K.L.M., k.P.M.. JAARBEURS KERKDIENSTEN Het vraagstuk van de melange margarine-boter Buitenlands nieuws DE INGESNEEUWDE SLAAPWAGEN 3 RRODENT met het nieuwe Dispergon-A, beschermt uw mond Z sterdag 22 maart 1958. DE VRIJE ZEEUW STAKENDE VLIEGERS - DE ONTSNAPTE SCHEPEN - NIEUWE BEURS MELKDEBAT Vrijwel niemand zal er bij hebben stilgestaan, dat ook dit nog mogelijk was: een staking onder het vliegend per soneel en dus gekooide K.L.M.-vogels. Maar nu is het d; n toch zo ver gekomen. Moeilijkheden waren er al sinds mei 1954. President directeur l- A. Aler heeft dit in de met spoed belegde persconferentie ook gememoreerd. Toen de heer Aler in functie trad bij de K.L.M. trof hij zelfs al een groot aan tal hangende kwesties tussen directie en vliegers aan. Hij had het zich tot taak gesteld die kwesties tot een oplossing te brengen, maar hij moest nu erkennen, dat hij daar niet in was geslaagd. Hoofdzaak is hoe bestaat het! de salariskwestie. De vliegers zijn van oordeel, dat hun salariëring, verge leden bij hun collega's in het buitenland, ten achter blijft. Di lange weg De heer Aler sprak ook over !e vele wegen, die bewandeld ij i om tot een oplossing te ge- ia ;en. O.m. heeft de directie van de K. L. M. een onderzoek laten instellen door prof. Tinbergen, daarin bijgestaan door het Ned. Eeon. Instituut. Op grond van het de.initieve rapport van prof. Tin. bergen, dat' in juni 1957 ver scheen, heeft de directie van de K. L. M. op 11 juli van het vorig jaar een salarisvoorstel gedaan. De vliegers gingen hier echter nltt mee akkoord en pasten sanc ties toe. Overleg met het college van Rijksbemiddelaars en de inmen ging van de minister van sociale Za.sen en Volksgezondheid heeft tot definitieve resultaten geleid. En nu is minister Suurhoff dan een rapport aan het bestuderen, da hem op 15 februari, toen zijne excellentie buitenlands vertoef, de, werd toegezonden. Maar de minister is zo druk geweest met allerlei andere zaken, dat' hij tot nog toe aan een behoorlijke be studering van het rapport nau welijks kon toekomen. ,,'a, zo gaat dat met commissies en rapporten en overbelaste mi nisters. En de kruik gaat net zo lai g te water tot' hij breekt. Of tewel: het vliegtuig gaat net zo larg de lucht in tot de beman ning staakt. Ontslagen en staking De directie van de K. L. M. heeft twee van haar gezagvoer- de:s op staande voet ohtslageh. De reden hiervoor is gelegen „in door hen op 13 maart publieke lijk gedane mededelingen om- -(vent de -K. L. M., welke van zo- ■danige aard en strekking waren, dat het voortzetten van 't dienst, ve band niet langer mógélijk bleek". De vereniging van K. L. M.-vlie gers belegde op slag een buiten gewone vergadering. Deze werd bijgewoond door 287 van de 640 piloten, die de K. L. M. in dienst heeft. Met overgrote meerder heid nam de vergadering een re solutie aan, waarin het' ontslag van d t bestuursleden Metz en De Laat onrechtvaardig werd ge noemd en waarin de leden als hun oordeel uitspraken, dat „deze aantasting van het recht, om hun opinie tot uitdrukking te bren gen", niet onbeantwoord kon blij ven. De vliegers verlangden van de K. L. M.-directie, dat het ontslag zou worden ingetrokken. Toen dit niet gebeurde, brak van zater. dag op zondag te middernacht staking uit. Gelukkig is deze sta king sinds gisterochtend 4.30 uur geëindigd. Het' is voor het vlag vertoon der K. L. M. geen beste beurt geweest. Straks twee voorjaarsbeurzen De 70ste Jaarbeurs is dezt week te Utrecht geopend. De voorzitter van de raad van be heer der Kon. Ned. Jaarbeurs, dr. G. v. d. Wal en de directeur, mr. H. A. R. Schuit, hebben in de door hen gehouden redevoeringen verschillende nieuwe perspectie ven voor de beurs geopend De voorjaarsbeurs zal in 1959 wor den gesplitst. Begin maart zal dan een beurs worden georgani seerd, speciaal bestemd voor huishoudelijke (consumptieve) goederen, terwijl medio april een beurs zal'vólgen'voor kapitaals goederen (techniscne uitrustin gen en produktiemiddelen). Ér zal nu spoedig een (lang verbeid) nieuwe .secretariaatsge bouw komen. Het accent van de komende beurzen zal niet meer op' het van ouds bekende Vree burg liggen, maar op het Croese- laan-terrein. Kenmerkend hier voor is reeds, dat het' Engelse koninklijk paar juist aan deze afdeling een bezoek zal brengen. Het Nabije Oosten zal op de voorjaarsbeurs 1958 belangrijk vertegenwoordigd zijn. Ook zal men hier reeds een werkend mo del van een atoomschip kunnen bewonderen. De sprekers bleken over de toekomst optimistische te zijn gestemd. Nederlandse schepen Reeds eerder werd gemeld, dat H. M.'s torpedobootjager „Evert- sen" in de buurt' van Menado drie schepen had aangehouden. Het bleken de „Swartenhondt", „Ban- jocwangi" en „Kalabahi" te zijn, welke de Nederlandse nationali teit bezitten. 90 Nederlandse evacué's uit de Minahasa (Cele bes) waren aan boord. De mailboten zijn intussen vei lig op Nw.-Guinea aangekomen. Uit het verhaal van de opvaren den is komen vast te staan, dat het drietal echt uit de haven van Menado is ontsnapt en de vreug de daarover was dan ook groot. Men had de moeilijkheden, ge brek aan water en een minimale hoeveelheid voedsel, graag hier voor over gehad. Bij de aanhouding deed zich een grappig voorval voor. De Ja vaanse leden van de bemanning der K. P. M.'ers voerden bij de na dering van de „Evertsan" een rondedans uit, omdat zij dachten met een Indonesisch korvet te doen te hebben. Welnu, de dans is zinvol geweest, al was die dan ook anders bedoeld! Stormpje Het melkdebat in de Tweede Kamer is nog al stormachtig ge weest. Minister Vondeling werd door niet minder dan vier moties overvallen. De scherpste sprak uit, „dat de ombuiging van het beleid in de landbouw het' ver trouwen in de legering ernstig zou schokken", reden waarom de minister werd uitgenodigd de door hem vastgestelde garantie prijs te herzien. Maar namens de fractie van de P. v. d. A. werd verklaard: Aan neming van de motie zou de frac tie van de P. v. d. A. zeer ernstig nemen. Zij zou zich nader moe ten beraden over de konsekwen- ties, die voor de P. v. d. A. aan de aanneming verbonden zullen zijn". En toen werd de motie met' 99 tegen 22 stemmen verworpen. Het drietal andere moties haal de echter de streep, ondanks het feit, dat minister Vondeling eer der over een „afschuwelijk mis- verstand" tussen de Kamer en zijne excellentie had gesproken. O, miskende minister! De Kamer moest hem wat meer sparen. Ten. slotte is hij toch een „Vonde ling"! (Nadruk verboden). Zeer lang en diepgaand hebben de bestuursleden van het Pro- duktschap voor margarine, vet ten en oliën gisteren het vraag stuk van het mengen van boter en margarine besproken. De minister van Landbouw heeft aan dit Produktschap en aan dat voor zuivel voorstellen gevraagd om de voorgenomen menging te verwerkelijken. Reeds sprak de vereniging van margarinefabrikanten zich uit tegen het mengen op dit tijdstip, omdat het brengen van melange naast margarine, luxe margarine en koelhuisboter naar de mening dezer fabrikanten vruchteloos zal zijn. In het huidige produktieproces van margarine past, naar het' oor deel der fabrikanten, botervet be zwaarlijk. Men moet of wel ge smolten boter toevoegen aan de margarine, of wel room, hetgeen grote vraagstukken van techni- OOST ZEEUWS-VLAANDEREN. ZONDAG 16 MAART. ZONDAG 23 MAART. Axel: 10 uur Ds. P. J. Pennings; '-.30 uur Vic. S. den Blaauwen. Heek: 10 uur en 2.30 uur Ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 10 uur Ds. K. Verbeek. Hulst: 10.30 uur Ds. R. G. J. Tim- :ners. Philippine: 2.30 uur Ds. E. Ed. Item. Sa.van Gent: 10 uur Ds. E. Ed. Stern. Sluiskil: 10 uur en 2.30 uur Ds. J. G. N. Cupédo. Terneuzen: 10 uur Vic. Joh Bre- s:et; 3 uur Ds. P. A. v. tl. Vlugt. Driewegen: 7 uur Vic. Jon. B.ezet. Zaïmslag: 9.30 uur Ds. Ph. M. Becht; 2.30 uur Eerw. heer C. H. Hejjboer. GEREFORMEERDE KERK. Axel: 10 uur en 3 uur Dr B A. Knoppers, van Soest Hoek: 10 uur en 2.bu uur Cand. A. Bolwijn, van Amsterdam Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. H. Pestman. Za.imslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. D. Middelkoop. GEREFORMEERDE KERK. (Onderh Art. 31 D.K.O.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. C. Bol. Terneuzen 10 uur en 3 uur Stud. v- Berg, van Kampen. DHR, GEREF. GEMEENTE. Z!ZwierS: 9'3° e" 230 uur Ds' P' GEREF. GEMEENTE. (Vlooswijkstraat.) Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. Aangeenbrug Hoek: 9.30 uur en 2 uur'leesdienst. Anti-communistisch wereldcongres Jn Mexico is dondere n een wereldcongres van anti-commu- 2 geopend waaraan afge- de i dèeteemèn.een derUgtal la"" Voorzitter Carlos Pena Botto i'narde dat er in cle afgelo pen 40 jaar 60 miljoen mensen °"r de communisten zijn ver beurd. Hij zei voorts dat Mexico ais hoofdkwartier zal fungeren voor het communistisch offen sief tegen Latijns Amerika en dal Uruguay voor de nodige gel den zal zorgen. GEREF. GEMEENTE. (Gebouw „Pro Rege".) Terneuzen: 10 uur en 3 uur lees dienst. OUD-GEREF. GEMEENTE, Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. A. de Reuver. NED. PROT. BOND. Terneuzen: (zaal Noordstraat 18) 10 uur Ds. S. A, Vis, van Aar denburg. LEGER DES HEILS. Terneuzen: 10 uur Heiligings samenkomst; 7.30 uur Verlos singssamenkomst o.l.v. ser-maj. C. Ras. ROOMS-KATHOLIEKE KERK. Axel: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10 uur H. H. Missen Philippine: 7.30 uur en 10 uur H. H. Missen. Sas van Gent7 uur, 8.30 uur er. 10 'uur H. H. Missen Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur, 10.15 uur H. II. Missen, Sluiskil: 6.15 uur, 8.30 uur,' 10.15 uur en 17.00 uur H. H. Missen. Westdorpe: 7 uur, 8,30 uur en 10 uur H. H. Missen. WEST ZEEUWS- VLAANDEREN. NED. HERV. KERK. ZONDAG 23 MAART. Aardenburg: 10.30 uur Ds. W. Met- ting van Rün. Biervliet: 10 uur Ds. W. S. Even huis. Breskens: 10 uur Ds. J. H. van Beusekom; 6.30 uur Ds. J. v. d. Graaff, van Nieuwvliet. (Biduur gewas). Cadzand: 10 uur Ds. A. C. W. ten Ca te. Groede: 10 uur Ds. M. de Jong. (Bed. Heilige Doop). Hoofdplaat10 uur Ds. J. Ejjgen- daal, (Biddag voor het gewas.) Nieuwvliet: 10 uur Ds. J. v. d. Graaff. (Bed. Heilige Doop.) Oostburg: 10 uur en 7 uur Ds. \V. S. Hugo van Dalen. Retranchement: 10 uur Ds. S. Tjjmstra. Schoondjjke: 10 uur Ds, P. A. L. Brink: .an. (Bidstond voor de oogst.) Sluis: 9.30 uur Ds. L. P. W. Groen veld. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. L P. W, Groenveld. St. Kruis: 9 uur Ds. YV. Melting van Rjjn: Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendjjke: Evert. Zuidzande: man. 10 uur Ds. C. var 10 uur Ds. H. Kuyl- WOENSDAG 26 MAART. ton, waardoor veel koelhuisboter boven de markt zal komen te hangen, het maken van melange vruchteloos zal zijn. Alleen bij zekerheid, dat geen koelhuis voor kunstmatig lage prijzen in de handel zal komen, zou men de sprong naar de melange kunnen wagen. Het publiek heeft na de oorlog nooit' om melange gevraagd, zo dat dit produkt met veel kosten en moeite geïntroduceerd zal moeten worden. Men kan desge wenst zelf mengen, zodat het brengen van melange op de markt van consumptieoogpunt uit' niet dringend noodzakelijk is. In de nota wordt van de vrij heid tot mengen geen aanzien lijke vermindering van het boter, overschot verwacht. Ter vergadering werd in den brede gepraat over de taak van de publiekrechtelijke organisatie en de wil van de minister. Het bleek, dat' men in meerderheid op een zelfstandig oordeel prijs stelt en dat men niet van zins was voetstoots op de wens van de minister tot melangefabricage over te gaan, na opheffing van het mengverbod. Deze vrijheid sche en bacteriologische aard, tot' mengen, zo werd met klem dus van houdbaarheid oproept', terwijl de smaak van de marga rine er niet door zal verbeteren. Bovendien zal een margarine- botermengsel een prijs vergen, die de prijs van koelhuisboter dicht zal benaderen. Het publiek zal in zo'n geval boter prefere ren. De fabrikanten zien een oplos sing in een algemeen menggebod van bijvoorbeeld vijf procent bo ter, hetgeen het boteroverschot zal doen verdwijnen, mits de re gering dan met een hogere prijs voor deze margarinemelange ge. noegen neemt. In een nota aan het bestuur van het produktschap werd dooi de leden van de coördinatiecom missie der zuivel-margarinepro- duktschappen onder meer ge steld, dat nu enerzijds volvette melk in de handel wordt gebracht en anderzijds een boteroverschot blijft dreigen van ongeveer 12.000 betoogd, is alleen een vrijheid om verlies te lijden. Hoewel men niet onwillig bleek ondanks moeilijkheden en kosten melange te fabriceren, bleef liet hoofdbezwaar, dat men er eco nomisch alleen maar een misluk- king van kan verwachten. Met algemene stemmen op één na besloot het bestuur de M. V. O. leden van de coördinatiecommis sie met het zuivelschap het bo vengeschetste standpunt in een vergadering van deze coördina tiecommissie te verdedigen. Luchtpostvervoer weer normaal Met ingang van gisteren ge schiedt, naar de centrale direc tie cler P.T.T. ons bericht, de verzending van luchtpost weer op de normale wijze. Bestrijdt tandbederf Zeer grote tube f U ct Familieverpakking 135 et - Normale tube ct Voop parelwitte tanden en een frisse mond DE BLOEMBOLLEN Door de zachte winter rekende men vrij algemeen op een bloei van de bolgewassen voor dit voorjaar. In februari zag men reeds velden crocussen in bloei en de vroege narcis sen stonden toen al in kop. De latere winter heeft het beeld natuurlijk ingrijpend gewij zigd. Gelukkig heeft de sneeuw vele gewassen tegen vorst en harde wind be schermd, maar dit neemt niet weg, dat men thans toch re kening moet houden met een belangrijke vertraging in de bloei, aldus een bericht van de provinciale V.V.V. Zuid- Holland. Ook dit kan tolver nog weer erg meevallen. Het is voor een groot gedeelte af hankelijk van het weer in de komende weken. Algemeen verwacht men, dat als het weer inderdaad be langrijk zachter gaat worden, de narcissen spoedig zullen bloeien, daar de gewassen reeds goed ontwikkeld waren vóór de vorst inviel. Als het weer dus spoedig zou omslaan kan men tijdens het weekend van 29/30 maart reeds de eerste velden narcissen in bloei verwachten. Uiteraard zal dit nog zeer incidenteel zijn, maar het begin is er dan toch. HOND ZOOGT STIERTJE Een hond van de heer S. Booi te Drachten heeft een stierkalf van vijf weken geadopteerd dat zich door de kleine zwarte hond van moedermelk laat voorzien. Het kalfje is ongeveer tweemaal zo groot als de hond. PerUkt toi t* ifk dafaii N'B'E R CS N ÓYL'ÏIU R'EiA U - Ï'V, i:W. -• - J - -.ïtiERNEUZEN TELEFOON 2304 NOORDSTKAAT 7$ ITALIË Nieuwe „Prato-affaire" In Toscane vraagt men zich af of zich opnieuw een geval zoals dat van Prato in de pro vincie zal voordoen. De pastoor van een andere Toscaanse plaats, Roccast-rado bij Grosset-o, heeft nJ. een waar schuwing aan de kerkdeur laten aanbrengen, dat de woningen van echtparen die alleen voor de wet zijn getrouwd van de Paaszegening uitgesloten wor den. In Italië is het gebruikelijk, dat met ingang van Pasen de pastoors en hun medewerkers openbare gebouwen, woningen en werkplaatsen zegenen. In zijn waarschuwing herin nert de pastoor van Roccastra- do, Don Bailo, eraan dat de kerk Rooms-Katholieken die al leen voor de wet getrouwd zijn, als „openbare zondaars, die in de schandelijke staat van con cubinaat leven" beschouwt. Vele aanhangers van linkse partijen, die alleen voor de wet zijn getrouwd, hebben thans be sloten de advocaat van Gros- seto in de arm te nemen om een proces wegens smaad te be ginnen tegen de pastoor van Roccastrada. BELGIË aantal gedeeltelijk en toevallig werklozen met 45,450 en daalde het aantal volledig werklozen met 471. De aanzienlijke toename der werkloosheid wordt toegeschre ven aan de ongunstige situatie in de textielindustrie, de pro- dukt-ievermindering bij de ko lenmijnen en aan de koude, die van invloed was op de bouwbe- drijvigheid. PERZIË De werkloosheid Het aantal werklozen in Bel- gi. is in de week per 15 maart j.l. volgens officiële opgave ge- st-egert met 45.000 tot- 233,073, van wie 113,933 volledig en 119,140 gedeeltelijke of toevalli ge werklozen. Vergeleken met cïe voorafgaande week steeg het Door AGATHA CHRISTIE. 32) Toen de betekenis van mon sieur Boucs woorden hem dui delijk werd, raakte Pierre Mi chel in een hevige staat van op winding. „Het is niet waar. mijnheer het is niet waar!" riep hij. „U beschuldigt mij van de mis daad MijIk ben onschuldig Ik ben absoluut onschuldig Waarom zou ik een mijnheer willen vermoorden, die ik nog nooit gezien heb?" „Waar was je toen mrs. Hub bard belde?" „Ik zei u ai, mijnheer, in de volgende wagen, in gesprek met mijn collega." „We zullen hem laten komen". „Doet u dat, mijnheer. Ik sta er op. Doet u dat." De conducteur van de volgen de wagen werd geroepen. Hij be vestigde onmiddellijk de verkla ring van Pierre Michel. Hij voegde er bij, dat de conducteur van de wagen voor Boekarest oofe aanwezig was geweest. Met hun drieën hadden ze gespro ken over het oponthoud, veroor zaakt door de sneeuw. Ze had den zowat tien minuten gepraat toen Michel meende dat hij een n bel hoorde. Toen hij de deuren uostburg: 7 u. Lit. Avondgebed, opende, die de twee wagens ver- Nadruk verboden. bonden, hadden ze het allen duidelijk gehoord. Een bel rin kelde herhaaldelijk. Michel was er op een draf naar toe gelo pen. „Dus u ziet, mijnheer, ik ben niet schuldig!" riep Michel, ver ontrust. „En deze knoop van een wa- gon-lits-uniform hoe verklaar je die?" ..Dat kan ik niet, mijnheer. Het is me een raadsel. AWmijn knopen zitten er aan De andere conducteurs ver klaarden ook, dat ze geen knoop verloren hadden. Ook waren ze volstrekt niet in mrs. Hubbards coupé geweest. „Wees nu eens kalm, Michel," zei monsieur Bouc, „en ga met je gedachten terug naar het ogenblik dat je naar de bel van mrs. Hubbard liep. Kwam je iemand tegen in de gang?" „Neen, mijnheer." „Zag je iemand van je weg gaan in de andere richting?" „Ook niet, mijnheer." „Vreemd," zei monsieur Bouc. „Niet zo erg", zei Poirot. „Het is een kwestie van tijd. Mrs. Hubbard wordt wakker en merkt, dat er iemand in haar coupé is. Een paar minuten ligt toen naar buiten in de gang. ze verlamd, met gesloten ogen. Waarschijnlijk glipte de man Dan begint ze te bellen. Maar de conducteur komt niet dade lijk. Het is pas de derde of vier de bel, die hij hoort. Ik zou zeg gen, dat er ruimschoots tijd was." .Waarvoor? Waarvoor, mon cher? Bedenk dat er dikke ho pen sneeuw om de trein heen zijn. „Er waren twee dingen moge lijk voor onze geheimzinnige moordenaar," zei Poirot lang zaam. „Hij kon zich terugtrek ken in een van de toiletten, of hij kon verdwijnen in een van de coupé's." „Maar de coupé's waren alle maal bezet." „Ja." „Je bedoelt dat hij in zijn eigen coupé kon gaan?" Poirot knikte. „Dat klopt dat klopt" mom pelde monsieur Bouc. „In die tien minuten afwezigheid van de conducteur, komt de moorde naar uit zijn eigen coupé, gaat naar die van Ratchett, ver moordt hem, sluit en grendelt de deur van binnen, gaat er uit door de coupé van mrs. Hub bard en is veilig terug in zijn eigen coupé als de conducteur komt." Poirot mompelde„Het is niet zó eenvoudig, mijn vriend. On ze vriend, de dokter hier, zal je dat vertellen." Met een gebaar beduidde mon sleur Bouc, dat de drie conduc teurs konden gaan. „We moeten nog acht reizi gers spreken," zei Poirot. „Vijf eerste-klas reizigers prinses Dragiloff, graaf en gravin An- dreny. kolonel Arbuthnot en de heer Hardman. Drie tweede-klas passagiers miss Debenham, Antonio Foscarelli en de kame nier, fraulein Schmidt". „Wie wil je het eerst spreken de Italiaan?" „Wat zaag je door over je Italiaan". Nee, we zullen begin nen met de top van de boom. Misschien wil madame la prin cesse zo goed zijn ons een ogen- blik af te staan. Breng die bood schap aan haar over, Michel". „Oui, monsieur", zei de con ducteur, die juist de wagen ver liet. „Zeg haar dat we haar in haar coupé kunnen verhoren als ze de moeite niet wenst te doen, hier te komen", riep mon sieur Bouc. Maar prinses Dragiloff sloeg dit af. Ze verscheen in eigen persoon in de restauratia-wa- gen, neeg licht haar hoofd en ging tegenover Poirot zitten. Haar klein, kikvorsengezicht leek nog geler dan de vorige dag. Ze was zeker lelijk, en toch had ze ogen als juwelen, donker en gebiedend die latente ener gie verrieden en een geest kracht, die onmiddellijk te voe len was. Haar stem was diep, heel dui delijk, met een enigszins knar sende klank. (Wordt vervolgd.) Radiorede van de sjah De sjah van Perzië heeft gis termorgen in een radiobood schap aan het Perzische volk ter gelegenheid van het Perzi sche nieuwjaar gezegd, dat zijn geliefde echtgenote zijn trouwe metgezel is geweest in de moei lijke ogenblikken van zijn le ven. Maar van de eerste dag van zijn bewind af, had de sjah voor God gezworen zijn leven voor zijn vaderland en de be langen van het Perzische volk te zullen opofferen. Ook mijn laatste besluit, aldus de sjah, is genomen voor het welzijn van het land en het behoud van de erfelijke monarchie. Na een overzicht gegeven te hebben van hetgeen in het af gelopen jaar tot stand is ge bracht, vooral op het gebied van openbare werken, gewaagde de sjah van de olie-overeenkomst met de Italiaanse onderneming Agip Mineraria". „Wij zijn het eerste olie-producerende land dat erin geslaagd is dergelijke voordelige voorwaarden te ver krijgen". De sjah besloot met de woorden„Onze situatie is duidelijk. Wij hebben alle reden om de toekomst met vertrou wen tegemoet te zien". FRANKRIJK Geen vliegtuigen maar trekvogels Dezer dagen werd er, zoals gemeld, door de Franse staats secretaris voor de luchtmacht, Christiaans, op een politieke bijeenkomst gewag van gemaakt dat achttien niet-geïdentificeer- de vliegtuigen in de nacht van dinsdag op woensdag boven Oost-Algerië zouden hebben ge vlogen. Dat was door de beman ning van Franse radarinstalla ties in Tunesië geconstateerd. Later is echter door het kabinet van de minister voor Algerië nader verklaard, dat het geen vliegtuigen waren geweest maar.... trekvogels die in de richting van de Middellandse Zee overvlogen. Men had dan ook helemaal geen motorgeronk waargenomen en het tempo van verplaatsing was ongewoon langzaam geweest. ARGENTINIË. Ministers dienen ontslag in Cesar Alconada Aramburu, Ar gentijns minister van Binnen landse Zaken en zijn collega van Onderwijs, Arnesto Salas, heb ben hun ontslag ingediend. Zij zijn het niet eens met de politiek van de regering-Aramburur, die welwillend staat tegenover deel neming van buitenlands kapitaal aan de exploitatie van de Argen tijnse olievelden.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 3