De opstand op Cuba Het proces-Anastasia Sjafruddin verwerpt onderhandelingen Het vertrek van deK.P.M.-schepen Eisenhower wi defensieleiding I Amerikaanse reorganiseren Het Frans-Tunesische geschil HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN derdag 3 april 1958 Frankering bij abonnement: Terneuzen jj.iiCteur-Hoofdredacteur I. van de Sande Eedactie-adres: Noordstraat 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand 2,— per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. VRIJDAG 4 APRIL 1958 12e Jaargang Nr 4337 ■'ersehijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande. Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadver tenties): 5 regels ƒ1,—. Iedere regel meer 20 ct. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie 2,25 De toestsnd in Indonesië Dr. Sjafruddin Prawiranegara, de premier van de revolutionaire regering van Midden-Sumatra, heeft woensdag op een perscon- terentie in zijn hoofdkwartier te Bukittin^gi categorisch elk denk- beeld van beëindiging der strijd door onderhandelingen verwor pen. Hij vertrouwt dat de op- tandige regering de overwin ning zai behalen, doch dit zal eer der een economische en poli tieke overwinning zijn dan een militaire. De 47-jarige Sjafruddin, die ouverneur van de Bank van In donesië is geweest, noemde de n onomische blokkade, die Dja karta tegen Midden-Sumatra is begonnen, een „volledige misluk king". De maatregelen zouden .vaarschijnlijk voor de centrale regering schadelijker zijn dan voor de opstandelingen. De tijd werkt in ons voordeel, zo zei hij. Wat de militaire krachtmeting bel reft gaf Sjafruddin toe, dat de revolutionaire eenheden aanvan kelijk tegenslagen hebben onder- vonden, vooral bij Pakan Baru, waar, naar hij zei, de landing van parachutisten een zeker paniek had veroorzaakt. De toestand Is •chier gewijzigd. In de afgelopen paar dagen hebben de rebellen ie parachutisten op de oostelijke fronten aanzienlijke tegenslagen bezorgd. De regeringstroepen hebben geen enkele kans om de uitgestrekte bergachtige gebie len van Midden- en West-Suma- tra, die de guerilla's van de re- belien begunstigen, te passeren. De premier sprak met klem uchten tegen, volgens welke (Ie opstandelingenleiders naar het oerwoud zullen vluchten om daa. een guerilla te voeren, als de legeringstroepen in Padang of Eukittinggi landen. „Wij blij ven hier en zullen om elk huis n elke straat vechten", zei hij. Een woordvoerder van de re bellen in Singapore verklaarde woensdag, dat de regering van Bukittinggi van plan is de gehele burgerbevolking van die stad te evacueren om de verdediging ge makkelijker te maken. Als de stad zou vallen, zou de strijd in het oerwoud voortgezet worden. De woordvoerder zei, dat het kri tieke punt in de strijd over drie maanden verwacht kan worden. Dan zal het verloop van de bur geroorlog en de toekomst van Indonesië beslist worden, zei hij. Sjafruddin verklaarde woens dag nog, dat de troepen der op Mandelingen nu goed gewapend zijn, al zou men meer geweren kunnen gebruiken omdat een 20 tot 30.000 recruten opgeleid moe ten worden. Hij legde er voorts de nadruk op, dat zijn regering geen betrek kingen onderhoudt met de „Da- rul Islam", die veel aanhangers in Atjeh heeft. De regering in Djakarta heeft zich volgens Sjafruddin door haar handelingen, en vooral door de ontvoering van prof. Johan, vervreemd van het volk. DE STRIJD OP SUMATRA Badio-Padang heeft donderdag avond verklaard, dat de rebellen in West- en Midden-Sumatra stand houden. De opmars der re geringstroepen is tot staan ge bracht. In de afgelopen vijf dagen zijn geen gevechten van beteke nis meer geleverd, aldus dit be richt. De minister van Defensie der opstandige regering, Harahap, heeft volgens de radio verklaard, dat de rebellen een tegenoffen sief zullen beginnen als alle voor bereidingen gereed zijn. „Onze mannen zijn overal, zelfs in West- •hvva. Zij wachten slechts op het iuiste ogenblik om een guerilla te beginnen", zo zei hij. Majoor Nangolan, een der aan voerders van de rebellen, heeft donderdag volgens radio-Padang verklaard, dat hij drie weken ge leden Medan had opgegeven, om dat hij niet wilde dat onschuldige burgers het slachtoffer van de strijd zouden worden. Hij zei, dat de regeringstroepen bij hun tegenaanval op Medan „geen re kening hielden met de veiligheid van de bevolking". „Onze troepen leden geen verliezen", zei hij, „maar de bevolking wel". Radio-Djakarta verklaarde don derdag, dat de rebellen zich niet tegen de regeringstroepen staan de kunnen houden, „ondanks wa penleveranties van vrienden in het buitenland". Volgens radio- Djakarta stelen de rebellen waar zij komen en maken zij zich schuldig aan „wreedheden". Aanbod van steun door Zuid-Korea aan Midden-Sumatra Een woordvoerder van de op standelingen in Midden-Sumatra te Singapore heeft donderdag verklaard, dat de „premier" van de tegenregering, Sjaffruddin Prawiranegara, in een brief aan president Sygnam Rhee van Zuid-Korea, een aanbod van ge wapende hulp, dat deze laatste hem had gedaan, van de hand heeft gewezen. De woordvoerder zeide: de pre mier zou nooit de verantwoorde lijkheid op zich kunnen nemen van de aanwezigheid van buiten landse troepen in Indonesië: Radio-Djakarta TEKORT AAN LEVENSMIDDELEN IN MIDDEN-SUMATRA Volgens een mededeling via radio-Djakarta van donderdag avond zijn officieren in het ge bied van Riouw, die zich hadden aangesloten bij de opstandelin gen, overgeplaatst naar andere aist rieten. Volgens de radio heerst in Mid den-Sumatra een grote schaar ste aan voedingsmiddelen. Van uit Java wordt rijst en suiker gezonden naar de gebieden in Midden-Sumatra, die in handen zijn van de centrale regering. Radio-Padang: OPSTAND OP DE MOLUKKEN Op de Molukken is opstand uitgebroken tegen de centrale regering. Volgens Padang hebben officie ren van het commando yan de Molukken zich aangesloten bij de opstandelingenbeweging. Kapitein van Deens vrachtschip wordt berecht Volgens een bericht van radio- Djakarta zal de kapitein van de aangehouden Deense vrachtboot „Bretagne" moeten verschijnen voor oen speciale rechtbank te Djakarta. Hij wordt beschuldigd, de wet te hebben geschonden door hulp te verlenen aan de op standelingen in Midden-Sumatra en door bevelen van de bevoegde instanties te overtreden. Soekarno: „IK BEN GEEN COMMUNIST" President Soekarno heeft op een bijeenkomst van studenten, die hun opleiding aan de univer siteit van Indonesië hebben vol tooid, verklaard geen communist te zijn. De president zei in een rede voering, die uitgezonden werd Met uitzondering van twee M'hepen, die zich waarschijnlijk ln havens in Midden-Sumatra be rinden, zijn thans alle vaartuigen van de K.P.M. onderweg van In donesië naar Singapore. Dit "eelt de directeur van de K.P.M., il®0r J- W. Brand, donderdag in Djakarta verklaard. dommige schepen zijn met enige vertraging vertrokken, roaar naar de heer Brand mede deelde is alles zonder moeilijk heden verlopen. Met de schepen is ook vrijwel de gehele Neder landse staf van de K.P.M. uit In donesië vertrokken. Van het enige honderden leden tellende personeel zijn nog slechts vier directieleden in Djakarta achter gebleven. Eén van hen zal dit weekeinde naar Singapore ver trekken. De overige drie wach ten op een uitreisvergunning. Voorts zijn er nog een Nedei - landse K.P.M.-agent in Zuid-Su- matra. die één dezer dagen za! verl rekken, en vijf officieren in Balikpapan, die behoorden tot de bemanning van de „Kasimbar". De twee schepen, die nog in In donesië zijn, zijn de „Both" in de haven van Padang en de „Sungei Deli". Over de verblijfplaats van dit schip zijn bij de K.P.M. in Djakarta geen berichten ontvan gen. maar aangenomen wordt dat het zich bevindt in één van de havens, die in handen van de opstandelingen zijn. door radio-Indonesië: „Man. heeft mij ervan beschuldigd commu nist te zijn, omdat ik communis tische landen heb bezocht. Ik ben geen communist. Degenen, die zeggen dat ik dat wel ben, ver spreiden propaganda voor de op standelingen". President' Soekarno verklaarde, dat een groep opstandelingen, die zich geplaatst ziet tegenover de verenigde oppositie van het Indonesische volk, hem willen beschuldigingen voor de voeten werpt. „Ik laat het aan u over om te oordelen, of ik een com munist ben of niet", zeide Soe karno. Hij zeide voorts, dat de huidige crisis in Indonesië door geweld moest worden opgelost. President Soekarno zeide in zijn rede nog, dat hij op zijn bui tenlandse reizen niet over ver dragen had gesproken of belof ten heeft gedaan. „Ik wens niet, dat Indonesië zich aansluit hii 'n der wereldblokken in de politiek" aldus Soekarno, die nog mede deelde, dat daartoe van bepaalde zijde wel pogingen zijn gedaan. De president zeide, dat de op stand in Midden-Sumatra is ont staan op aanstoken van „enkelen van ons volk die naar rijkdom en macht haken". Het waren deze lieden, die hem, Soekarno, be schuldigden, dat hij niet demo cratisch is. „Als de leiders der opstandelingen democraten wa ren, zouden zij zich noeit schul dig hebben gemaakt aan roof en wreedheden, en zou er nooit een opstand zijn geweest. Op hen valt de schuld voor de ontberingen, waaronder de bevolking thans gebukt gaat, zij zijn het die de welvaarts- en ontwikkelingspro jecten van de regering hebben gedwarsboomd", aldus Soekarno. OPNIEUW MASSA GRAVEN GEVONDEN IN POLEN Het Poolse persbureau „Pap" meldt, dat bij een vroeger Duits kamp voor krijgsgevangenen uit de tweede wereldoorlog bij Swie- toszow in West-Polen opnieuw een groep massagraven is ont dekt. Het zijn 33 graven die eik 400 meter lang zijn. Zij bevinden zich in een bos van 14 jaar oude berken. Hoeveel lijken in de gra ven liggen is niet gezegd. De Poolse autoriteiten heb ben geschat dat tussen de 20 en 30.000 voormalige krijgsge vangenen uit elf landen begra ven liggen in zeventien massa graven bij Zagan en een onbe kend aantal in elf graven te Szprotawa. H.M. DE KONINGIN MISSCHIEN NAAR TURKIJE Bij zijn vertrek uit Istanboel, waar hij het Nederlands histo risch en archaeologisch instituut heeft geopend heeft Z. K. H. Prins Bernhard deze week tegen over verslaggevers verklaard, dat hij de hoop koesterde, dat ook H. M. de Koningin in de toekomst Turkije zou kunnen bezoeken. In verband hiermede vernemen wij dat deze uitlating van Prins Bernhard niet slechts behoeft te worden gezien als een. door vra gen van journalisten uitgelokte vriendelijkheid tegenover 't land, waar hij enkele dagen te gast was geweest, doch dat inderdaad de mogelijkheid van een derge lijke reis in de toekomst niet is uitgesloten. De gedachten gaan uit naar 'n bezoek van de Konin gin aan Turkije, zij het dat zij nog niet nader zijn bepaald en nog in het onzekere verkeren. Over het tijdstip waarop een der gelijke vorstelijke reis zou kun nen worden ondernomen valt dan ook nog niets te zeggen. Het Cubaanse leger heeft be kendgemaakt, dat woensdag 13 opstandelingen zijn gesneuveld in gevechten met strijdkrach ten van de regering van presi dent Batista. Volgens de bekendmaking de den de opstandelingen aanval len op voertuigen. In diplomatieke kringen te Washington is woensdag ver nomen, dat de Ver. Staten een algeheel verbod op het zenden van wapens naar Cuba heeft afgekondigd. Het verbod blijft van kracht tot er een einde zal zijn gekomen aan de huidige spannende toestand op Cuba. Een officiële bevestiging van het ministerie van Buitenland se Zaken is nog niet verkregen. Onlangs heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken mee gedeeld, dat de Amerikaanse regering verscheping van een niet genoemd aantal geweren De 53-jarige, in Rusland gebo ren balletmeescer Serge Lifar, heeft donderdag voor het ge rechtshof te Wiesbaden, dat de „zaak-Anastasia" behandelt, ver klaard er zeker'van te zijn dat de jongste dochter Anastasia van wijlen Tsaar Nicolaas II aan de uitmoording van de Russische keizerlijke familie te Jekatermen- burg, in een julinacht van 1918, is ontkomen. Het proces heeft, als gemeld, ren doel uit te maken ot de 57- jarige „Anna Anderson" inder daad de Russische grootvorstin Anastasia is, zoals zij zegt. De beantwoording van deze vraag is mede van belang in verband met aanspraken op erfenissen. Het huis-Mecklenburg, dat hierin ook partij is, bestrijd' dat „Anna An- dersofi" eê'n aangenomen naam - Anastasia is en zegt aat zij in werkelijkheid Franziska odianzkowsky is, de dochter van een Poolse kleermaker uit Oost- Pcmmeren. Lifar lichtte zijn verklaring toe met c!e mededeling dit in 1934 te Rio de Janeiro te hebben verno men van de sindsdien overleden Italiaanse diplomaat Lecchio. Lccchio was in 1918 en 1919 in Zuid-Rusland, waar hij in het leger van de „witte" generaal Koltschak tegen de bolsjewiki streed. Hij was erbij, toen troe pen van Koltschak Jekaterinen- burg, drie dagen na het vermoor den van de Tsaar en zijn gezin, binnenrukten. Mussolini droeg Lecchio in 192G, i.v.m. zijn speciale kennis (.p dit gebied, op te onderzoeken of het mogelijk was, dat Anasta- President Eisenhower heeft donderdag in een speciale bood schap aan het congres voorstel len gedaan voor ingrijpende wij ziging van de leiding der defen sie, „om de verzekering van de vrijheid en de strijd voor een blij vende vrede" te versterken. Waarnemers verwachten, dat de voorstellen van de president, die de minister van Defensie meer gezag over -de stafchefs wil geven, op krachtig verzet zullen stuiten van die groepen in het congres die angstvallig waken voor het behoud van de controle, die zij over het leger, de vloot en de luchtmacht kunnen uitoefe nen, doordat zij de toewijzing van gelden controleren. De president wil aan de minis ter van Defensie meer bevoegd heid geven ten aanzien, van de plannen voor de strategische en tactische defensie. De burgerlijke ministers voor leger, vloot en luchtmacht wil hij ontheffen van hun directe zeggenschap over de militaire operaties. Hij wenst, dat zij de minister van Defensie meer bijstaan op het gebied van de ad ministratie dan op dat van de mi litaire operaties. De commissie van stafchefs zou de minister van Defensie moeten helpen bij de leiding van de verenigde com mando's. De stafchefs raoeten al leen namens de minister van De fensie bevelen aan de bevelheb bers van de verschillende onder delen der Amerkiaanse strijd krachten kunnen geven, aldus de voorstellen van de president. Volgens Eisenhower is onder de huidige wetgeving het gezag van de minister van Defensie te beperkt, waardoor doelmatige leiding van de verzekering der nationale veiligheid belemmerd wordt. WERVELSTORMEN IN TEXAS De stad Wichita Falls (70.000 inwoners) in Texas is woensdag avond door drie wervelstormen getroffen, waarbij één persoon om het leven is gekomen, twee vermist en 13 gewond zijn. Eén van de wervelstormen trof het centrum, de tweede 't westelijke deel van de stad en de derde de kleine voorstad Deandale. De eerste twee woedden vrijwel ge lijktijdig, de derde kwam een half uur later. Het enige slacht offer bevond zich in een huis dat instortte. Arrestaties in T s jecho-Slowakije In Praag is donderdag be kendgemaakt, dat een aantal Amerikaanse spionnen is gear resteerd. Eén van hen is een zekere Imrich Sucky, die in de oorlog in Slowakije voor de Gestapo zou hebben gewerkt. Sucky werd aangehouden toen hij op het punt stond om samen met een vrouw op illegale wijze het land te verlaten. Hij was op weg naar Amerika, waar hij de leiding zou krijgen van een af deling die is belast met het or ganiseren van spionnage in communistische landen, aldus de verklaring. sia de uitmoording van het Tsa- rengezin had overleefd. „Lecchio vertelde mij, dat hij daarop, in verband met deze op dracht, ver scheidene maanden in Rusland had vertoefd en een on derzoek had ingesteld naar de door „Anna Anderson" beschre ven vluchtweg, die van Jekate- iinenburg, over Boekarest, naar Berlijn leidde. Hij zei, dat zijn onderzoek hem de zekerheid had geschonken, dat Annastasia in derdaad aan cie slachtpartij was ontkomen", aldus Serge Lifar. Hij verklaarde ook in 1938 te Rome met Mussolini te hebben gesproken, bij welke gelegenheid de toenmalige Italiaanse dictator had bevestigd Lecchio met dit onderzoek te hebben belast. De advocaat van „Anna Ander son", Paul Leverkühn, ver klaarde dat de Italiaanse rege ring zal worden verzocht bepaal de stukken ter beschikking van het hof te stellen, waaruit de juistheid van Lifars mededelin gen rnoet blijken. Hij verzocht het hof ook twee anaere, tha is in de Verenigde Staten wonende getuigen, name lijk prinses Xenia en Gieb Botkin, een zoon van de gewezen lijfarts van de vermoorde Russische tsaar, te doen horen. De president van het gerechts hot zegde dit toe, waaraan hij toevoegde: „Het hof zal het ge tuigenis van beide partijen on derzoeken". Het hof, dat zich met de zaak- „Anna Anderson-Anastasia" be zig houdt, zal in mei a.s. te Ham burg weer bijeen komen. „Skaubryn" op sleeptouw Het Britse fregat „Loch Fada" heeft het uitgebrande casco van 't Noorse emigrantenschip „Skau bryn" op sleeptouw naar Aden genomen. Door de hitte gelukte het' pas na enige uren een kabel aan het casco te bevestigen. In het voorschip woedt de brand nog steeds. 350 van de geredden zuilen met het passagiersschip „Orsova" naar Australië worden overge bracht, zo deelde de Australische minister voor immigratie, Dow ner, mee. Churchill naar huis Sir Winston Churchill en zijn echtgenote zijn donderdag na een vakantie in Roquebrune aan de Franse Rivièra naar Londen teruggekeerd. Zoals be kend heeft ue oud-premier tij dens het verblijf in zijn vakan tie-oord wegens longontsteking en pleuritis geruime tijd het bed moeten houden. naar Cuba heeft opgeschort. (Er werd toen ten onrechte ge meld, dat het om 1.950 geweren zou gaan). Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken sprak later tegen dat de Amerikaanse re gering c'le wapenzendingen naar Cuba had verboden. De Havannese politie heeft achttien arrestaties verricht op beschuldiging van ondermij nende propaganda en aanzet ting tot staking. Ook waren wapens gevonden. Vijf en dertig Amerikanen, die een week geleden in Texas aangehouden waren wegens schending van de Amerikaanse neutraliteitsacte door voorge nomen wapenleveranciers aan de Cubaanse opstandelingen, hebben hun hongerstaking van zeven dagen thans beëindigd. Enkele moesten wegens alge hele uitputting in een zieken huis worden ogenomen. Volgens een bericht uit de „New York Times" is de Cu baanse rebellenleider Castro erin geslaagd de verbindingen te land tussen de provincie Oriënte en de rest van Cuba te verbreken. Dit zou de eerste fase zijn van de aangekondigde „totale oorlog". In Santiago de Cuba was de toestand evenwel nog rustig, zij het ook dat er een tekort aan levensmiddelen bestaat. Maar in Baracoa werd hevig gevoch ten, de rebellen hadden daar een militaire post overmees terd. Op Midden-Cuba zou een aparte opstandige groep (een oorspronkelijke studentenbewe ging) opereren, die verantwoor delijk zou zijn geweest voor de aanslag op het presidentieel paleis van een jaar geleden. AARDBEVING IN ALBANIË? Het seismologisch station 'te Skoplje heeft donderdagmorgen een krachtige aardschok ge registreerd die zich vermoede lijk in Albanië heeft voorge daan. Ook in Belgrado zijn 'n kwar tier lang aardschokken waarge nomen. DE ECONOMISCHE TOESTAND VAN FRANKRIJK Radiorede van Gaillard De Franse minister-president. F. Gaillard, heeft woensdagavond een radiorede gehouden, over de economische toestand van het land. Hij wees er op, dat Frank rijk al 10 maanden een strijd voert voor zijn ieviezen en dat het niet alleen deze strijd niet heeft verloren, doch op het punt staat deze strijd te winnen. Frankrijk zal echter stevige bases moeten leggen voor zijn economisch onafhankelijkheid en zijn welvaart, enerzijds in de vorm van een evenwicht van de handel met het' buitenland en anderzijds door de vorming van een deviezenreserve, welke het land in staat stelt moeilijke tijden door te komen. In het laatste kwartaal van 1957 zijn de kleinhandelsprijzen met ruim 2 procent gestegen. In februari was de stijging nog geen procent', en er is grote kans, dat er in april in het geheel geen prijsstijging zal plaatsvinden. De stabiliteit, die men op het punt staat te bereiken, mag niet in ge vaar gebracht worden door on tijdige loonsverhogingen. Jordanië meldt incident Een woordvoerder van het Jordaanse leger heeft donder dag gezegd, dat een Israëlische patrouille over de demarcatie lijn op Jordaanse schaapher ders ten zuiden van Adnah ge vuurd heeft. Er waren geen slachtoffers. DE BLOEMBOLLEN De provinciale V. V. V. Zuid- Holland deelt ons o.a. mee dat door het koude weer in de af gelopen dagen de bloei lang zamer verloopt dan verwacht werd. De erocussen bloeien volop maar de bloei van de narcissen beperkt zich tot' de allervroegste soorten. Vele bol gewassen staan reeds op uit komen en als het weer even meewerkt, zal de bollenstreek tijdens het Paasweekeinde toch opgevrolijkt worden, met het felle geel van de narcissen. Op de Keukenhof, waar de ge wassen beschut' worden door bomen en struiken, bloeien nu reeds op vele plaatsen erocus sen, narcissen en tulipa's. De Amerikaan Robert Murphy en de Br it Harold Beeley, die pro beren een Frans-Tunesische ve zoening tot stand te brengen, zijn donderdagavond in Tunis aang- - komen. Zij hcbcen (leze week in Parijs en Londen besprekingen gevoerd, o.a. met de secretaris generaal van de Ver. Naties, Dag Hammarskjoeld. In gewoonlijk goedingelichtc kringen gelooft men, dat zij aan president Bourguiba van Tunesië zullen voorstellen, dat Tunesië als uitgangspunt voor een rege- lin~ met Frankrijk neutraal toezicht op de Tunesisch-Algerijn- se grens aanvaardt. De Fransen eisen dit toezicht om te verzeke ren dat uit Tunesië geen hulp aan de opstandelingen in Algerië wordt gegeven en dat vanaf Tu ne -isch gebied geen overvallen in Algerië worden gedaan. Functionarissen uit de omge ving van Bourguiba zijn niet op timistisch gestemd. Zij geloven dat Bourguiba zal eisen, dat eerst alle Franse militairen uit Tunesië vertrekken, vóór hij instemt met neutraal toezicht in het grensge bied. Be hoop op liet welslagen der Amerikaans-Britse bemiddelings poging neemt af. Bourguiba zou VEEL BEWOLKING Donderdag voerden zuidooste lijke winden geleidelijk minder koude lucht naar ons land, dit hing samen met de nadering over Frankrijk van een storing waar door t'egen het eind van de mid dag de bewolking snel toenam en van het zuiden uit een gebied met regen ons land bereikte. De temperaturen liepen op tot om streeks 13 graden, maar langs de Waddenkust bleef het enige gra den kouder. Voor vandaag ver wachten we, dat de storing zich naar het' Noordzeegebied ver plaatst zal hebben waardoor, al thans in het zuiden van het land, de wind uit richtingen tussen zuid en west zal waaien. Over 't algemeen zal er veel bewolking zijn met nu en dan enige regen, de middagtemperaturen blijven dezelfde als gisteren of iets lager. medegedeeld door het K.N.M.I. Ie De Bilt, geldig van vrijdagoch tend tot vrijdagavond. Veel bewolking Overwegend zwaar bewolkt met nu en dan enige regen. Mati. ge wind overwegend tussen zuid en west. Ongeveer dezelfde tem peraturen als gisteren. ZATERDAG 5 APRIL. Ereskens Terneuzen Hans weert Walsoorden ZON MAAN op onder op onder April. 4 6.10 19.17 20.10 6.06 5 6.08 19.19 21.31 6.38 v.m. n.m. 2.20 2.44 2.55 3.19 3.35 3.59 3.45 4.09 I echter willen voorkomen, «lat dc bemiddelingspoging in Tunesië vastloopt. Be verantwoordelijk heid voor een m'siuklöng zou op rekening van de Franse regering- moeten komen. CHROESJTSJEFS BEZOEK AAN BOEDAPEST Premier Chroesjtsjef. die een bezoek brengt aan Boedapest, heeft donderdag een krans ge legd bij het Russische oorlogs gedenkteken. Hij werd vergezeld door de pas benoemde eerste vice-premier, Frol Kozlof, en zijn minister van Buitenlandse Zaken Gromyko. De premier zag er ern stig en tamelijk moe uit toen hij bij het monument aankwam, maar na de plechtigheid gaf hij aanleiding tot hilariteit door over een bloembed te springen. Amerikaanse diplomaten sloe gen met toneelkijkers van uit de tegenover het gedenkteken lig gende Amerikaanse ambassade de plechtigheid gade. Van kardi naal Mindszenty, die sinds de op stand van november 1956 in deze ambassade verblijft, was niets te zien. Later legden de Russische lei ders kransen bij het 'Hongaarse monument voor de gevallenen, waar indertijd de anti-Russische demonstratie begon. Naar het Hongaarse partijblad „Nepszabadsag" meldt is de Rus sische eerste plaatsvervangende minister van defensie maar schalk Gretsjko ook in de Hon gaarse hoofdslad aangekomen. Hij maakt niet deel uit van de officiële Russische delegatie. Generaal Iwan Serof, het hoofd van de Sowjetrussische veilig heidspolitie. bevindt zich ook te Boedapesl. Hij werd opgemerkt bij de Sowjetrussische afvaardi ging die onder leiding van pre mier Nikita Chroesjtsjef. een krans legde bij het Russische oorlogsgedenkteken te Boeda pest. Er is te Boedapest van officiële zijde niet gerept over Serofs aan wezigheid in de Hongaarse hoofdstad.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1