UIT DE PROVINCIE BUITENLANDS NIEUWS Binïi Eric de Noorman - De ontembare BEURSOVERZICHT dave TERNEUZEN. NOG 39.000 WACHTENDEN VOOR TELEFOON AANSLUITING In Zeeland 769 VENEZUELA WIJST MENSEN UIT AXEL BIERVLIET. RETRANCHEMENT SAS VAN GENT. Receptenboek SCHOONDIJKE. ZAAMSLAG Het vervoer van atoombommen door de lucht Na 30 maart CARNET PERSONENAUTO'S IN FRANKRIJK NIET MEER NODIG Egyptische journalist krijgt asiel Iedere vrouw kan mooi zijn voor 25 ct! Spionage in Oost-Europa Protestmars tegen kernwapens OBLIGATIES BANK NEDERLANDSE GEMEENTEN ZEER VAST Beursin dices N a beurskoersen DE UITVAART VAN PRINSES INGEBORG VAN ZWEDEN IIp.'P. Schie Van de nieuw woc Staatslo pakhuisr Huisn Zesjarig meisje overreden. Op de Vrijenbanselaan te Delft is dinsdagmiddag het zesjarige dochtertje Patty van onze oud stadgenoot, dokter W. J. van Rompu te Delft, toen het onver wachts de rijweg overstak, aan gereden door een vrachtauto, be stuurd door Den H. uit Schie dam. Het meisje werd ernstig gewond naar het St. Hyppoly- tusziekenhuis overgebracht en overleed daar later. SIMAVI-koIIekte voor Suriname en Nieuw- Guinea. Het „Simavi"-comité hier ter plaatse zal in de week van 2i 29 maart a.s. haar jaarlijkse in zameling houden ten behoeve van de vereniging tot medische hulp in tropenland voor alle gezindten. De opbrengst is bestemd voor ■Suriname en Nieuw-Guinea. Het bestuur van ,,Simavi" nee±t n.i. besloten om in deze verwarde en onzekere toestand ook aan de Nederlandse artsen in Indonesië niets te zenden. Veel geld is nodig voor bouw, inrichting en steun bij de exploi tatie van een wijkgebouw, annex polikliniek in Paramaribo, Suri name. Voorts vragen de beide rsospit'alen in Suriname's bosland regelmatig hum van „simavi. (Eén der artsen op Nieuw-Gui nea zou graag de beschikking krijgen over een polikliniekboot ter bestrijding van malaria en tuberculose in een streek, die op geen andere wijze te bewerken is. iHet comité hoopt en vertrouwt, dat ook dit jaar door de Neder landse burgerij de benodigde geL ien bijeen zullen worden ge bracht Vergadering Vrouwenbond N.V.V. De afd. Terneuzen van de Vrouwenbond van het N.V.V. hield dinsdagavond een vergade ring met als spreker de heer C. v. d. Lende en declamatie van mevr. Van DrielVermeulen. De voorzitster opende de ver gadering en heette allen welkom, in het bijzonder de spreker van deze avond, de deputatie van de Ouden van Dagen en mevr. Van Driel, Nadat het vrouwenlied gezon gen was deed de voorzitster enige mededelingen over de op 28 april te houden Vrouwendag waarin de heer Bert Brugman een voorstelling met zijn mario netten-theater zal geven. Daarna was de beurt aan mevr, Van Driel, die een verhaal vertelde over vroeger, hetgeen bijzonder in de smaak viel, voor al bij de heer v. d. Lende, daar hij zich dat zo goed kon herin neren. Voordat de heer v. d. Lende rijn lezing aanving, dankte hij mevr. Van Driel voor de wijze waarop zij het door zijn vriend De, Jong geschreven verhaal had vertolk!, Spreker gaf daarna een zeer mideljjke uiteenzetting over de •sociale wetten ten benoeve van ie vrouw, in het bijzonder de iienstboden, die nogal eens moeilijkheden ondervonden, o.a. aver de verplichte doorbetaling 'ma loon en vergoeding voor de tost gedurende de tijd dat de familie, waarbij zij in betrekking s, met vacantie is. In de pauze werden de aan wezigen in de gelegenheid ge steld een verversing te gebrui ken. i Na afloop hiervan vervolgde i ie spreker zijn rede oyer de wet te® ter bescherming van de .vrouw en ging' op enkele pun ten wat dieper in. Naar aanleiding van zijn lezing werden na het beëindigen hier- in de Memorie van Antwoord wn de Eerste Kamer over de be- .«roting 1958 van het staatsbedrijf 'ter Posterijen, Telegrafie en Te lefonie deelt de minister van Ver keer en Waterstaat mede, dat de wachtlijst: voor telefoonaanslui tingen per 13 december 1957 nog .£9.607 namen bevatte. De stand ran het aantal wachtenden is in JÜ967 echter aanzienlijk afgeno- mtefl, namelijk met 15.265. Het aantal wachtenden op aan sluiting per 31 december 1957 be- üroeg in Zeeland 769. Met betrekking tot opmerkin gen over tijdelijke toepassing van 'bovengrondse netten deelt de mi- aïster mede dat de aanleg van in kale aansluitingen afhankelijk ran de omvang van de behoefte, geschiedt door middel van kabels <*i met behulp van bovengrondse aanleg. In enkele gevallen wordt bovengrondse aanleg als nood oplossing reeds toegepast op plaatsen waar eigenlijk direct i«n kabel nodig is. De minister westigt er de aandacht op dat ech ter in de eerste plaats de capaci teit van de betrokken telefoon centrale bepalend is voor de uit breidingsmogelijkheden. De Venezolaanse regerings- jvmta heeft een aantal maatrege len genomen-ter verzekering van staatsveilgiheid. Verscheidene aanhangers van 'het oude regime rijn naar Curacao uitgewezen. Dnder hen zijn de gewezen gou verneur van de staat Miranda. van enige vragen gesteld, die door spreker weraen beant woord. De voorzitster dankte de heer v. d. Lende voor zijn heldere uit eenzetting van het door hem be- .ïandelde onderwerp. Mevr. Van Driel las ten slotte nog een brief van een militair voor in dichtvorm, waarna de voorzitster de vergadering sloot en allen een „welthuis" toe wenste. Jaarvergadering K. A. V. De afdeling Terneuzen van de K(atholieke) A(rbeiders) V( rou wen hietd in het Parochiehuis -iaat' jaarvergadering onder voorzitterschap van mevr. Duu- -ïnck. De voorzitster vroeg in naar openingswoord een gebed voor het spoedige herstet van pastoor Van Campen die sedert enige tijd in het ziekenhuis te oluiskil wordt verpleegd. De geestelijk adviseur, kape laan A. Janssen, wees in een xorte toespraak op de betekenis van de Vastentijd en het a.s. Paasfeest. In aansluiting hierop vertoon de hij een filmstrip over het lijden van Christus. Mevr. De Buck, secr.-penning- meesteresse, gaf in haar jaar overzicht een overzicht van de vele activiteiten der vereniging, en bracht verslag uit over de fi nanciële toestand. Tot slot verzocht mevr. Duu- rinck medewerking der leden bij Je vele activiteiten die in het be lang der Terneuzense Katholieke gemeenschap plaats vinden. Sint Joris-wandeltochl De Sint Joris-wandeltocht, die telkenjare in april te Terneuzen wordt gehouden, zal dit jaar op zaterdag 12 april a.s. plaats heb ben. Aan de groepen in Walche ren, Zuid-Beveland, Zeeuws- Vlaanderen en België zijn uitnodi gingen verzonden. Gezien het steeds groter wor dende deelnemers wordt dit jaar een nog grotere belangstelling voor deze tocht verwacht. Er zal een afstand van 20 km door pad vinders, verkenners, gidsen, pad- vindsters enz. en een afstand van 10 km door de kabouters en wel pen worden afgelegd. Na het goed volbrengen van de tocht zul len de prijzen en medailles wor den uitgereikt. Vakdiploma. Onze stadgenoot de heer A. Dingemanse slaagde te Bussum voor het diploma verkoop-specia- list cosmetica dr. van der Hoog. Uitvoering Arbeiders Cul tureel Spaarfonds. De avond van het Cultureel Arbeiders Spaarfonds, welke en kele weken geleden geen door gang kon vinden, door de ver keerschaos tengevolge van de sneeuwbuien etc., vond dinsdag avond in „Het Centrum" plaats met een totaal uitverkochte zaal. Het is een avond geworden waar van men kan zeggen, dat het een van de beste in haar soort is ge worden. Het programma werd verzorgd door het amusementsbureau van Cnarles Aerts en tuens rauio-en- semble. Het was het showorkesl' van Martin Erich, dat de avond sterk beheerste en nogal In de verschillende creaties domineer de. De instrumentale prestaties voor de pauze waren geweldig en de „Posthoorngalop" door de heer Erich ten gehore gebracht was fenomenaal. Um oe ciownerie van Nicky Noble is onbedaarlijk gelachen. Als gast t-rad in dit program ma op de sympathieke Antwerpe naar Moris Rey, die esn drietal nummers kunstfluiten liet horen, hetgeen een afwisseling was tus sen de nummers van de muzikale show. Voor de pauze kwam nog de clou van de avond „Tante Leen". Deze zangeres werd met een daverend applaus begroet en men heeft met Tante Leen waar voor zijn geld gekregen. In een zestal liedjes werkte zij achter elkaar haar nummer af. Tante Leen bracht haar liedjes op on gekunstelde wijze, waardoor haar succes nog vergroot werd. De conferencier Frans Vrolijk deed, zoals een goede conferen cier betaamt, een geestig praatje met nu en dan een liedje er tus sendoor en hij deed zulks met verve. Aan het eind van de avond trad nogmaals Martin Erich voor het voetlicht met echte Hollandse liedjes en tezamen met de Hen- nians, die ook in andere nummers van het orkest als zangeressen waren opgetreden, besloten zij met een schittering van kleuren en lichteffecten met het bekende lied „Daar bij de Molen". Ouderavond. Dinsdagavond was de jaarlijkse ouderavond in de gymnastiekzaal vau de openbare la"er school A. Het hoofd der school, de heer M. Maas, sprak een hartelijk wel komstwoord tot de talrijke aan wezigen, in het bijzonder tot het voltallig college van B. en W. De heer Maas sprak er zijn vol doening over uit, dat de school zich in een toenemende belang stelling der ouders mag verheu gen, wat overduidelijk bleek uit de geweldige grote opkomst voor deze avond. Ds W. S. Evenhuis sprak ver volgens over de vorm en inhoud van het bijbelonderricht, dat door hem op de school wordt gegeven. Hierna was het woord, en de daad aan de jeugd zelf, die aller eerst, bij monde van Adrie Blom- me en Marijke Smit, een wel komstwoord sprak tot de ouders. On vlotte wijze voerden de kin deren der hoogste klassen hierna enkele toneelstukjes op. Het eerste stukje over verkeer en verkeersborden was voor ouders en kinderen erg leerzaam. Hierna een pauze, waarin de ouders gelegenheid kregen in de klaslokalen het schoolwerk te be. zichtigen, en met de leerkrachten van gedachten te wisselen over de vorderingen der leerlingen. Tijdens de pauze werden verver singen geserveerd. Na je igauze kwamen de kinde ren weer voor het voetlicht met het stukje „Strijd tussen zonlicht en maneschijn". De heer Maas sprak een kort slotwoord, waarna ouders en kin deren voldaan huiswaarts gin gen. Dodelijk ongeluk. Bij werkzaamheden op het land is woensdagmiddag de 22-jarige Arie Schouten, uit Retranche- ment, in dienst bij de landbou wer L. Basting, wonende in de Driehoek bij de duinen, om het leven gekomen, toen de tractor, die hij bestuurde, in de sloot te recht kwam en hij daar onder be kneld geraakte. Toen de chauffeur J. Boekhout met zijn vrachtwagen voorbij de plaats van het ongeluk reed, zag hij de gekantelde tractor in de sloot liggen. Bij het daarop vol gend onderzoek zag hij het slacht offer onder de nog draaiende tractor liggen. IJlings riep de chauffeur hulp in en begon men het slachtoffer uit te graven, doch toen men de jongeman be vrijd had, bleken de levensgees ten reeds te zijn geweken. „Thaiia-Tremola" naar de Expo '58 in Brussel. Maandagavond kreeg Thalia" de mededeling dat haar muziek- en drumband was uitgekozen om als eerste en grootste amateurs muziekvereniging van Nederland te komen spelen bij de opening van de Expo te weten op zondag 20 april a.s. rond 4 uur n.m. Het is te begrijpen dat „Thalia" over deze uitnodiging zeer in haar nopjes is en deze laatste we ken nog eens extra haar best zal doen om zo goed mogelijk voor de dag te komen. Ook op 15 augustus zal „Thalia Tremola" optreden in Brussel op de Expo. Beide keren heeft het optreden plaats in „Vrolijk Bel- on het marktplein, terwiil de drumband ook nog een rondgang zal doen door dit miniatuurstad- je. Tevens is de vereniging nog uitgenodigd voor het opluisteren der bierfeesten te Zelzate op 30 april a.s. Ook deze uitnodiging is met gejuich ontvangen en zal nog medewerken om de populari teit van deze toch al zo goed be kende véreniging, onder leiding van haar dirigent, de heer J. Man- naert, nog te vergroten. Luister van 21 maart ai elke mor gen om viji over hall tien naar Radio Luxemburg 208 Meter (K c/s 1 439). Annemarie verklapt U elke dag heerlijk nieuws dat xe hoorde van haar vakman-siager. Jaarvergadering Vrouwen bond N.V.V. De federatie West Zeeuws- Vlaanderen van de Vrouwenbond van het N.V.V. hield in de zaal van café De Dobbelaere te Schoondijke haar jaarvergade ring. De voorzitster, mevr. M. S. DijkLangstraat, opende de bij eenkomst met een hartelijk wel komstwoord tot alle aanwezigen, in het bijzonder tot de spreker van deze middag de heer Coen van der Lende, ae secretaris van de Bestuurdersbond, de heer L. rie Clerck, de vertegenwoordiger van het N.V.V. in Zeeland de heer C. Hoek, alsmede een groot aantal leden uit de diverse afde lingen. In haar openingswoord drong de voorzitster aan op nauwere samenwerking tussen de afdelin gen, waarna mevr. Joz. Adriaan- sen uit Cadzand het jaarverslag uitbracht. Hieruit bleek, dat de vereniging een gezonde activiteit ontplooit, en op velerlei terrei nen werkzaam is. Het financieel verslag toonde aan, dat de kas een saldo had van 182,40 per 1 januari 1958- Thans is dit saldo teruggelopen tot ƒ107,16. De penningmeesteresse mevr. S. van RooDeseijn werd dank gebracht voor haar zuinig be neer. De aftredende bestuursleden mevr. CommelinBeun uit Aar denburg, en mevr. A. van der Walle uit Schoondijke werden herkozen, evenals de voorzitster. Vervolgens was het woord aan de heer Coen van der Lende, de bekende radio-spreker, die een gedegen betoog hield over de vrouw en de sociale verzekering. Na zijn betoog werden een aan tal vragen beantwoord. Na de rondvraag, waarin een aantal vragen werden gesteld over de komende landdag, werd Je vergadering gesloten. Gevonden voorwerpen. Aan het bureau van de Rijks politie alhier zijn als gevonden aangegeven de volgende voorwer pen, welke terug te bekomen zijn bij de daarachter vermelde adres sen. Kinderwantje, Puntstraat 11; parapluzak, Axelsestraat 37 en handpompje vóór fiets, Veer B 37. Ver. staten Het Amerikaanse tijdschrift Newsweek schrijft, dat vrijwilli gers van de Amerikaanse lucht macht een chemisch middel toegediend hebben gekregen, dat hen tijdelijk krankzinnig maakte. Dit om te onderzoeken hoe groot de kans is dat een vliegtuigbemanning een atoom bom laat vallen als zij buiten zinnen mocht geraken. De be manningen van de strategische luchtvloot, aldus Newsweek, worden voortdurend door mili taire artsen geobserveerd. De dokters eten met hen en leren Naar de KNAC verneemt, zul len de bestuurders van personen, auto's met ingang van 30 maart aanstaande de Franse grenzen zonder carnet of triptiek kannen passeren. Deze afschaffing van carnet en triptiek (uiteraard ook het laisser passer) houdt in, dat Nederlandse bestuurders van per sonenauto's straks aan hun Ne derlandse autopapieren voldoen de hebben als ze naar Frankrijk gaan. Internationale rij- en wagenbe- wijzen worden namelijk al sinds geruime tijd niet meer verlangd door Frankrijk. De afschaffing geldt overigens niet voor vracht auto's en bussen. De afgifte van benzinecheques, op welke cheques buitenlandse bezoekers in Frankrijk goedkoper benzine kunnen krijgen, werd tot nu toe aangetekend op carnet of triptiek. Men zal hiervoor dus moeten overgaan tot een ander systeem. Het schijnt niet onmoge lijk, aldus de KNAC, dat als nieuw controlemiddel vignetten worden ingevoerd. Vignetten die dan beschikbaar zullen worden gesteld bij een aantal grote ban ken buiten Frankrijk en die de automobilisten op hun voorruit kunnen plakken. Als straks ook Frankrijk de auto-grensdocumenten heeft af geschaft, kunnen Nederlandse persorienautomobilisfcen de vol gende Europese landen met hun Nederlandse autopapieren berei zen: België, Luxemburg, Frank rijk, Duitsland, Zwitserland, Oos tenrijk en Zweden. Wel heeft men voor deze landen de groene kaart nodig, met uitzondering nog van Frankrijk. Ook Spanje maakt het de Ne derlandse personenaut'omobilis- ten gemakkelijker, zo meldt de KNAC. Spanje vraagt sinds 15 maart niet meer het internatio nale rij- en wagenbewijs, althans niet van Nederlanders, die per personenauto (ook huurauto's) het land bezoeken. hun familie, hun gevoelsproble- men en lichamelijke toestand kennen. Iemand van het depar tement van Defensie heeft vol lens het tijdschrift verklaard dat het niet erg is als er één onvast bemanningslid aan de aandacht van de dokters ont snapt, want er zijn minstens drie man nodig om een atoom bom uit te werpen. frankrijk Frankrijk heeft asiel verleend aan de Egyptische persattaché in Bern, Sayed Loutfi. Iemand van het Franse mini sterie van Buitenlandse Zaken heeft op een persconferentie meegedeeld, dat Loutfie het niet langer eens is met het bewind van Nasser. Hij is al verschei dene weken in Parijs. Volgens persberichten heeft Loutfi gezegd dat hij lid is van een oppositiegroep in Egypte, die bestaat uit politici, journa listen en officieren. engeland (Advertentie) De heerlijkste schoonheids- zeep tegen speciale prijs Een groots gebaar van de Castella fabrieken: tijdelijk zijn alle win keliers gerechtigd, de lezeressen van dit blad een stuk originele Castella schoonheidszeep aan te bieden... voor slechts een kwar tje! Een uitzonderlijk lage prijs voor een schoonheidszeep, die er kend aan de top staat! Het aan bod geldt voor alle dames, die 2 pakken Castella wasmiddel (blau we of rode pak) bestellen. Zij maken dan tegelijk kennis met de nieuwe kwaliteit van de Castella wasmiddelen. De was kracht is door een nieuwe vin ding zeer sterk opgevoerd, het vlekkenverdrijvend vermogen drastisch versterkt. Geen enkel wasmiddel kan nu het goed zo helder en wit maken als Castella. Maak gebruik van het voordeel, dat verbonden is aan de kennis making met de nieuwe kwaliteit van de Castella wasmiddelen: neem tegelijk een stuk kostelijke Castella schoonheidszeep mes voor slechts een kwartje. U heeft keus uit een nieuwe witte en een n'euwe groene tint, elk met een geheel eigen parfum! Het is natuurlijk niet mogelijk een dergelijke kwaliteitszeep voor zulk een lage prijs onbeperkt be schikbaar te stellen. Alle winke liers hebben echter een bepa-dd kwantum ontvangen. Men wach- te dus n'et om zo'n contem^o-^ pakket (van 2 pakken Castella wasmiddel en een stuk Castella schoonheidszeep) in huis te ha len...... uitverkocht moet helaas uitverkocht blijven! „The News Chronicle" meldt dat Lewis Rudd, de 21-jarige redacteur van een studenten blad van de universiteit te Ox ford door de politie is onder vraagd naar aanleiding van een artikel over de Britse spio nage in Oost-Europa, dat de vorige maand in het studenten blad „Isis" geheten is ge publiceerd. In het betreffende artikel wordt gezegd dat de westelijke mogendheden moedwillig Inci denten aan de Russische grens uitlokken, zoals b.v. het laten verdwalen van een vliegtuig in de richting van Rusland, ten einde het Russische defensieap paraat in beweging te brengen, opdat men door het afluisteren van Russische korte-golfuitzen dingen nauwkeurige schattin gen kan krijgen over de om vang en het type van de Rus sische wapens en de aard van de Russische taktiek aldus „The News Chronicle". In Engeland zal in het Paas weekeinde een protestmars wor den georganiseerd tegen de ver vaardiging van kernwapens. Verwacht wordt dat duizenden zullen deelnemen aan de tocht, die zal gaan van -de Londense Trafalgar Square naar het cen trum voor kernonderzoek te Aldermaston. De tocht zal in vier dagen per dag zal 17 t»t 25 km worden afgelegd wor den volbracht. De deelnemers zullen onderweg worden onder gebracht bij mensen, die met de actie sympathiseren. In alle be langrijke plaatsen die de beto gers passeren zullen redenaars een beroep op de bevolking don om de campagne te steu nen. Deze protestmars valt samen met een soortgelijke actie in de Ver. Staten, waar een commis sie voor een „mars voor de vre de" een tocht van Philadelphia naar het 145 km verder gelegen New York organiseert. VWkOAUHT VA VAN EEN vei Gistermiddag werden de 514 procent obligaties van de Bank voor Nederlandse gemeenten voor het eerst ter beurze geno teerd. In aansluiting hierop dient direct gezegd te worden, dat de vraag voor deze obliga ties van dien aard was, dat de notering van 2 procent, op 101 adviesprijs, boven de inschrij vingsprijs van 99 procent stelde. De inschrijving op deze ƒ100. miljoen lening die verleden week plaats vond, was dermate overtekend, dat de toewijzing slechts zeer gering is geweest. Zij, die ingeschreven hadden met de bedoeling, de stukken direct weer met 'n zoet .winstje te kunnen verkopen (premie-jar gers zoals dat ter beurze ge noemd wordt) zijn door deze geringe toewijzing niet aan hun trek gekomen. Het gevolg hier van is, aldus de beurs, dat er de ëerste tijd zeker geen aanbod van de obligaties wordt ver wacht, temeer, omdat mag wer den verondersteld, dat de stuk ken in handen zijn gekomen van goede beleggers. De 6 pro cent woningbouwlening, hoewel lichtelijk onder druk, werd on veranderd geadviseerd. 5Va pro cent Pegem op 102% (102Va). De gepubliceerde weekstaat van de Nederlandse Bank liet niet na een gunstige indruk te maken, waardoor vooral de staffellening wederom zeer vast in de markt lag. Deze staatspa pieren openden bijna een vol punt hoger op 90% en hoewel hierop een lichte reactie volgde, bleef de koers tegen het slot nog belangrijk boven aie van dinsdag. Ook de overige oblige ties in deze sector waren ge vraagd. Er was wat leven in de cul tuurwaarden, waar de partijen zich in het eerste beurshalfuur in evenwicht konden houden. Hierna echter nam de vraag de overhand, waardoor koerswin sten ontstonden voor H.VA.'s en Verenigde Deli's van 2 pro cent en van Amsterdam Rub ber van 1 procent. De handel in de internationar ie waarden viel wederom tegen. In Amerika worden van rege ringszijde steeds maatregelen genomen en voorgesteld tot ere- 119. „Jü denkt dus, dat het verhaal van die boer niet deugt?" zegt Erwin stug; „Dat zullen wtj dan eens onderzoeken. Laat die krtigefs hierbrengen!" De drie krijgers. ward.en -voor geleid en Erwin begint de onder vraging. Het lijkt er veel op of zij alles willen doen om hun hach je te redden want zij. geven vlot antwoord op alle vragen die .Er win stelt. „Het hippi volkomen met wat die boer vertelde",, zegt dé laat ste gedempt ïot Èvétn; Deze haalt wrevelig de schouders op en zwijgt. De „vertrapte boer" tekent nu met een stok in het zand een kaartje en legt Uit, hoe Erwin te werk -zal moeten gaan om het leger vaft Bohüslan bij verrassing té- verslaan. vl Erwin wordt hoe langer hoe geestdriftiger. In gedachten ziet hij het verraste gezicht van zijn vader als hij Erwin kan' ver tellen, daf hij met zijn loklegertje de strijdmacht van Bobus(an in de.pa# gehakt heeft!. Zijn"besluit is gepomen,:.... ,.u „Het zfl zo", bromt Svëinais' Erwin hem zijn beslising meedeelt, „ik had altijd nog hoop, Jat ik mijn leven zou eindigen in een eerlijke, open strijd. Het wordt nu dus een roemloos, jammerlijk p.inde in een moeras :iv; .-vt'.">i dietverruiming ten gunste van het bedrijfsleven om aan de re cessie een halt toe te roëpen. Veel invloed op de koersen in Wallstreet heeft dit tot op he den nog niet gehad. Hierop af gestemd, was Amsterdam giste- den prijshoudend voor aande len Philips en Unilever, A.K.U.'s 2 punten hoger en Kon, Olies plus een gulden pariteit New York. De aanhoudende moei lijkheden bij de K.L.M. gingen aan de koers van de aandelen ongemerkt voorbij. Ten opzich te van dinsdag kwam in de prijs geen verandering. Scheepvaarten aanvankelijk on geanimeerd, verbeterden zich in het verdere beursvérïoop, waardoor de winsten dóór el kaar 1 tot 2 punten bedroegen. Aandelen Diepenbrock eü Hij gers, die de laatste dagen nogal uit de markt werden gentenen, moésten gisteren een flinke veer laten op 83 laten (90) op de halvering van het dividend 5 procent (10 procent). Notering 5% procent obliga ties Bank voor Nederlandse ge meenten op het laatste moment uitgesteld. Adviesprijs van .Ml blijft gehandhaafd. Prolongatie 4 Va procent. 17/3 '18/3 19/9 257.08 254.88 25657 137.60 13652 130.42 Int. concerns Industrie Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen 124.41 12257 12334 110.64 10953 10956 7030 6955 70J1 181.79 18058 181.08 Kon. Olie: 152.70—154 (153.60) Philips: 263—263% (261%) 5 conv. Fhihlips 116%—116% COOP. VRUCHTENVEILING „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" TERNEUZEN. Veiling van woensdag 19 maart. GROENTEN. Per 100 stuks: Kassla 22,20 22,60. Per stok: Knolselderij C 36 ct. Per kg: Andijvie 88 ct; Kj-vö» 7—8 ct; Rode kool A H 1—1*. id. B 1115 ct-, BoerekooJ 1380 ct; Savoye kool 2338 ct; Brtsefc- peen 1516 ct; Waspcen 2380 ct Prei A H 33—50 ct, id. B 23/-JK ct; Knolselderij 1—20 ct; SpruRen 71—87 ct- Uien 8—15 ct; WIK»/ A H 85—96 ct, B I 82—95 ct, B II 65—92 ct, afw. 29—89 ct. In de Lutherse kerk van Stor- kyrkan, grenzend aan het ko ninklijke paleis, is woensdag morgen de uitvaart gehouden van prinses Ingeborg van Zwe den. Hierbij waren koning Olaf de vijfde van Noorwegen, koning Boudewijn van België, koning Gustaaf de zesde Adoif van Zweden, koning Frederik «ie negende van Denemarken, erf- groothertog Jan en prinses Jo sephine van Luxemburg, andere leden van de familie van de overledene, leden van de Zweed- se regering, hoge functionaris sen en leden van het corps di plomatique aanwezig. Na de kerkelijke plechtigheid werd het stoffelijke overschot van prinses Ingeborg naar het kerkhof van Haga vervoerd, waar het in een familiegraf werd bijgezet naast het stoffe lijke overschot van prins Cari, de echtgenoot van prinses Inge borg. Haga- ligt aan de weg naar Uppsala, ten noorden van Stock- hoöö.- o de he Enigszins twee surveilleren Rotterdam dim houding van damse zeelieden, J. v. D. en de die aan de Ma auto zaten. Ze gingen er «n kregen te tweetal aan was of het wage gestolen was namelijk uit Ams De agenten voor de controle bureau nog wat en daar kwam het licht, dat één den juist die moi genschap was on Verdacht van auto zijn de rr geven aan de pol dam.. XJ0K. VAN VE DUITSE JO GEVON Het lijk van ■dent Wilhelm Pe van óe twee opva Duitse kotter, d bij Schiermonn strand, is woensi drie uur door de Usquert gevonde onder Pieterburei Zoals bekend kc gezel, de eveneen dent Harold Osk red worden. De b nen, afkomstig burg waren met haven van Bre gevaren. Door ont het vaarwater week woensdag Schiermonnikoog plant. Toen zateri je door de branc en geen hulp kw Hupke op een vlo vaten naar de kt hulp te halen, vast op het wad buren, gemeente Hupke is daarb Zijn geredde met gebracht te Usqu Het lijk van Hl zoek van de vad aor uit Bad Hom senkomst van de té Groningen r worden overgebra Keel-, Neus-, C te HOEK houdt met ingani «aaart spreekuur op dinsdag in plaa donderdag en. mi van 27 maart te up donderdag in <n> dinsdag. De tijden blijven ztgd, derhalve donderdagmiddc Halst dinsdagmor De DAMES- en ÏHBUSNKAPSALC Axaleastraai blijven nog geope met zaterdag 5 ai Bet is gewenst tij sjireken. Telef. 2336, Tei Te koop aange te Sluiskil. Direct te aanvaar To bevragen: Boi straat 15, Sluiskl to wisselen prijslc -stellingen voor d Ibterij worden v: aangenomen. JOH. A. V. Collecteur S: Terne aeon, TV UUU Been garage. Te bevragen: D«r sbaat 56, Term ei

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 2