De Tweede Kamer over het melk- en zuivelbeleid A Gevechten tussen luchtlandingstroepen en opstandelingen ZWARE SHAG Amerikaanse bommenwerper Jiet per ongeluk kernwapen vallen De ZOAVO-conferentie 'oensdag f 4940.- /zer 1.01 153-236 DONDERDAG 13 MAART 1958 12e Jaargang Nr 4318 Verschtint dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen De troebelen in Indonesië Vliegveld van Pakanbaru bezet middem-Sumatra DOUWE EGBERTS Zeer grote belangstelling op de tribunes HET WEER WEEKBERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN m sen. n al irdt. :ken ten! rvas- s was i Gehaktdag f -' 500 gram KWAL1TE1TS- GEHAKT t de heerlijke kni.v- voor 1,55. 250 gram KOOKTE WORST f 0,73. 250 gram BLOEDWORST olgens Belgisch re pt) f 0.48 a h. A. IJs baert Vlooswijkstraat 57 or „kleine" :rs bouwde st immense Fiat „500" Fr*nkerlng bij abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Hedaetie-adres: Noordstraa 5557 Admlnlstratle-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 N& 5.uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,— per kwartaal; per maand 2.;\>er week 48 cent. Losse nrs 9 ct. DE VRIJ Rubriek Kleine Advertenties Tgéén handelsadver tenties): 5 regels ƒ1.Iedere regel meer 20 ct. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum per advertentie ƒ2,25 Re minister van Binnenlandse Zaken der tegenregering in Mid- den-Sumatra, luitenant-kolonel Daehlan D.jambek, heeft woens dagavond via radio Fadang me degedeeld, dat parachutisten van de regering in Pakanbaru zijn geland. Volgens overste Djambek land- tien de parachutisten op het vlieg veld van Pakanbaru om half vier 's morgens plaatselijke tijd. „Er vielen aan beide zijden tien- tal 'en doden". Djambek zeide, dat de lucht landingstroepen worden gebruikt om „de bevolking van Midden- Sumatra te onderdrukken". „D?ze soldaten beseffen niet waarvoor zij in deze strijd wor den gebruikt. Zij baseren hun be staan op het gezegde: „Een sol daat is een soldaat". Op die ma nier, aldus Djambek, staat' de be. volking bloot aan intimidatie van So 'karno's soldaten. Overste Djambek zeide tot de luisteraars: ..Blijf standvastig in uw geloof en denk er aan, dat onze gewapende strijd pas begon nen is. De intimidatie en het lij den, dat u allen onder Soekar- no's troepen ondergaat, zijn sle'hts tijdelijk". Na de rede van Djambek werd in ^en nieuwsuitzending medege deeld, dat hij Pakanbaru ..inten sieve gevechten" gaande zijn. Soekarno's troepen ontmoeten krachtig verzet van onze troepen, aldus radio Padang. Volgens de radio werd het lan den der troepen op het vliegveld Simbang Tiga voorafgegaan door een zwaar bombardement en mi- trailleurvuur door de Indonesi- scl-e luchtmacht. Door deze landing bevinden de troepen van de centrale regering zie i met één slag halverwege Sumatra, en op ongeveer 200 ki lometer afstand van de rebellen- centra Padang en Boekittinggi. Indien de luchtlandingstroepen er echter niet in slagen het vlieg veld te veroveren, zullen zij door eeri ongeveer gelijke afstand ge scheiden zijn van de legereen heden aan de oostkust van Mid- den-Sumatra. Pakanbaru wordt met Padang door een weg verbonden, en met de oostkust door de Siak-rivier. Een woordvoerder van de Cal tex in Singapore deelde woens dagavond mede, dat het' basis kamp Rumbai aan de overzijde van de Siak-rivier bij Pakanbaru ligt. Het vliegveld is echter enige afstand van de rivier gelegen. Hij verklaarde met Rumbai te h°bben getelefoneerd. Daar was alles wel en er waren geen moei lijkheden. „Wij maken ons niet bezorgd over de oorlogwij hebtzen het te druk met het on derhoud van onze installaties. De maatschappij heeft geen plan nen om ook maar iemand van Rumbai te evacueren". Een vertegenwoordiger van de f'a'tex, d'e gist»ren van het Cal- texterrein bij Pakanbaru in Sin gapore is teruggekeerd, deelde mede, dat de Indonesische hevol- king op dit olieterrein haar be zittingen bijeen pakt en naar de bergen trekt. Zij had de aanval reeds een paar weken lang ver nacht. Ook de winkeliers brach ten hun goederen naar veiliger oorden over. De vertegenwoordiger zeide niet te weten of Soengei Pakning al door de regeringstroepen is bezet, doelt hij verklaarde dat' als zij eenmaal de Siak-rivier hebben bereikt, hun probleem betrekke lijk eenvoudig zou zijn. Die rivier is over een afstand van meer dan 100 kilometer bevaarbaar, en als zij eenmaal zover zouden zijn ge komen, is nog maar een betrekke lijk korte mars nodig om de re- bellencentra Padang en Boekit tinggi te bereiken. In een latere uitzending van rac.io Padang werd geen melding gemaakt van de „invasie". „Onze strijd geldt niet slechts één groep van het volk, maar ge. heel Indonesië", zo werd daarin verklaard. „Wij vechten voor het welzijn van het volk, om te ver hinderen dat het nog verder in moeilijkheden verzinkt als gevolg van Soekarno's geleide democra tie'. ..Wj) doen een beroep op de bevolking buiten Midden-Suma- tra om zich niet door de propa ganda van Djakarta te laten be ïnvloeden, doch zich met ons te verenigen en te strijden voor een vreedzaam en welvarend Indone sië, op basis van de grondwet". Een radio-amateur in Singapo re zeide woensdagavond een be richt van een radio van de Cal- t'ex op Sumatra te hebben opge vangen, waarin werd gezegd, dat de troepen der centrale regering zijn aangekomen in Dumai, een der terreinen van de Caltex, van. waar deze week de vrouwen en kinderen werden geëvacueerd, 's Avonds laat riep radio-Pa- dang om dat de troepen van de opstandelingen de Indonesische luchtlandingstroepen hadden in gesloten op het vliegveld van Pakanbaru. Met veertig trans porten met Dakota's van de cen trale regering werden 300 man neergelaten, aldus de radio. Radio-Djakarta meldt bezet ting vliegveld Pakanbaru. Radio-Djakarta heeft dinsdag avond medegedeeld, dat luchtlan dingstroepen van de centrale re gering het vliegveld van Pakan baru veroverden en bezetten. Radio-Djakarta meldde, dat de regeringstroepen woensdagmid- dag na zes uur vechten het vlieg veld van Pakanbaru en de om geving daarvan hebben bezet. Alle vliegtuigen die ingescha keld waren bij de gevechten, zijn veilig op hun basis terugge keerd, aldus radio-Djakarta. HAVEN VAN PADANG BESCHOTEN. In een latere uitzending van radio Padang op woensdagavond werd te kennen gegeven, dat de „haven vandaag door oorlogs schepen van de centrale regering is beschoten." In de uitzending van radio Pa dang werd gezegd: „Ons geschut heeft vandaag twee van Soekar no's oorlogsschepen, die tracht ten de haven door een beschie ting te vernielen, verdreven". De Indonesische regering heeft woensdag de bevolking van de opstandige provincies opgewekt om de regeringstroepen bij te staan bij het arresteren van de opstandelingenleiders. In een speciale binnenlandse radio-uitzending verklaarde het ministerie van Voorlichting: „De mi^te're tremen van d" -tr-Ue regering hebben een begin ge maakt met' de acties op het vas teland van West-Sumatra, om de leiders van het complot, die te gen de regering zijn opgestaan, te arresteren". In de uitzending werd op de bevolking van Midden-Sumatra en Noord-Celebes een beroep ge daan om „niet te aarzelen in het bijstaan van de troepen der cen trale regering", nu de tijd is ge komen „een einde te maken aan het door de rebellenkliek ge pleegde verraad en hen te arres teren". „Onze broeders in West-Suma tra kunnen spoedig weer zonder vrees leven", aldus de uitzending van het ministerie van Voorlich ting. Communiqué van ministerie van Voorlichting. Hef' Indonesische ministerie van Voorlichting heeft woensdag het volgende communiqué uitge geven: „Op voorstel en verzoek van de Indonesische regering heeft de Caltex in Midden-Sumatra de ge zinsleden van haar employé's buitenlanders zowel als Indone siërs die afkomstig zijn van bui- ten Midden-Sumatra van Soen gei Pakning en Dumai naar Sin gapore overgebracht. De gezin nen, die in Minas en Durai ge vestigd waren, zijn overgebracht naar Rumbai. De olietankschepen, die nor maal varen tussen Perawang en Pakning, zSjn tijdelijk uit' de dienst genomen en in Singapore voor anker gegaan". Ook evacuatie van Amerika nen en andere buitenlanders uit Menado. De Amerikaanse ambassadeur in Djakarta, Howard Jones, heeft woensdag verklaard, dat de mi nister van Buitenlandse Zaken, Subandrio, hem heeft meegedeeld dat voorbereidingen worden ge troffen voor de evacuatie van een klein aantal Amerikanen en andere buitenlanders uit Menado, de hoofdstad van Noord-Ceiebes, dat zich aan de zijde der Midden- Sumatraanse opstandelingen heeft geschaard. GAILLARn STELT VERTROUWENS KWESTIE Premier Gaillard van Frankrijk heeft de vertrouwenskwestie ver bonden aan zijn pian tot vergro ting van de regeringsstabiliteit door middel van een grondwets wijziging. De stemming wordt dinsdag gehouden. De premier stelde de vertrou wenskwestie nadat de nationale vergadering een amendement van de sociaal-republikeinen had aanvaard dat de bepalingen in het wetsontwerp over het toe komstig gebruik van vertrou. wensstemmingen krachteloos zou maken. Dit amendement, dat de regering onaanvaardbaar acht', is aangenomen met 281 te gen 210 stemmen. Een B-47 bommenwerper van de Amerikaanse luchtmacht heeft dinsdag per ongeluk een niet op scherp gesteld kernwapen laten vallen, aldus heeft het hoofdkwartier van de Ameri kaanse strategische luchtmacht dinsdag bekendgemaakt. De bommenwerper behoorde thuis op het vliegveld Hunter in Georgia. De politie te Florence had eer der meegedeeld, te geloven dat een bom die op een huis nabij Florence in de Amerikaanse staat South Carolina was neergeko, men, was losgelaten door een straalbommenwerper van het vliegveld Hunter. Er werden vijf personen ge wond, van wie er één zich in het' huis bevond. Er vielen geen do den. Kapitein .lamos Brady, woord voerder van de Amerikaanse luchtmacht, heeft medegedeeld dat er géén gevaar l>estaat voor een ontploffing van het atoom wapen. „Springstofdeskundigen zijn, bij wrijze van voorzorgsmaatregel, naar de plaats, waar het atoom wapen is neergestort, gezonden". aldus Bradv, die verder verklaar de dat de bom tijdens een norma le oefenvlucht werd verloren als gevolg van een hapering in het bevestigingsapparaat van de bom. Kapitein Brady zei ook, dat „een ieder is verzocht uit het ge bied ter plaatse te blijven, dat thans onder toezicht van de lucht macht is gesteld, waaraan hij toevoegde: „Een algemene ont'- ruiming wordt niet overwogen". Te Omaha is medegedeeld dat het omlaag gestortte atoomwa pen géén kop met atoomlading bezat, doch verder volledig was. Een woordvoerder van de Ame rikaanse luchtmacht heeft te Washington verklaard dat zich slechts een „ontploffing op kleine schaal" heeft voorgedaan, die was veroorzaakt door de lading van de springstof „T.N.T.", die zich in de bom bevond. REACTIE OP HET ATOOM- BOM-ONGEVAL. De bestrijders van de atoom- en waterstofbom in Engeland hebben terstond het in Zuid- Carollna gebeurde ongeval met een per ongeluk losgelaten atoombom aangegrepen voor hun actie. Men verwacht dat de con servatieve Britse regering In het parlement heftig door de oppo sitie, die zich tegen het vliegen met atoombommen hoven Brits grondgebied heeft gekeerd, onder vuur zal worden genomen. In de afgelopen weken heeft een anti-waterstofbomactie, on der leiding van de filosoof Belt rand Russell, duizenden volgelin gen geworven, 'r ot in ue Laoour- parüij zelf toe ontstond een me ningsverschil over deze kwestie en de bladen van allerlei richtin gen staan vol ingezonden stuk ken hierover. De bestrijders van de kernwa pens voeren aan, dat er louter door een ongeluk met een atoom, bom een wereldoorlog zou kun nen ontstaan. Deze week is voor de Britse televisie een stuk van J. B. Priest ley, een der leiders van de anti- waterstofbomact'ie, opgevoerd waarvan het gegeven gebaseerd was op het werpen van een kern bom tengevolge van het ver keerd begrijpen van een order. Priestley zei nu tegen een ver slaggever van een Brits persbu reau dat men, wanneer ongeval len als in Zuid-Carolina geschied zouden gebeuren op een wijze als in zijn televisiespel gesugge reerd, zomaar ineens midden in een atoomoorlog zou kunnen zit. I ten. In de vergadering van de Tweede Kamer gepresideerd door de heer Van Sleen is woensdagavond aan de orde ge steld de nota betreffende het melk- en zuivelbeleid voor het melkprijsjaar 1957/1958. De tribunes waren overvol. De heer Den Hartog (V.V.D.) uit zijn waardering voor de korte en duidelijke uiteenzetting, wel ke de minister van het vraagstuk heeft gegeven. Spr. betoogt, dat de minister aan de kostprijsberekeningen van het Landbouw Economisch Insti tuut heeft getornd. Tegen de berekeningen van de minister ontwikkelt de heer Den Hartog bezwaren. Hij betoogt, dat niet wordt nagekomen wat in uitzicht wordt gesteld. Daar om acht hij de door de minister toegepaste methode verwerpelijk. Dat de georganiseerde landbouw niet over de regeling is te spre ken ligt z.i. voor de hand. Jaren lang is gepleit voor opvoering der produktie en nu wordt ineens gezegd dat voor de afzet de mo gelijkheden zo slecht zijn, dat de produktie moet worden vermin derd. Dat is iets wat de boeren boven de pet gaat. Er is alle reden om na te gaan wat er in de toekomst moet gebeuren, maar moest de maatregel dan zo abrupt worden genomen? Het was geen schot voor de boeg, maar een voltreffer. Spr. meent, dat een regeling zal moeten worden getroffen om de verschuiving der produktie te voorkomen. Hij is van oordeel, dat het zwaartepunt meer zal moeten liggen bij de hoeveelheid melk dan bij het percentage vet. Nodig is z.i., dat afzetgebieden gevonden worden voor onze pro duktie en dat de gebieden waar heen reeds wordt geëxporteerd worden vastgehouden. Spr. betreurt het, dat de minis ter niet is ingegaan op het ad vies van het Produktschap voor Zuivel en het Landbouwschap om het vetgehalte van de consump- tiemelk te verhogen tot 3 De minister hoopt, dat er veel melk van 3.75 zal worden ge bruikt. maar spr. verwacht daar van niet veel. Hij vraagt zich af hoe het be leid zal passeren in dat van de Euromarkt. Het verheugt hem, dat de mi nister thans de motie-Roemers inzake schoolmelk recht zal doen wedervaren. Opmerkend, dat het beleid veel bezwaren bij hem ontmoet, zegt spr. te hopen, dat de minister hem tegemoet zal komen. Zo niet, dan zal hij een motie indienen, waarin de ontwikkeling van het beleid wordt betreurd. In de mo tie zal worden gesteld, dat de ombuiging van het landbouwbe leid het vertrouwen der agrari sche bevolking ernstig heeft ge schokt en voorts wordt er een herziening van de melkprijs in overweging gegeven. De heer Van der Weijden (K.V.P.) herinnert eraan, dat steeds verhoging van de melk- produktie is gestimuleerd. Er is in Nederland geen koffie dik genoeg om te voorspellen hoe de ontwikkeling zal worden, meent spreker, die voorts op merkt, dat er al meer is voor speld, dat niet bleek uit te komen. Hij is van oordeel, dat de mi nister zich zal moeten bezinnen vóór hij het hele apparaat in wer king gaat stellen. De plannen ten aanzien van de tchoolmelkvoorziening hebben zijn instemming. Spr. vraagt een nota over het structuurbeleid in de landbouw. Eventueel zal hij ter zake een uitspraak van de Kamer vragen. De 1 De Ruiter (C.H.) ver klaart 1 hij over het zuivelbe leid in de afgelopen jaren niet enthousiast is geweest. Hij had gehoopt, dat door de ministers wisseling verbetering zou vjplgen, doch die hoop is slechts ten dele vervuld. De garantieprijs voor melk voor het volgende melkprijsjaar zal volgens de nota vóór novem ber worden vastgesteld. Spr. is van oordeel, dat het nodig zal zijn voordien met het georganiseerde bedrijfsleven te spreken. Produktiebeperking zegt de heer De Ruiter verwerpelijk te achten. Het geknoei met de melk heeft schatten gelds gekost, zegt spr. Het gaat hem om het wegwerken van het boteroverschot. Hetgeen kan geschieden door melk van 3.75 rf vet beschikbaar te stellen. De melk van 2^/, vet moest z.i. worden afgeschaft. De heer Biesheuvel (A.R.) zegt dat minister Mansholt door een bekwaam bewindsman is opge volgd. De nota is een weerspie geling van het sterk persoonlijk gericht beleid van de nieuwe minister. Er is eigenlijk alleen deining onder de landbouwers. De minister voert geen kost- prijsbeleid, maar een beleid, dat een bepaald minimum inkomen moet garanderen. Tot nu toe heeft men zich altijd gebaseerd op de door het L.E.I. berekende kostprijzen. Met deze ombuiging van het beleid kan hij zich niet verenigen en hij verwacht een nadere uiteenzetting van de mi nister. De heer Biesheuvel spreekt de hoop uit, dat de minister alsnog gehoor zal geven aan adviezen van het bedrijfsleven. Krachtige maatregelen ter sti mulering van de afzet van zuivel- produkten zal noodzakelijk zijn. Spr. zegt hierbij vooral te denken aan de boterexport. De nota heeft bij het bedrijfs leven geen vertrouwen gewekt, zo geeft hij te kennen. Er is bovenal behoefte aan een minis ter, die vertrouwen wekt. De heer Van Koevorclen (K.V.P.) zegt, dat de nota de indruk wekt, dat van het tot nu toe gevolgde beleid op diverse punten wordt afgeweken. Hij vraagt of van het garantiebeleid gebaseerd op kost prijsberekeningen van het L.E.I. wordt afgestapt. Op een aantal punten lijkt spr. een nadere ver klaring wel gewenst. Een punt dat spr. zwaar ligt, is de beslissing, welke de minis ter heeft genomen ten aanzien van de eigenaarslasten. De heer Van Kocvorden zegt voornemens te zijn ten aanzien van de eigenaarslasten een uit spraak der Kamer te vragen in dien de minister geen bevredigen de mededelingen doet. De heer Borst (C.P.N.) kondigt een motie aan, waarin de rege ring wordt uitgenodigd aan de melkgebieden een toeslag te geven. De heer Vredeling (Arb.) zegt namens zijn fractie de minister alle steun toe bij de volvoering van zijn moeilijke taak. Spreker geeft o.m, te kennen het er mee eens te zijn, dat als vergoeding voor het in de land bouwbedrijven geïnvesteerde ver mogen een rentevergoeding van 41« Wc acceptabel is. De nieuwe pachtnormen zijn naar sprekers inzicht veel te hoog. Hij vraagt een duidelijke uit spraak over het karakter van de verrekenprijs voor melk, zoals de minister dat ziet. Het overleg met het Landbouw schap over de produktiebeper king zal moeilijk zijn. Zijns i ï- ziens zullen naast prijsmaatrege len voor de veehouderij andere middelen worden aangewend voor struct uu rverbeterin g. De heer Lamberts (Arb.) be spreekt de gezondheidsaspecten van de nota. Daarbij geeft hij te kennen, dat de kinderen uit de laagste welstandsgroepen te wei nig melk drinken en wel een vijf de liter per dag minder dan een redelijk minimum toelaal. Spreker betoogt, dat men met de opvoering van het vetgehalte niet moet voortgaan. Melk van 3 heeft minder voedingswaar de dan die van 2'2 vet. Artsen voedingsdeskundigen zijn van oordeel, dat men geen vettere melk dan die met 2 '2 Wc dient te gebruiken. Hij verklaart verder o.a., dat de voedingswaarde van roombo ter niet groter is dan die van ge- vitaminiseerde margarine. Minister Vondeling maakt een aanvang met zijn beantwoording. Even na middernacht wordt de vergadering gesloten. Hedenmiddag voortzetting. Dan vervolgt de minister zijn rede. Op de tweede dag van de ZOAVO-conferentie heeft de Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken Dulles het woord gevoerd. Hij zei, dat Amerika commu nislisch China niet zal erkennen en zich zal verzetten tegen het lidmaatschap van dat land van de Ver. Naties. Het grootste deel van zijn toe spraak was gewijd aan de top conferentie. Hij verklaarde dal de Sowjet-Unie slechts propagan da wil maken en geen serieuze onderhandelingen over de han gende problemen wenst. De mi nisters van Buitenlandse Zaken van Amerika, Frankrijk en Enge land hebben onder elkaar langdu rig van gedachten gewisseld over het plan-Gaillard tot een Middel landse Zee-verdrag. Dulles zou welwillend tegenover het plan staan, maar verkaard hebben, dat men in de eerste plaats dc instemming van Tunesië en Ma rokko behoeft. Ook over de topconferentie heeft men gedrieën gesproken. De drie ministers hebben beslo ten hun regeringen voor te stel- Libanese regering afgetreden Premier Sami el Solh van Li banon heeft het ontslag van zijn regering aangeboden, dat door president Sjamoen is aanvaard. Het wordt waarschijnlijk geacht dat de demissionaire premier met de vorming van een nieuwe rege- ring zal worden belast. Ontwerp voor bolbioscoop De Hamburgse filmproduktie- leider Adalbert Baltes heeft een plan ontworpen voor een bol vormige bioscoop, waarin de be zoekers „voor het eerst de volko men filmische illusie" zouden ondergaan. De toeschouwer is rondom om geven door een naadloos film doek, dat ook het' plafond bedekt. De toeschouwer zit op een draai stoel, zodat hij zich naar belie ven naar elk gebeuren op het doek kan wenden. Baltes heeft voor zijn „cinetarium", dat hij als model op kamergrootte in Ham burg aan versla revers toonde, een aparte filmca/iera en projec tor ontworpen. Ook het geluid zal uit' rondom aangebrachte luid. sprekers komen en wel versterkt van de plaats waar een bepaalde scene speelt. ien het programma voor deze conferentie op te stellen in over leg met de NAVO-landen. Zij zijn het er over eens, dat zo'n conlo- 1 entie grondig moet worden voor bereid. AFNEMENDE VORST. Woensdag kwamen in ons land verspreide opklaringen voor. 13:j zuidelijke winden liepen da tem peraturen op de meeste plaalsen op tot 2 a 4 graden boven het vriespunt. Ons land bevond zich toen onder invloed v*»n een zwak. ke rug van hoge druk. Over de Britse eilanden kwa n intussen langzaam een depressie dichterbij. Het bijbehorende fron. talstelsel bewoog over het Ka naal naar het noordoosten. H: t werd voorafgegaan door 'n neer slagzone. Aan de achterzijde voerden zuidwestelijke winde 1 Oceaanlucht aan, die veel minder koud is dan bij de ons aanwezig-a lucht. Verwacht wordt, dat deze fron tale begrenzing vandaag uit het zuidwesten van ons land berei ken. Er zal dan dus veel bewol king zijn. waaruit tijdelijk wat sneeuw, later overgaand in re gen, zal vallen. De temperaruren gaan daarbij geleidelijk stijgen, vooral in het zuidwesten van het land. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van donderdag morgen tot donderdagavond. AFNEMENDE VORST. Van het zuidwesten uit verder toenemende bewolking met tijde lijk enige regen. Wellicht vooraf- ",?gaan door sneeuw of ijzel. Zwakke, later overwegend mati ge wind tussen zuidoost en zuid west. VRIJDAG14 MAART. Breskens Temeuzen Hansweert Walsoorden v.m. 9.14 9.49 10.29 10.39 n.m. 10.00 10.35 11.15 11.25 Mrt. ZON MAAN op onder op onder 7.01 18.40 3.05 11.53 6.59 18.41 3.49 12.54 6.56 18.43 4.25 13.57

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1