De gebeurtenissien in Indonesië ZWA3E SHAG De arbeidsmarkt in maart Weeroverzicht Eisenhower over het staken van proeven Hammarskjoeld juicht voorstel tot stopzetting kernproeven toe Het Noorse socialistische protest tegen kernwapens Indonesische ambassadeur in Rome legt zijn functie neer HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN WEERBERICHT Tegenaanval van de opstandelingen atgeslagen DOUWE EGBERTS Staking afgewend Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. va» de Sande Redactie-adres: Noordstraat 5537 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand 2.per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. DONDERDAG 10 APRIL 1958 12e Jaargang Nr 4341 "erschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande. Terneuzen EERSTE BLAD Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadver- tenties): 5 regels ƒ1,—. Iedere regel meer 20 «t. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 utr Voor het maandagnummer: zaterdags 10 nr Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per Radio-Medan meldde woens dagavond, dat de regeringstroe pen bij Lubuk Djambi, ongeveer 100 km ten oosten van Bukitting- gi, dinsdagavond met succes een tegenaanval van troepen der op standelingen hebben afgeslagen. WEST-SUMATRA EEN FORT. Radio-Padang heeft woensdag avond gemeld dat West-Sumatra werd veranderd in een fort. Er waren woensdag geen gevechten van betekenis. Het dichtstbijzijn de punt, waar regeringstroepen zich thans bevinden, is ongeveer 100 km van Bukittinggi. De op standelingentroepen werpen ihans sterke stellingen op achter hun huipice posities aan de gren zen van West-Sumatra, aldus radio-Padang. Radio-Padang meldde, dat als pleger van de aanslag op de mi nister van Defensie der tegen regering, mr. Burhanuddin Hara- hap, een 19-jarige student was geïdentificeerd. Zijn vader was een „berucht communist", die vorige maand werd gearresteerd, aldus radio-Padang. De aanslag werd maandag ge pleegd door middel van een handgranaat, die uit een voorbij rijdende auto geworpen werd naar het bureau van mr. Burha nuddin. Volgens radio-Padang worden Russische vliegtuigen voor de In donesische luchtmacht in Egypte bijeengebracht. Ook worden daar Indonesische piloten opgeleid, al dus de radio, die voorts meedeel de, dat Indonesië thans zware en lichte tanks in Tsjecho-Slowakije koopt. GEVECHTEN IN PADANG- PANDJANG Radio-Djakarta meldde woens dagavond, dat tijdens een ge recht met opstandelingen in Padangpandjang, in Midden- Sutnatra een inspecteur van politie, die de centrale regering was trouw gebleven, ernstige verwondingen opliep, terwijl verscheidene anderen licht ge wond werden. Nainggolan over Medan „Wij zullen binnenkort Medan, ile hoofdstad van Noord-Suma- tra, aanvallen en wij zullen ons 'laarvan, tegen welke prijs ook, meester maken", aldus heeft' ma joor Nainggolan en kapitein Sita Pohan verklaard in een vraag gesprek met het opstandelingen blad „Pelopor", dat werd aange haald door radio Boekittinggi. Na de bevolking van Medan te hebben verzocht binnen te blij ven om niet het slachtoffer te worden van deze militaire act'ie, verklaarden beide opstandelin genleiders om de beurt, dat zij rich In 12 uur meester van deze stad zouden kunnen maken, maar dat zij dit niet willen doen zon der de bevolking te hebben ge waarschuwd. President Soekarno, „dictator in dienst van de Sow jet-Unie, past methoden t'oe, die hij in Moskou heelt geleerd, en zendt onschuldige burgers, die hij ver plicht de wapens cfp te nemen, de dood in", zo zeideh zij. „Maar als wij tegen hem willen strijden, dan willen wij niet tegen ons volk strijden". Tenslotte deelden zij over hun krijgsplan mee, dat zij van twee verschillende punten zullen vertrekken teneinde Me dan te omsingelen. „Baltimore Sun" over Indonesische wapenaankopen De „Baltimore Sun" schrijft in een hoofdartikel, dat de berich ten over Indonesische wapenaan kopen uit communistische landen niet als een verrassing komen, doch dat deze wapenaankopen nog steeds verontrustend zijn. De bezorgdheid wordt volgens het blad niet veroorzaakt' door het directe gevaar, dat de wa pens voor agressieve doeleinden gebruikt zullen worden, doch vooral door het feit dat Indonesië op deze wijze verplichtingen ten opzichte van Moskou krijgt op gelegd. Het denkbeeld, dat een land zonder enige voorwaarde wapens kan krijgen van de communis ten, leidt onvermijdelijk naar een minder waakzame houding ten aanzien van communistische in filtratie en subversie, aldus de „Baltimore Sun". Uitwijzing van 20 vooraanstaande nationalistische Chinezen Volgens het welingelichte na tionalistisch dagblad „Suluh Indonesia" zullen binnenkort 20 vooraanstaande nationalisti sche Chinezen door de Indone sische regering worden uitge wezen. Het blad noemde niet de namen van de betrokkenen, doch schreef, dat deze uitwij zing moet worden opgevat als de eerste fas,van de rege ringsmaatregelen tegen de aan hangers van de „Kuomintang" in Indonesië, na de onthullin gen door het leger dat de wa pens, die voor de opstandelin gen in Midden-Sumatra waren afgeworpen, afkomstig waren van Formosa. De regeringswoordvoerder wenste niet in te gaan op de vraag naar welk land de natio nalistische Chinezen in geval van deportatie zullen worden ge zonden. Communisten in India steunen Indonesië Een bijzonder congres van de Indiase communistische partij, dat dinsdag in Amritsar werd ge houden, heeft' een resolutie aan genomen, waarin volledige steun wordt beloofd aan de strijd van het Indonesische volk tegen de imperialistische samenzwerin gen. In de resolutie wordt het volk van Indonesië gelukgewenst met zijn verzet tegen de imperia listische inmenging en samen zweringen, die erop zijn gerirht om het van zijn nationale soeve reiniteit te beroven. De regering van Indonesië, al dus de resolutie, gesteund door het verenigde volk, zal in staat zijn in de nabije toekomst de machten van ontbinding en reac tie te verslaan en weg te vagen, zodat zij meer aandacht zal kun nen schenken aan de hoogste taak van bevordering van de we reldvrede, nationale ontwikke ling en verhoging van de levens standaard van het volk. Prinselijk huwelijk in Luxemburg Een tachtigtal leden van Euro pese vorstenhuizen en aristocra tische families heeft zich naar Luxemburg begeven om aanwe zig te zijn bij het huwelijk van prinses Marie Adelaide van Lu xemburg met graaf Charles Jo- zeph Henckel de Donnersmarck, een dertigjarige Duitse aristo craat, dat heden in de hoofdstad van het groothertogdom wordt gesloten. Ook de Prinsessen Beatrix en Irene zijn onder de gasten. Prinses Marie Adelaide van Luxemburg is de oudste dochter van groothertogin Charlotte en prins Felix. Zij werd 24 mei 1924 op het kasteel te Colmarberg ge boren. Graaf Karei Jozef Henckel van Donnersmarck is 7 november i928 te Romolkwitz in Polen ge boren, zoon van graaf Lazare Henckel van Donnersmarck en gravin Frangoise d' Eltz. De graaf en de prinses ont moetten elkaar voor de eerste keer in 1955 te Parijs op een bal. De Prinsessen Beatrix en Ire ne zijn woensdagnamiddag met een particulier vliegtuig op het vliegveld van Findel, te Luxem- burg aangekomen. Zij werden op het vliegveld verwelkomd door erfgroothertog Jan en de Neder landse ambassadeur. De daling van de geregistreer de arbeidsreserve was in de maand maart aanzienlijk gerin ger dan gezien de tijd van het jaar kon worden verwacht. Ge deeltelijk moet dit worden toege schreven aan het koude en schra le weer, waardoor het op gang komen van de werkzaamheden in de landbouw en in de bouwnij verheid werd vertraagd, voor een belangrijk deel evenwel ook aan conjuncturele oorzaken. Van de 91.625 werkloze man nen, waren per eind maart De Noorse eerste minister, Einar Gerhardsen, heeft woens dag een verklaring uitgegeven, waarin hij zegt de protestreso lutie van 45 socialistische par lementsleden tegen bewapening van de bondsrepubliek met kernwapens te betreuren. De socialistische afgevaardig den hebben zich dinsdag uitge sproken voor een Noors veto, als de minister van Buitenland se Zaken van de NAVO begin mei in Kopenhagen deze kwes tie zouden bespreken. De socia listische premier, die dinsdag van vakantie is teruggekeerd De Indonesische ambassadeur in Itaiié, Sutan Mohammed Ra- sjid, die op het ogenblik in Ge nua vertoeft, heeft aan de Itali- aanse minister van Buitenlandse Zaken Pella telegrafisch medege deeld, dat hij zjjn ambt van ver tegenwoordiger der regering van Djakarta in Rome, heeft neerge legd. Het ministerie van Buitenland se Zaken, dat dit bericht bekend maakte, deelde mede, dat de In donesische regering reeds agree ment heeft gevraagd voor de op volger van Rasjid. De correspondent van het A.N.P. in Djakarta vernam van gezaghebbende regeringskringen, dat de ambassadeur in Italië, Ra sjid, van zijn functie is ontheven, nadat door de secretaris-generaal van het Indonesische ministerie van Buitenlandse Zaken, Suwito Kusomowidagdo, ter plaatse een "nderzoek was ingesteld naar be richten, als zoude Rasjid aan de "aliaanse regering om asiel heb ben gevraagd. Suwito vertrok tien dagen ge leden naar Rome met de op dracht een onderzoek in te stel len naar onbevestigde berichten, dat Rasjid naar de opstandige revolutionaire regering" in mid- den-Sumatra overhelde. Volgens genoemde kringen wees dit onderzoek uit, dat Ra sjid inderdaad „de eerste begin selen van zijn ambt heeft ge schonden". Het verluidt in Djakarta, dat de Italiaanse regering het verzoek van Rasjid om hem asiel te ver lenen, heeft afgewezen. Hij zóu echter nog steeds in Rome ver blijven. Volgens dicht bij het ministerie van Buitenlandse Zaken staande kringen, zouden de eerste berich ten over de afvalligheid van Ra sjid niet veel aandacht op het mi nisterie van Buitenlandse Zaken hebben getrokken, daar „wij vast vertrouwen in de integriteit van onze ambasadeurs". Toen even wel een openlijke tegenspraak van Rasjid zelf uitbleef, besloot het ministerie Suwito naar Rome te zenden. Reuter meldt nog uit Rome, dat een woordvoerder van de Indonesische ambassade aldaar heeft medegedeeld, dat ambassa deur Rasjid kortgeleden werd beschuldigd van het aan den dag leggen van sympathie met de opstandelingen in Sumatra. Vernomen werd, dat Sutan Rasjid het' Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken had ge vraagd of het hem asiel zou ver lenen, indien hij daarom zou ver zoeken. Hem werd geantwoord, dat zijn verzoek zou worden „be handeld op de normale wijze". betreurde dat „deze belangrijke en moeilijke kwestie" op deze manier is aangepakt. De resolutie zal door de Noor se regering worden besproken en daarna door de commissie voor buitenlandse betrekkingen van het parlement en de socia listische fractie. Inzake de kwestie van de vestiging van raketbases in West-Duitsland verwees Ger hardsen naar een verklaring die de Noorse minister van Bui tenlandse Zaken, Lange, woens dag in het partijblad van de socialisten „Arbeidersbiadet" heeft gepubliceerd. Hierin zegt Lange dat de ver dediging van de Navo georgani seerd is op basis van de veron derstelling dat er atoomwapens gebruikt zullen worden in geval van een aanval op het gebied van de Navo. Lange herinnerde er voorts aan dat het stand punt van de Noorse regering om het besluit van de Navo-raad inzake de atoombewapening van de Europese landen na te le ven, door de storting het Noorse parlement is goedge keurd. Nederlandse gift aan regering van Singapore Het ministerie van Buitenland se Zaken deelt mede: Mede om uitdrukking te geven aan haar erkentelijkheid voor de gastvrijheid, die Singapore vier maanden lang aan vele duizenden evacué's uit Indonesië verleend heeft, heeft de Nederlandse rege ring een bedrag van 10.000 Ma- leise dollars ter beschikking ge steld van de regering van Singa pore als bijdrage in de hulpver lening na de grote brand, die op 5 april een stadswijk van Singa pore heeft' geteisterd. De bijdrage staat ter beschikking in geld of in goederen naar keuze van de regering van Singapore. Stakingen in Oslo In Oslo zijn woensdag vijftien duizend employé's en arbeiders van de gemeentelijke diensten in staking gegaan. Het vervoerspersoneel staakt al drie dagen. Het personeel van bepaalde on misbare diensten, zoals b.v. de ziekenhuizen, blijft aan het werk. De scholen worden daarentegen gesloten. 11.593 tewerk gesteld ingevolge sociale werkvoorzieningsrege lingen tegen 10.967 op het einde van de vorige maand. Het werkloosheidsniveau, dat is de geregistreerde arbeidsre serve, gecorrigeerd voor norma le seizoenschommelingen, steeg van 89.000 tot 102.000. Hieruit blijkt reeds, dat de ongunstige ontwikkeling op de arbeids markt zich m de verslagmaand nog verder heeft voortgezet, hoewel het beeld in deze maand ook werd beïnvloed door het vertraagde seizoen. De ongun stige ontwikkeling is het meest duidelijk waarneembaar in de metaalnijverheid. Het zijn voor al de toeleveringsbedrijven, zo als de ijzergieterijen, appenda- gef abrieken, centrale verwar- mingsbedrijven en elektro-tech- nische installatie-inrichtingen, waar de bedrijvigheid nog steeds terugloopt. Voorts is de werkgelegenheid verminderd in de machinefabrieken, de wa gon- en carrosseriebouw op de constructiewerkplaatsen. Ter wijl de grote scheepswerven ruim van opdrachten zijn voor zien is er een merkbare terug gang in de bouw en reparatie van coasters en binnenschepen. De geringe seizoendaling van de werkloosheid in de bouwnij verheid wijst erop, dat hier nog geen fundamentele verbetering is gekomen in de werkgelegen heidssituatie. Ofschoon de bak steenindustrie gedwongen is zeer grote voorraden aan te houden in verband met de ver minderde houwactiviteit, onder ging de geregistreerde arbeids reserve van steenfabrieksarbei ders tengevolge van het seizoen een vrij belangrijke daling. Ondanks de gunstiger ont wikkeling van de kledingindu strie, blijft de situatie in de textielnijverheid somber, het geen blijkt uit een verdere toe neming van de geregistreerde arbeidsreserve in deze bedrijfs tak en vooral uit het grote aantal werktijdverkortingen. De lage vrachtprijzen alsmede de verslechterde economische betrekkingen met Indonesië veroorzaakten verminderde be drijvigheid in de scheepvaart. De laatstgenoemde oorzaak heeft tevens in belangrijke mate tot de toeneming van de werkloosheid onder kantoor personeel bijgedragen. In dit verband kan nog worden ver meld, dat de toeneming van het aantal werkloze gerepatrieerde mannen in de maand maart 600 bedroeg. Een daling van de werkloos heid van vrouwelijke arbeids krachten was vooral te consta teren in de bedrijfsklassen kle ding, handel en huiselijke dien sten. De daling van de geregistreer de arbeidsreserve is relatief het grootst in de drie noordelijke provincies en Zeeland, welke overwegend agrarisch zijn ge oriënteerd en waar dientenge volge de seizoenwerkgelegenheid het meest toenam. De daling van de seizoen werkloosheid komt slechts ten dele voort uit een toeneming van de seizoenwerkgelegenheid. Voor het overige deel van de daling moet de verklaring wor den gezocht in het feit, dat een aantal seizoenwerkloze arbei ders, die normaal in maart weer aan het werk gaan, dit jaar als gevolg van conjunctu rele oorzaken werkloos zijn ge bleven en dus thans in het cij fer van de conjunctuurwerk loosheid moesten worden opge nomen. Mede daardoor nam de conjunctuurwerkloosheid be-* langrijk toe. Bij het aantrekken van het seizoen liep de open staande aanvraag naar arbeids krachten enigszins op, zodat een deel van de seizoenwerklo zen als wrijvingswerkloos kon worden aangemerkt. De secretaris-generaal van de Ver. Naties, Hammarskjoeld, heeft verklaard, dat hij het Rus sische besluit tot beëindiging van de proeven met kernwapens met instemming begroet. Hij zei dit op een persconferentie, waar hem werd gevraagd, of het Rus sische besluit een opbouwende stap is in de richting van ontwa pening. Hammarskjoeld ant woordde het een stap te willen noemen, die hij toejuicht. Toen men hem vroeg of hij een dergelijke stap van andere landen eveneens zou toejuichen, ant woordde hij: „Ik wil mijn ant woord op de volgende wijze for muleren. Ik ben geheel voor een beëindiging van de proeven, ge heel voor een goed inspectiestel- Te elfder ure is woensdag in de vroegste ochtenduren een over eenkomst bereikt inzake de aan gekondigde staking in het Ruïir- gebied. Vertegenwoordigers van de metazlrrbeidersvkbond heb ben een compromisvoorstel van de werkgevers om de werkweek van 45 op 44 uur te brengen aan genomen. De looncommissie had het voor stel met 65 tegen 30 stemmen aanvaard. De nieuwe werkweek zal op 1 januari 1959 ingaan. De werkgevers wilden evenwel hun aanbod tot een loonsverhoging tussen 4,3 en 5,3 procent niet tot de gevraagde tien procent ver hogen. De staking is voorlopig opgeschort totdat de uitslag van een vrijdag te houden stemmin; over de aanbeveling van de loon commissie om het aanbod van de werk'gevers te aanvaarden be kend is. Indien dan meer dan een kwart van de stemmen voor aanvaar ding van het voorstel is, kan de staking geen doorgang vinden. President Eisenhower heeft woensdag op zijn persconferentie verklaard dat hij het staken van de kernwapenproeven ernstig zal overwegen als de geleerden hem na de komende proeven op Eniwetok, zouden vertellen dat zij de dingen te weten zijn geko men die zij wilden weten. Het eenzijdig staken van de kernwapenproeven door de Ver enigde Staten zou dan volkomen juist zijn, aldus president Eisen hower. Eisenhower maakte het duide lijk dat de Amerikanen niet tot stopzetting van de kernwapen proeven zouden overgaan, louter clleen om het voorbeeld van de Russen te volgen. Eisenhower achtte het geen noodzakelijke voorwaarde voor een topconferentie met de Rus sen. dat er een begin wordt ge maakt met de uitvoering van zijn plan om groepen technici te be iasten met het onderzoek van methoden voor een doeltreffend toezicht op de ontwapening. Zoals bekend heeft de Ameri kaanse president dit plan dinsdag in een brief aan Chroesjtsjef ont vouwd. Eisenhower zei voorts dat de zogenaamde „schone" bommen toch altijd een percentage radio actieve neerslag veroorzaken, als zij tot ontploffing worden ge bracht. Hij was van mening, dat de Amerikanen niet alleen proeven kunnen nemen met deze „scho ne" wapens. Met de komende proeven wordt beoogd na te gaan hoe men „schonere" wapens kan maken, aldus Eisenhower. Men vroeg de president toen of het verslag van de speciale stu diegroep o.I.v. Eisenhowers we tenschappelijke adviseur Killian inzake het opsporen van kernwa penproeven gepubliceerd zal worden. Eisenhower was van mening dat de methoden van opsporing en andere gedeelten van het ver slag door Killian bekend kunnen worden gemaakt. Hij merkte hierbij op dat het aantal onderzoekposten blijkens het verslag groter moet zijn dan voorheen werd aangenomen. Zoals bekend heeft Stassen.' die vroeger Eisenhowers adviseur voor ontwapeningskwesties is ge weest, kort na zijn ontslag als zodanig verklaard dat 11 of 12 van deze posten zowel in de Sow- jet-Unie als in de Verenigde Sta ten voldoende worden geacht. sel en geheel voor beëindiging van de produktie". Het was Hammarskjoelds eer ste persconferentie na zijn reis naar Moskou, Londen en Genève. De secretaris-generaal zei, dat hij op zijn reis in zijn overtuiging, dat beide partijen in de wereld oprecht vorderingen op het ge bied van de ontwapening wensen, is gesterkt. Er is geen enkele reden waar om de ontwapeningskwestie niet binnen de Verenigde Naties zou blijven, zo zei hij. Over de voor uitzichten van een bijeenkomst van de ontwapeningscommissie ze] Hammarskjoeld, dat het be sluit hiertoe in handen van de leden van de commissie ligt. Hij herinnerde eraan, dat er geldige beslissing van de algemene ver gadering in deze kwestie is (De algemene vergadering 'heeft op haar laatste zitting de commissie verzocht bijeen te komen en vóór 30 april van dit jaar rapport uit te brengen). Hij wees erop geen oordeel te hebben uitgesproken over de „nuttigheid" van een dergelijke bijeenkomst. Chroesjtsjef over de Joden De Joden zijn te individualis tisch en te veel intellectueel om een echte eigen gemeenschap te kunnen vormen, zo heeft de Sowjet-premier en partijleider Nikita Chroesjtsjef verklaard in een gesprek met Serge Grous- sard, korrespondent van het conservatieve Parijse blad „Le Figaro". Groussard die onlangs in Moskou een onderhoud met Chroesjtsjef heeft gehad, schreef woensdag dat de Russi sche leider hem had gezegd, dat het Joodse autonome gebied Birobidjan in het oosten van de Sowjet-Unie op een mislukking was uitgelopen, omdat de Joden er niet wilden blijven. De Joden hebben er altijd de voorkeur aan gegeven onafhan kelijk hun brood te verdienen, als kleermaker, winkelier, dro gist of meubelmaker. Zij houden niet van collectieve arbeid en groepsdiscipline. Het zijn indi vidualisten, aldus Chroesjtsjef. Bovendien gelooft hij dat de Joden te onafhankelijk denken om met elkaar in een gemeen schap te kunnen leven. Joden interesseren zich voor alles, ze gaan diep op alles in, argumen teren overal over en het gevolg is dat er grote culturele ver schillen tussen hem ontstaan. Daarom is volgens Chroesjtsjef een echte Joodse culturele ge meenschap evenmin te verwe zenlijken als een Joodse politie ke gemeenschap. Commentaar van Nehroe op Eisenhowers voorstel De Indiase premier, Jawaharlal Nehroe, heelt woensdag in het parlement in Nieuw Delhi ver klaard, dat het voorstel „atomen voor de vrede" dat president Eisenhower dinsdag heeft ge daan, „belangrijk" is. Dit voor stel, samen met het' Sowjet-voor- stel om kernwapenproeven stop te zetten en controle hierop uit te oefenen, kan de spanning in de wereld aanzienlijk verminder- ren, zei hij. Volgens Nehroe zouden de Ver. Naties of een andere organisatie, nu deskundigen moeten belasten met bestudering van de vraag hoe men kan voorkomen dat' in het geheim kernproeven worden genomen. ZONNIGE PERIODEN. De afgelopen dagen bevond er zich een langgerekt hogedrukge- bied, boven Groenland en het zeegebied ten westen van Ierland. In de omgeving van IJsland werd dit hogedrukgebied aange tast, enerzijds door een storing die over het Groenlandse plateau trok anderzijds door luchtdruk dalingen, die uit het zuidwesten afkomstig waren. VRIJDAG 11 APRIL In Hirosjima is woensdag een verminkt Japans meisje over leden, dat de on'nloffing van de atoombom boven Hirosiima in 1945 had overleefd. Zij leed aan „radio-actieve kanker". In 1955 is zij nog voor een geneeskundige behandeling naar Amerika ge weest. v.m. n.m. Breskens 7.19 7.49 Terneuzen 7.54 8.24 Hansweert 8.34 9.04 Walsoorden 8.44 9.14 ZON MAAN op onder op onder April. 11 5.54 19.29 2.25 11.49 12 5.52 19.31 2.58 12.53 13 5.50 19.33 3.26 13.58 14 5.47 19.34 3.50 15.02 15 5.45 19.36 4.12 16.05 Door deze ontwikkeling begon woensdagavond de koude lucht stroming, die nu al dagenlang 't weer in West-Europa beheerst, od het noordelijke deel van de Noordzee sterk in betekenis af te nemen, In deze noordelijke luchtstro ming bevond zich boven Dene marken nog een laatste storing, die naar het zuidoosten trok Deze depressie zal vandaag zijn invloed ou het weer in Nederland verliezen. In verband daarmee zal de noordelijke wind geleidelijk af nemen. De samenstelling van de lucht blijft onstabiel, zodat er plaatselijk enkele buien kunnen voorkomen, maar daarnaast zul len, er meer zonnige perioden zijn dan woensdag het geval was. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van donderdag morgen tot donderdagavond. AF EN TOE ZON. Zonnige perioden, maar ook plaatselijke enkele buien. Aan vankelijk matige tot krachtige, later matige noordelijke wind. Weinig verandering in tempera tuur.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1