De landingen in Midden-Sumatra De Zoavo-conferentie Voor 34 miljoen aan werken goedgekeurd Landbouwschap acht beslissing van de regering onaanvaardbaar Voorstel van Saarregering aan Adenauer De bouwput in het Haringvliet Het debat over de buitenlandse politiek in de Duitse Bondsdag HET WEER WELGERICHT HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Frankering bij abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur f. van de Sande Redactie-adres: Noordstraa 5557 Administratie-adres: Smidswal Telefoon 2073 en 2510 Nó 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 6,per kwartaal; per maand 2,per week 48 cent. Losse nrs 9 ct. Verschijnt dagelijks WOENSDAG 12 MAART 1958 12e Jaargang Nr 4317 - Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Rubriek Kleine Advertenties (géén handelsadver tenties): 5 regels ƒ1,Iedere regel meer 20 ct Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het maandagnummer: zaterdags 10 uur Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad, 20 cent meer Advertentieprijs per mm 15 ct; minimum advertentie ƒ2,25 per De tekst van het eerste leger communiqué dat na de berichten uit Singapore over landingen in Midden-Sumatra door het hoofd van de legervoorlichtingsdienst in Djakarta werd uitgegeven, luidt als volgt: „Het legerhoofdkwartier heeft bericht ontvangen, dat in het ka der van de blokkade tegen het door de opstandelingen bezette gebied, Soengei Pakning, Bengka- iis en Selat Pandjang van opstan delingentroepen zijn gezuiverd". „De regeringsdiensten, zoals het burgerlijk bestuur, de politie, het parket, jienst der posterij en, het bt„ ngkantoor, de ha venautoriteiten en in het bijzon der de bevolking blijken trouw te zijn gebleven aan de regering en hebben hun volledige steun gege ven". Soengei Pakning, de oliehaven van de Caltex, is gelegen aan de monding van de Siak-rivier in mldden-Sumatra. Bengkalis is de hoofdplaats van het eiland Bengkalis. Het communiqué vervolgt: „Tij dens de opruimingsoperaties in Bengkalis hebben niet minder dan 150 soldaten der politie, vol ledig bewapend en met mede- brenging van enige zendtoestel len, trouw betuigd aan land en regering. In Selat Pandjang be tuigden 18 soldaten en 15 leden der politie trouw. Beloften van trouw stromen nog steeds bin nen". De legerwoordvoerder verklaar de: „De tegen de rebellentroepen in midden-Sumatra ingezette ope raties verlopen vlot". Legercommuniqué van Djakarta. Het Indonesische legerhoofd kwartier in Djakarta heeft dins dag bekend gemaakt, dat drie gebieden aan de oostkust van Midden-Sumatra van „rebellen troepen zijn gezuiverd". In een legercommuniqué wordt meegedeeld, dat de officiële in stanties in deze gebieden trouw zijn aan de centrale regering in Djakarta. Volgens het communiqué heb ben de regeringstroepen Soengei Pakning, Bengkalis en Selat Pandjang bezet. In het communiqué wordt ver der medegedeeld, dat de militai ren in deze gebieden trouw be loofden aan de regering, en dat de beloften van trouw nog steeds binnenstromen. Opstandelingenkringen over de landingen. In opstandelingenkringen in Singapore is meegedeeld, dat be richten over een invasie door de Indonesische regering in het op standige Midden-Sumatra „slechts betekenen dat een eiland en en kele stranden zijn bezet". Het eiland Bengkalis was ge ëvacueerd vóórdat regerings troepen daar vrijdag aan land gingen. Sindsdien zo werd in deze kringen gezegd, gingen militai ren op vier punten aan de oost kust aan land. Op één punt was er verzet geweest vóórdat de op standige militairen in een bus verdwenen. Op de andere punten liet men de regeringstroepen zon der verzet aan wal komen. Het leger van Soekarno zal niet sterk genoeg zijn om naar het binnenland op te rukken. On ze strijdmacht zou ze niet alleen afsnijden en vernietigen, maar het overige deel van Sumatra en waarschijnlijk West-Java zou tegen Djakarta opstaan. Veteranen-organisaties vor men een bataljon. Radio-Padang heeft meegedeeld, dat veteranen-organisaties in het distriet Indragiri in Oost-Sumatia een bataljon hebben gevormd om de tegenregering te steunen. De commandant infanterie van Padang heeft meegedeeld, dat de studenten, die nu in Padang een militaire opleiding ontvangen, spoedig zelf wapens zullen krij gen. Voorts deelde radio-Padang mee, dat afdelingen van het Rode Kruis in het gehele gebied van Midden-Sumatra onderricht geven in eerste hulp-verlening. Een blad in Padang, „Huluan", schreef dinsdag dat een comman dant van een bataljon in Noord- Sumatra geweigerd had deel te nemen aan de invasie in Midden- Sumatra. Volgens radio-Padang schreef het blad: „De comman dant van de 131ste bataljon, ma joor Henry Seregar, weigerde een order yan luitenant-kolonel Ja- min Ginting (commandant van Noord-Sumatra) uit te voeren. Hem was opgedragen deel te ne men aan de actie tegen Midden- Sumatra, maar de majoor wei gerde. Hij zei dat de actie zou lei den tot bloedvergieten onder ons volks". In de toespraak, die luitenant kolonel Dachlan Djambek voor radio-Padang heeft gehouden, deed hij een heftige aanval op de centrale regering voor de bomaanvallen op Midden-Suma tra en Noord-Celebes, in februari j.l. Hij verklaarde niet te geloven, dat de bommen, die bij de eerste aanvallen op Zuid-Sumatra wer den geworpen, daar per ongeluk waren uitgegooid, zoals de Indo nesische luchtmacht beweert. „Ik doe een beroep op de bevol king om kalm te blijven en zich niet door de propaganda van Dja karta te laten beïnvloeden". „Wij houden ons aan de beginselen der democratie... wij zijn tegen de communistische partij... wij strijden voor het recht", aldus de minister van Binnenlandse Zaken der revolutionaire regering. Eerste Amerikaanse evacué's in Singapore aangekomen. De eerste evacué's van de olie terreinen der Caltex bij Pakan baru zijn dinsdag per boot in Singapore aangekomen. Het wa ren vijf Amerikaans vrouwen en twee meisjes, de gehele vrou welijke bevolking van het olie stadje Dumai. De dertig man nen in deze plaats zijn achter gebleven, ondanks de toegeno men militaire activiteit van de regeringstroepen tegen de op standelingen. Een woordvoerder van de Stan dard Vacuum Oliemaatschappij in Singapore heeft dinsdag me degedeeld, dat de Stanvac niet van plan is zich van haar olie terreinen in Zuid-Sumatra terug te trekken. De Nederlanders in Midden- Sumatra. De woordvoerder der Neder landse diplomatieke vertegen woordiging in Djakarta heeft dinsdag medegedeeld, dat in sa menwerking met het Indonesi sche Rode Kruis en de Indonesi sche autoriteiten pogingen wor den gedaan om atv Nederlandse onderdanen uit' Midden-Sumatra te evacueren. De woordvoerder zeide, dat er nog omstreeks 100 Nederlanders in dit gebied zijn. Oorspronkelijk bevonden zich meer dan 20Ó Nederlandse onder danen in Midden-Sumatra, doch enkele Nederlandse gezinnen zijn de laatste weken over land uit Padang naar Noord-Su-matra vertrokken. Vliegveld van Medan door ge wapende militairen bewaakt Volgens passagiers, die maan dag uit Medan in Singapore zijn aangekomen, wordt het vlieg veld van Medan door gewapen de militairen streng bewaakt. Er stond maandag een bijna onge kend groot aantal vliegtuigen: drie Mustang-jachtvliegtuigen met vleugeltanks voor lange-af- standsvluchten, twee Dakota's van de Indonesische luchtmacht, een Catalina amphibie-vliegtuig, vier verkenningsvliegtuigen en negen Dakota-toestellen van de luchtvaartmij Garuda. De passagiers, die met het toe stel van de Malayan Airways de reis naar Singapore hadden ge maakt, zeiden te zijn medege deeld, dat dit de laatste vlucht van deze maatschappij uit Me dan was. Officiële bevestiging van dit bericht kon niet worden verkre gen. Employé's van het vliegveld van Singapore deelden echter mede, dat de vluchten van de Garudar en van de Malyan Air ways op Medan zouden worden gestaakt. De vertegenwoordiger in Sin gapore van de luchtvaartmaat schappijen Qantas en Boac, de heer A. F. Foster, deelde mede, dat de vliegtijd van Singapore naar Djakarta meer dan 20 mi nuten langer zal worden door een besluit van de Indonesische regering om ruim 18.500 vierkan te kilometer van het luchtruim boven Sumatra te sluiten voor alle luchtverkeer. Alleen de In donesische luchtmacht mag hier nog vliegen. Singapore protesteert tegen sluiting luchtruim boven Sumatra. De regering van Singapore heeft bekend gemaakt bij Indo nesië te zullen protesteren tegen het besluit tot sluiting van het luchtruim boven Midden- en Zuid-Sumatra, waardoor vlieg tuigen op de route Singapore Djakarta gedwongen zijn een omweg van ruim 200 kilometer te maken. Aan de regering van Djakarta zal worden verzocht dit verbod in elk geval ten dele in te trek ken. Een hoge functionaris van het ministerie van Burgerluchtvaart te Singapore zal donderdag naar Djakarta reizen om rechtstreeks bij de centrale Indonesische rege ring te protesteren. De luchtvaartmaatschappijen en het .ministerie hebben reeds geprotesteert bij de Indonesische consul-generaal in Singapore. Acht schepen uit Singapore vastgehouden. Een woordvoerder van de Chi nese redersvereniging heeft dins dag meegedeeld, dat acht sche- De Amerikaanse minister an i vasie in centraal-Sumatra en een Buitenlandse Zaken, Dulles, heeft aantal ministers vertelden Reu- dinsdag in Manilla bij de opening Indonesische crisis in het kader van het algemene vei- van de Zoavo-conferentie gezegd ijgheidsbeeld in Zuidoost-Azië onderwerp van debat tijdens de driedaagse zitting zou worden. dat het Chinees-Russische blok zich nog steeds inspant een alzij dige militaire macht op te bou wen. Maar ondanks dat had het internationale communisme over geen land, aangesloten bij een der drie westelijke verdedigings organisaties (Zoavo, Navo of Bagdad-pact)de macht verwor ven, Ons doel is, aldus Dulles, dat dit zo blijft. Toen president Carlos Garcia van de Philippijnen de zitting van de Zoavo-raad opende, dreun den 21 kanonschoten over Manil la. Garcia bepleitte in zijn ope ningsrede een grotere bemoeiing van de Zoavo met de economi sche, sociale en culturele vooruit gang van de aangesloten landen. De Philippijnse minister van Bui tenlandse Zaken, Serrano, werd tot voorzitter van de vergadering gekozen. De Franse minister van Bui tenlandse Zaken, Pineau, spoorde tot waakzaamheid aan, maar noemde alle inspanning van wei nig waarde Indien men zich al leen tot militair terrein beperkte. Selwyn Lloyd van Engeland zegde nogmaals de nadruk op de noodzaak een topconferentie de gelijk voor te bereiden en waar schuwde ervoor om niet' op een overeenkomst vooruit te lopen dg economische vereniging van door eenzijdig uit een verbond te met West-Duitsland treden, een bepaald standpunt te Dp bde{ is maanda aan Ade. laten varen of af te zien van ze- nauer overhandigd, kere wapens. De Nieuw Zeeland. Naar verluidt wordt in het se premier, Nash, zei ontwape- scdrijVen betreurd, dat de tot ning en vrijwaring van vermeti- dusver gevoerde onderhandelin- Een Amerikaanse woordvoer der gaf dinsdagmorgen in Manil la toe dat de drie ministers van Buitenlandse Zaken van Frank rijk, Amerika en Engeland van daag op de Britse ambassade in Manilla samen zullen spreken over de mogelijkheid van een top conferentie. Volgens Dulles heeft de huidige zitting van de Zoavo-raad .onge wone aandacht" in communisti sche kringen getrokken. „Dit moet ons waarschuwen voor de mogelijkheid dat de communis ten nieuwe agressieve plannen voor dit gebied koesteren, die de Zoavo wel eens zouden kunnen verhinderen, gelijk de communis- fiSchc heersers vrezen", aldus Dulles. pen uit Singapore in de Riouw- Archipel worden vastgehouden. De „Straits Steamship Compa ny'' heeft de regering van Sin gapore steun verzocht om terug gave van hun schip „Scudai" (511 ton) te verkrijgen. De schepen werden aangehou den voor inspectie van de lading toen zij op weg waren van Zuid- Sumatra naar Singapore. Indonesië aanvaardt tien Russische schepen. In Djakarta is dinsdag bekend gemaakt, dat de Indonesische re gering een aanbod van de Sow- jet-Unie voor de levering van tien Russische schepen met een totale tonnage van 35.000 brt, heeft' aanvaard. De minister van Buitenlandse Zaken, dr Suban- drio, en de minister van Scheep vaart, commondore Nazir voer den dinsdag besprekingen met de Russische ambassadeur in Dja karta, Dimitri Zhukov, over de aankoop van de schepen. Zij be spraken onder meer de vraag of de aankoop zal geschieden in hte kader van de Russische lening van 100 miljoen dollar aan Indo nesië. De minister van Sociale Za ken en Volksgezondheid heeft, op advies van het coördinatie college openbare werken, reeds thans voor een bedrag van rond 34 miljoen gulden aan werken goedgekeurd, die als onderdelen van het programma van extra overheidsuitgaven tot uitvoering kunnen komen. Over de verdere besteding van het voor uitvoe ring van werken in de weg- en waterbouwsector beschikbaar gestelde bedrag wordt met de colleges van Gedeputeerde Sta ten nader overleg gepleegd. Het coördinatiecollege voor openbare werken (C.O.W.) heeft voor dit programma, waaronder 55 miljoen voor de uitvoering van werken in de sector water en wegenbouw en in de sector gebouwen, een verdeelschema Het Landbouwschap is ernstig I Om deze redenen acht het ongerust over de wjjze waarop Landbouwschap, naar het in de 1 brief verder o.m. meedeelt, deze de regering de verwezenlijking bagging van de regering on- van de doelstellingen van de land bouwpolitiek, te weten het ver schaffen van bestaanszekerheid op het goed geleid, sociaal en eco nomisch verantwoord bedrijf, meent te moeten benaderen. Het is van oordeel dat in deze benadering een principiële om buiging van het tot' nog toe ge voerde landbouwbeleid tot uiting komt. Het redelijk inkomen wordt niet alleen als doelstelling (zoals steeds het geval is ge weest) doch ook als uitgangs punt genomen bij de bepaling van de garantieprijzen, los van de door het Lanü'oouw-Econo- misch Instituut berekende kost prijzen van de produkten waar bij de verzorgingsgedachte op de voorgrond wordt gesteld. Het Landbouwschap consta teert, naar het in een aan de le den van de Eerste Kamer en van de Tweede Kamer der Staten- Generaal gerichte brief meedeelt, dat de beslissing van de regering tot verlaging van de garantie prijs voor de melk in verband met de geleidelijke herziening van de pachtprijzen: 1. Een terugkomen is op de uit drukkelijke toezegging van de regering aan de landbouw de eigenaarslasten in de ga rantieprijzen te zullen vergoe den; 2. De eigenaar/gebruikers van grond en gebouwen te kort doet; 3. De eigenaar/verpachters van grond en gebouwen eveneens te kort doet, omdat de ver hoging van de pachtprijzen tot het gewenste niveau er door wordt verhinderd. De „Matadors" voor West-Duitsland. Het Westduitse leger zal, naar dinsdag in Bonn verluidt, de be schikking krijgen over twaalf geleide onbemande vliegtuigen van het type Matador als de des betreffende commissies van het parlement het voorstel van de minister van Defensie, Strauss, Matadors in de Ver. Staten te kopen, aanvaarden. De regering van het Saarge- bied heeft in een brief aan bonds kanselier Adenauer van West- Duitsland voorgesteld zo spoedig mogelijk met hem te spreken over de omstreden kwesties van ging door kernwapens te wensen maar zich vooralsnog doelmatig te willen beveiligen, zolang daar nog geen garantie voor bestaat. Terwijl de vergadering aan de gang was druppelden de berich ten binnen over de dreigende in- gen over een vroegere beëindi ging van de overgangstijd en over het financieringsplan, dat voor ziet in de invoering van nog 200 miljoen mark in het Saargebied, nog niet tot resultaten geleid hebben. Over de wens van Saarland, de overgangstijd vóór 31 decem ber 1959 te beëindigen, zijn reeds begin februari in Bonn bespre kingen gevoerd tussen de Fran se staatssecretaris van Buiten landse Zaken Faure en de voor malige staatssecretaris van het Westduitse ministerie van Eui- tenlandse Zaken Hallstein. In welingelichte kringen in Bonn is echter vernomen, dat een voortijdig afsluiten van de econo mische overgangsfase een ongun stige invloed kan hebben op de uitvoer van het Saargebied. De industrie van Saarland zet thans 50 pet. van haar produktie in Frankrijk af. juist en onaanvaardbaar. Met grote klem verzoekt het Land bouwschap aan de leden van de beide Kamers der Staten-Gene- raal de regering in ernstige over weging te geven deze beslissing, die in brede kringen van de land bouw als onrechtvaardig wordt aangevoeld, alsnog te herroepen. Sabena-helikopter maakte noodlanding bij Keulen. Een hefschroefvliegtuig van de opgemaakt voor de provincies Groningen, Friesland en Dren the, voor de gewesten Almelo en Kampen in de provincie Over ijssel, voor het gewest Heerde en het rivierengebied in de pro vincie Gelderland en voor de gewesten Bergen op Zoom, Roo sendaal en Breda in de provin cie Noord-Brabant. Deze verdeling is gebaseerd op de verhouding van het aantal in 1958 te verwachten conjunc tuur- en structuurwerklozen bij een niveau van 100.000 werklo zen. Voor de sector wegen- en waterbouw is op grond van deze gedragslijn de volgende verde ling opgesteld: Provincie Groningen8,5 mil joen gulden, Friesland 8,7 mil joen, Drenthe 11,3 miljoen, ge west Almelo 3.9 miljoen, gewest Kampen één miljoen, gewest Heerde 2,2 miljoen, rivierenge bied 3,25 miljoen, West-Brabant 7,9 miljoen; voorlopig gereser veerd 3,25 miljoen. In de sector gebouwen, waar onder scholen, zal tien procent van deze bedragen kunnen wor den verwerkt. Er is van uitgegaan, dat de objecten die voor uitvoering in aanmerking zullen komen, zo veel mogelijk gelegen zullen zijn in de sfeer van de lagere pu bliekrechtelijke lichamen en tevens structuurverbeterendzijn. De werken van lagere publiek rechtelijke lichamen hebben voorrang boven die van het rijk, terwijl de voorkeur voorts uit gaat naar objeeten die de rijks begroting het minst extra be zwaren. Bij de structuurverbe- terende werken genieten de nor male werken voorkeur boven de aanvullende werken. In zijn laatst gehouden verga dering heeft het C.O.W.nadat de colleges van Gedeputeerde Staten waren gehoord, aan de minister geadviseerd goedkeu ring te verlenen voor werken tot een bedrag van rond 34 mil joen gulden. Uitgesplitst bete kent dit dat de programma's van de gewesten Heerde, Alme lo, Kampen en het rivierenge bied volledig konden worden ge honoreerd. Voor de overige pro gramma's kunnen voor de vol gende bedragen werken in uit voering komenWast-Brabant 6,5 miljoen, Drenthe 9,2 miljoen, Groningen 3,7 miljoen, Fries land 4,1 miljoen Prins Bernhard terug uit Tanganyika Maandag is Prins Bernhard, in gezelschap van professor dr J. F. Nuboer en zijn adjudant lt-kol. C. C. Geert'sema, teruggekeerd van zijn verblijf in Tanganyika, waar hij sedert het einde van zijn officiële bezoek aan Liberia ver toefd heeft. Komt er een verbinding tot stand tussen de Amerikaanse en de Europese televisienetten Volgens het te Montreal, in Canada, verschijnende weekblad „Vedettes" zijn Amerikaanse mi litaire autoriteiten voornemens een verbinding tot stand te brengen tussen cle televisienet ten van de Ver. Staten en Ca nada ener- en die van Europa anderzijds. Dit zou geschieden door het aanbrengen van een keten van Hertz-stations tussen de Ver. Staten en Groot-Brittan- nië, die via Groenland en IJs land zou lopen. De ringdijk om de bouwput voor de sluizen in de toekomsti ge Haringvlietdam is gisteren ge- Belgische luchtvaartmaatschap-1 öpend om de nog in de bouwput' pij „Sabena" heeft dinsdag, kort liggende vaartuigen een uitweg na het vertrek van Keulen naar i naar open water te geven. Al Brussel, „ab,J Hür.l, ecu nco„„n. I «J» ding moeten maken, v olgens de vroeg begon men deze met be- bouwput heen en weer placht te gaan, in brand raakte. Het vaar tuigje, dat ondergedompeld moest worden, ging verloren. Vermoedelijk was een omgeval len accu de oorzaak van de brand. eerste berichten zijn twee van de zeven passagiers gewond. Eén van hen is een ziekenhuis in Keu len opgenomen. Het vertrek van het toestel uit Keulen was aanvankelijk wegens mist en sneeuwval uitgesteld. Nadat het hefschroefvliegtuig tenslotte toch vertrokken was, moest het na verloop van tien mi nuten een noodlanding maken. De Sabena maakte in Brussel bekend, dat het toestel door de mist was verrast en bij een noodlanding tegen een heuvel was gevlogen. Het hefschroef vliegtuig werd beschadigd. Er zaten geen Nederlanders in het toestel. hulp van bulldozers en draglines door te trekken. Om. elf uur was de verbinding tussen het water in de bouwput en het open Ha ringvliet tot st'and gekomen. Daarna werd de sleuf verder ver groot en een door uitstromend zand gevormd dammetje wegge- graven. Bij stilstaand water zou-1 den de schepen uit de bouwput worden weggesleept. Omstreeks half negen hadden alle baggermolens, zuigers, drij-1 vers en arken de bouwput ver laten. Het werk is geheel naar wens verlopen. Voor de heer Boltje uit Zwol le, firmant van een der bij het werk betrokken aannemersfir ma's gebeurde er echter iets pijn lijks toen het snelle motorbootje, waarmee hij tussen de wal en de De afgevaardigden van de West duitse christelijk-democratische partij in de Bondsdag hebben dinsdag op een fractievergade ring in Bonn het komende debat over de buitenlandse politiek be sproken, dat de vorige week werd uitgesteld tot volgende week vrij dag en zaterdag 21 en 22 maart. Bondskanselier Adenauer woon de de vergadering bij. Hij gaf een overzicht van de internationale toestand en bracht verslag uit over de Duitse voorbereidingen voor een eventuele top-conferen- tie tussen Oost en West. Adenauer legde er de nadruk op, dat West-Duitsland onder de huidige omstandigheden ten nauwste met het Westen verbon den moet blijven, anders zou de kwestie van de Duitse hereniging bij internationale besprekingen wellicht op de achtergrond gera ken. Daarom moet ook de poli tiek van de C.D.U. en de rege ring duidelijk in de Bondsdag gesteld worden. De christen-democratische voor- Bondsdag heeft verzocht mati ging te betrachten bij het indie nen van plannen voor de hereni ging van Duitsland, voor een vre desverdrag en voor een zóne zon- dei kernwapens in Midden- Europa. Hij deed dit om verkeer de interpretaties van de Duitse houding in het buitenland te voorkomen. 11 .jdens Adenauers afwezig heid hij is met vakantie naar Zuid-Frankrijk geweest heb ben verscheidene C.D.U.-leden, o.vv. de minister van Defensie, Strauss, en de bondsvoorzitter, Geruienmaier, eigen plannen ge publiceerd om tot hereniging van Duitrland te komen.) Dc bondskanselier beloofde de fractie dinsdag, dat de buiten landse politiek van de regering ongewijzigd zal blijven. Steeds sneller over de Oceaan Een Bristol „Brittannia" schriefturbinevliegtuig van de Besmettelijke ziekten in negende week In cle werk van 23 februari tot en met 1 maart 1958 zijn blij kens een opgave in de Staats courant 6 gevallen van paraiy- fus b aangegeven, en wel in Rot terdam, Tilburg, Udenhout, Els- loo, Vught en Voerendaal tel kens 1. Voorts is in Schipluiden een geval tan kinderverlamming met verlammingsverschijnselen aangegeven. zitter van de Bondsdagcommissie Israëlische luchtvaartmaatschap- voor buitenlandse zaken, Kurt pij „El Al" heeft tijdens een ge- Kiesinger, verliet de vergadering wone passagiersvlucht opnieuw toen de fractievoorzitter, dr. het record over de Oceaan op de Krone, kritiek leverde op het uit- afstand LondenNew York ge stel van het debat. Volgens Krone broken. De tijd in de nacht van zijn de bondsdagvoorzitter, Ger- maandag op dinsdag geboekt' be- stenmaier, en Kiesinger verant- droeg 9 uur 23 minuten. De woordelijk voor het uitstel. Hij blauwe wimpel voor de lucht- verweet hen dat zij geen overleg vaart was reeds in het bezit van met de C.D.-fractie hadden ge- de Israëlische luchtvaartmaat- pleegd. schappij. Het record stond nl. op Dc parlementaire secretaris 9 uur 48 minuten, eveneens met j van de C.D.U. verklaarde dinsdag een „Brittannia" gemaakt, tijdens op een persconferentie, dat Ade- een vlucht op 10 en 11 februari i nauer zijn partijgenoten in de j.l. OPNIEUW KOUI) In onze omgeving Weef het dinsdag nawinteren. De tempera turen liepen opnieuw nergens hoger dan tot drie graden boven het vriespunt op. In Leeuwarden kwam de temperatuur zelfs niet boven de min twee graden uit. Plaatselijk kwamen sneeuwbuien voor, die op de meeste plaatsen echter niet veel neerslag brach ten. De wind bleef zwak en ver anderlijk. Ook vandaag komt er in het huidige weer nog niet veel ver andering. Weer zullen er plaat sen zijn, waar mist voorkomt, elders zullen naast opklaringen enkele sneeuwbuien voorkomen. De middagtemperaturen zullen op de meeste plaatsen tot enkele graden boven het vriespunt op lopen. medegedeeld door het K. N. M. I. (e De Bilt, geldig van woensdag morgen tot woensdagavond. OPNIEUW KOUD. Plaatselijk enkele sneeuwbuien en hier en daar mist, maar ook verspreide opklaringen. Zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtingen. Middagtemperaturen even boven het vriespunt. DONDERDAG 13 MAART v.m. n.m. Breskens 7.41 8.20 Terneuzen 8.16 9.01 Hansweert 8.56 9.41 Walsoorden 9.06 9.51 ZON MAAN op onder op onder Mrt. 12 7.03 18.38 2.11 10.57 13 7.01 18.40 3.05 11.53 14 6.59 18.41 3.49 12.54 15 6.56 1S.43 4.25 13.57

de Vrije Zeeuw | 1958 | | pagina 1