Verdeelde wereld Telegrammenwisseliiig Westduitse regering tegen politieke staking Het Westduitse vakverbond en de atoombewapening De dreigende stakingen in Frankrijk tussen Koningin Elizabeth en Koningin Juliana De strijd in Algerië Het Eisenhower over handelspolitiek weer WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN AMERIKAANSS CRISIS «Victory» en «Falcon» VOERMAN- de PAUW VeekleM Frankering bij abonnement: Terneuzei» Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraa 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 N& 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 et DE VRIJE Verschijnt dagelijks ZATERDAG 29 MAART 1958. 12e Jaargang Nr 4332 - Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties ïgéén handelsadver. tenties): 5 regels ƒ1,Iedere regel meer 20 ct. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 nor Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25 WEKELIJKSE WERELDSCHOUW JN de V. S. is men bezig met diplomatiek overleg over de top conferentie. Maar de binnenlandse problemen staan op de \oorgrond. Zij betreffen vooral de economische depressie. Deze gaat verder en Eisenhower staat voor een zware taak. Men ver langt nu van hem maatregelen, want er zijn al bijna 5% miljoen werklozen. Doch de liberale economische traditie van de V. S. is niet gebouwd op ingrijpen van de regering. Die zou hoogstens tot werkverschaffing kunnen overgaan ten bate van niet-produktieve openbare werken. Vele adviseurs van de president zijn overtuigd, dat het produktie- apparaat al te uitgebreid is voor het afzetgebied dat men heeft. Zou men nog meer investeren en de capaciteit verhogen, dan zou men ook nieuwe markten moeten hebben. Natuurlijk kan men leveren aan minder ontwikkelde landen, die alles kunnen gebrui ken. Doch dan moet zulk een leverantie gefinancierd worden en enorme leningen zouden tot inflatie leiden. Het vraagstuk waar Eisenhower voor staat is dus niet zo gemakkelijk. Zijn gezag is echter wel door de crisis verminderd. STRAATSBURG EUROPA. EN In Straatsburg is verleden week voor de eerste maal de Europese assemblee bijeengeko men, die als adviesorgaan moet optreden voor de Kolen- en Staal- Gemeensehap, de Europese Eco nomische Gemeenschap (de een- lieiüs-iarkt) en Euratom. Er was achter de schermen weer een onverkwikkelijke strijd om de functies te verdelen over de „fracties" christen-democra ten. socialisten en anderen) en over de nationaliteiten. Die con currentie heeft verhinderd, dat al een zetel is aangewezen. Met de „integratie" botert het nog niet zo best Tunesië wil zich wel met Parijs verzoenen, maar op enkele voor waarden. Het eist niet meer, dat ei alleen wat achterblijven in de aan de strijd in Algerije. Dat probleem heeft het verschoven naar later. Het wil slechts, dat de Franse troepen in Tunesië hun garnizoenen verlaten en dat er .alleen wat achter blijven in de oorlogshaven Bizerta. Deze zou den de Fransen veel later moe ten ontruimen, doch dan blijft de haven ter beschikking van de NATO. Minder kan president Bourguiba wel niet eisen, want h„t volk is afkerig van Frankrijk geworden en leent het oor meer en meer ïan Nasser. Maar de Fransen weigeren goed te keuren wat de Amerika nen blijkbaar wel redelijk vinden De rechtervleugel in het Franse parlement dreigt met uittreden uit het kabinet en met de val vap Gaillard, als hij niet heel fliiik optreedt tegen Tunesië. TWIST IN DUITSLAND. De debatten over de buiten landse politiek in de Westduitse Bondsdag hebben een zeer heftig karakter gehad. Het leek wel of men elkaar naar het (politieke) leven stond en of socialisten en christen-democraten de felste tegenstanders waren, zodat zij i genlijk niet konden samenwer ken om de republiek in stand te houden. Zo erg was het nu ook w eer niet. Beide partijen wensen samen te gaan met het Westen cn zijn afkerig van het commu nisme. Economisch zijn zij ondanks stakings-dreigingen we gens loongeschillen voor een gematigd kapitalistisch stelsel. De twist, die hen zo zeer scheidde, liep over de vraag of vv'est-Duitsland atoomwapens moet hebben. De regering heeft gezegd: ja. De argumenten wa ren begrijpelijk. De Amerikanen in de Bondsrepubliek hebben reeds „taktische" kernwapens, bestemd om de vuurkracht dei- legers enorm te versterken. De Britten bezitten die projectielen ook en de Fransen wensen ze. Indien de Duitsers ze nu weige ren, zouden zij zich in feite bui ten de verplichtingen van de NATO stellen. Bovendien hecht n.en veel aan het machts-even- wictft, ook in de bewapening der legers. Het zal wel zo lopen, dat men bij een i nflict snel overgaat tot het gebruik van strategische atoom- en waterstofbommen (die overgebracht worden door vlieg tuigen en raketten) maar men kan nooit weten, zo redeneren de optimisten. Misschien zal men terugdeinzen voor het gebruik \an de zwaarste bommen en dan kunnen wellicht taktische kern wapens een oorlog zo beperken, dat men althans het allerergste te. mijdt. OPPOSITIE IN BONN. De oppositie in Bonn (socialis ten en enkele liberalen) gelooft niet in die beperking. Gebruik van kernv-apens, van welke aard ook, zal de „atoomdood" beteke nen voor miljoenen, de levens kansen van het nageslacht door de radio-actieve werking vermin deren en tal van zieken en ge- brekkigen achterlaten. Men kan zich inderdaad geen voorstelling vormen van zulk een oorlog. De militairen moeten echter in termen van aanval en verdedi ging denken. En als de diploma ten er niet in slagen de vrede te verzekeren, zullen de „absolute" wapens de toon aangeven en hun „logica" zal de diplomaten het zwijgen opleggen. Maar als de socialisten zelf aan het bewind zouden zijn, zouden zij dan een andere politiek kunnen voeren dan Adenauer? Europa is in twee blokken verdeeld. Duitsland is te groot om neutraal te kun nen zijn. Als het niet behoort tot de Atlantische wereld, zou het geleidelijk in de Sowjetsfeer wor den opgenomen. Als lid van de NATO kan het zich niet onttrekken aan de ge meenschappelijke verantwoorde lijkheid. Het lot der wereld hangt weliswaar meer een meer aan een zijden draadje, maar geen natie kan hopen, dat lot niet te delen. En als het er op aankomt ontspanning te bevor deren, dan zal het Amerika aller eerst moeten zijn dat de grond slag daarvoor legt. Men moet hopen, dat Bonn daartegen geen hinderpalen opwerpt. Als het bijvoorbeeld eist, dat eerst de Duitse eenheid hersteld moet zijn, wordt elk overleg over ont wapening geblokkeerd. Die een heid zou hoogstens een gevolg kunnen zijn van vergaande ont spanning en ontwapening moet dus voorrang hebben. RUSSISCH GEBAAR? De Russen schijnen nu vol gens berichten uit Washington een gebaar te willen maken en te willen aankondigen, dat zij eenzijdig de proefnemingen met kernwapens zullen staken. Men vergete evenwel niet, dat zij de laatste maanden talloze proeven hebben genomen en voorlopig dus weer even voort kunnen met de produktie. De Amerika nen moeten nog beginnen en wel in de Stille Zuidzee, waarover altijd grote beroering pleegt te ontstaan in het Verre Oosten. Moskou zou dus een prestige- succes kunnen boeken, door stop zetting aan te kondigen, juist als de Amerikanen beginnen. Meer dan een propagandistisch succes zal het niet zijn, want beide groe pen houden grote voorraden kernwapens achter de hand om af te schrikken van een aanval. (Nadruk verboden.) De Westduitse regering heeft vrijdag vastgesteld dat een poli tieke staking volgens haar geen wettig middel is. Politieke uiteen zettingen horen in het parlement thuis. Dit is de korte inhoud van de verklaring die regeringsperschef Von Eekhardt vrijdag heeft afge. iegd. Hiermee heeft de bondsrege ring zich voor de eerste maal uitgesproken over de vraag of een politieke staking uit protest tegen de atoombewapening van het Westduitse leger al dan niet geoorloofd is. Men kan uit bo venstaande de konklusie trek ken dat de bondsregering het ook niet mogelijk acht dat over deze kwestie een volksstemming gehouden wordt. Von Eekhardt zei dat de be sluiten, die genomen zijn na het debat over de buitenlandse politiek in overeenstemming zijn met de grondwet. De bonds, regering en de meerderheid van de bondsdag hebben zich van Rumoer in Japanse Tweede Kamer In het Japanse Lagerhuis ont stond vrijdag rumoer toen pre mier Kisji verklaarde dat een buitenlandse aanval op Ameri. kaanse bases in Japan be schouwd zal worden als een aan. ,val op Japan zelf. De premier voegde eraan toe dat de Japanse verdedigings- strijdkrachten zich tevens ge dwongen zouden zien vijandelij ke bases aan te vallen indien Ja pan zelf werd aangevallen en er geen andere middelen tot zelf verdediging waren. Men beschouwt' zijn opmerkin. gen als een volledig verlaten van een eerdere verklaring in de Ja panse Tweede Kamer in novem ber van het vorige jaar, toen Kisji verklaarde dat de Japan ners krachtens de huidige grond wet niet overzee zouden mogen vechten. de middelen van de parlemen taire democratie bediend en zich aan de grondwet gehou den. aldus Von Eekhardt. Hij maakte voorts bekend dat het gesprek, dat op 1 april ge voerd zou worden tussen Ade nauer en bestuursleden van het Westduitse vakverbond, is uitgesteld. Een nieuwe datum is nog niet vastgesteld. In elk ge val zal het gesprek pas na Pa sen gevoerd worden. Zoals bekend heeft Ollen- hauer, de leider van de sociaal democratische partij, kortgele den verklaard dat hij een sta king uit protest tegen de atoom bewapening van het Westduitse leger niet in strijd acht met de grondwet. De Franse Nationale Vergadering achter Gaillard De Franse nationale vergade ring heeft premier Gaillard donderdagavond nagenoeg de vrije hand gelaten in zijn on derhandelingen met de Brits- Amerikaanse missie van „goede diensten" voor de oplossing van het geschil tussen Frankrijk en Tunesië. In de loop van het debat over Algerië verijdelde de nationale vergadering met 317 tegen 236 stemrr>~n een noging om GnU- lard te dwingen onmiddellijk een verklaring af te leggen over de Brits-Amerikaanse „goede diensten". Gaillard zei het niet nuttig te achten „verklaringen te vermenigvuldigen". Hij zei ook van mening te zijn, dat het handhaven van Franse troepen in Tunesië en speciaal op de Tunesische vliegvelden van on dergeschikt belang was als de vliegvelden op dezelfde wijze geneutraliseerd konden worden als de grens. De nationale vergadering keurde vervolgens drie decreten goed met betrekking tot de „raamwet" voor Algerië op grond waarvan de regering ge machtigd is Algerië in vijf autonome gebieden (Oran, Che- liff, Algiers, Kabylië en Con- stantine) te verdelen en verte genwoordigende lichamen in deze gebieden in het leven roepen. Eerste kievitsei gevonden De U.L.O.-scholier Henk Achter kamp uit Brammen en school gaande te Eerbeek bij Zutphen heeft gistermorgen het eerste kievitsei gevonden. Dezelfde ochtend heeft hij de ge. legenheid gekregen het' ei aan Hare Majesteit de Koningin persoonlijk op het paleis Soest- dijk aan te bieden. te GRIEKS PARLEMENT ONTBONDEN. Het Griekse parlement is vrij dag ontbonden in verband met algemene verkiezingen, die in mei gehouden zullen worden. De ideale jassen voor het voorjaar nieuwe Ital. model len met zaksteek e.d. Poplin en Gabardine ook modieuse ruit- dessins. Prijzen vanaf 55, „VICTORY"-costuums de klasse apart vanaf 145, Alléénverkoop Noordstraat 51-53 Terneuzen Dit nummer bestaat uit 10 pagina s Het dagelijks bestuur van het Westduitse vakverbond heeft vrijdag in Hamburg een spoed vergadering gehouden over de kwestie of er al dan niet gestaakt moet worden uit protest tegen de atoombewapening van de West duitse strijdkrachtetn. Adolf Kummernuss, voorzitter van de bond van arbeiders in de openbare nutsbedrijven, deed een beroep op de zes miljoen leden van het verbond zich erover uit te spreken of zij vóór of tegen atoombewapening van de West duitse strijdkrachten zijn. Na de stemming hierover over het resultaat is volgens Kummernuss geen twijfel moge lijk moet men de regering vra gen een volksstemming te hou den, aldus Kummernuss. politieke stakingen niet toelaat baar zijn. Later werd een resolutie aan genomen waarin het Westduitse vakverbond aandringt op geza- Het socialistische vakverbond van overheidspersoneel in Frank, rijk heeft voor dinsdag een sta king van 24 uur uitgeroepen. De voornaamste bonden van arbei ders in de gas. en elektriciteits bedrijven hebben hun adhaesie betuigd met dit stakingsparool. Zoals eerder gemeld zal er ge staakt worden om kracht bij te zetten aan looneisen. De lonen zouden geen gelijke tred houden met de gestegen kosten van het levensonderhoud. De vakbonden van spoorweg personeel en personeel van de Parijse ondergrondse en bus diensten hebben reeds een sta king voor de volgende week dins dag uitgeroepen. 350.000 spoor- mannen zouden hierbij betrok ken zijn. Men verwacht dat de spoorwegstaking het gehele Franse spoorwegverkeer zal ont wrichten. Vertegenwoordigers van deze vakbonden hebben vrijdag een bespreking gehad met' de direc tie van het Parijse vervoersbe drijf. Er werd echter geen over- eenstemmnig bereikt ondanks het aanbod van de werkgevers tot een loonsverhoging in stadia, die dan op 1 januari zou ingaan. merilijke betogingen uit protest tegen het besluit om de West duitse strijdkrachten met atoom wapens uit te rusten. Het dage lijks bestuur zegt in een verkla ring dat het een volksstemming noodzakelijk acht om het stand punt van het volk over de atoom bewapening te kunnen vernemen. Voorts wordt in de verklaring een t jroep gedaan op alle lagen der bevolking om deel te nemen aan de actie onder het motto „Strijd tegen de dood door atoom ontploffing", die zondag j.l. op een massabijeenkomst te Frank fort is ontketend en die door de sociaal-democraten wordt ge steund. In de verklaring werd niet ge rept van een mogelijke staking. Met instemming stelt het dage lijks bestuur voorts vast dat de vakbonden besloten hebben elk lid te helpen wiens geweten hem verbiedt mee te werken aan de bouw van lanceerplaatsen voor atoomraketten. Het verbond van Westduitse werkgeversverenigingen heeft vrijdag een verklaring uitgege ven, waarin wordt gezegd, dat de werkgevers van mening zijn dat Nederlandse kustvaarder in moeilijkheden Het 500 ton metende Neder landse schip „Hoogezand" heeft gistermorgen vroeg geseind voor de monding van de rivier de Gironde rond te drijven doordat het stuurgerei is gebro ken. De Franse sleepboot Palice zou de „Hoogezand" naar La Palice slepen. De „Hoogezand verkeert overigens niet direkt in gevaar. Het schip was onder weg van Bordeaux naar Tripoli, Vliegtuigbotsing in de V.S. Twee militaire transporttoestel len, een Globemaster en een klei ner tweemotorig vliegtuig, zijn, klaarblijkelijk na een botsing in de lucht, donderdagavond ten noorden van Bridgeport in Texas neergestort. Er zijn geen overle venden. Volgens een mededeling van de Amerikaanse luchtmacht zaten in het ene vliegtuig 15 man en in het andere drie. VERKIEZINGEN IN IRAK. In Bagdad is officieel bekend gemaakt, dat op maandag 5 mei algemene verkiezingen zullen worden gehouden. Het Iraakse parlement is don derdag ontbonden, nadat de Se naat en de Tweede Kamer grond wetswijzigingen hadden goedge keurd, die als gevolg van de Iraaks-Jordaanse unie nodig wa ren. De Koningin van Engeland heeft het volgende telegram ge zonden aan Koningin Juliana: „Wij varen vanavond van Rot terdam. weg met een zeer wezen lijk gevoel van dankbaarheid je gens Uwe Majesteit en de Prins der Nederlanden en jegens de regering en de bevolking van Ne derland voor het prachtige wel kom, dat zij ons gedurende ons staatsbezoek hebben bereid. Wij hebben zo bijzonder genoten van het bezoeken van uw mooi en historisch land. Ik en mijn echt genoot hechten grote waarde aan de nauwe banden, die reeds zo lang tussen onze volken heb ben bestaan en die versterkt zijn gedurende de jaren van de oor log. Wij hebben met grote vol doening deze samenwerking ge durende de jaren sedert 1945 zien groeien. Wij weten, dat de vriend, schap tussen onze beide families, welke wij op zo hoge prijs stel len, deze banden nog zal verster ken. Wij zouden U zeer dankbaar zijn, indien U onze warme dank en beste wensen zoudt willen overbrengen aan de zeer velen in uw rijk, die hebben bijgedragen aan de voortreffelijke regelingen, die getroffen zijn voor iedere dag van ons bezoek. (Was getekend) Elizabeth R". Koningin Juliana heeft dit te legram als volgt beantwoord: „Ik dank Uwe Majesteit voor de zeer vriendelijke boodschap, die U mij zond bij het verlaten van onze kust. Het Nederlandse volk was gelukkig zijn waarde ring te kunnen tonen voor de banden waarvan Uwe Majesteit spreekt en uiting te geven aan zijn warme vriendschap voor Uwe Majesteit, Zijn Koninklijke Hoogheid en uwe volkeren. Mijn echtgenoot en ik hebben er bij zonder van genoten U bij ons te hebben en ons land aan U te kun nen tonen. Moge dit bezoek een symbool zijn van de bestaande en steeds groeiende banden tus sen onze beide rijken. (Was getekend) Juliana R." In de Algerië afgelopen week zijn in meer dan duizend op standelingen en 72 Franse mili tairen gesneuveld, zo heeft de Franse minister van Defensie, Chaban-Delmas, vrijdag op een persconferentie te Parijs meege deeld. Hij noemde het een week van een „aanzienlijke militaire doel treffendheid", waarin 268 batal jons betrokken waren geweest in 155 gevechten. Bij de acties waren drie konvooien met wapens, drie groepen recruten en vier plaatse lijke eenheden van de opstande lingen vernietigd. Hoewel de stelling van een strook „niemandsland" langs de Tunesische grens nog maar pas is begonnen, is „de afsluiting van de grens tussen Tunesië en Frankrijk door de overbrenging van operationele troepen naar dit gebied aanmerkelijk versterkt", aldus de minister. Overigens verklaarde hij, dat de steun, welke Tunesië de op standelingen biedt, niet schijnt te zijn gestaakt. Chaban-Delmas maakte gewag van een tweetal beschietingen van Franse vliegtuigen vanaf Tu- nesisch grondgebied op 23 maart, alsmede van de beschieting van een eenheid Franse militairen met automatische wapens, die op Tunesisch grondgebied waren opf gesteld. Katholieke en protestantse geestelijkheid over Algerijnse kwestie Het R.K. episcopaat van Alge rië heeft vrijdag aangedrongen op „een vastberaden verwerping van oplossingen van de moeilijk heden in Algerië, die uitsluitend op geweld zijn gebaseerd". In een communiqué zegt het episcopaat dat men nooit uit de impasse zal geraken als men, om tot wederzijds begrip en samen werking te komen, niet tracht' contact te leggen en besprekin- gen te voeren met verantwoorde lijke personen uit alle maatschap pelijke standen. De raad van de Franse Protes tantse federatie heeft vrijdag in Parijs een verklaring afgelegd, waarin hij zegt' dat onmenselijke praktijken in Algerië gewoon zijn geworden. Niemand in Frankrijk is gerechtigd zich in gemakzuch. tige en schuldige onwetendheid hier buiten te houden, aldus de raad. Ongewenste publikatie over Algerië De Franse autoriteiten hebben vrijdag de invoer van het Zwit serse weekblad „Die Weltwoche" verboden, omdat in de editie van deze week een artikel van Jean- Paul Sartre, getiteld „Martelin gen overwonnen", is opgenomen. Het Franse weekblad ,,L' Ex press" is enige tijd geleden in Parijs in beslag genomen toen het probeerde dit artikel, dat over Algerië gaat, te publiceren. Stopzetting van Arabische hulp aan Jordanië? Prins Feisal, de premier van Saoedi-Arabië, heeft volgens Egyptische krantenberichten van zijn nieuwe bevoegdheden ge bruik gemaakt om de Saoedi- Arabische minister van Finan ciën te ontslaan en de subsidie aan Jordanië stop te zetten. De ontslagen minister, Seroer el Sabban, zou op het ogenblik in Genève vertoeven. BI NNENVERING BED het beste bed ooit gemaakt .ijl' ...til' Binnenkort spoedbijeenkomst van verdrag van Warschau? In Oostberlijnse diplomatieke kringen doen geruchten de ronde, dat de raad van het' verdrag van Warschau in het begin van de volgende maand een spoedverga dering zal houden, waarop wel licht de stationering van Russi sche raketten met kernlading in Oost-Europa bekend zal worden gemaakt. Er zijn ook hardnekkige ge ruchten geweest, dat er al raket, bases zijn gebouwd in Tsjecho- Slowakije, Oost-Duitsland en zelfs in Polen, de drie Oosteuro- pese landen waar volgens het plan van de Poolse minister van Buitenlandse Zaken Rapacki geen kernwapens zouden mogen worden gestationeerd. Het Oostduitse persbureau ADN heeft berichten over aan. staande onderhandelingen tussen Moskou, Warschau, Praag en Oost-Berlijn over de opstelling van kernwapens in Polen, Tsje- cho-Slowakije en Oost-Duitsland „leugenachtig en geheel verzon nen" genoemd. ZELFDE WEERTYPE. Vrijdag waren er vrij grote ver schillen tussen het weer in het noorden van ons land en dat in de zuidelijke provincies. In het noorden van ons land stond er een vrij krachtige oostenwind, die lucht aanvoerde, waarin de temperaturen tot omstreeks 7 graden opliepen. Elders werd zachte lucht aangevoerd, waarin maximumtemperaturen van on geveer 16 graden gemeld werden. Op tal van plaatsen kwamen buien voor, sommigen gingen „Wij kunnen geen veiligheid vinden in een economisch isola tionisme", aldus heeft president Eisenhower donderdagavond ver. klaard op een diner tot besluit van een nationale conferentie over internationale handelspoli tiek. Hij sprak- de wens uit, dat het congres zal instemmen met' zijn voorstel om de wet op de han delsovereenkomsten op basis van wederkerigheid voor vijf jaar te verlengen. Dit program is goed voor de Verenigde Staten en voor de andere vrije landen, aldus de president. „Iedereen moet zich rekenschap geven van het dodelijke gevaar dat ons zal bedreigen indien Amerika cn de vrije wereld geen voldoende eco nomische defensie tegenover de communistische binnendringing hebben." De president sprak zich uit voor een zo vrij mogelijke han del tussen de landen van de vrije wereld. De communisten worden door de defensiekracht van ons en onze bondgenoten van een mi litair avontuur afgehouden, maar zij trachten thans door economi sche binnendringing en ondermij. ning hun doel, voortdurende ex pansie, te bereiken. Indien zij, door handel en hulp, de vrije lan den een voor een in hun web kunnen lokken, zullen zij de weg naar een politieke overwinning hebben bereid en zij zullen dan vorderingen hebben gemaakt in de richting van hun grote doel: de economische omsingeling van de Verenigde Staten, aldus Eisen hower. De Amerikaanse senaat heeft donderdagavond een wetsont werp goedgekeurd waarin een extra-bedrag van 1,2 miljard dol. lar wordt uitgetrokken voor het program van de wegenbouw in 1958 waardoor het totale bedrag voor dit program tol' 5,5 miljard wordt verhoogd. Met de beste ding van het extra-bedrag zal naar schatting aan nog 88.000 man werk verschaft worden. vergezeld van onweer. In het zuiden en midden van het land kwamen ook verspreide opklarin- gen voor. Voor vandaag worden geen gro te veranderingen verwacht. Waarschijnlijk zal de zachte lucht vandaag ook het noorden van het land bereiken. Opnieuw zul len enkele buien voorkomen, maar ook verspreide opklarin gen. medegedeeld door het K. N. M. I., geldig tot zaterdagavond. Zuidelijke wind. Plaatselijk enkele buien, maar ook verspreide opklaringen. Overwegend matige wind tus sen zuidoost en zuidwest. In het noorden van het land iets hogere temperaturen dan gisteren. Elders weinig verandering te temperatuur. ZONDAG 30 MAART Breskens v.m. 9.10 n.m. 9.59 Terneuzen 9.45 10.34 Hansweert 10.25 11.14 Walsoorden 10.35 11.24 MAANDAG 31 MAART v.m. n.m. Breskens 10.41 11.16 Terneuzen 11.16 11.51 Hansweert 11.56 12.31 Walsoorden 0.06 12.41 ZON MAAN op onder op onder Mrt. 29 6.24 19-07 12.11 2.55 30 6.22 19.09 13.23 3.34 31 6.19 19.10 14.39 4.08

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1