SBIJ 4TEN Buitenlandsnieuws 3£oe zi dat PUROL Binnenlands nieuws Ook spel vraagt leiding! Beu r§o verzicht MET HET HEELAL? AGENDA Marktberichten K of MODERN Ruwe, schrale huid en karakter EEN DAG UIT HET LEVEN VAN EEN VIRTUOOS (rrole sortering in alle prijsklassen ensdag 26 maart 1958 Woensdag 26 maart 1958 DE VRIJE ZEEUW AKMAN noordstraat terneuzen haagse politie zoekt pyromaan. De Haagse politie is op zoek naar een pyromaan, die in de af gelopen nacht vijf motorfietsen en scooters in brand heeft gesto- Vgfl, De eerste vloog om kwart voor twee in de Elandstraat in brand. Daarna volgden scooters en mo torfietsen in de Van Blanken burgstraat, de Vlierboomstraat en de Abrikozenstraat. Vier voer tuigen brandden geheel uit, van de "vijfde verbrandde alleen het motorblok. In de Abrikozenstraat, waar 'n scooter voor het raam van een slaapkamertje stond, sprong ten gevolge van de hitte dit raam en vlogen de gordijnen en het be hang in brand. In de Elandstraat kreeg een voordeur brandschade. De brand weer is in alle gevallen uitge rukt. De brandstichter heeft de scoo ters en motorfitsen in brand ge stoken door de benzineleiding van de tank naar de motor los te trekken en daarna de uitstro mende benzine aan te steken. STELENÖE BESTOLENE De Delftenaar Van der K. be merkte dat zijn bromfiets, welke hij op de Westvest aldaar had geplaatst, was verdwenen. Enige uren later zag hij zijn karretje in een stalling op de Markt. Hij waarschuwde de po litie en samen met een politie agent wachtte hij in de stalling tot de dief er zich zou melden. Toen het wachten te lang duurde, begaven zij zich met de bromfiets naar het politiebu reau. Daar vervoegde zich om streeks dezelfde tijd de student S. uit Delft, die vertelde, dat hij drie maanden geleden zijn bromfiets op het Oostplantsoen had geplaatst en nu tot de ont dekking was gekomen dat zij verdwenen was Het „signale ment" dat hij van de bromfiets opgaf was voor de politie aanlei ding hem de fiets van Van der K. te tonen en de student her kende deze .als zijn eigendom Van der K. kon ter plaatse aan de tand worden gevoeld en be kende de bromfiets te hebben ontvreemd. Hij werd ingesloten. HAARLEMMER GEARRESTEERD WEGENS OPLICHTING EN VERDUISTERING. Op verzoek van de gemeente politie van Ridderkerk is in Haarlem aangehouden de 68-ja- nee Haarlemmer J. H., die zich uitgaf voor bouwondernemer. Hij wordt verdacht van oplich ting en of verduistering. Een tweetal inwoners van Ridder kerk zou hij hebben benadeeld voor een„bedrag van in totaal ongeveer 10.000. vijfjarig jongetje onder tractor gedood. In de schuur van zijn vader is de 5-jarige H. J. H. Veehof te Zei- dam, gemeente Ambt-Delden, maandagmiddag onder een ach teruitrijdende tractor gekomen en op slag gedood. De traetor werd bestuurd door de graan handelaar L. uit Goor. onder tractor geraakt en o vei deden. Dinsdagmiddag omstreeks vier uur is de 26-jarige ongehuwde landbouwersknecht H, den O. uit Pernis bij het uitoefenen van zijn werkzaamheden onder een tractor bekneld geraakt. Het slachtoffer overleed ter plaatse. Italiaanse vrouw die tegen priester vloekte vrijgesproken Een gevangenisstraf van veer tig da<*en voor een Italiaense vrouw die tegen een priester had gevloekt, is door een gerechtshof te Catania m Sirili* ?n hoger be roep nietig verklaard. De priester een parochiegeeste lijke uit Ferla, h~d zich tijdens een begrafenis beledigend uitge laten over het feit., da* c!e vrouw, Teresa Mnugari, met een mon sa menwoonde zonder getrouwd te zijn. Daarna gaf hij een politie man opdracht Teresa van de be graafplaats te verwijderen. Deze laatste vloekte daarop teren de geestelijke en weigerde weg te gaan. Het gerechtshof was van me ning. dat de vrouw geen straf baar feit had begaan. BRITS HONDURAS WETENSWAARDIGHEDEN de meningen van onze voorvaderen omtrent de bouw van het heelal zijn de laatste jaren door de ontdekking van talrijke nog onbekende bijzonderheden sterk veranderd. de laatste ontdekkingen, gedaan op de Palomar-sterrenwaoht te Pasadena in Californië, een van de grootste sterrenwachten ter wereld, geven de astronomen een geheel nieuwe kijk op de bouw van het heelal. men is er op de Palomar-sterrenwacht onlangs in geslaagd om. met behulp van de Schmidt-telescoopcamera in combi natie met de Palomar-telescoon met een spiegeldia meter van meer dan vijf meter, bijna 1900 fotografische afbeeldingen van het heelal te maken tot op een afstand van 350 miljoen lichtjaren (een lichtjaar is 9.460 miljard kilometer !i de fotografische afbeeldingen toonden miljoenen sterren aan in de Melkweg, waarover men tot nu toe niets wist. Hierdoor kon worden vastgesteld, dat het aantal sterren, waaruit de Melkweg bestaat, in de 200.000 miljoen loopt. de fotografische platen toonden eveneens aan, dat er naast de Melkweg nog zeker honderden miljoenen sterrehopen voorkomen, die door het gehele heelal zwerven en het staat reeds vast, dat deze „nevelvlekken" elk uit miljarden sterren bestaan. de astronomen van de Palomar-sterrenwaeht hopen door nieuwe ontdekkingen de grootte van 't heelal en de eventuele begrenzing hiervan in kaart' te kunnen brengen of te kunnen vaststellen, dat zelfs de krachtigste telescoop niet bij machte is de uitgestrektheid van het heelal te peilen. nieuwe ontdekkingen zullen waarschijnlijk ook de zekerheid geven over de ouderdom der stenen, de oorzaken van reeds waargenomen explosies der sterren, de vorm en af metingen van de Melkweg en de plaats, die de aarde en de zon in het heelal innemen. men heeft, naar aanleiding van de publicaties van de Palo mar-sterrenwacht en nieuwe gegevens omtrent het heelal, reeds besloten tot de uitgave van een „heelalatlas", in samen werking met het geografisch genootschap. (Nadruk verboden.) Price op borgtocht vrijgelaten Een menigte van ongeveer 300 man heeft maandag de lei der van de linkse Verenigde Volkspartij, George Price, op de schouders genomen toen hij op borgtocht werd vrijgelaten na dat hij voor een rechter in Be lize was verschenen. De menigte riep „Leve Price. Wij willen zelf bestuur." Price is zondagavond gearres teerd en wordt ervan beschul digd een opstand te willen ont ketenen. De behandeling van de zaak tegen Price is tot donderdag uit gesteld. De rechter had de offi cier van justitie gezegd, dat in het arrestatiebevel de aanklacht niet nader is omschreven. VER. STATEN. Alf-Cio wil terstond belasting verlaging Het bestuur van het Ameri kaanse verbond van vnkvererr- gineen Alf Cio beeft er bij de regering op aangedrongen be lastingen met zes tot acht mil joen dollar te ver! azen. In een schriftelijke verklaring aan de pers zegt het bestuur, dat als bij het begin van de eco nomische teruggang een verla ging van drie tot vier miljard dollar was toegepast, dit beroep van de Afl-Cio niet nodig was geweest. Verkoopcanioagne van auto-fabrieken De General Motors, Ford. Chrysler, American Motors en Studebaker-Packard zijn voor nemens in 23 Amerikaanse ste den een verkoopcamonen" te b%- ginnen om de recessie in de Ver. Staten te overwinnen. De Gene ral Motors zal haar „koop nu"- campagne op 19 anril a s. in New York en Brooklyn begin nen. Ford en Chrysler hebben elk zes steden uitgezocht, de American Motors drie en Stude baker-Packard twee. De plannen voor deze campagne zijn maan dag gemaakt in een bijeenkomst der besturen van de maatschap pijen. De burgemeester van Detroit heeft voorspeld, dat er geen ver- batering zal komen in de werk loosheidssituatie in de autostad vóór laat in de herfst of moge lijk pas in ianuari. De stad Paterson in New Jer sey, die 150.000 inwoners heeft, werd zwaar - getroffen door de recessie in het bedrijfsleven. Zii heeft als middel daartegen een „geloof in Amerika"-week geor ganiseerd. Dit motto werd door de gehele stad aangebracht en de magazijnen hebben plannen gemaakt voor speciale verkopen, om de aankopen te stimuleren SPANJE Nieuwe weeldebelastingen De Snaanse regering heeft maandag nieuwe weeldebelas tingen afgekondigd, welke 1 april van kracht zullen worden en bedoeld zijn om de inflatie tegen te eaan en een he-verde- Mng van Eet na'-'ona'e inkomen te verkrijgen. D" hogere en midden-klasse zullen daarom het meest door deze belastingen worden sptroffen. Sommige der belastingen zijn nieuw, sommige bestaande wor den- verhoogd en andere blijven onverand°rd, maar worden bü de weeldebelastingen ingedeeld De belasting op auto's wordt- aanzienlijk verhoord. Voor huis houde'iike elektrische apogra fen, bloemen en sneelyoed is een rreuwe be'esting van tien procent ingesteld. POLEN. hedenmiddag televisiereportage voetbalwedstrijd. De Nederlandse Televisie Stich ting zal hedenmiddag van 15.55 17.45 uur een rechtstreekse re portage uitzenden van de voet balwedstrijd in Londen van de semi-finale van de cup-final lus sen Manchester United en Ful- ham. Proces tegen „N ylon-koningin" Te Warschau is maandag een nroces tegen Stefania Husia 'ynska, de „Nylon-koningin" van Polen, begonnen. Zij wordt er van beschuldigd een fortuin te hebben verzameld als leidster van een oreanisatie, die ire- sch3nkoak"tten uit d° Ver. Sta ten doorgaf acn familieleden of vrienden van de gevers. Volgens de openbare aankla ger overreedde een medewerker van de beklaagde in de Ver. Staten geëm'°reerde Polen om dollars en pakketten naar hun familie of vrienden te sturen. Deze goederen en het. geld be landden via ziin „firma" bij Ste fania, die de begunstigden uit betaalde. maar tegen haar eigen zeer lage omwisselkoers. Hier mee had zij grote winst ge maakt. Stefania staat terecht op be schuldiging van overtreding der vaiutabepalingen en omkoping van ambtenaren. Zij verklaarde onschuldig te z'in aan het haar ten laste gelegde. Dertien per sonen staan met haar terecht, voor het merendeel voormalige douanebeambten en employé's van de Poolse luchtvaartmaat schappij, die zij zou hebben om gekocht. DIE kinderen van Van Doren n" hebben letterlijk alles wat hun hart begeert. Als er daar een jarig is, weet je gewoon niet, wat je ze geven moet," hoorde ik iemand verzuchten. En zo is het ook. De Van Do rens wonen in onze straat. Ze hebben drie meisjes van 3 tot 7 iaar. Het zouden leuke, aardige kinderen kunnen zijn. als ze maar ''131 „atl*>s 'mdde". vat hun hart begeert". D.w.z. ze hebben veel te veel en daarom hebben ze eigenlijk niets. Ze zijn blasé van het mooiste sneelgoed. Ze kennen geen tevredenheid en geen vreug. de meer. Ze lopen altijd met lan derige gezichten rond en verve len zich constant. Die straat van ons is een kin derrijke straat. Voor de andere kindertjes zijn die drie van Van Doren eigenlijk een plaag en ook een soort gevaar, want alles wat ze bezitten en waar ze zelf niet naar omkijken, maar wel over opscheppen, dat wordt voor min. der bedeelden een bron van na ijver. Een pakhuis DE speelkamer bij de Van Do- t'ens lijkt vel een speelgoed- magazijn. Het duurste, het mooi. ste. het meest ingenieuze speel goed staat daar uitgestald, maar niemand beleeft er ooit plezier aan. De kinderen van Van Doren zijn er allang op uitgekeken. Het is te volmaakt; het laat geen ruimte voor fantasie. Er mogen wel buurkinderen komen. O ja, gerust. De speel kamer van Van Doren staat voor iedereen open. Een beetje ogen- uitstekerij misschien? Wie zal het zeggen. Een feit is in elk ge val. dat de buurkinderen er niet veel aan hebben, want ze mogen wel kijken, maar aankomen niet. Die druiloren van Van Doren zor. ren zorgen er wel voor, dat nie- man een vinger uit kan steken naar dat moois van hen. „Blijf af! Dat is van mij"! Het ligt hun in de mond bestorven. Is er nog wat te wensen? ARME ouders, die menen hun kinderen goed te doen door hen te overladen. Arme ouders, die zo weinig benul hebben van de werkelijke behoeften van hun kindeien en waarmee zij hen in derdaad gelukkig kunnen maken. En arme kinderen, die zo jong, al niets meer te wensen over heb ben. En van wie de familie en kennissen met de handen in het haar zitten, als er een jarig is, omdat niemand meer weet. wat je dié kinderen nog geven kunt. Natuurlijk hébben die kinderen van Van Doren nog wel wensen. Ze zijn er zich alleen niet van be wust en hun ouders zijn nooit op het idee gekomen, het hun bij te brengen. Weg ermee! I ATEN ze al die dure, volmaak- te hyper-ingenieuze rommel eens opruimen en er een eenvou dig schoolbord met krijtjes voor in de plaats zetten. Laten ze langs de wanden van de speel kamer eens platen board aan brengen. waar de kinderen naar hartelust op kunnen tekenen en kleuren, om zodoende hun fan tasie en drang naar activiteit uit te leven. Dan zouden ze gauw genoeg weer echte vrolijke, gezel, lige en tevreden kinderen wor den. En laat mevrouw Van Doren zélf eens wat met haar kinderen doen: handenarbeid. s^ri'efies. leuke knutselwerkjes. Het gaat er niet om, een kind een speel kamer vol overdreven speelgoed te geven en te zeggen: „Daar, speel nou maar." Om tot actie geprikkeld te worden, moet een kind speelgoed hebben, waar het iets mee dóen kan en waar het een doel in voelt en resultaat bij kan waarnemen. En verder moet het kind, zoals bij alles, ook bij het' spel de juiste leiding ontvan gen. MARCELLE. (Nadruk verboden.) meisje onder vrachtauto. Maandagavond om acht uur is in de Edisonstraet in de wijk Zui len te Utrecht een 2D-jarig incis ie van de familie Houtveen on der een vrachtauto gekomen die in d!e straat geparkeerd had ge staan. Het kind was onmiddellijk dood. Dit is he' eerste dodelijke on geval van dit jaar in Utrecht. De in Frankrijk geboren vio list Zino Francescatti thans Amerikaans staatsburgercon certeerde op 15. 19 en 20 maart j.l. in Nederland. Dit bezoek vormde het begin van een grote tournee, die de kunstenaar tot in Griekenland en Israël voert. De „moderne Paganini" zo genoemd om zijn virtuositeit maakte grammo/oonovnamen van werken van Paganini, Kreisler, Brahms, Bruch. Men delssohn, Tchaikovsky, Beetho ven en Saint-Saëns. Aan de voet van een der lief lijkste heuvels in de Berkshires (in New Enc'and V.S.) prükt 00 een bordje het woerd „Fiddle- top" en daaronder de naam van de man, die het grote witte huis op de ton bewoontFran cescatti. Daar kan men, zo vaak als een ongelooflijk bezette con certagenda dit mogelijk maakt, de virtuoos Zino Francescatti vinden. Daar bewerkt hij zijn tuin. rijdt op zijn tractor en. repeteert hij vioolcomposities. „Ik heb er behoefte aan", zegt de 52-jarige maestro, .bomen om mij heen te zien". Ik houd van de natuur en van muziek". En hij kijkt met welbehagen naar het wijde landschap. De repetities bij Francescatti zijn een ware „tour de force". Direkt na het ontbijt haalt Francescatti zijn Stradivarius van het zoldervertrekje, dat als „schatkamer" dient, omdat daar temperatuur en vochtigheids graad het laagst zijn. Soms be gint hij zijn werk in de serre, soms in .de aangrenzende huis kamer, lopend en strijkend. Naarmate de studie vordert, loopt hij verder. Een laag trap je op, naar de eetkamer; enkele maten lang wandelt hij de zen- noee huiskamer rond en gaat dan naar de keuken, nog steeds spelend. Van tijd tot tijd onder breekt hij zijn spel om een paar woorden te wisselen met zijn vrouw, die het al even druk heeft. Soms houdt hij op om nieuwsgierig het deksel van een pan op te lichten of om de goudvissen te voederen. Daarna zet hij de murikale wandeling voort. Helemaal boven in het huis, op de zolder, blijft de vir tuoos het langst. Omgeven door koffers en kisten beëindigt Francescatti daar zijn „dag taak". En 's avonds? Ook dan waart de muze door Huize Francescat ti op de heuveltop. Een eenza me wandelaar, die door de ver lichte ramen naar binnen zou gluren, zal dan de violist met ziin moeder en zim vrouw die zowel viool als piano speelt kunnen zien zitten met muziek in hun handen. Bij het knette rend haardvuur lezen zii de partituren van hun lievelings opera's Mevrouw Francescatti was de eerste en de enige die haar zoon vioolles gaf. Nog steeds geeft zij uitvoeringen yoor de radio in haar geboorte stad, Marseille. Maar in de zo mer pakt zij haar garderobe en haar viool en gaat op bezoek bii haar beroemde zoon in Ameri ka. Engeland acht alleen internationale actie tegen de goedkope vlaggen mogelijk De Engelse regering is van oordeel, dat zij geen discrimine rende maatregelen kan treffen tegen de onder goedkope vlag varende schepen wegens de mo gelijkheid van tegenmaatregelen tegen de Engelse koopvaardij. Lord Mancroft, minister zón- fier portefeuille, deelde dit liet Hogerhuis mede in antwoord op klachten over de grote aantallen Amerikaanse en Griekse sche pen, die in Panama en Liberia en dergelijke landen worden ge registreerd, waar weinig belas ting behoeft te worden betaald. Lord Runciman, oud-voorzitter van de Engelse kamer van Scheepvaart had opgemerkt, dat de onder goedkope vlag varen de schepen tezamen reeds meer dan 14 miljoen ton meten en ruim eenzesde van de wereld- koopvaardijvloot uitmaken. Lord Mancroft verklaarde, tc weten, dat de groei van de vlo 'en onder goedkope vlag de wel vaart van de Britse koopvaardij bedreigt. Maar gaf als zijn me ning te kennen, dat hierteger alleen in internationaal verband kan worden opgetreden. Koning Saoed geeft zijn broer Faisal meer bevoegdheden Koning Saoed heeft zijn broer emier (kroonprins) Faisal het volledige beheer gegeven over de binnenlandse en financiële aan. gelegenheden van Saoedi Arabië taneinde „het regeringsapparaat te versterken en de centralisatie van bevoegdheden te bevorde ren". Dit is zondag bekendgemaakt door de ambassade van Saoedi- Arabic in Bagdad. De ambassade voegt eraan toe, dat deze maat. regel duidelijk aantoont, „dat de onlangs verspreide geruchten over onenigheid tussen de twee broers volkomen uit de lucht ge. grepen zijn." De emier is ook premier en mi nister \an Buitenlandse Zaken. woensdag 26 maart. TERNEUZEN: Hotel „Rotter dam". 2.30 en 8 uur: Mode show. - Luxor-Theater. 8 uur: Man nequins voor Rio. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, S uur: De onbekende soldaat. donderdag 27 maart. SAS VAN GENT: Olvmpia- Theater, 8 uur: Menselijke be geerte. STAATSFONDSEN EERDER IN REAC TIE. De aanwezigheid van het En gelse koningspaar in Amster dam heeft gisteren alle aan dacht van de beursbezoekers tot zich getrokken. In het beursge bouw op het Damrak was er bijna niets te beleven. Dit in tegenstelling, tot de grote druk te op het Damrak zelf. Zo op het. oog had men kun nen verwachten, dat de koersen van cle staatsobligaties gisteren aan de vaste kant zouden zijn in verband met de aangekon digde verlaging van het officiële disconto door de Nederlandsche Bank van 4'2 tot 4 procent. Hierdoor ontstaat weer een rui mere geldmarkt met goédkoper geld, hetgeen stimulerend kan inwerpen op het bedrijfsleven. Van hogere koersen was echter geen sprake omdat de disconto verlaging maandag reeds door de sterk oplopende koersen was verdisconteerd. De opening op 907* voor de staffellening was belangrijk lager t.o.v. het vorig s'.ot 91' procent. Ook het kort lopende papier lag U tot 12 procent beneden de vorige slot- prijs. In het verdere beursver- loop kon de koers van de staf fellening, door de verplichte 200.000 vraag aantrekken tot 91 De ovërige obligatiemarkt stelde zich fractioneel hoger. 5L procent Bank Nederlandse gemeenten 101 Is 1011 2), terwijl de rentespaarbrieven werden vernomen op 1035a-103;!i (103:,i). Op de aandelenmarkt had de discontoverlaging hoegenaamd geen invloed, hoewel de stem ming zeker goed was te noemen, doch de omzetten wedorom "■*- ring bleven. Aandelen Kon. Olie konden, ingevoige V. 1 - street, ruim 2,verbeteren, doch bleven ƒ1,onder pari teit New York. De arbitrage had zich volkomen afzijdig cn geeft er de voorkeur aan, de politieke ontwikkelingen in Saoedi-Ara- bië (waar het buitenland grote oliebelangen heeft) af te wach ten. In de Philipshoek was het kalm en de koers 264' hand haafde zich. De Unilevers trok ken wel belangstelling maar geen handelaren. De moeilijk heden, die het concern in Noorwegen heeft met de ver koop van haar belangen aldaar waren niet van invloed op de koers van de aandelen, die twee punten hoger noteerden dan de vorige dag. A.K.U.'s lagen'goed in de markt en boekten een winst van bijna twee punten. K.L.M. 50 cent hoger. In de scheepvaarthoek wer den de eerste stukken tegen iets lagere prijzen dan maandag afgedaan, doch in het verdere beursverloop liep de koers op tot om en nabij het vorig slot. De belangstelling was veel ge ringer dan maandag. Cultures wat aangeboden en voor de hoofdfondsen een punt lager. Aandelen Hoilandsche Boot werden onveranderd op 115 ver nomen op het diviriendvoorstel van 9 procent (10 procent). Prolongatie 4 procent. nakeurskoersen. Kon. Olie: 157.50-158-30 (ƒ157,45) BEURSINDICES. 21/3 Int. concerns 256.91 Industrie Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen 136.19 124.62 108.68 69.65 181.15 24-3 25/3 258.94 261.31 136.58 136.64 124.19 124.83 109.17 109.17 68.91 68.27 182.11 183.20 veemarkt rotterdam. Op de veemarkt te Rotterdam werden dinsdag in totaal aange voerd 5981 stuks vee, zijnde: 840 vette koeien en ossen, 1235 ge- bruiksvee, 300 vette kalveren, 171 graskalveren, 2396 nuchtere kal veren, 270 varkens, 164 biggen, 226 paarden, 4 veulens, 275 scha pen of lammeren, 54 weide/zuig- lammeren, 46 bokken of geiten. De prijzen waren als volgt Vette koeien ƒ2,503,35; v et te kalveren ƒ2,00—ƒ2,65; slacht- paarden 2,20—2.60. Alles per kilogram. Graskalveren 250- ƒ425; big gen ƒ32ƒ48; nuchtere kalve ren ƒ45—ƒ60; schapen ƒ80— ƒ120; lammeren S0ƒ110; kalf- en melkkoeien 8501275; vare koeien 600—885; vaarzen ƒ580—ƒ880; pinken ƒ375ƒ575. Alles per stuk. Overzicht. Vette koeien: aanvoer even meer, handel kalm, prijshouden de prijzen (prima's boven note ring); vette kalveren: aanvoer ruimer, handel willig, iets hogere prijzen; graskalveren: aanvoer korter, handel lui, prijzen als vo rige week; nuchtere kalveren: aanvoer ruimer, handel goed, wat hoger in prijs; biggen: aanvoer groter, handel tamelijk, stabiele prijzen; slachtpaarden: aanvoer ruimer, handel kalm, goed prijs houdende prijzen; schapen en lammeren; aanvoer ies meer, handel levendiger, wat hoger in prijs; kalf- en melkkoeien: aan voer iets kleiner, handel redelijk, constante prijzen; vare koeien: aanvoer matig, handel kalm, on veranderde prijzen; vaarzen en pinken: aanvoer klein, handel stil en sabiele prijzen. Mede door de Paasvee-tentoon- stelling werd de veemarkt zeer druk bezocht. Het aantal dieren op de tentoonstelling overtrof dat van het vorige jaar. Voor Vulpennen Van de sande Op LIiv versoek graveren tvij Uiv naam in de pen

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 3