Uit de Provincie Buitenlands nieuws Eric de Noorman De ontembare iïBSS-iWS Kantongerecht Terneuzen AGENDA Lonen en p TH. A. B0 ADRI VAN W nieuwe Wo terneuzen. aardenburg. Dr. GR00TENB 2533 Het Spaarfonds sluit het winterseizoen. Voor de leden van de Kunst kring „Het Spaarfonds gaven „De Schouwspelers" gisteravond voor de tweede maal een opvoe ring van de eomedie in drie be drijven „De Huzaren." Wellicht hebben degenen, die dit toneelstuk maandag- en gis teravond vertolkten, gemeend er meer te moeten uithalen, dan er in zat. De voorzitter van het Spaarfonds, de heer Doorns, wees hierop in zijn openingswoord. Deze eomedie had blijkbaar uit sluitend de bedoeling een amuse mentsstuk te zijn, wat de actri ces en acteurs van „De Schouw spelers" er dan ook met veel ta lent van hebben gemaakt. De toeschouwer wordt wel ge dwongen een sprong terug te maken in de geschiedenis want het stuk speelt zich af tijdens de veldtocht van Napoleon tegen [talie. Een eskadron huzaren van „de generaal" rukt een Italiaans dorp binnen en dan beginnen de verwikkelingen. De schrijver van deze eomedie, Bréal heeft eigenlijk niet meer bedoeld dan te laten zien, dat oorlog of geen oorlog, burger o- soldaat, de mensen van alle tij den hetzelfde zijn. Willem Steenbergen, als de sa- vovaard (soldaat van Napo eon) <*a\ een uitstekende vertolking Soldaat geworden omdat hij niet meer smokkelen kan, werd hij dikwijls tussen moed en angst heen en weer geslingerd Zijn medespeler Le Gouché (Peter d. Linden) gaf een zeer levendi ge Le Gouche, die tenslotte be reid was voor zijn misstappen te sterven, maar zover kwam het niet, integendeel. Charmy Reijnen wist als Losi ng precies hoe zij de harten der sildaten moest ve.rtm"^neI1'vfr speelde haar rol uitstekend Ver melden wij verder nog Corry KrioDer Tony Vervey, Brencla Lindberg. Bram Boulée, Theo van Duijn. Elsa Oosterling en Wil lem Wagter, die allen de hoofd rolvertolkers uitstekend terzijde De regie van Lou Steenbergen en de goed gekozen decors heb ben er mede toe bijgedragen, dat deze opvoeringen een succes wer den waarvoor de bezoekers gaar ne met een warm applaus Schouwspelers" hun dank betuig- den. Vergadering gemeenteraad. De gemeenteraad van Aarden- burg vergaderde maandagmid dag onder leiding van burge meester J. M. A. C. van Dongen. Pensioengrondslagen werden bepaald voor verschillende leden van het gemeentepersoneel en met de N.V. Bank van Neder landse gemeenten werd een geldlening aangegaan voor een bedrag van f 11.000. Binnen afzienbare tijd hoopt men een aanvang te kunnen maken met de verbetering van het rijwielpad van Aardenbui g naar Sint Kruis. De kosten hiervan zijn geraamd op 37 334 en hierm moet de ge meente 14.317 bijdragen. Na goedkeuring van offl"el®itge~ stanties kan .he* werk mtge- yoerd worden m D.A.C.W.-ver Stond. Het materiaal bestaat uit een mengsel van en c n: ment, dat door middel van een trilmachine verhard wordt. Het pad kan dan minstens 10 jaar ^Het plan om de Eldersschans S ymeente- lijke bijdrage is nu vastgesteld op f 7800 in plaats van 9219- Binnengekomen was eeï* zoek van de Aardenburgse Kleu- terschoolvereniging om een ge- meentelijke bijdragevooront- wikkelingsmateriaal en vloerbe dekking. Met het oogopde be ttedinesbeperking achtte ae raad het niet verantwoord gel den beschikbaar te stellen voor de vloerbedekking, maar op een vraag van mevr. Van den Broecke—de Man antwoordde de burgemeester dat het nie slechts een tijdelijke afwijzing betreft. B. en W. stelden voor aan het comité, belast met de organisa tie van de Ronde van Frank rijk een subsidie te geven van ƒ375, daar de karavaan door Aardenburg en Slute komt. Wet houder Catsman verklaarde zich er tegen. Deze ronde heeft met werkelijke sport niets te maken en behoort in de rubriek sport- verdwazing. Na stemming bleek dat de raad met het standpunt van wethouder Catsman ac- coord ging, want met 64 stem men werd besloten geen bijdra ge te geven. Bij nadere bespreking bleek de raad de consequenties van het afstemmen van het voorstel van het college niet voldoende te hebben overzien. Met name achtten mevr. Van den Broecke- de Man en de heer Paridaen, gespeeld en wel tussen de op deze wei staande bomen door. De vereniging heeft in deze lange reeks van haar bestaan zowel haar ups als downs ge kend. In 1928 moest zelfs we gens gebrek aan spelers haar activiteit worden gestaakt. De naam der vereniging, welke reeds was veranderd in „Julia na" moest toen zij in 1929 toe trad tot de Z.V.B. om in compe titieverband te kunnen spelen, worden gewijzigd in v.v. „IJzen- dijke". Deze competitie werd veelbelovend ingezet en in het seizoen 1932/33 behaalde men het kampioenschap. Hierdoor volgde haar promotie naar de derde klasse K.N.V.B., doch de resultaten bleven beneden de verwachting. In 1948/49 kreeg men de down en kwam de degradatie naar de 4e klasse K.N.V.B. Met wisse lend succes heeft men het en kele jaren in deze klasse uitge houden. Het dieptepunt was wel na uitvoerige toelichting te heb-1 het seizoen 1955/56, want toen ben ontvangen een herziening degradeerde men naar de twee van hun standpunt gewenst, de klasse Afd. Zeeland. In deze daar hier belangen van de klasse werd men weer kampioen In G'root-Brittannië stonden op 17 maart 433.000 mensen als werkloos ingeschreven, het hoog ste cijfer in meer dan vijf jaar. Hinds 17 februari is het aantal werklozen met 9000 toegenomen. plaatselijke middenstand mee gemoeid waren. Hierin vonden ze aanleiding een voorstel in te dienen tot intrekking van het eerder ingenomen afwijzend standpunt. Wethouder Catsman wenste consequent te blijven en stemde met de heer Van der Lijcke tegen het voorstel om de ronde van Frankrijk te subsidiëren. De andere leden bleken nu allen voor te zijn en zo krijgt de ron de, die 27 juni door Aardenburg en Sluis trekt toch nog de ge vraagde bijdrage. HULST Agenda gemeenteraad. De raad der gemeente Hulst komt vrijdag 18 april a.s. bijeen ter behandeling van o.m. de vol gende punten: Voorstel tot het verlenen van een bijdrage aan de provincie Zeeland in de kosten van aanleg van de verbindingsweg tussen de Zoutestraat en de Van der Mael- stedeweg (Linieweg Koolstraa tje). Voorstel tot het verlenen van een uitkering uit het cultuur fonds en een garantie ten be hoeve van de Reinaert-optocht. Voorstel tot het aangaan van een geldlening, groot 3000. Voorstel tot verbetering van de duiker nabij de Dubbele Poort. Voorstel tot het maken van een tunnel voor fietsers en voet gangers naast de Bagijnepoort. Voorstel tot het stichten van een school voor gewoon lager on derwijs conform de plannen van de Kerkeraad der Hervormde ge meente te Hulst. Voorstel tot verlenging van de ontruimingstermijn van diverse onbewoonbaar verklaarde wo ningen. RETRANCHEMENT. Solistenconcours. De gemengde zangvereniging „Crescendo" te Kruiningen heeft zich onder auspiciën van de Zeeuwse Zangersbond „Zang Veredelt" belast met het organi seren van een solistenconcours, hetwelk a.s. zaterdag gehouden wordt in het Dorpshuis te Krui ningen. Het programma vermeldt 26 nummers. De heer Alex Schelle- vis is jurylid. Voor dit evenement zijn di verse medailles beschikbaar ge steld. Ook enkele leden van het Ned. Herv. Kerkkoor te Axel verlenen hun medewerking aan dit con cours. :n door promotiewedstrijden twam men weer in de eerste ilasse Afd. Zeeland van de K.N.V.B. Het bestuur heeft bij iit jubileum de stille wens om weer spoedig te kunnen promo-, /eren enop een nieuw sport terrein. IJZENDIJKE v.v. „IJzendijke" jubileert. Een der oudste clubs uit Zeeland. A.s. zaterdag bestaat de v.v. „IJzendijke" 40 jaren. Dit feit zal door het bestuur feestelijk worden herdacht. Op 20 april 1918 werd de vereniging onder de naam „Semper Crescendo" opgericht door de heren Ed. de Witte, Aug. de Witte en Aug. Neijssen, de tegenwoordige clublokaalhouder, die nog steeds een bestuursfunctie vervult. Het wordt dus een dubbel jubileum. Het is deze jubilaris die ons het een en ander uit het verleden vertelde. De eerste wedstrijden werden op de z.g. „Biikkenwei" Hr. Ms. „Bruinisse" en „Brouwershaven" brengen een bezoek aan de plaatsen waarnaar zij genoemd zijn De beide kustmijnenvegers Hr. Ms. „Bruinisse" en „Brou wershaven" brengen momenteel een tweedaags bezoek aan de plaatsen waarnaar deze schepen genoemd werden. Aangezien de haven van Bruinisse niet als lig plaats in aanmerking kon komen, werd daartoe de nabijgelegen vluchthaven van Zijpe gekozen, waar Hr. Ms. „Bruinisse" dins dagmiddag om vier uur afmeer de. Ook Hr, Ms. „Brouwersha ven" meerde dinsdagmiddag in deze haven af, om heden gedu rende de dag ten- anker te gaan op de rede van Brouwershaven. Voor de bemanningen van bei de schepen staat onder meer op het programma een ontvangst ten gemeentehuize van de twee gemeenten, waar zowel door de burgemeester als door de com mandant een toespraak zal wor den gehouden. Verder zullen de bemanningen onthaald worden op. een maaltijd aangeboden door de gemeentebesturen, de be zienswaardigheden van beide plaalsjes»zullen hun worden ge toond. De burgerij van Bruinis se en Brouwershaven krijgt ruim schoots de gelegenheid de mijnen vegers te bezichtigen. De oude Egyptenaren gebruikten reeds de standdeien van de W% opwekkende be- pepcrmuntplant. Tegenwoordig gebruikt men dit zelfde middel ter opwekking en verkwikking, maar dan in veredelde vorm. Men gebruikt thans Kingpepermunt. Zitting van 15 april 1958. VER. STATEN. Aanbesteding werkhaven Grevelingen De Deltadienst van de Rijks waterstaat heeft gisterochtend een nieuw deel van de Deltawer ken aanbesteed. De aanbesteding gold het maken van een bouwput voor een schutsluis, een werk haven en een gemeentehaven met bijkomende werken aan de zuidelijke oever van de Grevelin gen onder de gemeente Brui nisse. De laagste inschrijver was R. Boltje en Zonen N.V. te Zwolle met 2.562.000, De situatie in de Amerikaanse auto-industrie 64.000 werknemejrs van de Amerikaanse automaatschap pijen Ford, Chrysler en Gene ral Motors, zullen deze week niet kunnen werken en in to taal 24 autofabrieken verspreid over het gehele gebied der Ver. Staten zijn tijdelijk gesloten in verband met de dalende afzet van personenauto's in de Ver. Staten. De woordvoerders der drie genoemde maatschappijen hebben geweigerd het aantal ontslagen werknemers in hun bedrijven op hetzelfde tijdstip van vorig jaar bekend te ma ken. Industriële produktie opnieuw gedaald Het indexcijfer van de indu striële produktie in de Ver. Sta ten, dat gebaseerd is op het maandgemiddelde van 1947/49 100, heeft in maart het laagste punt sedert de recessie van 1954 bereikt, zo is bekend gemaakt door de federale reserveraad. Het indexcijfer voor maart be draagt 128 en ligt 12 procent onder de stand van de index van een jaar geleden. Reeds zeven maanden achtereen be weegt het indexcijfer zich in dalende lijn. In augustus 1954 bedroeg het 123. Gift van Hongaarse organisatie voor Nederlandse evacuees Het „collegiale genootschap van Hongaarse oudstrijders in de Ver. Staten" heeft een gift (van 100 dollar) gezonden aan de Nederlandse ambassadeur in Washington, dr. J. H. van Roijen, alk bijdrage aan de hulp aan Nederlanders die Indonesië moeten verlaten. Dr. J. H. van Roijen heeft aan de voorzitter van de orga nisatie, dr. L. E. Agh, zijn bij zondere erkentelijkheid voor de gift betuigd, vooral omdat deze afkomstig is van mensen, zelf vluchtelingen, die nog bezig zijn een nieuw leven in een vreemd land te beginnen. De zaak Ezra Pound De Amerikaanse dichter Ro bert Frost heeft bij het gerecht een verzoek ingediend tot het laten vallen van de beschuldi ging van verraad tegen de dich ter Erza Pound, die sedert 1946 in een inrichting voor geestes zieken verblijft. Pound is ten laste gelegd dat hij verraad pleegde door mede te werken aan radio-uitzendingen uit Italië die de zaak van de „As" steun-, den.. Frost voerde aan dat het een smet voor de Amerikaanse let terkundige geschiedenis- zou zijn Ezra Pound in de inrichting, waar' hij thans verblijft, aan zijn einde te laten komen. DIRECTRICE BEJAARDEN PENSION WEER IN VRIJHEID De 45-jarige directrice van het bejaardenpension uit Haarlem Zuid, mevr. B, H., die donderdag 3 april aangehouden was naar aanleiding van klachten, is dins dagochtend voor de officier van justitie bij de Haarlemse recht bank geleid en later door de rechter-eommissaris op vrije voeten gesteld. WEST-DU ITSLAND. De referendum-kwestie De christen-democratische meerderheid in de Westduitse bondsdag heeft maandag beslo ten, dat een socialistisch voor stel om in de bondsrepubliek een volksstemming te houden over de atoombewapening ver worpen zal worden, omdat „het in strijd is met de grondwet". Een volksstemming zou volgens de christen-democraten de soe vereiniteit van de bondsdag aantasten. Men is bet er evenwel nogi niet over eens, hoe een derge- lijk voorstel verworpen zal wor den als het in de bondsdag ter sprake komt. Sommigen willen i zonder meer verwerpen, an deren voelen meer voor verwij zing naar de juridische com missie. Als dé socialisten de kwestie in de parlementen der Westduitse landen zouden op werpen, zouden de christen-de mocraten in parlementen waar zij niet over de meerderheid beschikken, klachten wegens schending van de grondwet wil len indienen. Recordbezoek aan „Goed Kamp" De zesde „Goed Kamp"-terr- toonstelling van de A.N.V/.B., is volgens organisatoren en expo santen een „goed" „Goed Kamp" geworden met record bezoek en record verkoop, vooral wat be treft grote familietenten en. op vouwbare kampeerwagens. In vier dagen lijds passeerden 5t.jj94 bctelende bezoekers boven de tien jaar de contröl'e, verge zeld door enkele duizenden en thousiasten onder de tien, waar van er slechts enkele honderden in de wirwar van tenten, kam peerwagens en> stands zwek raak ten. De twee laatste vondelingen werden na die sluiting, in de voor lichtingsteut van de Houtrusthal opgevist door een vader, die. de voor- en nadelen van een zcil- kano voor de sport visserij bepein zende, zijn spruiten in de men senzee liet zwemmen. De 50.000ste bezoeker was de heer W. K. Egge uit Rotterdam- Overschie, doch kreeg desondanks nog een derde Havik-tent van de exposanten cadeau. Bovendien verschafte de A.N.V/.B. hem een map autokaaiten en het kampcer- standaardwork „Onder de luifel", waarmede hij dus onder de pan nen was. Bij de aanvang van de open bare zitting wees de kantonrech ter, mr. Van den Belt, schriftelijk vonnis in de zaak tegen W., schipper te Terneuzen, wie ten- laste was gelegd, dat hij voor de naven van Terneuzen moeilijk heden had veroorzaakt met het Duitse zeeschip „Oberhausen". W. werd veroordeeld tot 20 en 40 boete, subs. 4 en 8 dagen. De rij verkeersovert redingen werd geopend door K. V. te An- derlecht (B.i, die op 10 maart te Philippine bekeurd was, omdat de rechterlamp van zijn auto niet had gebrand. De officier van justitie, mr. Andreae, vroeg 2 boete. Uit spraak conform de eis. R. C. E. L. te Terneuzen had, toen hij met zijn bromfiets door de Kerkdreef te Axel reed, ver geten zijn verlichting aan te zet ten. Daar de zon op dat moment al een paar uur onder was, hoor de hij voor zijn nalatigheid ƒ15 boete tegen zich eisen. Uitspraak 12,50 of 2 dagen. J. v. d. S. te Den Haag wiide op 18 nov. met zijn vrachtauto met aanhangwagen van Hulst naar Perkpolder rijden. In ver band met de markt te Hulst, was het verkeer omgelegd. Aan het kruispunt Bonte Hondstraat —Dubbele Poort kwamen er moeilijkheden. Tegenligger De Th. reed naar links om v. d. S. gelegenheid te geven te passe ren. Maar v. d. S. reed direkt door en maakte schade aan de auto van De Th. Eis 20 boete betaling 100 schade. Uitspraak 10 eveneens met betaling van 100 voor de aangerichte schade. H. L. D. te St. Amandsberg (B.) had op 14 december 1957 met zijn auto te Sas van Gent ROTTERDAMMER LICHTTE PLUIMVEEHOUDERS OP. De Rotterdamse recherche heeft de 44-jarige L. R. uit Rot terdam aangehouden, die ver schillende pluimveehouders uit Doorn, Zeist, Barneveld en om geving zou hebben opgelicht. De man kocht kuikens en slachtkip- pen en zei dan later te zullen be talen. Hij voldeed echter zijn schulden nooit. De pluimveehou ders plaatsten de man op hun „zwarte lijst", naar toen gooide hij het over een andere boeg: hij veranderde riamelijk zijn naam en: ging zich Oskam noemen. Zijn praktijken bleven dezelfde en zo kon lyrt gebeuren, dat bij de Rotterdamsè politie aangiften van niet betalen binnenkwamen uit Doorn, Barneveld en Zeist vcor resp. 600, 1500 en. 300. De zaak kwam aan het rollen doordat hij een dag of tien ge leden in Doorn 700 ééndagskui- kens, kocht, die in Rotterdam moesten worden bezorgd. De pluimveehouder zag toen niet de naam Oskam op de deur staan, maar de naam, waaronder (te pluimveehouders hem kenden, n.l. R. De man uit Doorn ging toen naar de politie en die reken de R. in. De man was bij de pluimvee houders altijd komen voorrijden in een grote auto met eigen chauffeur. Hij vertelde dan de enige leverancier te zijn in Rot terdam aan Indische en Chinese restaurants. Ging dit verhaaltje niet op, dan begon hij over zijn evangelisatiewerk in de Maas stad te praten. De recherche vermoedt dat R. nog meer op zijn kerfstok heeft. TYVEE CLANDESTIENE ZENDERS OPGESPOORD Op. 13 april hebben opsporings ambtenaren van PTT in samen werking met de rijkspolitie te Gerkesklooster de clandestiene zender „Rabindra" opgespoord en in beslag genomen. Proces verbaal werd opgemaakt tegen de 41-jarige grondwerker A. de B. Te Warfstermolen werd op 13 april de clandestiene zender „Jenny" opgespoord en in be slag genomen. Hier werd proces verbaal opgemaakt tegen de 28- jarige landarbeider L. S. WOENSDAG 16 APPvIL. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Sea Wife". Veilinggebouw, 1022 uur: Tentoonstelling General Mo tors Automobielen. Herv. Jeugdgebouw: Door lopende filmvoorstelling Ge neral Motors Automobielen. SAS VAN GENT: Olympia- Theatei', 8 uur: „Een stad gaat door de hel". DONDERDAG 17 APRIL. TERNEUZEN: Café Du Com merce, 14—22 uur: Kampeer- show Sporthandel „Eigen Haard". Concertgebouw, 7.30 uur: Uitvoering Terneuzense Mu ziekschool. 138. Fel laait het gevecht op op het binnenplein van de burcht. De Bohuslaners begrijpen, dat zU het onderspit dreigen te delven en vechten als duivels, om de aan vallers terug te dringen. Even ziet het er lelijk uit voor de Noren. Achter zich de knette rende begerige vlammen van de brandende omheining, voor zich de messcherpe lansen van de verde digersMaar Svein Langtand slaagt er met een kleine troep in door te breken en dan valt de ver dediging uitéén Schreeuwend ondernemen de Noren te voet een stormloop op de gesloten poortStrijdbijlen slaan de dikke houten deuren aan splintersToortsen en flam bouwen voltooien dit werk van vernietiging In minder dan geen tijd zijn de houten bijgebouwen en de daken der stenen burcht één vlammen zee En fn dit inferno wankelt de verdediging van Bohuslan Tegen deze Noorse duivels die dwars door de vlammen springen om hun doel te bereiken die niet wijken voor de verstikkende rook en de zwaarden van hun tegenstanders, is de strijd bijkans nutteloos Het is Eric d^ Noorman, die als eerste de trap bereikt naar het hoofdgebouwHoe dan ook, hij moet de skalde trachten te red den, die zich ergens in deze ge doemde burcht bevindt Met drie, vier treden tegelijk springt hü de tapp op naar de hou ten omloop, die hier en daar al door 't vuur aangevreten wordt. En dan verstijft hij eensklaps... Voor hem als een donkere scha duw tegen het licht der vlammen is een grote gestalte in een ge vederde helm op de omloop ver schenenDe vorst van Bohus lan rijdende op de Rijksweg te wei nig afstand gehouden. Hierdoor ontstond een aanrijding met de uitwijkende voorrijder. Eis 40 of 8 dagen. Uispraak 30 of 6 dagen. L. de R., handelaar te Axel, reed op 4 december met zijn auto naar Terneuzen en kwam in aan rijding met de auto van U. te Hontenisse, die, voor De R. rij dende, de Vellemanstraat in reed. Hoewel de auto van E)e R. totaal vernield werd, en de scha de derhalve groot, vatte De R. die er steeds op terug kwam dat hij de zaak niet begreep, het ver keersongeval nogal gemoedelijk op. Hij zelf stond terecht omdat hij U. inhaalde bij kruising van wegen (art. 23 Wegenverkeers- regiement) en U. moest zich ver antwoorden omdat hij overeen komstig art. 27 de weg niet had vi ijgelaten voor De R. De kantonrechter voelde zich nie, geroepen tot het geven van onderricht en adviseerde De R. tot het volgen van een verkeers- cui sus. De officier eisle tegen De R 15 of 3 dagen en tegen U. 50 of 8 dagen. De R. zeide, dat zijn rechtsge voel wel erg in de knoei ge komen was. Uitspraak 15 tegen De R. en 40 tegen U. A. P. te Kieldrecht (B.ging op zijn oude dag nog eens eer. eindje fietsen, maar te Nieuw- Namen gekomen liet hij de weg niet vrij voor de auto van P. P. raakte hierbij nogal gewond en mocht van geluk spreken dal hij nu nog naar Terneuzen was kunnen komen. Eis en uitspr. 15 of 3 dagen. A. B., slager te Hontenisse, moest op oudejaarsdag plotse ling een goede klant bedienen en na alles geprobeerd te hebben zag hij geen kans om de order uit te voeren, dan door zijn 14- jarige zoon er met de brommer op uit te sturen. De officier meende, hoewel B. er financieel niet zo goed afge komen was, dat hier toch ge straft moet worden. Er rijden al genoeg jongens zonder vergun ning op een bromfiets. Eis 25 of 5 dagen. Uitspraak 15 of 3 dagen. J. v. d. B., kantoorbediende te Hulst, had met zijn auto te Kui taart een andere auto ingehaald aan een kruising van wegen. Eis en uitspraak 15 of 3 d. De vader van de kantoorbe diende had zijn auto te Clinge op een rijwielpad geparkeerd en kreeg hiervoor 6 boete. A. C. IJ., meubelhandelaar te Terneuzen, was ten laste gelegd, dat op 27 januari zijn kenteken verlichting niet brandde. Ter zit ting kwam vast te staan dat een laagje sneeuw het lampje wat had verduisterd. Eis en uitspraak ƒ1 boete. C. J. J„ schilder te Axel, was verbaliseerd omdat hij op 11 fe bruari op zijn brommer met ver blindend licht had gereden. Eis en uitspraak 15 of 3 dgn. J. A. de Z„ machinist bij de kust vaart te Terneuzen, had destijds als souvenir aan het bezettings leger in Duitsland een gedemon teerde stengun meegebracht. Tijdens een verhuizing werd dit wapen gevonden en hiervoor stond De Z. thans terecht. Eis en uitspraak ƒ20 of 4, da gen. YVaren de uitgebroken paarden van M.? De landbouwer C. A. M. M. te Vogelwaarde, moest zich verant woorden omdat op 24 november enige loslopende paarden waren uitgebroken en een wandeling maakten naar het bouwland van anderen. M. was hiervan op de hoogte gebracht en had maatregelen ge nomen. Niettemin was er nogal wat schade aangericht aan de tarwe van buurman W. M. ontkende, dat hjj het had gezien niettegenstaande het, naar hij zeide, helemaaldonker was. Getuige W. kwam voor 't hek je en verklaarde, dat aan de ver se paardesporen pertinent te zien was, dat het van de paarden van M. was. W. had getracht met M. tot 'n akkoord te komen, maar „met deze man valt niet te steken of te snjjden". M. was maar matig ingenomen met deze verklaring en gaf hier van ook blijk door W. voor leuge naar uit te maken. De tweede getuige was de landarbeider M. Deze had, toen hij reeds te bed lag, de paarden uit de wei horen komen. Hjj was direkt naar buiten gegaan om de eigenaar te waarschuwen. Ook hij had gezien, dat de paarden naar het land van W. waren ge lopen. Ook tijdens het verhoor van deze getuige kon de verdachte zich moeilijk stil houden. Dit noopte de kantonrechter M. te waarschuwen, dat, als hij ziel' niet kon bedwingen hij verwij derd zou worden. Mr. Andreae vond de houdin? I van M. beslist onaangenaam en eiste ƒ30 boete of 6 dagen er. betaling van 50 schade aan W M. vond dit nog al straf aange pakt. Uitspraak ƒ30 of 6 dagen en| betaling van 25 schadevergoe ding. SPAANS VLIEGT MET ZESTIEI INZITTENDEN ZEE GESTOR K-ven vliegtuig van de I u«ht vaart maatschappij (U* uit Bilbao naar H was vertrokken is maam j.L ter hoogte van de deae stad door nog oi orzaak in zee gestort. A mui het toestel bevon »<rtien passagiers en n vanning van twee kopp Alle zestien inzittende) liegtuig zijn om het li t,i «men. De passagiers alle de Spaanse nationaj Duits schip lijdt schi Het 4500 ton metend htschip „Midgard", Rotterdam op weg was <ajes, bij San Sebastian, dagavond bij slecht wei toegang tot de haven v jes aan de grond gelop ruimen van het schip zi gelopen. De veertig ko lende bemanning is in t Het schip vervoerde s Het negentig meter lai K «kkeert thans de havi Engeland protes bij Jemen Engeland heeft dinsdJ t:g bij Jemen geprotesj gen twee „duidelijke van agressie" in het Bi| te toraat Aden. Het protest was verv nota, die aan de Jen 7. akgelastigde te L< vhandigd. Soals bekend is vvo wegen de bepaling vai in de landbouw te b; werkklassificatie. Een van deskundigen van bouwschap en het mini Landbouw heeft in verl mee een schatting ger de te verwachten p stijging van het loonp verschillende groepen ten opzichte van het 1958. Het Landbouw-Econ< stituut heeft op basis geschatte loonwijzigin; volgen berekend voo prijzen van landbouw Thans blijkt, zo deel tu ut ons mede, dat de e mmissie van deskui rle ontdekking is gek<| het hoofd te hebben Donderdag 17 april onze geliefde Ouders, howd- en Grootouders A. J. C. DE ZEEUV C. C. MEIJER hunne 45-jarige Echtv^ ging te herdenken. Dat ze nog lang gesp) mogen blijven is de van Hun dankbare Kindl Behuwd- en KleiJ deren. Terneuzen, april 1958. Van Steenbergenlaai Getroffen door de zee: bewijzen van deelm ontvangen bij het ujden van mijn ge) Vrouw en Moeder WTLHELMINA LE\j JANSEN. («otuigen wij U onze o| te dank. M. A. VAN DER Vj F. J. VAN DER W1 Hoek, april 1958. Molendijk 29. Arts - Terneu2 GEEN SFREEKL «pp donderdag 17 en c 5», april. GEEN SPREEKT Heden 16 apri MODE-COIFFTJI ZUIDLANDSTRA/ Telefoon 2502 wordt TE KOOP: omgeving Zuidland Direct te aanvaarde Je Hypotheek besct Te bevragen: Margrietstraat 8, Te SCHAAK- El DAMSPE Boekhandel !Ea. P. J. VAN DE Noordstraat

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 2