SPORTNIEUWS GD :IE! J78 .148 79 39 IS 17 .59 Minis T 2 i 2UUUS agd! Indonesische woordvoerder over de operaties in Midden-Sumatra V.'AV.VW.V.^WiVAVAW.V.VV/.V.Vr' Binnenlands Nieuws k Alle rollen afgerand Plahtafel met borstel a 50 cent per dag S ;bv^%vva\v.\vv.v.v.vv.v.v.'.vevav. BEURSOVERZICHT BURGERLIJKE STAND. LOOP DER BEVOLKING KERKDIENSTEN WIELRENNEN OLYMPISCHE SPELEN SCHAKEN Gemeente Terneuzen 13 maart 1958 OP: goed onderhou- j komende Woning en te bevragen: ioeregat C 22, Hoek. n! n zich belegt dig.... ij vend 1 >per is ianten n zijn. n 212 'ijf de zui- AH-Koffie, lcwaliteits- royaal af l .ui '****- lik 59 44 1 tijd voor i een bliie Ataminen. zijn, voor AH de Donderdag 13 maart 1958 DE VRIJE ZEEUW Een woordvoerder van de In donesische vertegenwoordiging in Den Haag heeft woensdag ver klaard, dat de vrijdag 7 maart begonnen operaties in Midden niets te maken met het sl reven naar autonomie van de buitenge, westen en dergelijke wensen, maar is naar het oordeel van de regering een serie ordeverstorin gen, die de grondvesten en het' zich beperken .n .^eMen^nghUn^ de bezetting van het eiland Beng- kalis. Onder leiding van brigade generaal Djatikusomo zijn acties gaande, die worden uitgevoerd door gecombineerde laftd-, zee- en luchtstrijdkrachten, met inbegrip van parachutisten. De acties zijn ingezet uit drie richting „mis- schien meer" en hebben niet in de eerste plaats tot doel de be zetting van Padang en Boekit- tinggi, maar de zuivering van het gebied, dat onder invloed van de revolutionaire regering staat, zei hij. De woordvoerder weigerde vra gen te beantwoorden over de vor deringen van de operaties en in welke richting de troepen van de centrale regering hun acties voe. ren. Op een vraag of er gevange nen zijn gemaakt zeide hij: „Dit is geen oorlog en de regering wil dat ook niet". De woordvoerder van de Indo nesische vertegenwoordiging in Den Haag betoogde, dat het le ven in Indonesië buiten Midden- Sumatra en Noord-Celebes ..nor maal doorgaat", De uitzendingen van radio republiek Indonesië worden behalve in deze twee ge bieden als gebruikelijk gerela- yeerd, zeide hij. en het toeristen verkeer gaat gewoon door. ..Indien er thans tekenen zijn van financiëel-economische moei. iijkheden, dan vindt dit zijn oor zaak niet in de thans aan de gang zijnde zuiveringsacties, maar in de nu al maanden lang slepende ruilhandel, die wordt gedreven door opstandige figuren in de buitengewesten. Het verzet' in Midden-Sumatra en Noord-Cele. bes heeft naar het oordeel van de Indonesische regering totaal nen, dat de leiders van het ver zet de tot dusverre gevoerde ac tieve en onafhankelijke buiten- landse politiek van Indonesië aan takten om hef g oot't mogelijke voordeel uit' de moeilijkheden te verkrijgen". De woordvoerder legde er de nadruk op, dat hij de huidige moeilijkheden niet wenste te ba- gataliseren. ,.De toestand is ern stig", zeide hij, „maar de rege ring is vastbesloten het complot en de uitdaging van de opstande- lingen neer te slaan en interven tie van waar dan ook tegen te gaan. Met' de opstandelingen is geen compromis mogelijk; als zij dat wensen kunnen zij zich over geven", aldus voegde hij hier aan toe. BEHANGSEL PAPIER JONGEN VERONGELUKT Dinsdagavond omstreeks zes uur is de 8-jarige Aart Roobol, wonende Oltgensplaatweg te Rotterdam, door een ongeval om het leven gekomen. Hij speelde met vriendjes op het dak van een loods tegenover het ouderlijk huis, toen een dak plaat het begaf. Hij viel op de bijna vier meter lager gelegen vloer en was op slag dood. DADERS VAN VEERTIEN INBRAKEN GEPAKT Kort nadat een per auto op nachtelijke rondgang zijnde re chercheur van de Eindhovense politie per mobilofoon bericht had ontvangen, dat in een win kel in de binnenstad was inge broken, trof hij op de Emmasin- gel de 25-jarige M. van D. aan die al eens meer met de politie in aanraking was geweest. Deze wist evenwel van de prins geen geen kwaad. Bij nader onder zoek werd op hem een schaartje gevonden, waarvan de punten waren afgebroken. Deze punten werden evenwel gevonden in de winkel, waar de inbraak had plaats gehad. Toen viel Van D. door de mand en dat leidde er toe, dat nog twee jongemannen werden aangehouden, die met Van D. in februari en maart een veertiental inbraken hadden ge pleegd. Veel winst had het trio daarbij niet behaald, De groot ste buit bedroeg 50 gulden bij een inbraak in een sportschool. LOOD UIT ZEE De kotter „C. G. Callantsoog 1" van P. de Haan uit Callantsoog was niet de enige die voor dit plaatsje oen paar loodgrijze stuk kon metaal van 80 kg uit zee heeft opgevist. Ook visser De Wit uit Den Helder haalde er een paar in zijn netten naar bo ven. En ze zijn er zuinig mee ge weest', ook met mededelingen daarover aan derdon; voor de concessie van rijkswaterstaat was afgenomen liet men zich over de vondsten niet uit. Maar nu die concessie is verleend aan de combinatie De Haan-Mosk, zo zegt men in Callantsoog, is de zwijgzaamheid verminderd, al la- ten de bergers, zelf zich niet over de resultaten uit. Op de vraag of de strandvonder van Callants oog nog een vinger in de pap heeft zegt' men; „Neen, die staat er naast. Het is niet op het strand gevonden." En dat het geen tin maar lood is staat in Callantsoog vast. De bergers hebben het weer mee; ,s Irma :stil en dat is no dig om t'e kunnen werken. Het wrak waaruit het lood af komstig is moet minstens 200 jaar oud zijn. Men veronderstelt dat het schip in ballast heeft ge varen. De staven liggen in tien meter diep water en tot' nu toe zijn 14 ton lood uit de baren naar boven gebracht. Tegen een prijs van 70 cent per kg is dit nog een mooi daggeld. HATTA NIET MEER GEÏNTERESSEERD IN-GESPREK MET SOEKARNO Welingelichte politieke kringen in Djakarta hebben woensdag verklaard, dat oud-vice-president Hatta een brief beeft gezonden aan president Soekarno, waarin bij deze mededeelde niet langer geïnteresseerd te zijn in een ge sprek in de toekomst over zijn mogelijke terugkeer in de cen trale regering. Bedoelde kringen deelden aan de correspondent van het ANP mede, dat deze brief gedateerd was zondag 9 maart. De besprekingen tussen Soe karno en Hatta zouden aanvan kelijk vorige week vrijdag wor den hervat, doch volgens een re geringswoordvoerder werden zij „om onbekende redenen' uitge steld. Intussen werd woensdag in Djakarta vernomen, dat de par lementaire „commissie van ne gen", die tot taak had hernieuw de samenwerking tussen Soekar- no en Hatta tot stand te brengen, in haar eindrapport, dat zij vrij dag a.s. bij het parlement zal in dienen, de volksvertegenwoordi ging van haar falen in deze po ging op de hoogte zal stellen. Door de kleine partij „I.P.K.I." werd woensdag nog een verkla ring uitgegeven, dat de enige ma nier om de huidige problemen in de naaste toekomst op te lossen, is een herstel van het samengaan tussen Soekarno en Hatta. Meer dan 100 moderne soorten Staalboeken op aanvrage Levering franco huis k Volle rollen welke U over heeft nemen wij terug t VASTE BEURS. De stemming ter beurze kon woensdagmiddag zeer zeker vast genoemd worden. Was de onder toon de voorafgaande dagen, toen er wat aanbod te verwer ken viel, opmerkelijk goed. gis teren konden over vrijwel de ge hele linie koerswinsten worden geboekt. Deze goede stemming werd veroorzaakt, door de hoge re slotkoersen van New York alwaar op hoog niveau bespre kingen worden gevoerd voor be lastingverlagingen voor particu lieren en het bedrijfsleven, plus dat grote bedragen zullen moe ten worden aangewend om aan de economische terugslag het hoofd te kunnen bieden. Hier bij komt nog dat de verschenen jaarverslagen en de dividend- voorstellen van de Nederlandse bedrijven in de laatste paar da gen van dien aard waren, dat deze een betere stemming ter beurze voor de aandelen in de hand werkten. Woensdag kon weer eens ge sproken worden van publieke belangstelling voor de aandelen. Kon. Olies noteerden rond de De Chileense basis Luis Riso. patron in het Zuidpoolgebied, die *etrokken was bij dc onderzoe kingen ter gelegenheid van het geofysische jaar, is dinsdagoch tend geheel in vlammen opge gaan. Er deden zich geen per soonlijke ongevallen voor. De schade wordt geschat op 140 mil joen peso (ruim negen miljoen gulden!. Britse persstemmen over de Indonesische crisis De 'onafhankelijke) „Times" sprak zich woensdag uit voor be middeling in de Indonesische burgeroorlog. Het blad meent, dat de buiten wereld vooral belang heeft bij een zich niet verder uitbreiden van het conflict, „doch ongelukkl- gerwijs zijn internationale belan gen bij de opstand betrokken", in welk verband het blad wijst pp de moeilijke positie, ophandels- en politiek gebied, van Singapore. De (liberale) „Manchester Guardian" waarschuwt tegen elk „rechtstreeks ingrijpen van bui tenaf", terwijl de (communisti sche) „Daily Worker" meent, dat „het Westen de opstandelingen reeds op verschillende wijzen steunt". Tenslotte acht de (conservatie ve) „Daily Telegraph" het moge lijk dat' de ..klaarblijkelijke tegen zin van ir Soekarno, om krachti ge operaties tegen de opstande lingen te doen uitvoeren het geen slechts de communisten ten vooroelc zou strekke t e- kent dat de president thans be gint in te zien, waarheen de com munistische beïnvloeding hem doet' leiden". 156,50, c.a. 2,70 hoger dan dinsdag. De handel was van meer betekenis dan de vorige dagen. De goede stemming voor de Philipspapieren was ook gis teren weer aanwezig. Premie affaires, aankopen door Londen en van het publiek zorgden er voor, dat het fonds zich ten op zichte van dinsdag een viertal punten kon verbeteren. Uni levers ondervonden eveneens nu- blieke belangstelling en op 338 waren de aandelen circa 4 pun ten boven de vorige slotprijs. AKU's trokken woensdag wel de meeste belangstelling van de internationale waarden. Aanko pen voor Duitse rekening in een kleine markt waren oorzak, dat het fonds vier punten boven dinsdag kwam te liggen op 155. K.L.M. een tikje hoger. De scheepvaartfondsen kon den zich bij opening zeer goed handhaven, en in het verdere beursverloop trokken de koersen geleidelijk aan waardoor over vrijwel de gehele linie koers winsten van 13 punten kon den worden geboekt. Ook hier was de belangstelling groter dan dinsdag. Cultures ongeanimeerd en eerder iets aangeboden. Van de staatsfondsen was de Staffellening geprononceerd vast op een prijs van 89' 2 tegen dinsdag 88 In een lege markt vond de aankoop van de ver plichte 200.000 vraag plaats. De stukken konden slechts mondjesmaat tegen veel hogere prijzen verkregen worden. Het kortlopende papier bleef goed prijshoudend. Van de overige obligatiemarkt werden nog ge adviseerd de woningbouwlening op 107H (106%) en rentespaar- brieven op 103' 2 (103U). Aandelen algemene industriële mineraal- en erts maatschappij, die dinsdag reeds 12 punten ho ger waren op de dividentuitke- ring alsmede de 25 °o bonus, werden woensdag op 230 (210) geadviseerd. Prolongatie 4Vs "i. BEURSINDICES 10/3 11/3 12/3 Int. concerns 257.92 257.08 261.31 Industrie Scheepvaart Banken Ind. fondsen Algemeen 136.79 137.39 137.76 122.27 122.27 122.91 109.50 110.48 110.32 70.29 68.45 68.45 181.73 181.32 183.44 NABEURSKOERS. Kon. Olie: 154.30-155.50 ged. en laten (ƒ156 50) Unilever: 336 (337%) Philips: 266 (267%) WOEDEUITBARSTING IN ISERNIA De 12.000 inwoners van het Italiaanse stadje Isernia, in de Abruzzen op 150 km ten oosten van Rome, zijn woe dend en dat blijkt uit rel letjes, stakingen en botsin gen met de politie, waarbij reeds twintig mensen ge wond zijn. De oorzaak ervan zijn be sluiten die in het „verre Ro me" genomen worclen. Vorig jaar besloot daar de Kamer van Afgevaardigden dat Iser nia de hoofdstad van een nieuwe provincie. Molise, zou worden. Doch maandag ont vingen de Iserniërs, die reeds begonnen waren met het uitzoeken van gebouwen voor het provinciale bestuur en het ontwerpen van num merborden voor auto's met de letters „IS" er op, het bericht dat de Romeinse Se naat besloten had voorlopig geen beslissing over de kwes tie te nemen. Onmiddellijk werd in Iser nia een algemene staking afgekondigd. De bevolking luidde de kerkklokken en wierp versperringen op de wegen op. Zelfs de bisschop werd in zijn auto aangehou den en pas doorgelaten, toen hij beloofde dat hij in Rome voor Isernia zou gaan pleiten. Uit Campobasso, een na burige stad die tegen de in stellingen van de nieuwe provincie gekant, is omdat zij een deel van haar gebied zal verliezen, werden politie mannen met jeeps naar het kokende Isernia gezonden. De politie werd met een ha gelbui van stenen ontvan gen, waarop zij antwoordde met traangas. Aan beide zij den vielen gewonden. Inmiddels is men in Cam pobasso ook met een alge mene staking begonnen on der het motto „blijf van on ze provincie af". k Een rechtbank te Glasgow heeft' dinsdag elk der vier Schot se studenten, die vorige maand de Britse minister van Binnen landse Zaken. Butler, met meel hebben bestrooid en met diverse projectielen hebben bekogeld, veroordeeld tot een boete van vijftig gulden. De aanval op de m'nister werd ondernomen toen hij werd geïnstalleerd als rector van de universiteit' van Glasgow. k Ongeveer 200 vliegtuigen van de Amerikaanse Atlantische vloot mogen tijdelijk niet opstij gen omdat men een fout heeft' ontdekt in de brandstoftoevoer van deze toestellen. Het betreft lichte bommenwerpers van het type Douglas „Skyhawk" en ja gers van de typen Grumman Tiger" en North American „Fury". STUDENTEN WAREN SOLIDAIR De student D. te Delft was naar het bureau van politie ge bracht omdat hij gesnapt was, toen hij bij de Houttuinenbrug aldaar een petroleumlantaam meenam, welke daar stond als waarschuwing bij de gesloten spooroverweg. Hij wilde die lan taarn n.l. zo graag op zijn ka mer hebben Toen op de een of andere ma nier bekend was geworden, dat D „in het schuurtje" zat, ver voegde zich aan het bureau een andere student. Hij verzocht ook te worden opgesloten, om dat hij D. tot zijn daad zou heb ben aangezet. De politie ging eens op de kamer van de stu dent kijken en trof daar ook een waarschuwingslamp van de gemeente aan. Dus werd num mer twee ook in, de cel gestopt. Nog was het daarmee niet af gelopen, want later kwam er een heel groepje studenten, dat nachtgoed en toiletgerei voor de .„gevangenen" kwam brengen. De politie nam de vrijheid het goed eerst eens te inspecteren en haalde uit een pyamazak een flacon jenever.... SAS VAN GENT. Geboorten: 3 febr. Frederik J„ van F. J. Zonnevylle-Hoekstra. 11 febr. Wilberthus J. J. z. von G. M. SmectsPols. 12 febr. Willy F„ z. van G. G. Vermeulenvon de Bilt. 15 febr. Ronald P. A., z. van P. de Bruiinede Smet. 17 febr. Johannes F. M., z. van H. F. Kras—Lammens. 21 febr. Jolanda C. E. M., d. van C. C. de Bruijn Dobbelaar. 27 febr. Frank A. A., z. van J. G. Steenbakker. 28 febr. Marleen E. T., d. van P. J. Kou ijzervan 't Westeinde. Huwelijksvo'trekk'nsen: Remi J. Naessens (van Vogelwaarde), 28 j. en Cecile A. A. Staal, 30 j. Leon J. E. Ducarmon, 20 j. en Li- dia C. M. Notschaele, 21 j. Overlijden: Julie M. Baert, 53 j., echtg. van K. de Backer. Hendri- kus Trimpe Burger, 32 j., echtg. van F. A. M. Greup. Honorine M. Ceulenaere, 80 j„ wed. van A. Geilleit. Petrus Lammens, 77 j., echtg. van M. A. de Ridder. Roza- lia van Eetvelde. 87 j., wed. van A. D. Clemminck. SAS VAN GENT Gevestigd: Casper T. M. Frans- sen en echtgenote, Stationsstr. 5, van Indonesië; René F. A. Ver- cauteren met gezin, Westkade 34, van Indonesië; Remi J. Naessens. Brandspuitstr. 4, van Vogelwaar de; H. van de Vendel met gezin, salonwagen Prinsenkade, van Loe- nersloot; H. Schelfaut met gezin, Bolwerk 50. van Westdorpe; F. van Driel, N. Bogaardstr. 1, van Terneuzen; G. Timmers, Poeldijk 17, van Nijmegen. Vertrokken: Th. G. Sarneel met gezin, Bolwerk 52, naar Amster dam; E. S. Wittebrooct met gezin, Poelstr. 12, naar Gent (B.); Edg. Maenhaut, Westdam 5, naar Koe wacht; R. E. M. J. de Bruyne met echtgenote, Westkade 67, naar Antwerpen (B.); C. M. van Dam me met gezin, Eurg. Hoefnagel straat 18, naar Roermond; M. C. Verstraeten met gezin, Bolwerk 50, naar Westdorpe; L. J. E. Du carmon en echtgenote, St. Antho- nykade 7, naar Westdorpe; G. A. J. B. Burez, Westkade 119a, naar Rnose (B.); P. G. Brands met ge zin, Poeldijk 17, naar Oss. HEDEN Biddag voor het gewas CHR. GER. KERK ZAAMSLAG: 9.30 en 2.30 uui Ds P. Zwier. NEDERLAND NIET NAAR DE RONDE VAN ITALIË. Het is nu definitief: Nederland neemt dit jaar niet deel aan de Ronde van Italië. ,.lk heb de giro altijd als een training voor de Tour de France beschouwd, vertelde ploegleider Kees Pellenaars ons, „maar nu we dit jaar met een volled.ge ploeg aan de Ronde van Spanje deelnemen en vlak vóór de tour met dezelfde jongens in de Ron de van Nederland rijden, zijn cit zaken anders komen te liggen. De Ronde van Spanje worac in de eerste helft van mei gereden en dat is nu dus een mooie gele genheid om de renners, die voor de tourploeg in aanmerking ko men, te testen. In de Ronde van Italië wilde de organisatie dezelf de renners hebben en aangezien de praktijk leert, dat ze van de giro toch altijd een „klap" krij gen, voel ik er niets voor om na de Ronde van Nederland met een uitgewrongen ploeg naar Brus sel te gaan. Bovendien komt er nog bij, dat het extra-sportieve merk, waarvoor wij in Italië zou den rijden en dat gerekend had op vier Nederlanders, met zijn reclame-budget in de war kwam toen het besluit viel, dat wij toch met een volledige ploeg van ach man konden komen. En tenslotte zijn we ook omtrent enkele an dere condities met de organisato ren niet tot overeenstemmin gekomen". Officieel is Nederland nog niet als deelnemer aan de giro afge schreven, maar in geen geval zul len op 18 mei Nederlandse tour kandidaten voor de Italiaanse ronde starten. I)E RONDE VAN SPANJE. Pellenaars zal met zijn collega ploegleider Klaas Buchly over leggen welke renners aan dc ronde van de Dauphine, van 2 tot en met 8 juni, zullen deelne men. De ploeg voor de Dauphine zal onder leiding staan van 3i-hly. De Nederlandse équipe voor de Ronde van Spanje (30 april t 'm 15 mei) is nog niet volledig bekend. Zeker is dat Wim Est, Daan de Groot, Michel Stol ker, Frans Mahn, Jaap Kersten en Ab Geldermans In de „Vuelta" zullen zijden. Wout Wagtmans hoopt aan de wedstrijd Rome Napels—Rome (30 april tot mei) te kunnen deelnemen. Is dat niet het geval, dan zal hij in de Ronde van Spanje rijden. De ploeg zal worden aangevuld met 3 of 4 jonge renners. DE TOUR DE FRANCE Luxemburg heeft reeds de vier renners aangewezen, die samen met 8 Nederlanders een ploeg voor de komende Tour de France zullen vormen. Het zijn: Charlie Gaul, Ernzer, Bolzan en Schmidt In een overeenkomst tussen Pel lenaars en Gaul, een overeen komst, welke binnenkort door een contract zal worden beves tigd, is bepaald, dat alle prijzen welke door de leden van de ge mengde ploeg worden gewonnen in een gemeenschappelijke pot zullen komen. De ploeg zal zon der kopman starten. BRUSSEL KANDIDAAT VOOR 1964 Het is thans zeker dat de stad Brussel zich kandidaat stelt voor de organisatie van de Olympische zomerspelen in 1964. Hierover heeft woensdag morgen een bespreking plaats gehad tussen het gemeentebe stuur en het bestuur van het Belgisch Olympisch Comité. Het B.O.C. zal de kandidatuur van Brussel ter kennis brengen van het Internationale Olympi sche Comité. BOTWKNNIK WON OOK DE DERDE PARTIJ. Michael Botwinnik zwart heeft ook de derde partij uit de tweekamp tegen titelhouder Smyslov om het wereldkam pioenschap-schaken gewonnen B'j de 67- e zet gaf Smyslov zich gewonnen. De stand ls nu 3—0 in het voordeel van de uitdager, Verkiezing van de leden van de Gemeenteraad. KANDIDAATSTELLING. De Burgemeester van Terneu zen brengt het volgende ter open bare kennis: 1. Op dinsdag 15 april 1958 zal de kandidaatstelling voor de ver kiezing van de leden ven de ge meenteraad plaats hebben. 2. Op die dag kunnen van des voormiddags 9 tot des namiddags 5 uur bij de voorzitter van het hoofdstembureau of bij daartoe aangewezen leden van het hoofd stembureau ter gemeente-secre tarie lijsten van kandidaten (mo del G 5) worden ingeleverd. 3. Iedere lijst moet worden on dertekend door ten minste vijf- en-twintig kiezers, die kiesge rechtigd zijn voor de gemeente raad. Voor een kieskring, die op de dag der kandidaatstelling 1200 of minder kiezers telt, kan echter worden volstaan met de onder tekening van Vso gedeelte van deze kiezers. 4. Een kiezer mag niet meer dan één lijst ondertekenen. 5. De namen der kandidaten moeten op de lijst worden ge plaatst in de volgorde, waarin de ondertekenaars aan hen de voor keur geven. 6. Op dezelfde lijst mogen wor den geplaatst de namen van ten hoogste vijf kandidaten meer dan het aantal te vervullen plaatsen bedraagt. Heeft de gemeente meer dan 20.000 zielen en is zij in twee resp. drie kieskringen verdeeld, dan mogen op een lijst worden geplaatst ten hoogste vijf kandi daten meer dan de helft resp. een derde van het aantal te vervullen plaatsen bedraagt (eventuele breuken worden verwearloosd). Op een lijst mogen echter nim mer meer dan twintig kandidaten worden geplaatst. 7. Is een gemeente met meer dan 20.000 zielen niet in kieskrin gen verdeeld, dan mogen op een lijst, welke door ten minste tien leden van de raad voor een voor keurnummer wordt aanbevolen, de namen van ten hoogste veertig kandidaten worden geplaatst. In dit geval dient de aanbeveling voor het voorkeurnummer tege lijk met de kandidatenlijst te worden ingediend. De naam van een kandidaat mag niet voorkomen op meer dan één van de lijsten, welke bij de voorzitter van eenzelfde hoofd stembureau zijn ingeleverd. 9. De kandidaten moeten op de lijst worden vermeld met naam, voorletters (welke geheel of ten dele door de voornamen mogen worden vervangen), jaar en da tum van geboorte, alsmede woon plaats en adres. 10. Gehuwde vrouwen en we duwen moeten op de lijst worden vermeld, hetzij met de naam van haar echtgenoot of overleden echtgenoot, onder toevoeging van haar eigen naam, voorafgaan door het woord „geboren" of een af korting van dit woord, hetzij met haar eigen naam, gevolgd door de woorden „echtgenote van" of „weduwe van" of een afkorting van deze woorden en de naam van haar echtgenoot of overleden echtgenoot. Aan de naam van een ongehuwde vrouw wordt het woord „mejuffrouw" of e i af korting van dit woord toegevoegd, tenzij het betreft een vrouwelijke kandidaat met een adellijke titel of predikaat. 11. Bij de lijst moet worden overgelegd een schriftelijke ver klaring (model G 12) van iedere daarop voorkomende kandidaat, dat hij bewilligt in zijn kandi daatstelling op deze lijst. Een dergelijke verklaring ken niet worden ingetrokken. 12. Indien de kandidaat zich buiten het rijk in Europa bevindt, is de onder 11 bedoelde verkla ring niet aan enig formulier ge bonden en kan zij ook telegra fisch worden gedaan. 13. Op de lijst van kandidaten kunnen de ondertekenaars schrif telijk een gemachtigde en desge wenst diens plaatsvervanger aan wijzen, bevoegd tot het verbinden van dc lijst. Lijsten, ingediend in een zelfde kieskring, kunnen niet worden verbonden. 14. Indien degene die de lijst inlevert daartoe gemachtigd is, kan hij boven de lijst van kandi daten de naam of aanduiding van de desbetreffende nolitieke groe pering plaatsen. Deze machtiging (model G 2-2) moet bij de inleve ring van de lijst worden overge legd alsmede, indien het betreft, de raad ener gemeente die in kieskringen is verdeeld, een door de voorzitter van het'centraal stembureau afgegeven bewijs van registratie (model G 13) van de naam of aanduiding der politieke groepering. 15. De inlevering van de lijst moet persoonlijk geschieden door een kiezer, bevoegd tot deelne ming aan de verkiezing van de leden van de gemeenteraad (bin nen de onder 2 genoemde kies kring). De kandidaten kunnen bij de inlevering tegenwoordig zijn. 16. De iot invulling bestemde formulieren voor de lijsten ,-an kandidaten (model G 5), voo>' de schriftelijke verklaring, genoemd onder 11 (model G 12) en voor de machtiging, bedoeld onder 14 (model G 2-2) zijn vanaf heden tot en met de dag der kand riaat- stelling ter secretar'e dezer ge meente kosteloos verkrijgbaar. Terneuzen, 12 maart 1958. De Burgemeest- vooino -md, P. Ta'LLEGEN. r- L r x I

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 5