Uit de Provincie Miljoenendans op EXPO '58 2 Donderdag 13 maart 1958 BRUSSEL (BIJNA) .GEREED Een kijkje rondom het Atomium Nederland kan van toeristenstroom profiteren Feestelijke bijeenkomst van de SmiiEboek afdeling Terneuzen van de Algemene Bond van Ouden van Dagen fiatis AGENDA DE VRIJE ZEEUW DE VERKEERSPROBLEMEN IN ZEELAND Het college van Ged. Staten heeft gisteren te Middelburg een bespreking gehad met de bestu ren van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor de Zeeuw se eilanden en die voor Zeeuws- Vlaanderen. Deze bespreking werd gehou den naar aanleiding van een schrijven van minister Algera, waarin hij mededeelde, dat hij de verkeersproblemen in Zeeland taader wilde beschouwen. Na afloop van deze bespreking heeft het provinciaal bestuur een perscommuniqué verstrekt, waar. in gesteld wordt, dat ter sprake zijn gekomen de problemen van de veerverbindingen en de wegen in Znptand. Tijdens deze bespreking is ge bleken, dat er een grote mate van overeenstemming bestaat tussen de lichamen, die aan de bespreking hebben deelgenomen. Voorts werd de afspraak ge maakt, dat wanneer het provin ciaal bestuur of een van de beide Kamers van Koophandel daartoe aanleiding aanwezig acht, het contact nader zal worden voort gezet. DE HUISVESTING VAN GEREPATRIEERDEN IN ZEELAND. De omroep van minister Klom- pé met betrekking tot de huis vesting van gerepatrieerden heeft, naar het A.N.P. van het ministerie van Maatschappelijk Werk verneemt, ook in de pro vincie Zeeland behoorlijk weer klank gevonden. Uiteraard dient men de cijfers aangaande Zeeland te zien in verhouding tot de rest van het land. Zeeland maakt merkwaar digerwijze op het ogenblik 2' i O'o uit, zowel van de bevolking als van de oppervlakte van Neder land. Reeds kwamen uit Zee land een kleine honderd reac ties binnen, betrekking hebbend op één of meer bedden bij par ticulieren. Zoals bekend heeft de minister verzocht deze plaatsen beschik baar te houden, omdat pas in uiterste instantie van deze huis vestingsmogelijkheden gebruik zal worden gemaakt. Begrijpe lijkerwijs heeft andere huisves ting de voorrang, bijv. in con tractpensions en in zelfstandige woningen Na de oproep van de minister konden er in Zeeland nog 250 bedden in grotere en 150 in klei nere pensions voor de gerepa trieerden worden gecontrac teerd. Daarnaast zijn nog ver schillende woningen of gedeel ten van huizen aangeboden. In enkele daarvan zullen kleine verbouwingen moeten geschie den. Sommige van dezo aanbie dingen betreffen tevens enkele jaren gratis wonen. De inrichting „Overduyn" bij Oostkapelle is ter beschikking gesteld voor chronische zieken, circa 40 gerepatrieerde patiën ten zullen daar verpleging kun nen vinden. Buitendien kan, zo nodig, beschikt worden over het ziekenhuis in Noordgouwe. TERNEUZEN. V erkeersongeval. Gistermorgen te kwart vóór elf had op het kruispunt Haven straatWalstraat een verkeers ongeval plaats. De heer P. C. A„ wonende al hier. kwam met zijn auto vanuit de Walstraat de Havenstraat in gereden op het moment dat de scholier A. J. J. M. op zijn rijwiel, met een medescholier achterop, vanuit de Havenstraat de Wal straat in wilde rijden. Het gevolg was dat het rijwiel met de auto in botsing kwam, en het voorwie] van de fiets werd samengebogen en het frame ontzet. Van de auto werd het rechtervoorspatbord in gedeukt en de rech terkoplamp vernield. De beide scholieren bekwamen geen lichamelijk letsel. Drie Terneuzense modehui zen brachten een uitstekende show. De firma's Van der Meer, No belsMolducci en Kemper heb ben gedurende de mode-shows in de zaak Noordstraat 27 die dins dag- en woensdagmiddag werden gehouden, laten zien dat hun col lecties voor de a.s. lente en zomer niet alleen de laatste creaties be vatten, maar ook buitengewoon gevarieerd zijn. Iedere dame kan naar eigen keuze, smaak en prijs worden tevreden gesteld. Voor deze beide shows was de belang stelling der dames enorm. Het was dan ook alleszins de moeite waard wat de drie Ter neuzense modehuizen te tonen hadden. De firma Van der Meer begon met een pracht-collectie voor jaarsensembles, waarbij bleek dat beige en blauw sterk favoriet zijn. Een grote sortering mantel- costumes in de nieuwe stoffen ,,knighted-look", kabelpatroon fantasiestoffen (kleine ruit en streepjes! was beslist zeer on- vallend. Niet minder groot' was het aantal zomermantels en jur ken met bijpassend jasje in vele uitstekende kwaliteiten en in vele variaties. Engelse zomerja- ponnen in vele mooie, overwe gend bloemendessins. Ook de bekende „Dolly-day" voor de teen-agers oogstte veel succes door de eenvoudige, fraaie coupe en frisse kleuren. De chemisier, het kledingstuk voor vele gelegenheden bij uitne mendheid, was goed vertegen woordigd. De afdeling cocktailjaponnen bleek rijk gesorteerd te zijn. Zij werden geshowd met bontstola's van bijzonder fraaie kwaliteit. Een juweel van een bru'dstoilet besloot deze geslaagde show. Als naar gewoonte had het modehuis NobelsMolducci weer 'n keuréollectie hoeden en Laim- böck-handschoenen ter beschik king, Het was werkelijk frap pant hoe bij ieder geshowd toilet de juiste hoed kon worden ge toond. Opmerkelijk is de opge slagen rand (relevé-hoed). Een -uitgebreide col'eetïe eek'e- de hoeden (groot model) deden beslist voornaam aan. De specia le aandacht werd gevestigd op een aantal Italiaanse hoeden ver. vaardigd uit een bijzonder fijne kwaliteit stro. Hoe groot de sortering schoe nen en werkelijk mooie tassen is die de firma Kemper in voor raad heeft, bleek gedurende deze beide shows. Nipt alleen w-en er veel tassen in leer van uitste kende kwaliteit te bewonderen maar ook zeer mooie peau-de-suè. de exemplaren. Beslist sensatio neel waren de nieuwe beauty- boxes. Een model dat steeds meer veld wint. Het zeer groot aantal bezoek sters heeft deze drie modehuizen nu toch zeker de overtuiging ge- pov«n, dat er een grote bp 'g- stelling voor hun nieuwe collec ties is. AXEL Vergadering Afd. Axel der V.A.R.A. De afdeling Axel van de Vara kwam voor haar jaarvergadering bijeen onder voorzitterschap van de heer L. Ortelee. De jaarverslagen van secreta ris en penningmeester werden uitgebracht door de heer G. An genent. Deze gaven geen aanlei ding tot op. of aanmerkingen. De voorzitter dankte de heer Ange- nent voor zijn verslagen en zijn werk in 't afgelopen jaar. Het omroeprapport, dat nu aan de orde was, werd bespro ken en sommige leden mekten van deze gelegenheid gebruik om hun leedwezen uit te spreken, dat de familie-Doorsnee uit de aether zal verdwijnen. De heer Wijnands te Kruinin- gen werd opnieuw candidaat ge steld voor lid van de Verenigings raad. De aftredende voorzitter, de heer Ortelee werd herkozen evenals de leden M. C. de Vos en A. van de Wege. Tot vertegenwoordigers naar de districtsraad-vergadering wer den aangewezen de heren A. de Koeijer, M. C. de Vos en L. K. Ortelee. BOSCHKAPELLE. Kaartavond. De plaatselijke afdeling van de K.A.B. organiseerde in het kader van het winterprogramma een kaartavond voor de leden. Deze avond, waarop 32 liefhebbers aanwezig waren, verliep in de beste stemming. Er werd gekaart' op punten met verwisseling van maat. terwijl uit de afdelingskas mooie prijzen beschikbaar wer den gesteld. De uitslag was als volgt: 1. J. de Klerk; 2. F. de Smet; 3. M. Marcus; 4. Th. van der Veen; 5. A. Pietèrs. BRESKENS Liehtwaehter benoemd. Tot liehtwaehter aan de licht toren te Nieuwe Sluis is aange steld, de heer H. Visser. Drukte op de jachtwerf. Op de jachtwerf van de Gebr. Maas alhier heerst op het mo ment' een koortsachtige drukte om de zeven jachten die op de helling staan af te werken. Enige hiervan moeten nog vóór Pasen in het water liggen en vaarklaar zijn. Vismijn. Op de Vismijn alhier werden in de week 3 tot en met 9 maart aangevoerd: 170 kg bot, 38 kg schar, 287 kg schol, 3 kg tong, 36 kg poon, 4 kg zalm-, 3 kg tarbot, 242 kg kabeljauw, 645 kg wijting, 224.606 kg haring, 8112 kg puf- haring, 11 kg vispuf en 122 kg ex port garnalen. SLUIS. Vergadering Bond van Plattelandsvrouwen. De afdeling Sluis van de Bond van Plattelandsvrouwen hield een bijeenkomst in hotel „Het Zwin", waar o.m. een film ver toond werd over kleuren en kleu- renharmonie in het huis. Het be stuur werd als volgt samenge steld: mej. J. Huissen, voorzit ster, mevr. LeenhoutsBogaard, secretaresse, mevr. Verhage, pen- ningmeesteresse en leden de da mes De Ruijter en De Bruijne Verhage. De presidente deelde nog mede, dat een inzameling op de kader dag in Goes voor de afdeling een bedrag van 31 had opgebracht. Onder leiding van mevr. Mars manKlein werd het bondslied ingestudeerd. De jeugd kan 14 april naar een jeugdmiddag in Oostburg, jwaar hersengymnas tiek, sneltekenen en een film over de Kinderzegels op het program ma staan. Lezing over de Matthiius- passion. In hotel „De Korenbeurs" werd een bijeenkomst gehouden van de Katholieke Jongerenorganisa tie voor cultuur en ontspanning. Hier hield voor een groot aantal leden van deze vereniging de heer Jac. 'de Klein, muziekleraar te (van onze verslaggever) BRUSSEL (P P) - „Dertig miljoen bezoekers worden verwacht op deze wereldtentoonstelling," zegt Denice als zij ons de weg wijst langs de gloednieuwe dubbeldeks boulevards naar de Heizelvlakte. Langs ontel-' bare bouwwerken, vele viaducten en onafzienbare parkeerterreinen, plaats biedend aan 350.000 auto's en 2000 bussen, belanden we in de De Meysselaan. „Hier komt het tramstation. Elke 12 seconden zal hier een tramtrein stoppen. Van de parkeerterreinen naar de hoofdingang wordt U vervoerd met omnibussen, onder de tentoonstelling brengen de trei nen U naar de Expo en op de helihaven hier stijgen en landen straks elke dag 50 wentelwieken". Wij laten de wagen staan voor de Atomiumpoort en volgen onze officiële gastvrouw in haar terrarood en zwarte uniform, wadend door het slik, naar het 102 meter hoge symbool van de Brusselse Wereldtentoonstelling. De wereld in cijfers OPVALLEND is de rust in het 200 her taren groot park. Er zijn behalve ontel bare kleine, 46 nationale paviljoens van Je deelnemende landen opgebouwd, die iu worden ingericht voor de ontvangst van de miljoenen bezoekers. Hier endaar wordt nog geschaafd en getimmerd. Vrachtwagens rijden af en aan, maar de modder absorbeert de meeste geluiden. Eenzame figuurtjes zetten graszoden uit op de vlakten, waar enkele dagen ge leden nog betonmolens draaiden en bull- lozers de grond verschoven. Stapels bouwmaterialen liggen nog overal opge tast. Hoog in de lucht op vreemd ge vormde daken klinken hamerklopjes en ipreken werklui in onverstaanbare talen. ,,Er is nu 30.000 ton staal verwerkt en 150.000 kubieke meter aarde verplaatst," vertelt Denice, „en er worden 50.000 bo men geplant De zwevende bollen „KIJK, links komt de kindertuin, dan de afdelingen jacht, visserij en het domein van de naaikunst, maar hier rechts he; prachtige paviljoen van de keramische industrie. Ziet u die mozaiek eens." Hoog boven ons glanzen de enorme bol len van het atomium. Negen atomen zijn het van 18 meter doorsnede, onderling verbonden door buisvormige toegangen, waarin liften en roltrappen het publiek naar het restaurant in de hoogste bol brengen, van waaruit men een onvergete lijk uitzicht zal verkrijgen op geheel Brussel. „Nu worden deze bollen nog gesteund door staalconstructies, maar bij de ope ning zullen die verwijderd zijn en dan balanceert het gehele atomium op de on derste stalen sfeer," zegt Denice rustig. Zij heeft alle cijfers in het hoofd, zij is een opmerkelijk goede gids en zij spreekt geen Vlaams, maar keurig Nederlands. Is Bij het paviljoen der keramische indus trie prijkt een prachtige muur met een mozaïek van glanzend geglazuurde tegel tjes. het wonder dat ik een paar persoonlijke vragen ga stellen? 320 Gastvrouwen gereed DENICE blijkt al een half jaar op cursus te zijn. Zij is in het najaar aangenomen als gastvrouwe en kwam op school met 319 andere meisjes van verschillende na tionaliteiten, waaronder ook enkele Ne derlandse. Zij moest bij haar aanmelding minstens drie talen spreken, nu beheerst zij het Nederlands, Frans, Engels, Duits en Spaans. Op de speciale school van de Expo kreeg zij les in aardrijkskunde, al gemene geschiedenis en kunstgeschiede nis, leerde zij de betekenis van alle Bel gische bezienswaardigheden, raakte zij thuis in tarieflijsten en dienstregelingen, telefoonnummers en grensdocumenten, openstellingsuren en eerste hulp bij on gelukken. „Het enige, wat ik nog niet weet, dat is de plaats waar ik straks zal komen te staan," zegt Denice. „Misschien aan de grens op een autoweg, het kan zijn in een internationale trein, maar het is ook mogelijk hier in de ontvangsthal, want daar komt een ééndagshotel, waar na tuurlijk ook naast de schoenpoetser, ty pisten, telefoon - telegraafbeambjen ook tolken en gidsen moeten zijn." „En zou je dit werk altijd willen doen, of denk je dat het dan te zwaar zou worden?" „O, maar dit is spijtig, zo kort als het duurt. Nederland op één na het grootst WE ZIJN langs de grote afdeling der Bel gische Kongo met haar zeven paleizen en haar tropische tuin beland bij de Neder landse inzending. Ons land slaat geen gek figuurhet is na dat van Rusland het grootste in oppervlakte, nl. 24.857 m'. Het ligt vrij gunstig bij de Beneluxpoort en aan de Mogendhedenlaan, waaraan ook Frankrijk en de Verenigde Staten kolos sale bouwwerken oprichtten. Strak en sterk rijst een koepelvormige 100 meter hoog rijst het atomium op bo ven de bedrijvigheid van beton, staal, af en aan rijdende vrachtwagens en modder. Straks hebben de bezoekers van uit de hoogste bol een onvergetelyk ver gezicht over Brussel. staalconstructie op. Naast het rechthoekig paviljoen zien we de dijk in aanleg, want onze waterstaat is van de 'partij. Een echt elektrisch gemaal pompt water uit een polder naar een bekken, dat tevens als haven fungeert Verder zien de bezoekers hier de Zuiderzeewerken en het groot scheepse Deltaplan. „Waar brengt Brussel die dertig miljoen bezoekers onder dak?" vraag ik- Het tere punt ONGEWILD heb ik een tere snaar ge raakt. Denice spreekt van 3.000 hotelka mers en 7.000 particulieren, die vreemde lingen willen herbergen, maar ik weet al iets van de prijzen, die er hier en daar gevraagd worden. Ik breng het te berde, maar de officiële hostess protesteert„er zijn maximale tarieven, de regering ziet daar op toe en de prijzen moeten in elke kamer vermeld staan!" Toch zullen er velen zijn, die straks niet te Brussel, maar elders zullen overnach ten. Er zijn nog 2000 hotelkamers gereser veerd en kampeerterreinen voor 15.000 trekkers, desondanks liggen er mogelijk heden voor de hotels in Noord-Brabant en Zeeuws-Vlaanderen. Vooral als die dertig miljoen overtroffen worden en er, zoals menigeen hier hoopt, 40 of 50 mil joen toeristen worden aangetrokken. „Ja, danerkent het meisje. „Heb dank, Denice, voor al je moeite. Het is schoon hier." „Geen dank, ik vond het zeer prettig u van dienst te kunnen zijn!" Zij leidt ons terug. België heeft werkelijk goede gast-/, vrouwen. (Nadruk verboden). lint Anna ter Muiden, een lezing )ver de betekenis en de schoon heid van de Matthaus-passion. Hij deed dit met behulp van gra- mofoonplaten en een bandrecor der en werd met grote aandacht beluisterd. THOLEN. Nieuwe haven te St Annalaml In de gistermorgen gehouden openbare raadsvergadering van St Annaland heeft burgemeester J. van den Bos meegedeeld, dat dinsdagavond van Rijkswater staat bericht is ontvangen, dat de nieuwe haven te St Annaland kan worden aanbesteed. Hiermee verdwijnt een zwakke plek in de zeewering van Tholen. Bij aanleg van de nieuwe haven zal de oude worden afgesloten en gedempt. De nieuwe haven, die geen ge tijhaven zal zijn, krijgt viermaal de oppervlakte van de bestaande (vier hectare) waartoe een stalen damwand over een breedte van 250 meter nodig is. Deze wordt aangelegd tegenover de Suzanna- polder, waar het industrieterrein is geprojecteerd. De aanleg van deze haven opent dan ook per spectieven voor industrievesti ging, aldus burgemeester Van den Bos. Het object is geprojecteerd door het stedebouwkundig ad vies- en ingenieursbureau Witte- veen en Bos te Deventer. ZAAMSLAG Gevonden voorwerpen. Aan het bureau van de Rijks politie alhier werd als gevonden voorwerp aangegeven een heren glacé handschoen, welke terug te bekomen is aan het adres Ter- neuzensestraat 56. ZIERIKZEE Van kappersjas naar toga. De 46-jarige A. van Pel uit Zwijndrecht gaat de kappersjas verwisselen voor de toga; hij wordt in Zierikzee hulppredi kant van de Nederlandse Her vormde gemeente. De heer Van Pel slaagde in 1949 voor de akte godsdienston derwijzer. De eerste gemeente, waar hij als hulpprediker werd benoemd was Wolvega (Fr.) Hij was toen in de gelegenheid om aan de rijksuniversiteit te Gro ningen colleges in de theologie te volgen. Op zondag 23 maart zal hij officieel aan de Nederlands Her vormde gemeente te Zierikzee worden verbonden Mijnongeluk in België. Gisternacht heeft zich in een mijn van de „Charbonages du Po- ton-Farciennes" te Aiseau een in storting voorgedaan, die een 22 jarige Belg en een 30-jarige Span jaard het leven heeft gekost. Dinsdagmiddag herdacht de afd. Terneuzen van de Algemene Bond van Ouden van Dagen in het Jeugdgebouw aan de Kerk hoflaan op feestelijke wijze haar 10-jarig bestaan. In zijn openingswoord verwel komde de voorzitter, de heer De Rijk, in het bijzonder burgemees ter mr Teilegen, de afgevaardig den van het Hoofdbestuur, de he ren Van Beek en König, de da mes, die op een ten zee-ste ge waardeerde wijze de beide socië teitsmiddagen verzorgen, de heer Stenvert, directeur van de ge meentelijke die.vt van maat- schanDe'iike zo"cr. en de maat schappelijke werkster mej. Oost hoek, benevens de afgevaardig- den van de afdelingen te Hoek en Zaamslag, en de heren De Waal en Michielsen van het comité „Reis Ouden van Dagen", dat' ieder jaar de bejaarc-en, m"e dank zij de algemene steun der ingezetenen, zo'n heerlijk uitstap je kan organiseren. Na deze verwelkoming her dacht de voorzitter de sedert de' oprichting overleden leden en verzocht te hunner nagedachte nis enige ogenblikken stilte te betrachten. Vóórdat aangevangen werd met het afwerken der agenda van de jaarvergadering, feliciteerde de burgemeester, die door ambtsbe zigheden verhinderd was langer te vertoeven, het bestuur en le den met het 10-jarig bestaan dei- afdeling Terneuzen van de Bond van Ouden van Dagen, daarbij de wens uitsprekend, dat deze zal mogen blijven groeien en bloeien. De penningmeesteresse, mevr. Van Gaien-Meertens, die vanaf de oprichting der afdeling, de finan ciën beheerde, werd door de bur gemeester in het bijzonder ge complimenteerd voor haar wel uitzonderlijke prestatie. In een vlot tempo werd hierna de agenda der vergadering afge werkt. Nadat de penningmeesteresse haar jaarverslag had uitgebracht en de financiële commissie tot goedkeuring had geadviseerd, hetgeen met handgeklap ge schiedde, feliciteerde de voorzit ter mevr. Van Galen met haar 10- jarig jubileum ais penningmees teresse en betuigde haar de dank van bestuur en leden voor de keu rige wijze waarop zi.i vanaf de oprichting het financieel beleid heeft, gevoerd. Hij bood haar ha- mens de afdeling een moderne verlichting aan en sprak daar' de hoop uit, dat zij en haar echt genoot nog menig jaar onder 1 licht van die lamp haar werk zaamheden in 't belang van de Eond en in het bijzonder van de afd. Terneuzen op dezelfde voor treffelijke wijze zal kunnen voortzetten. Door de dames De Haas en Di- kötter werd mevr. Van Galen eveneens gelukgewenst en haar door beiden een geschenkje aan geboden. De aftredende bestuursleden, d heren A. Dees, M. Smallegang en J. Michielsen werden bij accla matie herkozen. Mevr. Dierx-Harms, wijzende op het nut van organisatie, wek te de aanwezigen op zich aan ti sluiten bij de afd. Terneuzen vai de Bond van Ouden van Dagen om langs deze weg te komen toi een beter verzorgde levensavond. Mevr. Van Driel-Vermeulen de clameerde epige humoristische voordrachten, die veel bijval ge noten. De voorzitter van het hoofdbe stuur van de algemene Bond van Ouden van Dagen, de heer Van Beek uit Schiedam en de alg. se cretaris van het hoofdbestuur, de heer König uit Vlissingen, felici teerden de afd. met haar 10-jarig bestaan en wezen in een boeien de rede op de toestanden van 40 a 50 jaar geleden en wat er sedert dien voor de bejaarden is bereikt, vóórdat dit resulteerde tot de A. O. W. Zij hoopten dat alle be jaarden zich als lid van de Alge mene Bond zouden laten inschrij ven ter verkrijging van een alge hele onbezorgde levensavond. De secretaris de heer De Fouw had zijn jaarverslag als naar ge woonte op rijm gesteld, waarmee hij veel succes oogstte. Hij bracht daarin o.m. de prachtreis in her innering die verleden zomer dank zij het comité Reis O. v. D. en de algemene steun der ingezetenen, gemaakt kon worden en hoe de reisgenoten daarvan hebben ge noten. De heer De Waal die het be stuur en leden feliciteerde met het 10-jarig jubileum, dankte de heer De Fouw voor de wijze waarop deze in zijn jaarverslag uiting gaf van de dankbaarheid der bejaarden voor het jaarlijks Uitstapje. Verder werd nog het woord ge voerd door de heer Stenvert, na mens de gemeentelijke dienst van maatschappelijke zorg, en de voorzitters van de afdelingen Hoek en Zaamslag. Gedurende de feestelijke bijeen komst werden de aanwezigen op ruime wijze onthaald op verver singen en een toetje, terwijl mevr. Bliek-But en later ook de heer Vergouwen uit Hoek de stemming verhoogden door pia nospel en de nog jeugdige mej. ;fijn zich als een veelbeloven- cccordeoniste liet horen, waar- ede zij een welverdiend applaus oogstten. Nergens en voor geen goud fs het te koop. het receptenboek „Wat zullen wij morgen eten?" Het Is «Heen gnktia te krijgen, bi) uw slager. Vól komt het met meer dan driehonderd BIJZONDERE recepten: mékkelljk klaar te maken en lókker. waaronder ook dleetrecepten, vermageringsrecepten en elke week een (eeatracept van beroemda chet-koka, EN een hoekje met steeds nieuwe, nuttige tips, waardoor u meer verstand krijgt van vlees! Zaterdag heeft uw deelnemende vakman-slager de boekband voor u klaar liggen. Swat, alle Vraag hem, een exemplaar voor u te reeerveren! Hoge Chinese functionaris ontslagen Het orgaan van de Chinese communistische partij, het Pe- kingse volksdagblad, heeft be kendgemaakt, dat het hoofd van cultuurzaken van de politieke af deling van het leger, Tsjen Ji, ontslagen is. Het volksdagblad zegt, dat hoe. wel Tsjen twintig jaar lid van de partij is geweest, hij nimmer ver geten heeft', dat hij stamt uit een geslacht van feodale landeige naars. Tijdens zijn ambtsperiode v.erd het burgerlijke individualis me in toenemende mate in het leger gepropageerd. Loonconflict in de Westduitse staalindustrie Het gevaar van een staking in de Westduitse staalindustrie schijnt althans voorlopig gewe ken te zijn. Bij de tussen de werkgevers en de vakbond van de 3.000 arbeiders der staal- in" irie van Noord-Rijn West- fa i gevoerde besprekingen is het niet gekomen tot het afbre ken van de onderhandelingen, wc oor men had gevreesd. Be' ten werd de onderhande ling n vrijdag voort te zetten, Z lang bekend is, eisen de staalarbeiders een loonsverho ging van tien procent. Kleurenfilm „Onze Kroonprinses in de West" Van vrijdag 14 maart a.s. af zal de kleurenfilm, die Polygoon- Profilti van de reis van Prinses Beatrix naar de Nederlandse Antillen en Suriname heeft la ten vervaardigen, in roulatie worden gebracht. De film, die wordt uitgebracht onder de ti tel ,Onze Kroonprinses in de West" heeft een vertoningsduur van ongeveer een half uur. Ka- rel Das van Grol fungeerde als 'eider van de filmgroep. Phiiip Bloemendal en Jan Damshuizer verzorgden montage en com mentaar. Onder muzikale begeleiding werden enige toepasselijke liede ren gezongen. Aan het slot van deze middag erd nog het Zeeuws-Vlaams Dlkslied gezongen, waarna de r,- De Rijk onder dankbetui- g aan allen die hun medewer king hadden verleend deze bijzon- dor geslaagde herdenkingsbijeen komst sloot. DONDERDAG 13 MAART. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: Het rijk van de zon. SLUISKIL: Café Beaart, 2 U.: Openbare verkoping van een inboedel en een woonhuis met erf en tuin, Kanaalzicht 48. VRIJDAG 14 MAART. TERNEUZEN: Baandijk 1, 2 uur: Openbare verkoping van landbouwmachines; 3 uur: Molenzicht: Verkoping inboe del enz. Jeugdgebouw, Kerkhoflaan, 7.30 uur: Forum-avond van de Statenkring Hulst der Chr. Hist. Unie. SAS VAN GENT: Olympia- Theater. 8 uur: „Funny Face". Lancering van Amerikaanse kunstmaan uitgesteld. Een poging om een aluminium miniatuur-kunstmaan (van 15 cm) te lanceren met een Van- guard-raket van de Amerikaanse marine is woensdag op het laat ste ogenblik uitgesteld. Men was met de urenlange con- tróle op de lanceerbasis te Cape Canaveral bijna gereed, toen door technische moeilijkheden vertra ging optrad en de tijd dat de vloeibare zuurstof, die als brand stof wordt gebruikt, zonder ge vaar In de raket kan blijven, werd overschreden. De proef, die nu reeds drie maal uitgesteld moest worden, zal in de nabije toekomst worden herhaald. GEWICHTSGRENZEN VOOR BACONVARKENS VERRUIMD. Om de produktie en daarmee de uitvoer van bacon voldoende op gang te houden, heeft het Produktschap voor vee en vlees besloten de maximumgewlchts- grens voor baconvarkens van 68 tot 72 kg te verhogen. Dientengevolge kunnen met ingang van maandag 17 maart a.s. tot nader order varkens van 63 t/m 72 kg tot bacon worde* verwerkt.

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 2