Radio-Padang bevestigt ontruiming van Medan De komende algemene verkiezingen in Italië De brief van Boeganin aan MacMillan Weeroverzicht Het artikel over spionage in Brits studentenblad Rede van Eisenhower in een partijbijeenkomst Staeds minder K. L.M.-vogels in de lucht Schuman voorzitter van nieuwe assemblée Staking bij openbare diensten in W.-Duitsland WEERBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Frank wing bij «Dom Dlrecteur-Hoofdreriacteu! i van de Sanrte Redactie-arires: NoorrlsTjaa 5557 Administratie-adres: smidswai Telefoon 2073 en 2510 Nó 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— oer kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. DE VRIJE ZEEUW DONDERDAG 20 MAART 1958 12e Jaargang Nr 4324 Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen rtubriek Kleine Advertenties i géén handelsadver tenties 5 regeN M.- Iedere regel meer 20 ct Inzending advertennes tot 's namiddags 2 uur Voor het maandaguummer: zaterdags 10 oor Vermelding: brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad. 20 cent meer Advertentieprijs pex mm 15 ct; minimum per advertentie f 2.25 INENTING TEGEN POLIO GEWENST Van bevoegde zijde wordt gewezen op de grote wense lijkheid, dat ouders, die dit nog niet hebben gedaan, hun jonge kinderen laten vacci neren tegen de zo gevrees de kinderverlamming. Verleden jaar is er geen epi demie geweest, maar is men de verschrikking van 1956 ver geten? Er waren toen 2206 ge vallen, waaronder niet minder dan 1784 gevallen van verlam ming voorkwamen. Voorname lijk jonge kinderen worden door deze ziekte getroffen. Met het vaccin, dat thans ter be schikking is, kan het aantal ge vallen, dat met verlamming ge paard gaat, tot een vierde wor den teruggebracht. Men is van mening, dat de ouders, die zich niet melden, een verzuim plegen en wees erop, dat complicaties prak tisch niet voorkomen. Alleen zieke kinderen mogen niet wor den ingeënt. Is er eenmaal een epidemie, dan is het te laat om nog met Inenting te beginnen omdat er drie injecties achtereen volgens nodig zijn. De regering heeft deze inen ting zó belangrijk geacht, dat zij voor 5 jaarklassen (1952, 1953, 1954, 1956 en 1957) vac cin beschikbaar heeft gesteld, ongeacht de bestedingsbeper king. In iedere plaats, ook de klein, ste, is een hechte organisatie hiervoor in het leven geroepen. De ouders van de kinderen die voor de enting in aanmer king komen, ontvangen een persoonlijke oproep, vermelden de onder meer de plaats waar en het tijdstip waarop de gele genheid tot enting wordt gege ven. Radio-Padang heeft woensdag avond bevestigd, dat de opstan dige troepen zich uit Medan heb ben teruggetrokken. Hiertoe was besloten, „omdat de revolutionaire regering niet wenst, dat onschuldige burgers door de strijd worden getrof fen". Volgens radio-Padang heeft de centrale regering haar troe pen in Medan met 600 parachu tisten versterkt. Meer verster kingen zouden uit Java onder weg zijn. Met uitzondering van deze stad, aldus werd in de uit zending gezegd, is thans geheel Noord-Sumatra aan de zijde van de revolutionaire regering. Voorts zouden twee bataljons infanterie uit Atjeh. en een uit Tapanuli zich bij de opstandige strijdkrachten hebben aange sloten. DES ALWI OVER DE SITUATIE IN MEDAN Do woordvoerder in Singapore van de revolutionaire regering van Midden-Snmatra, Des AJwi, heeft woensdag in Singapore verklaard, dat zes bataljons van in totaal 7.500 man, zich bij de Midden-Sumatraanse opstande lingen hebben aangesloten. Deze troepen zijn afkomstig uit Atjeh en drie bataljons ervan zijn gestationeerd op de grens tussen Noord, en Midden-Suma- tra. Intussen meldden berichten in de Indonesische pers, dat in het gebied van Pakanbaru zich 400 man der opstandelingentroepen aan het leger der centrale rege ring hebben overgegeven. Tenslotte werd in de pers ge meld, dat de militaire comman dant van Zuid-Sumatra, luite nant-kolonel Barlian nogmaals vr Romeinse waarnemers zijn van mening dat alle Italiaanse poli tieke partijen, behalve die der christen-democraten, er bij de 25 mei a.s. in Italië te houden alge mene verkiezingen in de eerste plaats op aan zullen sturen, dat laatstgenoemde partij niet' de ab. solute meerderheid in het nieuwe parlement zal verkrijgen. Verder doet zich, voor het eerst sinds 1953, het feit voor dat elke partij onafhankelijk van andere adri-de verkiezingen deel neemt. Men schrijft dit in hoofdzaak aan de volgende factoren toe: 1. Er is een einde gekomen aan «Je „democratische solidariteit van het centrum", die tot 1957 de christen-democraten, democrat! sche socialisten (onder Saragat), liberalen en republikeinen bijeen heeft gehouden. 2. De drie rechte partijen „Ita liaanse sociale beweging", ,,na- toonaai-monarchisten" en „volks monarchisten" zijn er niet in ge slaagd tot nauwe samenwerking te komen. 3. De linkse socialisten, onder Nenni, schijnen thans losser van de communisten te staan. Kort samengevat ziet de poli tieke toestand in Italië er t'hans als volgt uit. a. De z.g. „democratische coali tie" is ter ziele. Zij is lek gestoten op de klip der maatschappelijke vraagstukken, die de socialisten tegenover de (R. K.) christen-de mocraten plaatsen. De tegenstel. iingen waren het grootst, toen er nog mogelijkheden schenen te be staan voor een samengaan tus sen de rechtse socialisten onder Saragat en de linkse onder Nen ni, daar eerstgenoemden dan wat water in hun rechts-socialistische wijn hadden moeten doen. De vier onder één genoemde partijen christen-democraten, Saragat-socialisten, liberalen en republikeinen zullen dus on afhankelijk aan de verkiezingen deel nemen, doch zij blijven allen strijden tegen de partijen van uiterst rechts en uiterst links. b. Ter rechter zijde worden hef. tige polemieken gevoerd tussen de twee koningsgezinde partijen en de „Italiaanse sociale bewe ging", die er openlijk voor uit- Komt fascistisch te zijn georiën teerd, en deswege, „naar goed traditioneel gebruik", de twee monarchistische partijen haar „democratische positiebepaling" verwijt. c. Aan het nauw, samengaan tussen de linkse socialisten on der Neniji en de Italiaanse com munistische partij is een einde gekomen door de verschillende standpunten, die de twee partijen hebben ingenomen met betrek king tot de uitspraken van het in 1956 te Moskou gehouden twin tigste congres der Sowjetrussi- sche communistische partij. Doch er is één negatief streven, dat' alle Italiaanse poli- gen de stad binnentrokken. Zelf heeft gezegd, dat de opstand in Midden-Sumatra door vreedzame onderhandelingen behoort te worden opgelost. Des Alwi deelde verder mede, dat majoor Naingolan zijn strijd krachten in de omgeving van Medan heeft gehergroepeerd, waar hij de komst van verster kingen afwacht, om opnieuw een offensief tegen Medan in te zetten. Deze aanval zal gelijk tijdig moeten geschieden met een operatie van de president Soe- karno vijandig gezinde strijd machten op Java. Het is niet uitgesloten, zo voegde Des Alwi hieraan toe, dat deze aanval tegen Djakarta zal zijn gericht. Volgens hem zouden de op standige strijdkrachten op, Java uit twee divisies bestaan, onder commando van kolonel Nasune. Deze bevindt zich op het ogen blik in Lembang, nabij Bandung, waar hij het sein afwacht om naar Djakarta op te rukken, een afstand van ongeveer 200 kilometer. OOGGETUIGEN VAN DE GEVECHTEN IN MEDAN Met een toestel van de Garuda Indonesian Airways zijn woens dag enige Chinese zakenlieden uit Medan in Singapore aange komen, die ooggetuigen zijn ge weest van de gevecliten in Me dan op zondag en maandag j.l. Een van hen deelde meue, dat geruchten over een op handen zijnde actie van opstandelingen in Medan reeds vrijdag en zater dag de ronde deden. Zondagavond hoorde hij ge schutvuur uit de buitenwijken van de stad doch hij schreef dit toe aan oefeningen van rege ringstroepen. Maandagmorgen reed hij naar het vliegveld Polo- nia, met de bedoeling per vlieg tuig naar Singapore te vertrek- keu, ei! plotseling bevond hij zich midden in een veldslag. Regeringstroepen hielden de zijkanten van het vliegveld bezet, terwijl jachtvliegtuigen opstegen en het oerwoud even voorbij het einde van de landingsbaan onder vuur namen. Kleine granaten kwamen op het vliegveld terecht, terwijl verdwaalde kogels en scherven het stationsgebouw, waarin hij en enige andere men sen dekking hadden gezocht, troffen. Tegen het einde van de dag nam het vuren af en vertelde iemand hem, dat de opstandelin- tieke partijen, op een na, gemeen hebben, namelijk te verhinderen, dat de christen-democraten in de nieuwe volksvertegenwoordiging de absolute meerderheid zullen verkrijgen. DE RUIMTEVAART James Edson, onderdirecteur van de afdeling voor weten1- schappelijk onderzoek en ont wikkeling van het Amerikaanse leger, heeft dinsdagavond ver klaard, dat de V. S. in de komen de maanden een raket naar de maan zullen afschieten. In een toespraak te Washing ton voorspelde hij verder, dat de V. S. omstreeks 1960 een be mande raket naar de maan zul len zenden en er tegen 1975 een basis zulen inrichten. zag hij dat enkele leden der re geringstroepen hun geweren weggooiden en hun uniform uit trokken. Op het vliegveld had bedoelde zakenman mannen zien vallen, terwijl vier dode soldaten het stationsgebouw werden binnen gedragen. Toen het gevecht minder was, liep hij naar Medan terug, waar hij zich in zijn woning opsloot. Dinsdag hoorde hij af en toe nog een schot lossen. Wie de stad in handen had, kon hij niet zeggen, maar alle regerings- en burgerlijke diensten functioneer den normaaL Een andere reiziger omschreef de huidige situatie in Medan als „een beetje dubbelzinnig". Er heerst een gespannen atmosfeer in de stad en er zijn slechts wei- Miljoenen Westduitse arbei ders hebben woensdagmorgen naar bun werk moeten lopen doordat het oj>enbare vervoer verlamd was door een „waar- schuwingsstaking'' van 24 uur van ongeveer 350.000 man j»er- soneel van openbare cliensten- De staking is uitgeroepen dooi de betrokken vakbond uit pro test tegen „de vertragings tactiek" van de werkgevers bij de onderhandelingen over een eis van de bond tot het toeken nen van een loonsverhoging van 23 pfennig per uur. Het laatste tegenaanbod van de werkgevers was negen pfennig. De politie, de brandweer en het verplegend personeel in zie kenhuizen nemen niet aan de staking deel. Ook in het Saar- gebied, Hamburg, Bremen en en kele steden, waar de openbare vervoersbedrijven afzonderlijke loonovereenkomstert met de vak verenigingen hebben wordt niet gestaakt. De gemeentelijke autoriteiten hebben nooddiensten georgani seerd voor de water-, gas- en elektriciteitsvoorziening. De bond van personeel van openbare diensten, die de staking maandag heeft afgekondigd, heeft bekendgemaakt, dat als tegen maandag a.s. geen rege ling met de werkgevers is ge- ti often, een staking voor onbe paalde tijd afgekondigd zal wor den. In Kiel en Neumunster kun nen 45.000 arbeiders niet werken omdat de elektriciteitsvoorzie ning onvoldoende is. In Dort mund zijn vele scholen gesloten daar degenen die voor de ver warming der gebouwen zorgen eveneens staken. Het Westduitse werkgevers verbond heeft in Bonn bekend gemaakt, dat de werkgevers zich niet verplicht achten loon te be talen aan arbeiders die als ge volg van de staking niet of te laat op hun werk verschijnen. Tegen de middag werden de stakersposten bij tram- en bus remises opgeheven omdat er geen werkwilligen waren. De werkgevers, de bond van gemeentelijke autoriteiten, heb ben zich bereid verklaard de loononderhandelingen heden te" hervatten. De vakbonden hebben nog niet besloten of zij dit ook zullen doen. nig mensen op straat. Hij meen de, dat het grootste deel der stad in elk geval in handen der rege ringstroepen was- Op het ogen blik van zijn vertrek werd er niet gevochten in de stad. TEGENAANVAL BIJ PAKANBARU Volgens radio-Padang hebben dc strijdkrachten van de revolu tionaire regering een tegenaan val ingezet op Pakanbaru. Deze aanval is maandag be gonnen. In de radio-uitzending werd gezegd, dat de regering „volkomen bereid is om in Pa kanbaru, en zo nodig in Rum- bai het nabij gelegen woon oord van de Caltex-employé's - te vechten". Er werden geen bij zonderheden over de tegenaan val gegeven. Dinsdagavond heeft radio- Padang de Caltex dringend ge waarschuwd om alle werknemers uit het gebied van Pakanbaru te evacueren. Een woordvoerder van deze oliemaatschappij in Singapore weigerde commentaar op deze waarschuwing. Rumbai ligt tegenover Pakan baru aan de andere zijde van de Siak-rivier. Er bevinden zich on geveer 600 Nederlandse, Ameri kaanse, Britse en Australische employé's. OVERSTE GAHARU BIEDT GOEDE DIENSTEN AAN Overste Sjamaun Gaharu, de militaire commandant van At jeh, die volgens de tegenrege ring door zijn officieren zou zijn afgezet, heeft woensdagavond via radio-Atjeh een dagorder uit gegeven, waarin hij zijn goede diensten aanbiedt om de „Me- dan-affaire" bij te leggen. Gaharu ontkende categorisch, dat hij door majoor Kenghu Manujak is afgezet. Verklaard werd, dat het commando in At jeh „nog steeds in mijn handen is". Er is gee,. wijziging geko men in de leiding, aldus werd hieraan toegevoegd. In de dagorder werd verklaard, dat het militaire commando in Atjeh zich niet zou mengen in de huidige onrust. De manschap pen werd opgedragen zich te onthouden van eigenmachtig optreden. VAKANTIE VAN H. M. DE KONINGIN Naar Sankt Anton Het ligt in de bedoeling van H. M. rie Ko ïingin on 31 maart me de Prinsessen Beatrix en Irene voor een vakantie van onge veer twaalf dagen naar Sankt Anton om Arlberg in Oosten rijk té vertrekken. Z. K. H. Prins Bernhard zal enkele da gen later eveneens naar Sankt Anton vertrekken om zich bij H. M. de Koningin en de Prin sessen te voegen. PRINS BERNHARD LICHT ONGESTELD Z. K. H. Prins Bernhard moet we gens een lichte ongesteldheid enkele dagen het bed houden. Hij heeft dientengevolge zijn afspraken voor de eerstvolgen de dagen moeten afzeggen. Bij nadere informatie vernemen wij, dat Z. K. H. Prins Bernhard een lichte griep heeft'. Maarschalk Boelganin ver- 1: aart zich in zijn jongste schrij- en aan zijn Britse ambtgenoot 'acMillan akkoord met het ■nkbeeid van een bijeenkomst an ministers van Buitenlandse _.iken ter voorbereiding van een topconferentie. Hij stelt voor, deze bijeenkomst in april te hou den, maar hjj noemt geen datum voor de topconferentie. In zijn brief, die veertien maart gedateerd is en waarvan de inhoud gelijktijdig te Londen en te Moskou werd bekendge maakt, richt de Sow jet-premier een ernstige waarschuwing tot Groot-Brittannië inzake het Erits-Amerikaanse akkoord over de bouw van lanceerinstallaties voor raketten met middelgrote reikwijdte. Deze overeenkomst brengt „een aanzienlijk element President Eisenhower heeft dinsdag in een bijeenkomst der republikeinse partij verklaard beslist tegen paniekmaatregelen te zijn, die een tijdelijke recessie in <!e Verenigde Staten tot een langdurige economische hoofd pijn zouden kunnen maken. De regering heeft, zo zei hij, maatregelen genomen en zal voortgaan dit te blijven doen, d.e een gezond economisch herstel kunnen bevorderen. Eisenhower verklaarde beslist tegenstander te zijn van kunstmatige aanpak met omvangrijke langzaam voortgang vindende projecten. In de eerste plaats is dit niet ef fectief en bovendien leert de er varing duidelijk, dat al te veel van dit soort activiteit eerder de particuliere activiteit dreigt te verdringen dan aan te vullen. Het particuliere initiatief ver mindert erdoor. Er wordt een omvangrijke bureaucratie door geschapen en een tijdelijke reces sie dreigt er door te veranderen in een langdurige economische hoofdpijn. De Amerikaanse regering zal zich volgens president Eisen- DEEDE DAG STAKING KLM-VDIEGEES Naarmate de 6taking voort duurt vermindert het aantal KJL.M.-irtachines dat nu nog het wereldruim doorklieft gestadig, want van de meeste toestellen, die uit het buitenland op Schip hol terugkeren, sluiten de gezag voerders zich bij hun collega's die het werk hebben neergelegd, aan. Nadat gisteren het K.L.M.- lijntoestel uit Johannesburg, een reusachtige DC 7C, op zijn basis was teruggekeerd, bevonden zich in totaal nog slechts 17 vliegtui gen der K.L.M. in het buiten land. Daarvan waren er zes op weg naar Schiphol, die daar woensdagavond zouden aanko men. Dan blijven er dus voor van daag nog 11 toestellen over, die naar Schiphol zullen terugkeren. Daaronder bevinden zich dus diverse machines, die door niet- leden van de vereniging van K.L.M.-vliegers worden bestuurd en die sedert het begin der sta king van Schiphol zijn vertrok ken. LONDEN-TOESTEL WEER OP SCHIPHOL Om vijf minuten vóór zes uur woensdagavond is de PH-CGC, de Convair „Jacob Maris", on der gezagvoerder Van Ulsen op Schiphol teruggekeerd, na in de middaguren naar Londen te zijn gevlogen. Op de heenreis bevon den zich zeven passagiers aan boord, op de terugweg vijf. Het ligt in de bedoeling, dat ook donderdag en dan wederom onder gezagvoerder Van Ulsen, een Convair de dienst naar Lon den uitvoert. In de loop van woensdagavond arriveerden op Schiphol twee Super Constella tions van de K.L.M. Het ene toe stel kwam uit Singapore van de normale lijndienst, de andere machine was gebruikt voor een chartervlucht ten behoeve van de Iranian Petroleum Company. In Londen heeft gezagvoerder Van Ulsen nog tegenover pers vertegenwoordigers verklaard, dat hij een jaar geleden als lid van de vereniging van K.L.M.- vliegers had bedankt. „Ik wen ste. niet betrokken te wórden-bij welk conflict ook", zeide Van Ulsen. Voorts vertelde hij, dat hij waarschijnlijk elke dag, zo lang de staking duurde, eenmaal per dag de dienst tussen Schip hol en Londen Airport en terug zou onderhouden. Voor vandaag staan drie K.L.M.-vluchten op het program ma. Do maatschappij laat het toestel naar Biak vertrekken, verder een Convair naar Lon den vliegen en voorts zal het avondvliegtuig naar New York gaan. hower door alarmisten niet in een paniekstemming en tot acti viteiten laten brengen, die tijde lijke moeilijkheden in chronische zouden kunnen veranderen. De president beantwoordde hiermede de kritiek van de de mocratische partij, die grotere regeringsuitgaven wenst dan de regering heeft voorgesteld, ter bestrijding van werkloosheid en recessie. Eisenhower deelde mede, dat hij belastingverlagingen zou voorstellen als, na raadpleging van de congresleiders, een der gelijke maatregel gewenst mocht blijken en noodzakelijk als bij dragen tot het economische her stel. van spanning in de internatio nale toestanu', aldus Boelganin. Hij voegt hieraan toe, dat hij ook niet zonuer meer voorop Kan gaan aan het Britse witboek over de defensie, waarin de Brit se regering verklaart dat Groot- Brittannië ingeval van een aan val met conventionele wapens deze met kernwapens zal beant woorden. Wat de topconferentie betreft herhaalt de Russische premier dat zijn regering wil spreken over: 1) Het verbod om dê ruimte buiten de dampkring voor mili taire doeleinden te gebruiken en de opnexling van de bases bui ten het eigen land. 2) De sluiting van een vre desverdrag met Duitsland. Aan de bespreKing van deze kwestie zouden de twee Duitse regerin gen moeten deelnemen. 3) De ontwikkeling van de betrekkingen tussen de landen. 4) De versterking van de V. N De Sowjet-Unie wil echter niet instemmen met een ophef fing van het recht van veto. Tenslotte verklaart Boelganin dat hij niet kan instemmen met een gesprek over de kwestie van de hereniging van de twee delen' van Duitsland en over de toe stand in Oost-Europa. De gevangenen van Spandau Mevrouw Henriette Jacob, de voormalige echtgenote van Bal- dur von Schirach, is woensdag te Londen aangekomen om met de Britse regering te spreken over het lot van haar voorma lige echtgenoot en dat van Ru- dolf Hess en Albert Speer, de twee andere Duitse oorlogsmis dadigers, die in de internatio nale gevangenis van Spandau [worden vastgehouden. De 22-jarige Paul Thomson, die aan de universiteit van Oxford studeert, heeft verklaard, dat de naam van degene, die in het stu dentenblad „Isis" het artikel over Britse spionage in Oost-Europa heeft geschreven, niet zal wor den onthuld. Zijn betrouwbaar heid i> boven elke twijfel ver heven, aldus Thompson. Hij deelde mee, dat hij door de politie was ondervraagd en dat hij geweigerd had de identiteit van de schrijver bekend te ma ken. Volgens het artikel werd er na de tweede wereldoorlog in de Oostzee een groep van vijf zeer snelle torpedoboten gevormd, be mand met „matrozen van Hitiers marine" en onder gezag van Britse kapiteins. Deze schepen hadden tot taak om b.v. bij Rus sische vlootoefeningen een oor logsbodem zeer dicht te benade ren en foto's te nemen. Als de Russen dan afweermaatregelen Robert Schuman, voormalig Na de Frans-Duitse wapenstil- Frans minister van Buitenlandse stand in 1940 werd Schuman in Zaken en een groot voorvechter september van dat jaar door de van de Europese eenheid, is gis teren te Straatsburg tot voorzit ter van de nieuwe assemblee van „klein Europa" gekozen. De Franse politicus Schuman, die iets ouder is dan 70 jaar, heeft sedert het' einde van de laatste wereldoorlog een grote rol gespeeld bij de vorming van de verschillende Europese orga nen. Schuman werd in Luxemburg geboren en is vertrouwd met de twee grote Europese beschavin gen, de Franse en de Duitse. Hij behoorde met Jean Monnet tot de initiatiefnemers der „Frans- Duitse kolen- en staalgemeen schap" waaruit de Europese Ge meenschap voor Kolen en Staal is gegroeid. Robert Schuman, die sinds de bevrijding talrijke ministeriële functies in Frankrijk heeft be kleed, waaronder die van finan ciën en buitenlandse zaken, en twee keer premier is geweest, was onder meer een van de on dertekenaars van het Pact van Brussel, het eerste politieke de- fensieverbond, voordat' hij in 1949 bijdroeg tot de totstandkoming van het Atlantische Pact. In de Franse democratisch- christelijke republikeinse volks, beweging, waarvan hij lid is, neemt hjj een vooraanstaande Duitsers gearresteerd en in Neu- stadt geïnterneerd. Hij slaagde erin naar Lyon te vluchten en werd een vooraanstaande figuur in de Franse verzetsbeweging. Schuman is vanaf 1955 voorzitter van de Europese beweging. namen en men genoeg Sowjet- boodschappen had opgevangen, verdwenen de torpedoboten snel van het toneel. In de Zweedse wateren voerden de boten de Zweedse vlag. Een der Britse kapiteins had, aldus het artikel, een houten been, hetgeen „een zekere glans aan zijn Don-Quiehotte-achtige optreden gaf". Deze gezagvoer der had o.a. eens een kleine groep mensen in Rusland aan land gezet. In 1956 had de nieuwe West duitse marine het toezicht op de torpedoboten overgenomen, aldus het artikel, dat vergezeld ging van een foto van êén zg". „Mer cedes-Benz spionageboot" De publieke opinie in België is nogal in beroering gebracht dcor het feit dat twee van de aan hartkwalen lijdende Belgen, die door toedoen van- koning Leopold en zijn echtgenote naar Amerika zijn vervoerd om daar behandeld te worden, na de ope ratie aldaar overleden zijn. In het parlement is door een lid van de C.V.P.-oppositie geprotes teerd tegen de publiciteit rond de reis van de zieken. P Te Antwerpen is de eerste steen gelegd van een ziekenhuis dat zeshonderd bedden zal tellen. Het wordt een gebouw van tien verdiepingen in de vorm van een kruis; tussen elk plafond en de vloer daarboven komt een lege ruimte van anderhalve meter hoog. AANHOUDEND KOUD Het eir.de van de periode met koud en schraal weer is nog niet in zicht. Boven Scandinavië blijft de luchtdruk hoog. waardooi' met oostelijke winden koude conti nentale lucht wordt aangevoerd. Men zal dus rekening moeten houden met maximumtempera turen, die ongeveer 7 graden on- dei normaal liggen, terwij] des nachts in hoofdzaak lichte vorst medegedeeld door het K. N. M. I., geldig tot donderdagavond. Aanhoudend koud weer. Plaatselijk enkele sneeuwbuien, maar ook opklaringen. Aanhou- plaats in en behoort in die partij iend koud. Overwegend matige tot' de gematigden. I wind- uit oostelijke richtingen. voorkomt. Bovendien kan hier en daar een enkele lichte sneeuwbui vallen. VRIJDAG 21 MAART v.m. n.m. Breskens 2.30 2.50 Terneuzen 3.05 3.25 Hansweert 3.45 4.05 Walsoorden 3.55 4.15 ZON MAAN Mrt. op onder op onder 20 6.45 18.52 6.29 19.17 21 6.42 18.54 6.50 20.20 22 6.40 18.55 7.13 21.23 23 18:57 7.39 22.26

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1