Veiligheidsraad vandaag bijeen De strijd op Sumatra Het overleg in Moskou Marokko eist vertrek van Spaanse troepen Groots bal in het Koninklijk paleis te Brussel De Franse kabinetscrisis Geen overeenstemming bij bemiddelingspogingen in geschil bij de K.L.M. J. G. MEYER HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. MAANDAG 21 APRIL 1958 12e Jaargang Nr 4350 "erschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadver tenties) 5 regels 1,—. Iedere regel meer 20 ct Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25. De Veiligheidsraad van de Ver. Naties zal vandaag bijeenkomen ter bespreking van een Russische beschuldiging dat Amerikaanse vliegtuigen'met kernbommen aan boord vluchten maken in de rich ting van Russisch gebied. De Sowjet-afgevaardigde bij de Ver. Naties, Sobolef, had vrijdag middag aan de secretaris-gene raal van de Ver. Naties, Ham- marskjoeld, een nota overhan digd, waarin om een spoedverga dering van de raad werd ge vraagd. De nota volgde op beschuldigin gen die de Sowjet-minister van Buitenlandse Zaken, Gromyko, eerder op de dag op een perscon ferentie in Moskou had geuit. Gromyko zei, dat de Amerikanen door deze vluchten „met vuur spelen" en dat de mensheid reeds verscheidene keren aan de rand van een nieuwe oorlog heeft ge staan, die „ogenblikkelijk zou kunnen uitbreken als gevolg van onverantwoordelijke of provoce rende handelingen van het Ame rikaanse opperbevel." Het „State Department" m Washington heeft Gromyko's be schuldigingen onmiddellijk ver- woipen. In een lange verklaring, uitgegeven in overleg met de strategische luchtmacht, werd ge zegd, dat de Verenigde Staten evenwel geen bezwaar hebben tegen bespreking van de Russi sche klacht door de Verenigde Naties. Over de vluchten van Ameri kaanse bommenwerpers met kern wapens werd gezegd, dat die al lemaal „zorgvuldig" voorbereid zijn. Er zijn voorbereidingen ge troffen die verhinderen, dat de vliegtuigen van het strategische luchtcommando zonder uitdruk kelijk bevel van president Eisen hower bepaalde grenzen passe ren. Die grenzen liggen nog ver van Russisch gebied verwijderd. Amerikaanse functionarissen vra gen zich af, wat de Russen mes deze klacht voor hebben. De Sow- jet-Unie weet immers al jaren dat de Verenigde Staten altijd bommenwerpers paraat hebben. Ongetwijfeld zullen de Russen ook hun voorzorgsmaatregelen hebben genomen, die o.m. bedoeld zijn om te verhinderen dat de bommenwerpers die in geval van nood vergeldingsaanvallen moe ten uitvoeren, bij een verrassen de aanval van de vijand cp de grond vernield worden. Strijdom over een Zuidafrikaanse republiek De Zuidafrikaanse minister-pre sident, Strijdom, heeft tot een groep juichende studenten te Pretoria gezegd, dat een Zuidafri kaanse republiek dichterbij is dan dc Verenigde Partij ver moedt. Toen Strijdom uitgesproken was, riepen de studenten: „Repu bliek, republiek". „Versterking van de samenwer king tussen de verschillende groepen blanken is één van de doelen van de regering van de Nationale Partij, zo zei hij. Dit doel kan volgens hem, slechts ten volle worden bereikt m een repu bliek. De Indonesische luchtmacht heeft zondag een aanval op So- lok gedaan, zo heeft de zender van de opstandelingen zondag avond gemeld. Solok ligt ca 64 km landinwaarts van Padang en is de plaats, waarop de opstan delingentroepen terugvielen na de val van Padang. Volgens de radio werden bom men geworpen tussen de menig te die het Mohammedaanse nieuwjaar vierde. „De vliegtuigen werden, naar men meende, gevlogen door bui- De ambassadeurs van de Wes telijke grote drie in Moskou heb ben zaterdag onderling bespre kingen gevoerd, nadat zij van hun regeringen opdracht hadden ontvangen niet in te stemmen met afzonderlijke besprekingen met Gromyko, de Sowjet-minis ter van Buitenlandse Zaken, over de voorbereiding van een topcon ferentie. Waarnemers geloven, dat Gro myko's poging om met elk dei- drie ambassadeurs afzonderlijk te spreken, een poging is om ver schillen in de Britse, Franse en Amerikaanse benadering van een topconferentie te vinden en die uit te buiten. Sowjet-diplomaten hebben za terdag verklaard, dat er geen be sprekingen meer zullen zijn waar- Gromyko over een topconferentie De Russische minister van Buitenlandse Zaken Gromyko heeft op zijn persconferentie ge- zegd, dat de besprekingen die hij liet afgelopen etmaal met de am bassadeurs van Frankrijk en En geland en Amerika heeft ge voerd, ten doel hadden de hinder palen die een topconferentie in de weg staan, op te ruimen. „Zoals bekend is", zei hij, „is er overeenstemming bereikt over de voorbereiding van een topcon ferentie langs diplomatieke weg. Deze uitwisseling van meningen kan echter maanden en jaren duren en het komt ons voor, dat het algemeen belang daarmee niet gediend zou zijn. De Sowjet- Unie wil de belemmeringen zo spoedig mogelijk opheffen". Meer wilde de Russische minister er niet over zeggen, want, zei hij, dan zouden de Westelijke ambas sadeurs mij verwijten kunnen maken. Op de vraag of dit betekende dat Rusland de in de jongste Westelijke nota's omschreven standpunten heeft aanvaard, zei de minister: „Wij hebben ons uitgesproken ten gunste van een uitwisseling van meningen, maar dat betekent niet dat wij alles uit de nota's aanvaarden, even min als het Westen alles van ons aanvaard." In de Westelijke nota's is voor gesteld dat bij het diplomatieke overleg in Moskou ook wordt ge sproken over de agenda terwijl naar Russisch inzicht daar alleen datum, plaats en samenstelling van een voorbereidende confe rentie van ministers van Buiten landse Zaken moeten worden vast gesteld. bij de Sowjet-Unie alleen tegen over drie gesprekspartners staat. Waarnemers achten het mogelijk, dat de Sowjet-Unie zal voorstel len Polen en Tsjeeho-Slowakije te laten deelnemen aan het voorbe reidende overleg, zodat Rusland niet meer alleen aan de eonferen- tietafel zit en even sterk is als de Westelijke grote drie. Gromyko heeft zaterdag ver scheidene andere ambassadeurs ontvangen om, naar het officiële Sowjet-persbureau Tass verklaar de, hen in te lichten „over kwes ties verband houdend met de voorbereiding van de topconfe rentie". SCHEEpsbotsing' in het Kanaal. Het 8.584 ton metende Noorse schip „Sunoak" is zondagmorgen ergens tussen de Engelse en Bel gische kust in aanvaring geweest met een Italiaans schip, dat spoe dig zonk. De Noor slaagde erin 18 van de 19 bemanningsleden van liet Italiaanse schip te red den. Velschillende schepen en een helikopter namen aan het red dingswerk deel. tenlanders", aldus de radio van Midden-Sumatra, die voorts meldde, dat zware gevechten worden geleverd in het district Tapanuli. Een luitenant-kolonel, die een gevechtsgroep van de re gering aanvoerde, werd gedood. De Indonesische regering zegt, dat Tapanuli van opstandelingen gezuiverd is en dat haar troe pen zonder tegenstand naar het centrum van de rebellen in Mid- den-Sumatra opmarcheren. De regeringstroepen uit Lu- buk Djambi zetten hun opmars in Midden-Sumatra voort. Zondag heeft de radio van de opstandelingen in Midden-Suma- tra gemeld, dat troepen van de tegenregering zich vechtend weer een weg hebben gebaand, de stad aan de westkust die vo rige week door centrale troepen werd veroverd. Een Mustang-jager van de cen trale regering is bij Padang neer geschoten. Volgens de radio van de op standelingen worden hevige ge vechten geleverd in het bergach tige gebied van Tapanuli in Nrd- Sumatra. Opstandelingen in loopgraven in het oerwoud bie den krachtig verzet aan de re geringstroepen die uit Madang - -Eidempoean naar het zuiden oprukken. De radio van de tegenregering maakte zondag verder melding van verspreide gevechten bij Goenong Toea en Sidikalang in Tapanuli. De „Manchester Guardian over Indonesië Het liberale Britse dagblad „Manchester Guardian" schrijft, dat zelfs indien er een einde wordt gemaakt aan de activiteit van de opstandelingen in Mid den-Sumatra, de spanningen en conflicten die tot de opstand leidden, niet zullen zijn wegge nomen en dat Djakarta deze thans moet oplossen. Hoewel beide partijen elkaar van het uitlokken van buiten landse inmenging hebben be schuldigd is er gelukkig geen toestand als in Korea ontstaan, doordat de grote mogendheden het gevaar van de toestand heb ben beseft, aldus het blad. De Marokkaanse regering heeft van de Spaanse regering het on middellijke vertrek van alle Spaanse troepen uit de voormali ge noordelijke en zuidelijke zo nes van het voormalige protecto raat Marokko geëist, zo meldt 't Marokkaanse weekblad „Al Istiqlal". De eis is, vervat in een nota, de vorige week reeds aan de Spaanse ambassadeur overhan digd. De Marokkaanse regering is tot haar besluit gekomen door het blijk van onwil, dat de Spaanse autoriteiten hebben ge geven bij het overnemen van het gebied van Tarfaja door Marok kaanse troepen. De Marokkanen moesten, op weg naar de woes- tijnstad Tarfaja, een grote om weg maken omdat de Spanjaar den weigerden hen via Spaans gebied te laten optrekken. Volgens „Al Istiqlal" is de Ma rokkaanse nota gebaseerd op de verklaring van Madrid van 7 april 1957, waarin gezegd werd dat de „huidige status van de Spaanse troepen van kracht blijft gedurende de overgangs periode". Marokko heeft deze overgangsperiode voor geëin digd verklaard, aldus het blad. De Marokkaanse staatsradio heeft zaterdagavond gemeld, dat er geladen vliegtuigen van Tar faja naar de Canarisehe eilan den zijn vertrokken. Dit duidt er op, dat het Spaanse garnizoen 'n begin heeft gemaakt met de ont ruiming, aldus de zender. De totale sterkte van de Spaan se troepen in Marokko wordt geschat op 30.000 man. T~ saians „rebèrt kapp*r«t WoparttcocW «orb 16 brwwjjstroat 9 UwKuzen kapsels met „sfeer" in een salon mtt „sfeer" PRINSES IRENE HAD AANRIJDING H. K. H. Prinses Irene heeft za- tei dagmiddag even over twaal ven met een dooi' haar bestuur de auto midden in het dorp De Bilt een aanrijding gehad met een bromfietser. Zij kwam met 40 km snelheid uit de richting Utrecht,- waar zij een bezoek aan de kapper had gebracht, en was op weg naar Soestdijk. Juist bij de ruïne van het vorige week uit gebrande hotel „Pol" stak een 60- rig personeelslid van de firma Ol- land, die deze fabriek van snelwe gers verliet, plotseling de rijweg over zonder enig teken te geven. Hij werd door de auto van de prinses, die niettegenstaande krachtig remmen hem niet meer kon ontwijken, geschept. Met een beenbreuk -en andere kneuzin gen is hij naar het diaconessen- huis in Utrecht vervoerd. De prinses, die zeer onder de indruk van het gebeurde was, is met een uit Soestdijk gezonden auto naar huis gebracht. In de grote goud- en ivoorkleu rige troonzaal van het koninklijk paleis te Brussel, onder het stra lende licht van negen reusachtige massief koperen kroonluchters waarvan de geslepen kristallen het licht duizendvoudig weerkaat. sten, heeft koning Boudewijn van België zaterdag met prinses Bea trix het eerste grote hofbal in België sedert 1934 geopend. De koning, in unform van lui- tenant-genei-aal, had om tien uur de balzaal betreden langs de rechter zijvleugel, vergezeld door zijn vleugeladjudanten en hof- dignitarissen. Na hem kwamen diplomaten en de hoge burgerlij ke gasten. Op het ogenblik dat hij het midden van het glimmen de parket had bereikt, kwam de Belgische koninklijke familie van de andere kant de zaal binnen. In dit gezelschap bevonden zich ook de buitenlandse prinsen en prin sessen, o.w. prinses Beatrix en prinses Irene. Op het moment dat de koning zich bij zijn familie en zijn gasten voegde, zette het or- Prinses Beatrix droeg een stiapless avondjurk van cham- Heuss naar Canada. Bondspresident Heuss van West-Duitsland zal op 1 juni naar Canada gaan voor een of ficiéél bezoek aan Ottawa, zo is vrijdag in Bonn bekendgemaakt. Hij zal tot 4 juni in Ottawa blij ven. Het zal de eerste maal zijn dat een Duits staatshoofd Cana da bezoekt. Politieke leiders en diplomaten" in Parijs, verontrust door de sterker wordende anti-Ameri kaanse gevoelens, dringen aan op besprekingen tussen Frankrijk, de Ver. Staten en Engeland om tot een gelijkgerichte politiek ten aanzien van Noord-Afrika te ko men. President Coty wil, naar ver luidt, als leider van de nieuwe re gering een man aanwijzen, die in staat wordt geacht om zo spoedig mogelijk met president Eisenho wer de Algerijnse kwestie te be spreken. De aanhangers van ge neraal De Gaulle achtten de ge neraal uiteraard het best ge schikt voor die taak. Het is be kend, dat De Gaulie voorstander is van een soort uitgebreide Frans-Afrikaanse federatie en het is ook bekend, dat de gene raal het vertrouwen geniet van politieke leiders in Noord- en Midden-Afrika. Het gevaar voor Amerikaanse interventie dat de Fransen aan wezig achten ondanks de officiële tegenspraak van beweerde ver klaringen van Murphy, de Ame rikaanse bemiddelaar in 't Fraris- lunesisehe geschil, heeft een toe nadering tussen verschillende Franse groeperingen tot gevolg. Volgens sommige berichten schij nen ultra-nationalisten en libera len elkaar te naderen op een punt waar beide partijen de leiding van De Gaulle zouden willen aan vaarden. De Vereniging van Vrije Fran sen, die na de oorlog is opgericht om de idealen van de beweging van de Vrije Fransen tijdens de oorlog te bewaren, heeft zater dagavond haar niet-poiitiek ka rakter opgegeven en zich uitge sproken voor herstel van gene raal De Gaulle in de macht. Er werd zaterdagavond te Tou louse door de algemene vergade ring van de vereniging eenstem mig een motie aangenomen, vol gens welke president Coty moet worden verzocht generaal De Gaulle te vragen o£ hij „zijn on derbroken missie" wil hervatten. Bidault kabinetsformatuer George Bidault, lid van de Franse republikeinse volkspartij (Katholiek), is zondag aange zocht als kabinetsformateur. Dit is president Coty's eerste belang rijke stap voor de vorming van een nieuwe regering sedert vijf dagen geleden Gaillards kabinet viel. Bidault (58 jaar) is één van de leidende figuren uit de Franse nationale vergadering, die sterk gekant zijn tegen de door Gail- lard goedgekeurde politiek van de Brits-Amerikaanse commis sie van goede diensten in het ge schil met Tunesië. Bidault is twee keer premier geweest en zeven maal minister van Buitenlandse Zaken na Frankrijks bevrijding in 1944. Na een onderhoud van een uur met president Coty verklaar de Bidault, dat de president hem verzocht had een regering samen te stellen. Gezien de ernst van de toestand had hij het verzoek inge willigd. Bidault sprak de hoop uit, dat hem de nodige steun niet onthouden zal worden. Algerië is volgens Bidault thans voor Frankrijk het belang rijkste vraagstuk. Frankrijk, al dus Bidault, is trouw aan alle verdragen die het heeft aange gaan, in het bijzonder aan het Noordatlantisch pact en ver wacht van zijn bondgenoten de zelfde trouw ten aanzien van deze verdragen. De kabinetsformateur ver klaarde, dat Algerië voor de Fransen een erfgoed en een roe ping is. Inmenging en concessies tot het prijsgeven'van het gebied zijn ontoelaatbaar, aldus Bidault. Het verlies van Algerië zou ook het verlies van Frankrijks econo mische onafhankelijkheid beteke nen. Een dergelijke ramp zou koste was kost vermeden moeten worden. pagnekleurige „point d'esprit" en een diamanten tiara. Het voor recht van strapless toiletten was aan de koninklijke gasten voorbe houden, voor gewone gasten had de hofmaarschalk deze toiletten verboden. Prinses Irene, die o.a. met prins Albert danste, was in het wit gekleed. Ook zij droeg een diamanten tiara. Er waren tevoren allerlei spe culaties geweest over de vraag, of de eerste van de twaalf onge huwde prinsessen met wie de 27- jarige koning zou dansen, de toe komstige koningin der Belgen zou zijn. Doch hofkringen hebben "verklaard, dat de koning 't eerst met de 20-jarige Nederlandse prinses Beatrix heeft gedanst, omdat zij de oudste kroonprinses op het bal was. Deze keus was door de hofetikette bepaald. Vóór het bal begon had de ko ning op het kasteel van Laken aan zijn prinselijke gasten een diner aangeboden. Daarna, ter wijl bij het hel verlichte paleis de 6000 genodigden arriveerden in auto's die varleerden van prach tige limousines tot gewone ta xi's en duizenden Belgen zich bij de ingangen van het paleis ver drongen om maar een glimp te kunnen opvangen van de prach tige toiletten der dames, begaf de vorst zich alleen naar het feest, twintig minuten later gevolgd door zijn vader, koning Leopold en prinses Liliane. Nooi dstraat 25, Tel. 795 AXEL Kampeer- en Hengreisportartikelen II.H. Vts9ers! 20 "/o KORTING op Ru Werpmolens. Ru Star 45.— nu 36.— Ru Jet 45.— nu 36 Ru Record 49.— nu 39.80 Ru Atlantic 70.nu 56. Ru Mer 74.nu 59.20 Ru Pacific 77,— nu 61.60 Almer zee werphengel 34.50 nu 27.60 Profiteert van deze unieke aanbiedins. De bemiddelingscommissie, gevormd door de voorzitters van de werkgevers- en werknemers- vakcentralen, heeft vrijdag 18 april opnieuw besprekingen ge voerd met de direktie van de K.L.M. en de vereniging van K.L.M.-vliegers. Officieel is meegedeeld, dat deze besprekingen niét tot over eenstemming hebben geleid. Overeenkomstig de op 20 maart j.l. te Amsterdam tussen partijen getroffen overeenkomst zal het geschil thans door een bindende uitspraak van een on partijdig college worden be slecht. De besprekingen tussen de zes voorzitters der werkgevers- en werknemerscentralen, die als bemiddelaar fungeerden in het salarisconflict tussen de di rectie van de K.L.M. en de ver eniging van K.L.M.-vliegers zijn vrijdagmiddag j.l. half drie be gonnen en werden in de nacht van vrijdag op zaterdag half drie beëindigd. De conferentie werd in het hoofdkantoor van de K.L.M. te 's Gravenhage ge houden. Zowel van de zijde van de di rectie van de K.L.M. als van die van het bestuur van de vereni ging van K.L.M.-vliegers deelde men ons mede, geen commen taar te verstrekken op het com- miniqué dat door de bemidde lingscommissie van zes over het resultaat van de besprekingen is uitgegeven. Nu de pogingen van de bemid delingscommissie inzake het sa larisgeschil tussen de directie van de K. L. M. en de vereniging van K. L. M.-vliegers zijn mis lukt, zullen volgens de procedu re, vastgesteld in maart jl., de 6 leden van de commissie zich nu nader beraden op het aanwijzen van arbiters. Hoeveel arbiters er zullen wor den benoemd is nog niet vastge steld. Wél is het de bedoeling zo veel mogelijk spoed te betrach ten. De kwestie van een te schep pen overlegsfiguur, teneinde soortgelijke moeilijkheden in de toekomst te vermijden, zal in 'n later stadium aan de orde wor den gesteld. Onder de gasten bevond zich niet de prinses, die volgens het Parijse blad „France-Soir" de ko ning het naast aan het hart ligt, prinses Cecile van Bourbon-Par- ma. De zalen van het paleis waren voor het feest versierd met dui zenden witte en paarse horten sia's uit de koninklijke kassen te Laeken. Felle lichtbundels van schijnwerpers verlichtten de na tionale vlag op het dak van het koninklijk paleis. De Prinsessen Beatrix en Irene bleven tot het einde van het bal. aldus een bericht van Belga, nog lang nadat de Belgische konink lijke familie was vertrokken. Men zag hén veel op de dans vloer en zij schenen zich goed te vermaken. DRUKTE OP DE EXPO Zoals te verwachten was heeft de pas geopende Wereldtentoon stelling op de Heizelvlakte bij Brussel het dit eerste weekein de zeer druk gehad, zowel van vreemdelingen ais van Brusse laars en andere Belgen. Mede door het fraaie weer groeide de menigte in de lanen en de hallen zichtbaar met het uur. Ook op de wegen van en naar het terrein bewoog zich constant een drukke verkeers stroom. De zijspanrijders van de Belgische wegenhulp kwamen soms handen tekort om alle „pa tiënten" tijdig te kunnen helpen. Tegen het middaguur was het bij alle restaurants op de Heizei een drukte van belang, maar nog meer bezoekers zag men op ge schikte en minder gepaste plek jes hun broodtassen aanspreken. Ook Brussel zelf ondervindt de weerslag van de drukte, en niet alleen in het aangename. Sedert de opening van de expo sitie krijgt de politie steeds veei- vuldiger aanmeldingen van dief stallen op het terrein en in de hotels of pensions. De politie is ervan overtuigd met een goed georganiseerde bende te doen te hebben en mengde reeds de In terpol in de zaak. Maar op ande ren dan een paar zakkenrollers kon men nog niet de hand leg gen. Zaterdag werd de tentoonstel ling door 128.384 personen be zocht. De Sowjet-Unie waarschuwt Groot-Brittannië Radio-Moskou heeft in een radio-uitzending voor Groot-1 Brittanniië gezegd dat Groot Brittannië in een oorlog betrok- ken kan worden, indien, door een misverstand, een Ameri-- kaanse bommenwerper met een waterstofbom aan boord op dracht krijgt Rusland aan te vallen. De radio gaf commentaar op de mededeling van minister Gromyko, dat de Sowjet-Unie bij de veiligheidsraad een klacht zal indienen over vluch ten van Amerikaanse bommen werpers met kernwapens in de richting van de Sowjet-Unie. De situatie op de scheepvrachtenmarkt Het vraagstuk van het sluiten van een internationale overeen komst tot stabilisatie van de seheepstarieven zal ter bestude ring worden opgedragen aan een speciale commissie, welke zojuist te Londen is opgericht door de Internationale Scheepvaartfede- iatie, waarbij 19 scheepvaartlan- den zijn aangesloten. Deze com missie, waarvan de leden nog moeten worden aangewezen, zal een Brits plan bestuderen inzake de stabilisatie op de scheepj- vrachtenmarkt dat uit 1952 da teert alsmede een Grieks plan 'dat de verplichte oplegging van schepen voorziet teneinde hier- dooi een verhoging der sclieeps- vrachtentaricven tot stand te kunnen brengen. In scheepvaartkringen is men het er echter over eens, dat een eventueel stabilisatieplan alleen kan slagen wanneer nagenoeg alle scheepvaartlanden hiertoe hun medewerking verlenen. Wat wolken, wat son. Hét koude Noordzeewater was er de oorzaak van dat zon dag in het noordwesten van het land plaatselijk het kwik niet bo ven 10 graden steeg. In het oos ten en zuiden werd het in de middag heir en daar 18 gr. Óvei- al was het vooral in de voormid dag zonnig. De lucht werd aan gevoerd met westelijke winden. In deze westelijke stroming trerts over Engeland een zwak kou front waarachter de wind iets geruimd was en de temperatuur m de middag iets lager was dan bij ons. Dit koufront bereikte, met gebroken bewolking in de late avonduren van zondag 't noord westen van Nederland. We ver wachten dat het vandaag in de loop van de dag het gehele land gepasseerd zal zijn, waardoor in het binnenland de middagtempe- raturen iets lager worden dan zondag. Aangezien tegelijker tijd een rug van hogedruk over de Noordzee nadert, zal eventue le regenval in de buurt van het front van onbetekenende aard zijn. De grote depressie-activi teit op het uiterste westen en noordwesten van de Oceaan is te ver weg om het weer te lande de eerste paar dagen in ongun stige zin te beïnvloeden. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van maandag ochtend tot maandagavond. WAT WOLKEN, WAT ZON. Veranderlijke bewolking en op de meeste plaatsen droog weer. Overwegend matige westelijke wind. Over het algemeen iets lagere middagtemperaturen. DINSDAG 22 APRIL v.m. n.m. Breskens 3.35 3.59 Terneuzen 4.10 4.34 Hansweert 4.50 5.14 Walsoorden 5.00 5.24 ZON MAAN op onder op onder April. 21 5.32 19.46 6.43 22.20 22 5.30 19.48 7.22 23.17 23 5.28 19.50 8.07 24 5.26 19.51 9.01 0.08 25 5.24 19.53 10.01 0.54

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1