UIT DE PROVINCIE Binne BUITENLANDS NIEUWS BEURSOVERZICHT AGENDA DE INGESNEEUWDE SLAAPWAGEN BURGERLIJKE STAND. LOOP DER BEVOLK» Wal brengt GRATIS T GEOPEN Garage EERSTE DEEL PRIMAIRE DAM DRIE-EI LANDENELAN AANBESTEED. In het bureau van de rijks waterstaat te 's Gravenhage is gisteren aanbesteed het maken van het eerste stuk van de pri maire dam van het Drie-eilan denplan tussen Walcheren en Noord-Beveland. Het gaat hier om een stuk van 1700 meter over de plaat „De Onrust" in het Veeregat. Tien inschrijvers hebben meegedongen. Daarvan was de laagste Van der Hout uit Aerdenhout, Van Hattum en Blankevoort N.V. te Bever wijk, Tot uitvoering van open bare werken A. Volkers N.V. te Sliedrecht. Deze combinatie .schreef in voor een bedrag van ƒ5.875.000,Het hoogste werd ingeschreven door de combina- 'ie Fa. C. en J. J. Geluk en de N.V. baggermaatschappij Hol land te Hardinxveld met 7.698.000. De gunning is aan gehouden. HET ZOEKEN OF RAPEN VAN KIEVITSEIEREN IS NIET GEHEEL VRIJ De Vogelbeschermingswacht West Zeeuws-Vlaanderen schrijft ons: Het blijkt steeds meer en meer dat niet iedereen op de hoogte is van de bepalingen genoemd in de Vogelwet 1936 ten aanzien van het rapen of zoeken van kievits eieren. Ten aanzien van het zoeken of rapen van kievitseieren lezen Wij in artikel 17 van de Vogelwet 1936: „Het zoeken en rapen van eieren van kieviten is gedurende de raaptijd toegestaan tot een bij algemene maatregel van bestuur vastgestelde datum, welke voor elke provincie verschillend kan zijn." Deze datum nu is voor de pro vincie Zeeland vastgesteld op 13 april. Kievitseieren mogen dus gedurende het tijdvak van 1 februari tot en met 12 april wor den gezocht en geraapt. Ook betreffende het vervoeren n verhandelen is een bepaling opgenomen. Het vervoeren en verhandelen van kievitseieren mag plaats hebben van 1 februa ri tot en met 14 april. Gedurende de twee dagen na de sluitings datum van de raaptijd is het ver voeren echter alleen geoorloofd binnen de bebouwde kom der ge meenten en langs openbare we gen en paden. Ten aanzien van het zoeken of rapen van eieren van kieviten zijn echter nog enkele bepalingen waarvan een ieder op de hoogte moet zijn. Zo is het verboden zich bij het zoeken of rapen van eieeren van kieviten door één of meer hon den te doen vergezellen. Hij die eieren van kieviten zoekt of raapt op gronden, welke niet aan hem toebehoren en niet bij hem in gebruik zijn, mag dit Hechts doen in tegenwoordigheid van dc eigenaar of met diens schriftelijke toestemming. ï'.s een ander dan de eigenaar gebruiker van de gronden, dan is bet gezelschap of de schriftelijke toestemming van de gebruiker vereist. Het onder zich hebben van kievitseieren, waaruit de inhoud niet is verwijderd, is het gehele jaar toegestaan. Dit teneinde het gebruik van ingelegde of in koel ruimten bewaarde eieren moge lijk te maken. Ledige schalen van kievits eieren (uitgeblazen eieren) mag men buiten het tijdvak van 1 fe bruari tot 15 april derhalve niet onder zich-te hebben. VERHOGING WATERLEIDING. TARIEVEN OP WALCHEREN. De N.V Waterleidingmaat schappij Midden-Zeeland, die de drinkwatervoorziening van' het eiland Walcheren, met uitzonde ring van Middelburg, verzorgt, zal-per 1 mei een vernoging van haar waterleidingtarieven door voeren. Tot dusver kende de W. M. Z. een z.g. oppervlakte- tarief, dat nu wordt vervangen door het z.g. „tap-puntenwaarde- tarief". Door de tariefverande- ling zullen ongeveer 2000 per celen een verhoging krijgen van 0 tot 50 cent per maand; 10.000 percelen van 50 cent en 2000 per celen van 60 tot 80 cent; 500 per celen ondergaan een verhoging van 17 pet. terwijl er circa 1000 verlagingen zullen voorkomen. De tariefswijziging zal geleidelijk aan over een tijdvak van enkele jaren worden ingevoerd, zodat de verhoging per jaar niet meer dan zes gulden zal bedragen. PROVINCIALE BONDSDAG C.J.M.V. EN C.J. V.F. TE GOES. Op de Tweede Paasdag werd te Goes een gecombineerde Bondsdag gehouden door de pro vinciale C. J. M. V. en C. J. V. F„ welke door zeer vele leden van beide organisaties werd bijge woond. De bondsdag werd des morgens geopend met een wijdingsdienst in de Grote Kerk te Goes, waarin voorging ds. J. W. Coenraad, Ned. Herv. nredikant te Goes. Ds. Coenraad sprak naar aan leiding van Matth. 28 11, de sol daten bij de overpriesters en de verdraaide waarheid, waarbij hij zich speciaal richtte tot de Zeeuwse jongeren om de waar heid nimmer te verdraaien, maar te midden van de wereld staan met de boodschap: „Jezus leeft en wij met Hem." Na deze dienst werd te onge veer 11 uur de morgenbijeen komst geopend door, de waarne mend voorzitter van de P. C. Zee land van het C. J. M. V., de heer M. Allewijn uit Goes, die met een kort woord het overlijden her dacht van de voorzitter van de P. C. Zeeland, de heer C. Leunis uit Terneuzen, die hij schetste als iemand, die zeer veel voor het C, J. M. V.-werk heeft gedaan. Een man, met een groot organi satietalent en bewonderenswaar dige accuratesse. De heer Allewijn las daarna voor Openharing 7 9 en ver zocht enige ogenblikken stilte in acht te nemen. Gezongen werd Gez. 132 2 „U looft d'apostelschaar in heerlijk heid, o Heer". Tussen de openingstoespraak en de bondsrede zong het Vrij Evangelisch Gemengd Koor en kele gedeelten uit de Markus-pas sion van H. F. Müller: „Christus, onze Heer verrees"; „Jezus, le ven van mijn leven" en „Ik zie een Poort wijd open staan". De bondsrede werd uitgespro ken door ds. H. J. van Heerden uit Scheveningen, algemeen voor zitter van het C. J. M. V., die eerst enige woorden wijdde aan de a.s. fusie van de C. J.V. F. en C. J. M. V., welke fusie op Hemel vaartsdag haar beslag zal krij- eniging „Contact" werd tenslotte opgevoerd het toneelspel in vier bedrijven: „Stenen voor brood", van F. J. Rostink, onder leiding van de bekende toneelspeler Jan Lemaire. De stilte waarmede de ruim 500 bezoekers deze opvoering volgden getuigde van de span ning, die er in de zaal heerste tij dens de voorstelling die ongeveer drie uur duurde. TERNEUZEN. Ongeval. Bij het op hun bromfietsen huiswaarts keren, kwam in de nacht van maandag op dinsdag te ongeveer kwart over twaalf even voorbij het kruispunt naar Zaamslag op het rijwielpad langs de Prov. weg TerneuzenAxel de bromfiets van mej. I. M. P. M„ wonende te Hulst, in aanra king met de bromfiets van haar verloofde, de heer J. T. A. M. P. uit Hontenisse, die naast haar reed. Mej. M. verloor hierdoor de macht over haar stuur en kwam zodanig te vallen, dat zij buiten bewustzijn op het tegelpad bleef liggen. Vrij spoedig kon door passeren den geneeskundige hulp worden ingeroepen, die door dokter Bos werd verleend, waarna mej. M. per ambulance-auto naar het Ju- liana-ziekenhuis werd vervoerd. Naar vernomen werd maakt de patiënte, die door haar val een hersenschudding had opgelopen, het naar omstandigheden goed. AXEL Foto-zoekrit „M. A. C. A-". Het gure weer gedurende de Paasdagen zal ongetwijfeld haar invloed wel hebben doen gelden bij de door de motor- en auto club „Maca" te Axel op 2e Paas dag gehouden Foto-zoekrit, waar voor zich slechts 35 deelnemers hadden doen inschrijven, n.l. 8 motorrijders en 27 automobilis ten. Het is een lastige rit geweest, daar op de af te leggen weg hier en daar geen wegen waren aan gegeven en de deelnemer zelf maar had te zoeken welke weg de juiste was, waarop zij 3 weg wijzers moesten passeren om hun deelnemerskaart te laten afstem pelen. De moeilijkste wegwijzer was vvel met Nieuw-Namen Gem. Clinge, waarop Nieuw- Namen was weggeveegd. Het ge volg hiervan was, dat vele deel nemers in Clinge terecht kwa men inplaats van te Nieuw- Namen en strafpunten te incas seren kregen. Verder moesten zij het maar zien te vinden uit verstrekte foto's. Te 2 uur met tussenpozen aan de Stadsherberg te Axel gestart, moest de laatst vertrokken deel nemer uiterlijk om 4.35 uur aan de finish te Passluis verschijnen. De uitslag is als volgt: Motoren: 1. P. Kaan, Middel burg, 62 strafpunten; 2. C. Ko- lijn, Axel, 121 str.p.; 3. P. Buijze, Sluiskil, 133 str.p.; 4. J. Crucq, Arnemuiden, 158 str.p.; 5. J. Hei dof, St. Laurens, 251 str.p. Auto's: 1, W. Willemsen, Axel, 63 str.p.; 2. D. Meeusen, Terneu- HET PAASBEZOEK IN CIJFERS Ofschoon het vreemdelingen- bezoek tijdens de afgelopen Paasdagen niet zo omvangrijk is geweest als in 1957, blijkt men in kringen van de A.N.V.V. en de V.V.V.'s zeer tevreden te zijn. Het dagbezoek is zonder twijfel aanzienlijk lager ge weest. Het totale aantal logeer gasten echter wordt, gezien de bezetting van hotels en pen sions, volgens voorlopige cijfers op 60 tot 70 percent van die v-an het vorige jaar geschat. Het is volgens de toeristische autoriteiten een belangrijke at tractie gebleken, dat carnets, rriptieken en internationale rij- en kentekenbewijzen voor vele buitenlandse auto's niet meer nodig zijn. Ongetwijfeld hebben tal van Duitsers en Scandinaviërs van deze verge makkelijking geprofiteerd. Bo vendien hebben de Duitsers thans slechts een persoonlijke legitimatie en geen pas meer nodig om de Nederlandse grens te overschrijden. De logies-informatiedienst van de A.N.V.V. en de V.V.V.'s in dertien steden des lands hebben thans weer uitstekende diensten aan vele vreemdelin gen, die geen onderdak geboekt hadden, bewezen. Amsterdam heeft in de Paastijd ongeveer 3000, Rotterdam ruim 900, Den Haag 800, Arnhem 1000 en Utrecht 400 buitenlandse toe risten aan een bed in een ho tel of een pension geholpen. Het waren hoofdzakelijk Duitsers en Fransen (veel Pa- rij zenaars) en daarnaast Scan dinaviërs en Belgen, die Neder land bezochten. Ook zag men in Europa werkzame Amerika nen, vrij veel Engelsen en zelfs Italianen, Brazilianen, Canade zen, Turken, Japanners en Afrikanen. SeJT. I zen, 69 str.p.; A. Schijve, Groede, Hierna hield ds. Van Heerden g9 str p 4 D Faas_ Axe]_ 73 str.p.; 5. B. Cappon, Axel, 74 str.p.; 6. P. de Feijter, Zaamslag, 75 str.p.; 7. A. Buijze, Zuidzande, 76 str.p.; 8. D. Dees, Terneuzen, 77 str.p.; 9. J. Overdulve, Axel, 7S str.p.; 10. J, Verstrate, IJzen- dijke, 102 str.p. De eerste prijs-winnaars ont vingen de uitgeloofde beker, ter wijl de overige winnaars ge bruiksvoorwerpen ontvingen uit handen van de voorzitter der „Maca", de heer A. Wolfert uit Terneuzen. Het is een vóórronde voor de provinciale competitie, die dit jaar in Zeeland gehouden zal worden. Verkiezing Gemeenteraad. Door de Staatkundig Gerefor meerde Partij is voor de a.s. ge meenteraadsverkiezing de vol- zijn bondsrede, welke tot titel had: „Kern van de zaak; jonge ren in aanraking brengen met een vorm van leven, waarin Christus' Evangelie gestalte krijgt!" Des middags kwam men bijeen in de zaal Krijger aan de Bees tenmarkt, waar de presidente van de C. J. V. F., mevr. A. H. van de Graaff uit Nieuwvliet de aan wezigen toesprak. Haar woorden werden gevolgd door muziek van de harmonie „Hosanna" uit Goes. Vervolgens vond een verloting plaats ter dekking van de kosten. Na samenzang onder leiding van de distriktsseeretaris, de heer Sinke, werd een kollekte gehou den voor de ziekendienst, welke 198 opbracht. Door de Souburgse toneelver- WOENSDAG 9 APRIL. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: Tarzan en de verloren Safira. SAS VAN GENT: Olympia- Tbeater, 8 uur: Tiroler Blut. DONDERDAG 10 .APRIL. TERNEUZEN: Café Du Com merce, 2 uur: Openbare verko ping krachtens rechterlijk foe- ypl wegens boedelscheiding van een winkelpand met bo- venwonnig aan de Noordstr.; een werkplaats met magazijn en erf Brugpad; Garage met bergplaats en erf aan het Tuin pad. GEREF. KERK. Ds. A. van Leeuwen, Geref. predikant te Otterloo, heeft het beroep naar Axel aangenomen. ENGELAND Door AGATHA CHRISTIE. 45) 46) (Nadruk verboden.) „Het was een afschuwelijke misdaad," zei Poirot ernstig. Hij haalde een vodje batist uit zijn zak en gaf het haar. „Is dit uw zakdoek, iraülein Schmidt." Er was een ogenblik stilte ter wijl dc vrouw het bekeek. Ze zag na een ogenblik co. Het bloed was een weinig naar haar gezicht gestegen. „O neen, heus niet. Die is niet van mij, monsieur." „Er staat 'n H. op, ziet u. Daar om dacht ik, dat hij van u was." „O, monsieur, het is een dames zakdoek. Een heel dure zakdoek. Met de hand geborduurd. Hij komt uit. Parijs, zou ik zeggen." Hij is niet van u, en weet u niet van wie hij is?" „Ik? O neen, monsieur." Van de drie luisteraars ving al leen Poirot de nuance van aarze ling op in het antwoord. Monsieur Bouc fluisterde in zijn oor. Poirot knikte en zei te gen de vrouw: „De drie conducteurs komen binnen. Wilt u zo goed ztjn, me te zeggen, welke degene is, die u gisterennacht ontmoette, toen u Nadruk verboden. met de plaid naar de prinses ging?" De drie mannen kwamen bin nen, Pierre Michel, de grote, blon de conducteur van de Parijs- Athene wagen, en de dikke, om vangrijke conducteur van de Boe- karest-wagen. Hildegarde Schmidt keek hen aan en schudde onmiddellijk haar hoofd. „Neen, monsieur," zei ze, „geen van deze is de man die ik giste rennacht gezien heb." „Maar dit zijn de enige conduc teurs in de trein. U moet zich ver- .gissen." „Ik weet het zeker, monsieur. Dit zijn lange, brede mannen. De- geen die ik zag was klein en don ker. Hij had een snorretje. Zijn stem, toen hij „pardon" zei, was zwak als van een vrouw. Ik her inner hem me heus heel goed, monsieur." HOOFDSTUK XXI. Een kleine donkere man met een vrouwelijke stem," zei mon sieur Bouc. De drie conducteurs en Hilde garde Schmidt waren weggezon den. gende kandidatenlijst opgesteld: 1. J. K. van Cadsand; 2. J. H. Bouman; 3. A. van der Schoor; 4. A. van Arerithals. Deze kandidaten zullen op de door de A.R. en S.G.P. gecombi neerde lijst voorkomen, resp. op de 3e, 6e, 9e en 12e plaats. PHILIPPINE Verkiezing- Gemeenteraad. Voor zover tot nu toe bekend zullen voor de op 26 mei a.s. te houden raadsverkiezing, de on derstaande drie candidatsnlijst'en zonder politieke groepering worden ingediend: 1. H. v. d. Broek; 2. A. Klaas- sen; 3. J. Brouwer; 4. Ed. van Hecke; 5. And. Wijne; 6. And. Ploegaert; 7. J. Jansen; 8. M. Ploegaert; 9. A. Hoefijzer. 1. R. G. Barbé; 2. A. P. van Ooteghem; 3. M. P. Antonissen; 4. Jer. F. A. Rammeioo; 5. L. Goense;; 6. Jos. J. Vermast; 7. H. E. Haers. 1. Jos. L. Cornelis; 2. J. Kind; 3. M. W. van Dixhoorn; 4. G. J. de Krijger. SLUISKIL Geslaagde actie. Dank zij de opbrengst van een gedurende vijf maanden gehou den inzameling van oud-papier enz. en met steun van bond./, en verenigingen zullen a.s. zater dag vanuit Roosendaal vier jon gemannen, nl. A. H. Bleijenberg, Th. Fermont, C. v. d. Bulck en J. Vanhijfte, van de plaatselijke K. A. J„ onder leiding van de aal moezenier pater-vicaris een bede vaart naar Lourdes kunnen ma ken, VLISSINGEN. JDespina" vlotgetrokken. Het Panamese vrachtschip „Despina", 7260 brt„ dat dinsdag morgen om half negen in de havenmond van Vlissingen aan de grond liep, is 's middags om half twee vlot ggtrokken dooi de sleepboten „Van Woelderen", van den Steenkolen Handelsver eniging S.H.V. en „Rammekens" van de N.V. Kon. Mij. „De Schel de". Het schip is naar de werf „De Schelde" gesleept, waar het de uitgestelde reparatie zal onder gaan. IJZENDIJKE Begin van brand. Op eerste Paasdag omstreeks 19 uur brak brand uit in de keu ken van de villa van de heer ir. H. Carpreau aan de Koninginne straat. Nadat alarm was gesla gen kon de brand door enige toe gesnelde personen met emmers water worden geblust. Oorzaak van de brand was een pan fritesvet, die op een gascorn- foor stond. Mevr. C. had het gas stel vergeten af te sluiten. Hier door liep het vet, toen niemand in de keuken was, over cle pan, Monsieur Bouc maakte een ge baar van wanhoop. Maar ik begrijp niets abso- lüut niets hiervan! De vijand waar die Ratchett van sprak, was die dan tóch in de trein? Maar waar is hij nu? Hij is toch niet opgelost in de atmosfeer? Mijn hoofd draait ervan. Zeg dan toch iets, mon ami. Toon me hoe het onmogelijke mogelijk kan zijn!" „Dat is een goede frase," zei Poirot. „Het onmogelijke kan niet gebeurd zijn, daarom moet het onmogelijke mogelijk zijn, on danks de schijn." „Verklaar me dan vlug wat et- werkelijk in dc trein gebeurde gisterennacht." „Ik ben geen tovenaar, mon cher. Ik ben, als jij, een zeer ver wonderd man. Deze zaait verloopt cp een heel vreemde manier." „Ze verloopt helemaal niet. Ze blijft waar ze is." Poirot schudde zijn hoofd. „Neen, dat is niet waar. We zijn opgeschoten. We weten sommige dingen. We hebben de verklarin gen van de reizigers gehoord." „En wat heeft dat ons geleerd7 Niets." „Dat zou ik nicf zeggen, mon ami." v „Ik overdrijf misschien. Dc Amerikaan, Hardman en de Duit- _se kameniep ja, die hebben on ze kennis verrijkt. Dat wil zeg gen, zc hebben de 1.cle zaak on begrijpelijker gemaakt dan ze al was." „Neen, neen. neen," zei Poirot kalmerend. voMonsieur Bouc keerde zich tot Plaatselijke verkiezingen. Een maand lang zal Groot- Brittannië van de verkiezingen voor de plaatselijke raden staan, die woensdag 9 april be ginnen. De Labourpartij is vol goede moed dat zij, gezien de daling van de populariteit der huidige conservatieve regering, met een grote overwinning uit de bus zal komen. Met name in de Londense „graafschapsraad" (county-council) waarvoor op 16 dezer door 3»/2 miljoen kie zers wordt gestemd, hoopt La bour zijn huidige meerderheid te vergroten. De graafschapsraden worden om de drie jaar in hun geheel gekozen. Bij de andere verkie zingen voor gemeente en districtsraden gaat het om vernieuwing van een derde van het totaal aantal leden. Op het ogenblik beheersen de socialisten ongeveer dertig pro cent van het plaatselijk be stuur in Groot-Brittannië. Bij de verkiezingen in 1955 verloor Labour netto 803 zetels. WEST-DU ITS LAND waarin nog niet voorzien werd, was met 222.000 iets groter. Het werklozenpercentage werd eind maart op 5,7 procent berekend. FRANKRIJK. De werkloosheid. In maart j.l. is het aantal werklozen in West-Duitsland door de ongunstige weergesteld heid met slechts 216.705 vermin derd tot 1.108.231. In het afge lopen jaar was het aantal werk lozen, onder betere weersom standigheden, op hetzelfde tijd stip reeds verminderd tot 702.232. Het aantal manlijke werklozen verminderde met 198.507 tot 833.726 en dat der vrouwelijke met 18.198 tot 274.505. Het aantal bemiddelin gen was met rond 327.000 onge veer even groot als in de voor afgaande maand en het aan tal aangeboden betrekkingen, Treinongeluk in Spanje De sneltrein MadridAlgeci- ras (bij Gibraltar) is maandag nacht bij Torres Cabrera in de provincie Cordoba ontspoord. A.F.P. meldde dat er twee do den de machinist en de sto ker) en een veertigtal gewon den zouden zijn. Drie van de veertien wagons en de locomo tief ontspoorden en kantelden. De arbeidsmoeilijkheden in Spanje. Zes grote fabrieken te Barce lona, die op 26 maart op last van de regering werden gesloten we gens langzaam-aan-stakingen, zijn dinsdag weer normaal begon nen te werken. Naar het schijnt, zijn de ar beidsmoeilijkheden te Barcelona opgelost. Arbeiders in andere bedrijven hadden zaterdag het werk reeds hervte. Veertig kilo goud teruggevonden Een partij van veertig kilo aan baren goud, ter waarde van ongeveer 200.000,die dins dag j.l. per vliegtuig van het Parijse vliegveld Orly met be stemming Teheran was verzon den doch niet was aangekomen, zou in Tel Aviv teruggevonden zijn. Het vliegtuig naar Tehe ran maakte tussenlandingen in Athene en Tel Aviv. Het goud was verzonden door een Ameri kaanse commissie voor het ver delen van gelden onder econo misch ten achter gebleven lan den en bestemd voor een liefda digheidsorganisatie in Teheran. Over de toedracht van de zaak is verder nog niets bekend. Volgens Reuter berust de af levering in Tel Aviv op een ver gissing. Verkeersongelukken met de Paasdagen. Bij verkeersongelukken tij dens het Paasweekeinde in Frankrijk zijn meer dan 80 mensen om het leven gekomen. De verzekeringsmaatschap pijen hadden het gehouden op 110. Hoewel het verkeer, dank zij het slechte weer, niet zo in tensief was als het vorig jaar tijdens de Paasdagen, is het aantal ongelukken vergeleken met het vorig jaar toegenomen. VER. STATEN Cheryl Crane blijft in voorarrest Cheryl Crane, de 14-jarige doch ter van de filmster Lana Turner, die zaterdag is gearresteerd om dat zij vrijdagavond de vriend van haar moeder, Johnny Stom- panato, met een mes had gedood, zal tot 24 april in voorarrest blij ven. Op die dag zal het gerechts hof zich nader over een even tuele vrijlating in afwachting van het proces uitspreken. Een rechter bcoaalde maandag in Hollywood, dat het in Cheryls belang is als zij „gevrijwaard wordt voor alle invloeden van buitenaf". De zaak zou aanvanke lijk dinsdag voorgekomen zijn, doch zij was met het. oog op mo gelijk te grote belangstelling van de zijde van het publiek 24 uur vervroegd. Cheryl wordt vastgehouden op verdenking van moord. Lfe Cali- fornische wetgeving voorziet, in geval minderjarigen de daders zijn, niet in een definitieve uit spraak over het schuldig, of on schuldig. Ook staat cr in de wet geen bepaalde strafmaat voor dergelijke gevallen waardoor een geweldige vlam ontstond. Bij het naar buiten gooien van de brandende pan vet liep mevrouw C. brandwon den aan haar rechterarm en ge zicht op. Door dokter K. uit Biervliet werden de brandwon den verbonden. Toen de brandweer ter plaatse kwam, behoefde zij niet meer op te treden. Een nieuw hotel. Daar het van ouds bekende hotel „De Vier Emmers" thans voor de derde maal zonder exploi tant is. heeft de eigenaar van hei café-restaurant „Het Hof van Koophandel", de heer Em. Lie- vens, besloten zijn bedrijf tevens in te richten als hotel. Hiervoor heeft hij de achter zijn pand ge legen „beurs" aangekocht. Het hotel zal 10 kamers bevatten. hem. „Spreek dan; laten we de wijs heid horen Hercule Poirot." „Zei ik je niet, dat ik net als jij erg geïntrigeerd was? Maar we kunnen ons probleem tenminste onder de ogen zien. We kunnen de feiten die we hebben, arrange ren met orde en methode.' „Ga alstublieft door, monsieur" zei dr. Constantine. Poirot schraapte zijn keel en- streek een stuk vloei glad. „Laten we het geval overzien zoals het nu staat. Ten eerste, er zijn enige onbetwistbare feiten. Die man Ratchett, of Cassetti. werd doorstoken op twaalf plaat sen en stierf gisterennacht. Dat is feit 1." „Ik geef het je toe dat geef ik je toe. mon vieux," zei mon sieur Bouc niet zonder ironie. Hercule Poirot was niet uit het veld geslagen. Hij ging kalm door: „Ik zal voor het ogenblik enige bijzondere verschijnselen over slaan. die dr. Constantine en ik reeds besproken hebben. Daar kom ik dadelijk aan. Het volgend feit van belang, naar mij idee, is kot uur van de misdaad." „Ook dat is één van de weinige dingen die we weten," zei mon sieur Bouc. De misdaad is begaan om kwart over één vannacht. Al les bewijst dat dat zo is." „Niet alles. Je overdrijft Er zijn, zeker, aardig waf getuigenissen om die opvatting te steunen." „Ik ben. Wij'dat je dat tenmin ste toegeeft?' (Wórdt vervolgd!) EEN VERLATEN MARKT. De Paasdagen hebben de beurzen in Europa blijkbaar geen goed gedaan. Dit was gis teren niet alleen in Amsterdam, doch ook elders in Europa te merken t.o.v. de activiteit in de effectenhandel. Het Damrak lag zo goed als verlaten. New York was de 2de Paasdag met lagere koersen afgekomen en dit drukte tevens de koersvor- ming in Amsterdam, indien er van "enige koersvorming nog ge sproken kan worden. In feite was het een verloren beursdag. Het bedrijfsnieuws uit het bin nenland is zeker niet slecht en de gepubliceerde dividendvoor- stellen, van vele maatschap pijen, zijn bevredigend. Echter de economische verbeteringen in Amerika laten nog steeds op zich wachten en worden steeds naar een latere datum verscho ven. Verder dreigt er een sta king in de staalindustrie in West-Duitsland, de situatie in Indonesië is verward en de olie- politiek in het Midden-Oosten vormt een dreiging voor de in komsten van de grote buiten landse maatschappijen aldaar. Een en ander maakt het duide lijk, dat er van animo tot aan kopen of verkopen van effecten geen enkele aanleiding aanwe zig is. Aandelen Kon. Olie ondergin gen t.a.v. de slotkoers van don derdag j.l. hoegenaamd geen verandering. Het fonds bleef op ƒ151,50 nog iets beneden pari teit New York. De handel was van geen betekenis. In de Phi- lipshoek werd alleen wat ge converseerd en de zaken tot een minimum beperkt. De aandelen lagen op 263 een fractie lager. Unilevers hadden van enig aanbod te lijden en kwamen zelfs op 329 na een opening van 330 U tegen 333 de vorige slot- prijs. A.K.U.'s hielden zich op 161V=. K.L.M. fractioneel hoger op ƒ108,—. De scheepvaartafdeling on derging een zelfde lot, wat de handel betreft, als de industrie sector. De koersen waren twee punten lager, hetgeen niets zeggend is? De verwarde toe standen in Indonesië bieden geen enkele houvast voor de koersvorming van deze aande len, die vrijwel onveranderd bleven. Zelfs de staatsfondsenmarkt lag verlaten en zag er trooste loos uit. Niet voor de koersen want de staffellening was zelfs iets hoger, dank zij de verplich te ƒ200.000 vraag. Aandelen Fridor reageerden niet op de gepubliceerde berichten. Uit zonderlijk vast waren aandelen Hollandse Constructie die op 365 werden vernomen (352 bie den). Ook aandelen Electrolas werden 8 punten hoger op 350 geadviseerd. Speciale redenen voor deze hogere koersen wa ren niet aanwezig. De belangrijkste koersverbe- teringen van Hollandse Con structie en Electrolas dienen te worden toegeschreven aan ge ruchten ten beurze over een eventuele herkapitalisatie. Prolongatie 4 procent. BEURSINDICE5. 2/4 3/4 8/4 Int. concerns 259.61 256.40 256.06 Industrie Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen 136.82 137.10 136.94 122.91 121.85 12099 111.78 112.44 11227 68.18 67.99 68.08 182.49 180.99 180.73 NA BEURSKOERSEN. Kon Olie: 152.50-154.70 i f 151.45) Unilever: 329V331 (330%> Philips: 264 (263li) De kwestie-Anastasia. Het in Rome verschijnende blad „II M.essaggero" heeft maan dag een brief gepubliceerd over de kwestie-Anastasia, waarin in 1926 de toenmalige ambassadeur van Italië in Berlijn „namens een vertegenwoordiger van een be vriende mogendheid" aan Musso lini vraagt Anna Anderson, die beweert de Russische groother togin. Anastasia te zijn, om ge zondheidsredenen in Italië toe tc laten. De ambassadeur verklaarde, dat Anna Afiderson de indruk gaf, „alsof zij ontsnapt is aan een ver schrikking die haar nog steeds doodsangs t bezorgd". Hij schreef, dat Anna Anderson net zo groot was als Anastasia, dat' zij dezelfde kleur ogen had en andere zelfde karakteristieken, zoals hoge wreven en oen moe dervlek on de rechterschouder. De ambassadeur voegde hier aan toe dat uit Röntgenfoto's was gebleken, dat Anna Ander son een schedelbreuk en een kaakfractuur moet hebben ge had, „die eruit zien alsof zij door slagen met een geweerkolf wa ren veroorzaakt" aldus deze brief, die uit de archieven van het Italiaanse ministerie van buiten landse zflken afkomstig is. GRAAUW EN LANGENDAM Geboren; 11 mrt Carolina Ma ria Rosa Petrus, d. van Joseph Petrus Daalman en Leonia Schelfhout; 20 mrt Emile Theo- door Anna, zn van Rene Theodo rus Maerman en Johanna Gode- lieva Martha Leonora Bonte. Overleden: 4 mrt Johannes Francies Jacobus de Backker, 76 j„ echtgenoot van Justina Maria Mariman. VOGELWAARDE Geboren: 3 maart Leonardus Petrus Marie, zn van Josephus Eduardus Cornelis van Esbroeck en Mathilda Apolonia Roctus; 4 mrt Petrus Leonardus Josephiw. zn van Leonardus Anthonius de Smet en Rozalia Maria Mei; Ho- noré Louise Marie, zn van Petrus Honoré Claessens en Dorothea Maria de Kort; 6 mrt Emeric Emilie Marie, zn van Franeiscus Alphonsus Cornelissen en Maria Louisa Poppe; 7 mrt Ronald Pe trus, zn van Judocus Josephus Coolsen en Maria Paulina Naes- sens; 19 mrt Joseph Jacobus Ce cilia Mathilda, zn van Theodorus Petrus Crombeen en Angela Ma ria Hermans; 26 mrt Maria An na, d. van Emilius Josephus Pophemont en Rosalia Apolonia Francisca de Clippelaar; 29 mrt Emerie Augustinus, zn van Jo sephus Desiderius de Schepper en Emma Maria Ulalia Schille- mans. Overleden: 2 mrt Alphonsus de Poorter, 83 j.. wed. van Maria Leontina Verbist; 15 mrt Honorf van Gassen, 86 j„ wed. van Mar® Leonia van Bunder; 22 mrt Maria Louisa van Wolffelaar. j„ wed. van Francies van W Bosch (overleden te Hulst): mrt Philomina Lavoir, 83 j echtgenote van Alphonsus Vonk 27 mrt Medardus Leonardus Loos, 39 j., echtgenote van Mar tha Stephania Fassaërt. VOGELWAARDE Gevestigd: Imelda M. J Leuven, van Hulst; Camillt t Strooband, van Gorinchem; U- j Lore Schwarze. van Eiserlf|0| (D.). Vertrokken: Maria A van Bup'l deren, naar Axel; TheophilusB?I yette, naar Apeldoorn; Ros3'1-1 E. M. Arends, naar Hontenisse I Henri F. A. Arends en eohtge» I te, naar Rotterdam; Cornelis o I Heer en gezin, naar België; J°'L hannes F. Hemelaar en ge® I naar Hulst; Petronella M. J- Hofland, naar Breda;' Alio® Tiessing, naar Breda; Petrus Naessens en gezin, naar Rotte l dam; Ludwina B: Croitwee naar Vlissingen. DODELIJK Of Omstreeks tien morgen is de 60-ja H.t toen zij in haa Hardegarijp, zondei te geven en gehee op haar fiets links Groningerstraatwej door een personen; den. Het was de b heer R. B. S„ arts onmogelijk een voorkomen, daar h ster reeds op zeer was genaderd. Mevr. H. liep rechterbeen en c rei+iterarm op en een schedelbasisfré slige toestand wi bracht naar het D kenhuis te Leeuwa in de loop van de i Irekomen verwond leden. KIND VLRDI ln een der vijver, fertpark te Nijmeg bet 3-jarig zoontje lie Brouwer bij het ter geraakt. Toen ren omwonenden waarschuwd, bleel reeds verdronken KUNSTIG SCOOT RIJKSWEG A 'T GO) •p de rijksweg 't Gooi is Tweede Diemen de door d van der S. uit A stuurde scooter g hel achterwiel er De duopassagier mej. H. J. uit Am met een schedelb; de bestuurder mi schudding in he Vrouwegasthuis oi DONDERDAG HILVERSUM I 7.10 Gram.; 7.45 M liturg, kal.; 8.00 Ni 8.5# Voor de huisv standen; 9.40 Grar 10.30 Morgendienst zieken; 11.45 Gra dagklok12.03 Gr: cle boeren; 12.35 1 bouwmeded.; 12.3S 12.55 Wereldgezon N'ws en Kath. nu cinjbelrecital; 13 14.00 Promenade de vrouw; 15.15 15.40 Oude muz.; 1 denking; 16.30 G Veor de jeugd; 17 Beursber.; 17.45 zang; 18.15 Frieze 19.00 Nws; 19.10 19.35 Gram.; 19.: Lichte muz.; 19.50 Radiokrant; 20.20 21.45 Lichte muz.; ken-parade; 22.1 22.40 Gram.; 22.45 king; 23.00 Nws; uitslagen; 23.20 G HILVERSUM I 7.10 Gym.; 7.20 G opening; 8.00 Niei 9.4» Gym.; 9.10 1 9.15 Gram.; 9.40 10.00 Gram.; 10.5: ters; 11.00 Koe Lachte muz.; 11.4 sen 1958: 12.00 L Land- en tuinbo Pianospel; 12.50 leven; 13.00 Nws gram.; 13.20 Liet Beursber.; 14.00 34.30 Voor de v 15.20 Reportage; Caus.; 16.35 Grar jeugd; 17.45 Orge 3 8.15 Gevar. pro ren; 18.45 Sport Gesproken brief Voor de kinderei rte kluis?; 20.00 -- «rtgebouwork.; 23.40 Pianovoorc 2Ï.10 Filmmuz.; 26.00 Nws; 23.15 N»rk; 23.16 Act Nieuwe gram. BRUSSEL: 12 32.30 Weerber.; 1 Nws: 13.15 Org: gelse les; 14.15 C en piano; 15.15 C se les; 16.00 Kc 16.45 Idem; 17.01 17.15 Voor de Strijkork.; 18.30 19.00 Nws; 19.40 20.00 Gr.; 20.10 20.40 Verzoekpr 22.15 Intern. R, 22.30 Orgclconce

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 2