Nederlandse gezinnen worden geëvacueerd Minister Casey Minister Hofstra over belastingheffing Franse nationale vergadering accoord met grondwetswijziging Vliegtuig met Mike Todd verongelukt R. K. Sacramentskerk te Den Haag afgebrand De aanstaande Italiaanse parlementsverkiezingen De ziekte van Prins Bernhard INSOHFSlë salons „robèrt" it kopper ««t kei apart» cocW over de samenwerking iussen Nederland en Australië Burgemeester Kolfschoten aan ernstig gevaar ontsnapt HET WEER WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN hankering bij abonnement: Terneuzen Oireeteur-Hoofdredaoteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraa 5557 Administratie-adres: Sinidswa) Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— oer kwartaal; per maand 2.per week 48 cent. Losse nrs 8 ct. MAANDAG 24 MAART 1958 12e Jaargang Nr 4327 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties géén handelsadver tenties): 5 regels f 1.Iedere regel meer 20 ct Inzending advertenues tot 's namiddags 2 uur Voor het maandaguummer: zaterdags 10 uur Vermelding: Lrieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad. 20 cent meer Advertentieprijs pei mm 15 ct; minimum per advertentie f 2.25 Het A. N. P. heeft bij de par ticulier secretaris van Prins Bern- hard geïnformeerd naar de ge zondheidstoestand van de Prins. De particulier secretaris deel de het A. N. P. mede, dat de griep, waaraan de Prins leed, lan. ger heeft geduurd, dan aanvan kelijk werd vermoed. De ziekte is thans in zover overwonnen, dat de behandelen de geneesheren de Prins hebben toegestaan vandaag deel te ne men aan de lunch ten paleize ter gelegenheid van het afscheid van de Italiaanse ambassadeur. In de loop van vandaag zullen de behandelende geneesheren na der bepalen, aan welke gedeelten van het programma voor het staatsbezoek van Koning Elisa beth en Prins Philip door Prins Bernhard zal kunnen worden deelgenomen. CHURCHILL WEER ZIEK Sir Winston Churchill lijdt op- nieuw in lichte mate aan zijn •ude ziekte zo heeft zijn behan delende arts', dr David Roberts za terdagavond te Roquebrune, aan de Franse zuidkust, tegenover verslaggevers verklaard. De grijze Engelse staatsman voelt zich in het koude weer niet al te best, zo voegde hij eraan toe. Sinds zijn „uitje" van vorige week zaterdag naar een restau rant is Churchill steeds binnen gebleven, maar zaterdag was hij weer in bed gekropen en had tot drie keer toe een arts bij zich ge had. Voor het ogenblik beschouwd Roberts de aandoening niet als ernstig. Toen hem gevraagd werd of er opnieuw van longont- Lapura. Radio-Padang heeft zondag avond medegedeeld, dat twee vrachtschepen, die zijn gechar terd door het Indonesische Rode Kruis, in de haven van Padang zijn aangekomen om buitenlan ders te evacueren. Met deze schepen zal volgens radio-Padang een aantal Neder landse gezinnen uit de stad ver trekken. Het betreft personeel van de Portland Cement Compa ny in Padang. De evacuatie zal onder leiding staan van een team van het In donesische Rode Kruis. Volgens P. I. A. is zondag een uit veertien leden bestaand team van het Indonesische Rode Kruis van Java naar Noord-Celebes vertrokken om buitenlanders te helpen uit dit gebied te evacu eren. Radio-Djakarta meldde, dat 1.600 Nederlandse onderdanen in twee schepen uit Soerabaja naar Nederland zijn vertrokken. Het omroepstation verstrekte geen verdere bijzonderheden. REGERINGSLEGER MELDT SUCCESSEN. Het Indonesische leger heeft volgens radio-Medan bekend ge maakt, dat drie plaatsen in het oostelijke deel van Midden-Suma. tra zijn heroverd. Het zijn Kam- biri, Airmolek en het vliegveld steking of pleuris sprake was, wilde hij nog geen verdere mede delingen omtrent de aard van de aandoening doen. Churchills secretaris verklaar, de zondag: „De gezondheidstoe stand van sir Winston is reeds veel beter. Hij heeft een lange ï'ust nodig". Makarios over Cyprus. „Er zal een nieuw beroep op de Verenigde Naties worden gedaan, om het vraagstuk-Cyprus in be handeling te nemen, indien hier over vóór de volgende bijeen komst van de algemene vergade ring nog geen overeenstemming is bereikt", aldus heeft aartsbis schop Makarios, het verbannen hoofd van de Grieks-Katholieke kerk op Cyprus, zondag te Ka- lamata in Zuid-Griekenland, ver klaard. Makarios ontkende, dat er thans besprekingen tussen de Britse en de Griekse regering zouden wor den gevoerd. Ook de leiding der Grieks-Katholieke kerk op Cy prus was niet in dergelijke be sprekingen betrokken. De aartsbisschop verklaarde ook dat het vraagstuk-Cyprus ■iet Groot-Brittannia, Grieken land en Turkije aanging, doch dat het uitsluitend een probleem was van het Cyprische volk en de Britse regering. Ontploffing in autobus te Tokio. Doordat één der passagiers een bus met methylchloride Het val len, heeft in een autobus met toeristen in Tokio een enorme ontploffing voorgedaan, waarbij 20 passagiers ernstig werden ge wond. Honderd mensen op straat werden tegen de grond geworpen. Volgens radio-Medan is Kam- biri de belangrijkste plaats, om dat zich hier olie-installaties van de Caltex bevinden. Medegedeeld werd, dat buiten landers uit deze plaatsen tussen 19 en 21 maart werden overge bracht naar Palembang. OPSTANDELINGEN BOM BARDEREN BANDUNG. Volgens een bericht van radio- Padang hebben twee vliegtuigen der opstandelingen een aanval gedaan op Bandung. Dit zou vrij dagavond te 21.00 uur zijn ge schied. Er zouden bommen zijn geworpen op het vliegveld Andir. Dit is de eerste keer, dat de tegenregering gewag maakt van het bezit van vliegtuigen. Vol gens radio-Padang is de aanval op Bandung ondernomen vanuit Menado. INDONESISCHE KORVET TOT ZINKEN GEBRACHT. Volgens een bericht van radio- Padang van zaterdagavond is een korvet van de centrale regering in de Indische Oceaan gezonken tengevolge van beschadigingen, veroorzaakt door een beschieting markt 16 hroinwr-jstroat 9 ftfMuzen kapsels met „sfeer" in een salon met „sfeer" Minister Hofstra heeft tegen-1 aanslag in de regel binnen een gesproken, dat de belastingdienst maand na de indiening af te geen naast zou maken met het doen. vaststellen van de definitieve be- ast.ngaanslagen, terwijl hij dat Mncf°U de voorlopige s z'Jn memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over de begroting van financiën zegt de minister, dat hier een misverstand in het spel moet zijn. De aanvang van de periode waarin de definitieve aanslagen worden vastgesteld, sluit name lijk zo dicht mogelijk aan bij de ontvangst van de aangiftebiljet ten, en de oplegging van die aan- slagen wordt' met name ook in hef belang van de schatkist zo veel mogelijk bespoedigd. Ten einde met de belangen van de belastingschuldigen die aanvankelijk een te hoog geschat inkomen voor de voorlopige aan- ■slagregeling hebben opgegeven rekening te houden, is de ambte naren bij een overigens ook in de vakliteratuur gepubliceerde instructie opgedragen, verzoeken om verlaging van de voorlopige Indien afdoening binnen een maand niet mogelijk is, ontvangt de belastingschuldige hiervan een schriftelijke mededeling, waarin is opgenomen, hoe in geval van betalingsmoeilijkheden dient' te worden gehandeld om uitstel van betaling te verkrijgen. Een verdere publiciteit acht de minis ter niet nodig. De minister spreekt verder te gen, dat bij de controls van be lastingaangiften in het algemeen door de daarbij betrokken amb tenaren slechts aandacht wordt besteed aan fouten ten aandele van de staat, maar dat fouten ten voordelen van de staat door deze ambtenaren niet gezien ple gen te worden. De minister voert aan, dat b.v. bij de aansiagrege- ling in de inkomstbelasting over het jaar 1954 in 141.433 gevallen waarvan 2617 na controle-onder zoek het zuiver inkomen werd vastgesteld op een lager bedrag dan in de aangifte vermeid. door kustbatterijen van de tegen regering. GEHEIME ZENDER VAN CENTRALE REGERING OP SUMATRA? De tegenregering heeft presi dent Sukarno er zondagavond van beschuldigd een geheime zen- der te hebben opgesteld in de bos sen van Sumatra. Volgens radio-Padang ver spreidt deze zender valse berich ten. AUTRALIE BEZORGD OVER GROEI VAN COMMUNISME IN INDONESIË. De Australische minister van Buitenlandse Zaken, Richard Ca sey, heeft zondag verklaard, dat nóch Australië, nóch de zuidoost- Aziatische verdragsorganisatie 't plan heeft zich te mengen in de huidige crisis in Indonesië. Casey zeide dat Australië „al lang bezorgd is over de groei van het communisme in Indonesië. Hij noemde het echter onwaar schijnlijk, dat de Indonesische re gering of de Sumatraanse op standelingen een voorstel voor Australische bemiddeling zouden aanvaarden. Casey verklaarde voorts, dat de huidige moeilijkheden van Indo nesië „de hitte van het' geschil met Nederland over Nieuw-Gui- nea had verminderd". INDONESISCHE ATTACHE TE WASHINGTON ONT SLAGEN. Het linkse zondagsblad „Bin- tang Minggu" meldde zaterdag, dat kolonel Kaliwarang, militair attaché aan de Indonesische am bassade te Washington, oneervol ontslag heeft gekregen, omdat hij zijn standplaats' heeff verlaten zonder voorkennis of toestem ming van het hoofdkwartier van het Indonesische leger. Naar het weekblad verder meldt, zou Kawilarang thans te Singapore zijn, op weg naar Nrd- Sumatra, waar hij het commando op zich zou nemen van de opstan- dige troepen onder majoor Nain- gollan. Kawilarang was vroeger mili tair commandant van Nrd-Suma. t'ra, daarna was hij in dezelfde functie in West-Java. Vóórdat hij te Washington werd geplaatst be. val hij de arrestatie van de toen malige ministe:' van Buitenlandse Zaken, Roeslar. Abdulgani, thans vice-voorzitter van de Indonesi sche nationale raad, die betrok ken was in een smokkelzaak. DE PERSVRIJHEID IN HET GEDRANG. Op last van de militaire gezag hebber van Djakarta is aan de socialistische „Pedoman", het grootste Indonesische dagblad, met ingang van zaterdag een ver schijningsverbod opgelegd. Vol gens een woordvoerder van het plaatselijk militair commando, is dit geschied in het belang van de openbare rust en orde. Luitenant-kolonel Endang Dach- jar, de militaire gezaghebber van Djakarta, deelde mede, dat de sluiting tot nader order van kracht zal zijn. Hoofdredacteur van het blad is Rlsihan Anwar. De „Pedoman" had in een hoofdartikel twjjfel uitgwproken of de Russische schepen die in Tandjong Priok zijn aangekomen, wel zo leeg waren als was be weerd. Notosutardjo, de hoofdredac teur van het linkse dagblad „Pe- muda" is op last van de militaire gezaghebber van Djakarta aange houden. Hij zal worden verhoord in verband met door het blad ge publiceerde berichten. De Indonesische eisen tot betaling van schadevergoeding door K.P.M. De Indonesische minister van Scheepvaart, Mohammed Nazir, heeft de Koninklijke Paketvaart Maatschappij eraan herinnert, dat zij aan de Indonesische rege ring een bedrag van meer dan vijftig miljoen rupiah schuldig is uit hoofde i an voorgeschoten gelden voor de uitbetaling van salarissen en lonen van het KiFM-personeel. Tevens zal de Indonesische re gering vergoeding eisen voor de schade, welke aan de economie AMERIKA EN DE TOPCONFERENTIE Naar te Washington verluidt sou de Amerikaanse regering zich tegen het houden van een topcon ferentie in Amerika zelf hebben uitgesproken. Men zou een con'e- rentie in Europa prefereren, bij voorbeeld in Genève of Stock holm. Eisenhower liet zich onlangs voor een topconferentie in Ame rika uit indien deze van lange duur zou blijken te worden maar de Amerikanen voorzien vele moeilijkheden bij het bewaken van de Sowjet-leiders. Er was voorts verzet gerezen tegen de mogelijkheid van propaganda, die er voor de Russen in zou kunnen liggen wanneer zij naar de Ver enigde Staten zouden reizen. Dul les zou woensdag Eisenhower hebben ingelicht over het jongste geallieerde standpunt hoe rren tegenover de Russische wensen voor een topconferentie moet staan. Voorts hebben beiden mo gelijk een antwoord op Boelga- nins jongste brief besproken. De Australische minister van Buitenlandse Zaken, Richard Ca sey, is zaterdag na beëindiging van zijn bezoek aan Hollandia en Australisch Nieuw-Guinea, per vliegtuig naar Canberra terugge keerd. Vóór zijn vertrek verklaarde hij van mening te zijn, dat zijn be sprekingen met de gouverneur van Nederlands Nieuw-Guinea en het bestuur van Australisch Nw- Guinea tot een bespoediging van de samenwerking tussen Austra lisch en Nederlands Nieuw-Gui nea zulen leiden. „In hoe meer zaken wij met Nederlands Nieuw-Guinea samen, werken, hoe beter dit zal zijn", zo zeide minister Casey. „Er zijn De Franse nationale vergade ring heeft zaterdagmorgen vroeg met 308 tegen 206 stemmen het wetsontwerp tot herziening van de grondwet goedgekeurd. Het wetsontwerp, heeft ten doel de uitvoerende macht te verster ken en het aantal kabinetscrises te beperken. 1. Geen gewoon lid van de na tionale vergadering kan wets voorstellen doen, waarin aange drongen wordt op regeringsuit gaven of verhoging van de belas tingen. 2. De regering kan alleen tot af treden worden gedwongen door aanneming van een motie van wantrouwen of „verzet'' (een nieuwe aanduiding) en elk lid van de nationale vergadering is verplicht zijn stem uit te bren- gen (zo nodig bij volmacht). Het van het land werd toegebracht., js nAet meer toegestaan afwezig als gevolg van de abrupte sta- te ZIln- king van haar activiteit door de KPM. De minister zeide niet hoeveel deze schadevergoeding zal moe ten bedragen, doch verklaarde dat zolang de maatschappij deze eis niet erkent, de regering alle uitrusting van de KPM, zoals haveninstallaties, technische dienst e.a. in haar bezit zal hou den. Een particulier vliegtuig met de Amerikaanse filmproducer Mike Toild aan boord is zaterdag te Grandts, in de staat Mexico, verongelukt en verbrand. In totaal bevonden zich vier personen aan board, onder wie ook de scenarioschrijver Art Cohn. Volgens de politie was het toe stel onderweg van Burbank in Californië naar Tulsa in Oklaho ma. Het kwam ongeveer o5 kilo meter ten zuidwesten van Grants neer. De politie trof drie ernstig ver brande lijken in het vliegwrak aan. Identificatie was niet direct mogelijk, Mike Todds echtgeno te, de filmster Elizabeth Taylor, v( rnam het slechte nieuws in haar huis te Hollywood en kreeg een zenuwtoeval. Zij zou met haar man meegereisd zijn als ze niet verkouden was geweest. Het was ook niet onmiddellijk be kend, of de piloot nog door een tweede vlieger was geassisteerd, die bij het ongeluk uit het toestel geslingerd zou kunnen zijn. Kort voor het neerstorten had de pi loot nog ijsafzetting gemeld. Het toestel kwam in een bebost heu velachtig gebied neer, waar op dat ogenblik een dikke mist heerste. Mike Tcdd verwierf zich een fabelachtig fortuin en kreeg vooral bekendheid door zijn ijve ren voor cinerama en het „Todd- AO-grootdoeksysteem", zijn film versie van Jules Vernes „De reis om de wereld in 80 dagen" en de grote ontvangsten en feesten die hij voor de première voor die film liet geven. Kortgeleden had het echtpaar nog een vliegreis naar Moskou gemaakt. Ruim een jaar geleden waren Todd en Eli zabeth in Mexico gehuwd. Zij hadden drie kinderen, van wie twee uit een vroeger huwelijk van Elizabeth. Een woordvoerder van Todds 3. De regering krijgt de be voegdheid om in bepaalde om standigheden de nationale verga dering te ontbinden en nieuwe verkiezingen uit te schrijven. De president van de Franse repu bliek kan het besluit van de rege ring echter nietig verklaren als hij van mening is dat de omstan digheden zo ernstig zijn, dat ont binding van het parlement niet wenselijk is. De uitslag van de stemming was zodanig dat men één stem te kort kwam voor de meerder heid van drie-vijfde, die voor de laatste lezing van het wetsont werp nodig is als men een volks stemming hier over wil vermij den. Hetzelfde geldt voor de raad van de republiek de Eerste Kamer die het ontwerp nu moet behandelen. veel gelegenheden tot samenwer king op administratief niveau. De Australiërs zouden kunnen hel pen met dc cacao- en koffiekul- tuur, waarin zij waardevolle ei varing hebben opgedaan en waar mede in het Nederlandse gebied thans eerst een begin wordt ge maakt". Minister Casey verklaarde, dat gouverneur Van Baal gaarne profijt zal trekken van de Austra lische ervaring in Nieuw-Guinea en dat Australië alles zal doea wat het kan. BONDSDAG AFGEVAARDIGDE UITGEFLOTEN Mevrouw Hêiène YVessel, ee» 59-jarige sociaal-democratiscKe Bondsdagafgevaardigde, heeft een storm van verontwaardigde uitroepen en gefluit van de kant van Adenauers aanhangers ver wekt door in de Bondsdag tot kanselier Adenauer te zeggen: „Uw geloof in de atoombom schijnt groter te zijn dan uw ge loof in God." De spreekster, die evenals dr. Adenauer Rooms-Katholiek is, reageerde hiermee op de uitla ting van de bondskanselier, dat West-Duitsland zich niet kan uit sluiten van een NAVO-besluit om haar strijdkrachten te reorgani seren op basis van kernwapens. De bondskanselier zei, dat hij te allen tijde bereid is met de Sowjet-Unie te praten over een vredesverdrag, maar dat er niets mag worden gedaan dat de posi tie van de vrije wereld tegenover de Russen zou kunnen verzwak ken. De R. K. Sacramentskerk aan gebouw hersteld zou kunnen vvor. de Sportlaan te Den Haag is za- den, of dat het geheel zal moe terdagmiddag tussen half drie en ten worden gesloopt en hei- vier uur door brand verwoest, bouwd. Alleen de m.uren staan nog over- i Tijdens de blussingswerkzaam. eind. De brandweer is erin ge- heden is de burgemeester van slaagd de toren met de luidklok- Den Haag, mr. H. A. M. T. Kolf- ken te behouden. Het vuur, dat schoten, aan een ernstig gevaar De levensduur van de Amerikaanse kunstmanen Dr. Paul Herget, een adviseur van het Vanguard-project van de Amerikaanse marine, heeft ver slaggevers meegedeeld, dat de maandag gelanceerde kunst- maan mischien wel dertig jaar vermoedelijk door kortsluiting is ontsnapt ia de lucht zal blijven en de 31 i veroorzaakt, heeft' een schade januari afgeschoten satelliet I van enige honderdduizenden gul- Explorer" van het leger vijf totdens aangericht. Deskundigen tien jaar. I konden nog niet zeggen, of het maatschappij in New York beves tigde later op de avond de dood van de filmproduktieleider. Het lijk was nog wel niet geïdentifi ceerd, maar het was niet moge lijk dat Todd aan de dood ont komen zou zijn. Het vierde kind van het echt paar, Todds zoon uit een vorig huwelijk, had zijn vader van het vliegveld willen halen. Zondag- avond zou er in New York een iets meer activiteit gekomen in nog voortdurend koude lucht kans de burgemeester die zich on diner voor 1200 gasten zijn ge- het weergebeuren op grote schaal aangevoerd. In het noordoosten een piaats bevond waai- enkele weesf waar Todd als „showman Ppd'f^fipJeeiTdieDe 7?" het t?ree£ daann J?ewo1" seconden later de brandende bal van Ierland heeft zich een diepe kmg mee, die hier en daar de zon ken en de leien van de dakbedek WEINIG VERANDERING. dag de oostelijke luchtstroming in kracht toe. Met deze oostelijke Het is enkel aan hej optreden van de ondercomman dant' van de Haagse brandweer, de heer J. van Houten, te danken geweest, dat de burgemeester 't terrein van de brand ongedeerd heeft kunnen verlaten. De heer Kolfschoten betrad nl. het kerkgebouw net op het mo ment dat het spiüsdak, dat het hele middenschip van de kerk ,!?eiUZnCit^L^eiTiV;S werd ook over ons land i Xtte" De^h^/fa/Homen^g van het jaar" zou zijn gehuldigd. Ontploffing in Summerfield Een in laboratorium voor ra ketproeven van het Britse minis terie van Bevoorrading bij Sum merfield heeft zich vrijdag een reeksontploffingen voorgedaan tengevolge waarvan brand uit brak en enkele personen gewond raakten. In het gebouw waren ontplofbare voortstuwingsstof- fen opgeslagen. depressie ontwikkeld, terwijl de zo hinderde dat ze het kwik niet I kfn/neervielen in veiligheid te luchtdruk in Scandinavië voort- boVen het vriespunt kon krijgen, trekken achter'een pilaar van 'n durend lager is geworden. I Eeide bv. meldde een maximum 1 ee" P"ac-r V3n De depressie op de Oceaan gaat temperatuur even onder nul. I vergezeld van een frontensy- j steem. Het warmtefront waarach. ter zuidwestelijke winden warme lucht aanvoeren drongen zondag middag Zuid-Frankrijk binnen. De bewegingssnelheid van het front is echter maar zeer gering. Tussen dit front en het ineen geschrompelde hogedrukgebied boven Zuid-Scandinavië nam zon- Ook vandaag handhaaft zich deze oostelijke stroming, en daar mee het huidige weertype. Een zoon van de vroegere Italiaanse fascistische minister van buitenlandse 'zaken graaf Galazzo C'iano en Mussolini's dochter Edda, Fabrizio Ciano, is in het kiesdistrict Livorao lijst aanvoerder van de neo-fascisti- tïsehe Italiaanse sociale bewe ging. Op de lijsten van de monar chistische volkspartij komen de namen voor van een aantal oud- min:-tors onder het fascistische regime, die zich op. 25 juli 1943 tege i Mussolini hebben gekeerd en hiervoor ter dood zijn ver oordeeld. Onder de veroordeelde ministers was ook graaf Ciano, die in januari 1944 werd terecht gesteld. Ongeveer 60 communistische parlementsleden worden voor de aanstaande verkiezingen, die in mei zullen worden gehouden, niet weer kandidaat gesteld. Politieke waarnemers zijn van oordeel, dat de partijleiding dit besluit heeft genomen om de discipline in de fractie te ver sterken. In de nu aflopende zit tingsperiode van de Kamer van afgevaardigden en de senaat zijn er tekenen geweest van aarze ling en weinig discipline in de communistische fracties. Dit was in het bijzonder het geval na de publikatie van het rapport- Chroesjtsjef en de gebeurtenis sen in Hongarije. I i medegedeeld dcor het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van maandag ochtend tot maandagavond. Weinig verandering. Droog weer met opklaringen maar voornamelijk in het noord oosten van het land ook overdrij vende wolkenvelden. Ongeveer dezelfde middagtemperaturen als zondag. Matige tot krachtige oos. telijke wind. DINSDAG 25 MAART v.m. n.m. Breskens 4.32 4.54 Tei neuzen 5.07 5.29 Hansweort 5.47 6.09 Walsoorden 5.57 6.19 ZON MAAN op onder op onder Mrt. 24 6.36 18.59 8.08 23.27 25 6.33 19.00 8.42 26 6.31 19.02 9.22 0.26 27 6.28 19.04 10.10 lé21 Nederlandse emigrant in Australië heeft verwondingen door radio-activiteit Een Nederlandse imm.grant in Australië, de heer J. M. Thoonen, heeft zes dagen lang een radio actieve capsule in de zak van zijn overall gehad zonder dat hij zich van het grote gevaar ervan bewust was, aldus is gebleken op een zitting van het Australi ehe hooggerechtshof te Mel bourne. De Nederlandse immigrant, die 27 jaar is, eist van het Austra lische gemenebest schadeloos stelling voor de verwondingen die hij tengevolge van radio actieve straling heeft ondervon den. Tengevolge van deze ver wondingen moest het rechterbeen ivorden geamputeerd. De heer Thoonen was werk zaam ais monteur in een elektri sche centrale. Het Australische gemenebest heeft erkend een verplichting jegens de heer Thoonen te heb ben. De jury is alleen verzocht het bedrag van de schadevergoe ding vast te stellen.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1