it de Provincie Binne De bouw van premiewoningen door gemeenten Rook een excellente cigaret van Lekkere hall-zware shag van Douwe Egberts! "Ze vla zegels AGENDA DE INGESNEEUWDE SLAAPWAGEN Gevonden voorwerpen mmi BENOEMING RECHTELIJKE MACHT. Bij Koninklijk Besluit is be noemd tot vice-president van de Arrondissementsrechtbank te Middelburg mr. B. S. Sieperda, thans rechter in gemelde recht bank. TERNEUZEN. Zilveren jubileum van de heer J. IJoppegieter. Eén van de hoogtepunten van zaterdag was de receptie ten hui. ze van de heer J. Doppegieter, die als salvage-officer bij de firma Muller Terneuzen Tugboat Comp, zijn zilveren jubileum vierde. Geheel in de lijn van de vaart, was de voorgevel met scheeps vlaggen van allerlei grootte, mo del en kleur versierd, en vele vrienden hebben de heer Doppe gieter öf persoonlijk hun geluk wensen aangeboden, öf dit ge daan in de vorm van prachtige bloemstukken, waarmee het huis zo ongeveer gevuld was. Op die receptie viel, behalve de nevel van vele goede sigaren, ook iets van het water te bemerken i dit betrof geenzins hetgeen werd geserveerd! Er werden daar veel hartelijke woorden gesproken door vrien den en medewerkers, die met de heer Doppegieter hun leven aan en op het water slijten. Erg for meel ging het er beslist niet naar toe, maar wel bijzonder hartelijk. De mannen van de sleep zijn in 't dagelijks leven niet gewend veel plichtplegingen aan te wenden, maar ja is ja en nee is nee en wanneer zij je met een hartelijke klap op de schouder er nog 25 ja ren bijwensen, dan is dat voor 100 gemeend. Natuurlijk zijn ook bij deze gelegenheid weer sterke verhalen verteld. Verhalen die het herver tellen best waard zijn. Ondertussen heeft de heer Dop pegieter en zijn familie kunnen ervaren dat zij over vele en trou we vrienden beschikken, waar mee het goed is samen te wer ken en sterke episoden mee te beleven. Kolen door broeiing in brand. Zondagmiddag te ongeveer 5 uur werd bemerkt, dat in de kolen, liggende op het opslagter rein van de Cokesfabriek aan het eerste dok. brand was ontstaan. De bedrijfsbrandweer van de Cokesfabriek werd gealarmeerd, die onmiddellijk met een motor- spuit uitrukte en er in slaagde de brandende kolen te doven. Het bleek, dat de kolen aan de kanaalzijde van de opslagplaats door broeiing aan het branden waren geraakt. •laarvergadering Studieclub Schilders. Onder voorzitterschap van de Iveer A. de Waard, hield de Stu dieclub Schilders „Van d'Ee tot Hontenisse" in de schilderszaal van de Technische school haar jaarvergadering. In zijn openingswoord wees de voorzitter er op. dat in deze streek een ontstellende laksheid valt waar te nemen bij verschil lende gropen schildrs. Voor dege- nen die zich niet bepaald als verf- aanstrijker willen laten verslij- jen. is er altijd gelegenheid om praktisch zonder kosten, maar niet zonder moeite, op de hoogte te blijven van hetgeen in de schil derswereld te leren valt. Hij hoopte dat hierin spoedig verandering zou komen. De seqretaris, de heer J. J. Hangoor, gaf een overzicht van de vergadering van 15 februari 1956 en memoreerde in een kort jaarverslag de werkzaamheden in het afgelopen jaar. In het bij zonder wees hij op de goede re sultaten die de leden van de S. C. S. bet vorig jaar op de lan delijke wedstrijd hebben bereikt. Daar de penningmeester zijn functie tussentijds had neerge legd. werd het financieel verslag uitgebracht door de heer A. Franse, en wordt de functie van penningmeester thans waargeno. ■men door de heer De Die uit Biervliet, Reeds vroeger werd door de ie- den de suggestie naar voren ge bracht een clubblad uit te geven en in oktober 1957 verscheen het eerste nummer. Dit orgaan wordt betaald door de adverteerders. De heer Franse spoorde de leden i ongeveer 100) aan zoveel moge. .lijjk de jaarlijkse contributie te betalen. Twee bestuursleden, de heren H. Hoebé (Axel), penningmees ter. en P. Provoost traden perio diek af en stelden zich niet meer herkiesbaar. In hun plaats wer den drie nieuwe leden gekozen. De nieuw-gekozenen zijn de he ren P. de Zeeuw, Terneuzen; M. Riemens, Terneuzen en D. Jurry te Hoek. De heer Franse zei tenslotte nog dat men hoopte spoedig een duidelijk overzicht van het batig kassaldo te verkrijgen nu er een penningmeester was aange steld die meer tijd heeft. Het bestuur was dankbaar ge stemd tegenover de patroonsver eniging in Terneuzen, die een be. langrijke gift had afgestaan. De heren F. Calle werd voor deze bemoeiingen hartelijk dank gebracht. De heer De Waard deelde hier op mede. dat hij -in verband met zijn woonplaats, Axel, niet vol. doende tijd kon besteden aan zijn voorzitterschap en daar het werk van het bestuur verricht wordt door de heren Franse en Hang oor, stelde hij voor in zijn plaats eerstgenoemde tot voorzitter te benoemen. Hoewel deze door dit voorstel verrast was, nam hij deze func tie op aandrang der leden aan. Het belangrijkste dat de voor zitter had mede te delen was een verzoek dat door de Terneuzense V.V.V., ingevolge publikaties in de pers over de sehilderswedstrij. den, aan de Studieclub Schilders werd gedaan. De V.V.V. heeft nl. gevraagd onder de leden een wedstrijd uit t'e schrijven voor een reclame plaat met ais onderwerp de Ter neuzense watertoren. Men verwacht nl. een groot aan tal bezoekers en de V.V.V. wil graag deze zomer een record-aan- tal bezoekers op de watertoren zien. Van te voren zullen folders worden verspreid waarop een af. beelding van de watertoren zal voorkomen, die eveneens van één der deelnemers aan de wedstrijd afkomstig is.. De aanwezigen begaven zich na afloop der vergadering naar de watertoren, waar de heer J. Eeckelaar, secretaris der Terneu- zense V.V.V., het gezelschap een korte uiteenzetting gaf over en kele technische bijzonderheden. Daarna werd het terras bezocht. Vandaar af zagen de bezoekers, velen voor de eerste maal, het wondermooie panorama van zee en land. Voor schilders een rijke bron van inspiratie. OOSTBURG Bestuurdersbond N. V. V. vergaderde. Zaterdagmiddag kwam de be stuurdersbond N.V.V. in jaarlijk. se vergadering bijeen. De heer A. van der Velde uit Schoondijke opende de vergade ring met enkele welkomstwoor den, in het bijzonder tot de alge meen secretaris van het N.V.V., de heer H. Korte, en de distrikts- bestuurder, de heer K. Hoek. Na het behandelen van een in terne kwestie, bracht de secreta ris, de heer L. de Klerk, zijn jaar verslag uit, waaruit bleek dat de bestuurdersbond thans 1519 le den telt. Tijdens de discussie over het jaarverslag werden door de ver gadering verschillende wensen uitgesproken, o.m. het houden van spreekuren in Oostburg door het bureau van arbeidsrecht; het opnemen in het» jaarverslag van de correspondenten van het bu reau arbeidsrecht. De heer Hoek bracht de secre taris en voorzitter dank voor het vele werk dat zij het afgelopen jaar voor de bestuurdersbond hebben verzet. Na de pauze was er gelegen heid tot het stellen van vragen, welke door de heer H. Korte wer den beantwoord. Vanzelfsprekend kwam in dit gezelschap de werkgelegenheid in Zeeuws-Vlaanderen ter sprake. De heer Korte merkte op, dat de rode streep voor het werke loosheidscijfer in het westelijke deel ver is overschreden. Een per centage van 9,7 is veel te veel, en alle aandacht zal dan ook ge richt moeten worden op aanvul lende werken. Over deze aanvullende werken was de vergadering het helemaal niet eens. Enerzijds oordeelde men dat de werken goed zijn, en in een behoefte voorzien. Ander zijds kwamen er een groot aantal klachten los over een aanvullend werk te Sluiskil. Het bleek dat men op korte termijn deze klach ten zal doorgeven. Op de vraag, waarom Zeeland niet tot urgentie-gebied verklaard is, antwoordde de heer Korte dat het N.V.V. in deze kontakt heeft opgenomen met de minister, en deze bereid was, daar waar het' werkeloosheidscijfer erg hoog was, aanvullende werken te ere- eren. Ter sprake kwamen voorts nog de duurtetoeslagen bij de kinder, bijslag, het ambtenaren-probleem, dé arbeiderskunstkring. Wat het resultaat van het ge organiseerd overleg betrof, merk te de heer Korte op. dat' ook hij, evenmin als de vergadering, het resultaat inzake het overleg voor de lagere ambtenaren-salarissen daverend vond. De vakbeweging blijft echter paraat, en zal, waar mogelijk, be- tere arbeidsvoorwaarden voor de lagere ambtenaren bepleiten. Een vraag betreffende de vat, welke de vakbeweging heeft op de jeugd, maakte de tongen eerst recht los. Hierbij kwam het gehele jeugd, probleem, onderwijs en opvoe ding ter sprake. De jeugd moet, aldus de heer Korte, kritisch staan tegenover de houding en de besluiten van de ouderen, omdat men aan de ouderen zichzelf moet toetsen in de overtuiging het later zelf be ter te kunnen doen. Als de jeugd het ééns zou zijn met de oude en, verleert zij een eigen stand punt te bepalen. Na een zeer geanimeerde be spreking werd de vergadering door de voorzitter gesloten. SLUISKIL Grote gebeurtenissen werpen hun séhaduwen vooruit. Het zich steeds meer aanpas sende en zich moderniserende Sluiskil zal dezer dagen een pri meur beleven, waarop vele grote re gemeenten jaloers zullen zijn. In alle stilte zijn door vooraan, staande wetenschapsmannen voorbereidingen getroffen voor een hypermoderne manifestatie op luchtvaartgebied. Gelegenheid zal namelijk worden gegeven voor korte raketvluchten naar Moskou, welke zullen worden uit- jfX" gevoerd met dé uiterst snelle Co. fazoteniks. Hoewel de faculteit bestaat aan de vluchten deel te nemen met personen, worden gegadigden aangeraden - gedachtig aan de minder geslaagde Woefnik-vluch- ten voor de experimenten huisdieren in te zetten. Ditmaal zijn alle voorzorgen genomen op dat de dieren heelhuids op Sluis, kil terugkeren. Teneinde de spanning tussen de verschillende afschietingen enigszins dragelijk te maken, zal een grote quiz worden gehouden onder het moto; „Haal je belas ting terug". Het staat thans reeds vast, dat dit een spannende strijd zal worden onder de be. kwame leiding van een nauwge zette master, die zijn vragen zal stellen speciaal op sociaal-econo misch gebied. Een jury bestaande uit reeds zittende en adspiratn- gemeenteraadsleden zal toezicht houden op de correcte gang van zaken, hetgeen wel nodig zal zijn, gezien de virulente leiding. Ook aan de jeugd is gedacht. Voor deze zal, om in de stijl te blijven, een wedstrijd met Spoed- nikjes worden georganiseerd. Bouwdozen zijn voor enige weken beschikbaar gesteld waaruit klei ne raketten konden worden ge bouwd met een actie-radius van ca 10 km. Wiens apparaat het eerst op de basis terugkeert, ont vangt aantrekkelijke prijzen. Wat de grote manifestatie be- treft, de raketten zullen op niet te hoge snelheid worden afge steld. De heenreis duurt namelijk één uur. Wat de terugreis betreft, hierin schuilt enige risico, daar eventueel de politieke gezindheid van de deelnemende persoon een beletsel kan vormen voor een prom.pte start-vergunning naar Nederland. Al met al belooft het wederom een prachtdag te worden voor ons goede dorp. De fanfare heeft» in alle stilte een uitgebreid Rus Otv er c)l Idöncl' Over de week eindigende op zaterdag 29 maart 1958, werden de meeste spaarkaarten ingele verd door de heer A. Wisse, Lan ge Kerkstraat 42, Terneuzen. De door hem ingeleverde kaar ten werden met een. toeslag van 100 gehonoreerd. Vraagt uw winkelier sisch programma in studie ge nomen, waarvan wij mogen het wel verklappen de „Sluis- moscantate" een eerste plaats in neemt. Dinsdag a.s. zal Sluiskil dus in het teken leven van de moderne luchtverovering. Echter niet alleen deze nieu wigheid zal de aandacht vragen. De somtijds niet genoeg gewaar deerde organisatoren hebben nog iets vooruitstrevends aan te bie den. De voetsporen volgend van de Amerikaanse uitvinders, zal een begin worden gemaakt met het opstellen van een kleding- automaat. De juiste plaats daar voor vormt nog een punt1 van zorg. De installatie zal bestaan uit twee afdelingen. Het groene gedeelte (voor heren) bevat 20 vakken voor costuums, 40 voor pantalons en 40 voor overhemden terwijl 100 vakken ondergoed, schoenen, dassen en andere he renmode-artikelen zullen bevat ten. Het rode gedeelte bevat vak ken voor japonnen, ondergoed, blouses, hoeden, sjaals, schoenen, enz. Aan beide zijden bevindt zich een kleine paskamer. Tegelijk met het kledingstuk ontvangt men een sleutel, van de kamer. Het vak dient niet te worden ge sloten. Eerst kan worden gepast en wanneer het stuk wordt be houden wordt de sleutel terugge legd en het vak gesloten. Kleine veranderingen kunnen worden geregeld, waartoe 't adres wordt achtergelaten. In Amerikaanse vakkringen bestaat veel enthousiasme voor het systeem, en het' zal ons niet verwonderen of te Sluiskil zal het succes naar verhouding zijn. Door al deze moderne gebeur tenissen kan op dit ogenblik niet veel worden uitgeweid over iets wat ons in de naaste toekomst staat te wachten. Ter zake kundi- gen zijn namelijk voornemens het daarheen te leiden, het grootste gedeelte van de Rotterdamse ha ven naar Terneuzen over te bren gen. Wat is inderdaad gebleken? Door het grote absorptievermo. gen van de Terneuzense havens, w.o. speciaal de Zevenaar, zou het» namelijk economisch verant woord zijn, Rotterdam enigerma te te ontlasten. Nu ligt het in de bedoeling, als proef een aanvang te maken met het overbrengen van enige trans portinstallaties naar Terneuzen. Bij het welslagen van deze proef zou een grootscheepse verplaat sing naar hier volgen. Wij komen later op deze terug. Laten wij ons voorlopig ver blijden met hetgeen ons deze week is beschoren en dat dit een onvergetelijk evenement' moge zijnï MELKBEZORGING IS DIENSTBETOON. De minister van Landbouw heeft zijn goedkeuring gehecht aan de door het bestuur van het Produktschap voor Zuivel on langs vastgestelde verordening, waarbij voor melkslijters de ver plichting tot het bezorgen van de melk is beperkt tot aflevering bij woongebouwen aan de ingang op de begane grond, zo wordt van het Produktschap voor Zui vel medegedeeld. Tot dusverre is het gewoonte dat de melk ook op hoger gele gen woonlagen wordt 'bezorgd. Het bestuur van het Produkt schap voor Zuivel achter het' van belang en vanzelfsprekend dat de melkhandel dergelijk dienstbe toon aan de consument blijft bie den, ongeacht het feit dat de melkhandel hiertoe niet verplicht is. Daarom vertrouwt het bestuur erop dat in de huidige wijze van bezorgen van de melk geen wij ziging wordt gebracht dan na overleg tussen bezorgers en con sument, resp. tussen melkhan dels. en consumentenorganisa ties. Toezeggingen uit kringen van de melkhandelsorganisaties wet tigen de verwachting dat' in de bezorggewoonten weinig wijzi ging zal worden gebracht. Zwijndrechtse meubelhandelaar meldde zich bij politie aan. De meubelhandelaar J. B. k. uit Zwijndrecht, die twee weken geleden plotseling verdween, met achterlating van een door zwen- del veroorzaakte schuld van bijna een half miljoen, heeft zich zater dagnacht bij de politie in Zwijn drecht aangemeld. De man bleek na zijn verdwij ning in België te hebben ver toefd en vandaal' naar Duitsland te zijn gegaan. Hij heeft onge merkt de Nederlands-Duitse grens overschreden, om, naar zijn plaats van inwoning te gaan. K. had vrijwel geen geld meer op zak. De politie is uiteraard di rect begonnen hem over zijn tal rijke financiële wandaden aan de tand te voelen. maandag 31 maart. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 u.: Als 't kinderhart spreekt. AXIHet Centrum, 8 u.: Een kus voor je sterft. ;...S VAN GENT: Olyrroia- Thiater, 8 uur: Op naar Hol lywood. dinsdag i april. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: Geen angst voor groot wild. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: Voor wie dc klok luidt. Op vragen van het Eerste Ka merlid de heer Van Bruggen over de bouw van premiewoningen door gemeenten uit de opbrengst der rentespaarbrieflening 1957 hebben de ministers van Binnen landse Zaken, Bezitsvorming en P. B. O. en van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid het volgende geantwoord: Het is waar dat in de radiotoe spraak d.d. 29 november 1957, ter aankondiging van de zogenaam de rentespaarbrieflening 1957, de minister van Binnenlandse Za ken. Bezitsvorming en Publiek rechtelijke Bedrijfsorganisatie te kennen heeft gegeven, dat de ge meenten vrij zullen zijn om te be slissen, of zij de voorkeursbedra gen van de inschrijvers zullen aanwenden ten behoeve van kre dieten voor de bouw van eigen woningen in de particuliere sec tor, ten behoeve van aanvullende werken in verband met de wo ningbouw, ten behoeve van scho lenbouw of ten behoeve van an dere werken, welke binnen het kader van deze lening vallen. Dat voorts in deze toespraak de bewindsman nog heeft ge zegd: „Maar hoe de beslissingen van de gemeenten ook mogen uit vallen. luisteraars, u zuil de ze- Uitgeweken Rus over mislukte Russische raketproeven. Een uitgeweken korporaal van het Sowjet-leger heeft onthullin gen gedaan over mislukte Rus sische raketproeven die aan tal rijke personen het leven hebben gekost. Deze proeven waren aan de lancering der Spoetniks voor afgegaan. In een artikel in de „Liverpool Daily Post" schrijft korporaal Seriosja Asafjef o.a. dat een lan- ge-afstandraket die uit zijn koers was geraakt, op een Siberisch dorp terecht is gekomen waar door 124 van de 130 inwoners werden gedood. Asafjef maakte deel uit' van de bewakingsdienst van de oefen terrein in Oost-Siberië. Bij een ander ongeluk was een geleid projectiel op een militair parkeerterrein terechtgekomen, waardoor acht mannen werden gedood. Ook hadden zioh misluk, kingen voorgedaan bij proeven om met raketten hoogtereeords te vesteigen. In één van dergelij ke wrakken had Asafjef de over- blijfselen van een dier gezien. Egyptische consul'generaal moet Jeruzalem verlaten. De Jordaanse regering heeft ge. last dat de Egyptische consul-ge neraal in Jeruzalem, Moehib Samra, het land verlaat. Hij wordt als persona non gra. ta beschouwd wegens „verdachte activiteit". Samra is zaterdag nog. vertrokken. Het is de tweede keer, dat een consul-generaal van Egypte Jor danië moet verlaten. De vorige keer was op 10 juni van het vo rige jaar. Toen werd ook een Egyptische militaire attaché in Amman uitgewezen. Zij werden beschuldigd van samenzwering tegen de koninklijke familie en de regering van Jordanië. Egypte reageerde door de te rugroeping van de Jordaanse am bassadeur in Cairo te eisen en op a.s. jaarvergadering van het j jUni werd bekend gemaakt, prov. comité werden aangewezen 1 (jat Jordanië zijn ambassade in de heren Jac. de Kraker en: A. Cairo zou siuiten. Seheele-Dees. ZAAMSLAG Vergadering A. R.-Kiesvereni ging en vaststelling kandida tenlijst voor de a.s. gemeente raadsverkiezing. Zaterdag jL kwam de Anti-Rev. Kiesvereniging onder leiding van de heer F. de Koeijer in vergade ring bijeen. Tot bestuursleden werden her kozen de heren C. A. de Kraker en Jac. de Jonge, terwijl in de beide vacaturen werd voorzien, door de benoeming van de heren J. C. Verschelling en P. van de Ree. Tot afgevaardigden naar dé Door de heer W. Faas werd een overzicht gegeven van de werk zaamheden van de A. R,-raadfrac. tie gedurende de dil jaar aflo pende zittingsperiode. Hierna volgde de opmaking Gaat Tsjiang-Kai-Sjek communistisch-China aanvallen? President Tsjiang-Kai-Sjek van van de kandidatenlijst voor de nationalistisch-China heeft op een komende raadsverkiezing. Deze bijeenkomst van studenten ge werd als volgt samengesteld: 1. zegd, dat de voorbereidingen voor F. de Koeijer; 2. W. Faas; 3. C. een herovering van het vaste- A. de Kraker; 4. P. Koopman; 5. land van China bijna voltooid zijn Jac. van de Ree; 6. R. Boeije; 7. en dat een aanval op de commu- D. Buijze en 8. C. Verschelling, j nisten snel naderbij komt. Door AGATHA CHRISTIE. 39) (Nadruk verboden.) als hij naar Parijs reizen en er de oude heer. Hij zei ook, dat voor zorgen, dat niemand hem hij niet dacht, dat het de eerste te pakken kreeg. Ik vind dit nacht zou zijn. Meer waar- zuur. Het ziet er voor mij niet J schijnlijk de tweede of de der' „U zegt een groot woord, dat, zin zou hebben, als er iets wes dat ik wist. Maar ik weet niets. Ik weet totaal niets net als ik zei. Maar ik moest iets we ten. Dat vind ik zuur. Ik moest iets weten." „Verklaar u nader, meneer Hardman." Hardman zuchtte en dook in een zak. Tegelijkertijd scheen zijn hele persoonlijkheid een verandering te ondergaan. Hij werd minder een toneelfiguur en meer een echt mens. De weerklinkende, neuzige klank van zijn stem verdween. „Die pas is maar onzin," zei hij. „Dat ben ik werkelijk." Poirot bestudeerde 't kaartje dat hem toegegooid werd. Mon sieur Bouc gluurde over zijn schouder. Cyrus B. Hardman McNeil's Detectieve Bureau New York. Poirot kende de naam. Het was één van de meest bekende en befaamde particuliere detec- tivebureaux in New York. „Nu, meneer Hardman," zei hij, „laten we horen wat dit be tekent." „Zeker. Het zit zó. Ik was naar Europa gekomen op het spoor van een paar oplichters had niets met deze zaak te maken. De jacht eindigde in Stamboel. Ik seinde aan de chef, kreeg zijn instructies om terug te komen, en zou weer de benen hebben genomen naar klein oud New York, toen ik dit kreeg." Hij schoof de anderen een brief toe. Het hoofd was van het Tokatlian Hotel. Geachte HeerU is me aan gewezen als employé van het McNeil Detective Bureau. Ver voeg u alstublieft aan mijn adres om vier uur vanmiddag. Het was getekend„S. E. Rat- chett." „Eh bien?" „Ik ging op de aangewezen tijd en de heer Ratchett bracht me op de hoogte van de situatie. Hij liet me een paar brieven zien, die hij gekregen had". „Was hij bang?" „Hij gaf voor van niet, maar hij zat danig in de piepzak, dat is zeker. Hij deed me een voor stel. Ik moest met dezelfde trein best uit". „Gaf hij u een aanwijzing voor uw gedragslijn?" „Zeker. Hij had het helemaal uitgeknobbeld. Het was zijn plan dat ik zou reizen in de coupé naast de zijne nu, dat verviel al dadelijk. De enige plaats, die ik kon krijgen, was coupé no. 16 en het was nog een heel gedoe om die te krijgen. Ik denk, dat de conducteur die coupé in reserve wil houden. Maar dat heeft er niets mee te maken. Toen ik de situatie eens overdacht, leek het me dat no. 16 wel een goede strategische positie was. Alleen de restaura tie-wagen was vóór de slaapwa gen, de deur naar het perrron aan het vooreinde was 's nachts gegrendeld. De enige weg, waarlangs een boef kon komen, was door de achterste deur naar het perron of de trein door van achteren -in beide gevallen zou hij mijn coupé moeten pas seren". „U had zeker geen idee van de". „Hij wist iets", zei monsieur Bouc. „Hij wist zeker meer dan hij zijn secretaris verteld heeft", zei Poirot peinzend. „Heeft hij u iets verteld over die vijand? Zei hij b.v. waarom zijn leven bedreigd werd?" „Neen, daarover was hij nogal terughoudend. Hij zei alleen dat de kerel zijn bloed wou en het dacht te krijgen ook". „Een kleine, donkere man, met een vrouwelijke stem", zei Poirot nadenkend. Dan, met een scherpe blik op Hardman, zei hij„U wist wie hij werkelijk was, natuurlijk?" „Wie, meneer?" „Ratchett. Herkende u hem?" „Ik snap u niet". „Ratchett was Cassetti, de Armstrong-moordenaar". Hardman liet een langgerekt gefluit horen. „Dat is een verrassing!", zei hij. „Neen, ik heb hem niet her kend. Ik was in het Westen kerheid hebben, dat uw geld op de meest nuttige wijze zal wei den besteed". Dat tenslotte in het verloop de zer radiorede er nog eens de na druk op werd gelegd, dat deze rentespaarbrieflening de gruwe lijke woningnood kan helpen leni gen? De betrokken bewindslieden achten het hoogst aannemelijk dat inschrijvers op deze rente spaarbrieflening 1957, die daarbij zowel het door hen ingeschreven bedrag als hun voorkeur voor de woongemeente hebben vastge steld, verwacht hebben daardoor tot leniging van de woningnood in hun gemeente te kunnen bij dragen. Sedert 16 september 1957 geldt als algemene regel, dat aan pre- miebouw door gemeenten geen medewerking wordt verleend. Met betrekking tot de rente spaarbrieflening 1957 is op deze regel geen uitzondering gemaakt. De ministers zien niet in, dat de inschrijvers op de rentespaar brieflening 1957 in de bij hen ge wekte verwachtingen zouden worden teleurgesteld. Het door de minister van Binnenlandse Za ken in zijn aankondiging van de rentespaarbrieflening gestelde wordt door hehniet verlenen van medewerking aan premiebouw door gemeenten niet aangetast. De voorkeursgeiden zullen im mers kunnen worden aangewend voor kredieten ten behoeve van eigen woningen in de particuliere sector. Het niet mogen bouwen van premiewoningen door gemeen ten vloeit niet voort uit een be perking van de bestedingsmoge lijkheid der rentespaarbriefle ning 1957, zodat er geen aanlei ding bestaat om in de bestedings mogelijkheid van de opbrengst dier lening wijziging te brengen. De minister van Volkshuisves ting en Bouwnijverheid is even wel bereid in bijzondere gevallen te overwegen afwijking van de bedoelde algemene regel toe te staan, indien uit de opbrengst van de rentespaarbrieflening vas ste financieringsmiddelen aanwe zig zijn en deze niet voor andere meer urgente doeleinden dienen te worden aangewend. identiteit van de mogelijke; toen de zaak voorkwam. Ik heb de aanvaller, meneer Hardman?" „Wel. ik wist hoe hij er uit zag. De heer Ratchett heeft hem me beschreven". „Wat?" Alle drie de mannen bogen zich levendig naar voren. Hardman ging door: „Een kleine man, donker, met een vrouwelijke stem dat zei zeker wel foto's van hem in de kranten gezien, maar ik zou mijn eigen moeder niet herken nen, als ze uit de handen van een persfotograaf kwam. Wel, ik twijfel er niet aan, dat een paar lui wat voor Cassetti in het vat hadden". (Wordt vervolgd.) TERNEUZEN. Aan het bureau van politie zijn de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven, welke zijn terug te bekomen aan de daarachter ver melde adressen: Blauwe afsehermkop van Re- nauld, Argen Voogt, Oranjestr. 15; zwarte damesglacé, H. v. d. Bent, Noordstr. 85; wieldop van Opel, Hans Verhelst. Driewegenstr. 1; gebreide wit-grijze want. Lia Wol- fert, Roeiersgang 10: Speldje, Cor- rie de Ridder; Portefeuille, Jannie van Iwaarden, Nieuwediepstr. 5; bruine portemonnaie. Jan Ver- straeten, Anjerstr. 7grijs kinder tasje, Cappendijk, Axelsestr. 174; bankbiljet, R. Visser, Klaassenstr. 5; doublé kinderarmbandje, Ineke Meeusen, Blokken 9; paar kinder- wantjest met motief poes), Ca- thrien Klaassen, Knol C 63; 31 Sparzegels, L, Vroegop, Blokken 15;groene portemonnaie, inhoud 60 cent, J. v. d. Velde, Wulpenbek E 38; Parapluiehoes, Simpelaar, Van Steenbergenlaan 18 b: meet lat (2 meter), J. 't Gilde, School- laan 25; Kinderwantje en gebeden boek, N. de Fouw, Baandijk 28; witte das, Willy Loof, Van Steen bergenlaan 28; springtouw. G. Cal le, Vlooswijkstr. 34; rood rieten mandje, Jannie Vinke, Qud-Vlissin- gen 5, Hoek; grijze herengiacé, M. de Jonge, Beatrixstr. 13; rechter glacé, Z. Koch, Scheldekade 49; zwarte motorhandschoen, Van Dlx- hoorn, Juliana v. Stolbergstr. 31; kettinkje om hond te geleiden, J- de Kraker, Nieuwediepstr. 79: rode portemonnaie met inhoud. Van. Wück, Julianastr. 19: rechter glacé handschoen, De Reus, le Verbin- dingsstr.Schooltas, G. de Jonge, Irenestr. 11; nylonkous, Michlel- ;en, Klaaesenstr. 6: padvinders- riem, feter Simons, Schoolweg 41; gouden oorbel. Elzinga. Van Bo- venstr. 32 of 42; rechter glacé, W. Je Ridder, Noordstr. 34; armband je, A. Zwikker, Axelsestr. 243; zil verbon, E van Akkeren, Irenestr. 3; blauwe jognenspet, P. van der Meijde, Narcisstr. 39; lederen kin derschoudertas, W. Loof, Tramstr. 22; blauwe kinderpet. Lange Kerk- str. 26: zak aardappelen. Jan de Lege, Javastr. 7; paar grijze kin derwantjes, Julianaziekenhuis; 6 rollen wit kastpapier, J. Dees, p/a Verstoot, Noordstr.: rechter gum milaars, Van Es, Vlooswijkstr. 40 en 42; autostepje met houten wiel tjes, Mart.je Wissel, Schoolweg 16; paar witte kinderwantjes, Meijer, Marijkestr. 23; portemonnaie met inhoud. Margriet van Houcke, Ka- zernestr. 11; zakje graszaad, Vroeg op, Vlooswijkstr.; rode étui met vulpen, Jan Platschore, Poeldijk 28, Sas van Gentpaar rode wan ten, Jannie van Hecke, Margriet- str. 30; zwarte knipportemonnaie met inhoud. Van Drongelen, Van Steenbergenlaan 34; sjaal, Verduin, Zandstr. la; kaatsbal, Stadhouders, Havenstr. 7; bruine glacé, J. Moes, Narcisstr. 1; étui met vulpen en potlood, R. de Blaaij, N. Neuzen- polder A 10 a. Aan het bureau van politie zijn gedeponeerd: verschillende sleu tels, wanten, bootshaak, rubber poppetje, witte knipportemonnaie, paar lederen motorhandschoenen, sleutetl van rolschaatsen, speel goedtrommel. jongenspetje, cein tuur, wit plastic dameskraagje, 20 spaarzegels, gele hoofddoek, zwart lederen boodschappentas, plastic monsters, bruine hoed en bruine portemonnaie met inhoud. BIJ AUTOBOT VIJF PERSONEN Vrijdagavond hec dksweg Tilburg ,osch, onder de g - lensehot, een ern -,oeval voorgedaan inste vijf personer istige verwondin V r personenauU -achtauto liepen g - nade op. Omstreeks acht u rsonenwagen he n van een café 1 met bestemr -- -ze auto was no de wég of ze w ,.t grote snelheid oenauto komend i Hertogenbosch, •igereden. Een .eneens uit de ri< genbosch komend en later in dit' tv -uurder van een 'mend uit de ricl g het ongeval vl .-beuren en parke -::n rechts van de idp te verlenen, tijd kreeg uit te s Zijn wagen van acl ,>en door een belade /dat in een minin v.if auto's de weg v rite gevolgen warer Lrfhoudens grote m aan elk der voer vijf gewonden, ar het ziekenhu werden uitgevoerd. BEWOONSTI BEJAARDENC !N VIJVER VER De 75-jarige me» n der bewoonstei ardencentrum Huizen, is vrijda s uit de vijver va 'gehaald. Mevr. 5ge dagen afwez cl zich daarovei «maakt omdat zij zoek ging bij far and ontdekte ee -elsleden van he naam in de vjjve aan dat mevrouw isternis is mislei ,;iver is gevallen. I/IJK VAN VER JONGEN GEI Een 13-jarige scl igmiddag met zij L/osdrechl'se plas varen was, heeft 1 oen van de 17-jari uil Hilversum. Dez< zijn 16-jarige vrien hun klasgenoten v gewed dat zij in d getijde toch minst eter zouden kunr C-p zondag 16 fe vroegte gingen bei water. Na twee kilt ben gezwommen vv ;<tr door de koude -cd ween hij in he v -n de plas. Men u aagmiddag niet in lichaam te vinden. LANDMACHTM PLEEGDEN D EN IN BK' De koninklijke m; Den Helder heef achtmilitairen .'re er van verdacl angs een diefstal oen te hebben gepit tine van het Lua TDjdens het' verhoo: aaussee hen afn 't beide mannen t halve aan genoemc huldig hebben •braken te Den 1 en Rotterdam. Het i -nd om welke bed c gaat. ERNSTIGE VE< Zondagmorgen 1 rige P. B. in he amp te Laren tij een revolver een s ■je 26-jarige J. M. c'fer zakte in ell r aar het St. Jan: Leren overgebrach jat de kogel op was geschampt, chte wond was o M. is in de loo eer uit het' ziek gen. De 30-jarige iiltiie aangehoude De ruzie is waa '.aan door een fan i agavond was B. roers M. uit gewt een café in Blaric »>pgonnen bij teru woonwagenkamp politie heeft toen g ekalmeerd. Zondagmorgen >elijk bij het zien tie de vorige av echtpartij aan c v. as ontstaan, kw; tot een uitbarstir mannen. B. heeft toen pl olver getrokken «•-ehot op J. M. M. van zijn woonwaf v uurd. DODE1 BEDRIJFSC Aan boord van yeeschip m.s. „Hf ue Sumatrakade iigt', heeft zich v r-eidsongeval voo: bij de 45-jarige h; Ridder om het lev "'.tit ruim 1 werd '•eeg stalen net n haald waarbij de h«ls in een der

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 2