De teruggave der K.P.M.- schepen Sagan, Politie, Soedan, Syrië, Sumatra en Soekarno De werkgelegenheid op langere termijn Schiphol draait op volle toeren Op Nieuw-Guinea is cobalt en nikkel exploitabel Weeroverzicht «Victory» en «Faicon» \f OERMAN- de PAUW HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN TUpjprTere huid? WEERBERICHT ZATERDAG 22 MAART 1958 12e Jaargang Nr 4326 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen Prinsessen Beatrix en Irene bij huwelijk van Prinses Marie van Luxemburg Indonesië Industriële werkgevers vragen maatregelen MODERNE RAKETWAPENS AUSTRALIË BEMIDDELT NIET NIEUWE SLAG OM MEDAN? DE OPSTANDELINGEN EN OLIE-INSTALLATIES TE PAKAN BARU VLIEGVELD VAN MEDAN VOOR BURGERLUCHTVAART GESLOTEN Djakarta meldt; REBELLEN BIJ HET TOBAMEER OMSINGELD Radio-PadanS: ZUID-SUMATRA ZAL VUREN OP VLIEG TUIGEN VAN DE CENTRALE REGERING DEENS VRACHTSCHIP BESCHOTEN DOOR INDONESISCHE MARINE Frankering btf abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de San de Redactie-adres: Noordstraa 5557 Administratie-adres: Smldswal Telefoon 2073 en 2510 N4 6 uur uitsluitend 2G7S Gironummer 38150 Ai'onnementsprijs: 6,per kwartaal; per miand 2,—; per week 48 cent. Losse nrs 9 ct ZEEUW Rubriek Kleine Advertenties Tgéên handelsadver tenties): 5 regels 1,—- Iedere regel meer 20 ct. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 trar Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25 WEKELIJKSE WERELDSCHOUW 'jjN Monaco is een prinsje geboren, waardoor dus de continuïteit van Monaco's onafhanke-^ lijkheid nu vaststaat, en in Parijs is het Fran- Coise Sagan niet gelukt te trouwen zodanig ongemerkt, dat zij aan het oog van de pers en de belangstellende menigte ontsnapte. Frankrijk heeft heel wat groter zorgen dan deze beide dingen, en toch, als men de Franse couranten inkijkt, krijgt men de indruk, dat de belangstelling der lezers vooral naar deze zij den uitgaat. Zo is het nu eenmaal in de wereld, niet alleen in Frankrijk. De politie kwam in opstand in Parijs en is op zodanige wijze bij het gebouw van de Volksvertegenwoordiging te hoop gelopen, dat extra maatregelen, ver sterking n.l. van een 8.000 man uit de provincie tegen de Parijse politiemannen nodig werd geoordeeld om een herhaling van het gebeur de te voorkomen. Bij de grondwetsherziening moest ijlings op het laatste ogenblik de minis ter-president te hulp worden geroepen om de kwestie van vertrouwen te kunnen stellen en daarmede de zaak te redden. H.H.K.K.H.H. de Prinsessen Beatrix en Irene zullen op 9 en 10 april het huwelijk van H.K.H. prinses Marie Adelaide van Luxemburg en graaf Charles Jozeph Henckel de Donners- marck te Luxemburg bijwonen. tjTALIE heeft een compromis-voorstel gedaan, dat' het bestaan van de Euromarkt zou redden en toch de vrijhandelszone in werking kan doen treden. Algiers verlangt geen volledige zelf standigheid, mits het maar gesteund wordt door Tunis en Marokko. In het aangezicht van zulke feiten stond men in 3 verschillende districten voor verkiezingen voor de Kamer. In een district, waar inderdaad de communisten aan stemmen won nen, wonnen ook plotseling op zeer zichtbare wijze de aanhan gers van De Gaulle. De „New York Times" dr ukt het heel aardig uit door te zeggen dat de schaduw, die De Gaulle in Frankrijk verspreidt, steeds groter wordt. Maar in Frankrijk zijn bijna altijd soldaten slechte polit' ke leiders gebleken, en of De Gaulle in zijn jaren van stilzwijgendheid de tact heeft geleerd, die hem in 1946 ongetwijfeld ontbrak, is een andere vraag. De Soedan OOK buiten Europa, in het Na bije Oosten, zijn de conflicten niet. van de lucht. Egypte heeft nu de onaangename ervaring op- ge.laan. dat bij de stemming over eet: constituante in de Soedan eer. meerderheid staat tegen aan sluiting bij het Egypte van Nas ser. Dit kan weer allerlei moei- liji heden uitlokken in verband met de toch al koele verhouding tits sen Tunis en Egypte, terwijl Ei.'enhower een verzachtende brief heeft' geschreven aan Bour- gu ba. Voor Epypte is het ook onaan. reacam dat de militaire missie, die in Saoedi-Arabië vertoefde, meet worden teruggetrokken. In Syrië komt de figuur van Serraj steeds meer na-r voren, meer misschien dna Nasser ï'ef is. Aan de-e figuur mag wellicht in de komende maanden bijzondere aandacht worden geschonken. De ministers-conferentie van de S.E.A.T.O. te Manilla, heeft, gelijk men verwachtte, niet veel direkta resultaten opgeleverd. Wel wil men de economi-che hulp versterken; wei heeft men b.v. de militaire kant van de kwestie Indonesië buiten het openbaar debat gehouden, maar het is toch wel zo, dat te Manilla achter de coulissen over het aanstaande lot van Indonesië veel is gespro ken. De toestand op Sumatra DULLES wilde niet ja of neen zeggan op de vraag of Amerir ka misschien de Sumatranen on der Sjafroeddin als oorlogvoeren, de partij zal erkennen; dat kan hij pas zeggen wanneer hij te W;shington is teruggekeerd en rapport van zijn raadsiiedan hc-ft ontvangen. Inmiddels verloopt de strijd niet meer zoais in de eerste da gen ten voordele van Soekarno's re; ering. Men heeft Pakoe Baran en daardoor de Caltex olie in Mid. den-Sumatra min of meer in bezit; mear min dan meer omdat de verbindingslijnen, die ver sterkingen moeten aanvoeren, geenszins verzekerd' zijn. Daar entegen hebben de Sumatranen nu Atjeh het grootste deel van noordoostelijk Sumatra aan hun ziJ'e gekregen. Bovendien staat Taoanoeli gereed om de zijde van (l° ■-uniatranen te kiezen. Dat de Indonesische marine de blokkade toch werkelijk niet streng kan uitvoeren, blijkt wel uit het feit dat uit Menado 8 schepen van de K.P.M. zijn ont snapt, die door de Nederlandse marine veilig naar Nieuw Guinea zijn gebracht. Uit de mededelin gen van Amerikaanse en andere correspondenten komt ook wel vast te staan dat de oorlog niet zo onbloedig verloopt als men het tot dusverre raar buiten nog wilde doen voorkomen. Ontspanning aan de top? VAN de topconferentie is eigen lijk nog maar weinig nieuws. Rusland weigert nu via de Ver. Naties over ontwaoening te on derhandelen, terwijl op hetzelfde ogenlik de Verenigde Staten juist meer nadruk gaan leggen op het weder-opnemen van de ontwapeningsconferentie. De besprekingen, die Dulles te Manilla heeft gehouden, hebben naar men algemeen aanneemt, een weinig tot ontspanning mede. gewerkt. Maar terwijl de Wes terse mogendheden met' uitzon dering van Engeland, de tijd heb. ben, jaagt Rusland maar steeds meer naar die topconferentie en althans naar het vaststellen van een datum daarvan. Dit wordt begrijpelijk, wanneer men ziet dat een tweede kunstmaan van Amerika nu inderdaad rondwen telt' om de aarde, zodat daardoor Amerika op gelijke hoogte komt met Rusland in de ruimte-wed loop, die zeer zeker Rusland voor alles wil vermijden. Vandaar ook, iiiiiiiiiiiiiiiiiiii BINNENVERINGBED het beste bed ii, ooit gemaakt dat b.v. aan Russische zijde ge klaagd wordt over neiging tot te langzame voorbereiding van een topconferentie, tezelfder tijd dat MacMillan spreekt van aanmer kelijke vorderingen. Men vergete daarbij ook niet dat', een nieuwe NAVO-conferen- tie aanstaande is, die voorberei dend werk heeft te verrichten voor het aanstaande vijfjaren plan van de NAVO, tegenover welker innerlijke kracht men in middels meer en meer sceptische stemmen verneemt. VAN DER MANDERE. (Nadruk verboden.) De ideale jasser voor het voorjaar nieuwe Ital. modellen met zadelsteek e.d. Poplin en Gabardine ook modieuse ruit- dessins. Prijzen vanaf ƒ55,- ÏCTORY"-costuums de klasse apart vanaf 145,—. Uéénverkoop: Noordstraat 51-53 Temeuzen De heren J. W. Brand en L. Terbraake, directeuren van de Kon. Paketvaart Maatschappij in Djakarta, hebben vrijdag, na dat bekend was gemaakt dat de sinds december jongstleden in de Indonesische havens vastge houden schepen dezer maat schappij aan haar zullen worden teruggegeven, besprekingen ge voerd met de door de Indonesi sche regering aangestelde com missie van toezicht op het be heer der K.P.M. Deze besprekingen werden achter gesloten deuren gevoerd in het hoofdkantoor der K.P.M. in Djakarta. Volgens berichten in de plaat selijke pers, heeft de Indonesi sche regering besloten de sche pen met ingang van gisteren weer ter beschikking van de Nederlandse directie te stellen. Volgens de dagbladen in Dja karta zou de legerwoordvoerder, luitenant-kolonel Pringadie heb ben verklaard, dat dit besluit onder meer is gebaseerd op de overweging, dat „de huidige si tuatie de aanwezigheid van de K.P.M.-schepen in de Indonesi Het verbond van Nederlandse werkgevers", het centraal werk gevers-verbond, het Kath. ver bond van werkgeversvakvereni gingen en het verbond van Prot. Christelijke werkgevers in Ne derland hebben zich met het oog op de op handen zijnde industria- lisaticnota van de regering be raden op de werkgelegenheids situatie op langeTe termijn en in een verklaring aan regering en volksvertegenwoordiging het vol gende in ernstige overweging ge. geven. De verbonden achten de voor uitzichten voor de werkgelegen heid op langere termijn weinig geruststellend, gezien 't feit, dat de investeringen vooral in de laatste maanden in aanzienlijk sterke male teruglopen dan in het S. E. R.-advies inzake de be stedingen werd voorzien. Naast de aarzeling in de internationale conjunctuur, die de verbonden met bezorgdheid vervult, achten zij met name het bestaande on gunstige fiscale klimaat hiervoor verantwoordelijk. De verbonden zijn van mening, dat in het belang van de toekom stige werkgelegenheid het be drijfsleven in staat dient te zijn door nieuwe investeringen zijn bijdrage te leveren aan de nood zakelijke voortgang van het in dustrialisatieproces. Daarvoor is een verbetering van het fiscale klimaat dringend geboden. Met het oog daarop bevelen de ver bonden aan, dat reeds thans wordt onderzocht wanneer en in hoeverre door vermindering van de belastingdruk de voortgaande ontwikkeling van de industriali satie kan worden verzekerd. De thans meest voor de hand liggende en noodzakelijke maat regel op fiscaal gebied is een her. invoering van de investerings aftrek over de hele iinie. Deze 'aatregel, die op korte termijn een noemenswaardig effect ueeft op de kaspositie van de Schiphol draaide op de eerste dag na het oplossen van het sta- kir.gsconflict weer op volle toe ren Al vormde de nu voorbije staring uit de aard der zaak het hoofdthema van de onderlinge gesprekken, iedereen en in alle sectoren van het K.L.M.-bedrijf hervatte zijn taak met energie en enthousiasme en op een ge- geyen ogenblik hoorden wij de uitspraak, dat de K.L.M. deze vriidag zeven uur op haar sche ma voor lag. Want in het com- nu.niqué stond vermeld, dat de piloten zo spoedig mogelijk, m:.ar uiterlijk 12 uur vrijdag middag weer aan de slag zouden gai'-u, maar van vrijdagmorgen ha f vijf af, toen de eerste ma ch: ne met vracht naar Kopen hagen was vertrokken, liep alles op rolletjes. Op de dienstrege ling stonden 38 vertrekkende toestellen, waarvan 16 van de buitenlandse maatschappijen. Zonder uitzondering zijn deze K.L.M.-vliegtuigen vertrokken, voor het overgrote deel op tijd en zelfs kon een extra-machine worden ingelegd, met bestem ming Biak, die eigenlijk donder dag Amsterdam had moeten ver laten. Ook de intercontinentale vluch ten, in het winterseizoen schaar ser dan in de zomermaanden, lagen al spoedig in de lucht. O.m. vertrokken van Schiphol de toestellen naar Curagao en Damascus. In de verschillende wachtka mers van de Amsterdamse lucht haven was het weer ouderwets gezellig druk, vooral tijdens de spitsuren. In grote getale maakte het Nederlandse publiek weer ge bruik om met de K.L.M.-toestel- len naar het buitenland te gaan. In de Europahal ontmoetten wij b.v. mr. M. C. van Hall, de directeur van het verenigde car gadoorskantoor en voorzitter van de vereniging het hospitaalkerk schip „De Hoop." Hij ging naar Eergen in Noor wegen voor zakelijke besprekin gen en hoopte in de gelegen heid te zijn contact te krijgen met het hospitaalkerkschip, dat zich op het ogenblik in de buurt van de Lofoten bevindt. Spaanse pers meldt einde van mijnwerkersstaking De Madri'eense pers meldt, 'at in de steenkoolm jncn van Asturië het werk is hervat overheid, zal onmiddellijk 'n gun stig effect op het investerings niveau hebben. Ook onze concur rentiepositie op de Euromarkt maakt het noodzakelijk de in vesteringsaftrek onmiddellijk in volle omvang te uoen herleven. De moeilijkheden voor het be drijfsleven zijn nog vergroot dooi de huidige schaarste op (ie kapi taalmarkt, welke wordt veroor zaakt door het achterblijven van de besparingen bij de structureel gezien noodzakelijke investerin gen. Naast een verbetering van het fiscale klimaat dient' een zo danig beleid te worden gevoerd, dat een groter deel van het na tionale inkomen in de particulie re sector wordt bespaard. Juist omdat het vraagstuk van de toekomstige werkgelegenheid centraal dient te worden gesteld, moet voorts de aandacht sterk worden gericht op een vergroting van onze uitvoer. Wat tenslotte de door de rege ring aangekondigde maatregelen ter bestrijding van de huidige werkloosheid aangaat, deze zul len naar het oordeel der verbon den moeten passen in het kader van het hierboven aangegeven beleid op langere termijn en het proces tot verbetering van onze betalingsbalans niet mogen scha den. Inflatoire financiering dient' derhalve te worden vermeden, doch ook verhoging van de be lastingen is met het oog op de toekomstige werkgelegenheid te enen male onaanvaardbaar. De voorgenomen aanvullende werken zullen zoveel mogelijk ge. richt moeten zijn op de bevorde ring van de industrialisatie en van de activiteiten van het be drijfsleven in het algemeen. In dit verband vraagt de verbetering van het nationale wegennet de aandacht, terwijl ook maatrege len ter stimulering van de parti culiere woningbouw dienen te worden genomen. Een pas verschenen rapport over een diepgaand onderzoek naar de laterietdeklagen op een eilandengroep voor de kop van Nederlands-Nieuw-Guinea komt tot de conclusie fat' exploitatie van deze lagen economisch ver antwoord is. In de periode 31 maart tot 17 september 1956 zijn terreinen onderzocht op de noord, kust van Waigeo, op liet eiland Manoeran en op enkele eilanden ten westen van Waigeo. Vastgesteld is kunnen worden, dat de onderzochte terreinen in totaal 63.14 miljoen ton ijzer-, nikkel- en cobaithoudende erts bevatten, waarvan het gemiddel de nikkelgehalte 1.41 procent en het gemiddelde cobaltgehalte 0.16 procent bedraagt. De velden op het' eiland Mamoe. ran behoren tot de rijkste velden. Daar ligt 11.12 miljoen ton erts met een gemiddeld nikkelgehalte van 1.54 procent, ook het gemid- Binnenkort kan er in de ruim te rondom de aarde een vloot zijn van raketten met vleugels, die voor onbepaalde tijd in de ruimte kunnen blijven en op één sein kunnen neerduiken op on verschillig welk doelwit, aldus heeft één van de directeuren van de Northrop-vliegtuigfa- briek, Bailhaus, vrijdag te Los Angeles op een conferentie over de ruimte verklaard. Volgens Bailhaus zullen der gelijke raketten met atoom energie worden voortbewogen en behoeven zij alleen op hu, bases terug te keren voor een T'oi iodiekc controle. delde cobaltgehalte is daar hoog, namelijk 0.19 procent. Teneinde het belang van ge noemde percentage aan te tonen wordt' in het rapport een verge iijking getrokken mt de in ex ploitatie zijnde laterietlagen op Cuba Hoewel de aanwezige hoeveel heid erts aanzienlijk hoger is 323 miljoen ton ligt het gemid delde nikkel- en cobaltgehalte van de Waigeo-terreinen op Nw. Guinea hoger dan op Cuba, waar dit respectievelijk 1.30 procent (nikkel) en 0.10 procent (cobalt') is. sche territoriale wateren niet langer veroorlooft, omdat zij in strijd is met de belangen van het land". Naar verluidt, zouden de agen ten van de assuradeuren, Lloyds, om inlichtingen over de status der schepen hebben verzocht voor het einde van deze maand. De Indonesische minister van Scheepvaart, commodore Mo hammad Nazir, heeft vrijdag het regeringsbesluit tot terug gave der K.P.M.-schepen bekend- emaakt. Minister Nazir deelde mede, dat de K.P.M. zich voortaan van de inter-insulaire dienst in Indo nesië moet onthouden. De sche pen zullen zo spoedig mogelijk moeten vertrekken. De directie der maatschappij werd van het besluit in een brief van minister Nazir op de hoogte gesteld. In deze brief schreef de minister, dat Indonesië thans geen behoefte meer heeft aan deze schepen, daar zij erin ge slaagd is schepen te kopen. (Zoals bekend, heeft Indone sië dezer dagen tien schepen van de Sowjet-Unie gekocht.) Minister Nazir verklaarde in een persconferentie, dat de ge schiedenis van de K.P-M. in In donesië vandaag een einde heeft genomen. De K.P.M.-schepen zijn niet langer nodig. Met het huren en kopen kaji in het tekort aan solieepsruimte worden voor zien. Premier Menzies van Australië heeft op een persconferentie ver klaard, dat de Australische re gering niet van plan is baar be middeling aan te bieden in het Indonesische conflict. Hjj be schouwt dit conflict als een bin nenlandse aangelegenheid van Indonesië. In kringen van Indonesische opstandelingen in Singapore werd vrijdag verklaard, dat ron dom Medan nieuwe gevechten woeden. Volgens hen zou dit de „echte aanval" op de stad beteke nen. De gevechten van zondag en maandag, die eindigden met. het terugtrekken der rebellen uit Me. dan, waren een voorbarige aan val geweest, die door een vergis sing van de staf was ingezet, al dus deze kringen. Voorts verklaarden zij dat pre mier Djuanda donderdag de mi litaire commandant van Oost- Java, kolonel Sarbini, om troe pen voor Sumatra zou hebben gesmeekt. De regionale com mandanten van Java weigeren troepen voor Sumatra af te staan, en de oorlog op Sumatra wordt gevoerd door het garni zoen van Djakarta, luchtlan dingstroepen en de luchtmacht, aldus de opstandelingenkringen in Singapore. A. F. P. meldt nog, dat volgens dezelfde kringen kolonel Simbo- lon aan het hoofd van een sterk bataljon naar Medan oprukt om een verbinding tot stand te brengen met de troepen van majoor Mainggolan en kapitein Sitapohan. Aangenomen wordt, dat deze laatste troepen zich ten zuidoosten van Medan heb ben verspreid. Kolonel Simbolon zou donder dag uit Padang zijn vertrokken. VOORTDUREND KOUD De algemene weerssituatie boven Noord-, Midden- en West- Europa verandert nog steeds vrijwel niet. Het gevolg is dat het koude weer onverminderd voortduurt. Daarbij blijven ook overwegend lichte sneeuwbuien ZONDAG 23 MAART Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 3.26 4.01 4.41 4.51 n.m. 3.48 4.23 5.03 5.13 MAANDAG 24 MAART v.m. n.m. Breskens 3-56 4.19 Terneuzen 4.31 4.54 Hansweert 5.11 5.34" Walsoorden 5.21 5.44 ZON MAAN op onder op onder Mrt. .3 6.38 18.57 7.39 22.26 1 6.36 18.59 S.0S 23.27 25 6.33 19.00 8.42 26 6.31 19.02 9.22 0.26 voorkomen zodat van de intrede van de lente dit jaar weinig te merken valt. Dat is trouwens in geheel Europa het geval. Op de Oceaan zijnw el enige storin gen aanwezig, maar deze kun nen niet tot het vasteland door dringen. Met noordoostelijke tot oostelijke winden, die geleidelijk wat in kracht afnemen, blijlt dus ook vandaag de aanvoer van koude- en nog enigszins onsta biele lucht gehandhaafd met af en toe wat zonneschijn die het kwik overigens niet hoger kan brengen dan de afgelopen dagen het geval was. JSLU/ULÖ. Babyderm-zeep medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van zaterdagoch tend tot zaterdagavond. Zonnige perioden Overwegend droog weer met een matige tot zwakke w'nd uit oostelijke richtingen, zonnige pe- noden met ongeveer dezelfde temperaturen als gisteren. ,De beslissende slag tegen Me dan wordt elk moment ver wacht". Volgens dezelfde kringen zou den de opstandelingen over zes bataljons beschikken en het leger van de centrale regering slechts over drie. „Onder die omstandig heden is de val van Medan vrij wel zeker." In de kringen der te Singapore verblijvende opstandelingen werd vrijdag gezegd, dat de troepen van de tegenregering de installa. ties van de Caltex oliemaat schappij te Pakan Baru in de lucht zouden laten vliegen, als dit de enige manier zou zijn waar op kan worden verhinderd, dat de centrale regering profiteert van de opbrengst der olieterreinen al daar. Volgens ees medeling van de Garuda Indonesian Airways, is het vliegveld van Medan weer voor het burgerluchtvaartver- keer gesloten. Tijdens de gevechten op zon dag en maandag tussen rege ringstroepen en opstandelingen werd het vliegveld voor burger luchtvaart opengesteld. De Garuda verstrekte geen mededelingen over de aanleiding tot de nieuwe maatregel. Het persbureau PIA meldde vrijdagavond, dat een afdeltng troepen bij liet Tobameer, 150 km zuid van Medan, de thans om. singelde troepen zouden zijn die, welke zondag de aanval op Me- dan hebben gedaan, aldus PIA en staan onder commando van majoor Naingollan, die zijn mili taire opleiding ontving in de Ver- enigde Staten. Volgens PIA heeft de woord voerder van het Indonesische le ger overste Pirngadi medege. deeld, dat Naingollan en 300 an dere militairen zich thans te Tigaras, aan een der uiteinden van het Tobameer bevinden «n daar blootstaan aan voortduren de aanvallen van de luchtmacht der centrale regering. Volgens Pirngadi zijn de opstandelingen in het nauw gebracht. Zij hebben nog wel wapenen, doch geen mo tortransport en kunnen zicli niet op liet eiland Samosir, gelegen in het Tobameer, terugtrekken omdat zij niet over boten beschik ken. Naar het noorden kunnen zij ook niët uitwijken omdat de wegen daarheen zijn bezet door eenheden van de centrale rege ring. Andere eenheden van de op. standelingen, aldus Pirngadi, worden thans in de richting van Atjeh gejaagd. Volgens hem heb ben zich tot nu toe 300 man van de troepen der opstandelingen overgegeven. Volgens een bericht van radio- Padang van vrijdagavond zou overste Barlian, de militaire com- mandant van Zuid-Sumatra, de Indonesische regering gewaar schuwd hebben dat, ais de lucht aanvallen om Midden-Sumatra niet-worden beëindigd, de troepen onder zijn commando zullen vu ren op militaire regeringsvlieg tuigen die over de provincie Zuid- Sumatra vliegen. Radio-Padang zeide voorts, dat overste Barlian aan de centrale regering heeft meegedeeld, dat de Indonesische luchtmacht geen gebruik mag maken van de vliegvelden té Djambi en Benkulen. Volgens een bericht van radio- Padang van vrijdagavond heeft een korvet van de Indonesische marine nabij de kust van Midden- Sumatra een Deens vrachtschip beschoten. Radio-Padang noemde de naam van het schip niet, en zeide, dat het rijst en geneesmid. delen naar Padang vervoerde. „Bij deze niet-uit-gelokte aanval werd het schip drie keer door lichte granaten getroffen. Deze hebben geen doden of gewonden veroorzaakt". De beschieting ge. beurde vrijdagmorgen nabij Pa dang. Verdere bijzonderheden weiden niet gegeven.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1