Uit de Provincie Kerkboeke ijovitran Buitenlands nieuws Eric de Noorman - De ontembare REKLAME BEURSOVERZICHT Franken-Smet IJZENDIJKE- ZIERIKZEE Verhoogt uw weerstand met: AGENDA Binnenlands Nienws I PET AF VOOR P. T. T. Sportterrein Zaamslai ZAAMSLAG I een woonhuis A. VAN DAMM Kousendag Kleine Advertentie] N.V. Firma P. J. VA TERNEUZEN. I Zilveren jubileum in het .luliana-ziekenhuls. Een algemeen bekend perso neelslid van het Juliana-zieken- huis herdenkt zaterdag a.s. de dag, waarop hij 25 jaar geleden als chauffeur-bediende in dienst trad van de toenmalige „Vereni ging tot Ziekenverzorging." Wij bedoelen de heer M. de Bruijne, die op zijn wijze veel heeft bijge dragen aan de ziekenzorg. De heer C. A. vein i raaijenho- ven, die destijds secretaris was van genoemde vereniging en na de ontbinding ervan, verzocht werd zitting te nemen in het bestuur van de „Stichting Pro testantse Ziekenzorg „Zeeuws- VTaanderen", deelde ons mede, dat bij het indiensttreden van de heer De Bruijne diens werktijd slechts voor een zeer klein ge deelte in beslag werd genomen als chauffeur van de ziekenauto voor het halen van patiënten. Het overige deel van zijn dag taak bestond in het opknappen van alle mogelijke karweitjes, die in een ziekenhuis plegen voor te komen. Later werd dit wel an ders Het ziekenvervoer nam voort durend toe en kan men thans de heer De Bruijne regelmatig ach ter het stuur van de ambulance auto waarnemen. In de loop van deze kwart-eeuw is hij zich wel één gaan voelen met alles wat met het ziekenhuis verband houdt en nu sedert enige jaren het moderne Juliana-zieken- huis in exploitatie is, zal er voor het opknappen van karweitjes wel niet veel tijd meer over schieten. Dat betekent geenszins dat het gemakkelijker voor hem is geworden, want hierdoor lig gen zijn werktijden tussen 0.00 uur en 24 uur, waarmee wil ge zegd zijn, dat deze bescheiden man altijd klaar staat om een patiënt te halen ook bij nacht en ontij. Hij weet uit ervaring, dat van een snel en veilig vervoer zeer veel kan afhangen. Daarom zullen'a s. zaterdag zeer veel vrienden van de heer De Bruijne en oud-patiënten, die door vervoerd, zaterdag gaarne van de gelegenheid om hem te felicite ren gebruik maken. Ontspanningsavonden „Scheldeoord". Nadat dinsdag reeds een film avond was gegeven door de „Prinses Irene-Stichting werd gisteravond voor de bewoners van „Scheldeoord" een ontspan ningsavond verzorgd door de heer But en leerlingen van de Terneuzense Muziekschool onder leiding van de leraren J. Tolle naar en G. de Wijn. Allereerst heeft de heer But de oudjes laten meegenieten van zijn reis naar de Rivièra waarvan hij prachtige dia's vertoonde. De heer J. Tollenaar met de leerlingen van de mandoline-klas bracht hierna een keurig pro gramma ten gehore, waarna de accordeon-afdeling onder leiding van de heer De Wijn de aanwe zigen liet genieten van accor- deon-muziek. In de pauze werd, de traditie getrouw, het kopje chocolade melk met koekie aangeboden. Na de pauze liet de mandoline- groep zich weer horen, waarna ïe accordeon-groep deze avond doot. I •Dat deze avond in de smaak van de oudjes is gevallen bleek wel door het hartelijk applaus na elk nummer. Namens de bewoners van „Scheldeoord" werden de heren But, Tollenaar en De Wijn en de 'leerlingen van de Terneuzense Muziekschool dank gebracht voor deze mooie avond, waarvan allen ten zeerste hebben genoten en het vertrouwen uitgesproken dat, wanneer volgend jaar „Schelde- x>rd" 25 jaar bestaat wederom, een beroep op de Terneuzense Muziekschool en de heer But mag worden gedaan. Kachelpijp in bran-d. Gistermorgen omstreeks 10 uur ontstond een brandje in de pijp van een in de kelder staande kachel van het café „De Uitkijk" aan de Baandijk. De gealarmeerde brandweer wist met een zuurstofsneeuwap- pnraat de brand in de rood- igloeiend staande kachelpijp te blussen. Aanrijding. Gisternamiddag reed een groep scholieren van de oprit in de Noordhoek van de Nieuw-Neu- zenpolder huiswaarts. Bij het inrijden van de hoek kwam de 13-jarige scholier A. R. V„ wonende te Hoofdplaat in aanrijding met de heer F. N., tim merman te Hoek, die op zijn rij wiel in de richting van de brug over de Westsluis reed. Het ongeval liep voor beiden goed af, doch van het rijwiel van de scholier was het voorwiel en de voorvork ontzet. Nogmaals de feestelijke bij eenkomst van de Bond van Ouden van Dagen. Men maakte ons attent, dat bij de periodieke bestuursverkiezing van de plaatselijke afdeling van de Algemene Bond van Ouden van Dagen ook het aftredend be stuurslid de heer J. Hamelink bij acclamatie werd herkozen, die als secretaris het jaarverslag heeft uitgebracht, terwijl de heer De Fouw naar gewoonte als lid de gebeurtenissen van het afgelopen jaar op rijm de revue liet pas seren. AXEL Geslaagde schooluitvoering. Onder zeer grote belangstelling gaf de „Prinses Marijkeschool" te Axel een schooluitvoering voor de leden van de Oudervereniging en „Volksonderwijs." Ook deze schooluitvoering is, evenals de voorgaande, schitte rend geslaagd. Er heerste een gezellige onge dwongen sfeer, die de goede ver houding tussen leerkrachten en leerlingen van de „Marijkeschool" tot uiting bracht. De voorzitter van de Ouder commissie, de heer W. Dieleman. herinnerde in zijn openingswoord aan de voorgaande opvoeringen en wees er op, dat er thans weel een mijlpaal is bereikt, omdat dit de 10e uitvoering na de bevrij ding was. De heer Dieleman zeide, zich te kunnen voorstellen, dat er mensen zijn, die zich afvragen waarom op schooluitvoeringen steeds toneelstukjes op het pro gramma staan. Spreker zeide, dat op deze avonden het aangename aan het nuttige wordt gepaard. Het aangename om eens echt on der elkaar te genieten van het kinderspel, en het nuttige voor de kinderen om te kunnen tonen, hoe bij het vormend onderwijs zij ook algemeen ontwikkeld wor den. Hij schetste het vele werk, dat de leerkrachten in hun vrije tijd hiervoor moeten verzetten, doch zich hiervoor beloond zien, door de waardering van de ouders. Het programma werd in vlot tempo afgewerkt en reeds bij het eerste nummer „Onder moeders crinoline" werd op zeer originele wijze de band met de zaal gelegd. Dit was ook het geval met het tweede nummer „De kippen- school". Beide nummertjes oogst ten een dankbaar applaus. Een vast nummer in 't pro gramma is de zang van een koor tje, dat onder leiding van „mees ter" Visser een 4-tal meerstem mige liedjes cp keurige wijze ten gehore bracht. Hierna werd door de leerlingen opgevoerd het toneelspel in drie bedrijven „Leven is geven". Na de pauze volgde het zang spel „Jan Lustig" en „Het kwar tje". Tussen de bedrijven door kwam het jeugdige duo-Van Meurs met hun accordeons voor het voet licht en lieten in een tweetal marsen en walsen horen, dat zij flinke vorderingen maken. Dit duo komt nu al enige jaren op de planken, zodat de bezoe kers hun muzikale ontwikkeling kunnen volgen. Ook de man van de financiën, „meester Schieman", die bii de uitvoeringen nooit cpvalt, maar die, rustig gezeten achter een tafeltje, zijn jeugdige verkopers en verkoopstertjes van lootjes dirigeert om deze ontspannings avondjes mogelijk te maken, heeft altijd handen vol werk. Het is een schooluitvoering ge worden, die in alle opzichten goed is geslaagd en waarop allen met voldoening kunnen terugzien. BRESKENS .Jaarvergadering Winkeliers Ver. „Ons Belang". In het café van de familie Pleijte kwam de winkeliersver. „Ons Belang" in algemene ver gadering bijeen. Na een kort openingswoord van de voorzitter, de heer T. van Laarhoven, werd door de secre taris de heer P. Vergouwe, na de notulen het jaarverslag uitge bracht. Het financiëel verslag van de penningmeester, de heer P. Rokus, gaf een batig saldo aan van ƒ291. Het St. Nicolaas- feest leverde een tekort van ƒ30 op, die door de winkeliersver. werden bij betaald. I Naar aanleiding van een ver zoek van het Visserijcomité om een subsidie van ƒ500 werd in principe besloten, gezien de fi nanciën, 250 bij te dragen. De periodiek aftredende be stuursleden de heren T. van Laarhoven en J. van de Velde werden bij acclamatie herkozen. Tevens werd besloten 't bestuur met 2 leden uit te breiden. Hierin werd voorzien door de benoe ming van de heren L. Sigmond en J. Moorlag. Bij de rondvraag werd ver zocht het inleggeld te verhogen tot' 25, dit werd afgewezen. Een suggestie van een der leden om in het zomerseizoen meer aan trekkelijkheden te organiseren voor de alhier vertoevende toe risten, vond een gunstig onthaal en zal overleg worden gepleegd met de V. V. V. alhier. Samenstelling ljjst P. v. d. A. Door de plaatselijke afdeling van de P. v. d. A. alhier, werd de volgende lijst voor de a.s. ge- neenteraadsverkiezing samenge steld: 1. W. van der Hooft; 2. Mevr. Niermans-Gosseije; 3. Iz. de Jon ge; 4. P. Vergouwe; 5. J. de Nooijer; 6. N. Schepens; 7. D. Koster; 8. A. Oosterling; 9. A. Vinke en 10. Mevr. C. v. d. Velde- Jacobs. OOSTBURG Jaarvergadering afd. Oost burg der V.A.R.A. De afd. Oostburg van de V.A.R.A. hield in hotel „De Een hoorn" haar jaarvergadering. Het ledental groeit de laatste jaren zeer sterk. Financieel staan de zaken er goed voor en de belang stelling voor de jaarlijkse feest avond is zó groot, dat getracht zal worden een tweede avond te doen volgen. Het bestuur werd in zijn ge heel herkozen. Het zal de afde ling vertegenwoordigen op de provinciale vergadering te Goes op 23 maart a.s. SAS VAN GENT. Kandidatenlijst Gemeente raad. De kandidatenlijst van de Par tij van de Arbeid voor de a.s. raadsverkiezingen ziet er als volgt uit: 1. M. P. de Groff; 2. H. Stevens; 3. C. C. van der Westen; 4. G. J. Braam; 5. H. Scheffer; 6. G. F. de Wagenaere; 7. G. Meeusen. Jaarvergadering Sassc Kunstkring. De goedbezochte jaarvergade ring werd door de voorzitter, de heer Frantz Stevens, geopend, waarna mevr. JacobsDekker haar jaarverslag uitbracht. Tijdens de vergadering werd besloten dat door verschillende leden van de Sasse Kunstkring zal deelgenomen worden aan de tentoonstelling „Bezige handen 2", welke van 1014 juni a.s. zal ge houden worden in het Schutters hof te Middelburg. In de vacature mej. E. van de Abele werd voorzien door verkie zing van de heer J. J. van Moor ten, die, na gehouden bestuurs vergadering tot secretaris werd benoemd. Tot slot werd voor de aanwezige dames als attractie een kleine verloting gehouden. SLUISKIL. Verkoping woonhuis. Door notaris Hoving werd gis teren ten verzoeke van de heer A. van der Welle in café Beaart in het openbaar verkocht het woon huis met erf en tuin, staande Ka naalzicht 48 te Sluiskil I gem Westdorpe). Koper werd de heer M. A. M. dc Ridder te Sas van Gent vooi 11.000. Samenstelling lyst P. v. d. A. Door de plaatselijke afdeling van de P. v. d. A. alhier, werd de volgende lijst voor de a.s. ge meenteraadsverkiezing samenge steld: 1. J. van Cadsand, 2. C. Ver sprille; 3. F. de Blaeij; 4. J. Tel lier. Man overleden na bekneld te zijn geraakt. De 43-jarige Jac. van R. uit Vlis- singen, in dienst van Bijkers' aannemersbedrijf, is woensdag middag in een bij de nieuwe aan legplaats van de provinciale veer boot te Zierikzee liggende zolder schuit onder een zware staalcon structie bekneld geraakt. De man, die gehuwd was en vader van twee kinderen, werd zó ern stig gewond dat hij enkele uren later in het Zweedse Rode Kruis- ziekenhuis te Zierikzee is overle den. POGING TOT VERGIFTIGING TE ROTTERDAM. De politie heeft de 33-jarige mevrouw F. M. A. van B.-G. uit Rotterdam opgesloten omdat zij geprobeerd zou hebben haar 50- jarige man, de classificeerder G. H. van B„ te vergiftigen. Er waren huwelijksmoeilijkhe den, en zij had donderdag vergif (vermoedelijk muizentarwe) in zijn thee gedaan. Toen hij de thee had opgedronken kreeg zij spijt en biechtte op wat er gebeurd was. Zij rende daarop de straat op en vertelde een agent wat zij ge daan had. Hij zorgde er voor, dat de man direct naar het ziekenhuis Bergweg werd vervoerd en de vrouw naar het politiebureau aan de Bergsingel. De man heeft geen noodlottige gevolgen van het gebeurde on dervonden en maakt het goed. •fc Het is donderdag te Buenos Aires tot vechtpartijen tussen soldaten en stakende bankbedien den o-ekomen, omdat het bankper soneel niet aan het werk wilde gaan. Honderden stakers werden naar kazernes overgebracht. geselecteerde levertraan verkrijgbaar in geconcentreerde vorm als parels of druppels j Aanval op Egyptische ambassade hi Saoedi-Arabië. De Egyptische ambassade in Saoedi-Arabië is door de plaatse lijke bevolking aangevallen. De regering heeft direct maat regelen getroffen om het gebouw te beschermen. Dit. is donderdag avond bekend gemaakt door radio-Mekka. Liberiaanse jury ging de gevangenis in Voor een rechtbank in de Liberiaanse hoofdstad Mon rovia verscheen een belas- tinginner, die beschuldigd werd van verduistering. Een twaalf leden tellende jury achtte de beklaagde niet schuldig en verklaarde dit tegenover de rechter. Deze magistraat reageerde echter anders, dan de gezwo renen hadden verwacht. In plaats van de beklaagde op vrije voeten te stellen, ver lengde hij niet slechts diens hechtenis, doch liet boven dien elf der twaalf juryleden gevangen zetten. De rechter motiveerde deze handeling door te verklaren dat de uitspraak van de jury niet in overeenstemming was met het voorgelegde bewijs materiaal. Hij meende daar om, dat de jury haar oordeel niet volgens alle recht en bil lijkheid, als vereist, had ge geven. De rechter verklaarde tot zijn daad te zijn gekomen na dat het enige niet gearres teerde jurylid, een vrouw, die niet lezen of schrijven kon, had gezegd dat zij toestem ming had gegeven haar naam te plaatsen onder het stuk, waarin de jury tot de conclusie „niet schuldig" was gekomen, omdat zij had be grepen dat hierin „schuldig" had gestaan. Zij begreep de juiste toedracht eerst, toen de voorzitter van de jury het oordeel der gezworenen be kend maakte, waarover zij haar verbazing uitsprak. ENGELAND Loonsverhoging aan Londense buschauffeurs toegekend Een industrieel scheidsgerecht heeft 36.000 Londense buschauf feurs en -conducteurs een loons verhoging toegekend van 8 shilling en 6 penny per week. Er was 25 shilling geëist. Het scheidsgerecht heeft evenwel in het geheel geen loonsverhoging toegekend aarj nog 14.000 andere bestuurders en leden van het onderhouds personeel, die bij het Londense vervoer Werkzaam zijn en voor wie eveneens loonsverhoging was geëist. De beslissing van het scheids gerecht moet nog door het Lon dense vervoersbedrijf en het betrokken buspersoneel goedge keurd worden. EGYPTE TUNESIË Radiorede van Bourguiba President Bourguiba van Tu nesië heeft gistermorgen in een radiorede er bij de Ver. Staten en Engeland op aangedrongen duidelijk hun positie in de kwestie van „goede diensten" te bepalen. Het Tunesische volk zou zich niet door een overdreven opti misme moeten laten meeslepen. De situatie blijft volgens Bour guiba ernstig. De Tunesische president kon digde aan, dat de viering van de 20ste maart de tweede ver- jaardag van de Tunesische on afhankelijkheid in verband met de toestand zal worden af gelast. Tegen 20 maart zou Tu nesië weten of het vrij is cf dat het de strijd moet hervatten. zijn er apparaten voor psycnolo- gische tests. In de cabine bevindt zich een rustafdeling met slaapplaatsen, levensmiddelen en een elektri sche kookgelegenheid. Voortdurend worden hersen- kloppingen, hartslag, bloeddruk, temperatuur en spierspanning van de proefpersonen gemeten. Grootscheepse huizenbouw ter bestrijding van de werkloosheid VER. STATEN Nasser tekent decreten President Nasser van de ver enigde Arabische republiek heeft drie decreten onderte kend. Het eerste stelt de be voegdheden vast van de presi dent van de ver. Arabische re publiek, in het tweede wordt een algemene amnestie voor het voormalige Syrische grond gebied afgekondigd en in het derde gaat over de ontbinding van alle politieke partijen in Syrië. In het decreet over de be voegdheden van de president van de ver. Arabische republiek wordt bepaald dat deze presi dent alle bevoegdheden krijgt, die de voormalige presidenten van Egypte en Syrië hebben ge had. Ook zal de president de bevoegdheden krijgen van de ministerraden van Syrië en Egypte en de ministers-presi denten van deze landen. Het tweede decreet verleent amnestie aan allen in Syrië, die voor 10 maart 1958 misdaden in Syrië hebben gepleegd. Volledi ge amnestie krijgen veroordeel den, die ongeneeslijk ziek zijn of 70 jaar zijn geworden. Levenslange dwangarbeid wordt verzacht tot tijdelijke dwan .arbeid. Zij, die uit hoofde van het militaire strafrecht zijn oo.'ieeld, zullen niet van de amnestie profiteren. POLEN Regering gaat grond verkopen De Poolse minister van Land bouw, Edward Ochab, heeft woensdag in het parlement ver klaard, dat de regering van plan is verscheidene honderdduizen den hectaren land terug te ver kopen aan boeren, omdat zij niet voldoende geld beschikbaar kan stellen om een goede be werking van de staatsgronden te verzekeren. Het zou in het belang van het socialisme zijn deze grond in handen van de staat te houden, maar dan op voorwaarde, dat de staat er geld in steekt en de grond op een goede wijze be bouwt, aldus Ochab. Hiervoor zijn echter honderden miljoe nen guldens nodig voor gebou wen, machines en verbetering van de grond. De staat heeft dit geld niet en zal het in de ko mende jaren ook niet krijgen. De grond zal kunnen worden gekocht door arbeiders van staatsboerderijen, gerepatrieer- den uit de Sowjet-Unie en kleine boeren, die hun grondbe zit willen uitbreiden, aldus Ochabs verklaring in het parle ment. Arrestatie van Polen van Duitse afkomst gemeld Een groep Polen van Duitse afkomst is door een rechtbank te Katowice in Zuid-Polen tot gevangenisstraffen veroordeeld wegens het organiseren van een pro-Duitse beweging die streeft naar afscheiding van Silezië van Polen, aldus meldt het blad „Zycie Warszawy". Ar Enige duizenden Parijze poli tiemannen hebben donderdag in het hartje van Parijs luidruchtig gedemonstreerd voor meer sala ris en 'n grotere gevarentoeslag. Leger mag opnieuw pogen een kunstmaan te lanceren Wilbert Brucker, de Ameri kaanse minister voor het leger, heeft medegedeeld dat dit toe stemming heeft gekregen voor een poging om nog een kunst maan van het „Verkenner"-type te lanceren. Hij voegde hieraan toe dat het hem onmogelijk was mede te delen, op welke datum deze poging zal worden gedaan. Vijf Amerikanen in een cabine van een kunstmaan Vijf officieren van de Ameri kaanse luchtmacht zijn woensdag te Dayton in Ohio in een cabine opgesloten waarin zij vijf dagen lang zullen worden blootgesteld aan omstandigheden, die zich voordoen in een kunstmaan in de ruimte. De mannen zitten in comparti menten, die iets ruimer zijn dan een stuurhut van een éénper soons vliegtuig, "n deze ruimten zi.in instrumenten aangebracht, die zij in een ruimteschip zullen moeten bedienen en bovendien De Amerikaanse Senaat heeft woensdag een wetsontwerp aan vaard, dat voorziet in het uit trekken van een bedrag van 1.850.000.000 dollar voor de uit voering van een woningbouw- dat mede werd opgezet om 600.000 werkloze Amerikanen weer aan het werk te helpen. Het ontwerp voorziet ook in het beschikbaar stellen van gei den voor hypotheekverlening en voor het verhogen van de rente op binnenlandse leningen. VRIJDAG 14 MAART. TERNEUZEN: Baandijk 1, 2 uur: Openbare verkoping van landbouwmachines; 3 uur: Molenzicht: Verkoping inboe del enz. Jeugdgebouw, Kerkhoflaan, 7.30 uur: Forum-avond van de Statenkring Hulst der Chr. Hist. Unie. Luxor-Theater, 8 u.: Zeven jaren pech. SAS VAN GENT: Olympia- Theater. 8 uur: „Funny Face". ZATERDAG 15 MAART. Luxor-Theater, 8 u.: Zeven jaren pech. Concertgebouw, 8 uur: Laat mij niet alleen. Café 's Lands Welvaren, 7 .uur: Ledenvergadering „Hulp in Nood". AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: Tarzan en de verloren Safari. SAS VAN GENT: Olympia- Theater, 8 uur: Funny Face. ZAAMSLAG: Sportterrein, 4 uur: Voetbalwedstr. Zaamslag- Nieuwdorp. SUCCES VOOR ƒ100 MILJOEN 5 lA PROCENT NIEUWE LENING Niettegenstaande het advies van „Overleg in belegginsza- ken", het overkoepelende or gaan van de spaarbanken e.d., aan verscheidene instituten om niet in te schrijven op de 514 procent obligatielening groot 100 miljoen ten laste van de Bank voor Nederlandse gemeen ten, is de inschrijving, op deze lening, die gisteren plaatsvond, van dien aard geweest, dat van een succes gesproken kan wor den, aldus de beurs. Van de staatsobligaties was gistermid dag de staffellening bij opening wederom vast en circa ho ger dan woensdag. In het ver dere beursverloop kon deze winst niet geheel behouden blij ven. Het kortlopende papier bleef goed prijshoudend. De handel was gering. De zaken die gedaan werden in de aandelen van de interna tionale waarden waren gisteren minimaal. De lagere koersen uit Wallstreet hebben een domper gezet op de goede stemming, die woensdag in Amsterdam aan wezig was. Alle lust tot zaken doen was gistermiddag verdwe nen en de arbitrage kon inter nationaal niet tot zaken komen. Het publiek bleef grotendeels afzijdig. Aandelen Kon. Olie stelden zich, ingevolge New York, ƒ2.50 lager op 154.10 en noteerden zodoende een gulden onder par riteit Amerika. De gunstige be richten over uitbreidingen bij het Philipsconcern o.a. een nieuw glasontwikkelingscentrum waren ter beurze nog niet vol doende bekend om op de koers van de aandelen van invloed te kunnen zijn. Het fonds stelde zich op 265%, 2 punten beneden de vorige slotprijs. Unilevers hadden van enig aanbod te lij den, waartegenover niet vol doende vraag aanwezig was en verloren circa 4 punten, A.K.U.'s die woensdag zeer vast in de markt lagen, waren 1 punt in reactie. K.L.M. tegen de stroom in een paar dubbeltjes hoger. Van de scheepvaartwaarden openden K.PJM. onveranderd op 117%, doch trokken in het ver dere beursverloop aan tot 120 op het gepubliceerde bericht over het opbrengen van drie van haar schepen in de Indonesi sche wateren door de Neder landse marine. Uiteindelijk sloot het fonds circa 2 punten hoger. Cultures ongeanimeerd. Aa:J delen (Algemene Industriële Mineraal- en Ertsmaatschappij werden op 228 230) vernomen. Prolongatie 4% procent. BEURSINDICBS. 11/3 12^3 13/3 Int. concerns 257.08 26151 257.75 Industrie Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen 137.39 137.76 13755 122.27 12251 12251 110.48 11052 11045 68.45 68.45 6755 18152 183.44 18155 NABEURSKOERSEN. Kon. Olie: 15550-156.50 ged. en laten 154,20) Unilever: 344%-335% (332%) Philips: 265-266% (264%) A.K.U.: 155% (154%) Philips 5 pet117-117% 114. Evenals Eric doet ook Regin verder geen mond meer open over het geval van de skal- de. HU is bang dat hU al te veel gezegl heeft. Somber en zwUgend rüdt hU met zijn afha lers naar de burcht van Ingolf, die zich vorst van BohuSlan noemt, waar zij tegen de middag aankomen. Gedurende de rit heeft de oude raadsman ruimschoots de tijd gehad om na te den ken over de volgen koers. Op de binnenplaats van de burcht aangekomen, springt hij van zijn paard, gunt zich niet tUd om zich te verkleden maar be geeft zich meteen naar de vertrek ken van vorst Ingolf. Daar wacht echter een zeer on aangename verrassing, want, nie mand andera dan de skaldo ver spert hem de weg! „Vorst Ingolf rust op het ogen blik", zegt de laatste minzaam. „HU kan u dus niet ontvangen". Het is een moeilUk ogenblik voor Regin. Daar staat hij dan in zUn simpele krügshabUt, nogal versle ten ook, tegenover de piekfUn uit gedoste skalde die zUn plaats heeft ingenomen. „Ga opzij", stoot hU moeilUk uit, „ik moet, ik moet...". „O nee, beste man", onderbreekt de skalde hem, „ik mag je vol strekt niet doorlaten, het spüt mü •werkelijk". Hij knipt met een ele gant. gebaar een vlieg weg van zijn vvambuus en kijkt ongeïnteresseert. Er blijft Regin niets anders over dan zich mopperend terug te trek ken. De skalde heeft er een zeer ge- vaarlüke doodsvöand bUgegregen! FEEST OM OPA. Dreischor op Schouwen-Duive- land maakt zich op om feest te vieren. Het hele bijna duizend zie len tellende dorp, zal a.s. dinsdag de bloemetjes buiten zetten en dat alles omdat Opa Kip dan 107 jaar wordt. Het feest zal des mid dags om twee uur beginnen en duren tot in de nacht, als Neder lands oudste mannelijke inwoner wel op bed zal liggen. Toch zal Opa Kip zelf ook in de feestvreugde deien. Hij zal des middags in het dorpshuis een bij eenkomst van voor hem „jonge ren" bijwonen, een middag voor de bejaarden van Dreischor. Dan zal hij herinneringen kunnen op halen uit de tijd, toen hij op mid delbare leeftijd was en die voor de bejaarden van het dorp „die goeie ouwe tijd" is. De Oranje-vereniging Drei schor organiseert de verschillende festiviteiten. De bevolking van het dorp verheugt zich reeds op de 18e maart, die zo langzamer hand een traditionele feestdag is geworden, waarop zeer vele inge zetenen een vrije dag nemen. 70 JAAR GETROUWD. Op 24 maart vieren de 92-jarige Pieter Snaauw en de 91-jarige Adriana Lena Overbeeke, aan de MolendUk 107 te Ooltgensplaat, hun platina bruiloft. Hun huwe lijk werd in 1888, eveneens te Ooltgensplaat voltrokken. Het echtpaar heeft 11 kinderen gekregen, van wie er echter 7 zijn overleden, zes reeds als baby en een meisje op 2-jarige leeftijd. Voorts zijn er 13 klein, en 12 ach terkleinkinderen. De heer Snaauw, die op 30 maart jarig is, heeft zijn gehele leven in de landbouw gewerkt en heeft gedurende dertig jaar zit ting gehad in de kerkeraad van de Gereformeerde Kerk. Hij wordt nu wat slecht ter been, maar is verder, evenals zijn echt genote, gezond en kras. De Almelose P.T.T. heeft den van hulde ontvange Buenos Aires, de hoofdstai Argentinië. Zoals men zich licht zal herinneren, ontvini posterijen enige maanden g« een brief uit Argentinië, ge; seerd aan „Een lief klein (met pop) op de fiets aan naai." De P.T.T. kreeg het elkaar, het meisje op te eu de enveloppe met fot José Zandhuis (zo heetti meisje) te overhandigen. De afzender in Buenos de heer M. J. Adler, een lander, heeft thans aan de tuur van het postkantoor mek) een brief geschreven, in hij zijn waardering voor de wijze, „waarop u I irw organisatie gestelde ve wen hebt waardig get( „Toen ik de foto in een em r>e stopte met het „rare" or cp, lachte mijn vrouw maar ik zei: De Neder! P.T.T. kan dat en doet dat uw ploeg hebben een nieu wijs geleverd van wat ons sedert onze schooldagen is prent, n.l. dat niets onmoge voor wie zijn best doet. Dat Nederland er boven op gel on zal dat wel steeds weer Ik kan u wel zeggen, dat zelfs bestemd voor een kl plaats dan Almelo, het mijn hoofd zou halen zul adres op een brief te zetten U en de uwen mijn pet a: dus de heer Adler. Op zaterdag 15 maart a.s zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer «AEJNUS DE BRUIJNE als ambulance-chauffeur in dienst trad van de stichting Protestantse Ziekenzorg „Zeeuws-Vlaanderen". Op die dag zal cr In hel J ulianaziekenhuis van 2.3( tot 4 uur gelegenheid zijr de jubilaris met dit feit ge- Juk te wensen. Wij hepen dat hij nog vek laren zijn krachten zal mo gen geven in dienst van d« zieken. Bestuur en Directie van het Julianaziekenhuis te Terneuzen. ZATERDAG 15 MAART tegen NIEUWOORP I Aanvang 4 uur Mntrée 50 ct Kinderen 19 c TE KOOP Direct te aanvaarden. M. DK FOOTER, Hoek va; ilea Djjk B 157, Zaamslag. van deze week 100 gram HAMWORST voor 35 cent per 500 gi Mager Braadvlees 25 Doorr. Runderlappen 2r Mobooderkotelettea 2,- Gesmolten Rundvet 40 SLAGERIJ Djjkstraat 16, Terneuze ZATERDAG 10 KORTING Nieuwst raat 9 Ternenzi HOEST UW KIND Nattermann's MELROSU FOKTE helpt, lost taai slij op, smaakt goed. Flacon bij elke drogist. Gevraagd in Hotel MEEF Sluiskil: nette dienstbc voor dag en nacht. Hc loon. Te koop: Radiotafel v< slechts 30,en een ra< voor lage prijs. Adres: K •inginnelaan 23, Terneuz Te koop aantel).z e ultneembare Kinderwag Rozenstraat 174, Terneuz Gevraagd: Kleine huurv ning buiten Terneuzen, ruil voor woning in de BI menbuurt. Adres te bev gen: Bureau van dit blac

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 2