Conjuncturele vooruitzichten voor het bedrijfsleven De Zoavo-conferentie te Manilla geëindigd De politieke crisis op Cuba Rechtszaken RADIO? DE INGESNEEUWDE SLAAPWAGEN Natuurlijk Een kaasgerecht kaas Receptenboek Wat brengt de Vrijdag 14 maart 1958 12« jaargang no. 4319 „Ken herleving van de fiscale investeringsaftrek zou geen noe menswaardige directe invloed hebben op de kaspositie van het rijk. Maar zij kan wel bijdragen tot een verbeterd psychologisch klimaat in de ondernemerswe reld. En dat is een van de be langrijkste dingen waar het thans om gaat." Dit zeide de heer J. VV. Hup- kes, lid van het dagelijks be stuur van het verbond van Ne derlandse werkgevers, in de rede, die hij gisteren in de ra diorubriek „Uit het bedrijfsle ven" hield over de conjunctu rele vooruitzichten voor het be drijfsleven. Over de ongerustheid, die in den lande heerste over het be oop van de werkgelegenheids situatie, zeide de heer Hupkes om., dat de overspanning van de afgelopen jaren eveneens tot zeer ongewenste toestanden ge leid heeft. Een programma tot beperking van de bestedingen zoals dat in de loop van het vo rige jaar in werking is getre den, was nodig en onvermijde lijk. De maatregelen hadden mede ten doel een ontspanning op de arbeidsmarkt te bewerk stelligen. Niet voorspeld kon worden, waar de klappen in hoofdzaak zouden vallen. Nu is gebleken, dat voorshands de toeneming van de werkloosheid geconcentreerd is in een aantal .streken en in enkele bedrijfs takken. Internationaal doen zich re- cessieverschijnselen voor. Een klein land met een open econo mie als het onze blijft daarbij uiteraard niet ongemoeid, aldus de heer Hupkes. Van die inter nationale recessieverschijnselen gaat vooral een psychologische werking uit. De neiging om iets nieuws te ondernemen wordt door velen tijdelijk onderdrukt. Spreker constateerde, dat wij met de Nederlandse economi sche politiek voor een dilemma staan. Aan de ene kant is er nog steeds een behoefte aan verdergaande sanering van onze fcetahr.gspositie. Het doel van de beperking der bestedingen is zeker nog niet bereikt op dit punt. Aan de andere kant lij ken maatregelen gewenst om de werkloosheid in bepaalde secto ren niet uit de hand te laten lopen. De eerste wenselijkheid stelt aan die maatregelen de voorwaarde dat voorkomen, moet worden dat zij tot een her- nieuwe vergroting van de to tale binnenlandse bestedingen aanleiding geven. (Ruim een kwart van het nationale inko men gaat door de handen van de centrale overheid. Alleen al daarom blijft op de overheid de verplichting rusten om een uitermate efficiënt en zuinig beheer te voeren). Over de door de regering ge nomen, resp. aangekondigde maatregelen zei de heer Hupkes o.m., dat hj) de indruk had dat wat al te sterk de nadruk wordt gelegd op de activiteiten van de overheden. Hij geloofde niet, dat het thans aangekondigde program ma veel zal bijdragen tot stimu lering van de activiteiten van het particuliere bedrijfsleven. Wat dit laatste betreft, was hij van mening, dat een maatregel tot de onmiddellijke herleving van de fiscale investeringsaf trek voor de hand ligt. Welis waar zijn regering en parle ment overeengekomen, met een overweging daarvan te wachten tot de behandeling van de zesde industrialisatienota. Spreker meende evenwel, dat die wacht tijd thans te lang moet worden geacht. De heer Hupkes geloofde, dat Nederland de oplossing van zijn problemen in de naaste toe komst vooral zal moeten zoeken in de vergroting van zijn ex port. Hierbij moet voorop staan, dat al datgene moet worden ge daan, waardoor onze concurren tiepositie, voor zover die door ons prijzen- en kostenpeil wordt bepaald, zo goed mogelijk blijft. De inwerkingtreding van de Euromarkt geeft toenemende kansen, maar evenzeer toene mende risico's, zich vooral uitende in een scherpere con currentie van het buitenland. Een dagelijkse puzzle: 'at eten zee vandaag Russen melden belangrijke wetenschappelijke ontdekking Door middel van lichtstralen hebben wij voor de eerste maal wijzigingen in de chromosomen van celkernen weten te veroor zaken die gelijkvormig zijn aan die, welke door radio-actieve straling worden teweeggebracht aldus de Russische geleerde Ni- colaas Doebinine volgens Tass. De geleerde zei dat hij proe ven had genomen met ontlui kende uiwortels, ingesmeerd met een zwakke oplossing van een stof die gevoelig is voor de in werking van licht. Men heeft toen de inwerking van de ener gie der photonen lichtdeeltjes kunnen nagaan op de voor licht gevoelige stof, die op haar beurt binnen de cel krachtige zuurvormende verbindingen deed ontstaan. Door de inwer king van deze verbindingen, die zuurstof bevatten, vielen de chromosomen in deeltjes uiteen, die zich dan op verschillende manieren kunnen hergroeperen en de levende cel nieuwe erfe lijke eigenschappen kunnen ge ven, aldus Doebinine. Volgens de Russische geleerde is het nu mogelijk vast te stellen, dat de photonen van het gewone licht ondanks hun geringe energie, dezelfde wijzigingen in de chro mosomen kunnen veroorzaken ais radio-actieve straling, waar van de energie natuurlijk ont zaglijk veel groter is. De Zoavoraad van ministers lieeft donderdag in een communi qué, uitgegeven in Manilla, de Zon vo-secretaris-generaal, N'ai Vote Sarasin, gemachtigd „in contact te treden met de secreta rissen-generaal van andere col lectieve veiligheidsorganisaties der vrije wereld" de Navo en het pact van Bagdad. In dit slotcommuniqué van de driedaagse conferentie verklaart men dat het contact tussen de Zoavo en niet-aangesloten landen in vele opzichten nuttig is ge weest. Voor zover de omstandig heden dit toelaten zal men deze contacten handhaven en in de komende jaren uitbreiden. De Zoavo was van mening dat de gemeenschappelijke veilig heidsmaatregelen tot resultaat hebben gehad dat de communis ten hun activiteit van militair naar' niet-militair terrein hebben verlegd en dat de communisti sche activiteit in het verdragge- bied is toegenomen. ..De raad onderkent het bijzon dere gevaar dat gezien het ver raderlijke karakter van commu nistische ondermijning van de kant van bepaalde niet-commu- nistische regeringen dreigt die het onderscheid tussen de doel stellingen en idealen van de vrije wereld en die van het internatio nale communisme niet zien." Het' communiqué maakte ner gens met name gewag van Indo nesië. Men constateert voorts met spijt dat enkele landen de ge meenschappelijke veiligheids maatregelen van de vrije wereld blijven laken, hoewel die maat regelen in overeenstemming met het Handvest der Verenigde Na ties zijn. een originele en zo lekkere oplossing van Uw probleem Aardappelpuree met kaas Van 2 kg aardappelen met melk en 50 gr. boter een mooie gladde puree maken. 150 gr. geraspte kaas erdoor mengen en de puree zo warm mogelijk opdienen óf in een vuurvaste schotel, be strooid met wat geraspte kaas, goudbruin laten worden. Volgens een bericht van de radio der Cubaanse opstandelin gen, dat te Bogota is opgevangen, hebben de opstandelingen op Cuba voor de eerste keer sedert op het eiland troepen der opstan delingen werden ontscheept, het oerwoud van de Sierra Maeslra verlaten en hebben zij, onder lei ding van hun aanvoerder Fidel Castro in open terrein een poging ondernomen om enige groepen opstandelingen, die door rege ringstroepen waren ingesloten, te ontzetten. Volgens het radiobericht is deze poging met succes bekroond en zijn de patrouilles der opstan delingen die waren ingesloten, naar het gebergte van de Sierra Cristal gebracht', zonder dat de opstandelingen verliezen leden, niettegenstaande de troepen der regering de beschikking hadden over .gevechtswagens en vlieg tuigen. De Cubaanse regering heeft voor een periode van 45 dagen de grondwettelijke rechten buiten werking gesteld en een censuur Doe nog meer met VetUCAM V H. NE8 ZLIVUBUREAU RIJSWIJK 3. Economische activiteit: De V. S. en Australië besloten tot nieuwe hulpverlening. 4. Culturele activiteit: Deze zou worden voortgezet' en uitge breid. 5. Het werk van militaire advi seurs: Plannen voor de verdedi ging der Zoavo werden uitge werkt om een aanval te kunnen weerstaan. 6. De begroting 1958-1959 van 850.360 dollar werd goedgekeurd. 7. De volgende conferentie zal in de Nieuw Zeelandse hoofdstad Wellington plaats hebben. 8. Conclusie: Het gemeen schappelijke defensiewerk van de Zoavo zal worden voortgezet. Arbeidsconflict in Spaanse kolenmijnen Tijdelijk verzet van mijnwer kers in de kolenmijnen van Oviedo heeft ertoe geleid, dat twee mijnen door de militaire autoriteiten zijn gesloten, aldus is uit Madrid gemeld. In een derde mijn is de produktie be langrijk achteruitgegaan. In welingelichte kringen te Madrid is dinsdagavond verno men, dat de actie van de mijn werkers zich tot nog een mijn, na melijk bij Candas de Langreio, heeft uitgebreid. In dezelfde kringen meende men, dat het conflict, gevolg van een eis tot loonsverhoging van de mijnwerkers, zich in de komende dagen nog verder zal kunnen uitbreiden. Onbekend, op mens lijkend dier gevangen Uit Palembang is gemeld, dat de bevolking van Prabamulih, in Zuid-Sumatra, een onbekend, op een mens gelijkend dier heeft ge vangen. Volgens de gepensioneer de legerkapitein M. Nurdin zou men in de wetenschappelijke wereld reeds lang bekend zijn met het voorkomen in de dichte oerbossen van Zuid-Sumatra van een op een mens lijkend schepsel. Het voormalige Nederland-Indi sche bestuur had volgens hem destijds reeds een beloning van 5.000 gulden uitgeloofd voor de gene, die erin mocht slagen een exemplaar van dit dier, dat „sin- dai' wordt' genoemd, te vangen. Het thans gevangen exemplaar was van het vrouwelijk geslacht, de leeftijd wordt geschat op ze ventien jaar. Het gehele lichaam is met kort haar bedekt. De militaire commandant van Zuid-Sumatra heeft grote belang stelling voor deze vangst en heeft' iemand naar Prabamulih gezon den, om het dier naar Palembang over te brengen. op de pers ingesteld. Deze maat regelen geven een indruk van de ernst van de toestand op Cuba, aldus de indruk van goed inge lichte kringen te Washington. Tot voor enkele dagen had men te Wahsington geen grote bete kenis toegekend aan de gebeurte nissen die zich sedert maanden op Cuba hadden voorgedaan. De actie van de opstandelingen on der Castro schenen zich te be perken tot plaatselijke gewapen de coups in de provincie Oriente. Doch plotseling, en alsof het sig naal daartoe was gegeven door de ontvoering van de wereldkam pioen der autocoureurs Fangio twee weken geleden, is de slepen de politieke crisis op Cuba in een acuut stadium, gekomen. Het ont slag van het kabinet-Portuondo wordt beschouwd als een bewijs van de ernst dezer crisis. Potuon- do wordt beschouwd als een vriend van president Batista en een der mannen, die hem in po litiek opzicht het meest nabij staat. Zijn aftreden beschouwt men als een aanwijzing, dat tus sen hen beiden verschil van in zicht is ontstaan. Deze gebeurtenissen volgen op de mislukking van de poging om een compromis te bereiken, die is gedaan door een verzoenings commissie, die door onderhande lingen de standpunten der politie ke partijen op Cuba tol' elkaar trachtte te brengen en een eind wilde maken aan de gewelddaden die sedert maanden op het eiland voorkwamen. Fidel Castro heeft de bemiddeling van de verzoe ningscommissie van de hand ge wezen. En dit heeft geleid tot de huidige crisis in de Cubaanse re gering. Onlangs heeft president Batis ta zoals gemeld toegestemd in het houden van vrije verkiezin gen in het gehele land op 1 juni. Castro had de eis gesteld, dat deze vrije verkiezingen onder toe zicht zouden staan van een on partijdige commissie en boven dien, dat de provincie Oriente zou worden ontruimd door de re geringstroepen en onder beheer zou worden geplaatst van zijn Het communiqué de volgende delen: bestond uit Sabotage van universiteits examens in Napels De studenten in Italië ageren reeds enige tijd tegen nieuwe examens die de regering heeft ingesteld omdat volgens haar de examens van sommige universi teiten niet streng genoeg zijn. Volgens de studenten zijn de staatsexamens overbodig. In Rome en Napels moesten de examens stopgezet worden, na dat een groep studenten er in geslaagd was de opgaven te ver overen en uit te delen aan stu denten die nog examen moes ten doen. In Rome moest de po litie dinsdag optreden tegen groepen betogende studenten. In het gehele land weigeren duizenden studenten, dikwijls gesteund door hun professoren, de e:;amens af te leggen. 1. Veiligheid van het gebied: De ministers verklaarden vastbe sloten dit tot een bolwerk voor de vrede te maken. 2. OndermijningAlgemeen werd dit de voornaamste drei ging van heden beschouwd. BOSBRANDEN IN VENEZUELA Tienduizenden hectaren aange plant bos en oerwoud zijn de laatste tijd in Venezuela vernield door branden, die kunnen zijn gesticht door misdadigers. Alleen in de provincie Miranda moesten tussen 3 en 9 maart honderd der gelijke branden worden bestre den door de bevolking, troepen en de brandweer. Alleenstaande huizen en veel van de te velde staande oogst zijn verwoest en een ogenblik be dreigden de branden de steden Los Teques en Baruta. In de pro vincie Anzoategui kon men een reusachtige brand stuiten, toen hij bijna een munitie-opslagplaats op opslagplaatsen van een petro- leum-onderneming had bereikt. Alleen in de loop van de elfde maart werden vijftien bosbran den gesignaleerd en bestreden. De uitbreiding van deze branden werd begunstigd door een lang durige droogte; de politie stelt een onderzoek in naar de oorza ken van de branden, die dreigen uit te groeien tot eencatastrofe. HOGE RAAD PROCEDURE OVER HET NIET VERLENGEN VAN RIJBEWIJZEN Voor de Hoge Raad zijn giste ren pleidooien gehouden in de zaak, welke de A.N.W.B. mid dels de Haagse importeur S. aanhangig heeft gemaakt tegen de Commissaris van de Konin gin in Zuid-Holland. Het pro vinciaal bestuur van Zuid-Hol land heeft destijds aan de heer S. een nieuw rijbewijs gewei gerd nadat diens oude rijbewijs was verlopen tijdens een pe riode, waarin hem de rijbe voegdheid krachtens een rech terlijk vonnis was ontzegd. De president van de Haagse recht bank heeft in kort geding de eis van de heer S. dat de griffie hem een nieuw rijbewijs zou verschaffen zonder examen, toe gewezen. In hoger beroep wees het hof de eis eveneens toe, overwegend dat de wetgever een ontzegging van rijbevoegd heid bedoeld heeft als tijdelijke maatregel. Het rijbewijs diende als zodanig nog steeds geldig te worden geacht. Tegen dit arrest is door de Commissaris der Koningin cas satie aangetekend. Bij deze procedure staat in het centrum der belangstelling de vraag of de burgerlijke rech ter bevoegd is de overheid een bevel te geven tot het doen van een bestuurshandeling. De meeste Commissarissen der Ko ningin namen thans het stand punt in, zoals de A.N.W.B. ver dedigt en tot nu toe in twee in stanties in rechte is vastgesteld. Alleen de Commissaris in Gro ningen staat als laatste nog op het standpunt, dat Zuid-Hol land inneemt. Op 27 maart zal de procureur- generaal conclusie nemen. Mórgen heeft uw slager de fleurige, afwasbare boekband „Wat rullen wij morgen eten voor u klaar liggen1 Elke week krijgt u daarvoor een nieuw receptenblad met heerlijks recepten, makkelijk klaar te maken. Ook dieet- en ver mageringsrecepten en feestrecepten uit de eigen, hoge keuken van beroemde chef-koks komen in dit onschatbare boek, EN een hoekje .met nuttige vleeskennis. Redactie van het ge heel: P. J. Kers, de bekende oud-radiokok. "Laat deze unieke uitgave van de Nederlandse .slagers uw tong niet voorbijgaan! Geen moeite Is gespaard om het iets bijzonderste doen zijn. 'Vraag uw deelnemende vakman-slager ook een exemplaar uit te reiken! ZEEPOST Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de corresponden tie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeid. Argentinië s.s. „Uruguay", 17 maart. Australië s.s. „Orsava", 22 maart. Brazilië s.s. „Uruguay", 17 maart. m.s. „Prins Willem v. Oranje", 20 maart. Canada s.s. „Rijndam", 22 maart, s.s. „American Guide", 22 maart. Chili: Via New York, 19 maart. Ned. Antillen m.s. „Osiris", 18 maart. Nieuw-Zeeland Via Engeland, 22 maart. Suriname m.s. .Agamemnon", 19 mrt. Unie van Zuid-Afrika en Zuid West-Afrika: m.s. „Arundel Castle", 22 maart. Brits-Oost-Afrika s.s. „Ferd. de Lesseps", 22 maart. „partij van de 26ste juli", die aan de verkiezingen zou moeten deel nemen. Geheime contacten die sedert enige tijd zouden hebben bestaan tussen bepaalde perso nen en de opstandelingen hebben beide standpunten niet verzoend en de pogingen van gelijke strek king, ondernomen door de ge - telijkheid, hebben evenmin succes gehad. Gezien deze ontwikkeling van de toestand wenst men te Was hington, dat president' Batista een nieuwe toename van de span ning zal kunnen vermijden in het tijdvak voor de verkiezingen v.an 1 juni. DOODSOORZAAK EN BEROEP Elijkens een rapport, y^n de Britse regering over het verband tussen doodsoorzaak en beroep hebben mensen, die een vrij be roep uitoefenen en werkgevers de kleinste kans om oud te worden. Ook. onder hotel- en caféhouders is het sterftecijfer hoog. Een dei- voornaamste doodsoorzaken is hier cirrhosis van de lever. Het rapport heeft betrekking op de mannen van twintig tot 64 jaar, die in de periode van 1949 tot en met 1953 in Engeland en Wales zijn gestorven. Gewoonlijk wordt een hoog sterftecijfer automatisch verbon den met een lage levensstan daard, aldus het rapport, dpch men moet erkennen, dat een hoge levensstandaard zijn eigen geva ren heeft. Zelfmoorden komen het meest voor in de vrije beroepen en on der de ongeschoolde arbeiders. Artsen, advocaten en predikan ten zijn gevoelig voor hartkwa len. Er komen onder schrijvers en journalisten eveneens veel ge vallen van zelfmoord en hart kwalen voor. Onder havenarbeiders nam het aantal gevallen van long- en maagkanker met dodelijke afloop toe. In deze groep is ook het sterf tecijfer tengevolge van tubercu lose hoog. Boeren en landarbeiders wor den over het algemeen oud. ■AO^NA^^I ,'.A Door AGATHA CHRISTIE. 25) „Weet u hoe laat het was, toen hij u verliet?" „Tamelijk Iaat. Tegen tweeën, denk ik." „Merkte u dat de (rein stil stond?" „O ja. We schrokken even, ke ken uit en zagen de sneeuw heel dik liggen, maar we dachten niet dat het ernstig was." „Wat gebeurde er, toen kolonel Arbuthnot u tenslotte verliet?" „Hij ging naar zijn coupé en ik riep dc conducteur om mijn bed op te maken." „Waar was u terwijl hij het op maakte?" „Ik stond voor de deur in de gang, een cigaret te roken." „En toen?" „En toen ging ik naar bed en sliep tot de morgen." „Bent u gedurende de avond nog de trein uit geweest?" „Arbuthnot en ik dachten nog uit. te stappen in hoe heet het ook weer Vinkovci, om onze benen een beetje te strekken. Maar het was bitter koud, een sneeuwstorm. We kropen er gauw weer in." „Door welke deur ging u uit de trein?" „Door die het dichtst bii onze coupé." (Nadruk verboden.) „Naast dc restauratiewagen?"' „Ja." „Weet u nog of die gegrendeld was?" MacQueen dacht na. „Ja, ik geloof van wel. Tenmin ste, er was een soort slaaf, die door het handvat ging. Bedoelt u dat?" „Ja. Toen u weer in de trein ging, hebt u toen de slaaf er weer vóór gedaan?" „Wel.... neen, ik geloof het niet. Ik ging er het laatst in. Neen, ik herinner me niet, dat ik dat gedaan heb." Hij voegde er plotseling bij: „Is dat een belangrijk punt?" „Het kan zijn. Nu neem ik aan, monsieur, dat, terwijl u en kolo nel Arbuthnot zaten te praten, de deur van uw coupé naar de gang open was?" Hector MacQueen knikte. „Nu zou ik willen, dat u me vertelde, als u kunt of er iemand door de gang ging, nadat de trein Vinkovci verliettot het tijdstip dat u van de kolonel afscheid nam." MacQueen fronste zijn wenk brauwen. „Ik geloof, dat de conducteur eens voorbij is gekomen," zei hij. „komende van de kant van de restauratiewagen. En een dame ging de andere kant op, er naar toe." „Welke dame?" „Ik zou het u niet kunnen zeg gen. Ik merkte het niet eeht op. Ziet u, ik discussieerde juist met Arbuthnot. Ik meen me alleen een glimp te herinneren van een rood satijnen geval, dat de deur passeerde. Ik keek niet en ieder ieder geval zou ik het gezicht van die persoon niet gezien hebben. Zoals u weet, ligt mijn coupé naar de kant van de restauratiewagen, zodat iemand die de gang door ging in die richting, zijn rug naar me toe zou keren, zodra hij voor bij was." Poirot knikte. „Ze ging naar 't toilet, zeker?" „Dat denk ik." „En zag u haar terugkomen?" „Wel, nu u het zegt, neen. Ik heb het niet opgemerkt, maar ze zal het wel gedaan hebben." „Nog een vraag. Rookt u eer pijp, mijnheer MacQueen?' „Neen, mijnheer." „Ik geloof, dat dit alles is op het ogenblik. Ik zou nu de knecht van Ratchett willen spreken. Tussen twee haakjes, reisden u en hij altijd tweede klas?" „Hij wel. Maar ik ging gewoon lijk eerste zo mogelijk in de coupé naast die van Ratchett. Dan had hij het merendeel van zijn bagage in mijn coupé en kon mij en zijn boel makkelijk berei ken, wanneer hij verkoos. Maar bij deze gelegenheid waren alle eerste Idas covpé's besproken, behalve die, welke hij kreeg. „Ik begrijp het. Dank u. mijn heer MacQueen." HOOFDSTUK XI. De Amerikaan werd opgevolgd door de bleke Engelsman met het gezicht zonder uitdrukking, die Poirot reeds de vorige dag had gezien. Hij stond geheel correct te wachten. Poirot wenkte hem te gaan zitten. „U is, meen ik, de kamerdie naar van mijnheer Ratchett." „Ja, mijnheer." „Uw naam?" „Edward Henry Masterman." „Leeftijd?" „Negen en dertig." „En uw adres?" „Friar Street, Clerkenwell." ,,U hebt gehoord dat uw mees ter vermoord is?" „Ja, mijnheer. Een ontzettende gebeurtenis." „Wilt u me alstublieft vertellen, hoe laat u de heer Ratchett het laatst gezien hebt?" De bediende dacht na. ..Het moet zowat negen uur zijn geweest, gisterenavond, mijn heer. Of iets later." „Vertel me in uw eigen woor den precies wat er gebeurd is." „Ik ging naar mijnheer Rat chett als gewoonlijk, mijnheer, en deed er mijn werk." „Wat waren uw plichten pre cies?" „Zijn kleren op te vouwen of op te hangen, mijnheer. Zijn gebit in het water te zetten en te zorgen- dat hij alles had, wat hij nodig had voor de nacht." (Wordt veryolgd.) ZATERDAG 15 MAART. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws: 7.10 Gym.; 7.20 Gram.: 8.00 Nws: 8.18 Gram.; 9.00 Voor dc vrouw. (9.359.40 Waterst.); 10.00 Caus. 10.05 Morgenwijding; 10.20 Mu- sette-ork.; 10.40 Buitenl. over., 10.55 De familie Doorsnee. 11.25 Pianorecital; 12.00 Orgel en zang' 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Lichte muz.; 13.00 Nieuws: 13.15 Vara-varia; 13.20 Politieka- pel; 13.45 Soortpraatje; 14.00 V. d. jeugd; 14.35 Nieuwe gram.: 15.00 Boekenwijsheid; 15.20 Koor zang; 15.40 Caus.: 15-55 Kameror kest; 16.40 Caus.; 16.55 Lichte mu ziek; 17.15 Amateurprogi17.30 Weekjourn.: 13.00 Nws en comm.: 18.20 Omroepork.; 19.00 A: listie e staalkaart; 19.30 Caus.; 19.40 ld. 20.00 Nws; 20.05 Caus.; 20.13 Ge- var. progr.; 21.45 Soc. comm. 22.00 Lichte muz.; 22.25 Hoorspel: 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws: 7.10 Gram.; 7.15 Gewijde muziek: 7.45 Morgengebed en liturg, kal.; 8.00 Nws; 8.15 Gram.: 8.50 V. d. huisvrouw; 10.00 V. d. kleuters; 10.15 Gram.; 10.30 Ben je zestig?: 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.: 12.00 Middagklok; 12.03 Mil. ork.; 12.30 Land. en tuinbouwmeded.; 12.33 Gram.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws en Kath. nws; 13.20 Flatennws; 13.30 Dansmuz.; 14.00 Voor de jeugd; 14.20 Engelse les; 14.40 Boekbcspr.; 14.50 Gr.; 14.55 Amateursprogr.; 15.10 Kr on. van letteren en kunsten; 15.45 Rep. Statendag K.V.P.; 16.00 Voor dc jeugd; 16.50 Gregoriaanse zang; 17.20 Sportpraatje; 17.30 Dans muz.; 17.45 Instr. trio; 18.00 Jour nalistiek weekoverz.; 18.10 Gr.: 18.15 Parlementair overz.; 18.25 Lichte muz.; 18.45 Regeringsuitz. 19.00 Nieuws; 19.10 Comm.: 19.15 Concertgebouwork.; 19.55 Gram.: 20.10 Caus.; 20.25 Act.; 20.40 De gewone man; 20.45 Gram.; 21.05 Pleidooi voor een non; 22.05 Lich te muz.; 22.35 Wij luiden de zon dag in. Aansluitend: Avondgebed en lit. kal.; 23.00 Nws; 23.15 Nws in Esperanto: 23.22 Gram.; 23.25 Lof. BRUSSEL: 12.00 Gram.; 12J0 Weerber.; 12.35 Gesproken aperi tief; 12.45 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Radio-almanak; 14.30 Radio journaal; 15.00 Gram.; 16.45 Eng. les; 17.00 Nws; 17.10 Dagklapper en lit. kal.; 17.20 Liturgische zan gen; 17.30 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.40 Gram.: 20.00 Gevar. progr.; 22.00 Nieuws: 22.15 Verzoekprogr.23.00 Nws: 23.05 Gram.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 5