9n PLAAG r Is kalverSieltle te genezen? Rauwe koolslaaljes in liet voorjaar Schoonmaak en pijn tie rug I/om <Lt \jcauw U kunt niet alles weten Verbetering juist nu mogelijk Gordijnrails en wat daarbij komt en ~/tez/7zetU> VEILIGHEIDS-BALLPOINT Aan twee zijden gelijk e der plagen der mannen DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 12 april 1958 Kind en karaScter Topie moet het de laatste tijd wel ontgelden bij haar huisge noten. Het zijn niet alleen de broers en zusjes, die haar on barmhartig plagen, ook de ouders, speciaal moeder, doen er braaf aan mee. Topie is van klein kind af een zwak plekje van me geweest. Ik heb in haar een overgevoeligheid leren her kennen, die de meeste kinderen missen en ik heb begrepen, dat zij het daardoor in haar leven wel eens erg moeilijk kon krij gen. Met fijne intuïtie heeft het kind aangevoeld, dat ze bij mij begrip ontmoette, zelfs zonder dat ze over de dingen behoefde te spreken. Ze was nog maar een jaar of 9. toen zo eens iets merkwaar digs tegen me zei. „Ik wou, dat ik een hond had. Honden vra gen niets, maar ze weten toch alles van je. Dat zeggen ze met hun ogen". En toen ik niet ant woordde, maar haar alleen even hartelijk naar me toetrok, ging ze voort: „Jij bent net zoals 'n hond. Ik vind het fijn bij jou". Andere grote mensen zouden het misschien een twijfelachtig compliment' gevonden hebben, met een hond vergeleken te worden. Maar ik wist precies wat ze bedoelde en voelde me oprecht gevleid. Pijnlyk geplaag Als ik nu de laatste weken bij Topie, wier ouders vrienden van me zijn, aan huis kom, word ik elke keer pijnlijk ge troffen door dat geplaag. Soms heb ik zin de kleinere broers en zusjes een draai om de oren te geven, als ik ze hoor joelen: „Topie vrijt... Topie vrijt... ha, haTopie heeft een vrijer!" en ik zie dan, hoe Topie met een kleur als vuur niet weet, waar ze zich bergen moet. Natuurlijk hoed ik mij voor elke bemoeienis, omdat ik vind, dat het meer op de weg van To pic's moeder ligt, om in te grij pen. Helaas doet ze dat niet. Eerder plaagt ze zelf mee en maakt haar kind belachelijk. Het gaat daar ln huis tegen woordig allemaal ten koste van Topie. En dat omdat Topie in derdaad verlield is geworden. Voor de eerste maal in haar 15- jaiig leventje is de lente ont waakt. Ze beleeft dit met een ernst en een tederheid, waar aan vele ouderen een voorbeeld zouden kunnen nemen. Maar bij haar familie wekt het slechts hilariteit. Ze hebben haar eens betrapt', toen ze hand in hand met haar „jongen" liep te wandelen. Ze betrappen haar thuis ook her haaldelijk als ze ergens in een hoekje zit te dromen en mijlen ver van deze prozaïsche wereld verwijderd schijnt te zijn. Dan moet ze natuurlijk met veel ru moer gauw weer met twee be nen op de grond gezet worden. Genezen? Ik heb er met Topi's moeder over gesprpken; ik kon het werkelijk niet meer aanzien. „Doe niet zo overdreven", was het antwoord. „Kalverliefde, méér niet! Daar moet ze van genezen worden". Genezen! Denken ouders heus, dat ze hun kind van zijn kalverliefde moeten genezen door het kind belachelijk te maken, te bespotten en zijn dromen te vertrappen? Wat' ze doen- is iets kapot maken, wat bij overgevoelige typties als Topie wel eens onherstelbare schade aan de meisjesziel zou kunnen aanrichten. Met ruwe vingers verscheuren ze een rag fijn web van illusies. Ze schen den de pure teerheid van het eerste schuchtere liefde-ont waken, dat hoewel nog niet vol ledig begrepen, voor het meisje van een zuivere, waarachtige en verheven schoonheid kan zijn. Als ouders inzagen, dat deze gevoelens voor hun kind ernsti ger en eerlijker kunnen zijn, clan de liefde van bepaalde vol wassenen, zouden ze zich er niet langer afmaken met spot tend hun schouders op te halen over die „kalverliefde". MARCELLE. (Nadruk verboden) Hortensia's blauw kleuren moet men doen in april. Bij de drogist koopt men voor dit doel ammoniakaluin. Een half eetlepelfje hiervan op de pot Is voldoende. O Gubelinhekleding moet men kloppen met een matteklop- per waar een vochtige doek om is gebonden. 9 Dof geworden eikenhouten meubelen krijgen weer glans, indien men deze inwrijft met een doekje, gedrenkt in lauw warm water waaraan 'n paar druppels citroensap zijn toe gevoegd. O Verschoten cocosmatten wor den weer mooi, ais men ze schoon maakt met een oplos sing van overmangaanzure kali en heet water. Stijfselgoed krijgt een mooie glans, wordt neel glad en blijft niet aan de strijkbout' plakken als men bij de stijf sel (1 liter1 theelepeltje ter pentijn doet. Blank houten keukengereed schap mag niet met soda water gewassan worden, want dan wordt het hout grauw. 9 Een aspirinetabletje in do hloemenvaas en uw bloemen blijven langer goed. U kunt ook 'n paar druppeltjes kam- ferspiritus in het water doen. 9 Als u een tomaat even boven de gasvlam houdt, kunt u deze vrucht gemakkelijk ont vellen. (Nadruk verboden). 111 Groenteslaatjes kunt U het hele jaar door eten. Ook in het voorjaar, nog voor de kropsla en de tomaten volop aan de markt zijn. De aanvoer van wintergroenten loopt op z'n eind. Maar toch kunnen de kool, de wortelen en de bieten als uitlopers van het koude seizoen ons aan smakelijke voorjaarsslaatjes heipen. Een slaatje van rauwe rode-, savoye- of zuurkool of van bloemkool is een goede bron van vitamine C. En deze aanvulling van vita mine C kan iedereen nu best gebruiken, aangezien de aard appelen ons er nog maar wei nig van leveren. Een winters groenteslaatje kan door de jonge voorjaars groenten, spinazie, andijvie, zachte raapstelen en radijs, op gefleurd worden. Probeer U eens de volgende combinaties JU vy rode kool met andijvie savoyekool met radijs dunsel met rodekool of biet bloemkool met wortelen sterkers met savoyekool Al dadelijk lijkt het verband tussen „de grote schoonmaak" en pijn in de rug duidelijk. Bij het schoonmaken Immers ple gen de huisvrouwen zich boven matig te vermoeien en dan kan het niet uitblijven, dat ze 's avonds zeggen: „M'n rug lijkt wel gebroken". Inderdaad is grote vermoeie nis een van de vele mogelijke oorzaken voor rugpijn. Mensen die van nature niet sterk zijn of aan een inwendige ziekte lijden dienen altijd voorzichtig te zijn en mogen zich nooit lichame- Handige handen kijk Men moet met de tijd mee gaan en werkelijk, er zijn veel nieuwe vindingen gedaan, ook wel uitvindingen, die gemak be tekenen. Zo b.v. het ophangen van gordijnen aan rails, inplaats van aan houten stokken met houten ringen. Een onoog'lijke grote houten knop werd als „sierstuk" aan de einden van deze stok bevestigd, liefst met veel krullen e.d. Dat dit erge stofnesten waren behoeft geen betoog. Tegenwoordig gebruikt men voor het ophangen van de gordijnen rails. Een en ander brengt vele voordelen met zich mede, en niet te vergeten ge mak. Beter schuiven, dus min der slijtage. Bovendien kunnen gordijnen beter sluiten, als men twee halve rails gebruikt. Het verdient wel aanbeveling goede kwaliteit te kopen, vooral schenke men aandacht aan de steunen, meer in het bijzonder als deze een vrij grote lengte moeten hebben in verband met mogelijke aanwezigheid van vensterbanken, waarop men de vrolijk aandoende bloempotten pleegt te plaatsen. DE STEUNEN Het aanbrengen van de rails dient met veel zorg te geschie den. Men moet goede stevige schroeven gebruiken, opdat de aanzetstukjes stevig in het hout bevestigd worden. Is het hout van de raamlijsten reeds op vele plaatsen gebarsten, b.v. door het vele indraaien van vroegere schroeven, of moet de rail hoog aan de muur komen, dan verdient het aanbeveling, daar waar de aanzetstukjes ge plaatst moeten worden, eerst een stevige lat te bevestigen, zodat men de aanzetstukjes ste vig kan aandraaien. Het aantal te gebruiken steu nen hangt af van de lengte van de rails. Normaal is ongeveer 60 70 cm van elkaar. De rail moet iets langer zijn dan het raam en aan weers kanten ongeveer 10 cm uitste ken en dan naar het hout toe iets worden omgebogen, zodat de gordijnen aan de uiteinden van de raamkozijnen goed af sluiten. HET BUIGEN Dat ombuigen van de rails Is nier eenvoudig, als u niet over een bankschroef beschikt. Een rail laat zich wel gemakkelijk buigen, maar knikt eveneens gemakkelijk en juist die knik ken staan niet mooi. Qsbruik bij het ombuigen der den. rails een stuk pijp, dat in del bankschroef past, houdt de rail hiertegen aan en klem alles goed vast in de schroef. Dan kunt u een mooie gelijkmatige bocht verkrijgen. Hebt u geen bankschroef tot uw beschikking, dan kan de rail gebogen wor den door haar op een rond stuk hout te leggen (op een bank of zo men wil op de trap). U kunt de rail dan rond tikken met een houten hamer. Neem geen ijzeren hamer hiervoor, want dan beschadigt u de glij- vlakken der rails, waardoor het gemakkelijk schuiven der gor dijnen wordt belemmerd. DE DUBBELE RAIL Veelal bestaan de gordijnen uit twee delen. Wilt u deze in het midden goed doen sluiten, neemt u dan twee stukken rails, de ene rail komt dan iets ver der van het raam af te staan dan de andere, zodat de gordij nen iets over elkaar geschoven kunnen worden. Vergeet niet aan de einden van beide rails een z.g. stop te bevestigen, zo dat de gordijnen niet van de rails vallen. Als u nu de rails aan de bui tenkant ook nog iets naar het raam toebuigt, dan verkrijgt u een prachtige sluiting, zodat geen licht meer naar buiten straalt. Bovendien is het war mer in de koude wintermaan den. DE CAMOUFLAGE De rails kunnen goed geca moufleerd worden door er een ombouw omheen te maken van hout. Men kan hiervoor latten nemen, waaraan gordijnstof van dezelfde kleur bevestigd wordt. Deze valletjes moeten dan tot enkele centimeters be neden de rails hangen, maar op een paar centimeters voor de rails bevestigd worden, zodat schuiven der gordijnen verze kerd blijft. Bevestig de gordijnen zelf niet aan de ringetjes, maar aan haakjes die op hun beurt weer in de ringetjes komen te han gen. Op deze wijze kan men de gordijnen, zo vaak men dit no dig oordeelt, gemakkelijk van de rails afhalen, zonder dat ook de rolletjes van de rails geno men moeten worden. De gordijnhaakjes moeten ongeveer 10 a 12 cm van elkaar vastgenaaid worden, liefst met dun ijzergaren en niet aan de bovenrand, maar enkele centi meters daaronder, zodat de bo venzijde van het gordijn de rails afdekt. Neem daarvoor een brede zoom, zodat de haakjes stevig bevestigd kunnen wor- Nadruk verboden.) lijk erg moe maken. Voor hen is het mooi genoeg als ze hun dagelijks werk in kalm tempo volbrengen, want dat is dan dikwijls al zeer inspannend. Slappe huisvrouwen doen er daarom goed aan af t,e zien van „de grote uithaal". Ke iaas is hiermee soms een soort eergevoel gemoeid: zij willen niet achterblijven bij buren en familieleden, die er elk voorjaar weer een uitgebreide plechtigheid met onbarmhar tig streng ritueel van maken. Wie wel en wie nief. Maar heus voor hen ware het beter als zij óók in de maanden maart en april zouden vasthou den aan de gewone gang van zaken. En voor de 'weinige) beslist noodzakelijke karweitjes moeten zij dan hulp zien te, krijgen, al is het „maar" die van hun echtgenoot. Betreft het echter stevige ge zonde dames, die aan het schoonmaken willen slaan, dan is er niets op tegen als zij zich eens buitenissig moe maken en het plezier moeten bekopen met een paar avonden rugpijn! Er is echter nog een, eigenlijk veel belangrijker reden om de gedachten te laten gaan over rugpijn en schoonmaaktijd. De chronische rugpijn. Zeer veel mensen, en dat zijn zowel mannen als vrouwen, lijden n.l. tegenwoordig vrijwel doorlopend aan pijnen in de rug, die niet uit zviakte of ziek te kunnen worden verklaard. De schoonmaak, als periode van vernieuwing, zou daarin misschien verbetering kunnen brengen! Allereerst moet in dit verband de „hernia" worden genoemd. Hernia afkorting van „her nia nuclei pulposi" wil zeg gen, dat er kleine of grote uit puilingen bestaan van een sub stantie die zich tussen de rug wervels bevindt. Die uitpuilin gen veroorzaken pijn door druk op zenuwen Her lijkt wel of deze stoornis de laatste tijd vaker voorkomt dan vroeger, maar dat vindt wellicht een verklaring in de verbeterde diagnotische moge lijkheden, met name het rönt genonderzoek. Wat de behandeling van de „hernia nuclei pulpcsi" betreft, willen we hier alleen signaleren het ervaringsfeit, dat slapen op een erg doorzakkende matras de hinderlijke verschijnselen doet toenemen en dat het ge bruik van een harde onderlaag de lijders dikwijls van hun pijn bevrijdt. Nü een nieuwe matras! Wat is er nu eenvoudiger dan het plaatsen van stevige plan ken onder de matras? Juist in schoonmaaktijd is het een prachtige gelegenheid om te Zeggen: „Weg met die hangmat, ik wil een goede, harde onder laag in bed. Zou men bovendien toch toe zijn aan vervanging van de tot nu toe gebezigde matras door een nieuwe, dan is het aan te bevelen iets met zeer stevige vulling te nemen óf een bed dat van binnen geheel uit vertikaal geplaatste metardveren bestaat. In beddenwinkels maakt men. in verband met deze nog niet zo lang bekende feiten, tegen woordig propaganda voor een bed, dat dubbele vering ver toont, waarbij dus zowel de ma tras als de onderlaag uit verti- kale veren zijn opgebouwd. Dit is wel mooi, maar het wordt onnodig duur. Praktisch zijn! Voor de tweede verbetering van rugpijn komen we weer te recht bij de huisvrouwen en wel bij diegenen, die aan rug pijn lijden doordat hun werk omstandigheden ongunstig zijn. Haar gereedschap is onprak tisch opgeborgen, zodat ze KLE U P-EN DOCUMENTECHT N.V. Fu P. J. V. d. SANDJi voortdurend moeten rekken en klimmen. bukken, De schoonmaaktijd kan heel goed worden gebezigd om hun voortaan het leven wat gemak kelijker te maken. Dat omvat het wegdoen van rommel, die toch niet meer wordt gebruikt en nu maar in de weg ligt of nodeloos ruimte in beslag neemt, verder het slaan van een paar spijkertjes waarmee het keuken- en werkgerei beter in het bereik komt, eventueel het aanbrengen en inrichten van handige kasten en laden. Vooral ook het aanschaffen of in orde laten brengen van een strijkplank met daarbij in hoogte passend bankje om ge durende het strijken gemakke lijk te kunnen zitten, is een be langrijk punt tot voorkoming van rugpijn! dr. ALFR. BRIEDE. (Nadruk verboden.) OOK in de kleding wordt, geheel over eenkomstig de tendens van onze moderne lijd, gezocht naar efficiëntie. Het ls nog een voorzichtig zoeken en tasten, maar de neiging is aanwezig. Oh ja, velen wil len er niet aan, althans nog niet, want zij menen dat er veel van de charme en romantiek van de kleding verloren gaat, wanneer men tracht deze doelmatiger te maken, maar dat behoeft toch niet. De ontwerpers trachten zoveel mogelijk de efficiëntie in hun modellen te verbergen, zodat de beschouwer niet weet wat er in zo'n model schuil gaat. Zo bijvoorbeeld het model op onze illus tratie, op het oog een doodgewone japon met dreikwart mouw, hoog aan de hals, gesloten met enkele grote knopen, van voren en van achteren met een grote plooi in de rok. In de taille zitten vier sleuven, waardoor een ceintuur van de zelfde stof gestoken kan worden, die van voren losjes geknoopt wordt. Niets biezonders aan te zien, ook al weet u dat op de rug de sluiting gelijk is aan die van voren. De japon is tweezijdig gelijk en voortreffelijk gesneden, wanthij kan ook andersom gedragen worden, namelijk met de voorkant ach ter en de achterkant voor. Men ziet, de ontwerpers staan voor niets. (Nadruk verboden). De harde groenten kunt U het beste fijnverdelen met een grove rasp, schaaf of molen; de bladgroenten, zoals andijvie of spinazie fijnsnijden. Nog zachtere bladgroenten hoeft U eigenüik helemaal niet te snij den. Maar a's U dat lekkerder vindt, is er niemand die U zal verbieden er het mes in te zet ten of de blaadjes uiteen te plukken. Voor de smaak van een sla- tje is de slasaus misschien wel het belangrijkst. Om de saus gelegenheid te geven in ei? groenten te trekken, maakt U de sla een tijdje voor het ge bruik aan. Voor de voedings waarde is het niet bezwaarlijk wanneer de sla een kwartiertje gesneden en aangemaakt en wel klaar staat. Een smakelijke saus kunt U, behalve op de bekende manier met een mengsel van olie, azijn, zrnt, peper en mosterd, berei den m°t aller'ei de tong stre lende ingrediënten. Neemt U in plaats van azijn eens ci troensap, in p'aats van mosterd wat kerriepoeder. Maak het ge heel af met aroma of een paar druppels soja. Een klein beetje suiker of een scheutje tomaten ketchup kan de smaak van win tergroenten zeer ten goede ko men. Misschien kunt U een saus waarderen, waarin de azijn of het citroensap vervangen is door yoghurt. Een fijner sla- sausje kunt U bereiden met een fijngemaakt hardgekookt ei of liever nog met een ei, waarvan de dooier zacht is. Wanneer U dit ei warm fijn maakt en vermengt met olie, azijn, zout en kruiden, wordt het een aantrekkelijk gebonden sausje. Maar welk sausje U ook gebruikt, van groot belang is het, het goed op smaak af te maken vóór U het met de groente mengt. De saus moet pittig genoeg zijn om het hele gerecht geurig te maken. Om het slaatje een fleurig aanzien te geven, kunt U het versteren met radijs, plakjes wortel of biet of er voor deze gelegenheid een extra eitje voor gebruiken. Een rauw slaatje kan bij de hoofdmaaltijd als enige of als tweede groente dienst doer of als een fris hapje bij de boter ham. Hoe het ook zij, U eet er goed van! Tan de week Voordat het met de winter groenen helemaal afloopt zul len nog wel eens op het vjeekmenu verschijnen. De voor jaarsgroenten zijn nog steeds prijzig en zullen daarom nu liefst in ongekookte vorm op gediend worden, daar dan met een veel geringere hoeveelheid volstaan kan worden. Stamp pot rauwe andijvie.'), maar waarom het winterse knolraap je ook niet eens in een ander jasje gestoken? Nu niet eens het overbekende melksausje, maar daarvoor in de plaats stukjes gebakken lever en wat gebonden lever jus! Een veel pikanter, smakelijker geheel! Zondag: Toast met radijsjes en mayonaise, biefstuk,bloem kool, aardappelen, roomvla. Maandag: Bloemkoolsoep, ge bakken kaasplak, prei, aardappelpurée. DinsdagGehakt, andijvie, aardappelen, schuimome- l9t. WoensdagStamppot rauwe spinazie, spek, uien, yoghurt notencrème. Donderdag: Knolraap met stukjes gebakken lever, rauw gebakken aardappe len, muesli. Vrijdag: Gestoofde vis, rijst, veldsla, vanillevla met ro zijnen. Zaterdag: Kerryrijst, fruit. RECEPT: ROOMVLA. 'i'i liter koffieroom, 1 va nillestokje, 4 eidooiers, 100 gram suiker. De room met het vanillestok je een half uur laten trekken, het stokje er daarna uithalen. De dooiers met de suiker schui mig roeren, de room er al klop pend langzaam bij gieten en de vla au-bain-marie binden. RECEPT: YOGHURT- NOTENCRÉME. liter yoghurt, 75 gram bruine suiker, sap van 1 ci troen, 75 gram gemalen no ten, 6 blaadjes gelatine. Yoghurt, suiker, sap en noten goed dooreen roeren. De ge weekte gelatine in 1 dl heet wa ter oplossen en daarna goed met de yoghurt mengen. Het geheel koud laten worden en opdienen in glazen of kleine schaaltjes, met wat notengruis er over heen gestrooid. Zelfs de méést normale huisvrouw <En er zijn er werk'lijk nog) Zegt tot wanhoop van de huisman Ieder jaar weer: 'k doe het tóch. Vorig jaar heeft zij gezworen: Ik begin er niet meer aan, Maar in maart, als poes verliefd wordt En de katjes bloeien gaan 't Is er net mee als met een faillissement en een lek In de hoofd buis van je waterleiding: vóór je het weet zit je er midden in; van- déag nog alles pais en vrêe, morgen-ochtend sta je je in je bad kamer af te drogen cn er verschijnt een allervriendelijkst, goeie- morgenzeggend. aan een schilder toebehorend hoofd; even later rijdt een met mannen in het wit bemande glazenwassersladder wagen je tuintje in en inmiddels is toegang verleend aan een witter- duet' met wittermaterialen. een stoffeerder met een mysterieuze, van een oud tapijtje gemaakte gereedschaptas en een in een bont mantel verstopte dame op hooggehakte uitverkoopjes, die zich beter bij haar deu-pjès dan bij het hele geheel aanüassen; zij ont doet en ontpopt zich: zij komt bij de schoonmaak assisteren. Als zij allen een plaatsje voor hun brommers toegewezen hebben gekregen overzien zij het strijdtoneel en nemen er bezit van. Vader, deze stakker heeft een Négatieve Vaderdag; Loopt steeds waar hij niet mag lopen, Zit waar hij niet' zitten mag. Hij is négatief geworden. Voelt zich als noodzak'lijk kwaad, Zijn zéér stijve nek is 't énig Positieve resultaat. De vrouw des huizes loopt rond als een generaal van een leger met moderne discipline-opvattingen: de meeste van haar bevelen worden voor kennisgeving aangenomen en, la Uno, voorlopig niet' op de agenda geplaatst. Haar tenue, hoe strijdbaar zij zich ook voelt, is verre van krijgs haftig en wordt bekroond door een fel gekleurde doek, die zij om haar hoofd heeft gedrapeerd; zij doet' denken aan een Turk en haar humeur past zich daar bij aan. De schilder zingt zijn zoetste zang, Morst uit zijn potje groen; Stoffeerder fluit: M'U z|jn niet bang, De werkster: Net als toen. De witter kloddert klodders kalk, Papa staart naar omhoog, En dén ineens omlaag: hij kreeg Een klodder in zijn oog. Zo raast de revolutie door de gisteren nog zo vreedzame woning, gewoonlijk begunstigd door nationaal voorjaarsweer, een metereo- logische cocktail van sneeuw, hagel, regen en windkracht zeuven. Zeepsop, terpentijn, chloor, boenwas en overkokende melk voor de ochtendkoffie zorgen voor verandering van lucht en de zangsolisten worden eensklaps afgelost door de loodgieter, die tégen zijn ge woonte in, tóch is verschenen en die, na zijn terugkeer van zijn terugkeer om een vergeten stuk gereedschap te halen, aan alle mede- en niet-mede-werkenden de muzikale raad geeft: Zoek de zon op. Schoonmaak demonstreert zich T félste, 't Ergste op pa's schrijfbureau; Daarop staat en ligt, na schoonmaak, Alles niet meer zó, maar zó. Alles staat bij al het and're Altijd aan de and're kant', Met een droevig lachje vist pa Scherven uit de prullemand. De schoonmaak heeft maar één aspekt, Waardoor een leder blij is: Dat is de voorpret van de pret, Die komt, als het voorbij is. Dén zweert mevrouw de dure eed: Ik ga met' schoonmaak staken, Ik zwéér, dat ik het vólgend jaar Beslist niet schoon zal maken. Ik zwéér het! 'k heb me ziek geboend, Geploeterd en geveegd (Het volgend jaar zal blijken, dat Zij meineed heeft gepleegd). (Nadruk verboden.) CLINGE DOORENBOS.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 4