidemie in Oost-Pakistan Er woedt in het gebied van Dacca, de hoofdstad van Oost- Pakistan, een pokken- en chole- ra-epidemie, waarvan de gouver neur van Oost-Pakistan, Hamed Ali, heeft gezegd, dat zij een na tionale ramp zijn. Volgens Hamed Ali vertoont de cholera-epidemie tekenen die wijzen op vermindering van de hevigheid, maar de pokkenepi demie duurt onverminderd voort. Groot-Brittannië en India zen den vaccin naar Dacca, India heeft zelf te kampen met een cholera-epidemie in het gebied van Calcutta. Dë cholera-epidemie te Calcutta heeft in de afgelopen week 300 mensenlevens geëist, aldus heb ben de ziekenhuizen meegedeeld. In deze ziekenhuizen bevinden zich nog 1.300 choleragevallen. Sedert 1947 heeft de cholera in het gebied van Calcutta 18.645 mensenlevens geëist. Er zijn in dezelfde tijd 53.493 gevallen ge registreerd. De huidige epidemie is de ernstigste in twintig jaar. arbeidscontract met hogere lo nen. De drie grote vakverbonden hebben verder een staking uit geroepen in de chemische en de farmaceutische industrie in Pie- mont, Ligurië, Toscane en Vene tië, die maandagavond is be gonnen. In andere gebieden zul len arbeiders in deze takken van industrie voor 28 en 29 april tot staking overgaan. Als de eisen niet worden ingewilligd zal op 28 en 29 april een algemene sta king worden gehouden. Bovendien is maandag een staking van drie dagen begon nen van het personeel van het nationale instituut voor sociale verzekeringen van de arbeiders. Zij eisen meer betaling voor overuren en een hogere gratifi catie aan het einde van het jaar. Een viermotorige Amerikaan- passagiersviiegtuig is maandag op grote hoogte boven de woes tijn van Nevada in Botsing ge komen met een straaljager. Beide toesteilen stortten neer en brandden uit. Alle 46 inzittenden van de DC-7 en de beide piloten van de straaljager zijn om liet leven gekomen. Het ongeluk geschiedde op een 25 km van Las Vegas, boven eenzaam woestijngebied dat be kent staat als Blue Diamond. Het passagiersvliegtuig behoorde aan United Airlines an was op weg van Los Angeles naar New York. Er waren 41 passagiers aan boord en 5 bemanningsleden. De straaljager was een jachtbom menwerper van het type super- Sabre. De botsing geschiedde op een hoogte van bijna 7 km. Grote belangstelling voor Nederlandse paviljoen op Expo Het Nederlandse paviljoen op de tentoonstelling mag zich in een overweldigende belangstel ling verheugen. Op zondagmid dag kwamen er door de hoofd ingang gemiddeld honderd be zoekers per minuut naar binnen. In totaal heeft de afdeling vijf ingangen. Het totaal aantal be zoekers op zondag kan dan ook op minstens dertigduizend wor den geschat. Het inlichtingencentrum van de Algemene Nederlandse Ver eniging voor Vreemdelingenver keer mag zich eveneens in een grote belangstelling verheugen. Op zondag werden meer dan vierhonderd inlichtingen over Nederland aan serieuze kandi daatbezoekers verstrekt. Van alle kanten betuigen de bezoekers hun enthousiasme over de Nederlandse inzending, welke algemeen als een der mooiste van de wereldtentoon stelling wordt beschouwd. Radio-Moskou over de besprekingen tussen MacMillan en Adenauer Radio-Moskou heeft maandag gemeld dat premier MacMillan van Groot-Brittannië en bonds kanselier Adenauer van West- Duitsland op hun besprekingen te Londen een „gevaarlijke transactie" hebben gesloten waardoor de topconferentie in gevaar wordt gebracht. De Britten wilden Adenauer gebruiken om het verzet tegen de Britse voorstellen voor een vrijhandelszone in Europa te breken en hoopten ook financiële concessies van Adenauer los te krijgen om de kosten van hun strijdkrachten in West-Duitsland te kunnen bestrijden, aldus ra dio-Moskou. De prijs die de Westduitse bondskanselier hiervoor vroeg was de „onvoorwaardelijke toe stemming van de Britse regering om de Westduitse troepen met atoomwapens uit te rusten en de verklaring van de Britten dat zij er mee akkoord gaan het vraag stuk van de Duitse hereniging op de agenda van de topconfe rentie te plaatsen", zo weet ra dio-Moskou te melden. De overstromingen in Polen In de overstromingsgebieden in het noorden en het noordoos ten van Polen zijn nooddijken langs de rivieren Narew en Bug bezweken. In de districten Nowy Dwor en Pultuck, op 30 en 60 kilometer ten noorden van War schau, noemde men maandag in de Poolse hoofdstad de toestand catastrofaal. In dit gebied, waar bovendien nog een storm woed de, zijn huizen ingestort. Tien duizenden mensen werden ge- evacueerd. Het gebied rondom Bialystok, waar in totaal meer dan een miljoen mensen wonen, is voor een groot deel van elektrische stroom verstoken. Spoorweg- en telefoonverbindingen zijn hier verbroken. De Poolse pers heeft ernstige kritiek geleverd op de autoritei ten, die niet snel genoeg hulp zouden hebben gegeven aan de getroffenen van de overstromin gen. De nog steeds toenemende, moeilijkheden bij de stagnerende ver koop van zuivelprodukten zijn voor de regering, op voorstel van het Produktschap voor Zuivel, aanleiding geweest de zgn. inle- veringsprijzen te verlagen, waar tegen zuiveiprodukten, die geen directe afzet vinden, door de regering worden overgenomen om de zuivelfabrikant een mini mumopbrengst te verzekeren. De voor de zuivelindustrie gel dende inieveringsprijzen worden voor de boter van 4,34 op 3,20 per kg gebracht, voor volvette Goudse kaas van 1,87 op 1,50 per kg en voor Edammer kaas veertig plus van 1,67 op onge veer 1,35 per kg. Het door het Landbouwegalisatiefonds te dek ken tekort op de zuivelrekening van het lopende jaar zal, con sumentensubsidie meegerekend, tengevolge van deze ontwikke ling in de zuivel tot vermoedelijk ƒ475 miljoen stijgen. De binnenlandse consumenten prijs van verse boter zal dienten gevolge binnenkort met onge veer 30 cent per pakje dalen, ter wijl, afhankelijk van de ontwik keling op de kaasmarkt, ook een verlaging van de kaasprijs te verwachten is. Aldus wordt medegedeeld door het ministerie van Landbouw. Met deze maatregel wil de regering het vormen van abnor maal grote voorraden, met name van boter en kaas, voorkomen, de concurrentie in het buiten land vergemakkelijken en daar door de afzet bevorderen. Enkele weken geleden werd het nadelig verschil op de zuivel rekening ten opzichte van het oorspronkelijk geraamde tekort, nog op 100 miljoen gulden be groot, thans moet met een stij ging van ongeveer 200 miljoen Arrestatie in verband met meineed in de zaak-Soble De Amerikaanse recherche heeft een 50-jarige Amerikaan van Russische afkomst, Mark Zborowski, gearresteerd op be schuldiging van meineed in de spionagezaak-Soble, aldus is of- .ficiëel te Washington bekendge maakt. Toen men de activiteit van de Russische spion Zoebilin onder zocht, ontdekte men, dat Zborow ski iets te maken had met de zaak van Jack Soble, die in ok tober 1957 tot zeven jaar gevan genisstraf werd veroordeeld we gens spionage voor de Sowjet- Unie. Zborowski, die in Frankrijk heeft gestudeerd, is in 1941 naar de Verenigde Staten gegaan, waar hij in 1947 het Amerikaan se nationaliteit verwierf. worden rekening gehouden, waardoor het totale tekort van de zuivel ten laste van het Land bouwegalisatiefonds, tot de bo venvermelde 475 miljoen zal stijgen. Hoewel het verschil tussen de garantieprijs voor de melk en de werkelijke opbrengst nu om streeks 7 cent per liter wordt, zal niet aan de onlangs vastge stelde garantieprijs voor de vee houder van ongeveer 29 cent worden getornd. Het verschil wordt, zoals bekend, uit de schat kist bijgepast, aldus het ministe rie van Landbouw. Het voegt aan deze mededeling nog toe, dt, in verband met de toestand van 's rijks financiën en de verlaging van de consumptie prijs voor boter en kaas, de rege ring zich bezint op middelen om de financiële gevolgen voor de staatskas van de onverwachte prijsverlaging voor de consu ment, die nu voor zuivelproduk ten veel minder dan de kostende prijs betaalt, te vereffenen. Over de wijze waarop en de mate waarin dit het beste zou kunnen gebeuren, zal oo zeer korte ter mijn worden overlegd met de Stichting van de Arbeid en het Consumenten-contactorgaan. Jeugdmisdaad in New York VER. STATEN Dulles dreigt. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Foster Dulles, heeft gedreigd een einde te maken aan een der voorrech ten van de buitenlandse missies in Washington, n.l. het voor recht om belastingvrije auto's, sigaretten en alcohol te kopen. Zijn ministerie publiceerde zaterdag een brief die hij aan de 83 diplomatieke missies in de Amerikaanse hoofdstad heeft gezonden. Hij zei daarin, dat men van dit voorrecht misbruik maakt door de gekochte goede ren weer met winst van de hand te doen. Onlangs is een employé van een ambassade be trapt, die in vijf weken tijds vijf vrijwel nieuwe auto's ver kocht had. Een ander had aan Amerikaanse burgers zestig kis ten alcohol gesleten. De werkloosheid in de Verenigde Staten. De werkloosheid in de Ver enigde Staten is in de op 5 april geëindigde week het grootst se dert het einde van de tweede wereldoorlog geweest. Zo deelde het Amerikaanse ministerie van Arbeid mede. Aan het einde van dit week werd aan 3.314.000 personen werkloosheidsuitke ring verstrekt, hetgeen 37.000 personen meer was dan aan het einde van de voorafgaande week. Dit betekent, dat 8 pro cent van alle arbeiders, die in aanmerking voor werkloos heidsuitkering kunnen komen werkloos zijn. Tijdens de reces sie van 1950 kwam dit percen tage op zijn hoogst tot 7,9 pro cent, zo voegde het ministerie hieraan nog toe. Van de onge veer 67 miljoen arbeiders in de Ver. Staten komen er ongeveer 43 miljoen voor deze uitkering in aanmerking. De eerste aanvragen voor het ontvangen van die steun zijn in de op 12 april geëindigde week echter gedaald tot 461.000, hetgeen 40.000 minder is dan het aantal van de voorafgaande week. j -ï fa si/%/* /t/t rr i U De heer F. J. Goedhart heeft de raad van ministers van de Westeuropese unie schriftelijk de volgende vragen gesteld: 1. Heeft de raad kennis ge nomen van het bericht, dat kort geleden bij een proefne ming met kernwapens in de Sowjet-Unie een ernstig onge luk zou zijn gebeurd en dat de sindsdien in vele landen waar genomen grotere radio-activi teit van de atmosfeer en het feit, dat alle buitenlandse toe risten, die zich in bepaalde de len van de Sowjet-Unie bevon den, deze gebieden hals over kop hebben moeten verlaten, met deze ramp in verband zou den staan? 2. Beschikt de raad over in formaties, waaruit zou kunnen blijken of dit bericht juist is? 3. Is de raad niet van oor deel, dat het in het belang van de gehele mensheid zou zijn, dat bij het plaatsvinden van dergelijke rampen de gehele wereld daarover terstond van het betrokken land uitvoerige inlichtingen ontvangt, zodat overal meteen alle mogelijke maatregelen genomen kunnen worden om de gevolgen van een dergelijke catastrofe zo mo- van kernexplosies op haar ge bied een gevolg zou zijn van de vreselijke ravage, die bij bo vengenoemde ramp aangericht zou zijn en die ertoe geleid zou hebben, dat de Sowjet-regering het risico van dergelijke explo sies niet meer aandurft? De kabinetscrisis in Marokko De politieke commissie van de Istiqlal heeft besloten dat de partij niet kan deelnemen aan een regering van alle partijen. gelijk te beperken? Is de raad Zij wil alleen een regering vor- bereid het initiatief te nemen men ter vervanging van die van tot het doen treffen van een Si Bekkai, die woensdag is ont- internationale regeling, die het bonden nadat alle negen minis- wederzijds verschaffen van in- ters van de Istiqlal waren afge- lichtingen in zulke gevallen treden. Dit bemoeilijkt de taak verplicht stelt, hetzij via de van koning Mohammed de Vijf- Verenigde Naties of via eende, die naar verluidt een rege- ander orgaan, dat hiervoor j ring van nationale eenheid technisch in aanmerking ge-1 wenst.. bracht zou kunnen worden? Politieke waarnemers zijn van 4. Wat is het oordeel van de mening dat een regering van de raad over de veronderstelling, j Istiqlal alleen meer steun voor dat de onlangs door de Sowjet- Unie aangekondigde stopzetting de Algerijnse opstandelingen zou betekenen. Een vijftigtal opgeschoten jon gens, die zondag naar een ver- maakcentrum co Coney Island waren geweest, hebben in de New Yorkse ondergrondse reizi- zigers gemolesteerd en drie jon gens neergestoken. Het waren leden van de drie beruchte gangs, de „Bisschoppen", de „Aalmoezeniers" en de „Elmi- nos" die al maanden lang een hef tige terreur uitoefenen in Brook lyn. Eén van de gewonde jongens is er erg aan toe. Hij kreeg een steek met een mes in zijn buik. Geen van de reizigers dorst blijkbaar de politie te waarschu wen, hoewel er acht stations wa ren tussen de plaats waar de ben deleden waren ingestapt en het station waar zij uitstapten. De politie is er niettemin in ge slaagd 44 bendeleden te arreste ren. McElroy over militaire situatie. De Amerikaanse minister van Defensie, McElroy, heeft in een tijdschriftenartikel verklaard dat de Amerikaanse regering ervan overtuigd is dat de hui dige militaire situatie „defini tief in het voordeel van de V.S. is". De komende paar jaar kun nen misschien kritiek zijn voor wat betreft de wetenschappe lijke bewapeningswedloop met de Russen, aldus McElroy. Te gen het einde van 1960 kunnen de Russen wel eens „een tame lijk belangrijke capaciteit op het gebied van de interconti nentale ballistische projectielen ontwikkeld hebben", zo besloot hij. MEER BEWOLKING. In de koudere lucht, die maan dag met noordwestelijke winden over ons land werd aangevoerd, kwamen de middagtemperatu- ren in het binnenland niet boven 15 graden uit, terwijl aan de kust op sommige plaatsen slechts 10 graden werd gemeten. Maandagavond naderde over de Noordzee weer iets vochtige re lucht met veel bewolking en weinig zon. Daardoor blijft de temperatuur op hetzelfde niveau alb maandag in ons land be reikt werd. In de temperatuur komt van daag dan ook maar weinip veran dering. Het binnendringen van de lucht brengt veel bewolking met zich mee en plaatselijk kan het daarbij wat regenen of mot- regenen, in hoofdzaak in het noordoosten. De drukverdeling in onze streken verandert nog maar weinig en daardoor ook in ons land de windrichting en- -krjipht medegedeeld door het K. N. M. I„ geldig tot dinsdagavond. Minder zon. Over het algemeen veel bewol king met plaatselijk, in hoofd zaak in het noordoosten van het land wat regen of motregen. Overwegend matige wind tus sen west en noord. Weinig ver andering in temperatuur. WOENSDAG 23 APRIL Breskens T erneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 4.06 4.41 5.21 5.31 n.m. 4.34 5.09 5.49 5.59 ZON MAAN op onder op onder April. 22 5.30 19.48 7.22 23.17 23 5.28 19.50 8.07 24 5.26 19.51 9.01 0.08

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1