Franse nationale vergadering van Paasrecès teruggeroepen Felle brand te De Bilt 1 Grote brand te Nieuw-Dordrecht De gevechten in Midden-Sumatra Ddltie» "«S&S r WEERBERICHT ZON- en MAANSTANDEN Het verschil in grondkosten voor particuliere bouw en premiebouw 5 De gemeentelijke sociale werkvoorzieningsregeling HET WEER HOOGWATER su lans j'obkpt" Nieuwe landing in Noord-Celebes Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Redactie adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 3S150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. MAANDAG 14 APRIL 1958 12e Jaargang Nr 4344 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadver tenties) 5 regels 1,- Iedere regel meer 20 ct Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25_ Het Franse kabinet-Gaillard iieeft, na een bijeenkomst van tien en een half uur, besloten de op Paasrecès zijnde nationale vergadering bijeen te roepen voor "en speciale vergadering op dins ciag a.s. •e ministerraad heeft zater dagavond in beginsel een beslis sing genomen, die hij aan de volksvertegenwoordiging wil voorleggen. Normaal zou het Franse parle ment eerst 29 dezer weer bijeen zijn gekomen. Emile Claparède, staatssecretaris voor voorlichtingszaken, ver klaarde na de kabinetsvergade ring: „De Franse regering heeft besloten de resultaten van de goede-diensten-verie- ning door de Amerikaanse di plomaat Murphy en zijn Britse collega Beeley als basis te aan vaarden voor besprekingen met de Tunesische regering. De regering behoudt zich het recht voor de vraagstukken, welke verband houden met het uitoefenen van toezicht in het Algerijns-Tunesische grensge bied, aan de bevoegde interna tionale organisaties voor te leggen. iet kabinet heeft besloten de na tionale vergadering voor dins dag a.s. in buitengewone zit ting bijeen te roepen, om haar in kennis te stellen van haar besluit en bespreking hiervan mogelijk te maken". Het punt, waar de Marathon vergadering, die het Franse kabi net zaterdag heeft gehouden, in .oocfdzaak om ging, was: Moet :1e Franse regering een klacht bij ie Veiligheidsraad indienen over •iet optreden der Tunesische re gering, die haar neutraliteit chendt door hulp te verlenen aan de Frankrijk bestrijdende Algerijnse opstandelingen, öf is het gewenster thans een verzoe ningsgezinde houding aan te ne men, waarbij Franrijk de secreta ris-generaal der Ver. Naties, Dag 1 Jammarskjoelcl, zou verzoeken te onderzoeken of hij mogelijkhe den ziet voor een Frans-Tunesi- sehe verzoening? OVERDRIJVENDE WOLKENVELDEN Een gebied van hoge luchtdruk dat al enkele dagen een noord oostelijke luchtstroming boven onze omgeving in stand houdt, verplaatste zich van Scandinavië via de Britse eilanden naar het zeegebied tussen Ierland en de Azeren en begint nu in betekenis a 1 te nemen. Als gevolg van de krachtige zonnestraling liepen de tempera turen zondag wat verder op en bereikten op verschillende plaat sen een maximum van 12 graden. Om het bovengenoemde hoge- bnkgebied stroomt vrij vochtige lucht over de Noordzee naar het zuiden. In deze lucht komt veel bewolking en plaatselijk mist voor. In verband hiermee zullen wolkenvelden ons land binnen dreven. Boven de Middellandse Zee handhaaft zich een uitgestrekt lagedrukgebied, dat in de Po- vlakte overvloedige regenval brengt. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van maandagoch tend tot maandagavond. Tijdelijk meer bewolking Tijdelijk meer bewolking, voor namelijk in de kustprovincies, maar ook opklaringen en op de meeste plaatsen droog weer. Ma tige wind tussen noordoost en noord. Dezelfde temperaturen als gisteren of iets hogere. DINSDAG 15 APRIL Breskens Terneuzen Uansweert Walsoorden v.m. 11.45 0.20 1.00 1.10 n.m. 12.12 12.47 1.27 1.37 ZON MAAN op onder op onder April. 14 5.47 19.34 3.50 15.02 15 5.45 19.36 4.12 16.05 16 5.43 19.38 4.34 17.08 17 5.41 19.40 4.56 1 8.12 18 5.39 19.41 5.18 19.15 De Amerikaanse diplomaat Murphy heeft, naar van Franse regeringszijde werd vernomen, erop aangedrongen dat Frankrijk het laatste zou doen, waarbij hij kon verwijzen naar de boodschap van president Eisenhower aan premier Gaillard, die daarin een overeenkomstig standpunt in nam Murphy zou ook gezegd heb ben, dat de Verenigde Staten Frankrijk mogelijk niet zouden steunen, wanneer het thans een klacht over de houding der Tune sische regering bij de Veiligheids raad zou indienen. Murphy had nadrukkelijk te genover Gaillard verklaard, dat de Amerikaanse regering het ge heel met de Franse autoriteiten eens was, dat het Algerijnse vraagstuk onder geen enkele om standigheid met de huidige be sprekingen in verband mocht worden gebracht. Doch de Franse nationalisti sche afgevaardigden verden ken de Amerikaanse regering van heimelijke pogingen om van het Algerijnse vraagstuk toch een internationaal pro bleem te maken, hetgeen ver klaard waarom zij thans zo harnekkig verzetten tegen elke vorm van voortzetting der Amerikaans-Britse goede-dien- stenverlening. Staatssecretaris Claparède deel de,. in antwoord op vragen van verslaggevers, nog mede dat de Franse regering bereid is met de Tunesische autoriteiten te be raadslagen over de nog hangende vraagstukken, waarvan de voor naamste zijn: de status der Fran se marinebasis te Bizerta, de on der Frans toezicht staande vlieg velden in Tunesië, de bescher ming van de Franse burgers in dat land en het, op last van de Tunesische regering, sluiten van vijf Franse consulaten. Hij voegde hieraan toe dat het nog steeds mogelijk is, dat de Franse regering het vraagstuk van het uitoefenen van toezicht op het Algerijns-Tunesische grensgebied aan de Veiligheids raad zal voorleggen. De zaterdagavond door het Franse kabinet genomen beslis sing houdt in dat de Franse re gering thans bereid is de onder handelingen met president Bour- guiba te hervatten, zonder dat laatstgenoemde eerst in beginsel zich bereid verklaart in te stem men met het houden van toezicht in 't Algerijns-Tunesische grens gebied. Hiermede is de Franse rege ring in aanzienlijke mate terug gekomen van haar verleden maand ingenomen standpunt, toen zij, onder conservatieve druk, te kennen gaf dat onder handelingen met Tunesië geen zin hadden, zolang het vraagstuk van toezicht in het grensgebied met Algerië niet was opgelost. Van Franse regeringszijde werd zaterdagavond ook nog ver klaard dat de steun der conser vatieve ministers voor het meer verzoeningsgezinde standpunt, dat premier Gaillard thans in neemt, een aanwijzing is voor de sterke druk, die door de Ameri kaanse regering in deze is uitge oefend. Premier Gailard zal er, naar verluidt, morgen in de Franse nationale vergadering de nadruk op leggen, dat onderhandelingen met president Bourguiba over plaatselijke Frans-Tunesische ge schillen op geen enkele wijze af breuk zullen doen aan het recht der Franse regering, om het vraagstuk van de Tunesische hulpverlening aan de Algerijnse rebellen aan de Verenigde Naties voor te leggen. Ecu felle brand heeft zondag morgen in zeer korte tijd het ho tel Huize de Poll te De Bilt in de as gelegd. Het vuur greep zó snel om zich heen dat de ijiings ge alarmeerde brandweercorpsen van De Bilt, Bilthoven, Zeist en Utrecht bij aankomst al voor een v rijwel hopeloze taak stonden. Het was één laaiende vuurzee, waarin de samenwerkende spuit gasten duizenden liters waters stortten. De brand, die te ongeveer half x ijf in de ochtend werd ontdekt door een voorbijganger, overrom pelde de eigenaar, de heer L. Vel- lekoop, en zijn gezin. Een politie man sloeg met zijn gummistok een ruit in toen hij bemerkte dat het gezin Vellekoop, bestaande uit man, vrouw en vier kinderen, nog onkundig was van het nade rend onheil. Het gezin werd wak ker door het schreeuwen van de politieman en het glasgerinkel. Met moeite kon men het inmid dels al als een fakkel brandende hotel verlaten. Het vuur greep zeer snel om zich heen en vond gretig voedsel in de voornamelijk rieten meubilering van het hotel, dat de laatste jaren als café restaurant en dancing was inge richt. Zaterdagnacht had men er Maatregelen ter voorkoming van relletjes in Zuid-Afrika De Zuid-Afrikaanse regering heeft vrijdag in zekere gebieden alle bijeenkomsten van meer dan tien naturellen verboden om ongeregeldheden te voorko men tijdens betogingen, die de naturellen willen houden. Volgens de regering wil men met de maatregel verhinderen, dat onverantwoordelijke ele menten arbeidsonrust veroor zaken. Het verbod heeft alleen be trekking op Afrikanen in delen van de Kaapprovincie, de Oran- jevrijstaat en Transvaal. De grootste politieke organi satie van de naturellen, het Afrikaanse nationale congres, wil volgende week in het gehele land betogingen houden die moeten samenvallen met de woensdag te houden algemene verkiezing. Deze betogingen zijn bedoeld als protest tegen de apartheidspolitiek van de rege ring. De politie heeft vrijdag te Johannesburg invallen gedaan in de gebouwen van het Afri kaanse nationale congres en het Indische congres van Trans vaal, waar een aantal pamflet ten in beslag werd genomen. tot 3 uur gedanst; gewoontege trouw was na sluiting gecontro leerd of de bezoekers misschien ook brandende peukjes op de grond hadden achtergelaten. De heer Vellekoop had echter niets ontdekt dat gevaar zou kunnen opleveren. Tegen half vier had hij zich ter ruste begeven. De brandweer bestreed het vuur met veertien stralen. Een gelukkige omstandigheid was dat de vuurhaard aan alle zijden kon worden bestreden. Met donde rend geraas stortte om kwart over vijf de kap van het hotel naar beneden. Het vuur bereikte door de straffe wind ook de aan het hotel grenzende garage. Ook deze werd een prooi der vlammen evenals een erin gestalde perso nenauto. Het pand moet geheel ais verlo ren worden beschouwd. Ook van de inboedel en de bezittingen van de familie Vellekoop is niets ge red. De heer Vellekoop is nog het brandende perceel ingeweest om zijn geldkist en waardepapieren ie redden. Uit een vooilopig onderzoek is gebleken dat de brand is ontstaan in de grote danszaal nabij de bar Het vuur verspreidde zich zó snel door de ruimte dat binnen 5 minuten alle hoeken van de zaal brandden. De heer Vellekoop is verzekerd. Het pand dateert uit 1726 en werd gebouwd nadat het voor gaande gebouw in 1725 was af gebrand. H. M. de Koningin in ons land terug. H. M. de Koningin is zaterdag ochtend om ruim 11 uur per trein in Utrecht aangekomen. Per auto heeft zij zich daarna naar paleis Soestdijk begeven. Dankbetuiging ter gelegenheid van het bezoek van het Brits Koninklijk echtpaar. H. M. de Koningin en Prins Bernhard hebben in 'n brief aan de burgemeester van Amster dam hun bijzondere erkentelijk heid tot uitdrukking gebracht' voor de wijze, waarop Amster dam het Britse koningspaar en henzelf heeft ontvangen. De welverzorgdheid en de har telijkheid van de ontvangst heb ben hen zeer getroffen. Zij heb ben het bezoek een kenmerkende feestelijkheid en luister verleend. Zowel jegens het gemeentebe stuur als alle ambtenaren die aan de voorbereiding en de rege ling van het bezoek een werk zaam aandeel hebben gehad, wordt in dit schrijven waarde ring uitgesproken voor het ver richte. Aan de politie is in een afzon derlijk schrijven van de eerste stalmeester de dank van hunne koninklijke hoogheden ter ken nis gebracht. „Actie langspeelplaat" van Prins Bernhard stichting De Prins Bernhard stichting, die op verschillende wijzen steun verleent aan de militairen van land- en zeemacht, oud-leden der B. S. en hun nagelaten betrek kingen, voor zover daarin niet of in onvoldoende mate wordt voor zien van overheidswege, start in mei a.s. haar „Actie langspeel plaat". In de handel komt een langspeelplaat van 30 minuten met een gemengd licht program ma, gespeeld, gezongen en ge sproken door bekende Neder landse artiesten. De prijs der plaat bedraagt 3,25. De netto opbrengst van de verkoop is voor de stichting. Bij de plaat is een prijsvraagformulier met 18 vra gen, betrekking hebbend op een verhaaltje uit het programma. Tot 15 september kan men deze formulieren insturen voor deze prijsvraag, waarvan de hoofd prijs een auto is. Honderdduizend dollar voor gevangenneming van FIDEL CASTRO. De Cubaanse regering heeft zaterdag 'n bedrag van honderd duizend dollar uitgeloofd voor een gevangenneming van de op standelingenleider Fidel Castro. Zaterdagavond is te Havanna vernomen dat de mislukte po ging der Cubaanse rebellen, om een algemene staking in het land te organiseren, aan zeshonderd personen het leven heeft gekost. 1») apert» c«ki moriit 16 brovwtrijitraat 9 imfMiaren kapsels met ..sfeer" in een salon mtt „sfeer" Te Nieuw-Dordrecht (Dr.) is zondagmiddag tengevolge van brand een loods van een dors- en sproeibedrijf en het er naast ge legen woonhuis verloren gegaan. De totale schade wordt op meer dan 200.000 gulden geschat. Per soonlijke ongelukken hebben zieh niet voorgedaan. Omstreeks drie uur zagen om wonenden rook uit de loods ko men. In deze loods waren dors en sproeiapparaten van het be drijf van de gebroeders G. H. en H. Fühler opgeslagen, alsmede de landbouwinventaris van een andere broer. De brandweer van Emmen was spoedig na het ontdekken van de bran met groot materieel ter plaatse en zij tastte het vuur met veie stralen aan. De brand werd aangewakkerd doordat vaten gasolie, die in de loods waren geborgen, explodeer den. Brandende olie stroomde weg en door de vuurgloed stond spoedig ook het naast de loods staande woonhuis annex café van de heer H, Fühler in brand. Het met riet gedekte dak van dit woonhuis vatte vlam. Alleen het voor het café bestemde gedeelte van het huis kon worden behou den. De in de loods staande 4 land bouwtrekkers, 3 dorsgarnituren en 2 combines, tezamen al een waarde vertegenwoordigend van naar schatting 100.000 gulden, verbrandden. Bovendien ging de lanubouwinventaris van de heer M. Fühler verloren. Alleen enig meubilair uit het woonhuis kon worden gered. Vermoed wordt dat jongens die in de loods hebben gespeeld de bran hebben veroorzaakt. Volgens een bericht van radio- Medan hebben zich zondagoch tend 125 man van de opstandige troepen in het zuiden van Asa- han in Midden-Sumatra overge geven aan de troepen der cen trale regering. Dit was gevolgd op hevige ge vechten tussen opstandelingen en troepen van de centrale rege ring, waarbij een aantal rebellen op de vlucht was gejaagd. Vol gens het bericht hadden de cen trale troepen zware wapenen en een hoeveelheid munitie buitge maakt. Ook bij een treffen in Langkat zouden de opstandelingen op de vlucht zijn gejaagd. Troepen van de centrale rege ring waren zondag diep doorge drongen in Tapanuli. Deze aan val, samen met de nieuwe lan ding op Celebes, volgt na een pe riode van twee weken van be trekkelijke rust aan de grenzen van het ingekrompen gebied van de opstandelingen in Midden- Sumatra. Militaire waarnemers te Singa pore zeiden zondag dat deze bei de aanvallen het begin zouden kunnen zijn van een offensief op grote schaaf tegen de opstande lingen. Berichten uit Djakarta zeggen, dat het' grootste deel van de In donesische zeevarende vloot, de torpedoboot „Gadja Mada" en 4 korvetten, thans is samenge trokken voor Padang. Volgens een bericht van radio- Medan is één der colonnes van de regeringstroepen thans in Ta panuli opgerukt over een af stand van ongeveer 80 km, se dert twee dagen geleden de ope raties daar zijn begonnen. Deze colonne heefr zondag de plaats Gunung Tua bezet, die ongeveer 220 km zuid van Medan is gele gen. Ten zuiden van deze plaats zou thans hevig worden gevoch ten met mortieren en anti-tank- wapens. De regeringstroepen worden ondersteund door aan vallen op de rebellen met bom- bardements- en gevechtsvlieg tuigen. Volgens radio-Djakarta berei den de opstandelingen te Pa dang en Bukittinggi zich blijk baar voor op het eind van de op stand. Grote groepen vluchtelin gen zouden beide plaatsen verla ten. In Midden-Sumatra bestaat thans dienstplicht voor jonge mannen en er is een uitgaans verbod ingesteld. Volgens een bericht van radio- Djakarta van zondagavond heb ben eenheden van de centrale re gering een nieuwe landing uitge- MattBusby mag ziekenhuis verlaten. Matt Busby, de manager van Manchester United die bij de vliegramp te München van 6 fe bruari ernstig werd gewond, zal het ziekenhuis te München don derdag mogen verlaten. Diezelf de dag nog zal hij per trein naar Londen vertrekken. CF!EllTube95ctl Minister heeft medewerking van gemeentebesturen ingeroepen De minister van Volkshuisves ting en Bouwnijverheid heeft de medewerking van de gemeente besturen ingeroepen opdat deze de voor premiebouw beschikbare terreinen aanbieden tegen zo gunstige prijzen als op objectieve gronden toelaatbaar en verant woord is. De minister is hiertoe overge gaan, omdat enige malen zijn aandacht gevestigd is op de vrij aanzienlijke verschillen, welke in sommige gemeenten zouden be staan tussen de prijzen van de bouwgrond voor woningwetwo ningen en bouwgrond voor parti culieren. Tot nu toe heeft de mi nister er bewust van afgezien zich nader te verdiepen in de fei ten en omstandigheden welke in een concreet geval tot' deze ver schillen hebben geleid. Deze zaak behoort, naar het oordeel van de minister, in de eerste en voor naamste plaats tot de verant woordelijkheid van gemeente besturen. Uit de voorgelegde vra gen en gegevens heeft hij echter Australische hulp voor Skaubryn-opvarenden De Australische minister van Immigratie, Downer, heeft mee gedeeld, dat de Australische re gering terstond een bedrag van 20.000 Austr. ponden (ƒ170.000) beschikbaar zal stellen voor hulp bij het voorzien in dringende be hoeften van de landverhuizers, die met het vergane Noorse schip „Skaubryn" op weg naar Australië waren. Regering, Rode Kruis en publiek in Australië bie den de immigranten, van wie en kele groepen uit Aden, waar de ruim duizend passagiers van de „Skaubryn" aan land zijn ge bracht, per vliegtuig naai Australië reizen en de rest zoals gemeld met de schepen „Orso- va" en „Jnhan van Oldenbarne- velt", op spontane wijze alle hulp. wel de'nadruk gekregen, dat' in sommige gevallen het prijsver schil tussen de bouwgrond voor woningwetbouw en voor bouw door particulieren niet geheel veroorzaakt wordt door objec tieve factoren. Onder verwijzing naar de om standigheid dat thans de voort gang van de woningvoorziening in zo sterke mate afhankelijk is van de bouw in de z.g. premie sector, verzoekt' de minister de besturen der gemeenten waar zich de geschetste situatie voor doet met aandrang deze zaak op nieuw in overweging te nemen. voei-d in Noord-Celebes alwaar de vorige maand een eerste lan ding was ondernomen. Deze nieuwe landing zou zijn verricht ongeveer 90 km ten zui den van het plaatsje Palu. op de westkust van Celebes. Volgens radio-Djakarta zouden de op standige troepen de wijk hebben genomen naar het' binnenland, met achterlating van twee do den, 27 gevangenen en het ver lies van verschillende motor voertuigen. HATTA GEARRESTEERD? De revolutionaire regering in Indonesië heeft vrijdag te Boekit- tinggi pamfletten doen versprei den, waarin wordt medegedeeld dat de regering-Djoeanda drs. Mohammed Hatta, voormalig vice-president der Indonesische republiek, heeft doen arresteren. Ongeregeldheden in N oord-Rhodesië De politie heeft in Main en Kaboesji bij Ndola in N.-Rhode- sië met automatische geweren en met traangasbommen 'n me nigte van 5.000 oproerige Afri kanen uiteengedreven. Vijf ne gers moesten in een ziekenhuis worden opgenomen. 'Van twee van hen is de toestand ernstig. De Afrikanen, onder wie vele vrouwen, betoogden tegen ver hoging van de huishuren. De door de menigte aange richte schade door plundering en brandstichting wordt ge schat op tienduizenden guldens. Ongeveer 21 Afrikanen zijn in hechtenis genomen. Geruchten in Teheran. In kringen van de Perzische aristocratie doen geruchten dB ronde, dat de moeder van de sjah, keizerin Tadj el Moloek, zich een foto heeft doen zenden van de negentienjarige Safieh Afehami, een dochter uit een fa milie van hoge officieren. Het meisje studeert op het ogenblik in Engeland. Volgens deze geruchten zou de keizerin-moeder van plan zijn de sjah voor te stellen met' dit meis je in het huwelijk te treden. De familie Afehami heeft' be vestigd, dat de keizerlijke fami lie een foto van Safeih heeft ge kregen. Behalve dit meisje worden nog de namen van twee andere kan didaten genoemd. Een woordvoerder van het hof heeft deze berichten even-wel „voor het ogenblik voorbarig" genoemd. Argentinië en Paraguay De regering van Paraguay heeft de organisatie van Ameri kaanse staten ingelicht dat Ar gentinië wapens zou leveren aan Paraguayse rebellen in 't grens gebied tussen de beide staten. De mededeling had -niet de vorm van een officieel protest. Naar aanleiding van het toe nemen van het aantal werklozen heeft de staatssecretaris van So ciale Zaken in een circulaire de gemeentebesturen opgewekt bij zondere aandacht te blijven ge ven aan de sociale werkvoorzie ning voor de moeilijk plaatsba ren, teineinde te voorkomen dat deze werknemers van de thans heersende omstandigheden zou den hebben te lijden. In dit verband wijst de staats secretaris erop, dat toepassing van de gemeentelijke sociale werkvoorzieningsregeling de aan gewezen oplossing is, omdat de ze regeling in het algemeen juist bedeeld is om werk te bieden aan die werklozen, die om overwe gend persoonlijke redenen moei- Het resultaat van de mars naar Aldermaston De resultaten van de vierdaag se Paasprotestmars in Groot- Brittannië tegen kernwapens zijn vorige week door één van de ini tiatiefnemers teleurstellend ge noemd. Dr. Soper, een vooraanstaand methodistenpredikant, schreef in het linkse blad „Tribune", dat de mars als betoging een gematigd succes is geweest. Dr. Soper bleek er echter van overtuigd te zijn, dat de mars van Londen naar het atoomwapencentrum te Aldermaston, ondanks het te leurstellend resultaat, het sym bool is van het begin van een nieuw tijdperk. lijk plaatsbaar zijn, waaronder lichamelijk of geestelijk gehandi capten. De scheidslijn tussen de groep der moeilijk plaatsbaren en die der normaal plaatsbaren is vaak moeilijk te trekken. Niettemin doet de staatssecre taris een beroep op de gemeente besturen te bevorderen dat de GSW-objecten in het algemeen niet worden bestemd voor werk lozen waarvoor aanvullende werkgelegenheid of scholing op een rijkswerkplaats voor vakont wikkeling de meest aangewezen oplossing is. BOODSCHAP VAN EISENHOWER VOOR GAILLARD President Eisenhower heeft (le Franse minister-president, Gail lard, vrijdag een boodschap ge zonden, waai in de Amerikaanse president zijn bezorgdheid uit spreekt over de toestand in Noord- Afrika, aldus is in de nacht van vrijdag op zaterdag in diploma tieke kling: te Washington ver nomen. Deze boodschap is door Murphy, die namens de Amerikaanse re gering goede diensten aanbiedt in het geschil tussen Frankrijk en Tunesië, aan Gaillard overhan digd. President Eisenhower legt in de boodschap in algemene be woordingen de nadruk op het be lang van het aanbod van goede diensten en snreekt de hoop uit. dat de missie van Murphy en de Brit Beeley succes heeft, zo werd in genoemde kringen vernomen.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1