UIT DE PROVINCIE Eric de Noorman De ontembare landbouw-garantieprijzen BEURSO VERZICHT TELEVISIE door ons geïnstalleerd geeft de meeste voldoening GERRIT DE JONGE AGENDA ZONDAGOIENST AkLEN Verlaging van de Engelse Voorbereiding nationale campagne tegen baldadigheid 2 DE VRIJE ZEEUW Zaterdag 22 maart 1955. Voor de zondag TERNEUZEN. RETRANCHEMENT. SAS VAN GENT. ZAAMSLAG ZUIDZANDE Intrekking !andarb;icbrswet „FRISSE LENTE" Sneeuw, vorst en zware stormen DJAKARTA MELDT VORDERINGEN IN MIDDEN-SUMATRA LEERLINGEN VAN JAPANSE MODEVAK SCHOOL DREIGEN MET ZELFMOORD TOEGEPASTE PSYCHOLOGIE Plan voor aanleg olieleiding van Perzische Golf naar Turkse Middellandse Zeekust opgegeven K. P. M. FLAUW Beursindices Nabeurskoersen Oranjestraat 2 Tel. 565 AXEL MINISTER HOFSïKA OVER LANDBOUWGRONDEN IN BRAAKMANPOLDER. In het voorlopig- verslag van de Eerste Kamer over de begro ting van Financiën zijn vragen gesteld over de maatregelen, welke de dienst der domeinen door middel van uitgifte van grond in de Braakman polder heeft genomen dan wel zal nemen ten behoeve van de ten Westen van de Braakman ge legen landbouwbedrijven, waar van de gronden tengevolge l'jden. In zijn memorie van Ant woord geeft minister Hofstra hierover de volgende inlichtin gen: Reeds voor de bedijking van de Braakman waren er in de na bijheid en ten Westen en ten Oosten daarvan gelegen gronden, die door hoogteligging ten op zichte van het polderpeil en door liet bodempioliel teen dunne klei- of zavellaag op zand) van verdroging hadden te lijden. Na de bedijking is de situatie deze, dat er enerzijds gronden zijn, die voorheen, o.m. tengevolge van zoute kwel, wateroverlast had den doch tengevolge van de be dijking aanmerkelijk in produk- tiviteit zijn toegenomen, en an derzijds gronden, waarop zich in sterkere mate dan voorheen verdrogingsversehijnselen voor doen. Daartoe door gedeputeer de staten van Zeeland uitgeno digde deskundigen onderzoeken of en in hoeverre het mogelijk is de water houding in de om geving van de Braakman Ie ver- beleren. Tot nog toe hebben zij niet gerapporteerd. Intussen gaat de dienst der domeinen na of rechtstreeks of middellijk met behulp: van gron den in de Braakmanpolder van in de omgeving gelegen bedrij ven, die te klein zijn en/of ver drogende gronden hebben, de produktiviteit kan worden ver groot. De voorlopige conclusie is. dat er in dit opzicht mogelijk heden zijn. De zaak verkeert nog /in het stadium van voorberei dende besprekingen met hierbij betrokken eigenaren en grond gebruikers. Ik ben de goede Herder. De goede Herder stelt Zijn leven voor de schapen. Joh. 10 11. Onder vele beelden stelt de Heer en Heiland zich zelf in Zijn zondaarsliefde aan ons voor. Lie felijker beeld is er evenwel niet te beuenken dan dat van de goede Herder. De huurling, zoais ue Heer verder verklaart, moge vluchten, ais gevaar de schapen dreigt, hj is ook maar een huur ling. De goede Heraer kent de schapen als Zijn eigendom, Hij treecit voor hen in. rlij stelt zich in de plaats des gevaars om heit te nekken. Ja, waar geen ander middel en geen andere weg is om hen te uehouden, offert Hij zijn eigen leven op. Niet ieder voeit de diepe zin van dit öeeid, niet ieder erkent zien een scnaap van de Herder. Velen zeggen te dezen dage: lk heb geen herder van node, ik kan zelf de beste weide wel vinden. Gevaar voor dwalen bestaat voor mij niet. gij, die dit leekt, wellicht een scnaap, dat veelmaais ge dwaald heeit en zijn weg verlo ren heeit, maar uit de nood zij ner ziel roept om hulp? Hebt gij niet ervaren, dat een Sterkere moet komen in uw leven, om de boze invloed van de verleider te niet te doen? En gij, die schreit om Hem in de nood uwer ziel, „hoort gij de stem des goeden Herders niet? Hij staat aan uw deur". En ieder van ons geldt deze verzekering der hoogste liefde: Kij stelt Zijn leven voor de scha pen. Groot is 't heil van Jezus' vrinden, Komt dan allen, komt tot Hem, Zoekenden, gij zult Hem vinden, Dwalenden, hoort naar Zijn stem. Uit 't Nieuw Bybels Dagboekje.) ZATERDAG 22 MAART. TERNEUZEN.: Luxor-Theater, 8 uur: „Mijn hart zingt voor jou". Concertgebouw, 8 uur: „De slag om het vrouwenfort". AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „De trein van tien voor drie". SAS VAN GENT: Olympia- Tneater, 8 uur: „Nina". HOEK: Hotel 's Lands Welva ren, 6.30 uur: Grote prijskaar- ting. ZONDAG 23 MAART. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 2 uur: De slag om het vrou wenfort; 4.30 en 8 uur: Mijn hart zingt voor jou. Concertgebouw, 8 uur: De slag om het vrouwenfort. AXEL: Het Centrum, 3.45 uur: De trein van tien over drie; 8 uur: Bandieten van de auto baan. SAS VAN GENT: Olympia- Theater. 2.30 uur: De stad der verschrikking; 5 en 8 u.: Nina. Raadsvergadering. In de op donderdag 27 maart, des avonus te 7 uur te houden openbare vergadering van de ge meenteraad komen o.m. de vol gende punten in behandeling: Voorstel van burgemeester en wetnouders tot het verlenen van eervol ontslag aan de heer C. M. v'/eststrate, oneer dankbetuiging voor de in die betrekking gedu rende 22 jaren bewezen diensten. Voorstel tot benoeming van leden in het bestuur van de oticnting beschuttende Werk plaatsen Midden Zeeuws-Vlaan- deren. Voorstel tot aankoop van een perceel grond: a. aan de Zuidlandstraat. b. aan de Stationsweg. Voorstel tot verkoop van een perceel grond: a. aan de Spoorstraat. b. in de Noordpolder. Voorstal tot het verlenen van medewerking ingevolge art. 72 oer L.O. wet Ia20 aan het be stuur van de R. K. Ulo-school voor aanschaffing van nieuwe meubelen e.a. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding aan ue bijzondere kleuterscholen over 1957. Voorste) tot het vaststellen van een nieuwe vleeskeu rings veror dening. Voorstel tot wijziging van de gemeente-begroting en die van oe Dienst voor Maatschappelijke Zorg over 1957 en 1958. Bij de ingekomen stukken is een senrijven van Gedeputeerde Staten van Zeeland, dat in be ginsel geen bezwaar hebben te gen het verlenen van een jaar lijkse bijdrage voor verbouwing van het Concertgebouw. Oudste burgers. Op woensdag 12 maart j.l. oveueea alhier op ruim 98-jqpige ieeitijd, h erneuzens ouasre in woner, de heer J. Corneiissen, die ue laatste jaren inwonend was bij één zijner kinderen in de Beatrixstraat alhier. Hij is op zaterdag 15 maart j.l. naar zijn laatste rustplaats gebracht. Thans is een uame de oudste in de ferneuzense samenleving en wel mevrouw A. van Doese laarKooman, die juist vandaag 98 jaar oud wordt. Xe Sluiskil kent vrijwel een ieder haar, want daar is zij geboren en getogen. Aangezien zjj^de laatste tijd wat meer rust en verzorging van noae heeft, is zij thans inwonend bij haar zoon en schoondochter, de heer en mevr. Van Doese laarGroot, Axelsestraat 22, alhier. Overigens is zij nog erg bij de pinken en helder van geest. Ook van deze plaats; „Harte- iijke gelukwensen aan onze oudste!" Mutatie Rijksbelasting dienst. De heer H. Wentink, hoofd assistent van 's Rijksbelastingen, werkzaam bij de Reco alhier, is met ingang van 1 april a.s.' in gelijke functie overgeplaatst naar Apeldoorn. Kandidatenlijst C. H. U. In een gehouden algemene le denvergadering van de Chr. Historische Kiesvereniging werd de kandidatenlijst voor de ge meenteraadsverkiezing als volgt samengesteld: J. A. de Feijter, D. M. Ollebek, D. Waverijn, Al. P. Schooff, P. Doetjes, P. Gerreman, A. J. J. Riemens, A. van Aken, G. Wijnen, o. A. van Riet en D. Moret. Nieuw Oranje-comité In een matig bezochte samen komst in de scuool werd donder dagavond een nieuw oranje-comi té gevormd, bestaande Uit 3 da mes en 6 heren. Zo spoedig mo gelijk zullen de functies worden veraeeid. De vergadering werd geleld door de heer G. de Smidt. Burgemeester Leenhouts woonde de vlot verlopen vergadering bij. Hij sprak zijn voldoening uit over het totstandkomen van het nieu we comité en wenste het bij zijn werk veel succes toe. Gemeenteraad. Donderdag kwam de Sasse raad in een korte zitting bijeen ter afhandeling van een tweetal dringende zaken. Ais eerste punt stond op de agenda het aangaan van een geldlening met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten (t.w. 2e voorkeurslening.) Volgens de voorzitter gaat het om een bedrag van 32.000 en wordt het totaal van de ver strekte leningen nu ƒ232.010. Deze bedragen zijn bestemd voor consolidatie van reeds aangega ne leningen. Voor Sas van Gent staan nog altijd 21 woningen op het pro gramma, maar wat er van te recht zal komen nu van de 500 toegewezen woningen aan Zee land Middelburg, Vlissingen en Terneuzen met zulke grote hap pen zijn weggelopen dat er nog maar 75 woningen te verdelen blijven, is ook voör de burge meester een raadsel. De heer Stevens informeerde welk bedrag voor woningbouw gereserveerd blijft. De voorzitter antwoordde hier op niets, want als er woningen worden toegewezen aan de ge meente, is de financiering hier van verzekerd. Zonder hoofdelijke stemming werd hierop de geldlening goed gekeurd. Vervolgens kwam aan de orde de benoeming van een onder wijzer in vaste dienst aan de openbare lagere school met in gang van 1 april a.s. ter voor ziening in de vacature ontstaan door het overlijden van de heer Trimpe Burger. Volgens de burgemeester is er maar één sollicitatie binnenge komen, de enige gegadigde is de heer Koot -uit De Bilt. Volgens het hoofd der school is de proef les goed verlopen, de inlichtin gen zijn behoorlijk, de enige voorwaarde, die de heed Kools ge steld heeft, is, dat er een spoe dige beslissing moest vallen want dat hij ook nog andere pijlen op zijn boog had en dat hem per 1 juli a.s. een woning zou worden ter beschikking gesteld. B. en W. kunnen aan deze laat ste eis voldoen, waarna de heer Koot met algemene stemmen werd benoemd. „Siniavi"-koilekte voor Suri name en Nieuw-Guinea. Het „Simavi"-comité hier ter plaatse zal in de week van 24 z9 maart a.s. haar jaarlijkse in zameling houden ten behoeve van de vereniging tot medische hulp in tropemand voor alle ge- zinuten. De opbrengst is bestemd voor Suriname en Nieuw-Guinea. Het bestuur van „Simavi" heeft n.l. oesioten om in deze verwarde en onzekere toestand ook aan de Nederlandse artsen in Indonesië niets te zenden. Veel geld is nodig voor bouw, inrichting en steun bij de exploi tatie van een wijkgebouw, annex polikliniek in Paramaribo, Suri name. Voorts vragen de beide nospitalen in Suriname's bosland regelmatig hulp van „Simavi." Eén der artsen op Nieuw-Gui nea zou graag de beschikking kiijgen over een polikliniekboot ter bestrijding van malaria en tuberculose in een streek, die op geen andere wijze te bewerken is. Het comité hoopt en vertrouwt, dat ook dit jaar door de Neder landse burgerij de benodigde gelden bijeen zullen worden ge- oracht. Vergadering Volksonderwijs. De afdeling Zuidzande van Volksonderwijs hield in hotel „De Rode Leeuw" haar vergadering. In zijn openingswoord zeide de voorzitter het te betreuren dat er voor deze vergadering een ge ringe belangstelling bestond. Spreker deelde verder mede, dat de contributie met ingang van dit jaar moest worden verhoogd tot 3,Het aantal gewone le den per 1 januari j.l. bedroeg 115 en 6 leden-huisgenoten. Van zaterdagmiddag 12 uur tot maandagochtend 8 uur wordt de praktijk der artsen waargeno men door dokter P. J. Nijsten, ,el 232-1. Apotheek geopend; Klaassen, Noorcistraat 54. wordt overwogen Minister Hofstra zal met mi nister Vondeling overleggen, of de landarbeiderswet, die vrijwel niet meer wordt toegepast, zal worden ingetrokken. Deze wet opende aanvankelijk voor landarbeiders de mogelijk heid, de eerste stap te zetten op de weg, welke leidt naar het ver werven van de positie van zelf standig landbouwer. De positie van de landarbeiders is echter sinds 1945 belangrijk verbeterd. Voorts past versnippering van cultuurgrond niet in het door de regering voorgestane land bouwbeleid. Daarom is de minis ter van mening, dat de wet moet worden ingetrokken. Dit deelt minister Hofstra mee in zijn memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over de begroting van Financiën. De Engelse regering heeft don derdag aangekondigd, dat het bedrag, dat beschikbaar zal wor den gesteld voor het betalen van garantieprijzen aan de En gelse boeren voor hun produk- ten in het begrotingsjaar, dat de volgende maand begint, met 19 miljoen pond sterling vermin derd zal worden. In een officieel witboek wordt medegedeeld, dat de garantie prijs voor melk met 1 penny per gallon verlaagd zal worden. De melkproduktie blijft toenemen en is thans aanzienlijk groter dan de tegenwoordige behoef ten, hetgeen ongewenste gevol gen heeft, zowel in Engeland als elders, met name in het gemene best, zo wordt medegedeeld. De overproduktie van melk draagt mede bij tot het tegenwoordige lage niveau der prijzen van zui- velprodukten in Engeland. Verder wordt de garantieprijs voor kippe-eieren met 1% penny per dozijn verlaagd, die voor eende-eieren met 1 penny per dozijn. De garantieprijzen voor vette varkens zullen verlaagd worden met 2 shilling per 20 lbs, Zoals bekend is geruime tijd geleden opgericht het comité nationale campagne tegen bal dadigheid", waarin zitting heb ben genomen vertegenwoordi gers uit de categorieënOnder wijs, scheepvaart, reddingswe zen, industrie, havenwezen, sport en spel, bouwwezen, jeugdorga nisaties, visserij, middenstand, bankwezen, verzekeringswezen, accountancy enz. Verder waren de elf commis sarissen van H.M. de Koningin terstond bereid het ere-comité te vormen voor een landelijke cam pagne. Inmiddels zijn bezwaren naar voren gekomen tegen het leggen van de anti-baldadigheid cam pagne in handen van een be paalde landelijke organisatie. Het comité is tot de conclusie gekomen, dat gezien de aard van het te bestrijden euvel bin ding aan één bepaalde organi satie te beperkt was en gestreefd zal moeten worden naar een bundeling van activiteiten van al die verenigingen en organisa ties, die reeds positief in beperk te vorm op dit terrein werkzaam zijn. Daarom is het de nadrukkelij ke wens van het comité „natio- In de vakature in het' bestuur werd voorzien door benoeming van de heer P. de Veij, Over 1957 was er een batig saldo van 325,02. De kas van de bibliotheek sloot met een batig saldo van 159,75. De voorzitter wekte de aanwezigen op de bi- bliotheek onder de aandacht van de inwoners te 'olijven brengen. Na het afwerken van het huis houdelijke gedeelte volgde tot slot' de vertoning van enkele in teressante films. nale campagne tegen baldadig heid" voorlopig slechts tot 31 december 1958 het negatieve werk te verrichten, verbonden aan deze grote landelijke cam pagne. Het wenst hierbij niemand uit te schakelen of in de weg te staan en wil alleen ten behoeve van die verenigingen en organi saties, die plaatselijk of regio naal in beperkter vorm positief de baldadigheid helpen bestrij den. Het comité vraagt daartoe sympathiebetuigingen en mede werking. t Het adres van het comité na tionale campagne tegen balda digheid isSeinpoststraat 35, Scheveningen, telefoon 550408, of b.g.g. 557861). In vele delen van Europa en in het oostelijk deel van de Verenig de Staten is de lente gisteren in gezet met sneeuw, vorst en zware stormen. Sneeuw viel er in Frankrijk, Duitsland, Italië, Oostenrijk, Bel. gië en Tsjecho-Slowakije. In Oost- Duitsland werd het verkeer be lemmerd door ijs. .T.n vele Noord- italiaanse steden viel een zwaar pak sneeuw. In Rome regende het. Genua ging vrijdag gebukt onder een gierende storm. In Tsjecho-Slowakije raakte 't' telefoonverkeer als gevolg van de zware sneeuwval in de war. In Praag vielen de openbare ver voersmiddelen uit. Stockholm be leefde de koudste lentedag in 18 jaar. In Zwitserland genoot men vrij dag echter van lenteweer, doch in de bergen wordt sneeuw ver wacht en in sommige gebieden bestaat lawinegevaar. Zware stormen hebben ook in de oostelijke staten van de Ver enigde Staten moeilijkheden bij het verkeer en schade veroor zaakt. Vliegtuigen konden niet opstijgen, president Eisenhower moest een reis naar West Point uitstellen, de dienstregeling van de treinen kwam in de war. De lentedag werd in Japan, evenals vorige jaren, gevierd als een nationale feestdag. Miljoe nen Japanners brachten het tra ditionele bezoek aan de graven van hun voorouders. In Tokio werden speciale gebeden gezegd voor de zielen van 15 sledehon den, die de Japanse Zuidpoolex peditie de vorige maand op het Ongul-eiland moest achterlaten. maar de kwaliteitspremies voor baconvarkens zullen met 6 pen ce per 20 lbs verhoogd worden. Om de produktie van kwali teitsvlees aan te moedigen zal de garantieprijs van vet vee ver hoogd worden met 1 shilling per 112 lbs levend gewicht. De ga rantieprijzen voor vette schapen en lammeren en de wolsteun blijven onveranderd. De garantieprijs voor tarwe wordt met 6 pence per 112 lbs verlaagd. In de garantieprijzen voor gerst, haver, rogge, aardap pelen en suikerbieten wordt geen verandering gebracht. Volgens een bericht van het hoofdkwartier van het Indonesi sche leger te Djakarta, van vrij dagavond, hebben troepen van de centrale regering onder comman do van overste Bedjo troepen van de tegenregering gevangen geno men die Kota Tengah, aan de ri vier de Roken in Midden-Suma- tra, verdedigen. Deze troepen van de rebellen boden geen weer stand, aldus het bericht. De een heid van Bedjo heeft, aldus de mededeling verder, op 14 maart Ragan Si Api Api, de grootste vissersplaats gelegen aan de oostkust van Midden-Sumatra, bezet en trokken sedertdien oost waarts, aldus de mededeling. Vijftig meisjes-leerlingen van een modevakschool te Ebina, bij Jokohama, hebben ge dreigd zich van het leven te beroven door te veel slaapta bletten in te nemen als een van de leerkrachten van de school z'n ontslag niet neemt. De meisjes menen, dat de be trokkene wel alles weet van het knippen en vervaardigen van kimono's maar totaal geen verstand heeft van de Westerse damesmode. De schoolleiding heeft de slaap tabletten die de meisjes wil len slikken als hun eis niet wordt ingewilligd in beslag genomen. Elk meisje bleek acht tabletten bij zich te heb ben. De directeur heeft toe gezegd, de eis van de meisjes in overweging te zullen ne men. Een psychiater, dr. Hanley, I sprak woensdagavond tot een overvolle zaal, hoewel het onderwerp waarover hij tot militairen zou spreken een aergelijke opkomst niet zou aoeu verwaenten. De reden was, aat de mili taire ciuo van Calgary in Canada die de avona orga- nisecrue, wijs was geworden door een pijnlijke ervaring, tir daagde na. niemand op toen ar. Hanley onlangs zou spreken over Jeugacrtmina- lueit Men konuigae toen een nieuwe lezing aan over net onaerwerp „Sexualiteit en hoe men een miljoen dol lar kan verdienen zonder te werken". Di. Hanley begon zijn le zing met ae woorden: „Dit is een truc. Het is bekend, dat iedereen aanleiding zat vin- a en te komen luisteren naar iemand die spreekt over sexualiteit of een manier om gemakkelijk geld te verdie nen". Zijn werkelijke onder werp was: „Kracnten in de menselijke natuur die de ooriog veroorzaken". Het plan der internationale oliemaatschappijen voor de aan leg van een net van olieleldin- gen van de Perzische Golf naar de Middellandse Zeekust van Turkije, waarvan de aanlegkos- ten op 3 miljard gulden werden geraamd, is opgegeven, aldus meldt de „Financial Times'. Wel zullen de bestaande olie- buisleidingen worden uitgebreid. Volgans het blad is men tot dit besluit gekomen, omdat de bestaande vervoersmogelijkhe den voor olie of die waarvoor vaste plannen bestaan, naar thans aangenomen wordt, vol doende zijn om in de oliebehoef ten van Europa in de eerstko mende jaren te voorzien, zelfs in het geval van een noodtoe stand, zoals die zich bij de slui ting van het Suezkanaal heeft voorgedaan. Een belangrijke factor voor het nemen van dit besluit was het steeds groter wordende overschot aan tank schepen na de gebeurtenissen rond het Suezkanaal, alsmede de grote uitbreiding dér oliepro- duktiecapaciteit in hat wasten, vooral in Venezuela. Verwacht wordt, dat het grote overschot aan tankschepen minstens tot in de eerste jaren na 1960 zal voortduren. De gepubliceerde berichten over de Koninklijke Paketvaart Maatschappij, dat al haar sche pen, die in Indonesische ha vens worden vastgehouden, door de Indonesische regering zou den worden vrijgegeven, lieten niet na van invloed te zijn op de koers van de aandelen. De directie van de K.P.M. te Am sterdam deelde echter mee, dat zij noch van Indonesische zijde noch van haar kantoor in Dja karta tot op heden iets over de vrijgave van haar schepen heeft vernomen. De koers van de aandelen stelde zich gistermid dag echter een achttal punten lager. De opening geschiedde op 115, nadat een enkel stuk in de niet-officiële ochtendhandel op 113 van de hand was gedaan Geleidelijk aan herstelde de koers zich tot 116 117, tegen een slotprijs van donderdag 123. Indien de schepen niet vóór 9 april worden vrijgegeven, heeft de K.P.M. een claim op de assuradeurs van 20 mil joen. Op deze claim waren de laatste tijd nogal wat aandelen uit de markt genomen. Tenge volge van gemelde publicaties volgde gisteren een koersreac- tie. Dé flauwe stemming voor de aandelen K.P.M. was van in vloed op de overige scheepvaart waarden, die vrijwel over de ge hele linie 1 tot 2 punten lager openden. In het verdere beurs- verloop werd dit verlies vrijwel geheel teniet gedaan. Er was ruime handel in deze hoek. Voor de internationale waar den bestond heel weinig belang stelling. Unilevers, Philips en A.K.U.'s waren prijshoudend, doch aandelen Kon. Olie stel den zich iets beneden de vorige slotprijs. Nu de vrede bij de K.L.M. getekend is, en het werk weer met frisse moed is hervat, betekende dit voor de aandelen van de maatschappij een stimu lans, waardoor de koers zich wederom kon verbeteren tot 109.70, een gulden hoger dan donderdag, toen de koers een winst boekte van ƒ2.50. Cultu res verdeeld, Amsterdam Rub ber iets hoger, Verenigde Deli's wat lager. De staatsfondsen ver anderden t.o.v. donderdag hoe genaamd niet. De 5',i procent obligaties van de Bank voor Nederlandse gemeenten werden op 101 a 101U (101) vernomen. De woningbouwlening werd iets lager op 10714 tot 107>/2 107' - geadviseerd. De handel op de obligatiemarkt was belangrijk stiller dan de vorige dag. Prolongatie 4\i procent. Int. concerns Industrie Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen 19/3 20/3 21/3 256.57 257.58 256.91 136.42 136.61 136.19 123.34 124.83 124.62 109.66 109.01 108.68 70.11 70.02 69.65 181.08 181.66 181.15 Kon. Olie: j 153.00—155.00 Unilever: 335 VÏ— 336 Philips: 264 153.20) (334%) (264%) 121. Zodra 't begint te schemeren zet het leger van Erwin zich in be weging naai hel moeras. Een grote zwarte vogel vliegt geluidloos over de krijgersstoet. „Een slecht teken", mompelt Svein, terwijl hij de vogel met de ogen volgt. Het is stil, al te stil naar zijn zin. Op het ogenblik dat de gids op het punt slaat, het moe. ras te betreden houdt Svein hem staande. „Luister man", zegt hij scherp, „dit plannetje om door het moe ras te trekken, is naar mijn smaak bar ongezond. Ik bedoel, dat hei mijn instemming niet heeft". „Je hoeft niet bang te zijn", ant woordt de man her.i trouwhartig aanziend, „er gebeurt niets". „Hou je mond, kerel", schreeuwt Svein driftig, „wie heeft het over oang zijnAls hier iemand bang moei zijn, dan ben jij dat want ont houdt goed dat zodra je één ver dachte oeweging maakt, dit ook je laatste zal zyn, want ik blijf ach ter je lopen Op dat ogenblik wordt zijn aan dacht at^eieid door beroering on der de manschappen. De reden wordt hom duidelijk als hy de gebarende gestalte van de skalde gebarende skaide op een paard ziet verschijnen. Een verwensing mompelend wijst hij da gids op de ruiter. „Over verraad gesprokén, let goed op hoe ik met die verrader daar om spring". OPENBARE RAADSVERGADERING. De burgemeester van Terneu zen brengt ter algemene kennis, dat een openbare vergadering van de raad dier gemeente is be- egd tegen donderdag 27 maart IC58, te 19.00 uur. Terneuzen 21 maa.t 1958. De burgemeester voornoemd, P. TELLEGEN.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 2