Uit de Provincie FA SCHSUIMKHOUT orünklijlc bezoek aan Aalsmeer SPORT overhemd zelfbiiiders dames-shawls SCHAKEN VOETBAL De Lente zit in cle lucht HANDSCHOENEN SHAWLS Dames Handschoenen Kruidenkracht! Eon stoet van auto's, waarvan de eerste de koninklijke stan daarden droeg van de Britse en hte Nederlandse vorstinnen, is gisterochtend om 10 uur van het paleis op de Dam door de hoofd stad via het eerste stuk van de Haagse weg en Uithoorn, naar Aalsmeer gereden: Kohingin Ju liana vergezelde Koningin Eliza beth op haar tocht naar de Aals. meerse bloemenveiling. De stoet kwam tegen half elf het veilinggebouw aan, waar vele honderden schoolkinderen, bijna de voltallige schooljeugd van Aalsmeer, met een zee van Ne derlandse en Britse vlaggetjes de ueide Koninginnen juichend ver welkomden. Aan de ingang van het gebouw werden de koninklijke gasten be groet door de Commissaris der Koningin in de provincie Noord Holland, dr M. J. Prinsen en de burgemeester van Aalsmeer, de heer G. C. Loggers. Zoals gebruikelijk bij koninkk- lijke bezoeken eindigde de rond wandeling in het vertrek met de de hoge gasten met' hun gevolg in de amphitheatergewijs ge plaatste banken van de bloemen- bandelaars plaats namen. Op een tafel rechts stonden enkele uitzonderlijke fraaie or. chideeënplanten, links waren een achttal bossen anjers uitgestald. De algemeen leider vreemdelin- genbezoek, de heer A. van Es, zette in enkele woorden aan de Britse gasten de manier uiteen, waarop hier dagelijks de bloemen worden geveild. Koningin Elizabeth was op deze tweede dag gekleed in een diep donkerblauw mantelpak met witgestreepte surah. Het jasje met bloezende rug, boven het nauwe kort rokje, gesloten met een kleine strik. Daar overheen droeg de vorstin een losse wol len marineblauwe mantel met plooide schouderstuk. Een bijpas send hoedje met op de rand een vlinder completeert het toilet. Koningin Juliana droeg een zeegroene zomertailleur. Het hele bezoek aan de veiling hal duurde ruim een half uur. Kort na elf uur namen de ko ninklijke gasten afscheid en ver trok de stoet van auto's onder het gejuich van de vlaggende jeugd naar Den Haag. De tocht werd gemaakt' via Leimuiden, Alphen aan de Rijn, Hazerswou- de, zoeterwoude, Leiden, Voor schoten én Wassenaar, en ver volgens naar Scheveningen. Opgewonden Koninginnehulde in Scheveningen Een stortvloed wit- en goedge mutste Scheveningse vissersvrou. ■wen overviel de koninklijke stoet ran de haven, waar een bijzonde re hulde was voorbereid. Toen de koninklijke auto stopte werd leze meteen omgeven door deze vrouwen in hun fraaie drachten, die zich na lang wachten in een •koude regen warm juichten voor de beide vorstinnen. Koningin Juliana en Koningin Elizabeth, eerst wat confuus door zoveel spontaan betoon van toe genegenheid. lachten en wuif den vriendelijk tegen de hen om ringden. Toen eindelijk het rech terportier van de koninklijke li mousine open kon, werd een zeer mooie Scheveningse omslagdoek aan de Britse voorstin aangebo den. Daarna volgde een zorgvuldig nagebouwd model van de logger SCH 233, aangeboden door de 64- jarige schipper B. Rog. Hij is de man, die dit schip drie maal tot de overwinning in de strijd om de blauwe wimpel voor de best verzorgde vis voerde. Toen het enthousiasme der -Scheveningers een beetje was ge luwd en de geschenken overhan digd waren kon met zachte hand voldoende ruimte worden ge. maakt om de koninklijke auto's met de daarop volgende hofwa- gens ruimte te bieden om lang zaam weg te rijden. De vorstinnen Koningin Eliza, beth gekleed in een zachtblauwe tailleur. Koningin Juliana in een japon met bijpassende mantel van geelgroene kleur, wuifden en glimlachten de juichende omsfan dars hartelijk toe. Noenmaal in het ..Huis ten Bosch' Toen de auto, waarin Z.K.H. .Prins Philip en Z.K.H. Prins Bernhard even over half één de oprijlaan van ..Huis ten Bosch opreed begon het miezerig te re genen. Even later arriveerden via de andere ingang van ..Huis ten Bosch" in het Haagse bos H.H. KK.H.H. Koningin Elizabeth II, Koningin Juliana, Prinses Wil- helmina en de Prinsessen Bea trix en Irene. Bij deze ingang stonden enige honderden belangstellenden te nachten die het hoge gezelschap hartelijk toejuichten. Prins Phi lip inspecteerde de erewacht, na. iat de luchtmachtkapel het En gelse volkslied had gespeeld. Om kwart voor drie vertrok ken Koningin Elizabeth, Konin gin Juliana, de Prinsen Philip en Bernhard en de Prinsessen Bea trix en Irene in drie koninklijke auto's van „Huis ten Bosch" naar het Haagse gemeentemuseum voor een bezoek aan de tentoon stelling „Toen Elezabeth regeer, de". BEZOEK AAN HET GEMEENTEMUSEUM Duizenden Hagenaars juichten het Britse Koningspaar alsmede Koningin Juliana en de Prinses- toe, toen zij gistermiddag bij het met Engelse, Nederlandse en Haagse vlaggen versierde ge meentemuseum arriveerden. Onder het baldakijn, dat aan het begin van de toegangsper gola van het museum was opge richt, wachtte de burgemeester van Den Haag, mr. H. A. M. T. Kolfschoten, de hoge bezoekers op. Koningin Elizabeth droeg een zalmkleurig complet met een hoedje van dezelfde kleur, ter wijl Prins Philip gekleed was in de uniform van maarschalk van de Engelse luchtmacht. Koningin Juliana had een zwart fluwelen complet aan en een wit hoedje op, terwijl Prinses Beatrix in een ivoorkleurige mantel met bijpas send hoedje, en Prinses Irene in een blauw-grijs mantelpakje met gedrapeerd hoedje gekleed was. Bij het betreden van de hal van het museum en ook bij het be zichtigen van de expositie zong het Haagse mannenkoor „Die Haghe sangers" onder leiding van Jos. Vranken Engelse liede ren. Hierna bezichtigde het hoge gezelschap de tentoonstelling waarbij het, voorgelicht door mr. Wijsenbeek, in het bijzonder be langstelling toonde voor de „First folio" met op het titelblad het gegraveerde portret van Shakespeare door Martin Droes hout, het fraaie portret van Ko ningin Elizabeth I, het z.g. Ar madaportret, geschilderd toen zij 55 jaar was, en de wapenuitrus ting van William Somerset, derde graaf van Worcester. Na de bezichtiging van de ten toonstelling werden het hoofd bestuur en het bestuUr van de Haagse afdeling van de vereni ging NederlandEngeland door de Britse ambassadeur sir Paul Mason aan Koningin Elizabeth voorgesteld. Vervolgens betrad het gezelschap de Van Rave- steynzaal in het museum, waar de officiële ontvangst van het gemeentebestuur werd gehou den. Hier hield burgemeester Kolf schoten een korte toespraak waarin hij de gemeenteraad voorstelde en namens de ge meente een viertal zeldzame leg penningen in lederen cassette aan Koningin Elizabeth aanbood. Hierna werd de champagne ge serveerd en brachten burgemees ter en gemeentebestuur een toast uit, eerst op de Engelse Konin gin en haar Echtgenoot, daarna op het Nederlandse Koninklijke Qpzin. Na afloop van deze officiële ontvangst door het gemeentebe stuur tekenden de vorstelijke be zoekers nog het gastenboek van het museum. Bij het verlaten van het mu seum boden kinderen van de Haagse wethouders Koningin Elizabeth, Koningin Juliana, Prinses Beatrix en Prinses Irene nog bloemstukken aan, waarvoor deze op vriendelijke wijze hun er kentelijkheid betoonden. RECEPTIE VOOR DE ENGELSE KOLONIE. Vervolgens begaf het hoge ge- zeischap zich naar de Dieren tuin, waar een receptie voor de Engelse kolonie werd gehouden. Ruim 2000 mensen waren hier aanwezig. Na afloop hiervan ging de Koninklijke stoet terug naar het Huis ten Bosch. HET BANKET IN DE TREVESZAAL. Des avonds zat het Koninklijke gezelschap met gevolg en 56 ge nodigden aan het banket aan dat door de regering in de Trèveszaal werd aangeboden. De hoge gas ten die ook op deze rit van het Huis ten Bosch naar het Binnen hof hartelijk werden toegejuicht door de duizenden die zich langs de wegen hadden opgesteld, wer den hier o.a. ontvangeit door de minister-president, dr. W. Drees, de minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns. DE ONTVANGST IN DE RIDDERZAAL. Na dit Staatsbanket begaf het gezelschap zich via het Plein, Korte Vijverberg, de plaats en het Buitenhof naar de Ridderza; voor de ontvangst, die daar door de regering werd aangeboden Deze korte tocht stelde de vor stelijke gasten ook in staat de illuminatie te bewonderen van het Binnen- en Buitenhof. De Ko ninginnen, Prinsen en Prinses sen, die ook op deze rit overal werden toegejuicht, werden in de Ridderzaal ontvangen door mi nister-president dr. W. Drees, de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid ir. H. B. J. Witte en de chef protocol jhr. W. E. Panhuys. Ter gelegenheid van deze ont vangst van het Engelse Konings paar had de vereniging „De Ne derlandse Bloemisterij'' de Rid derzaal met meer dan 15.000 kas bloemen en decoratieve planten in een ware bloementuin her schapen. Amerikaanse weekblad .Time" tot nader order in Indonesië verboden De legerwoordvoerder in Dja karta, luitenant-kolonel Pirnga- die, heeft woensdag bekend ge maakt, dat de uitgifte, versprei ding en verkoop van liet Ameri kaanse weekblad „Time" in Indo nesië lot nader order verboden is, op grond van voor Indonesië vijandige artikelen, waardoor de samenzwering tegen de regering wordt aangewakkerd. Op overtreding van dit verbod staat een gevangenisstraf van een jaar of een boete van tien duizend rupiah. Brits perscommentaar op het statiebezoek aan Nederland. De Britse pers heeft woensdag veel aandacht geschonken aan de warmte en blijheid waarmee het Nederlandse volk Koningin Eliza beth en haar gemaal, de Hertog van Edinburgh, dinsdag bij het begin van hun staatsiebezoek aan Nederland heeft begroet. Onder het opschrift „Een slan ke Koningin en een nieuwe japon- zoom verrukken de Nederlan ders", schrijft de correspondent van de Daily Mail in Amster dam: „Voor de Koningin van En geland zeer chic in een nieuwe korte rok heeft het stoere volk van Amsterdam zijn harten en longen geopend voor het warmste welkom dat ooit een bezoekend vorstenpaar is gebracht." De Daily Express schrijft, dat Koningin Juliana haar zuster- Koningin met beide handen, met een stralende lach en een grote kus verwelkomde. Een kop op de voorpagina van de Daily Telegraph luidt: „De Nederlanders zeggen „Is ze niet lief" toen de Koningin voet aan wal zette", terwijl de Dailp Mir ror in een kop uitroept: „Het was een fonkelend welkom." VOORTVLUCHTIGE MAN AANGEHOUDEN De Amsterdamse politie heeft dinsdag in zijn woning in de Go- vert Flinckstraat de 34-jarige T. H. gearresteerd, die er van wordt verdacht te hebben deelgenomen kan een tiental inbraken in ver schillende plaatsen in ons land. Reeds op 24 februari werden G. van de S. en A. J. B„ beiden uit Amsterdam-, aangehouden, die in verband met inbraken door poli tiechefs o.m. te Amsterdam, Aiphen aan de Rijn, Hoorn, Den Bosch, Wamel, Alkmaar, Doetin- chem, Nijmegen en Nieuwer-Am- stel werden gezocht. De derde man tegen wie ver denking bestond, de reeds ge noemde T. H„ was echter voort vluchtig. Hij is thans overge bracht' naar het politiebureau Singel. Tot nu toe heeft de man ontkend bij de inbraken betrok ken te zijn geweest. HET KAN A ALZONETORN OOI 1958. Dinsdagavond speelden te Sluis kil de A- en B-teams van V.S.V. Sluiskilen Terneuzen voor het Kanaalzönetornooi 1958. In de A-groep won Terneuzen met ruim verschil, na op een hard nekkige tegenstand gestuit te zijn; de Sluiskiise B-spelers kwa men uitstekend voor de dag en wisten het tot een verdeling der bordpunten te brengen, een uit slag waarmee de Terneuzenaren meer dan tevreden mogen zijn. De gedetailleerde uitslag: V.S.V. ATerneuzen A H. DierickP. Mulder 01 W. Hardeman P. J. v. d. Sande E. TacqH. Voorhans 0—1 J. Dubbeldam A. de Coninck 0—1 A. Dourleijn A. Stadhouders 0 1 J. J. Dubbeldam C. G. Zeg waart Totaal 1 -5 VSV BTerneuzen B G. SchooffG. Dijselijnck 0—1 F. v. d. Hooft— H. Barentsen 10 G. TacqM. v. d. Hoek 01 C. Tissink- -C. v. Cadsand 10 Totaal 2—2 DE TWEEKAMP OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. Achtse partij remise. De achtste partij tussen Smys- lov (zwart) en Botwinnik om het wereldkampioenschap, die dins dag na 40 zetten was afgebroken, is niet hervat. De twee groot meesters kwamen remise over een zonder verder te spelen. De stand is thans 5%2% in het voordeel van Botwinnik. MANCHESTER UNITED BEREIKTE CUPFINAL. Manchester United heeft woens dagmiddag de finale van het toernooi om de Engelsche voet balbeker bereikt door de „re play" tegen Fulham met 53 te winnen. Bij de rust hadden de Mancunians een 3—2 voorsprong. De wedstrijd werd. op Highbury te Londen het stadion van Ar senal - gespeeld. De tegenstan der van Manchester United in de cupfinal is Bolton Wanderers. De AXEL Agenda gemeenteraad ïaad der gemeente Axei komt dinsdag 1 april a.s. in open bare vergadering bijeen ter be handeling van o.m. de volgende punten. Beëdiging van het nieuw be noemd lid van de raad, de heer J. Hollebek; Aangaan vaste geldlening met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Gravenhage tot een bedrag van ƒ24.000; Verkoop perceel bouwgrond aan A. J. Oppeneer, Zoutespui N 108-109 te Axel; id. aan de N.V. P.Z.E.M. te Middelburg; Onbewoonbaarverklaring wo ning Gentsestraatvaart 27 te Axel; Verlenging van de ontrui mingstermijn van de volgende onbewoonbaar verklaarde wonin gen: a Zuivelstraat 45; b. Kijk uit K 68; Aanvulling diverse commissies als gevolg van het bedanken van de heer P. A. Wondergem, t.w.: a. gascommissie, b. commissie georganiseerd overleg, c. bouw commissie; Wiiziging van de „Verordening tot het instellen van een koop avond"; Vaststelling regeling voorhet verlenen van een duurtetoeslag op de kindertoelage over liet eer ste halfjaar 1958; Behandeling van de volgende subsidieverzoekena. Stichting Luehtverbinding Zeeuwsch- Vlaanderen, b. Stichting Terneu- zense Muziekschool, c. Provincia le Commissie ter bevordering van rijkswege van de Rundveefokke rij in Zeeland, d. Commissie voor de Provinciale tentoonstelling „Bezige Handen II". Mededelingen. In antwoord op de vragen, wel ke in de vergadering van 13 fe bruari 1958 werden gesteld, delen B. en W. mede: Vraag van de heer Oggel over de plannen, die in voorberei ding zouden zijn tot het ma ken van een recreatiegebied bij t'.o Grote Kreek: Inderdaad bestaan er plannen bij de Grote Kreek 'n recrea- Cegeoied te creëren. Aangezien de plannen echter nog in een voorbereidend stadium verkeren en terzake een breed overleg no dig is met diverse instanties (rijkswaterstaat provinciale wa- COOP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" TERNEUZEN. Veiling van woensdag 26 maart. GROENTEN: Per 100 stuks: Kassla 22,30 23,40. Per bosRadijs 2328 ct. Per kg: Andijvie 86—90 ct; Rode kool All T—19 ct, B 9—10 ct; Brcekpeen 12—20 ct; Waspeen 24—29 ct; Prei All 39—54 ct, B 30—35 ct; Knolselderij C. 10 ct; Spruiten Afw. 78 ct; Uien II 5— 16 ctWitlof A II 90—107 ct, BII 91—103 ct, Afw. 60—95 ct. terstaat, de polder, enz. enz.), kunnen thans nog geen concrete mededelingen worden gedaan. Zodra de plannen rijp voor be handeling zijn, zal op deze zaak worden teruggekomen. Vl aag van do lieer Oggel over de Emmastraat: De Emmastraat werd om streeks 1913 aangelegd door de N.V. Chemin de Fer Internatio nal de Malines a Terneuzen te St Niklaas (Spoorwegmij Meche- lenTerneuzen) in verband met de opheffing van de tweede spoorwegovergang, zulks ter vol doening aan de destijds opgeleg de voorwaarden. Mede ingevolge die voorwaarden zou het onder houd voor rekening van die maat schappij komen. Deze straal is niet. overgegaan aan de Nederlandse Spoorwegen, doch bij de Maatschappij Meche- lenTerneuzen in eigendom, be heer en onderhoud gebleven. Het onderhoud is echter niet, of slechts in zo geringe mate ver zorgd. dat het wegdek zich in zeer slechte staat bevindt. In de loop der laatste jaren werd hier op bij herhaling in de vergaderin gen van de raad geattendeerd. Behalve dat B. en W. de direc tie verscheidene malen via haar secretaris mondeling op de slech te toestand van de straat hebben gewezen, werd zij hierover aange schreven bi.i brieven van 26 maart 1952. 7 januari 1955, 1 ok tober 1956, 2 mei 1957, 21 oktober 1957 en 6 januari 1958. O.a, werd hierbij (in 19561 ge tracht te komen tot een voorlopi ge overeenstemming inzake even tuele overname van de weg door de gemeente, nadat deze door de maatschappij, zou zijn verbeterd. Een zodanige overname in eigen dom beheer en onderhoud zou dan uiteraard moeten geschieden door betaling door de maatschap pij van een bedrag (genoemd werd een bedrag van 2000) in eens of in termijnen (genoemd werd 10 jaarlijkse termijnen van ƒ200). De genoemde bedragen werden ontleend aan een opge maakte berekening. In het schrijven van 6 januari 1958 werd nader ingegaan op de kwestie van het achterstallig on derhoud. Hiermede is een bedrag gemoeid van 3504. Op 20 maart 1958 hebben B. en W. een bespreking gehad met de directie-secretaris. Deze heeft toegezegd er bij de directie op te zullen aandringen dat dezer da gen de brieven beantwoord zullen worden. De mogelijkheid bestaat dat de directie: a. ingaat op het voorstel tot het betalen van 2.000 voor de over name van de^Emmastraat en van 3504 voor het achterstallig on derhoud-; b. een tegenvoorstel doet. Mocht geen overeenstemming worden verkregen, dan zullen B. en W niet aarzelen de raad voor te stéllen toepassing te geven aan de artikelen 20 en 20a van de wegenwet. Volgens deze bepalingen kan de gemeenteraad onder goedkeu ring van Ged. Staten het onder houd van een binnen de gemeen te liggende weg ten laste van de gemeente brengen. Zij, die van het onderhoud of het geven van bijdragen tot het onderhoud wor den bevrijd, kunnen worden ver plicht tot afkoopbare jaarlijkse 3 'iiit Xt KONINGIN ELIZABETH ZENDT TELEGRAM VAN DEELNEMING. H. M. Koningin Elizabeth II heeft de chef van de Nederland se luchtmacht verzocht namens haar een telegram van deelne ming te willen zenden aan de na bestaanden van luitenant-vlieger Van Agtmaal, die dinsdag, toen hij zou deelnemen aan het défilé van de Nederlandse luchtstrijd krachten ter gelegenheid van de aankomst van het Britse konings paar verongelukte. Zwitserland schort bestelling van straaljagers op De Zwitserse autoriteiten heb. ben de order voor 100 Zwitserse straaljagers van het type P-16 opgeschort, hangende een onder, zoek naar het verongelukken van een proefmodel, dat dinsdag in het Bodenmeer is neergestort. De piloot kon zich redden. De stakingen in Spanje De ^stakingsbeweging in Bar- cellona, waarbij dinsdagavond de arbeiders van zes fabrieken be trokken waren, heeft zich woens dagochtend uitgebreid tot de gro te .,Lamparas"-fabriek, een doch teronderneming van Philips, waar circa duizend man perso neel werkt. In verscheidene ande. re fabrieken, vooral in de voor steden van Barcelona, is een deel der arbeiders woensdag niet op Met Pasen een No-iron f 12.- f 18.- De collectie snakt er naar om door bewondert te worden. sen Beatrix en Irene geestdriftig het werk verschenen i'.a HEKEN in de nieuwste modekleuren iu de nieuwste tekeningen, een lust liet oog. Noordstraat 64-66 Filiaal: van Steenbergenlaan 18 •d C!' uitkeringen. welke echter geza menlijk niet hoger mogen worden gesteld dan hetgeen per jaar voor behoorlijk onderhoud wordt ver eist. De kosten wegens het achter stallig onderhoud kunnen naar onze mening op dezelfde wijze verhaald worden. In het schrijven van 21 oktober 1957 is de directie reeds gewezen op voornoemde wettelijke bepalingen. De directie is dus volkomen ingelicht. B. en W. zullen de raad van het verloop dezer zaak op de hoogte houden en spreken de hoop uit, dat de kwestie in de minnen kan worden geregeld. Vraag van de heer Oggel over de openbare verlichting van de Nieuwendijk: Inderdaad liggen hier geen straatverlichtingsaders, aldus het college van B. en W. Dit gedeelte is niet opgenomen in het sane ringsplan van de openbare ver lichting. Het laten aanbrengen van straatverlichtingsaders en van een elektrische straatverlich ting zou zodanige kosten mede brengen, dat dit helaas voors hands financieel onmogelijk is. Vraag van de heer Oggel over de toestand van de toegangs wegen tot de kom en in 't bij zonder over het aanbrengen van trottoirs langs die stra ten: De verbetering van deze toe gangswegen heeft doorlopend de aandacht van B en W. Ten aanzien van de trottoirs langs de Nieuwendijk wijst het college op de plannen tot aanleg van een rijwielpad langs de Prov. weg Terneuzen Axel. Het is nog niet definitief bekend, hoe dit pad langs de Nieuwendijk komt te liggen. Nog afgezien van de financiële zijde, wordt het ge wenst geacht met het doortrek ken van trottoirs te wachten, tot dat de genoemde plannen defini tief zijn. De Kanaalkade is een rijksweg. Een- en andermaal (vergadering 13 augustus 1.957 en 28 januari 1958) is reeds aan de heer Hame link geantwoord, dat contact is opgenomen met de Rijkswater staat. Hetzelfde geldt ten aanzien van een trottoir langs deze straat aan de bebouwde zijde. De toegangsweg langs de Buth- dijk naar de Oudewijk vormt een moeilijk probleem. Dit gedeelte is opgenomen in het sanerings pian-Oudevvijk. Bij dit plan is voor het gedeelte vanaf de Prins Hendrikstraat tot aan de Oude wijk ter lengte van 106 meter een rijweg geprojecteerd ter breedte van 6 meter met aan weerszijden een trottoir van 1,95 rneter breed. Inclusief riolering en grondkerende muur mei grondaanvuiling en bijkomende werken is dit vak begroót op ca ƒ24.000. Gezien het saneringsplan kunnen deze trottoirs niet afzon derlijk worden aangelegd. Boven dien zou daardoor de nu feeds te smalle rijweg nog smaller wor den, zodat het dan noodzakelijk zou zijn ook reeds de grondkeren de muur met aanvulling ter ver breding van de weg te maken. Het behoeft geen nader betoog, dat dit voorshands ook uit finan cieel oogpunt tot de onmogelijk heden behoort. Vraag van de heer De 'Kraker over de toestand van de brand, gang achter de Buitenweg: Nadat hierop in de vergadering van 22 november 1956 werd geat tendeerd, is op genoemd pad een nieuwe laac sintels aangebracht. Dezer dagen is dit opnieuw ge schied. Telkens, wanneer de toe stand van het pad dit noodzake lijk maakt, zal hierin opnieuw worden voorzien. Vraag van mevr. Eolkersma over een leegstaande wonin? in plan-Zuid. Deze woning is eigendom van een in deze gemeente gevestigd bedrijf en is door deze N.V. be stemd voor personeelswoning. Gegadigden, die hiernaar infor meerden, zijn naar de eigenares verwezen. NIEUWVLIET Candida ten „Vrije lijst'. De lijst van candidaten van de „Vrije lijst" voor de a.s. gemeen teraadsverkiezing is als volgt samengesteld: 1. Adr. Brakman; 2. A. J. Pro voostRi.sseeuw: 3. P. de Groo te; 4. A. F. RoosendaalRis- seeuw; 5. J. ProvoostHer- weijer; 6. Mevr. M. S. Tienstra; 7. P. Riemens; 8. H. Brakman - Luteijn. SLUIS Uitstapje postduivenhouders. De postduivenhoudersvereni- ging „Recht voor Allen" uit Sluis maakte een uitstapje naar Oost malle bij Antwerpen. Zij werden hierbij vergezeld door de duiven houders van „De Getrouwe Duif uit Cadzand. In Oostmalle werd o.a. een bezoek gebracht aa het bekende duivenkweeksfatio; Eseheemakers. Natuurvolken en dieren geven ons een wijze les: de bron van genezing en tr zondheid ligt bij de natuur zelf! Klachten over hoofdpijn, moeheid, puistjes, vale teint, verstopping, aambeien enz. ='ln slechts het gevolg van een onnatuurlijk6 leefwijze. (Verkeerd voedsel, zittend leven') HERBESAN Kruidenthee bevat M ver schillende Kruiden met elk ee.n.cigen Heil zame werking en herstelt denatuurlijke functies van het lichaam. Verkrijgbaar bij apotheker of drogist i f. 1.80 per groot pak. voldoende voor maanden. DORUS ('Oh i/oor de civiele gerechtshof te Am teren het hoger deW, dat de ama Fred M. Perrier stad die onder d Menger", een nun rus" <Tom Manc had aangetekend spraak van de pr- rechtbank in eer over dit optreden spraak werd de h straffe van 500 g ding verboden get van de door Tom 1 eerde „Dorus-figu imiteren. De advocaat va tier, mr S. J. Po! dam stelde, dat sigarenwinkelier t mimisch talent in voor niet met een nerie in zieker ouden-van-dagen Daarbij is geen s bootsing tot in c hel jn het geding van Tom Mander! van beiden zijn so verder geen spral ring bij het publi identiteit want of ma wordt „Fred I kondigd en dez nummer, dat hij Kroonpri n Egyptische wordt gezegd dat sa l aan het hoofi de strijdkracht® Arabië. Dit is vo ten meegedeeld ka. Vorige week hi al de leiding gei nc.nland.se, buiter dole aangelegen! Egyptische deae overdracht den in verband g beweerd ikompl Saoed om presic Egypte te verr Egyptisch-Syri.sc teren, Feisal, een br Saoed, is premier Buitenlandse Zal meegedeeld, dat dracht van b< „centralisatie va lijkheden" beoog Het Syrische Aam" schrijft dt gen in Saoedi-Ai op een bloedloze dat emir Feisal stemming met sc he emirs en te hebben overt heerser in het: worden. Verder schrijf emirs zich voor heïdspolitiek vt president Nass sproken en d over enkele we komst met de s< he Republiek di-Arabië zou vi samenwerken I-aakse Unie. Aanklachten Dinsdag zijt hoor vijf geti twee vrouwen pens smaad inj ioor Don Biag klaard heeft da huwde mensen ren zijn die in biriaat leven". Juehtvaartmaat •maandag in het rie Himalaya i: om het lever meegedeeld dc pJoeg, die het u "N

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 2