De Franse troepen Marokko in De toestand in Indonesië Minister Suurhoff over de salarissen der K. L. M-viiegers Hoge televisierechten voor wereldkampioen-voetbal gevraagd Het verzet tegen kernwapens in West-Duitsland Nederlandse Bank verlaagt het disconto DINSDAG 25 MAART 1958 12e Jaargang Nr 4328 Zon scherpe hoest ABDIJSIROOP Hei weer WEERBERICHT ENGELS VORSTENPAAR VERTROKKEN HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur 1. van de Sande Redactie-adres: Noordstraa 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand f 2,per week 48 cent. Iajsse nrs 9 ct. VRIJE ZE "erschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande. Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties géén handelsadver tenties): 5 regels ƒ1,Iedere regel meer 20 ct Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Advertentieprijs pei mm 15 ct: minimum per advertentie 2.25 Het weekblad „Le Mare" dat doorgaans het standpunt weer geeft' van gezaghebbende Marok kaanse kringen in Parijs, meent te weten dat de Fransen bij de onderhandelingen tussen Frank rijk en Marokko de volgende voorstellen zullen doen: 1. Vermindering in de komende drie maanden van de Franse strijdkrachten in Marokko van 45.000 tot minder dan 20.000 man. 2. Hergroepering van de Franse troepen, die in een aantal ba ses zullen worden gelegerd waarvan de voornaamste zijn Casablanca, Marabat, Meknes en Marrakesj. 3. Handhaving van de bestaande toestand voor de bases van de luchtmacht en de luchtbases van de marine. 4. Geleidelijke evacuatie van het Franse leger als tenminste vaststaat dat er een gemeen schappelijk defensieverdrag tussen Frankrijk en Marokko gesloten zal worden, waarin o.m. voorzien wordt dat Fran se troepen zo nodig ter be schikking kunnen worden ge steld van een gemeenschappe lijk opperbevel. Nieuwe Sowjetnota aan de Verenigde Staten. De Sowjet-Unie heeft maandag geantwoord op de Amerikaanse aide memoire van 6 maart. Het antwoord was vervat in een nota van het Sowjet-ministerie van Buitenlandse Zaken, die aan de Amerikaanse ambassadeur, Lle welyn Thompson, werd overhan digd. De tekst, die in het Rus sisch was gesteld is nog niet ver taald. De Ver. Staten hadden in hun jongste boodschap gevraagd, of het de bedoeling is op een top conferentie besluiten van beteke- kenis te nemen of dat men alleen maar voor propaganda-doelein- den bijeen zou moeten komen. „De Ver. Staten willen een bij eenkomst van regeringsleiders om beslissingen van betekenis te nemen, die een serieus begin vor men van een oplossing van ten minste enige belangrijke poli tieke kwesties, zoals enige stap pen van betekenis om de bewa pening te beperken en, door der gelijke besluiten, een atmosfeer te kweken, die geschikt is voor verdere regelingen", zo werd in de Amerikaanse nota gezegd. De basis voor dergelijke besluiten zou van tevoren worden voorbe reid Volgens „Le Mare" zouden de Marokkanen willen dat alle bui tenlandse mogendheden hun strijdkrachten uit Marokko terug trekken. Dit betekent dat behalve de Franse, ook de Spaanse strijd, krachten zich uit Marokko moe ten terugtrekken en dat er voorts een akkoord tot stand moet ko men over de positie van de Ame rikaanse troepen die op de bases op Marokkaans gebied, waarvan de Amerikanen gebruik mogen maken, gelegerd zijn. Hongersnood in Nepal Volgens oud-premier Tanka Prasad Asjarva van Nepal drei gen in het gebied van Katman Doe honderdduizend mensen van honger om te komen. De voed selschaarste is het gevolg van misoogsten. Koningin zond geschenken naar 70-jarig echtpaar In Ooltgensplaat heeft maan dag het echtpaar Pieter Snaai en Adriana Lena Overbeeke de 70- jarige echtvereniging herdacht. Voor de gemeentenaren was dit aanleiding er een feestelijke dag voor het hele dorp van te maken, waarbij gevlagd is, ook van de openbare gebouwen. Voor de Koningin was dit aanleiding een fruitmand en een kist sigaren en eau de cologne te sturen. Onder de bezoekers, die de ech telieden, resp. 92 en 91 jaar, maandag ontvingen waren bur gemeester W. M. van der Harst van Ooltgensplaat, twee wethou ders en de gemeente-secretaris. maakt U doodmoe en ondermijnt Uw gestel. U bent er het vlugst van af met AKKEK 'SIROOP De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid heeft in een brief aan de vereniging van KLM-vliegers en aan de KLM International Piloi's Association zijn oordeel gegeven over de vraag, of de reële salarissen der KLM-vliegers ean achterstand vertonen ten opzichte van die bij de andere Europese luchtvaart maatschappijen. De minister is tot de conclusie gekomen, dat het reële inkomens- peil in 1956 rekening houdende met de salarisverhoging per 1 april van dat jaar, hoogstens on geveer 5 bij het' „West-Europe- se peil" ten achter bleef. Persoonlijk acht de minister een andere, uit het beschikbare materiaal te trekken, conclusie van meer belang, n.l. dat 1915 vliegers bij 4 maatschappijen een lager en 654 vliegers bij 2 maat schappijen ean hoger reëel inko men genoten dan de vliegers van de KLM; omdat het werken met een gemiddeld Europees salaris peil, gezien de zeer grote ver- schillen, weinig zegt. Het oordeel van de minister, dat thans ter kennis van de pilo tenverenigingen is gebracht, is door deze verenigingen en door de directie van de KLM bij voor- ZUIDOOSTKLIJKE WIND. Het bijzonder koude weer, dat veertien dagen onafgebroken heeft geduurd, verloor maandag vrij plotseling in grote delen van het land zijn scnerpe karakter. Terwijl zondag het kwik nog ner gens boven pms 3 graden steeg, hepen de thermometerstanden in het zuiden tot 8 a 10 graden op. Alleen in het noordoosten bleet' het nog bijna evenkoud. De maxi mum-temperatuur kwam daar Biet boven 4 graden. De oorzaak van de genoemde veranderingen moet vooral in de hogere niveaus worden gezocht. Daar js namelijk door aanvoer V>?f mint^er koude lucht en door rr eJlde luchtbewegingen een tl. e verwarming opgetreden. 'e™°°r kon de zonnestraling hfnht, ekkeUik dunne koude f,. 8 bij het aardoppervlak gen m temPeratuur doen stij- ?r naar uit, dat het nnhi^fr al de genoemde ontwikkelingen zich zullen voort. ™!fi\„ZOdat dinsda- het alge- ene temperatuurniveau weder om iets hoger zal komen te lig gen. Door het opdringen vim een front boven Frankrijk zal er vooral in het zuiden wat meer bewolking zijn, maar het is niet waarschijnlijk, dat daaruit veel regen zal vallen. De wind blijft zuidoostelijk. medegedeeld door het K. N M. I. te De Bilt, geldig van dinsdag morgen tot dinsdagavond. ZUIDOOSTELIJKE WIND. Vrij veel bewolking maar voor al in het noorden ook opklarin gen en op de meeste plaatsen droog weer Krachtige tot mati ge zuidoostelijke wind. Iets hoge re middagtemperaturen dan gis teren baat als een eindoordeel aan. vaard. Beide partijen hebben op zich genomen de besprekingen over de salarissen en de verdere arbeidsvoorwaarden van de vlie gers op grondslag van dit oordeel voort te zetten. De toestand van Churchill De gezondheidstoestand van sir Winston Churchill vooruit, zo is zondag te Roque- brune verklaard, de badplaats aan de Franse Rivièra waar de oude staatsman herstellende is van een aanval van longontste king en pleuritis. Zoals gemeld was er zaterdag een lichte te rugval in dit herstel. Als gevolg daarvan zal de oud-premier niet, zoals aanvankelijk het plan was, aan het einde van deze maand naar Londen terug keren. Een van sir Winston's doch ters, mevr. Soames, is naar de Ri vièra gevlogen. Haar echtgenoot verklaarde, dat zij deze reis niet maakte omdat men zich over de gezondheid van sir Winston zorgen maakt. „JOHAN VAN ÖLDENBARNEVELT" MET REPATRIANTEN IN AMSTERDAM Het m.s. „Johan van Olden- barnevelt" is maandagmorgen om half elf met een record aan tal van circa 1300 repatrianten uit Indonesië in de Amsterdam se haven aangekomen. De de- barkatie nam meteen een aan vang. Er waren 1130 repatrian ten, die opgevangen worden door het ministerie van Maat schappelijk werk. Tot de repatrianten behoorde o.a. de kunstschilder Rudolf Bon net, die zich 30 jaar geleden op Bali vestigde om zich geheel aan de schilderkunst te wijden. Volgens berichten van het In donesische persbureau PIA, die in Singapore werden ontvangen, heerste maandag rust in het' grootste deel van oostelijk Mid- den-Sumatra. PIA meldde, dat de Ameri kaanse oliemaatschappijen Cal- tex en Standard Vacuum het werk hervatten in de gebieden, die eerder deze maand omstreden terrein waren. De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, Soebandrio, zei via radio-Indonesia, dat' de rebellen zich in een kritieke po sitie bevonden. (Hij zei, dat hun onjuiste propaganda de bevol king van Midden-Suam.tra en het buitenland niet heeft beïnvloed. In feite is hun propaganda mis lukt. De rebellen hebben geen vaste voet en andere landen heb ben geen vertrouwen in hen. Volgens radio-Indonesia ver klaarde de legerwoordvoerder, Pringadie, dat het moreel van de rebellentroepen die zich overge- gaven zeer laag was en dat zij niet wisten waarvoor zij vochten. Een woordvoerder van het In donesische consulaat in Singapo re zei maandag, dat geen actie zou worden ondernomen tegen twee Amerikaanse corresponden. ten, die Indonesische regerings troepen hadden aangetroffen toen zij zondag Prapat in Mid- den-Sumatra bezetten. De woordvoerder zei dat beide correspondenten aanbevelings brieven van de revolutionaire re- gering bij zich hadden. Hij zei, dat de correspondenten waar schijnlijk naar Medan zouden worden gebracht. Maandagavond zijn 30 passa giers met een vliegtuig van de Garuda Indonesian Airways uit Medan in Singapore aangeko men. Het waren Indonesische en Indonesisch-Chinese zakenlieden. Zij deelden aan de pers mede, dat het in Medan rustig was, doch dat de militaire autoriteiten de bevolking had bevolen zoveel gaat mogelijk binnen te blijven. Alleen reizigers werden op het vliegveld toegelaten. RODE-KRUIS-SCHEPEN LEEG UIT PADANG VERTROKKEN Radio-Padang heeft maandag avond gemeld dat twee Rode- I Kruis-schepen leeg uit Padang zijn vertrokken. De schepen, de „Lakonda" en de „Lakota", wa- ren zondga van Java aangeko men voor het evacueren van bui tenlanders uit Midden-Sumatra. De radio zei: „Het bleek dat de regering van Djakarta zich I hiervoor niet erg had ingespan. nen en dat het hoofdkwartier van het Rode Kruis niet de juiste maatregelen had getroffen". De radio deelde echter mede, dat over de regelingen voor de evacuatie van buitenlanders over. eenstfrnming was bereikt met een delegatie van het Rode-Kruis uit Zuid-Sumatra. Voorts was er overeenstem, ming bereikt met de delegatie in zake bijstand aan de studenten van Midden-Java, die in Djakarta wonen e i over medische hulp voor Midden-Sumatra. VERKLARING VAN RADIO-MOSKOU „Het zenden van Amerikaanse wapens naar de Indonesische op standelingen vormt een flagran te inmenging van de V. S. in de binnenlandse aangelegenheden van de Indonesische republiek en een poging om de strijd van Indonesië tegen het imperialisme te verhinderen", zo heeft een commentator van radio-Moskou verklaard. Hij beschuldigde de opstande lingen er van dat zij voortdurend in contact waren met „zekere buitenlandse kringen, in het bij zonder Amerikanen". Volgens hem was thans bewezen, dat er wapens aan de opstandelingen waren gezonden. „De inmenging van de V. S. in de binnenlandse aangelegen heden van Indonesië betekent een provocatie en een gevaar lijke maatregel die de toestand in het Verre Oosten dreigt te verergeren", aldus de commen tator van radio-Moskou. Singapore en de Indonesische opstandelingen De Indonesische consul-gene raal in Singapore Achmad Nata. Het koninklijke jacht „Britan nia" met aan boord Koningin Elizabeth van Engeland en de Hertog van Edinburgh is maan dagavond uit de Engelse haven Harwich vertrokken naar Am sterdam. Tot buiten de haven van Har wich werd de „Britannia" verge zeld door een paar sleepboten. Buitengaats werd het escorte overgenomen door de fregatten „Grenville", „Pellew" en „Pala din". Het was koud en mistig toen de „Brittannia" zee koos en de weersverwachting spreekt van harde tot stormachtige wind op de Noordzee. Vóór het Engelse vorstenpaar nagara, die van besprekingen inaan boord van het jacht ging Djakarta in Singapore is terug gekeerd, drong er tijdens een ge sprek met persvertegenwoordi gers op aan, dat de regering van Singapore maatregelen neemt te gen Indonesiërs, die deze kolonie als zakenlieden binnenkomen en dan oorlogsredevoeringen gaan houden. De regering van Singa pore behoort de opstandelingen te behandelen als Indonesiërs, die de gevestigde regering van Indonesië, die vriendschappelijke betrekkingen met Singapore on derhoudt, vijandig gezind zijn. Op de vraag hoe hij dacht over het neutrale standpunt van Sin gapore in dit conflict, antwoord de de consul-generaal zich in dit opzicht van het gebruik van het woord neutraal te zullen „ont houden". RADIO-PADANG OVER RUSSISCHE INMENGING De minister van Binnenlandse Zaken van de revolutionaire re gering, kolonel Djambek, heeft via radio-Padang verklaard, dat het opleiden van Indonesische zeelieden door Russen neer kwam op Russische inmenging in Indonesië. „Deze actie wordt door de re- volutionaire regering beschouwd als inmenging van Rusland in de binnenlandse aangelegenheden van de republiek", zo zei hij. Volgens radio-Padang heeft de premier van de revolutionaire regering, mr Sjafruddin Prawira- negara, op een politieke massa bijeenkomst gezegd, dat zijn re gering nu wapens van het bui tenland kon kopen, omdat presi dent Soekarno wapens van de Russen had aanvaard. „Soekarno heeft zijn masker afgeworpen en ziet openlijk naar de Russen", zo zei Sjafruddin volgens radio-Padang. RADIO-PADANG GEEFT DODENCIJFERS Radio-Padang heeft maandag avond gemeld, dat 200 Indonesi sche militairen in het oostelijk deel van Midden-Sumatra bij ge vechten waren omgekomen. Aan de zijde der opstandelingen wa ren er 50 doden gevallen. On een massabijeenkomst te Frankfort is aangedrongen op het houden van een algemene staking ter ondersteuning van het verzet tegen de uitrusting van de bondsstrijdkrachten met kernwapens en de stationering van dergelijke wapens in West- Duitsland. Ruim tweeduizend personen gaven hun steun aan het voorstel om een campagne te beginnen. Onder de sprekers be vond zich de leider der sociaal democratische oppositie Erich Ollenhauer. Willi Richter, de voorzitter van het zes miljoen tellende vakver bond, verklaarde later op een persconferentie, dat het verbond een democratische instelling is waar de besluiten van onder af worden genomen. Hij voegde hieraan toe, dat de vakbondslei- 1 ders bondskanselier Adenauer j binnenkort zullen spreken over I de hereniging van Duitsland en over kernwapens. Hij hoopte dat i de kwestie kon worden geregeld zonder algemene staking, maar hij was er niet zeker van of dit zou kunnen. Een regeringswoordvoerder te Bonn noemde het jammer, dat geen van de sprekers op de bij eenkomst te Frankfort iets had gezegd over de kwestie, hoe men „vrede en vrijheid tegenover de Russische dreiging kan handha ven." De bondsregering was er van overtuigd, dat men alleen door een krachtig, verenigd front van de vrije wereld de Russen kan doen inzien dat alleen hun instemming met een gewaar borgde ontwapening de last van de bewapening van het Sowjet- volk kan afnemen. werd 'n erewacht geïnspecteerd. Toen de Koningin en Prins Phi lip aan boord waren gegaan werd de koninklijke standaard ge hesen. Toen het schip, uitvoer naar de mistige, schemerachtige zee speelde een muziekcorps van de Engelse marine „Rule Britan nia". De Britse minister van Buiten landse Zaken Selwyn Lïoyd is ock aan boord van het koninklij ke jacht. Hij ging reeds eerder in de middag aan boord, lang voor dat Koningin Elizabeth en Prins Philip te Harwich waren aange komen. Grieks schip in nood De Griekse minister voor de koopvaardij heeft bekendge. maakt dat een aantal passagiers en bemanningsleden van het '100 ton metende Griekse schip „Do dekanissos", waarvan men eerst had aangenomen dat het zondag nacht met man en muis in de Egeïsche Zee was vergaan, op de Turkse kust is terechtgekomen. Hamrnarskjoeld te Moskou Secretaris-generaal Hamrnars kjoeld is zondag te Moskou aangekomen, waar hij met Saw- jebleiders van gedachten zal wisselen ever de ontwapening, het Midden-Oosten en andere kwesties die bij de Ver. Naiies aan de orde zijn. Wellicht zul len ook de kansen op een top conferentie een belangrijk on derwerp van gesprek zijn. De secretaris-generaal der Ver. Naties verwacht drie of vier dagen in de Russische hoofdstad te blijven. Op 31 maart wordt hij te Londen ver wacht voor een officieel bezoek van drie dagen. Nederlandse walvisvloot in Kaapstad De Nederlandse walvisvloot is maandag de haven van Kaapstad binnengelopen. Voorop voer de „Willem Barendz". De ontvangst was allerhartelijkst. De vloot had in de wateren van de Zuidpool gevist. Aan boord bevonden zich 300 Zuid-Afrikanen. De Nederlandse walvisjagers zullen tot het volgende vissei- zoen, dat in december begint voor reparatie en revisie in Kaapstad blijven. WOENSDAG 26 MAART. v.m. n.m. Breskens 5.07 5.32 Terneuzen 5.42 6.07 Hansweert 6.22 6.47 Walsoorden 6.32 6.57 ZON op onder op Mrt. 25 6.33 19.00 8.42 26 6.31 19.02 9.22 27 6.28 19.04 10.10 28 6.26 19.05 11.07 29 6.24 19.07 12.11 30 6.22 19.09 13.23 31 6.19 19.10 14.39 MAAN onder 0.26 lé21 2.11 2.55 3.34 4.08 Maar liefst 700.000 gulden heb ben de Zweedse voetbalbonden gevraagd voor het recht de we. reld voetbalkampioenwedstrijden door Eurovisie te laten uitzenden. Een Britse commerciële televi. siemaatschappij heeft een nog hoger aanbod gedaan om het al leenrecht van deze uitzendingen te kunnen bemachtigen. Onder de druk van de leden van de Europese televisie-organisatie, waarvan de Britse commerciële t. v. ook deel uitmaakt, is deze poging tot alleenvertoningsrecht geannuleerd. De leden hebben zich namelijk verplicht onderhan delingen over vertoningsrechten in handen te laten van de natio nale t. v.-organisaties van 't land, waar een evenement plaats vindt. De Britse commerciële t. v. was buiten zijn boekje gegaan en heeft zijn aanbod ingeslikt. Maar ondertussen is Eurovisie door dit tussenaanbod in een moeilijker onderhandelingsposi tie gemanoeuvreerd, zo vindt de heer J. W. Rengelink, program macommissaris van de NTS. Hoewel de wedstrijden in Zwe den vrijwel zijn uitverkocht, heb ban de Zweedse voetbalbonden nog niets aan hun eisen afge daan. In 1954 werd voor de ge zamenlijke rechten voor de we reldkampioenschappen, dat thans veel meer kan worden betaald, maar de eis uit Zweden wordt exhorbitant geacht. Vorige week heeft te Brussel de programmacommissie van de Eurovisie over deze geschiedenis vergaderd. Tot een oplossing is man echter nog niet' gekomen. Wel is dus het voordeel behaald, dat de niet-commerciële stations eventueel afhankelijk worden van de commerciële om de wed strijden te mogen uitzenden, zo deelde de heer Rengelink tijdens een TV-uitzending mede. Zij kun nen dus thans niet meer het slachtoffer worden van de con currentiezucht van de Engelse commerciële TV om de BBC bij het uitzenden der wedstrijden in Engeland uit te schakelen. Bomaanslagen in Buenos Aires Zondag zijn in Buenos Aires twee bommen ontploft. Er vie len geen slachtoffers en de scha de is gering. Een bom ontplofte voor het huis van een voormalig Peronistiseh parlementslid en de andere voor een gebouw van de communistische partij. Het is de vierde aanslag van dit soort sinds 14 maart. Deze aanslagen worden toegeschreven aan leden van ..burgerlijke revolutionaire commando's", die aan de anti- Pr ronistische opstand van sep tember 1955 hebben meegedaan. De Nederlandsehe Bank heeft haar officiële wissel-disconto verlaagd van 4'4 procent op 4 procent. Ter aanpassing van haar rente tarieven aan de recente ontwik keling op de geldmarkt heeft de Nederlandsehe Bank haar tarie ven met ingang van 25 maart 1958 over de gehele linie met een half proeent verlaagt. Bedoelde tarieven zijn met in gang van genoemde datum als volgt vastgesteld: Wisseldisconto 4 '7o (was 4%), promessendisconto 4(4 (was 5) rente voor voorschotten in rekening-courant en belenin gen voor particulieren 5(4 (was 6), rente voor voorschotten in rek.-courant en beleningen voor anderen 4(4 (was 5). GROTE DRUKTE OP UTRECHTSE JAARBEURS. De eerste dag van de tweede helft van de voorjaarsbeurs te Utrecht is bijzonder goed ingezet. Niet alleen was de belangstelling bijzonder groot maar er worden in de eerste ochtenduren ook goede zaken gedaan. De textieljaarbeurs ontving maandagochtend een 20-tal Ita liaanse inkopers die gedurende twee- dagen de gast zullen zijn Onder „particulieren'' zijn te verstaan alle natuurlijke en rechtspersonen, behalve: de staat der Nederlanden, de ingevolge de wet toezicht kredietwezen in het register der kredietinstellingen ingeschreven handelsbanken, centrale kredietinstellingen, land. bouwkredietbanken en algemene spaarbanken, zomede de leden van de verenigingen, die aange. sloten zijn bij de Nederlandse or ganisatie van het effeetenbedrijl en de leden van de vereniging van valutamakelaars en discon tohandelaren. De Franse troepensterkte in Algerië Tienduizend Franse soldaten worden uit Marokko naar Alge rië overgebracht om de Franse strijdmacht daar te versterken, zo is uit Franse militaire bron te Rabat vernomen. Nadien zullen er nog een kleine 50.000 Franse militairen in Marokko zijn. Grote brand op de Philippijnen Te Ilo-Ilo in het zuiden van de Philippijnen zijn zondagavond door een brand vijf woningblok ken verwoest. Twintig mensen van de stichting Nederland Tex- zouden het leven verloren heb- tie] Jaarbeurs. Le Jaarbeursdirectie had gis teren ook enkele officiële gasten. Om 10 uur had de ontvangst plaats van ieaen van de British Enginering Industries Associa tion terwijl later op de morgen een handelsdelegatie uit Irak werd ontvangen. De cirecteur van de jaarbeurs mr H A. R. Schuit kreeg voorts nog bezoek van de directeur van de Hannover Mcsse, dipl. ing. Pazolde de directeur van de Köl- Messe dr. Car. F. von der Heyde. ben. De schade wordt geraamd od drie miljoen pesos. Een jon geman van 19 jaar, die verdacht wordt van brandstichting, is ge arresteerd. De radio-activiteit boven Japan De radio-activiteit boven Japan is bezig tot zorgwekkende hoog te te stijgen, heeft het weerkun dig bureau geconstateerd. Zij is tien tot twintig maal zo hoog als in 1955.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1