Drink vettere melk BINNENLANDS NIEUWS Wat brengt de radio? 'iti&ó april chines gers n Het smakelijk kopje koffie in de praktijk DE INGESNEEUWDE SLAAPWAGEN geprikkeld De opzet van de wereldtentoonstelling Leerlingen Scholen IFAP-boterconferentie zegt:. Gemeente Terneuzen bare scholen A, ZuiU- innen worden gedaan er scholen en ter gn- ie kinderen, die vfcir er 1958. defs van Terneuzen Woensdag 16 april 1958 -22 uur demon- /RUE TOEGANG lefoon 331 lordstraat 74 A ite en sportieve lende weken: uur: folière's toneelstuk en". uur: toonstelling Brusserf. uur: ny Ray. )elvolle programma ren". edstrijd Schotland VRIJE ZEEUW 12e jaargang no. 4346 Breng vettere melk met zo mo gelijk een natuurlijk vetgehalte in de handel, juist daar waar thans laag gestandaardiseerde melk wordt verkocht. Moedig het melkverbruik aan, in het bijzon der op scholen en op ander maat schappelijk gebied. Zorg voor 'n vergroting van het boterver- bruik door het tot elkaar bren gen van de prijzen van boter en margarine en maak er propa ganda voor met alle beschikbare effektieve middelen. Zo luidt de raad aan de boe- renorganisaties van de dezer da gen te Londen gehouden twee daagse boterconferentie, bijeen geroepen door de internationale federatie van agrarische produ centen IFAP, waarvan de drie Nederlandse centrale landbouw organisaties lid zijn. Deense boeren willen gemeenschappelijke verkooporganisatie vormen De Deense boeren zijn voorne mens. over te gaan tot de vorming van een grote gemeenschappelijke verkooporganisatie ter bescher ming van hun belangen in het buitenland. Deze stap werd verhaast dooi de toenemende moeilijkheden, die er in Engeland en op andere tra ditionele markten bestaan voor de belangrijkste exportprodukten van Denemarken, boter, bacon en eieren. De Deense zuivelproducenten leiden grote verliezen door de zeer lage prijzen in binnen- en buitenland. Zij zeggen, dat het dumpen van Zweedse en Finse boter in Engeland hun 35 miljoen kronen heeft gekost. De zuivel - producenten vernamen onlangs, dat de jongste daling van de bo- terprijs in Engeland voor een deel het gevolg was van „dumping" door twee particuliere Deense ex porteurs die de boter ongeveer lu shilling per cwt beneden de over eengekomen prijs aanboden. Daarom zal aan de nieuwe or ganisatie het uitsluitende recht veneend worden de exportprijzen- vast te stellen, waaraan alle ex porteurs zich zullen moeten hou den. Aan de minister van Land bouw zullen bevoegdheden gege ven worden tot het doen van hef fingen op slacht en export, ten einde evenwicht te brengen tus sen goede en slechte markten. Er worden ook andere plannen om de boeren te helpen overwo gen, o.a. prijsgaranties en een krachtiger propaganda. Deze zul len binnenkort aan het parlement worden voorgelegd. De dalende boterprijzen bij grote voorraden, zo kwam men tot de conclusie, zijn het gevolg van een hogere wereldproduktie. Deze wordt gedeeltelijk veroor zaakt door hogere melkgift per koe, gedeeltelijk door een hoger natuurlijk vetgehalte van deze melk en gedeeltelijk omdat be paalde landen het natuurlijke vetgehalte van de drinkmelk laag hebben gestandaardiseerd. Voorts is verminderd boterver- bruik in een aantal landen ener zijds oorzaak van het zoeken naar verhoogde verkopen door uitvoerlanden en anderzijds van het verminderen of aan banden leggen van de invoer in importe rende landen. In sommige importlanden is bovendien de eigen- produktie ge stegen, terwijl in andere landen het margarineverbruik ten koste van het boterverbruik gestegen is. Slechts het Ver. Koninkrijk laat tegen laag tarief boter in onbeperkte hoeveelheden toe. Veel waardering bestond voor die landen, waar men reeds maatregelen tegen de situatie heeft genomen, o.a. door het ver anderen van de prijsverhouding tussen melk en andere land- bouwprodukten teneinde verdere vergroting van de melkproduktie tegen te gaan. Het advies met de overwegingen is aan alle natio nale boerenorganisaties gezon den. Vier Amerikanen op de bres voor staking van kernproeven Vier Amerikanen, die zichzelf „comité voor vreedzame actie tegen kernwapens" noemen zijn maandag per vliegtuig uit New York naar Moskou vertrokken, waar zij aan Chroesjtsjef hun wensen voor een onvoorwaarde lijke staking van kernproeven hopen kenbaar le kunnen maken. Weliswaar hadden zij al tot hun tocht besloten voordat Rus land eenzijdig tot staking van de kernproeven besloot, maar dit had geen verandering van hun plan nen tot gevolg omdat zij van me ning zijn dat Rusland noch Ame rika „de kern van de kwestie heeft geraakt", zoals zij het in een brief aan premier Chroesjt sjef uitdrukten. Onderweg naar Moskou hopen zij in Londen premier MacMillan te spreken en in Parijs diens Franse ambtgenoot Gaillard. Ook willen de vier Bonn en Wcst- Berlijn nog aandoen en in Mos kou cp straat de voorbijgangers toespreken. Protestactie van Zuidafrikaanse naturellen Bij een maandagavond j.l. te Sophiatown door ih'h'eemsen ge houden betoging zijn wanorde lijkheden ontstaan. Nadat de politie eerst vergeefs gepoogd had de betogers met ge bruikmaking van de gummiknup pel te verspreiden, opende zij tenslotte het vuur. Hierbij werd een Afrikaan gedood en vier ge wond. Twee weken geleden werden de resultaten bekend van een acht daagse proefneming naar smaak en kwaliteit van de koffie in 52 etablissementen-, café-restau rants, cafétaria's, lunchrooms en stationrestauraties in het westen des lands. Daarbij bleek aan vier koffie- keurders van de belangrijkste Nederlandse branderijen, dat het kopje koffie niet overal ideaal geschonken wordt, hetgeen over eenkomt met klachten van land genoten- en bezoekers uit den vrëemde. Uit nadere analysering van de onafhankelijk genomen proefnemingen bleek, dat de ge middelde kwaliteit van de gere serveerde koffie zeker niet slecht is, maar dat door onachtzaam heid en te lang laten staan van zetsel letterlijk bittere ervarin- PEILING DER BRITSE «PENBARE MENING OVER DE PROEFNEMINGEN MET KERNWAPENS ■et Gallup-instituut voor pei- li*K der openbare mening heeft i» Engeland, voor rekening van de ..News Chronicle", een peiling der openbare mening verricht. Hieruit bleek, dat 61 procent der ondervraagde Britten tegen ee» «-onzijdig Brits afstand doen va* de waterstofbom is, 25 pro cent is hier voor en veertien pro cent had geen mening. 44 procent der ondervraagden meent dat de Verenigde Staten en Groot-Brittannië thans hun proefnemingen met kernwapens moeten staken, doch 47 procent hecht geen geloof aan de Sowjet- russisehe belofte, om de proeven te staken. 42 procent meent, dat de Ver enigde Staten en Groot-Brittan- nlë voort moeten gaan met het nemen van proefnemingen met kernwapens, terwijl veertien pro cent hierover geen mening had. Zestien procent der onder vraagden meende dat, indien de Sowjet-Unie zou mededelen geen kernwapens meer te zullen ver vaardigen, het westen- dit ook en zonder voorwaarden te stellen, zou moeten doen, terwijl 35 pro- oent van mening is dat hiertoe eerst zou kunnen worden over gegaan, wanneer de Sowjet-Unie in zou stemmen met toezicht op naleving van een toezegging ter zake. 58 procent der door „Gallup" ondervraagde Britten is van me ning dat de Westduitse strijd krachten- niet de beschikking over kernwapens moeten krijgen, terwijl elf procent West-Duits- land wil toestaan zijn eigen kernwapens te vervaardigen. Tenslotte was 77 procent der ondervraagden van mening dat het „belangrijk" is thans 'n top conferentie te houden, twintig procent had een tegenover ge stelde opinie en drie procent had hierover geen mening. Amerikaanse vakbeweging steunt anti-recessie voorstellen van Truman De president van het vakver bond A.F.L.-C.I.O., George Mea- ny, heeft verklaard dat hij het eens is met de maatregelen tot bestrijding der economische re cessie, die oud-president Truman maandag aan het Congres heeft aanbevolen. Meany zeide, dat Truman volkomen gelijk heeft en dat een verlaging van de belas tingen nodig is om Tie Amerika nen met kleine en middelgrote in komens in staat te stellen hun bestedingen te verhogen en daar door de economie weer kracht te geven. Geen Amerikaans afgezant naar Saoedi-Arabië Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft maandagavond tegengesproken dat er een speciale Amerikaanse afgezant naar Saoedi-Arabië zou zijn gezonden om de ontwikke lingen te bespreken, die leidden tot koning Saoeds gedeeltelijke machtsoverdracht aan Emir Fei- sal. Dit had de Egyptische pers gerneid. NIEUW-GUINEA TER SPRAKE IN EEN V.N.-COMMISSIE In de commissie voor inlich tingen over niet-zelfbesturende gebieden van de Verenigde Na ties is maandag gesproken over Nederlands Nieuw-Guinea. De Indische afgevaardigde, Na- taradjan, zei, dat hij een punt ter sprake wilde brengen over „de opneming van zekere inlich tingen betreffende West-Irian". ,.Het oordeel van mijn rege ring over de status van dit ge bied zijn wel bekend", zo zei hij. „Wij beschouwen dit gebied ais een deel van Indonesië". De Indiër voegde eraan toe, dat hij zich ervan bewust was, dat deze kwestie elders in be handeling was geweest. Zijn ver klaring had dan ook alleen de bedoeling de kwestie te vermel den. De Nederlandse afgevaardigde, dr. J. Vixseboxse, maakte be zwaar tegen de opmerking van Nataradjan. De Nederlandse re gering acht haar soevereiniteit over Nederlands Nieuw-Guinea buiten twijfel. De Australische Kelly zei, dat het „bijna onnodig" voor hem is teh erinneren aan de houding van de Australische regering in gen kunnen worden opgedaan. Het initiatief van de proefne ming van een importeur van koffiemachines, die overigens geen invloed op de bij de eerste „test" uitgezochte bedrijven kon oefenen, is thans mede overge nomen door de directies van be langrijke koffiebranderijen en de horeea-vakpers. Tijdens een „koffieparlement", dat vrijdag gehouden werd, be sloot men te beginnen met inten sieve voorlichting van de afne mers van koffie, schriftelijk zo wel als mondeling. Daarbij zal gewezen worden op o.a. de juiste verhouding tussen koffie en wa ter en de zet-temperatuur, de verhouding tussen te maken zet sel en de „omloopsnelheid" als ook de verdere zorg, die aan een kop goede koffie moet worden besteed. Op die manier hoopt men de „koffiehuishouders" te inspireren tot betere prestaties. Vermeld zij, dat vijf tot acht gram koffie voor een lekker kopje nodig is en dat pruttelen en koken van koffie smaak- en reukstoffen verjaagt. De zorg vuldigheid van liet zetten en de ouderdom van het zetsel spelen echter ook belangrijke rollen. Overwogen wordt om de „koffie test" op grote schaal landelijk te herhalen. Verder wordt de moge lijkheid onderzocht om- tot jaar lijkse „koffie-zet-wedstrijden" te komen. Men deelde mede, dat in ons land thans 2,9 kg koffie per hoofd van de bevolking wordt verbruikt tegen 3,6 voor de oor log. In de Verenigde Staten is het koffieverbruik ongeveer 8 kg per Amerikaan. Het is niet onmoge lijk, dat het Nederlandse initia tief zal leiden tot' „koffietests" in diverse Europese landen. SNELHEIDSDUIVEL OVER DE KOP Maandagavond tegen zes uur is op de Haagseweg even buiten de bebouwde kom van Amster dam een personenauto over de kop geslagen. De bestuurder, die in de richting Den Haag reed, had de snelheid opgevoerd tot ongeveer 135 km per uur en wilde een file auto's passeren. Toen een in de file rijdende vrachtauto naar links uitweek om ook te gaan passeren, moest de snelheidsduivel plotseling remmen. Hij en een tweede in zittende moesten voor onder-- zoek naar een ziekenhuis wor den gebracht, maar konden vandaar huiswaarts gaan. De auto werd ernstig beschadigd. ER KWAM GEEN STOPLICHT MEER Toen twee jeugdige Amster dammertjes van 8 en 10 jaar in hun geboorteplaats stiekem in de open laadbak klommen van een grote vrachtauto, die voor een verkeerslicht moest stop pen, hadden zij er geen idee van dat hun gratis ritje in Voort huizen op de Veluwe zou ein digen. Zij waren n.l. van plan, bij het volgende rode stoplicht weer van de auto af te sprin gen. Er kwam echter geen rood stoplicht meer en de chauffeur zette koers naar Enschedé In Voorthuizen echter zag een wegenwachter de angstige gezichten van de twee clande stiene liftertjes boven de laad bak uit. Hij gaf de chauffeur van de vrachtwagen een stop teken. Toen de vrachtauto stil stond namen de verstekelinge tjes de benen, doch de wegen wachter had de jongens snel ingehaald en gegrepen. De po litie waarschuwde de ouders en stelde de jeugdige reizigers op transport naar Amsterdam. GEEN VER„ZOEN'TNG De echtgenote van een café houder aan de Amstel te Am sterdam maakte maandagavond aanmerkingen over een paar tje, dat in het café nogal op zichtig zat te zoenen. Het paar raakte hierover ontstemd. De vrouw begon met bierglazen te gooien en sloeg met een barkruk een tapkraan kapot. De zoenende man trok de telefoont stuk. De politie werd gewaarschuwd,' maar toen een agent kwam waren de min- nenden reeds vertrokken. UIT GESTICHT GEVLUCHTE JONGENS AANGEHOUDEN De Amsterdamse politie heeft maandagavond twee 17-jarige jongens aangehouden, die eer der op de dag uit een inrichting bij Doorn waren weggelopen. De twee knapen vielen op, omdat zij uit een auto stapten, die midden op het Weteringcir cuit stil stond en bleef staan. Zij hadden de auto voor een hotel in Leersum weggenomen en waren op het Weteringcir cuit gestrand omdat de benzine op was. KINDEREN SPEELDEN MET VUUR Doordat zijn 6-jarig zoontje met lucifers speelde is een stromijt op het erf van de land bouwer H. Meulenbeek in Kla- renbeek in brand geraakt en geheel verloren gegaan. Onge veer 5000 kg roggestro, voor een waarde van ongeveer duizend gulden, ging hierdoor verloren. Korte tijd nadat de Klaren- Door AGATHA CHRISTIE. 52). De inhoud van Hardman's twee koffers was spoedig doorzocht. Ze bevatten misschien een oneven redig grote hoeveelheid geestrijke dranken. Hardman knipoogde. „Ze doorzoeken niet dikwijls Je valiezen aan de grens. Ik gaf da delijk een bos Turkse banknoten en ik heb nog geen moeite ge had." ,.En in Parijs?" Hardman knipoogde weer. „Als ik in Parijs kom," zei hij, „dan kan, wat er over is van dit oartijtje, in een flesje voor haar water." ,.U gelooft niet in geheelont houding," mompelde Bouc, met een glimlach. ..Wel," zei Hardman, ..ik heb me cr nooit dik over gemaakt." „Ah!" zei monsieur Bouc. „Ty pisch Amerikaans." „Ik zou graag eens Amerika zien," zei Poirot. „U zou daar zeer doortastende methoden leren," zei Hardman. „Europa moet daarvoor nog ge wekt worden. Het slaapt half." „Het is waar, dat Amerika het land van de vooruitgang is." stemde Poirot toe. ,.Er is veel dat deze kwestie. Deze houding I il: bewonder van de Amerikanen, blijft onveranderd, aldus Kelly. Alleen ik ben misschien ouder- (Nadruk verboden.) wets, maar ik vind de Amerikaan se vrouwen minder charmant dan de enze. Het Franse of Belgische meisje, couquet, charmant ik geloof dat er geen is. die haai nabijkomt." Hardman keerde zich af om een ogenblik naar de sneeuw te tu ren. „Misschien hebt u gelijk, mon- iseur poirot," zei hij. „Maar ik denk dat iedere natie het meest van zijn eigen meisjes houdt." Hij knipperde, alsof de sneeuw zijn ogen pijn deed. „Verblindend, hè," zei hij. „Zeg lieren, deze geschiedenis werkt op mijn zenuwen. De moord en de sneeuw en alles. En het niets doen. Maar rondhangen en de tijd doden. Ik zou wel eens aan de gang willen voor iets of iemand." „De ware, Westerse geest van bedrijvigheid," zei Poirot met een glimlach. De conducteur zette de koffers weer op hun plaats en ze gingen naar dc volgende coupé. Kolonel Arbuthnot zat in een hoek 'een pijp te roken en een tijdschrift te lezen. Poirot verklaarde het doel van hun komst. De kolonel protesteer de niet. Hij had twee zware, leren suitcases. beekse brandweer hier was op getreden moest dezelfde land bouwer wederom brandalarm maken. Nu woedde er een schoorsteenbrand, die weinig schade aanrichtte. Bij de heer Strijbis te Apel doorn geraakte een schuur in brand, doordat een 5-jarig buurjongetje met lucifers speel de. De schuur brandde geheel uit en daarbij gingen 10.000 kg pakstroo en 4000 pond hooi ver loren. Hier bedroeg de schade ongeveer zesduizend gulden. Beide gedupeerden zijn ver zekerd. VREEMDE THEEZAAK. De kok van het opleidingsschip voor de binnenvaart „Hollands Glorie", dat gelegen is in het Wantij te Dordrecht, heeft enige tijd geleden in een heg een aan tal pakjes thee gevonden, waar van de waardebonnen waren ver wijderd. Hij stelde de politie van zijn vreemde vondst in kennis. Een paar weken later vond de kok, die het hegje veiligheidshal ve in de gaten hield, wederom een aantal pakjes thee, ook weer zonder waardebonnen. De ge schiedenis heeft zich nog een keer herhaald, want weer heeft de kok de politie op dc hoogte gesteld van een vondst van veertien pak jes thee van goede kwaliteit, maar met uit de verpakking geknipte waardebonnen. SCHIPPERSKNECHT VERDRONKEN. Op de Oude Maas voor Dor drecht is de 22-jarige schippers knecht B. Baggerman, gewoond hebbend te Werkendam, van zijn schip, het m.s. „Vergankelijkheid" overboord geslagen en verdron ken. HUWELIJKSZWENDELAAR MAAKTE WEDUWE STRAATARM. De rechtbank te 's-Gravenhage heeft dinsdagmorgen de 32-jarige autohandelaar Marinus P. van O. uit 's-Gravenhage veroordeeld tot een gevangeiVtstraf van 2 jaar met aftrek van voorarrest en ter beschikkingstelling van de rege ring, omdat deze man zich had schuldig gemaakt aan oplichting. Hij had een weduwe uit Limburg aan wie hij trouwbeloften deed ertoe gebracht al haad geld in totaal ƒ23.000 aan hem te geven. De weduwe heeft niets meer over. De officier van justi tie had tegen de autohandelaar, die zich al eens eerder aan een dergelijk strafbaar feit had schul dig gemaakt eenzelfde straf ge vorderd als de rechtbank nu heeft opgelegd. VIJFTIG PERSONEN IN ITALIAANS TYROL VERMIST In Italiaans Tyrol «orden sinds een week een vijftigtal perso nen herders en hun gezin nen vermist. De betrokke nen zijn zeven en acht dezer, met een mondvoorraad voor enkele dagen, naar bergweiden vertrokken, om zich aldaar be vindend vee te voederen, li t weer is na het vertrek der her ders slechter geworden. Er viel overvloedig sneeuw, die op sommige plaatsen lagen van twee meter dikte vormde. Red dingsploegen zijn erop uitge trokken, om te pogen de her ders en hun gezinnen te hel pen. DONDERDAG 17 APRIL. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal.; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 8.50 Voor de huisvr.; 9.35 Waterstan den; 9.40 Gram.; 10.00 Idem; 10.30 Morgendienst; 11.00 Voor de zie ken; 11.45 Koorzang; 12.00 Mid dagklok; 12.03 Gram.; 12.25 Voor de boeren; 12.35 Land- en tuin- bouwmeded.; 12.38 Gram.; 12.45 Herhaling van de opening van de Wereldtentoonstelling te Brussel; 13.00 Nieuws en Kath. nws; 13.20 Platennieuws; 13.30 Blaaskwint.; 14.40 Metropole-ork.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Instr. septet; 15.40 Vocaal ens.; 16.00 Bijbeloverden- door voortdurende pijn AESKEÜTJES helpen direct „Balans der wereld met het oog op een humanere wereld." Dit is het motto dat de organisatoren van de wereldtentoonstelling-1958 hun schepping hebben gegeven. Hun bedoeling met deze formule ring is cr de nadruk cp te leggen, dat do tentoonstelling meer is dan het toneel van de wedijver tussen de deelnemende landen en ook de kans biedt op beter begrip en sa menwerking. Deze opzet blijkt ook uit de organisatie. Immers naast de grote afdeling van België, die van Belgisch Kon go en Roeanda Oeroendi en de buitenlandse afdelingen nemen de paviljoens van de organisaties voor internationale samenwer king en de andere internationale afdelingen een belangrijke plaats in. Zo zijn b.v. in het „internatio nale paleis van wetenschappen" veertien landen, waaronder de Ver. Staten, de Sowjet-Unie, En geland, Frankrijk en Nederland vertegenwoordigd. In vier onder afdelingen wordt een beeld gege ven van de jongste ontdekkingen betreffende het atoom, dc mole cule, het kristal en de levende cel. In een filmzaal met 600 plaat sen worden op een halfcirkelvor mig doek verscheidene films tege lijk- geprojecteerd, die oen syn- „De rest van mijn bagage is over zee gegaan," verklaarde hij. Als de meeste militairen was de kolonel een keurig nette in- pakker. Het onderzoek nam maar een paar minuten. Poirot merkte een pakje pijpschoonmakers op. „Gebruikt u altijd hetzelfde soort?" vroeg hij. „Gewoonlijk. Als ik ze krijgen kan." „Juist!" knikte Poirot. Die pijpschoonmakers wareri gelijk aan die, gevonden op de vloer van de coupé van de dode. Dr. Constantine merkte dat op toen ze weer in de gang stonden. „Toch," mompelde Poirot, „kan ik het haast niet geloven. Het ligt niet in zijn karakter, en als je dat hebt gezegd, heb je alles gezegd." De deur van de volgende coupé was gesloten. Het was die van prinses Dragiloff. Zij klopten en de diepe stem van de prinses riep: „Entrez." Monsieur Bouc deed het woord. Hij deed erg eerbiedig en beleefd toen hij zijn bezoek verklaarde. De prinses luisterde zwijgend naar hem, haar klein, padachtig gezicht geheel impassief. „Als het nodig is, heren," zei ze toen hij uitgesproken had, ,dan is alles gezegd. Mijn kamenier heeft de sleutels. Zij zal u hel pen." „Heeft uw kamernier altijd de sleutels, madame?" vroeg Poirot. „Zeker, monsieur." „En ais, gedurende de nacht, de douane bij één van de grenzen een stuk van uw bagage zou wen sen te openen?" De oude dame haalde haar schouders co. these geven van de verschillen de gebieden van wetenschap en hun fundamentele eenheid onder strepen, door uit te gaan van men selijke biologische verschijnselen om te komen tot een kernfysica en de uit kernreacties vrijgeko men energie. Een ander intei-nationaal paleis is gewijd aan de kunst. Hier zul len achtereenvolgens twee grote tentoonstellingen van elk drie maanden worden gehouden, de eerste betreft de hedendaagse kunst en haar bronnen in de 19de eeuw en de tweede heeft als the ma „de mens ten opzichte van de kunst", een uitgebreide verzame ling kunstvoorwerpen van de pre historie tot onze tijd. „Het „paleis van de internatio nale samenwerking" te berei ken via de wcreldpoort, één dei- tien toegangen tot het tentoon stellingsterrein en de pavil joens van de O.E.E.S. en de Raad van Europa, dc Eenelux, de Ver enigde Naties, de E.G.K.S. en de internationale douancraad liggen rondom een plein verenigd als be wijzen dat er op het gebied van de internationale samenwerking al belangrijke vorderingen zijn gemaakt. „Dat is al heel onwaarschijn lijk. Maar in dat geval zou de conducteur haar halen." „U vertrouwt haar dus zonder voorbehoud, madame?" „Dat heb ik u al gezegd," zei de prinses rustig. „Ik heb geen men sen in dienst, die ik niet ver trouw." „Ja," zei Foirot nadenkend. „Vertrouwen is inderdaad heel wat tegenwoordig. Het is mis schien beter 'n alledaagse vrouw te hebben, die men kan vertrou wen dan een chique kamenier bijvoorbeeld een elegante Fari- sienne." Hij zag de donkere, intelligente ogen langzaam draaien en zich op zijn gezicht vestigen. „Wat wilt u insinueren, mon sieur Poirot?" „Niets, madame. Ik? Niets." „Ja zeker. U denkt nietwaar, dat ik een chique Franqalse moest hebben om voor mijn toilet te zorgen?" „Het zou misschien gebruikelij ker zijn madame." Ze schudde haar hoofd. „Schmidt heeft toewijding voor me." Haar stem sprak langzaam de woorden uit. „Toewijding in onbetaalbaar." De Duitse kwam met de sleu tels. De prinses sprak tot haar in haar eigen taal, beval haar de va liezen te openen en de heren to helpen bij het zoeken. Zij zelf bleef in de gang naar de sneeuw kijken en Poirot bleef bij haar, het aan monsieur Bouc overla tend. de bagage te doorzoeken. (Wordt vervolgd.) king; 16.30 Tenor en piano: 17.00 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Bcursber.; 17.45 Gram.; 17.50 Ora toriumvereniging; 18.10 Huismuz.; 18.30 Gram.; 19.00 Nws; 19.10 Op de man af; 19.15 Gram.; 19.20 So ciaal perspectief; 19.30 Lichte mu ziek; 19.50 Pol. caus.; 20.00 Radio krant; 20.20 Gevar. progr.: 21.45 Gram.; 22.00 Pcriodiekenparade; 22.10 Orgelconc.: 22.40 Nabeschou wing schaken; 22.45 Avondover denking; 23.00 Nws; 23.15 Zaal sportuitslagen; 23.20 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gym.; 7.20 Gram.; 7.50 Dag opening; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.00 Gym.; 9.10 Voor de vrouw; 9.15 Gram.; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Opening Wereldtentoonstel ling te Brussel; 10.50 V. d. kleu ters; 11.00 Caus.; 11.15 Kamerork.: 12.00 Dansmuz.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Pianospel; 12.50 Uit het bedrijfsleven; 13.00 Nws; 13.15 Meded. of gram.: 13.20 Lichte muz.; 13.55 Beursber.; 14.00 Altviool en clavecimbei; 14.30 Voor de vrouw; 15.00 Logboek 1941; 15.30 Zang en piano; 15.45 Gram.; 16.00 Van vier tot vijf; 17.00 Voor de jeugd; 17.45 Orgel spel; 18.00 Nws; 18.15 Gevar. pro gramma v. d. militairen; 18.45 Sportproblemen; 18.55 Gesproken brief uit Londen; 19.00 Voor de kinderen; 19.05 Wie opent de kluis?; 20.00 Nws; 20.05 Radio- Philharm. ork. en koor; 21.20 Wat iedere vrouw wel weet, hoorspel; 22.30 Journ.; 22.40 Gram.; 22.50 Sportact.; 23.00 Nws; 23.15 Koer sen van New York; 23.16 Act. of gram.; 23.25 Nieuwe gram. BRUSSEL: 12.00 Amus. orkest; 12.30 Weerber.; 12.34 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Gram.; 14.00 Engelse les; 14.15 Gram.; 14.30 Franse les; 14.45 Gr.: 15.30 Idem; 15.15 Duitse les; 16.00 Koersen; 16.02 Gram.; 16.15 Kamcrmuz.; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.: 17.15 Voor de kinde ren: 18.15 Vlaamse liederen: 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.30 Caus.; 20.00 Vrije politieke tribu ne; 20.10 Verzoekprogr.22.00 Nws: 22.15 Internat. Radic-uni- versiteit; 22.30 Orgelconc.; 22.55 Nieuws. OVERSTROMINGEN IN POLEN Poolse militairen zijn begon nen met het wegvoeren van men sen en dieren uit zeventig dorpen in het ten noorden van Warschau tussen de rivieren Boeg en Na- rew gelegen gebied, dat door overstromingen wordt bedreigd. Ook de dorpen in de omgeving van de meer naar het noord-oos ten stromende rivieren Biebrza en Pisa worden door het wassen de water bedreigd. VERKIEZING GEMEENTERAAD. Ter inzagelegging kandidatenlijsten. De voorzitter van het hoofd- stembureau voor de verkiezing van de leden van de gemeente raad brengt ter openbare kennis, dat ingevolge artikel H 3 dei- kieswet op de secretarie der ge meente voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd de op 15 april j.l. ingeleverde en door het hoofd stembureau onderzochte lijsten van kandidaten. Terneuzen, 15 april 1958. De voorzitter voornoemd, P. TELLEGEN. Zitting van het hoofdstembureau. De voorzitter van het hoofd stembureau voor de verkiezing van de leden van de gemeente raad brengt ingevolge artikel H 4. lid 2, der kieswet, ter apenbare kennis, dat dit bureau op vrijdag 18 april 1958 te 10 uur, in het ge meentehuis (burgemeesterskamer) in een voor de kiezers toeganke lijke zitting zal beslissen over do geldigheid van de voor de op 23 mei 1358 te houden stemming in geleverde kandidatenlijsten en over het handhaven van de daar op voorkomende kandidaten. Terneuzen, 15 april 1958. De voorzitter voornoc nd. P. TELLEGEN. •f

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 5